Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-22 08:41:00

LOGOUT.hu

Magyar Telekom (Mobilszolgáltatások)
Infók a MultiSIM szolgáltatással kapcsolatban: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29051) Morris


Morris
veterán

Akkor megpróbálom visszavarázsolni úgy a másik telómba, hogy berakom a keretbe amiből ki lett törve. Hátha. :U

[ Szerkesztve ]

(#29052) blueye válasza Morris (#29051) üzenetére


blueye
veterán

Az nem biztos hogy jól működik majd (ideiglenesen megoldás lehet).
De miért nem veszel egy filléres átalakítót???

(#29053) Soulfly842 válasza club1 (#29029) üzenetére


Soulfly842
addikt

Igen, a duplanet kedvezmény üzleti előfizetőnek is igénybe vehető. Egyfelől dönthet ő is Net&Roll díjcsomag mellett, hiszen jogi személyként is vehet igénybe lakossági csomagot, másfelől a Businessnet is megkapja a 25% kedvezményt... (ahogy 1430 is írta, a korábbi 40% migrálódott 25%-ra)

Lásd pl. a Connect ÉnCégemet.

[link]

Nagyvállalati csomagban is vannak teljesen hasonló kedvzmények, de ezek elég egyediek, cégenként eltérők lehetnek. Erről talán a dedikált ügyfélmenedzserrel lenne célszerű egyeztetni. ;)

(#29051) Morris

Ódzkodol a sim adaptertől, de attól egy 100* rosszabb megoldást meg szíves-örömest alkalmaznál? :)

Esetek 95%-ában tökéletes megoldást jelent az adapter. Egy-egy kivétel nem 'komálja' csak... :)

[ Szerkesztve ]

(#29054) Morris


Morris
veterán

Bakker, hát nem értek hozzá, ezért is informálódom. Holnap beszerzek egyet! :)

(#29055) dedike válasza Morris (#29054) üzenetére


dedike
addikt

Én is szoktam használni, tökéletesen működik! :K

Jó szerencsét!

(#29056) peugeotmate válasza 1430 (#29024) üzenetére


peugeotmate
őstag

Köszi az infót. Ez a Fun jó dolognak tűnik, bár attól tartok rosszul értelmezem a vele kapcsolatos dolgokat.

meg

(#29057) #56573440


#56573440
törölt tag

ha már sim... valszeg szép lassan (ha méltóztatnak végre szállítnai...) cserét kérek microsimre. félve kérdezem meg, de át tudjá bent húzni a névjegyzéket, vagy ezzel nem is hajlandóak foglalkozni? a telefonom elhalt, a mostani ostobaphone nem tud semerre se exportálni, kollégákkal meg tudnám oldani, de ha van egyszerűbb... valakinek volt ilyen tapasztalata?

(#29058) #59070464


#59070464
törölt tag

Hogy lehetséges, hogy Tatabányán egy S4 kiírja, hogy LTE hálózaton van a készülék???
- T-Mobile Mozaik S és 25/12 Mbit/s-t mértem Speedtest app-al.
- A másik amit nem értek, hogy ha a csomag 21 Mbit/s-ra van maximalizálva, hogy tudtam többet mérni?!
A lefedettség nem mutatja Tatabányát.

OFF: Illetve egy HTC One-al Vodafone Red csomagban 15 Mbit/s letöltés mértem (itt nem tudom milyen sebességet nyújt a csomag). H+ ikon-t láttam. Ez mi?

(#29059) D@ve89 válasza #59070464 (#29058) üzenetére


D@ve89
tag

Mint tapasztalod, épül ott is az LTE hálózat. :)
A H+ pedig a HSPA+ hálózatot jelöli, ami a sima HSPA-hoz képest (H jelölés a telefonokon) 14,4Mbps helyett maximum 21Mbps letöltési sebességet tud nyújtani (minden egyéb extrás kiviteltől eltekintve most).

(#29060) kali válasza #56573440 (#29057) üzenetére


kali
legenda

szia,

áthúzzák.

NewmanHD; a mozaik s alapban lte képes díjcsomag, és mivel a telefon is tudja, ezért adott az lte hálózat.
adott csomagban papíron 21 megabit/sec a maximális sebesség, de (még?) nem megy hajszálra pontosan a korlátozás.
a térkép nem friss, akkor már ott is elérhető az lte háló.
a h+ jelzésű hálón a t-mobile esetén 21 megabit/sec a maximum, gondolom a vodafone is ilyesmiben utazik.

D@ve89; miskolc nincs tervben mostanság? hamarosan utazni kellene, de amíg nincs ott lte, addig nem bír rá az asszony, hogy kitegyem a lábam a fővárosból, és akár csak átutazzunk miskolcon... :))

[ Szerkesztve ]

(#29061) #59070464


#59070464
törölt tag

Szóval Mozaik S, M csomagban 21 Mbps lehet a maximum, ha később "beáll" a rendszerük? Mozaik L-től felfelé, illetve Ikon (iPhone) csomagokban van 60 Mbps. Ez utóbbi akkor a maximum vagy ez fölé is mehet? Mért már valaki ennyit valahol?

(#29062) kali válasza #59070464 (#29061) üzenetére


kali
legenda

igen, és bizony mértek már felette is; link :)

(#29063) #59070464 válasza kali (#29062) üzenetére


#59070464
törölt tag

Az durva. Ennél csak a 120-as Fiber Power és a 80-as TopNET gyorsabb. :D

[ Szerkesztve ]

(#29064) aTom_DJ


aTom_DJ
tag

Van egy lejárt hűségidős sim-em, és ez a szám alatt vettem társkártyaként egy másik előfizetést(remélem ez nem kavar be, mert arra még van egy év hűség). Én jelenleg külföldön élek, ezért szeretném lemondani vagy dominóssá alakítani. Van rá valami megoldás, hogy ezt így távolról elintézzem? My T-Mobile-ban nem találtam semmi ilyesmit és innen a 1430-at sem tudom hívni természetesen!

(#29065) CsuRi101 válasza Morris (#29051) üzenetére


CsuRi101
tag

a gyakorlatban pontosan ugyanúgy működik az átalakító és az a kütyü amiből kitöröd a sim-et, műanyag lapocska mindkettő. ha olyan a telefon, amibe bele tudod tenni és nem mozog, mindkettővel tökéletesen fog működni. amúgy természetesen a t visszafelé is cseréli a simet ha kéred, ugyanolyan költséggel.

(#29066) club1 válasza Soulfly842 (#29053) üzenetére


club1
veterán

Köszönöm válaszod, de az ábrád pont összezavart, mert ott kb. 40% kedvezmény van, nem pedig az aktuális 25%...

(#29067) blueye válasza CsuRi101 (#29065) üzenetére


blueye
veterán

Az en atalakitomon van egy vekony folia ami nem engedi elmozdulni a SIMet.

(#29068) Morris


Morris
veterán

No, megoldódott a problem. Nagyon készségesek voltak és ki is lett cserélve egy újra amiből még nincs kitörve a micro sim.
Így a jövőben ha szükségem lenne egy micro simre, akkor csak kitöröm és kész is. Utána jöhet az adapter - már ha akkor is szükség lesz visszaalakításra.

Köszönöm a segítséget mindenkinek!

(#29069) blueye válasza Morris (#29068) üzenetére


blueye
veterán

Kértek a visszaalakításért pénzt?

(#29070) CsuRi101 válasza blueye (#29067) üzenetére


CsuRi101
tag

akkor korrigálok, az enyémen nincs ha a webshop igazat mutat, akkor a t-nél árultnál sincs. viszotn ez a műanyag fólia nagyon jó ötlet, utána is nézek.

(#29071) blueye válasza CsuRi101 (#29070) üzenetére


blueye
veterán

Az enyém ilyen:

[ Szerkesztve ]

(#29072) gabor9108


gabor9108
csendes tag

Üdv kedves fórumozók.
Olyan problémával találkoztam a telefonomon, hogy tegnap 3szor hívott egy rejtett szám.
És máma is 11:55kor.
Abban biztos vagyok hogy nem valami, zaklató.... gyerek.
Addig csörög míg felnem, veszem , mikor felvenném abban a pillanatban megszakítja a kapcsolatot.
Már volt ilyennel bajom régebben, akkor érdekes mód egy t-mobile szolgáltató számmal jártam így.
De nem tudom mitől lehetne megszüntetni?

(#29073) CsuRi101 válasza blueye (#29071) üzenetére


CsuRi101
tag

köszi! :DD

(#29074) Mate


Mate
nagyúr

Milyen úton-módon lehet megtudni egy telefonról, hogy milyen konstrukcióban lett vásárolva? Ha felhívom telefonon T-t, akkor tudnak adni info-t?

(#29075) kali válasza Mate (#29074) üzenetére


kali
legenda

nem adnak ki információt illetéktelennek.
minden telefonhoz van egy szolgáltatós számla, azon szerepel minden szükséges információ, régen rossz, ha más úton kell kideríteni... (például vásárolni akarsz egy telefont, és az eladó nem árulja el, vagy hazudik, illetve nem mutatja meg a számlát, mert utóbbi a legbiztosabb!)

gabor9108; lehet, hogy automata rendszer csörget - call center...stb -, és mire felveszed, már bontja a vonalat, és tárcsázza a következő számot, mivel sok helyen él például olyan szabály, hogy nem lehet 30 másodpercnél tovább csörgetni egy "ügyfelet".

[ Szerkesztve ]

(#29076) gabor9108 válasza kali (#29075) üzenetére


gabor9108
csendes tag

3szor feltudtam venni kapásból alig rezzent meg a telefon.

(#29077) Mate válasza kali (#29075) üzenetére


Mate
nagyúr

Közben beszéltem T-vel. Használtan vettem egy telefont, amit cseréltetni akarnék majd másik típusra. Ehhez kellett volna adat.

Feltettem másként is nekik a kérdést. Mi van ha találok egy T-s készüléket, amiben nincs simkártya?. Adja le T pontba.

Nem értem kinek/minek ártanak, ha annyit mondanak igen, ez dominos vagy igen, ez előfizetéses és ennyiért lett véve. Nem kell név, cím stb. Visszaélni nem igen lehet így.

Mindenesetre marad a személyes ügyintézés, csak már előre látom, hogy 3-4x kell majd bemennem, mire eredménye lesz a dolognak.

[ Szerkesztve ]

(#29078) Jadro válasza gabor9108 (#29076) üzenetére


Jadro
veterán

Én is automata rendszerre tippelek. Lehet hogy csak nem tud hozzádkapcsolni automata bemondást és azért bont le. Nálunk is volt a családban a héten pár ilyen hívás. Az egyik öcsémhez ment és ugyanígy csak a csend volt, rá 5 percre feleségemhez is beesett, de ott volt néni a végén. Biztosítós ajánlatokkal akarta zaklatni.

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#29079) gabor9108 válasza Jadro (#29078) üzenetére


gabor9108
csendes tag

Így is úgy is zaklat akkor már.
Remélem azért máma megpróbálkoznak leakadni.

(#29080) kali válasza Mate (#29077) üzenetére


kali
legenda

a telefon eredeti vevőjének ártanak, mivel adatvédelmi szabályozások, belső rendelkezések...stb határolják be, hogy milyen információkat lehet kiadni, és miket nem.
a szolgáltató azt nem tudhatja, hogy te milyen információval rendelkezel a telefon tulajdonosáról, lehet például munkatársad, akiről sok dolgot tudsz, viszont így kinyerél olyan iformációt is, amiből kiderülne, hogy lazán kifizet domino csomagban akár egy drágább készüléket, vagy olcsóbban veszi előfizetéssel, netán részletre.
nem véletlenül írtam korábban, hogy nehézkes - esetlegesen lehetetlen - lesz úgy ügyintézni, hogy nem az eredeti tulajdonos teszi azt, aki szerződésben áll a szolgáltatóval.

(#29081) pepe091 válasza gabor9108 (#29079) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

"Máma"

Ma, vagy mai napon... :K

(#29082) gabor9108 válasza pepe091 (#29081) üzenetére


gabor9108
csendes tag

Falusi vagyok ám :C

(#29083) Morris válasza blueye (#29069) üzenetére


Morris
veterán

nem :N

(#29084) Mate válasza kali (#29080) üzenetére


Mate
nagyúr

Átnéztem a garanciális feltételeket részletesen. Sehol sincs szó róla, hogy személyhez lenne kötve bármi is.

Továbbá leírja, hogy a szolgáltató köteles garantálni a készülék hibátlan működését bla-bla-bla. Vagyis legrosszabb esetben is köteles visszafizetni a vételárat, ha nem tudja garantálni a dolgot annak, aki a garanciajegye és a készüléket felmutatja. Nincs semmi kikötés aziránt, hogy csak a tulajdonos, csak a használó stb. intézheti.

Legalábbis valami ilyesmire fogok hivatkozni :D

(#29085) CsuRi101 válasza Morris (#29083) üzenetére


CsuRi101
tag

ühüm, gondolom mert simán a microsimet cserélték microsimre. meg jó fejek is voltak. :C

(#29086) kali válasza Mate (#29084) üzenetére


kali
legenda

ne csak a garanciális feltételeket nézd, adott készülék egy előfizetői szerződéshez kapcsolódik, és a szerződési feltételek is mérvadóak!
korábban is írtam, hogy a sima garis ügyintézést nem kötik személyhez, a jótállási jegy a telefonra szól, azzal beviszed a szolgáltatóhoz, és neked is intézik a javítást, hiába nem te vetted náluk a készüléket, de amennyiben olyan ügyintézésről van szó, ami már a telefonhoz kapcsolódó előfizetést is érinti, úgy nem okés a dolog, hiszen te nem írhatsz alá a szerződéssel kapcsolatban módosítást...stb, mivel nem te vagy az az előfizető, aki adott előfizetői szerződésen szerepel!
amennyiben a telefon vételárának a visszfizetésére kerülne sor, azt csak az eredeti előfizető eszközölheti, mivel a szerződéstől elállás esetén, csak az eredeti előfizető jogosult ügyintézni, aláírni...stb!
miként írnál te alá egy olyan szerződéstől történő elállást, amin nem a te neved szerepel, mint előfizető?
vettél egy mobiltelefont előfizetői szerződéssel, azt az előfizetést azóta is használod, viszont az ahhoz kapcsolódó telefont már eladtad. örülnél neki, ha helyetted a telefon új tulajdonosa bármilyen módosítást eszközölne az előfizetésben, amit te még használsz? nem valószínű, hiszen a te neveden van, használod, másnak nincs lehetősége azt bármilyen szempontból módosítani!

[ Szerkesztve ]

(#29087) Mate válasza kali (#29086) üzenetére


Mate
nagyúr

Adásvételi szerződés megkönnyítheti a dolgokat?

(#29088) DaveHutt válasza blueye (#29050) üzenetére


DaveHutt
őstag

Sziasztok!

Úgy néz ki használtan fogok vásárolni T-függő telefont. Jelenleg van egy T-mobile előfizetéses normál SIM-kártyám. Az új telefon micro SIM foglalattal rendelkezik, szóval terveztem, hogy cseréltetem a mostani SIM-emet. Megcsinálják ingyen T-Pontban, vagy fizetnem kell érte szerintetek?

(#29089) csababarca válasza DaveHutt (#29088) üzenetére


csababarca
őstag

Nekem ingyen megcsinálták, 2 perc alatt..

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#29090) Morris válasza CsuRi101 (#29085) üzenetére


Morris
veterán

Megkérdezte a hölgy, hogy milyet adjon, mert van nekik normál méretben is. Aztán gondolkoztam és eszembe jutott, valaki említette, hogy a micro sim lesz a jövő. Így inkább olyat kértem ami miatt később már nem kell bemennem cseréltetni, illetve nincs szükség adapterre sem most. :))

(#29091) kali válasza Mate (#29087) üzenetére


kali
legenda

nem hiszem, ha sima adásvételiről van szó, nem véletlen az, hogy egyszerűbb ügyintézésekhez is közjegyző...stb által ellenjegyzett példányt kérnek...

bodry123; szia, papíron 4500 ft, mivel nem a szolgáltatótól veszed a mobiltelefont, emiatt nem indokolt a díjmentes csere, de gyakran találkozni korrekt ügyintézőkkel, akik kicserélik díjmentesen, szóval ha az első helyen pénzért eszközölnék a cserét, akkor érdemes lehet máshol is bepróbálkozni! :)
alapban kivétel lehet, ha kellően régi a sim kártya, vagy netán problémák vannak vele...

(#29092) DaveHutt


DaveHutt
őstag

Köszönöm a válaszokat!

(#29093) D@ve89 válasza kali (#29060) üzenetére


D@ve89
tag

Ezt sajnos nem tudom, hogy mikorra van Miskolcon tervbe véve.

(#29094) szabogabor10


szabogabor10
veterán

Üdv!

Lehet már esetleg tudni, mikortól lesznek új Travel&Surf csomagok? Lassan ideje lenne kihirdetni őket.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#29095) sno14


sno14
tag

Vajon, ha elviszem gariztatni t-mobile garanciajeggyel a készülékem ellenőrzik a szervízben, hogy még valóban függő vagy függetlenítve van-e? Honnan tudják, hogy legálisan a szolgáltató függetlenítette?hiszen az csak egy sms-ben küldi el a függetlenítő kódot, de dokumentumot nem ad erről.

(#29096) kali válasza sno14 (#29095) üzenetére


kali
legenda

nem írtad, hogy milyen telefonról van szó - pedig van/lenne jelentősége -, de több helyen is nyoma van/lehet a beavatkozásnak, és könnyen összefut(hat)nak a szálak, nem ritka, hogy kiszúrják, ha akarnak foglalkozni vele.
a szolgáltató rögzíti a kérelmet a rendszerben, számlát is ad róla, hogy x forint befizetésre kerül a hálózati korlátozás feloldásáért, bizonyos esetekben még jótállási jegyen is feltünteti a beavatkozást, valamint sok telefon szervizes menüjében is látható adott állapot.

[ Szerkesztve ]

(#29097) #59070464


#59070464
törölt tag

Tegnap kérdeztem, a "H", "H+" és "LTE" viszonyáról. Most ugyanezzel fordulnék hozzátok, annyival kiegészítve, hogy pontosítsuk le csomagokra. Főként a Mozaik családról lenne szó (*Ikon kilőve, mert ha jól tudom csak iPhone-al vásárlással igényelhető ez a csomag).

- ha a technika minden téren adott, tehát LTE képes készülékről beszélünk -
Mozaik XS: mivel ez 7.2 Mbps-ben van limitálva, így itt bárhol is vagyok, csak "H" betűt láthatok, "H+"-t nem?
Mozaik S: mivel ez 21 Mbps-ben van limitálva, így ezen láthatok "H", "H+" és "LTE" kijelzést a telefonomon, természetesen a szolgáltatói lefedettség függvényében?

*(1) ha vásárolok 2 év hűségre egy iPhone-t, de a vásárlás pillanatában Mozaik XS (3200 Ft) vagy Mozaik S (5400 Ft) csomaghűséget kötök, akkor később (ez alatt a 2 év alatt) átmehetek Ikon-ra (már a "200" is 6000 Ft)?
**(2) ha az előző működhet és lejárt a 2 év hűség, de nem iPhone-t vásárolok, akkor gondolom nem hosszabbíthatok Ikon-ra, ugye? Az a sanda gyanúm, hogy az Ikon-t csak addig élvezhetem, amíg nem vásárolok új (nem iPhone) készüléket, csomaghűség meghosszabbítással. Viszont ha nem hosszabbítok hűséget, akkor gyakorlatilag a végtelenségig használhatom és lépkedhetek Ikon / Mozaik között kedvemre?
***(3) mondjuk az előző pont nem kerülhető ki úgy, hogy csomaghűség nélkül írok alá újabb 2 évet egy újabb készülékre, ami nem iPhone? Természetesen azzal a hátránnyal, hogy így drágább a készülék. Így maradhatna az Ikon 2 év után.

Bár nem tudom mennyire szükséges a Mozaik S ~25 Mbps-t mért sebességével szemben az Ikon 60 Mbps sebessége, amivel lehet bizonyos helyeken "csak" 30-50-t mérek (vagy kevesebbet). Lényegében a még nagyobb sebesség miatt (lehet) érdekes az Ikon, másért nem.

Remélem áttekinthető és könnyű lesz válaszolni. Köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

(#29098) D@ve89 válasza #59070464 (#29097) üzenetére


D@ve89
tag

Szia, a műszaki részére tudok csak válaszolni: bármely csomag esetén láthatsz "H"-t vagy "H+" -t, ez csupán lefedettség és készülék kérdése (nem minden telefon/modem képes HSPA+ -ra). A sebesség már más kérdés, ha az adott csomag maximum 7,2Mbps-ot nyújt, akkor H+ esetén is csak ennyit tudsz elérni. (LTE esetében is kisebb csomagoknál 21Mb-re van maximálva a sebesség, hiába tud a hálózat többet.) Ettől függetlenül még lehetsz H+ hálózaton. (Ha túlforgalmazás miatt lekorlátoznak 32kbps-ra, az nem azt jelenti, hogy csak GPRS hálózatra engednek fel. :) )

(#29099) kali válasza #59070464 (#29097) üzenetére


kali
legenda

a h+ jelzést a díjcsomagtól függetlenül látod, ha olyan hálózat adott, legfeljebb lekorlátozódik a sebesség a csomag által adottra, ami 7.2 megabit/sec.
lte esetén is ez a helyzet, lte jelzés adott, de csomag függvényében változik a sebesség.
mozaik xs; alapban nem lte képes, láthatsz h+ jelzést is, de a sebesség elvileg 7.2 megabit/sec korlátos.
a magasabb csomagokban a 21 és a 60 megabit/sec, az lte sebességre vonatkozik.
a csillagosokat 1430 már megválaszolta, illetve amivel most kiegészítetted, amennyiben nem iphone telefont vásárolsz, úgy nem írhatsz alá hűséget ikon díjcsomagra, de ha csak az előfizetésre írsz alá hűséget, akkor az ikon maradhat a végtelenégig, viszont ha egyszer átlépsz más díjcsomagba, akkor vissza már csak akkor mehetsz, ha ismét veszel iphone készüléket, mert a díjcsomag leírásánál is olvashatod, hogy kizárólag iphone készülékekhez lehet kérni.
csak a gyorsabb lte sebesség miatt, én biztos nem választanám az ikon díjcsomagot.
a mozaik xs is lte képessé tehető, a mozaik díjcsomagokhoz adott net&roll 1gb lte bővítés, havi 1000 ft ellenében.
D@ve89 részint meg is válaszolta, amíg én kimentem némi nasiért... :)

[ Szerkesztve ]

(#29100) Soulfly842 válasza club1 (#29066) üzenetére


Soulfly842
addikt

De az nem is duplanet kedvezmény. :) Gondoltam nem csak utalok arra, h. más kedvezmények is adottak lehetnek, hanem egy példát is írok még ha kisvállalkozói kereteken belülit is.

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.