Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-22 08:41:00

LOGOUT.hu

Magyar Telekom (Mobilszolgáltatások)
Infók a MultiSIM szolgáltatással kapcsolatban: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29551) Plasticbomb válasza djculture (#29547) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Nem érted. Nem az a baj, hoyg levág, hanem az, hogy ezt tegnap úgy csinálta, hogy pl a játék betölt, van kb 30 sec, mire elkezdődik a csata. na, annak a 30 secnek a végén van a disconnected. most azt csinálom, hogy folyamatosan küldök valami szöveget, így már nem rak ki, csak ha hosszabb ideig tétlen vagyok, épp állok valahol, nem csinálok semmit. Előtte meg kb 5-10 secenként volt disconnect. De ha ár van valami, akkor mondják azt, hoyg na kérem szépen, akkor most baszogatjuk a netet, most ne kezdj bele semmi olyasmibe, ami fontos, mert adatvesztésed lesz.

A legkisebb vezetékes csomag is drágább, mint amit általában leforgalmazok mobilneten. (Domino Web). Kőbányán dolgozom, ezen a drága kihalt hatalmas ipari területen, így azért nem hiszem, hoyg hű de sokan lennének egy cellán...

És, mint itt más is említette, épp az az érdekes, hogy 21-22ikán kezdődött ez, és nem csak játékkal. TeamSpeak nevű voip alkalmazással is ugyanezt játsza, Böngészésnél ugye nincs gond, ott nem realtime adatokkal megy a móka, hanem letöltöm az adatokat, amik tárolva vannak, legfeljebb újra kéri a gép. De egy VOIP alkalmazásnál és egy játék kommunikációjában ez ép nem így van.

De mondom, ha mégis így van, legalább tájékoztassanak! Azért kapják a pénzt, hoyg megtegyék minimum ezt!

[ Szerkesztve ]

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#29552) garcia66 válasza djculture (#29550) üzenetére


garcia66
tag

Bár én teljesen laikus vagyok, de az említett játék kb. 11-13 KB-t "fogyaszt" óránként, amely szerintem elhanyagolható adatforgalom, pl. a youtube nézegetéséhez képest. Vagy akármihez képest.

"A béke arra jó, hogy újratöltsük a fegyvereket."

(#29553) 313313 válasza garcia66 (#29546) üzenetére


313313
addikt

Nekem az ADSL-en (20 Mbit hivatalosan, papíron 15Mbit) 80-100 ms között ingadozik wotban a pingem.
Ha jól emlékszek nem igazán volt még 80 alatti sehol se, csak ugye más játéknál nem írja az aktuális pingem (amivel én játszok/játszottam)

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#29554) HUNNIA1920


HUNNIA1920
őstag

Sziasztok!

Kb. 1 hete aktiváltam a telefonomon Go!Net M mobilinternet csomagot. Mivel csak pár nap erejéig volt rá szükségem, így szeretném kikapcsolni. Próbáltam a 1777-es számon a menüpontokon végigmenni, de nem sikerült kikapcsolnom. Elvileg a Felfüggesztett szolgáltatások menüpont alatt lehet kikapcsolni, de azt mondja, hogy nincs előfizetett szolgáltatásom.

Tudna valaki nekem segíteni, hogyan tudnám kikapcsolni?
Köszönöm!

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#29555) kali válasza HUNNIA1920 (#29554) üzenetére


kali
legenda

szia,

a -GONETM kód elküldését próbáltad a 1430 számra?

(#29556) HUNNIA1920 válasza kali (#29555) üzenetére


HUNNIA1920
őstag

Amilyen hülye vagyok, erre nem is gondoltam. :W

Köszönöm szépen a segítséget! :R

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#29557) djculture válasza Plasticbomb (#29551) üzenetére


djculture
félisten

Akkor túl kicsi adatforgalom esetén úgy veszi a rendszer hogy nem használod ezek szerint és bontja a kapcsolatot.Voip ügyében meg már az is csoda ha engedélyezik még a használatát, vodánál már kompletten tiltva van...

[ Szerkesztve ]

(#29558) Plasticbomb válasza djculture (#29557) üzenetére


Plasticbomb
addikt

vodánál mikor tiltották? És mi értelme ennek a tiltásnak? Amikor Mobilinternetet adnak?

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#29559) djculture válasza Plasticbomb (#29558) üzenetére


djculture
félisten

Pont egy éve hogy Mátrix 1, 2, 3, feltöltőkártyához rendelt internet, valamint szinte minden 7-8000 Ft alatti előfizetés esetén letiltottak több, sokak által használt VOIP szolgáltatást, mint a Skype, Viber (mind a hang, mind a szöveges részét).

(#29560) Plasticbomb válasza djculture (#29559) üzenetére


Plasticbomb
addikt

és ezt a kapcsolat bontogatás valahogy meg lehet szüntetni? hogy akkor bontsa, amikor én bontom a kapcsolatot?

(Azért ez nem ütközik valahol valamilyen törvénybe, jogba? És mikor valaki vesz mobilnetet, ezt az arcába vágják az embereknek? És mi van azokkal, akik számítógéphez vesznek egy ilyen csomagot, mert csak ennyire van szükségük, teszem azt öregek, akiknek a fiuk lányuk kint él külföldön, így beszélnek velük videóval, stb, és nagy ritkán megnézik az emaileket, hoyg jött e valami a gyerektől, szóval velük ilyenkor mi van? )

[ Szerkesztve ]

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#29561) Lalllerrr


Lalllerrr
tag

Sziasztok!

A segítségeteket kérném! Van egy 920-as Lumiám és olyan gondom van vele, hogy itthon ugyan kijelzi a térerőt+általában 3G-t, de általában naponta egyszer előfordul, hogy se hívásfogadás/indítás, se sms, se net nem megy a készüléken. Olyan mintha nem lenne térerő, csak újraindítás után szedi össze magát. Más helyen még 2x fordult elő velem ilyen! A készülék volt szervizben, a munkalapon azt írták, hogy a készülékkel minden rendben! Ugyanitt egy Galaxy ace 2 minden gond nélkül megy, semmi térerő probléma!
Jövő héten küldöm vissza szervizbe, de szerintetek lehetséges- e valami térerő gond itt nálam?

Előre is köszi!

(#29562) ShadowX válasza Plasticbomb (#29560) üzenetére


ShadowX
őstag

Roamingnak hívják, az van. :W Remélem jövőre eltörlik a fenébe. Nem is értem eddig hogy nem törölték el.

(#29563) kali válasza Lalllerrr (#29561) üzenetére


kali
legenda

szia,

próbáltad másik sim kártyával adott készüléket, úgy is jelentkezik a hiba?

(#29564) Lalllerrr válasza kali (#29563) üzenetére


Lalllerrr
tag

Sajnos nincs másik T-s micro simem, míg szervizben volt a teló, addig egy c5-ös Nokiát használtam, azzal nem vettem volna észre, hogy lenne bármilyen térerő probléma!

(#29565) djculture


djculture
félisten

(#29566) D@ve89 válasza Lalllerrr (#29564) üzenetére


D@ve89
tag

Szia, hát ezzel akkor szerintem már igencsak bizonyított, hogy bizony a 920-as készülékeddel lesz a probléma, ha másik kettővel semmi gond nincs.

(#29567) sarkanyolo2 válasza djculture (#29565) üzenetére


sarkanyolo2
őstag

Jó! :D

Sony XZ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ / LG UJ620V / Kanto YU6

(#29568) Lalllerrr válasza D@ve89 (#29566) üzenetére


Lalllerrr
tag

Nekem csak az a furcsa, hogy miért csak itthon csinálja. :F
Nem baj, kedden szerviz, készítettem nekik egy kis prezentációt a hibáról képernyőképekkel! :D

(#29569) D@ve89 válasza Lalllerrr (#29568) üzenetére


D@ve89
tag

Témaindító hozzászólásodban azt írtad, hogy máshol is előfordult már, szóval nem értelek akkor.

Mindenesetre: próbáld ki csak 2G-re állítva, hogy úgy mit tapasztalsz. Mivel térerő a telefon kijelzője szerint van, és más telefonokkal nincs probléma, ezért térerőprobléma kizárható (cella felől jövő referenciajeleket fogja és mondjuk úgy, fel is dolgozza a telefon). Ha nem működik az sms küldés vagy hívásindítás, úgy, hogy van térerő (regisztrálva vagy a hálózaton), az azt jelenti, hogy gyakorlatilag semmilyen értékelhető rádiós jelzést nem küld ki a telefonod, amelyet a hálózat észlelhetne. Ha rajta van a hálózaton a telefon, és nem csöng ki, ha hívnak téged (hívó fél számára nem vagy elérhető), akkor a telefonod nem válaszol a hálózat híváskezdeményezésére. Na most láthatod, ezek alapján, hogy mind-mind a telefon tétlensége, hibás működése miatt valósul meg, szóval szerintem erőltetni kellene azt a szervízt. :)
Ami még esetleg netalántán magyarázatot adhat, az az, hogy a 920-as gyengébb rádiós képességekkel rendelkezik, mint a többi nálatok működő telefon (kevesebb Wattot szór az éterbe :) ), bár ha ez lenne csupán a magyarázat, akkor a térerőn lehetne látni, hogy nagyon alacsony, vagy nem tud regisztrálni a hálózatra.

[ Szerkesztve ]

(#29570) Lalllerrr válasza D@ve89 (#29569) üzenetére


Lalllerrr
tag

Így igaz, összesen 2x, itthon meg már vagy 30x! De mind1 is, köszönöm az észrevételed! :)
Futok egy pár kört a szervizben!

(#29571) Lalllerrr válasza D@ve89 (#29569) üzenetére


Lalllerrr
tag

Délután óta 2g-n van, így jónak tűnik, de még várok vele! Kíváncsi vagyok, hogy a holnapi nap folyamán mit produkál így!
Köszönöm szépen a kimerítő fejtágítást! :R

(#29572) #99546112


#99546112
törölt tag

Üdv!

Komolyan nem értem a Trémobilt. A múltkor feltettem itt egy kérdést, miszerint emelt díjas sms-t küldtem el aminek 495Ft/perc a díja. Namost azt írták itt nekem, hogy a havidíjon felül számlázódik ez nekem, tehát az xs-es havidíjban vagyok, ami 3200Ft/hó, de mivel 2x495-ért rendeltem emelt díjas sms-ben, ezért elvileg akkor (mivel alapesetben nem értem el a 2300Ft-ot a havidíjnál, ami 3200Ft már bruttóban) most 4200Ft-nak kellene lennie a számlámnak? Most járok 3224Ft-nál! A múltkor megfigyeltem, hogy hogy is van ez, de mégis több lett kiszámlázva, ergo csak nem úgy számlázódik, vagy nemtudom. :S Szeretnék ezzel tisztában lenni végre. Szóval most nem értem akkor, hogy most a havidíjba is beleszámít, meg azon felül is o.O vagy hogy is van ez? Duplán számolják el, az elég FAIL lenne :S :D Ha most 3224Ft-nál járok, akkor ez mennyi lesz a számlában szereplő összeg úgy, hogy közben van +1000Ft emelt díjas sms-em? Ezt hogy lehet kiszámolni?! Feltudna valaki homályosítani?

Köszönöm előre is!

(#29573) Soulfly842 válasza #99546112 (#29572) üzenetére


Soulfly842
addikt

Az csak egy tájékoztató jellegű lekérdezés. Ott nem hiszem, hogy kategorziálja tisztán a lebeszélehtő keretet, ill. a havidíjadon felül számlázódó díjtételeket, de a számlán 100%, hogy úgy fog szerepelni (emeltdíjas, külföldi beszélgetés, kék szám hívása, univ. egyenleg terhére való vásárlás (mobilparkolás, autópálya, lottó, stb) mindenhol, minden díjcsomagban az alap havidíjadon felül számlázódik). No para: kétszer nem fogják elszámolni :) 1430-nak volt itt egy már jópár alkalommal újralinkelt teljeskörű tájékoztatása a 'hívás'forgalmi tájékoztatóról, ha gondolod nyomozd vissza :)

Hónapfordultakor ugyebár szokott lenni egy árváltozás gyak. minden esetben. Elképzelhető, hogy lesz egy-két felső kategóriás kedvező ár módosulás. De én is csak találgatok ;]

[ Szerkesztve ]

(#29574) tomy86 válasza #99546112 (#29572) üzenetére


tomy86
addikt

Aktuális egyenleg magyarázata 1430 billentyűzetéből.

(#29575) Noá: pedig annyi lesz.

[ Szerkesztve ]

(#29575) #99546112


#99546112
törölt tag

Kíváncsi leszek, mert most megint rendelnem kell +1000Ft-ért és akkor mivel nem beszéltem le a havi lebeszélhetőt (3200Ft-) akkor elvileg 3200+1000+1000= 5200Ft.
Na majd megírom, de tuti nem ennyi lesz!

(#29576) 1430 válasza #99546112 (#29575) üzenetére


1430
senior tag

Nem tudom, olvastad e már az előttem szóló által linkelt leírásomat, de ha ez alapján sem lenne egyértelmű, a Telekom (T-Mobile) számla felépítése a következő:
havidíjak
+ forgalom (emeltdíjas is)
+ egyéb díjak (ez nyilván csak akkor, ha volt)
- kedvezmények (pl. havidíj lebeszélhetőség)

Ez esetedben (nagyon leegyszerűsített példában)
bruttó 3200 Ft
+ 3224Ft x 1,27 = bruttó 4094 Ft
+ 0 Ft
- bruttó 2094 Ft (ez a havidíj lebeszélhetőség, ami most - feltételezve, hogy az emeltdíjas forgalmadon felül csak leforgalmazható forgalmad volt - a bruttó forgalom mínusz 2x 1000 Ft)
= 5200 Ft

[ Szerkesztve ]

''Usus de plura docebit!'' - A gyakorlat majd megtanít a többire!

(#29577) g0dl


g0dl
addikt

Domino WEB kapcsán kérdezném, hogy ha elérek egy egy következő lépcsőfokot pl. 250MB->1GB, de ennek fedezete még nincs feltöltve, akkor ugye a net nem lesz használható ( gondolom a t-mobile oldalai igen), de még az adott időszakban feltöltök, akkor a 250MB-ról folytatom, vagy újra nulláról ? Tehát a 1000Ft-ért kapok 750MB-ot, vagy 500Ft-ért 100MB-ot?

Másik megjegyzésem, hogy a lefedettségi településlista nagyon nem jó. Pl. ahol én használom az a település nincs a 3G listán ( míg a korábban használt Telenor listáján igen), de kb 30dB beltéri térerő eltérés van a T-mobile javára.

(#29578) Soulfly842 válasza g0dl (#29577) üzenetére


Soulfly842
addikt

Ugyanonnan folytatódik. 30 napos ciklusokat vizsgál mindig domino webnél. a 30 nap leteltéig nem indul újra a 'sávozás'.

Általában inkább pozitív irányba vannak eltérések :) De ha bemegy az ember egy T-Pontba, ott címre pontosan tudnak lefedettségi térképet nézni, ha konkrét információra van szükséged.

(#29579) #99546112 válasza 1430 (#29576) üzenetére


#99546112
törölt tag

Én is így számolgattam, de holnap vagy 2-án kiderül, hogy ennyi lesz-e az összegem.

(#29580) g0dl válasza Soulfly842 (#29578) üzenetére


g0dl
addikt

Köszi, reméltem, és ez a logikus, de láttam én már .....

(#29581) Nordik


Nordik
őstag

Ugye Mozaik XS-nél egy extra díjmentes. Ha itt a 30 T-mobile SMS-t választom akkor az hogyan működik? Kapok 30db ingyen t-Mobile hálózatba küldhető sms-t a havidíjon belül? Ha ez elfogy akkor pedig a 3200Ft lebeszélhető illetve le smsezhető havidíjból vonják ugyanugy?

(#29582) kali válasza Nordik (#29581) üzenetére


kali
legenda

igen.

(#29583) artiny


artiny
őstag

Ha meg akarok nezni egy MMS amit kaptam,azert kell fizetnem?

Ha le lett tiltva nekem a Tmobilnal az internet hozzaferes(tmobilos) :U .... akkor már nem fogom tudni megnezni az MMS-t?

Beerkezo uzeneteknel amikor meg akarnam nezni az mms .. a letoltes gombra nyomva azt irja hogy letoltes nem sikerult probalja meg kesobb..??!? (galaxy ace 2.5 android)

(#29584) kali válasza artiny (#29583) üzenetére


kali
legenda

nem kell fizetni, hacsak nem olyan emeltdíjas, aminek a fogadásáért is fizetni kell, de az nem jellemző.
az mms hozzáférési pont bekonfigurálva és engedélyezve?
az mms szolgáltatás aktiválva adott előfizetésen?

(#29585) artiny válasza kali (#29584) üzenetére


artiny
őstag

egy magan szemely kuldte....

vezetek nelkuli halozatok beallitasa>> Mobilhalozatok beallitasai >> Hozzaferesi pontok neve :
- T mobil internet itt van ez mellett egy zold kis pont
-T mobil mms itt nincs zold pont,de ha kivalaszotom van itt veallitva ilyen:

nev:T mobil e MMS
APN:mms
Proxy:nincs bealllitva
port:nincs
felhasznalo nev:mms
jelszo:***
szerver:nincs
mms kozpont:http://mms
mms proxy:192.168.001.001
mms port: 8080
mcc:231
MNC:02
hitelesites tipusa:PAP
hozzaferesi pont tipusa:mms

(#29586) Varszegig válasza artiny (#29585) üzenetére


Varszegig
veterán

Ugye nem tiltod a telefonon a csomagkapcsolt forgalmat?

(#29587) D@ve89 válasza artiny (#29585) üzenetére


D@ve89
tag

Szerintem ezek a beállítások nem stimmelnek:

nev:T-mobile MMS
APN:mms
Proxy:nincs bealllitva
port:nincs
felhasznalo nev:mms
jelszo:***
szerver:nincs
mms kozpont:http://mms.t-mobile.hu/servlets/mms
mms proxy:212.51.126.10
mms port: 8080
mcc:216
MNC:30

hitelesites tipusa: PAP
hozzaferesi pont tipusa:mms

Külföldi SIM volt benne amúgy valamikor?

[ Szerkesztve ]

(#29588) G@ß!


G@ß!
őstag

Sziasztok!

Adott egy okostelefon, mely garanciális szervizelésre szorul.
Ezen a napon adtuk be a szervízbe: június 13.
A mai napig se értesítettek arról hogy kész lenne a készülék.
A cseretelefon visszaadásának határideje július 6.
Mi történik, ha július 6-ig se értesítenek? (új készüléket kapok/levásárolhatom/cserekészüléket vissza kell adnom/tovább kell várnom?)

(#29589) artiny válasza Varszegig (#29586) üzenetére


artiny
őstag

Nekem le van tiltva az internet a telefonomon. (attol meg...meglehet nezni? :)) )

most bepipaltam az adatkapcsolatot de igysem tolti le. Szurke a 3G ikon fent a statusbarban.(megnyomom a letoltest akkor is szurke)

D@ve89 : SK, szlovak t mobile nal vagyok

[ Szerkesztve ]

(#29590) kali válasza G@ß! (#29588) üzenetére


kali
legenda

szia,

a jogszabály szerint nincs kötött határidő, 15 nap van alapban, de arra csak törekedni kell, viszont utána lehet verni az asztalt, de attól még jóval tovább is tarthat a szervizelés, és azért még nem adnak új telefont, illetve nem lehet elállni a szerződéstől, mert netán tovább tart a folyamat.
érdeklődni kell majd, a 15 nap leteltével akár sűrűn is, hogy mi a helyzet.

artiny; nem tudom, hogy ott mi a helyzet, de a megfelelően konfigurált mms hozzáférési pont és a szükséges adatkapcsolat alap, azt ellenőrizd le!

[ Szerkesztve ]

(#29591) D@ve89 válasza artiny (#29589) üzenetére


D@ve89
tag

Áhá, így már más, akkor ne írj át semmit se a beállításoknál.
Amit tudok tanácsolni: vegyél fel egy teljesen új APN-t, tetszőleges névvel, semmihez ne nyúlj benne, kivéve az APN típusát állítsd át internet+mms -re (azt hiszem, van ilyen lehetőség benne). A többi APN természetesen maradjon meg. Ezután esetleg restart, és próbáld meg letölteni az mms-t. Valamilyen android hiba lehet valószínűleg, sok hasonló esetben segített már ez a módszer. Hogy miért működött, ne kérdezd. :N

[ Szerkesztve ]

(#29592) artiny válasza D@ve89 (#29591) üzenetére


artiny
őstag

:C valoban igy sikerult ;] koszi szepen

(#29593) almi


almi
senior tag

Sziasztok!

Az egyik ismerősöm külföldön van és ha hívom, akkor a hívott fél jelenleg nem fogad hívást üzenet fogad. A roaming be van neki kapcsolva az tuti, gondolom elfogyott a pénze. Ha ilyenkor próbálgatom hívni, akkor később, amikor már az országon belül lesz, fog kapni értesítő sms-t, hogy volt tőlem nem fogadott hívása?
Köszi.
Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#29594) kali válasza almi (#29593) üzenetére


kali
legenda

szia,

igen, ha aktív az előfizetésén adott szolgáltatás, te pedig küldöd a hívószámodat.

(#29595) almi


almi
senior tag

Tehát akkor ugyan úgy működik, mint amikor ki van kapcsolva a teló, és közben keresnek. Köszönöm!

(#29596) 1430 válasza almi (#29593) üzenetére


1430
senior tag

Ha ezek szerint Domino-s, akkor nem fog kapni róla SMS-t, mert aktív roaming mellett kikapcsolódik a hívásátirányítás, ami viszont alapja a hívásértesítőnek. Küldj neki SMS-t, azt akkor is megkapja, ha nincs egyenlege.

''Usus de plura docebit!'' - A gyakorlat majd megtanít a többire!

(#29597) #59070464


#59070464
törölt tag

A sima Net&Roll 1GB vagy Net&Roll 1GB LTE szolgáltatást milyen módon tudom hűségpontokkal fizetni?

(#29598) golyós


golyós
őstag

Sziasztok!
Olvastam itt a közelmúltban, hogy lehet bővíteni az adatcsomagot.
Jelenleg Mozaik S csomagom van 500Mb.
A feleségemnek valami társkártyás 100mb-os csomagja van.
Augusztus első felében megyek nyaralni és akkorra szeretném bőviteni valamelyik csomagot.
1430-on ez gondolom lehet intézni.
Milyen bővítő csomagot használtok illetve ajánlotok?
Szerintem + 1Gb elég lenne.

Honor 20 Pro & Samsung GalaxyS23 Ultra & Note 10 lite & Iphone 13PM

(#29599) #78121280


#78121280
törölt tag

(#29600) tomy86 válasza golyós (#29598) üzenetére


tomy86
addikt

Mozaik S-hez Net&Roll 1GB.
Amíg le nem mondod folyamatosan megújul, tehát ha nyaralás után már nem kell, akkor le kell mondani!

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.