Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-22 08:41:00

LOGOUT.hu

Magyar Telekom (Mobilszolgáltatások)
Infók a MultiSIM szolgáltatással kapcsolatban: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48801) Vangelis


Vangelis
nagyúr

Tőlem a múltkor UPC kérdezte, hogy akarok-e infót kapni, ha indul a mobil szolgáltatásuk.

[ Szerkesztve ]

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#48802) Zeki


Zeki
nagyúr

Amúgy mi van akkor ha a Digi az elnyert frekit és sávszélt VOIP-ra használja?
Akkor több lehetősége lesz?
Mert mindenhol azt olvasom, az a 10Mhz nagyon kevés. De kevés-e akkor is, ha VOIP?

(#48803) polonic válasza Zeki (#48802) üzenetére


polonic
félisten

Ezt hogy érted, hogy VOIP-ra?
Mert a VoLTE még nagoyn gyerekcipőben jár, telefonok is alig tudják.

Mert ha úgy érted, hogy mobilnet szolgáltató lesz és engedélyezi a viop-ot, az már megint más. Az sem igazán egészséges. Nem építene ki pl CS core csak PS core networkot? Az súlyos pénzekbe kerül és nem biztos, hogy az olcsóságról lenne ismert ez a digi termék is.

[ Szerkesztve ]

(#48804) kali


kali
legenda

sms-t kaptam, lájf... :)
a családbarátba november 1-jétől vezetékes szám nem vonható be, hanem csak mobilos, a kedvezmény csak utóbbiakra él majd.
még szerencse, hogy eddig is csak mobil hívószámokkal vettük igénybe a családbarát opciót, ellenkező esetben rossz lenne - a fenti időpont után - leszokni róla.

(#48805) Zeki válasza polonic (#48803) üzenetére


Zeki
nagyúr

Úgy értem, hogy a hívás adatforgalom lenne, nem beszédforgalom.

(#48806) polonic válasza Zeki (#48805) üzenetére


polonic
félisten

Étem, hogy gondoltad a dolgokat.

Nem tudom, ezt hogy lehetne kivitelezni a jelenben.

(#48807) Zeki válasza polonic (#48806) üzenetére


Zeki
nagyúr

Majd egyszer csak kiderül miért vette meg a Digi, és mit kezd vele.

(#48808) djculture válasza pepe091 (#48785) üzenetére


djculture
félisten

(#48809) Vangelis válasza djculture (#48808) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Ebből vélhetően csak mobilnet lesz.

Pár helyen feldobnak cuucot (nagy városokban) mint pl a Digi netnél.

Ott majd jó olcsón adják.. akihez meg nem jut el az úgy járt.

Felénk sincs sajnos Digi net... se tv :(

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#48810) djculture válasza Vangelis (#48809) üzenetére


djculture
félisten

Engem a digi amugy se érdekel olcsó de olyan is a szolgáltatásuk. Bármi van még annyira se foglalkoznak veled mint a telekomnál.

[ Szerkesztve ]

(#48811) kali válasza djculture (#48810) üzenetére


kali
legenda

évekig t-home iptv és kábelnet szolgáltatásom volt, idén január óta digi van, és ár/érték arányban sokkal jobb a digi, a technikai szolgáltatásuk is nagyon rendben van, hiba még nem volt a bő 8 hónap alatt, arról nem is beszélve, hogy a t-nél kevesebbet - töredéke netes sebesség és sokkal kevesebb tv csatorna - kaptam drágábban még a speciális csomagban is, ami a digi megléte miatt olcsóbb a publikus akciós áraknál, de összetételében és árban is elmarad a digi mellett.

(#48812) djculture válasza kali (#48811) üzenetére


djculture
félisten

Örülj neki én pár havertól elég horror történeteket hallok a nagy digiröl.

(#48813) Vangelis válasza djculture (#48812) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Nekem is sok ismerősnek van Miskolcon Digi.. de senki nem paszkodott meg eddig.

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#48814) kali válasza djculture (#48812) üzenetére


kali
legenda

minden szolgáltatóról vannak horror történetek (is), legyen szó bármiről, vezetékes vagy mobilos...stb szolgáltatásról.
nem általánosítok történetek alapján, ezért is csak a szolgáltatás részét és összetevőit, illetve az árazást emeltem ki inkább, mint előnyt.

(#48815) Zeki válasza kali (#48814) üzenetére


Zeki
nagyúr

Kollégám is a diginél van, soha rosszat nem mondott róla, ellenben örül mint majom a farkának, hogy nála már évek óta van.

(#48816) KZP


KZP
őstag

Én Budapestről tudok nyilatkozni: kb. 4-5 éve van nálunk Digi, semmi rosszat nem tudok rá mondani. Kiváló minőségű a szolgáltatás színvonala, nem is beszélve az áráról! :C

(#48817) Salak válasza kali (#48811) üzenetére


Salak
tag

A tányéros Digi az maga a rémálom például. Elég egy kis szél és már "nincs jel". A HD csatornák meg sokszor még akkor sem működnek, ha a világon semmi nem indokolná a nem működést... Sajnos a sportcsatornák miatt nincs más választásom..
De a net szolgáltatásukról én is csak jókat hallottam.

"Winners never quit and quitters never win."

(#48818) kali válasza Salak (#48817) üzenetére


kali
legenda

az passz, nekem a t-nél és a diginél is csak kábeles szolgáltatásaim voltak/vannak, illetve máshol is inkább csak azokkal van tapasztalatom.

(#48819) tomboy0013


tomboy0013
veterán

Beírom mégegyszer hátha valaki válaszol:
Segítséget szeretnék kérni: Jelenleg Next S Sim Only előfizum van amit májusba kötöttem 2 évre. Meg lehet azt oldani, hogyha most szeretnék készüléket venni akkor átvariálják sima Next S-re a csomagom és azzal együtt készüléket is vehetek? Netes felületen ha rámegyek a készülékvásárlásra akkor kiírja, hogy hűségidő alatt nem tudok telefont venni. Ha az első kérdésemre igen a válasz akkor ezt a részt is meg lehet valahogy változtatni úgy, hogy tudjak neten rendelni? Csak azért kérdezem mert a netes vásárlás kedvezményeit ki szeretném használni. Továbbá, jár-e valamilyen költséggel a dolog ha lehetséges?

(#48820) Huroq


Huroq
senior tag

Üdv!

Újra én. Most beszéltem a házhoz szállítási osztállyal azt mondták szerdán jön a telefon. Erre most kaptam egy üzenetet, hogy 10.02. a várható szállítási időpont. Ezt az üzenetet vegyem figyelmen kívül? A kérdés azért merült csak fel bennem, hogy mikor maradjak otthon.

Köszi.

(#48821) [P]laci


[P]laci
senior tag

Elérhető végre a Telekomnál a Samsung Galaxy Alpha: [link]
Ahogy néztem az S5 alá lőtték be árban.

[ Szerkesztve ]

(#48822) szili.tamas1 válasza [P]laci (#48821) üzenetére


szili.tamas1
senior tag

Pofatlansag elkerni erte halozatfuggokent ket ev huseggel 180ezret. Nem normalis a telekom arazasa az egyszer biztos.
Raadasul elofizu nelkul ugyanannyi mint ket ev huseggel? Ez azert erosen no comment kategoria :)

[ Szerkesztve ]

Nem a méret a lényeg, hanem hogy jó nagy legyen.

(#48823) dedike válasza szili.tamas1 (#48822) üzenetére


dedike
addikt

Ezressel drágábban van hűség nélküli is... igaz, az is hálózatfüggő. :DDD

[ Szerkesztve ]

Jó szerencsét!

(#48824) [P]laci válasza szili.tamas1 (#48822) üzenetére


[P]laci
senior tag

csak a szokásos, semmi extra... :DDD csak azért a "nagy" örömködés, mert az előzetes infók szerint az S5 ára felett lett volna.

(#48825) Gedeon31 válasza szili.tamas1 (#48822) üzenetére


Gedeon31
addikt

Melyik telefon szolgáltatonál találsz normális árakat :U

(#48826) Varszegig válasza szili.tamas1 (#48822) üzenetére


Varszegig
veterán

Hát ja. Extrem digitalnál induló ár 199.000 amiből most lejön 15%, az meg még 170 sincs. Gyári gari, független telefon.

(#48827) szili.tamas1 válasza Gedeon31 (#48825) üzenetére


szili.tamas1
senior tag

En ezert nem is probalkozom szolgaltatos telefon vasarlassal. Lehuzas az egesz. :)

Nem a méret a lényeg, hanem hogy jó nagy legyen.

(#48828) dptrsk válasza tomboy0013 (#48819) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Májusban vetted a Next St vagy mar megvan egy ideje a SIM csak most valtottal?
Ha májusban vetted 7 hónapig nem tudsz telefont venni.

(#48829) Ákinard válasza djculture (#48810) üzenetére


Ákinard
aktív tag

Bármi van még annyira se foglalkoznak veled mint a telekomnál.

Lehet, hogy eddig nekem csak szerencsém volt velük, de 2007 óra eltelt "pár" év alatt egyetlen bénázásuk volt csak:
Sokadik szerződéskötéskor bejelentették, hogy a kedvezményes csomag csak új előfizetőknek jár, így le kellett mondanunk a telefont 3 hónapra, hogy újraköthessük. Jó nem okozott gondot, mert a telefon csak úgy van (évi 2400 forintot bőven megér, és filléres a percdíj) de azért mégis elég gyökér megoldás volt.

Ellenben ami pozitív: bekötéskor nem szaroztak letekertek gond nélkül 40 méter vezetéket, hogy bekössem majd szépen a padló mellett, sőt tekert még hozzá, mondván: biztos elég lesz? :D
Hibaelhárítás: pár hete is pénteken pukkant el valami a lépcsőházi elosztóban meghallgattam a szokásos 72 óránk van elhárítani dumát, mégis este fél 9-kor (!!) hívott a szerelő, hogy elnézést, hogy ilyen későn hív, de erre kanyarodott megnézni és már rendben van de itt áll a parkolóban nézzem meg megy-e nálam is mert még vissza tud jönni.
2007-2008 magasságában szombaton történt meg ugyanez (akkor először) akkor szombat délben jött ki, hiába regélték el a 72 órát akkor is.
Nagyon ritkán a telefon akadt el, 2-3 évente 1x de azt is kijavították hamar.

Úgy vettem észre az ÜFSZ is korrekt, ha az elején tisztázod velük, hogy nem az egységsugarú "húzzaki dugjabe, villog a ződ" típusú felhasználó vagy hanem közlöd,hogy az eszköz nem válaszol mi a hibakód, stb stb.

De mondom, lehet csak nekem volt szerencsém velük...
(A T-nél pl nem is említem, hogy pár hete a motorola defy+-omat (2 éves) garanciában Nokia 500-ra akarta kicserélni az ügyintéző (3,5 éves) és akkor sem igazán tűnt fel neki a bibi, amikor rákérdeztem, hogy ha a 2 évs teló nincs készleten a 4 éves hogy van? Végül a 4. helyen a 6. próbálkozásra sikerült a csere.... (Árkád -1; Sugár Mille mobil, Mammut 2x (Itt legalább tudta mi a helyzet csak egyik nap nem volt cseretelefon másnap "műszaki hiba miatt" nem volt gariügyintézés. ) Aztán kiderült, hogy a műszaki hiba az leltár, és így a Westendben sem tudtak segíteni, Ott mondjuk legalább korrekt volt az ürge, tudta mi a dolga, el is mondott mindent kiválasztottuk a cserét ki is hozta, csak lepapírozni nem tudutk a leltár miatt, de másnap úgy 1/4 óra alatt megolotta, még külön "fast track" sorszámot is adott a sim kártya cseréhez amit az értékesítő pultnál csináltak.
De nem vagyok az a panaszkodós típus, de akkor már 200 lehetett a vérnyomásom kb...

[ Szerkesztve ]

(#48830) tomboy0013 válasza dptrsk (#48828) üzenetére


tomboy0013
veterán

Előtte is T-s voltam, Like díjcsomaggal, csak aztán váltanom kellett és májusban átváltotttam next S sim only-ra. Új kártyát is kaptam hozzá. T-mobile-os ismerősöm intézte hozott egy csomó papírt de én például egyet sem írtam alá meg igazából semmit se csináltam.

(#48831) Soulfly842 válasza dptrsk (#48828) üzenetére


Soulfly842
addikt

Ez azért nem teljesen így van.
Webshopon nem, de személyesen igen.

Ha viszont nulla forint volt a belépési díj, akkor a belépési kedvezmény kötbért ki kell fizetni (hűség nélkül 5000 Ft lett volna a belépési díj, hűségidővel nulla forint - az ebből adódó kötbért (belépési kedvezmény kötbér) ki kell fizetni) és mehet is rá a készülék :)

Utóbbi normál új előfizetésnél van, ha dominóról történt a havidíjasra váltás - mivel már egyszer ki lett fizetve a dominós sim indulásakor a belépési díj - még ilyen kötbért sem kell fizetni.

(#48832) lugosi válasza djculture (#48810) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Kezdetek óta van digi vezetékes netem, itthon is és az irodában, hibátlan, gyors, olcsó.

(#48833) Sayuar válasza kali (#48793) üzenetére


Sayuar
őstag

piac+ megegyezés kérdése.

Pl. Romániában a digi 2 éves roaming szerződést írt alá a vodafone-nal, így egy csapással megoldották a lefedettséget.
A dolog pikantériája, hogy amennyiben van digi net+ tv, és még vállalsz 2 mobil előfizetést, akkor a mobil előfizetést 4 EUR-ért kapod per SIM. Ezért a 4 EUR-ért kapsz: korlátlan EU-s !!! beszélgetést + 5GB netet.

NE írjátok le a DIGI-t, lesz itt meglepetés.

(#48834) Soulfly842 válasza [P]laci (#48821) üzenetére


Soulfly842
addikt

Hmm... hátha lesz rá valami értékesítési verseny.... :) Ez egy olyan telefon, amiért megérné 'gürizni' ;]

(#48835) Soulfly842


Soulfly842
addikt

A frekvencia tenderen az MT szépen bevásárolt egyébként. Durva lesz itt szerintem az elkövetkező időszakban a 3G/4G/HSPA+ bővülés :)

Bár... az eddigi üzletpoltika alapján - szigorúan találgatás alapon - a 4G fog gyorsan inkább, komoly léptekben fejlődni! :)

"A Magyra Telekom nagy lefedettséget fog biztosítani 2014.09.29 10:27

Az első ütemben (12 hónapon belül) 675, a második ütemben (36 hónapon belül) 936 települést fog lefedni a Magyar Telekom."

/portfolio.hu/

[ Szerkesztve ]

(#48836) Sofian válasza Soulfly842 (#48835) üzenetére


Sofian
őstag

Azért ehhez a csomaghoz szépen meg kellett dolgozni a háttérben... If you know what i mean... ;]

(#48837) PhoenixSzG


PhoenixSzG
tag

Ha váltok Next S Aranytárskártyás díjcsomagra 2 / 1 év tarifahűséggel e-Pack-kel, akkor a tarifahűség letelte után is marad a 5490 / 7490-es havidíj, vagy felmegy 8490-re?

(#48838) pepe091 válasza djculture (#48810) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

"de olyan is a szolgáltatásuk."

Ja, többek között az ország leggyorsabb internetét ők biztosítják. :D Évek óta Digink van TV+Telefon+Net kombóval, semmi probléma vele, pluszban néhány hónapja se szó se beszéd duplázták a csomag sebességeket ugyanazért az árért... :)

[ Szerkesztve ]

(#48839) Sofian válasza pepe091 (#48838) üzenetére


Sofian
őstag

Kár, hogy elenyésző területen szolgáltatnak.

(#48840) Sayuar válasza djculture (#48810) üzenetére


Sayuar
őstag

Ezt tapasztalatból mondod, vagy a buszmegállóban hallottad Gazsit erről beszélni?

2007-óta vagyok digi előfizető. 1x se nem volt eddig se műszaki se egyéb gondom.

Majd ha a telekom 1 év múlva csökkenti az árait (pl. most dominóval 48 Ft/perc=15 eurocent, miközben otthon, Németországban 9 centért adják a percet ugyancsak feltöltős csomagban), akkor ne felejtsd el, hogy bár volt 20 éve hogy megtegye az ár csökkentését, mégis csak akkor fogja megtenni, amikor a digi piacra lép. :C

(#48841) djculture válasza Sayuar (#48840) üzenetére


djculture
félisten

Legyen igazad én csak örülnék ha lefelé mozognának az árak. De nem fognak abban biztos vagyok. Digi ehhez nagyon kicsi pont. Most amit nyert az se elég egy országos szolgáltatás indításához... Egy regionális szolgáltató.

[ Szerkesztve ]

(#48842) Sayuar válasza djculture (#48841) üzenetére


Sayuar
őstag

Köszönöm.
Ha csak Budapestet és a nagy városokat építik ki a következő 1 évben az is a lakosság fele. Ha a lakosság felének fel van kínálva az olcsó telekom szolgáltatás, akkor már megindul az árverseny. ;)

Mivel érdekel a téma, ezért utána olvastam a Romániában végbement piaci változásoknak, amit a digi váltott ki. Ott is azt mondták, hogy kicsi pont. Jelenleg a legtöbb pozitív irányú számhordozást ők regisztrálják, országos roaming van a vodafone-nal, a versenytársak árait pedig megfelezték.

Azt se felejtsük el, hogy várható a roaming eltörlése jövő év végén.

Lesz itt árcsökkenés, ez nem kérdés.

Amúgy pedig a Telekom 1700 fős elbocsátása is egy hatástanulmány miatt volt (érdekes mód azt követően jelentették be, miután a digi indult a tenderen): előre tudják, hogy mennyivel fognak kevesebb pénzt zsebre vágni, részben a digi, részben a roaming miatt.

[ Szerkesztve ]

(#48843) Sofian válasza Sayuar (#48840) üzenetére


Sofian
őstag

10 MHz kevés lesz az üdvösséghez.

(#48844) Paloczi95


Paloczi95
tag

Sziasztok!

Más szolgáltatóhoz átmenni szigorúan csak a hűségidő lejárata után lehetséges (kötbér fizetése nélkül)? Vagy van esetleg olyasmi dolog, hogy x hónappal előtte már lehet?

(#48845) szabogabor10 válasza Sayuar (#48840) üzenetére


szabogabor10
veterán

10 MHz-cel semmilyen árat nem fog letörni.
A roaming eltörlés meg elég bizonytalanná vált egyelőre.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#48846) laszlohu


laszlohu
addikt

Üdv

olyan kérdésem lenne, hogy milyen papirokat kell vinnem,
ha szeretnék egy új micro sim kártyát a meglévő
domino feltöltőkártyás normál méretű sim helyett,
úgy, hogy a telefonszám ne változzon,

ha céges lenne a vétel ( BT : Betéti Társaság )

a másik kérdés, ha kellene a BT tulajdonosának aláírása,
azt ki lehet - e váltani meghatalmazással

Köszönet

(#48847) Fernet


Fernet
senior tag

Üdv!

Mozaik XS csomagom van március óta és az extra szolgáltatások közül az 30 SMS kedvezményt választottam megrendeléskor. Ezt szeretném most átállítani kedvenc számra. (ugye ezek közül 1 db díjmentes, a
továbbiak ára 350 Ft/hó) Lemondtam az SMS kedvezményt, de az állapotánál annyit ír, hogy "Felfüggesztve". Éppen ezért a kedvenc számot nem ingyenesnek hozza, hanem írja, hogy 350 Ft lesz. Mit kell tenni, hogy a lemondott kedvezmény állapota ne "Felfüggesztve" legyen, hanem "Nincs aktiválva"?

Köszi.

(#48848) club1 válasza Fernet (#48847) üzenetére


club1
veterán

Első blikkre azt mondanám, hogy fordulónapot követően tudsz majd újabb ingyenes opciót választani.

(#48849) taip válasza laszlohu (#48846) üzenetére


taip
senior tag

Ha cég az előfizető, akkor kell egy aláírási címpéldány és egy meghatalmazás.

Magyarul -val, -vel és NEM -al, -el. Legyünk már ennyire igényesek az anyanyelvünkhöz... (Például: 1-gyel, 2-vel, 3-mal, %-kal, stb.)

(#48850) laszlohu válasza taip (#48849) üzenetére


laszlohu
addikt

Köszi, már telefonon is megkérdeztem, és azt mondták, hogy
csak olyan meghatalmazás jó, ami ügyvéd előtt történik, közjegyző hitelesítésével,
a "sima" meghatalmazás nem megfelelő.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.