Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#76289) MC Pite


MC Pite
veterán

macilaci78: Minimum monitorozni szeretném, de még nem fix a vezérlő, ha tudom, benne lesz a páratartalom is (magasra, alacsony esetén külön kell párásítani). Entalpiás hőcserélővel szertném mindenesetre.

ctrlaltdel13: Központi hővisszanyerős (Vents VUE2 250 P EC), fűtés/egyebek nincsenek egyelőre tervbe (néztem hogy egy cekasz bele nem olyan drága, de majd az első tél után meglátom mennyire van rá szükség, azt könnyű utólag is berakni).

-Egyik, hogy zajcsökkentőből mekkorát érdemes berakni, 1200asra gondoltam befúváshoz, 900 vagy 600 kifelé.
-Ha 80 centinként gerendák vannak a plafonon, akkor inkább kúposabb tányérszelepet válasszak? (fa födém 2-3 cm, padláson lenne a gép és a csövezés)
-Vezérlést is keresek(ráér akár később is), lehetőleg CO2-re, minimum látni szeretném a páratartalmat is, előny ha az is benne van a vezérlésben. Vagy a visszatérőbe tenném, vagy falra. Egyelőre ez van első helyen (bő 200 font) egyelőre.
-Nem tudom érdemes-e elosztó dobozokkal foglalkozni 3-4 cső esetén, vagy elég simán Y-okat alkalmazni

Illetve van-e valakinek gyakorlati tapsztalta, és mit csinálna esetleg másképp már, mit ajánlana (és miért úgy) :R

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.