Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-22 08:41:00

LOGOUT.hu

Magyar Telekom (Mobilszolgáltatások)
Infók a MultiSIM szolgáltatással kapcsolatban: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48451) Teko001 válasza Zeki (#48450) üzenetére


Teko001
őstag

Szerintem nem fair összehasonlítás. A független valószínűleg egy szürkeimport telefon. Érdemesebb lenne összehasonlítani egy hazai eladóval

[ Szerkesztve ]

(#48452) Ákinard


Ákinard
aktív tag

Sziasztok!

A helyzetem a következő: Van egy Motorola Defy+ készülékem, ami 1 hónapot volt a Cordon Electronics (régi nevén Cirma Hungary ) nevű bűnbarlangban. Ma kaptam vissza azzal a jelszóval, hogy nem tudják megcsinálni, nincs hozzá alkatrész. Ezt egy hónapig tartott kideríteni :(
Adtak egy papírt, hogy a gyártóval egyeztetve javasolják a készülék saját készletből cseréjét.
Mivel ennek értelmezése a cirmásoknak is külön segítséggel ment, gondoltam elmegyek a T-mobilba, hogy mondják meg mi a helyzet ilyenkor, és mi a teendő. Egy segítőkész eladót fogtam ki, aki tudta mi ez és mi a helyzet, azonban mondta, hogy alig van telefonjuk, de holnapra visszahív, és sorolja a választási lehetőségeimet .
A probléma ott kezdődik, hogy magam részéről már szabadulnék az androidtól, és az iphone 6 megjelenése után (tehát záros határidőn belül) egy iphonet vennék. És most a kezembe nyomnának egy másik androidost. Ráadásul a defyt egy szuper akcióban (kb 50% off volt) vettem huszon párezerért, az eladó szerint pedig a vásárlási érték +/- 5000 -ért lehet nézelődni. Nos ennyiért most a galaxy young meg valami "huwaei" lótök van ami azért messze áll egy csepp por és ütésálló Moto deftől mind tudásban mind értékében, még ha az ára egyezik is.

Kérdésem a szakértő urakhoz: mik a lehetőségeim? Egyáltalán milyen árat kell ilyenkor nézni? Én a motot egy 5000-es havidíjú csomaggal vettem most háromezer ft körül fizetek, nyilván nem egy árban mérik így a készülékeket.
Tényleg nem lehet levásárlást kérni? Mert akkor inkább beszámíttatnám egy almába...

Köszi.

(#48453) Teko001 válasza Ákinard (#48452) üzenetére


Teko001
őstag

Te a T-Mobile-al vagy szerződésben, nem a szervizzel. Lényegében neked "levásárlást" ajánlottak, amit nem ismer a jog. Vagy pontosan azonosra kell cserélniük, vagy visszaállítani az eredeti állapotot, tehát a pénzt visszafizetni

(#48454) Ákinard válasza Teko001 (#48453) üzenetére


Ákinard
aktív tag

Ja persze az tiszta sor, hogy a szervízzel állok kapcsolatban, csak megspóroltam azt az időt amíg a T elviszi a Cirmához, meg visszahozza, nekem meg ha nem is esett útba a cirma, de 20 perc BKV-val megjértam az utat. Ezért vittem saját kézbe oda szervizelni.

Tehát a probléma megoldását nem a Cirmától várom, hane aT-től, de ott az eladó azt mondta levásárolni nem lehet. (Említettem neki is az iphone témát, úgyis lejár a szerződésem úgyis vennék iphonet és akkor le is vásárolnám.)
Ő azt mondta, hogy a vételi ár +/- 5000ft környékén tudok készüléket nézni és holnapra utánanéz milyen készülékeket tud ebben az árban felajánlani.

Erről a pénz visszafizettetésről hol van valami épkézláb leírás? Mert akkor inkább visszafizettetném, 1 hónapja egy kőkori telefont használok, még egy hónapot kibírnék, hogy utána ugyanazt a pénzt náluk elköltsem egy almára...

[ Szerkesztve ]

(#48455) djculture válasza Teko001 (#48453) üzenetére


djculture
félisten

Eredeti állapotot eléggé nehéz lenne visszaállitani tekitve hogy gondolom szerződést kötött ehhez járt a telefon , befizette a telefon árát meg a havidíjakat közben meg használta a szolgáltatást és kedvezményeket kapott.

Jótállás szavatossági szabályok meg itt vannak: [link]

[ Szerkesztve ]

(#48456) 313313 válasza Teko001 (#48453) üzenetére


313313
addikt

Viszont a második 1 éveben a felajánlott cserét el kell fogadni, vagy visszakapja a régit kókányolva...
Ilyenkor nyilván a garancia nem indul újra... hanem folytatódik...

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#48457) Teko001 válasza Ákinard (#48454) üzenetére


Teko001
őstag

Tökmindegy, hogy ráfizetsz vagy ők mondják meg mekkora értékben kapsz új telefont - ígyis, úgyis lényegében náluk költöd el az előző telefon értékét-->levásárlod.

Ami a pénzvisszafizetést illeti, a szavatossági/jótállási jogoknak olvass utána

(#48456) 313313: Jogos, az már a garanciális feltételektől függ, nem a törvénytől

[ Szerkesztve ]

(#48458) Vangelis válasza Teko001 (#48451) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Edigital korrekt.
Számlát garancia levelet is kapsz!

Nokiánál is lehet érvényesíteni.

Nincs velük semmi gond!

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#48459) kali válasza Zeki (#48450) üzenetére


kali
legenda

az emag áraknak köze nincs nem csak a szolgáltatóshoz, de még a korrekt forrásnak számító hazai üzletékez sem, ahol rendes (hazai érvényesíthetőségű) gyártói jótállással árusítanak...stb.

[ Szerkesztve ]

(#48460) djculture válasza Vangelis (#48458) üzenetére


djculture
félisten

lumia 520-at én is ott vettem 30-ért. Rendes 2 éves garit adtak rá.
e-mag az román cég állitólag jó meg minden, de nem vennék ilyen határon kivül álló ráadásul román áfával áruló cégtöl drágább cuccot.

[ Szerkesztve ]

(#48461) dedike válasza djculture (#48460) üzenetére


dedike
addikt

Honlapjuk szerint 27%-os ÁFA-val dolgoznak, csak a garanciájuk a bolti, háztól-házig fajta.

Jó szerencsét!

(#48462) djculture válasza dedike (#48461) üzenetére


djculture
félisten

Én láttam számlát tőlük azon 24% volt bár ez fél éves vásárlás volt kb ..

[ Szerkesztve ]

(#48463) LógaGéza válasza djculture (#48462) üzenetére


LógaGéza
addikt

Ma jött tőlük csomagom, rendes, 27% áfával. Vállalkozásnak vásároltunk, könyvelő szerint elszámolható.

[ Szerkesztve ]

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#48464) Vangelis válasza djculture (#48462) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Nekünk is 27% al küldik és magyar adószámmal!

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#48465) djculture válasza LógaGéza (#48463) üzenetére


djculture
félisten

Akkor ez legalább változott..

(#48466) Vangelis válasza djculture (#48465) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Meg a pendrivok is drágábbak lettek, mert tettek rá jogvédelmi nemzeti cimkét :(

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#48467) djculture válasza Vangelis (#48466) üzenetére


djculture
félisten

Azt szlovákból kell venni. Ha nem adod tovább akkor saját használtra ilyenkor nem kell fizetni az artisjust nyavaját

[ Szerkesztve ]

(#48468) Indian74


Indian74
senior tag

Sziasztok!!!
Szeretnék segítségeteket kérni mi a teendő ha Samsung k zoom telefonom(Telekom) megint kijöttek a hibái (szoftveres,és ugyan azok),de már ez csere telefon,az előzőt javították kétszer,és utána kaptam az új telefont,de ez hibás.
Ilyenkor újból szerviz,bevizsgálás,vagy prémium garanciába javítatás??
Megint a procedúra előröl kezdődik,az első kéthetente volt szervizbe,2 hónapig volt nálam,a mostani még egy hetes sincs nálam de már hibás.
Ilyenkor nincs valami jogom,új készüléket kérni,cseréltetni??
Már unom az állandó mászkálást,beadom visszakapom játékot,és vettem egy drága telefont hogy az 5 hete született kislányomról tudjak jó fényképeket csinálni de így hogyan ha állandóan szerviben van??
Csere készülékekről ne is beszéljünk,katasztrofálisak.
Előre is megköszönném segítségeteket.
:R :R :R
Üdv mindenkinek

[ Szerkesztve ]

NAGYPAPA

(#48469) lord.lakli válasza Indian74 (#48468) üzenetére


lord.lakli
őstag

Próbáld meg másik készülékre, hátha megy és vegyél egy normálisabb kompakt gépet.

(#48470) Indian74 válasza lord.lakli (#48469) üzenetére


Indian74
senior tag

Na az lenne e legjobb,de sajna marad a procedúra ,bevizsgálják,ha prémium garancia rövidebb is max 5 nap(telenor-nál 14 nap),de nagyon nehezen cserélik ki,és akkor is ugyan erre a típusra,ha csak nem fogyott el a raktárból mert akkor kötelesek kicserélni ha jól tudom másik készülékre ebben az árkategóriában,és az lenne a legjobb mert nagyon unom.
De kösz a jó tanácsot,majd próbálkozom.
:R :C

[ Szerkesztve ]

NAGYPAPA

(#48471) Zeki válasza Indian74 (#48468) üzenetére


Zeki
nagyúr

Ahogy előttem írták, fényképezőgép. Még mindig az a célszerszám a jó fotóhoz.
Persze fészbúkra majdnem mindegy.

(#48472) Indian74 válasza Zeki (#48471) üzenetére


Indian74
senior tag

Így igaz,erre jól ráfaragtam,nem jó telefont választottam majd veszek egy rendes fényképezőgépet.

:C :R

[ Szerkesztve ]

NAGYPAPA

(#48473) namenlos


namenlos
tag

Csak azokkal a tarifákkal lehet kamatmentes részletre (és a hűség miatt) kedvezőbben megvenni a mobilokat, amik a neten is fel vannak tüntetve? Music XS érdekelne, de ezt nem ajánlja fel online.

(#48474) kali válasza namenlos (#48473) üzenetére


kali
legenda

igen

(#48475) Salak válasza n@p@lm (#48444) üzenetére


Salak
tag

Koszi, mindkettotoknek.

"Winners never quit and quitters never win."

(#48476) A@ron válasza namenlos (#48473) üzenetére


A@ron
tag

meglévő előfizetésből nem válthatsz music xs-be, csak dominóból, vagy új előfizut vehetsz a saját nevedre ezzel. nem itt lesz a gond?

(#48477) StSanya válasza A@ron (#48476) üzenetére


StSanya
őstag

Egészen pontosan:

"A Music XS díjcsomag új előfizetésként (akár számhordozással) igényelhető vagy Dominóról számlás előfizetésre való áttérés esetén vagy Like/ Like 50/ Like 300/Like S díjcsomagról Music XS díjcsomagra történő váltással, érvényes magyar felsőoktatási diákigazolvány bemutatásával."

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#48478) Kbali válasza zoli03 (#48449) üzenetére


Kbali
nagyúr

Nem hinni kell, hanem megkérdezni.

(#48479) zoli03 válasza Kbali (#48478) üzenetére


zoli03
őstag

Megnéztem az oldalukon, az LG F6 47990 Ft lenne készülékváltással, 2 év hűséggel (Dominóval meg 50990 Ft). Feleslegesnek tartom megkérdezni az ügyfélszolgálaton, biztos vagyok benne, hogy kb 40% kedvezményt nem fognak adni.

(#48480) Kbali válasza zoli03 (#48479) üzenetére


Kbali
nagyúr

Ha függetlenül ennél olcsóbban tudod megszerezni gyártói garival, akkor tedd azt.

(#48481) zoli03 válasza Kbali (#48480) üzenetére


zoli03
őstag

Ez most hogy jön ide? Arra reagáltam, hogy mennyire olcsón kapnám meg készülékváltással. Konkrétan majdnem annyiért, mintha Dominóval venném meg.

(#48482) club1 válasza zoli03 (#48481) üzenetére


club1
veterán

A számodat még mindig elhordozhatod másik szolgáltatóhoz, és akkor ott új előfizető leszel, azoknak járó kedvezményekkel. Hosszabbítással majd azoktól se várj hú de nagy kedvezményeket, főleg ha néhány ezer Ft-os havidíjú előfizetésről beszélünk.

(#48483) Kbali válasza zoli03 (#48481) üzenetére


Kbali
nagyúr

Úgy, hogy drágállod. Ha ennyiért kapsz függetlent, akkor azt érdemes venni. Ennyi.
Az eddigi készülékváltásaimnál én jó árakat kaptam, vagy a részletfizetés volt kedvező. Bár egy ideje már csak független készüléket veszek magamnak.

(#48484) sys25


sys25
aktív tag

Sziasztok!
Kérdésem lenne.
Van egy havi tartozásom a T felé (előfizu+törlesztő),amit egy ideje sajnos csak görgetek magam előtt...
(Tudom,ki kéne fizetni...)
Ennek ellenére foglalkoznak a telómmal ha garanciális gondja van?Azt tudom hogy készülékbiztosításos javítás/csere esetén addig nem foglalkoznak a készülékkel és velem amíg fent áll a tartozás.

(#48485) csanady97


csanady97
tag

Üdv!
Move S díjcsomagnál kötelező igénybe venni az e-packet? Ha azt nem kérem mennyi a havidíj?

(#48486) #03372544 válasza csanady97 (#48485) üzenetére


#03372544
törölt tag

Amennyiben nem veszed igénybe az e-Pack kedvezményt, abban az esetben az adott hónapban a teljes, kedvezmény nélküli havi díj kiszámlázásra kerül, és a plusz 300 Ft-os e-Pack díjtétel rész nem lebeszélhető.

Tehát plusz 300 ft ami ráadásul nem lebeszélhető.

(#48487) ZoliBen


ZoliBen
tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogyha másfél hónapja hosszabbítottam meg a szerződésemet t-homemal és lecseréltem a netcsomagot, de még nem aktiválták az újat, hogyan tudom lemondani az egészet? Mennyit fognak kifizettetni velem?

Néha szomorú az ember, de néha NEM!

(#48488) djculture válasza ZoliBen (#48487) üzenetére


djculture
félisten

ide ird be [link]mert ez a mobilos fórumrész.
Amugy ha telefonba hosszabítottad ráutaló magatartással akkor már kötbér nélkül nem fogod tudni lemondani. Ami meg húzós összeg.

[ Szerkesztve ]

(#48489) ZoliBen válasza djculture (#48488) üzenetére


ZoliBen
tag

Öszi a segítséget! Tpontban lett hosszabbítva.

Néha szomorú az ember, de néha NEM!

(#48490) Andrewstarr


Andrewstarr
aktív tag

Vásároltam egy 4 hónapos S3 LTE készüléket, az előző tulaj dominóval vette, én lejárt hűséges előfizetéssel használom. Szolgáltatót akarok váltani, és olvastam, hogy talán júniustól olcsóbb lett a szolgáltató által végzett függetlenítés, 15e ft. Ugye hűség nincs, telefon kifizetve, intézhetem én az ügyet? :F Járt már valaki hasonló cipőben?

(#48491) club1 válasza Andrewstarr (#48490) üzenetére


club1
veterán

Ha nem vert át az eladó és tényleg dominóval lett a készülék véve, akkor bármikor függetleníthető.

(#48492) #41133696 válasza #41133696 (#47194) üzenetére


#41133696
törölt tag

Megkérdeztem, utánanéztek az új szabályzat szerint is: tehát a Paletta L csomagba bevont Dominós szám esetén, az egyenleg felhasználási idő egészen addig nem releváns, ameddig a szám be van vonva a Paletta csomagba. Minden egyes a Telekom-os automatikus rátöltés 30 nappal tolja ki a felhasználási időt. Ha viszont valaki kivonja a Palettából a számot, akkor értelemszerűen újból tölteni kell rá dominós egyenleget. Szerencsére nálunk marad a Paletta, tehát ezzel nem lesz gond :)

(#48493) Audison


Audison
senior tag

Üdv.

Küldtem az ismerősömnek egy MMS-t, de nem tudja megnyitni és azóta minden nap ugyan abban az időben megkapja automatikusan. A feladónak ez pénzbe kerül vagy csak a központ szórakozik? Mit lehet ezzel kezdeni? Lumia 520-am van erről küldtem, nincs erre valami okos beállítás?

(#48494) Andrewstarr válasza club1 (#48491) üzenetére


Andrewstarr
aktív tag

Köszönöm válaszod! :R Nem vert át, számla, szerződésmásolat, minden megvan. :K

(#48495) djculture válasza #41133696 (#48492) üzenetére


djculture
félisten

Nem mintha a dominó felhasználási idejét óriási költség lenne kitolni, 3000 pénz és 1 évig érvényes:) Vodánál van ezen a téren a genyaság..

(#48496) djculture


djculture
félisten

Kiváncsi leszek ez a IPhone6 hány százezerbe fog kerülni a telekomnál havi 10k-s előfizetéssel 2 évig:)

(#48497) #41133696 válasza djculture (#48495) üzenetére


#41133696
törölt tag

Igen, de ha egyszer felesleges, akkor minek ?:) Így is 12*1300 Ft a Paletta felára a Dominóra :) (A hoppából engednek el 1700-at).

(#48498) djculture válasza #41133696 (#48497) üzenetére


djculture
félisten

És ez a havi 1300-at le is kell beszélni róla vagy hogyvan?

(#48499) #41133696 válasza djculture (#48498) üzenetére


#41133696
törölt tag

Nem muszáj, de célszerű :)

100 perc beszélgetés 3000 Ft. A kártyára nem a pénzt töltik fel, hanem a 100 perc lebeszélhetőséget, ami 30 Ft/ perc-re jön ki, de ezt mindenkor minden belföldi és vezetékes irányba elhasználhatod hónaptól hónapig. Ha lekéred a *102#-tel, akkor csak azt fogod látni, hogy mennyi a dominós egyenleged, a Palettásból csak az adatforgalmat jelzi ki.

Tehát 3000 Ft-tal nőne egyébként a számla, de 1700-at elenged a Hoppá árából a T, és így lesz 1300 Ft plusz csupán. Át nem vihetőek a megmaradt percek a következő hónapra.

(#48500) djculture válasza #41133696 (#48499) üzenetére


djculture
félisten

Kösz az infót :)

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.