Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14401) inf3rno válasza beltram (#14398) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Én asszem maradok a füstölt szalonnánál meg az aszalt gyümölcsnél. ;-))

Buliban hasznos! =]

(#14402) inf3rno válasza kolosanyi (#14400) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Szerintem tök logikus, 2a -> 2x izomrost konverzió volt, mert elhanyagoltad magad. Csökkent az erőállóképességed, nőtt az erőd. Hosszú távon viszont az is csökkent (volna). Valszeg az 1-es típusú izomrostok meg szimplán visszafejlődtek, azért csökkent az állóképességed.

Buliban hasznos! =]

(#14403) kolosanyi válasza inf3rno (#14402) üzenetére


kolosanyi
veterán

Szerintem nem volt semmilyen konverzió, csak keveset edzettem és visszafejlődtem. :D
Viszont öröm az ürömben, hogy ha már eljutottál egy szintre, akkor később könnyebb ugyanoda visszajutni, mintha a nulláról építkeznél.

(#14404) tomcica válasza kolosanyi (#14400) üzenetére


tomcica
Topikgazda

tegnap en is lementem az aljara,delelott 12km benne 10x60m,ez volt a konnyebbik,keso delutan pedig 19km benne: mezitlabas melegites + 10x100m (R50) majd 3x200m (R100) 29..26..28 - R100 - 300m 44.80 - R400 - 200m 28.7 R100 - 300m 41.44! - R400 - 3x200m (R100) 30-28- 25.15! - R400 - 4x200m (R100) 28-27-28- 26.11!
hosszu kifutas benne 2km plyometrikus gyakorlatok....haaat nem kellett nogatni h elaludjak,a masodik edzesben 2800m tiszta minosegi munka (eddig nekem 2400-2500m volt a max ezekkel a sebessegekkel,de valami epult az iden ;) ) szoval epitgetem tovabb szepen

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#14405) Aristeus


Aristeus
tag

Tudja valaki, hogy hol lehet UltrAspire futós zsákokat próbálni? Kik forgalmazzák őket Magyarországon? Régen talán a terepfutás oldalán voltak kitéve, de már ott nem találom.

Konkrétan a UltrAspire ALPHA 2.0 érdekelne.

Ameddig ellátsz, addig el is tudsz futni.

(#14406) inf3rno válasza kolosanyi (#14403) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ja muscle memory-nak hívják, létezik az is. :-)

Buliban hasznos! =]

(#14407) laszak válasza Aristeus (#14405) üzenetére


laszak
tag

Multinavigátorban tartanak profi Salomon mellényeket, én megnézném a helyedben.

(#14408) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Toltam 25 kili láb felkeményítőt 6-os pace-el. Hát most már tudom miért futnak úgy a maratonisták, mint aki beszart. A végére nekem is totál olyan volt a mozgásom, annyira beállt a combom.:D [link]

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#14409) kolosanyi válasza inf3rno (#14408) üzenetére


kolosanyi
veterán

Én csak 13-at, megnéztem a nem rég megcsinált kört a Deseda-tónál, szép, igényes. Nagyon hangulatos a tó körül futni, ahogy a lemenő nap sugarai átszűrődnek a fák között és tükröződnek a tavon, az csodaszép látvány. :)

[link]

[ Szerkesztve ]

(#14410) inf3rno válasza kolosanyi (#14409) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Jaja, ma estefelé tökéletes idő volt, a táj nekem is ott volt, élvezet volt futni. :-)

Buliban hasznos! =]

(#14411) deicide válasza inf3rno (#14408) üzenetére


deicide
veterán

Hamarosan meg sem kottyan majd a 25km. :)

Mi is valami hasonlót nyomtunk a Pilisben ma hajnalban, 5:35-ös lazulós, 440 szinttel, 32km. De már 8-kor perzselt a nap, mire végeztünk. Tetszik Csobánka, Szentkereszt és környéke.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#14412) Newboy911


Newboy911
tag

Én pedig kipróbáltam, az utolsó 7 kilit felkapva című történetet.
Tegnap 16Km, eleje 5:30 vagy kicsit felette, az utolsó 7km 5:30 alatt
és az utolsó 2km 5:00 percesre. Ma hosszabb volt a terv, de elkísért
a nagyobbik gyermekem biciklivel, és a közepén volt jócskán homok, ott
tolnia kellett (rövidebbre fogtam). Nem is ez a lényeg, ma 16Km első 9km 6:00 körüli, az utolsó
7km felkapva 5:00 körülire. És valóban a lábam fárad el, pulzus 156 körül de gyorsabban már nem
tudtam futni.

(#14413) inf3rno válasza deicide (#14411) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Hát az a cél. Két hete még erősen küzdöttem a 20-al is, most meg még tudtam volna futni legalább 5 kilit pluszban. Érezhető a fejlődés, meg hát hogy frissítek közben az is. :K

Buliban hasznos! =]

(#14414) Aristeus válasza laszak (#14407) üzenetére


Aristeus
tag

Igen, a Salomonok jók, csak szerettem volna még megpróbálni a konkurensek közül is 1-2-t.
Szóval senki sem tud helyet, ahol meg lehetne nézni ultrAspire zsákokat?

Ameddig ellátsz, addig el is tudsz futni.

(#14415) Alg válasza Aristeus (#14414) üzenetére


Alg
veterán

Salomonokról a terepfutás csoportban sokan mondják hogy nem túl strapabíró...

UlrAspire-ről nem találtam csak kérdéseket, meg hogy mindenki külföldről rendeli (Csanya forgalmazta korábban itthon, de már nem), illetve ezt a tesztet

Nathan zsákokat is sokan dicsérik (Sarkcsillagban van belőlük)

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#14416) Alg


Alg
veterán

Apropó hétvége, mi kirándulós bicajozáson voltunk a Velencei-tó körül (azért amikor éppen nyeregben ültünk akkor toltuk neki hogy legalább menetszél legyen), és Velencén találkoztunk valami célkapuval.

Mint kiderült, ultra-triatlon verseny volt, 7,6km úszás, 160km bringa, 84,4km futás, mindezt 36 óra alatt, ebben a dög melegben :Y valami 20 induló volt összesen

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#14417) t1 válasza inf3rno (#14413) üzenetére


t1
addikt

Reggel én is nyomtam egy 11km-t, első 5km húzósra vettem 4:47 pace a maradék 6km kocogàs volt 5:35-el összesítve 5:15 lett.

Jövhéten nyomok 2x8km-t majd péntek reggel elvileg az idő is jó lesz bepróbàlok egy 25-30km tàvot időt nem nézve frissítőkkel készülve :)

(#14418) inf3rno válasza t1 (#14417) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Én hétfőn tolok 5 kilit ami a csövön kifér. Kíváncsi vagyok mennyire vagyok lassú ennyi állóképességi futás után. Jó lenne 4 körül futni őket, de nem hiszem, hogy olyan tempóban végig bírom.

Hajrá! Menni fog az a 30as! :) Hol futod majd?

Buliban hasznos! =]

(#14419) Danika256


Danika256
aktív tag

Tegnap este megfutottam az első 15km-et, 15.2km--1:30:08. Alapnak nem rossz :) Júliusban ezt kell majd min 11 km/h ra feltolnom :)

(#14420) t1 válasza inf3rno (#14418) üzenetére


t1
addikt

Alsóörs-Fűzfő-Alsóörs. Kb 15km oda és vissza is remélem menni fog, nem lesz gond az 5 kilivel volt még bennem is bőven tartalék, lesz jobb is :)

(#14421) deicide válasza Alg (#14416) üzenetére


deicide
veterán

A bringa 360km volt. ;] Dupla Ironman VB.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#14422) Aristeus válasza Alg (#14415) üzenetére


Aristeus
tag

Köszi a válaszokat! Nem gondoltam volna, hogy a Salomon-nal tartóssági gondok lennének. Nekem strapabírónak tűnt. Jó, hogy megemlítetted.
Nathan-ról még nem hallottam / nem láttam, lehet teszek azzal is egy próbát.

Ma reggel én is futottam egy 27,5km-t terepen. A vége felé volt is melegem rendesen. Döntöttem magamba folyamatosan a vizet. De legalább a táj kárpótolt. Kép1, Kép2

Mondjuk gondoljatok bele milyen jó is lesz ősszel, egy átedzett, meleghez szokott szervezettel a hűvösben futni. Dőlnek majd meg sorban a rekordok. :))
Ki milyen célt tűzött ki az őszi szezonra?

Ameddig ellátsz, addig el is tudsz futni.

(#14423) concret_hp válasza Alg (#14416) üzenetére


concret_hp
addikt

nekem ma féltávon is lefőtt a kávé, igaz a 3.5km futókörön kb. 250m árnyék volt... igaz 1 hete is voltam 1en, még nem pihentem ki teljesen, meg csüt este még voltam futóedzésen, az is nagyon kellett mára ;]

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#14424) inf3rno válasza concret_hp (#14423) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Én szeretem a mostani időt, nem is nagyon melegítek be már, és az első 10 kilin alig izzadok meg, egyáltalán nem érzem a terhelést (5:30-6:00 körüli tempóban tolom most). Rendeltem ma pulzus mérőt, majd azzal többet tudok mondani, de érzésre nekem 30 fok körül van a tökéletes idő, nem 20-nál, mint az átlagnak.

Buliban hasznos! =]

(#14425) Aristeus válasza inf3rno (#14424) üzenetére


Aristeus
tag

Én meg pont fordítva vagyok, inkább legyen hidegebb, akkor tudom igazán kihozni a maximumot magamból. Nekem olyan 10, max. 12 °C körül van az ideális futóidő. Meg persze legyen borús az ég, semmi napsütés.

Ameddig ellátsz, addig el is tudsz futni.

(#14426) t1 válasza Aristeus (#14422) üzenetére


t1
addikt

1:50:00 alatti félmaraton, 30-35km lefutása egyben, jövőre maraton.

(#14427) inf3rno válasza Aristeus (#14422) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Cél, hát :-) 20 perc alatti 5 kili, 1:40-es félmaraton, 3:45-ös maraton. Talán 3-ból egy összejön. :DD

(Most 2:00 körüli a félmaratoni időm, a másik kettőt még nem próbáltam. Endomondo alapján 25 körül lehet az 5 kili, de azt hosszabb távokból következtette. Holnap megnézem, vagy holnapután, attól függ mennyire sikerült regenerálódnom.)

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#14428) atok666 válasza inf3rno (#14427) üzenetére


atok666
őstag

Nem tudnad egyszer leirni, hogy km, vagy kilo, vagy kilometer a kili helyett? Legyszi...

Atok

(#14429) inf3rno válasza atok666 (#14428) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nem. Bocs. :D Amúgy ti szoktattatok rá...

Buliban hasznos! =]

(#14430) Alg válasza Aristeus (#14422) üzenetére


Alg
veterán

Passz, nagyon össze-vissza futok a nyáron, azzal vigasztalom magam hogy azért sokat mozgok, sétálok, bicajozok.

Szóval inkább a cél hogy idén 1500km meglegyen, esetleg ha jó időben lesz egy félmaraton ősszel (Tudás Útja pl.) akkor csak be kellene menni 1:40 alá.

Egyébként egyre kevésbé vonzanak ezek a budapesti betonos tömeg-félmaratonok, főleg a tizenezres nevezési díjakkal.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#14431) deicide válasza Alg (#14430) üzenetére


deicide
veterán

Hortobágyra lehet jönni most szombaton félmaratonozni. Megyek én is, duatlonra. ;]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#14432) gombi01 válasza deicide (#14431) üzenetére


gombi01
tag

(#14431) deicide:
Most legalább nem lesz sár. (vagy nem ott voltál a múltkor 'dagyonyázós' versenyen?)

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#14433) deicide válasza gombi01 (#14432) üzenetére


deicide
veterán

De, a tavalyi az durva dagonya volt. Idén picit hamarabb szeretnék végigérni mind bringával, mind futva. :)

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#14434) Danika256


Danika256
aktív tag

Megint egy kérdéssel fordulnák hozzátok, mivel nincs személyi edzőm , tehát csak rátok számíthatok :)
Most, hogy júliusban átálltam 15Km távra, szerintetek, van e értelme a kis pulzusú edzés távját is megnövelni?
Vagy az végig maradhat a 10km? Megmondom őszintén amúgy is rühellem ezt az aerob edzést, nálam ez 8km/h-t jelent jelenleg és amúgy is jobban lefáraszt mint bármi. Nagyon nem erre vagyok bekalibrálva. Csak a zsírégetés meg a pulzuscsökkentés miatt szenvedek vele..Nem tudom a helyzetemben van e egyáltalán értelme..

Jelenleg így néz ki egy hetem: 15.2KM két nap pihi, 10.8 km aerob, 1 nap pihi majd 15.4km. Most ezt nyomatnám júliusban.
Van így azért értelme annak a 10.8-nak, vagy inkább hagyjam a fenébe? Lehet jobban járnák ha aznap is nyomatnám teljesítményre, hogy jobban bírjam a távot, aztán majd szeptember után ráérek foglalkozni a pulzussal? :) Megmondom őszintén 175-182-es pulzus nem igazán zavar 15km-en sem. Nem igazán tudom, hogy lenne jobb..
Minden építő jellegű tanácsot szívesen fogadok! Köszi!

(#14435) Alg válasza deicide (#14431) üzenetére


Alg
veterán

Most a szombati maratonman-féle éjszakain vacillálok, pont jó idő lesz, hangulatos is biztos, de az is 12k... nem tudom

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#14436) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Lehet, hogy én vagyok elmaradva árak terén, de sokallom a 10k-t egy félmaraton nevezésre. Ti hogy vagytok vele? Tényleg ez a normális összeg? (Ami meg még érdekesebb, hogy az árat csak a regisztrációs űrlap után küldi meg a rendszer.)

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#14437) Danika256 válasza inf3rno (#14436) üzenetére


Danika256
aktív tag

Én is sokallom a semmiért, ezért is megyek Esztergomba. Ott 3500Ft előnevezve, ott is lesz hűsítő meg minden ami kell.A többi flanc ami egy drágább helyen lenne esetleg, az nem érdekel csak az, hogy a maxot kihozzam magamból..

(#14438) inf3rno válasza Danika256 (#14437) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Én is 4-5k körül gondoltam reálisnak. Ezek szerint tényleg meg lehet oldani annyiból, a maradék meg amit levesznek az emberekről. Hát nem tudom, hogy itt Vp környékén van e normális áron [link] ez, amit néztem pl 10k.

Buliban hasznos! =]

(#14439) gombi01 válasza inf3rno (#14438) üzenetére


gombi01
tag

(#14438) inf3rno:
parancsolj, vasárnapra:
VI. PÉTFÜRDŐ-ÖSKÜ FÉLMARATON
2500Ft, egyedi érem, babgulyás...
Van benne némi terep, kicsit szintes is, de volt, hogy jégbe hűtött szeletelt dinnye is volt frissítő gyanánt! Jó kis verseny!

[ Szerkesztve ]

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#14440) t1 válasza gombi01 (#14439) üzenetére


t1
addikt

Miért nem linkelted hamarabb ? :O :O

(#14441) inf3rno válasza gombi01 (#14439) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Köszi! Akkor ez a pétfürdői lesz, a másikkal meg nem foglalkozom. Ha esetleg még találsz ilyet maratont vagy félmaratont, akkor ne tartsd vissza!

Nagyon elegem lett endomondoból meg a telefonomból is, már a földhözvágás határán voltam ma. 3x indultam el, hogy futok 5 kilit vagy Cooper-t, egyik alkalommal sem mérte rendesen, vagy elvesztette a GPS jelet menet közben és/vagy szögletesek lettek a körök. A végén eldobtam. Burn in hell endomondo! ;]

Szerinte ez a 12 kör teljesen egy nyomvonalon van:

Buliban hasznos! =]

(#14442) Alg válasza inf3rno (#14441) üzenetére


Alg
veterán

Ha van pálya, miért GPS alapján méred a távot? :F

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#14443) inf3rno válasza Alg (#14442) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Hogy ne kelljen számolnom a köröket. Meg hát ez megosztható és egy fokkal megbízhatóbbnak tartják az emberek, bemondásra pl. bármit írhatok.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#14444) concret_hp válasza inf3rno (#14443) üzenetére


concret_hp
addikt

tényleg sokkal megbízhatóbbnak látszik :DDD

vagy fullba vagy sehogy :D

(#14445) atok666 válasza inf3rno (#14441) üzenetére


atok666
őstag

Az endo azt logolja amit a gps mond neki - szerintem...

Atok

(#14446) Cathfaern válasza atok666 (#14445) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Jap, ez nem az endo hibája. A polgári GPS-ek olyan 10-50m pontossággal mérnek. Az hogy ennél látszólag sokkal pontosabbak, annak a következménye, hogy térkép és menetadatok alapján nagyjából "megsejtik" hogy merre is közlekedhetsz valójában. Viszont ha ennyire kis körben mozogsz, akkor nem tudja eldönteni, hogy most ő mért hülyeséget vagy tényleg arra mész, és ennek ez lesz az eredménye.

(#14447) inf3rno válasza concret_hp (#14444) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Az hát! :DD Veszek egy órát, aztán hagyom ezt a mobilt a francba. Ezért nem fizetek havi plusz egy ezrest a GPS-ért meg a mobil netért.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#14448) atok666 válasza inf3rno (#14447) üzenetére


atok666
őstag

Mivel lesz jobb az ora ugyanitt, ha ugyanazzal a GPS jellel dolgozik? :)

Atok

(#14449) inf3rno válasza Cathfaern (#14446) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ez marhaság, kimértem ugyanezeket a köröket gyalogolva, ott rendesen húzta a vonalat kettőt egymásra és 0.2km-t mért, ami stimmelt is. Endo egyszerűen nem frissít elég gyakran, és úgy emlékszem csak prémiumban lehet beállítani rajta, hogy gyakrabban frissítsen GPS koordinátákat, ezért rövid futásra teljesen alkalmatlan. Ezért hagytam ott és váltottam strava-ra még 2 éve, csak azóta elfelejtettem, hogy mi volt az oka, most jutott eszembe. Nemrég meg visszaváltottam endora, mert mert strava totál hülyeséget mér távolságra. A track rendben van térképen, de valamiért 1.5km helyett 4km lett egy szakasz a statisztikában legutóbb. Ez meg így teljesen használhatatlan.

Veszek egy GPS-es órát, aztán elfelejtem ezeket a hulladék termékeket, mint endo meg strava. Ahhoz már talán rendes szoftvert meg GPS chipet is adnak. Ha nem, akkor a szoftver részét még mindig tudom cserélni sajátra, ha úgy alakul. Annyi skillem azért van programozásban, hogy gpx fájlokból felvigyem a track-et térképre, statisztikát készítsek és megosszam fácsén.

@atok666: Sztem nem a GPS jellel van a baj; részben a mobillal (a samsung általában silány termékeket gyárt), részben ezekkel az alkalmazásokkal.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#14450) szabop27 válasza inf3rno (#14449) üzenetére


szabop27
csendes tag

Szintén telefon, szintén Endomondo:

Kb. 300 edzésből, vegyesen futás-bringázás egyetlen egyszer vettem észre hibát a mérésben. Nokia telefont használok.

[ Szerkesztve ]

(#14451) inf3rno válasza szabop27 (#14450) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Van nekem is ugyanilyenem tavalyról endo-val, gondolom a tiédnél is 400m egy kör (amivel a gond van, ott meg 200m). Kisebb hibákat én többször észrevettem vele, mert nagyjából érzem a pace-t, aztán sokszor várom, hogy mikor mondja már be, hogy megvolt a km. Volt, hogy több percet késett a ténylegestől, ami már azért feltűnik az embernek. A következő km-en persze korrigált, annál meg sokkal kisebb pace-t mondott be a ténylegesnél. Általában hosszabb távokon azért az átlagot rendesen hozza és kiegyenlítődnek az ilyen hibák. Szvsz nálam több dolog is közrejátszott: az endo nem tökéletes, a mobilom nem bírja, ha 40 fokban kell dolgoznia úgy, hogy még rá is izzadok, a samsung szemetet gyárt, de legalább olcsó, a környezetben lévő fém rácsok és épületek valahogy leárnyékolták a GPS jelet, stb... Szvsz. sosem tudjuk meg, hogy mi a valóság, mert ma rendelek egy órát és többet nem megyek mobillal futni.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#14452) Alg válasza inf3rno (#14443) üzenetére


Alg
veterán

Akkor meg hazamész, megnézed hány kört mentél, tudod hogy egy kör 200(?)m, és bekorrigálod a távot kézzel.

(Egyébként nem értem mi értelme lenne behazudni hogy ma 10 helyett 20km-t futottam, kinek lesz jobb ettől :F ) szerk: még mindig nem értem :(

+ jótanács amit mindig leírok, mielőtt elindulna az ember bármilyen GPS készülékkel: érdemes egy helyben várakozni kicsit amíg legalább stabilan 0 sebességet nem mutat, mert menet közben nagyon nehezen javít a pontosságon, de ha elindulás előtt belövi a pozíciót, utána sokkal pontosabb lesz.

Mobilról nem nyilatkozom, Endo meg hozott anyagból dolgozik, amit a készülék átad neki azt használja (bár itt zajszűrésben, simításban lehet eltérés egy dedikált GPS-es futóóra és a telefon között azért, de nem 40-50m)

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#14453) inf3rno válasza Alg (#14452) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Egyik haverral versenyzünk neten, hogy ki tud jobbat futni, ő 150km-re lakik innen. Ha belenyúlok, vagy kézzel belejavítok, az nyilvánvalóan érvénytelen edzésnek számít. De sztem hagyjuk, mert nagyon off már a téma.

+ Megvártam, amíg kiírta, hogy GPS excellent. Gondolom ennyi elég kell, hogy legyen neki.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#14454) kstcsk


kstcsk
tag

Üdv!

Van valakinek bevált cipője magas lábboltozathoz, enyhén szupináló lábra?
Max. félmaratoni távhoz, heti nagyon-nagyon max. 30-50km lenne benne, per pill egy ilyet nyúzok, de ennek semmi köze nem volt a tudatos cipőválasztáshoz, gyakorlatilag ingyen jutottam hozzá, érződik is rajta hogy nem az igazi....
Ha tudnátok ajánlani pár típust... :R

(#14455) inf3rno válasza kstcsk (#14454) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nagyjából ugyanilyenem van magas lábfejjel. Én végigpróbáltam több, mint 20-at különböző boltokban, egyedül ez volt jó.

Szvsz nem úszod meg te sem a próbálást.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#14456) Alg


Alg
veterán

Hoka zsákok akciósan

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#14457) kstcsk válasza inf3rno (#14455) üzenetére


kstcsk
tag

Nekem még nincs nagy tapasztalatom, pár hete, hónapja kezdtem el a futást "komolyabban". Nem tudom mekkora különbséget jelentene ha mást használnék, de az is előfordulhat hogy a párnázása zavar igazán, nagyon nem tudom megszokni futás közben (sétához tökéletes), pedig kb. kereken egy 100-as benne van.

(#14458) t1 válasza inf3rno (#14441) üzenetére


t1
addikt

Milyen telód van?

MTK chipsetes?

(#14459) inf3rno válasza t1 (#14458) üzenetére


inf3rno
nagyúr

@kstcsk Sztem próbálj fel párat eltérő márkákból, akkor érezni fogod a különbséget. Mindegyiknek megvan a saját hülyesége.

@t1 Valami ilyesmi [link]. Olcsó húsnak híg a leve, de legalább nem antenna hibás, mint az előző. (még)

Buliban hasznos! =]

(#14460) gombi01 válasza inf3rno (#14441) üzenetére


gombi01
tag

(#14441) inf3rno:
parancsolj...
2015.08.22: tihany-xtreme-21
2015.09.20: IV. Vehir futógála

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#14461) ígyvanferi válasza gombi01 (#14439) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Ez mondjuk tök jó lenne nekem, épp nem túl messze, Füreden leszek vasárnapig. Bár tömegközlekedni elég körülményes lesz oda, de lehet vállalom a macerát.

(#14462) t1 válasza gombi01 (#14460) üzenetére


t1
addikt

Tihany az mennyire durva?

(#14463) inf3rno válasza t1 (#14462) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nem tudom az útvonalát a futásnak, de jártam már Tihanynál sokszor biciklivel, és azzal is meg kellett küzdeni a dombokkal, úh. szinte biztosan erős lesz a szint.

Buliban hasznos! =]

(#14464) gombi01 válasza t1 (#14462) üzenetére


gombi01
tag

(#14462) t1:
tavaly nem voltam, de szerintem idén lemegyek megnézem. Az biztos, hogy vannak emelkedők nem egy sík pálya, privát csúcshoz nem ajánlott. Le kell nyomni és kész, legfeljebb elkönyveled egy kemény edzésnek :)

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#14465) Rabbitf_24 válasza gombi01 (#14464) üzenetére


Rabbitf_24
őstag

kb olyan lesz mint a Vehíres, az sem csúcsdöntésre való.... :D

(#14466) t1 válasza gombi01 (#14464) üzenetére


t1
addikt

Bár csak lenne pályarajz, szerintem nem bírom ki, szeptember 11-ig verseny nélkül, szóval esélyes, hogy ott leszek :)

(#14467) deicide válasza t1 (#14466) üzenetére


deicide
veterán

Lesz most szombaton a Hortobágyon (Délibáb terepfesztivál) is és BP-n is félmaraton (Night Run).

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#14468) t1 válasza deicide (#14467) üzenetére


t1
addikt

Meló van hétvégén most :( Jövőhét szombat meg Legion RUN . Szerintem ezt a Tihanyt most bejátszom, a fő verseny az Balatonkenese lesz :)

(#14469) tomcica


tomcica
Topikgazda

Gombi hogy halad a felkeszulesed? resztavok?

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#14470) gombi01 válasza tomcica (#14469) üzenetére


gombi01
tag

(#14469) tomcica:
már lassan elmúlik a térdszalag fájásom nem mintha kíméltem volna...
egyébként pont ma megyek rekortánra, este majd feltöltöm a táblázatba.

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#14471) kstcsk


kstcsk
tag

Szombatig már nem terveztem semmit, készülök az első félmaratonomra (Hortobágy), de ezt a remek időt bűn lett volna nem kihasználni. Egy kellemes, átmozgatós, nem megterhelő táv/tempó:


(#14472) kolosanyi


kolosanyi
veterán

Elsejével munkába álltam a kaposvári tűzoltóságon. Ma már be akarnak szervezni a jövő évi triatlon csapatba, mint úszót. Van nálunk egy volt EB győztes úszó, de ő egyéniben megy, nem foglalkozik a csapattal, nekem meg megörültek, mert pont egy úszó hiányzott nekik idén. Azt hiszem a jövőben nagyobb hangsúlyt fogok fektetni az úszásra. :)

[ Szerkesztve ]

(#14473) kolosanyi válasza kolosanyi (#14472) üzenetére


kolosanyi
veterán

Bocsi, nincs már szerkesztésem. Azt mondták, hogy idén azért csúsztak le a BM OB-n a dobogóról, mert az úszás nem ment a csapatnak. A harmadik 11:50 körül úszta a 750 m-t. Azért az nem rossz tempó, arra jelenleg nem vagyok képes. Ha nagyon rágyúrnék, talán menne, most olyan 22 perces 1 km-t ki tudok préselni magamból. De akkor az már a többi edzésem rovására menne. Mindegy, azért ha bevesznek a csapatba, szívesen veszem, de mondom nekik, hogy messze nem vagyok olyan komoly úszó, tehát ne várjanak tőlem durva eredményeket. :)

(#14474) t1


t1
addikt

Első 25km-em, félmaratoni időmön javítottam közben 1:52:26 lett , félmaratonnál nulláztam az órát onnan mértem még 4km-t, meg vagyok elégedve :)

[link]
[link]

Szépen lassan robogunk a maraton fele :)

(#14475) inf3rno válasza t1 (#14474) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Grat! Nem sokára bemész 1:50 alá.

Buliban hasznos! =]

(#14476) t1 válasza inf3rno (#14475) üzenetére


t1
addikt

Szeptemberben biztosan :)

(#14477) inf3rno


inf3rno
nagyúr

@gombi01 közelítek hozzád Hajag kupán, 1:40-ről lefaragtam 1:30 körülire az időt. Pulzusban kb 60%-ban 154-176 volt, 40%-ban meg 176-198 a közepes dombokon, párszor nagyon rövid ideig 198-220 a végén a nagyon kemény dombokon, közelebbit nem tudok mondani, ha minden igaz ezt jelentik a színek a pulzusmérőmön (túl régi a telo, hogy párosítsam vele). Lassan elérem az 1:13-at, amit tavaly futottál. :) jun19 -> jul 10. Csináltam összehasonlító diagramot is: [link] 6.5 perc javulás 12 kilin. Sajna nem sikerült végig futni, az elejétől kezdve fájt a lábam, lefelé komolyabb tempóban meg annyira belenyilalt többször, hogy a végén inkább feladtam. Valami a jobb Achillesemmel van, ha rányújtok jobb vádlira, akkor érzem, hogy fáj. Érdekes, hogy mezítláb egyáltalán nem fáj, csak cipőben, amikor nyomja a sarok járás közben. Vízhólyag nincs rajta, meg nyomásra sem érzékeny. Nem tudom, hogy nem e a cipő túl kicsi neki, mindenesetre ez így most nagyon nem tetszik. :(

Buliban hasznos! =]

(#14478) t1 válasza inf3rno (#14477) üzenetére


t1
addikt

Ezt a Hajag kört megfogom ejteni :)

(#14479) Apollo17hu


Apollo17hu
őstag

Ismét teljesen körbe lehet futni a Szigetet.
Este futottam két kört, ami magamhoz képest elég jól sikeredett:

Melegben 53-55 perceket szoktam menni, jót tett, hogy 20 fok alá esett a hőmérséklet.

A részidők is egész egyenletesre sikerültek 3-8 km között:

(#14480) inf3rno válasza t1 (#14478) üzenetére


inf3rno
nagyúr

@t1 Mindenképp érdemes. A te mostani kondiddal nem lesz kimondottan megerőltető csak 1-2 domb benne a legvégén, de attól még tök jó a táj, friss a levegő és mégis aszfaltos. Nekem sokkal jobban bejön, mint más utakon futni itt a környéken. (Lehet, hogy túl keveset ismerek.)

@@ Bármi tipp Achilles problémákra?

off:
GPS témában közben utánajártam a dolgoknak. Az endo kb 5-9 másodpercenként frissít egy oldal szerint (kb ugyanúgy, mint a smartwatch-ok egy része), ez 4 perces km-ekkel kb 8 frissítést jelent a 200m-es köröknél ha 6 másodperces sample rate-el számolunk. Szóval az normális, hogy 1-1 köröm nyolcszög alakú. Ami nem normális, hogy valamelyik háromszög, mert közben elveszett a jel és fél perc kellett, mire újra megtalálta a műholdat. Szóval valszeg a mobil antenna (révén Samsung, és az előző hasonló mobilom is antenna hibával ment szét), és az endomondo ketten együtt hozták össze a gombolyagot, amit linkeltem a múltkor. Találtam másik cikket is, ami összehasonlítja ezeket a sport tracker alkalmazásokat. Elvileg az adidas volt a legpontosabb az endo meg a mezőny végén volt, szóval a szoftver ebben is számít. Beszéltem a strava-val is a 1.5 helyett 4 mért km-ről. Azt mondják, hogy a GPS-nél a koordináták ugráltak menet közben, és ezért cikk-cakk-osra vette az egyenes útvonalat, és úgy nőtt meg a távolság. Toltam egy GPS resetet, meg újratöltettem a műhold adatokat, ezt javasolták, hogy talán megoldja. Sztem nem, mert nagy valószínűséggel hardveres is a hiba. Venni fogok új kütyüt, de még nézelődök a piacon, hogy mobilt vagy órát vegyek e. Nagyon kevés infot találni arról, hogy mi alapján érdemes

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#14481) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Találtam egy tök jó cikket Achilles-ről: [link] azt mondják benne, hogy egy a vádli alsó részén lévő izom gyengesége, ami az Achilles sérüléseket okozza. A srác egy egyszerű negatív edzéssel elérte néhány hét alatt, hogy elmúlt neki. Nekem még csak kezdődő problémáim vannak vele, úgyhogy adok a módszernek egy esélyt, hátha megelőzi a további kellemetlenségeket.

Én arra gondoltam, hogy azért csak jobb oldalt jelentkezik a fájdalom, mert az egyik lábam egy fél centivel hosszabb, mint a másik, aztán ezért a jobb cipőm kisebb, mint lennie kell, és futás közben talajfogásnál pont rosszkor nyomja meg a sarkat. Hát egyre kevesebb hitelt adok ennek az elméletnek, de hétfőn kiderül. Kipróbálom focipályán a régi, csillapítás nélküli cipőmet (a mezítlábas futást nem szeretem, ez a legközelebbi hozzá), hátha az új cipő sarok részével van baj és nem az említett izommal. Egyelőre nehéz eldönteni, még akár az is lehet, hogy mindkettővel.

Buliban hasznos! =]

(#14482) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Kutakodtam tovább az Achillessel kapcsolatban:

"Az ín túlfeszített állapota sportolóknál gyakori, mechanikai inger az olyan cipők használatánál éri bárkinek a sarokcsontját, ill. az Achilles ín tapadási területét amelynek a kéregrész kiképzése nem az adott láb formájához illő." [link]

szóval tényleg a cipővel is van probléma, nem az én lábamra való. Ez elég szomorú hír, mert kb ez volt a 20. cipő, amit felpróbáltam, mire találtam valamit, ami passzol. Ezek szerint sarokban túlságosan is... :S

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#14483) gombi01 válasza inf3rno (#14477) üzenetére


gombi01
tag

(#14477) inf3rno:
yeah, akkor majd összecsapunk szilveszterkor :)
felfelé simán megfoghatsz ott még bele is gyalogolgattam. Egy szaloncukrot benyomtam a fordítóig így 2-300méter hátrányt begyűjtöttem az elsőtől aztán toltam lefelé ami a csövön kifért. Amúgy is kellett tolni neki mert -2°C volt. Utol már nem értem de legalább kicsit megkergettem a bajnokot :)

Ilyen ezreim voltak
felfelé: 4:40/5:07/4:41/4:20/5:15/4:44/5:02/6:17
lefelé: 4:20/3:57/3:59/3:52/4:21/4:05/3:48/3:48 és 3:38 az utcsó 330méteren

Neked az a 200 körüli pulzus szerintem mérési hiba lesz csak, szar az öved kontaktja.
Inkább a drop számít a vádlinál nem a cipő nagysága.
Nekem is mindig beáll a vádlim.. 'ilyen ez a popszakma' :)

[ Szerkesztve ]

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#14484) t1 válasza gombi01 (#14483) üzenetére


t1
addikt

Lesz akkor valamiféle kis verseny? Ott a helyem akkor, szerintem Rabbit is jön :K

(#14485) tomcica


tomcica
Topikgazda

Gombi az utolso 400-as heted nagyoooon szep egyenletes :C meg a vegen lesz beloled valami,ahogy leler 80ala mind,johetsz ide delvidekre egy intenziv edzesre megtartom gratisz ;]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#14486) Alg válasza gombi01 (#14483) üzenetére


Alg
veterán

Nekem a vádlim már szépen megerősödött, az utóbbi 1-1,5 évben csak minimál cipőben futottam szinte...

...mondjuk meg is látszik, a 75 kilómhoz van vagy 45ös vádlim :U

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#14487) gombi01 válasza tomcica (#14485) üzenetére


gombi01
tag

(#14485) tomcica:
köszi, meg is szenvedtem... csak megint bedagadt a térdem így a keddit ismét sajna kihagyom, csütörtökre talán megjavul :)
Ha nem lenne ilyen messze szerintem sokunk ott edzene Veled!
(#14486) Alg:
a gyorsítókat én is alacsony cipőben futom, ha kikopnak az edzős cipőim váltok én is.

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#14488) inf3rno válasza gombi01 (#14483) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Hát ez még erős nekem, egyelőre nem sikerült 4:20 alá mennem egyik 1km-en sem, de majd rágyúrok, még van idő addig. :-)

Ez sajnos nem a vádli, az lassan vastagabb, mint a combom. :D Az Achilles ízületi tömlője, ami sérült, mert állandóan csesztette a sarokmerevítése a cipőnek. Hálistennek nem gyulladt be komolyan, ma már alig érzem. Várok vele pár napot, aztán futok füvön a régi cipőben gyorsakat. Meglátjuk hogy kell e neki több pihenés vagy sem. Lehet, hogy eladom a cipőt, és veszek másikat, nem tudom még. Szvsz az sem segítene rajta sokat, ha szétverném a sarokmerevítését. (Angolul heel counter-nek hívják, ahogy néztem mások is szopnak emiatt.)

Ez csuklóra való, nem öv. Lehet, hogy rosszul hordom, azért mér annyit. Ma néztem, hogy a csukló felett kell hordani kb 5-10 centivel, akkor pontosabban mér. Számok még sajnos nincsenek, ahhoz kell új kütyü. Meg elvileg ennek is van valami beállítása, amit le kéne zongorászni, de amíg nem tudok kapcsolódni hozzá egyik kütyüvel sem, addig nem tudom azt se megcsinálni. Nem tudom, hogy a 200 mérési hiba e, lehet, hogy tényleg ennyire gyenge a keringésem. Ha meglesz az óra vagy az új mobil, akkor bemegyek egy spinningre az edzőterembe, aztán összehasonlítom a kettőt, hogy mit mutatnak.

Buliban hasznos! =]

(#14489) inf3rno válasza gombi01 (#14487) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Mi baja a térdednek? Azt mondják akkor sérül az ízület meg az inak, ha gyengék a tartóizmok. Erősítesz rájuk külön? Érdekelne, hogy hogyan megy ennek a gyógytornája...

Buliban hasznos! =]

(#14490) inf3rno válasza t1 (#14484) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Persze, hogy lesz. De akár előtte is szervezhetünk egy házi versenyt az ősszel, ha van kedvetek. Az utolsó helyet már lefoglaltam. :D

Buliban hasznos! =]

(#14491) gombi01 válasza inf3rno (#14489) üzenetére


gombi01
tag

(#14489) inf3rno:
Bútorpakolás közben meglöktek lefelé a lépcsőn és hülyén léptem ezért kifordult a jobb térdem. Persze akkor nem fájt. Aznap este elmentem futni mert nem éreztem, hogy lenne valami baj. Mire hazaértem lett még egy térdkalácsom az eredeti alatt...2 napot borogattam meg kenegettem, lassan leapadt. Elkezdtem megint kocogni de a gyorsítókat még nem kedveli.

Holnap valaki nem megy Pétre félmaratonra (Rajt 11:00 Pétfürdő)?
Le kellene kocogni egy hosszú edzésnek pont jó.

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#14492) kolosanyi


kolosanyi
veterán

Ma tollasoztam betöltőmmel. Ajánlom alapozó edzésnek. :DDD link Egyébként vicces látni a grafikontúgy, hogy csak pötyögtünk kicsit.

(#14493) kstcsk


kstcsk
tag

Megvolt a Hortobágyi félmaraton, klassz volt minden, az időjárárás is viszonylag kedvezett, az olykor feltámadó szél elkelt. Tapasztalatlanságból adódóan túltartalékoltam magam, igaz, úgy álltam hozzá hogy az idő teljes mértékben elhanyagolható, fontosabb a rutinszerzés, és persze egy stabil, egyenletes teljesítmény (első hivatalos félmaratonom). 2:14 lett így a vége. A WizzAir-es pesti rendezvényen szvsz csont nélkül becsusszanok 2:00 alá, csak el ne kiabáljam :)

[ Szerkesztve ]

(#14494) Danika256 válasza kstcsk (#14493) üzenetére


Danika256
aktív tag

Az erőtartalékoláshoz kapcsolódva érdekelne, hogy így frissen félmaraton után, szerinted 15 km-es távhoz viszonyítva mennyivel vesz ki többet az emberből a 21 km.Bár írtad, hogy az időt annyira nem nézted, de azért érdekelne, hogy az utolsó harmadban mennyi lassulás várható, volt e keményebb hullámvölgy stb. Amúgy nem rossz a 2:14, gratulálok hozzá! Nekem is a célom szeptemberben legalább 1:59 lenne. Hát majd meglátjuk.

(#14495) deicide válasza kstcsk (#14493) üzenetére


deicide
veterán

Grat!
Én is ott voltam. Bemelegítésnek 10:00-től 42km bringa (1:27:02, 28.2-es átlag, 8. hely). Aztán kis pihi és a félmaraton. Ez utóbbi 1:28:07 lett (4:11/km) és az egyéni indulók között 9. lettem.

Ez a kettő együtt pedig arra volt elég, hogy a Pusztatlonon összetettben ma senki nem volt gyorsabb nálam. ;] :DDD

Én nem tartalékoltam, olyannyira, hogy a futás céljában kis híja volt, hogy nem estem össze. Ebben közrejátszott, hogy a másfél óra bringán 3 kortyot tudtam inni, olyan szar volt a terep, hogy szinte végig a kormányt kellett szorongatni. Meg aztán meleg is volt, meg por és szél. :)

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#14496) t1 válasza deicide (#14495) üzenetére


t1
addikt

Kemény vagy, gratulálok :R :R Jó lenne egyszer a közeledbe lenni :B ;] :P

(#14497) kstcsk válasza Danika256 (#14494) üzenetére


kstcsk
tag

Nem tudom van e erre jó válasz, mert nyilvánvalóan olyan dolgoktól függ mint edzettség, állóképesség, stb-stb., és ez mindenkinél más. Ráadásul ugye a tempóm sem volt halálos. Abban biztos vagyok, hogy ha 14km-t futottam volna (volt ilyen táv is), akkor óriási hiányérzetem marad minden tekintetben. Egyébként már vannak fent eredmények így tudtam puskázni: három kört futottunk (3x7km), 42-43-49 perc lett, az utolsó meglepően gyengére sikerült, bár visszagondolva ott tényleg visszavettem. Valamiért nagyon alábecsültem magam, féltem hogy a végére elkészülök az erőmmel, pedig ilyenről szó sem volt, a célegyenesben még egy arccal sprint versenyeztünk is az utolsó 30 méteren. Úgy akartam emlékezni az első félmaratonomra hogy korrekt teljesítményt hoztam, nem pedig pár plusz percért cserébe összeesve, kínok közt szenvedbe estem be a célba.
Röviden-tömören szerintem aki 15 km-t le tud futni nem összeesve, annak már nincs messze a 21 sem.

@deicide

Le a kalappal előtted!

[ Szerkesztve ]

(#14498) deicide válasza t1 (#14496) üzenetére


deicide
veterán

Thx! Félmaratonon szerintem, ha így haladsz, meglesz. Bringán nem biztos, az azért összetettebb meló. :)

kstcsk: Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#14499) Danika256 válasza kstcsk (#14497) üzenetére


Danika256
aktív tag

Nagyon köszi, remélem akkor menni fog. :)

Nagy gratuláció mindkettőtöknek a szép eredményért!

(#14500) kstcsk


kstcsk
tag

Nem csak a tartalékolás miatt felbátorodva, de pl. ez a szerpentin-homok-kavics-fű kombó kevésbé fekszik nekem mint ha végig beton úton kellett volna futni. Egyértelműen visszavett a sebességemből, hát na, nem vagyok nagy terepfutó, mentségemre szóljon hogy Nyíregyháza vonzáskörzetében nem is igazán van sok lehetőség rá.

@Danika256

Nem lesz ott gond szerintem. A lényeg hogy ne fusd el magad, akkor szenvedős lesz a vége. Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#14501) t1 válasza Danika256 (#14494) üzenetére


t1
addikt

Első félmaratonomnál az volt amit írsz 15km körül kezdtem belassulni, a vége már elég szenvedős volt így lett 2:06:00 az időm, azóta volt még 2, az első az 1:53:44 lett ott már tudtam végig a tempót tartani talán még pici lett is volna bennem egyáltalán nem volt olyan érzés hogy végem van mint az elsőnél igaz versenyen voltam, az utolsót tegnap futottam 1:52:26 alatt az első 15km-ig "lazultam" mert 30km-re terveztem az utat kb ez 10km körül kiderült, hogy nem nem fog menni, 15km-nél észbe kaptam és simán gyorsultam úgy hogy az utolsó km-en 38 másodperccel jobb időt mentem mint az elsőn, levezetésnek elmentem 25km-ig ez volt az első ilyen hosszútáv, nah utána azt éreztem mint az elsőnél hogy összeesek volt görcs rendesen :)
Amúgy 1 hónap van a félmaratonok között nagyjából.

deicide:
Hát össze kell kapni magamat ahhoz, jövőre komolyabban veszem télen alapozás aztán kiderül mire lesz elég, ez az év tanuló év tavaly összesen futottam 107km-t az előtt semmit, idén járok 338km-nél szóval elég zöldfülű vagyok még :B

Bringa az ilyen szinten nem érdekel (még :DDD ) .

[ Szerkesztve ]

(#14502) Danika256 válasza t1 (#14501) üzenetére


Danika256
aktív tag

Egyelőre akkor erősítem magam 15-ön tovább,a vége már nem igazán kellemes még, ha majd kellő gyorsan és kellemesen megy végig, megpróbálom a 21-et, de majd csak augusztusban.Ez a heti 41 km picit sok még nekem, de majd csak megszokja a paraszt a szántást :) Más választásom nincs is..
Ha olyan időt fogok tudni futni mint te, akkor igen- igen boldog leszek.Még van rá 2 hónapom.. :)

(#14503) t1 válasza Danika256 (#14502) üzenetére


t1
addikt

Hajrá :)

Ez a boldogság kérdés furcsa, az elsőnél boldog voltam, hogy lefutottam azóta kb 3 percig voltam boldog hogy javítottam az időmet, és azon agyalok, hogy lehetne jobban :D

(#14504) mukibuci


mukibuci
MODERÁTOR

night run-on volt valaki? ha az elején nem lett volna torlódás a várban a kapuknál (visszanézve itt kb 3 percet el kellett dobni :( ), simán hoztam volna a tervezett 2:05 alatti félmarcsit, így 2:06 lett. elfáradtam :DDD

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#14505) wwhy


wwhy
veterán

Egy kis segítséget kérek: erdei futáshoz a következő cipők közül melyik a legalkalmasabb: Mizuno Crusader 8 vagy 9, Adidas Duramo 6? Más konkrét ajánlatot is szívesen meghallgatok. Kezdő futónak, kb. 5km a mostani "hatótávom". A későbbiekben valószínűleg parkban tudok szaladni, föld - aszfalt vegyesen.

[ Szerkesztve ]

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#14506) inf3rno válasza gombi01 (#14491) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Kemény, még szerencse, hogy ennyivel megúsztad.

Buliban hasznos! =]

(#14507) inf3rno válasza Danika256 (#14494) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Hát nálam ez úgy megy, hogyha viszek frissítőt, akkor nem vesz ki sokkal többet a 21, mint a 16, viszont ha nem viszek, akkor a 16-ot elég jól bírom végig a 21-nél meg majd összeesek.

Buliban hasznos! =]

(#14508) inf3rno válasza t1 (#14503) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Én konstatáltam, hogy megvan a 21k, aztán kalap. Elfáradtam, nem igazán volt kedvem örülni. Talán versenyen máshogy lett volna. Kb ugyanígy vagyok, mint te, nem tetszik az időm, 5 perces pace alá akarok menni. Utána meg gondolom majd 4 perc alá. :D Lehet sokkal jobban járnánk, ha eldobnánk ezeket az idő mérő kütyüket...

Buliban hasznos! =]

(#14509) Danika256 válasza inf3rno (#14507) üzenetére


Danika256
aktív tag

Nekem 15km távon már 10 után innom kell, mert különben szenvedés lenne. 15 alatt így is 1.5-2kg-ot vesztek..Meg is értem, hogy versenyen 5-6 km-enként van frissítési lehetőség...

(#14510) deicide válasza Danika256 (#14509) üzenetére


deicide
veterán

Tegnap a Hortobágyon a 7km-es körben volt 3 frissítés. Kellett is, mindegyiknél, minden körben magamra borítottam egy pohár vizet, pedig "csak" 27-28 fok volt. A meleg és a tempó nem viccel.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#14511) westlake válasza mukibuci (#14504) üzenetére


westlake
félisten

Elől kellett futni és akkor nem kellett volna torlódni. Jó, mondjuk nekem is sétálnom kellett néha. ;)

Play nice!

(#14512) Rabbitf_24 válasza mukibuci (#14504) üzenetére


Rabbitf_24
őstag

A várat nagyon elb@szták.... Ahogy a startot is. Nem volt szakaszos indítás, nem voltak időre besorolások aztán csodálkoztak, hogy dugó lett. Én az első 2 km-en vesztettem 4 percet, ami a végén az 1:47-es időt nézve 1:43-ra már egy igencsak jó idő lett volna, de így is ok volt. :K

[ Szerkesztve ]

(#14513) mukibuci válasza Rabbitf_24 (#14512) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

igen, nekem is az kb 3 perc bassza a csőröm, ami a várban keletkezett, de az eredményemmel elégedett vagyok :B kb 5 percet javítottam tavasz óta, lassan becélzom az 1:59-et ;]

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#14514) Rabbitf_24 válasza mukibuci (#14513) üzenetére


Rabbitf_24
őstag

Az első 2 km az neked is bizonytalan.... :) Szerintem mindenkinek így nézhetett ki. :)

(#14515) deicide válasza mukibuci (#14513) üzenetére


deicide
veterán

Ehhez képest a tegnapi futásom egész kisimult volt, mondjuk a Hortobágyon konkrétan 0 méter szint volt és az első sorból indulva tömeggel sem kellett küzdeni. Csak azt kellett fejben feldolgozni, hogy aki a bringa után előttem volt 12 másodperccel, 11km-ig futásban is előttem volt. Aztán az ő tempója hanyatlani kezdett, az enyém csak 5km-el később, ez döntött végül. :)

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#14516) inf3rno válasza deicide (#14515) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Az azért komoly idő. :-) Grat!

Buliban hasznos! =]

(#14517) deicide válasza inf3rno (#14516) üzenetére


deicide
veterán

Thx! Meglepődtem én is, mert ahhoz képest, hogy előtte 3 órával nyélen tekertem 42km-t a pusztában, csak 4 perccel maradtam el a tavaszi legjobb aszfaltos időmtől, 28 fokban, terepen.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#14518) inf3rno válasza deicide (#14517) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Hát tudod a tekerés volt a bemelegítés :DD

Buliban hasznos! =]

(#14519) mukibuci válasza Rabbitf_24 (#14514) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

igen, a 2 kapu, ahol sorba kellett állni :D

deicide: nyugodtan mondhatjuk rád, hogy ufó vagy :DDD grat, nem semmi teljesitmény

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#14520) Alg


Alg
veterán

Mostanában rakoncátlankodik kicsit a jobb bőnyém (megint) illetve mindkét achilles-tapadásom (csak enyhén)

Futni tudok vele, hidegen fáj csak (jellemző tünet: reggel az ágyból felkelve az első pár lépés bicegős), illetve az achillest is csak akkor érzem, ha megnyomkodom a sarkamnál a tapadási pontot...

Vettem rá feketenadálytő-krémet (Naturlandos, árnikás) meglátjuk segít-e... valakinek van hasonló tapasztalata?

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#14521) Polacheck válasza Alg (#14520) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

Nekem a bonyere semmi nem segitett csak a szteroidinjekcio. Elcsesztem egy honapot pihentetessel, jegelessel, kremezessel, utana az inkekcio 3 nap alatt rendberakta. Bandus orvosanal voltam.

Egyebkent ez 4 honapja volt, tok tunetmentes voltam azota, viszont ket hete egy ugralos trx edzestol kiujult, most megint fajdogal, gondolkozom is egy uj szurin :(

less qq more pewpew!

(#14522) inf3rno válasza Alg (#14520) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Achillest már sok edzésen éreztem, hogy hidegen fáj, múlt héten viszont edzés közben elkezdett belenyilallni, aztán kénytelen voltam mezítláb hazagyalogolni 5km-t, mert minden lépésnél, amikor hozzáért a cipő sarok része, akkor megfájdult. Lehet, hogy a cipőm túl kicsi, és nyomkodja a sarkam futás közben, és az nem tetszik az ízületi tömlőnek, és begyulladt tőle. Azt mondják ilyenkor le kell vágni a sarok merevítést, de én vagy eladom a cipőmet, vagy átvágom a keményebb részét egy késsel. Teljesen levágni szerintem felesleges, meg az én cipőmnél, akkor nem sok maradna a sarokból. A másik opció, hogy gyenge a gázlóizmom, aztán nem védi az Achilles-t rendesen ha túl sokat futok. A harmadik meg hogy nem melegítek be dinamikus nyújtásokkal, és ez most visszaütött. Természetesen ezeket mind lehet még szabadon kombinálni, csak hogy az élet egy kicsit bonyolultabb legyen. :-) Holnap tesztelem a régi cipőmmel, hogy hogy bírom az edzést, aztán meglátjuk hova tovább. Szeretnék futni egy félmaratont a hétvégén, de lehet, hogy kényszerpihenőre kerülök. :S

Én a helyedben vigyáznék vele, mert nálam is úgy kezdődött, hogy csak hidegen fájt, aztán felfejlődött idáig. Ha nem cseréltél mostanában cipőt, akkor valszeg a gázlóizmodat kellene erősíteni lépcsős vádlizással minden nap. Azt mondják kb 2 hónap alatt teljesen elmúlik így.

Buliban hasznos! =]

(#14523) kolosanyi válasza Alg (#14520) üzenetére


kolosanyi
veterán

Nekem van. Panaszkodtam itt is többször erre, pihentettem, edzettem, csináltam mindent, de nem javult. Aztán kukáztam ezt a lábujjhegyezős balerina mozgást, azóta nem fáj az achillesem. Azt hittem, hogy simán csak nem 110+ kilós jetikre találták ki ezt a technikát, de akkor ezekszerint nem átlag halandókra, hanem inkább elit futóatlétákra.

(#14522) inf3rno
Sajnos nem múlik el. Mondjuk csodálkoztam is volna, ha a lábam gyengesége lett volna a hiba 13 év versenyszintű röplabdázása után. Az egylábas vádlizást elég magas ismétlésszámmal tudom csinálni, 4*15 simán megy ha a koncentrikus és az excentrikus szakaszt is csinálom, csak excentrikussal szerintem a duplája.

[ Szerkesztve ]

(#14524) bandus


bandus
veterán

Alapveton felmaratoni tavra keszulve heti harom hosszabb, tiz plusz km-es futas melle van ertelme beiktatni meg valami feloras, negyvenperces etapokat, es ha igen, milyen jelleggel? Reggelente ezekt az edzeseket tudnam nyomni, hatha segitene valamit, ha helyesen vegzem :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#14525) concret_hp


concret_hp
addikt

nekem már csak kb. 2 edzés ironmanig futásból, ma szerencsére ~1 hét futásmentesség után az 5:30 körüli tempó határozottan jobban esett, mint a 6p :)

bandus: 1 kis lépcsőzés pl?

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#14526) inf3rno válasza kolosanyi (#14523) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Én is így vagyok vele, meglepődnék, ha azzal lenne a bajom, hogy túl gyenge a vádlim. Tavaly és tavaly előtt is 1000+ km-t futottam edzésenként 10-15-öt, és egyszer sem jelentkezett semmi ilyesmi. Szoktam úgy is futni, hogy lepattogok a lejtön ilyen kisebb egy lábas csak vádliból történő ugrásokkal. Néha furcsán néznek rám, hogy mi a szt csinálok, de szerintem tök jó, quake3-ban is így pattognak le a hegyen. :D Na mindegy, szóval szerintem 90%, hogy az új cipőm rossz, és azért fáj a sarkam. Olvastam viszont olyan kísérletről, ahol másoknak ez a balerínázós micsoda jött be, csak azért írtam.

Buliban hasznos! =]

(#14527) ígyvanferi válasza bandus (#14524) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Nem sok az a 3 hosszabb táv? Kéne valami rövidebb tempó futás is, vagy valami progresszív, hogy a félmaraton végére is felkészítsen. Szerintem az egyik hosszút ki is cserélheted egy tempóra, 5-6-8 km, esetleg itt az utolsó 1-2-t meghúzva.
De azért inkább várd meg a hozzáértőket is, én csak ötletelek.

(#14528) Alg válasza kolosanyi (#14523) üzenetére


Alg
veterán

Egyelőre még bizakodom, nem is az achilles fáj csak a tapadás a sarkamon picit, olyan mintha zúzódás lenne kb a fájdalom, szóval nem vészes. Bőnye is hasonló, korábban is volt, 3-4 nap pihentetés után elmúlt, csak most nem akar...

Nem hiszem, hogy másfél év után derülne ki, hogy nem nekem való a futóstílus :D

Elkezdek a másik cipőben edzegetni kicsit, meglátjuk azzal jobb lesz-e.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#14529) kolosanyi válasza inf3rno (#14526) üzenetére


kolosanyi
veterán

Ezen a pattogáson jót derültem. :D

Én is emiatt kezdtem el a "lábujjhegyezést", de annyit értem csak el vele, hogy lassabb lettem és begyulladt az achillesem. Némi hiba csúszhatott a gépezetbe... :))

(#14530) bandus válasza ígyvanferi (#14527) üzenetére


bandus
veterán

Elsosorban a pulzusom szeretnem lejjebb vinni, szoval ezek azert eleg lassu futasok, tenyleg totyogosak. Ezek melle lehet beiktatok egy reggeli tempos futast, 5-6 km, illetve a lepcsozes sem rossz otlet, koszi HP!

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#14531) inf3rno válasza bandus (#14530) üzenetére


inf3rno
nagyúr

A lépcsőzés mellett még próbáld ki az ugrálást. Fel-le zsámolyra vagy bármi magaslatra. Javítja a talajfogást, gyorsabb leszel tőle. Próbáld úgy csinálni, hogy felhúzod a térded, akkor magasabbra is sikerül majd. Én is kedvet kaptam hozzá, holnap beiktatok majd egy ilyen részt is az edzésbe. :-)

Buliban hasznos! =]

(#14532) ígyvanferi


ígyvanferi
addikt

Ha már ilyen ugrálás: ugrálókötelezni nem szoktatok? Nemrég megtaláltam a régi kötelet, azóta heti egyszer pörgetek kicsit vele. Elég jól adja az ívet a pulzusnak, ha már belejött az ember és nem akad bele a kötélbe folyton.

(#14533) inf3rno válasza ígyvanferi (#14532) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nekem esélytelen. Mindig beleakad kivétel nélkül, nem számít mennyit próbálkozom. :DD Egyébként biztosan jó sport, de úgy vagyok vele, mint az úszással meg a korcsolyázással, nem rám szabták...

Buliban hasznos! =]

(#14534) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Mi a véleményetek a talppárnára érkezős futásról? [link] Én szoktam váltani rá pihenésképp meg sprinteknél is. Jobban megdolgoztatja a vádlit, de nem terheli annyira a sarkat, kb ennyi az észrevételem. Azért 20km-t nem hiszem, hogy le tudnék így futni.

Buliban hasznos! =]

(#14535) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Hehe, azért megnéztem volna az ultrások pofáját, amikor költöttek 50k-t cipőre, aztán megjön Winnetou és lealázza őket fapapucsban. :DD

Az első és a második helyezett a képen 94-ből. [link]

A nők még keményebben tolják rakott szoknyában. :C [link]

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#14536) bandus válasza inf3rno (#14534) üzenetére


bandus
veterán

Szerintem itt mindenki igy fut :) legalabbis en sosem fogok talajt sarokkal.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#14537) concret_hp válasza bandus (#14536) üzenetére


concret_hp
addikt

én szoktam amikor már fáradt vagyok

vagy fullba vagy sehogy :D

(#14538) kolosanyi válasza ígyvanferi (#14532) üzenetére


kolosanyi
veterán

Többnyire azzal melegítek. A sima hajtás nem vészes, de amikor pörgeted és váltott lábbal hajtod, vagy duplákat csinálsz, az durva. Tök jó erősítést is lehet vele csinálni, guggolásban ugrálsz, ugyanezt egy lábbal végezve meg halál. Abból megy kb 5 lábanként. :DDD

(#14536) bandus
Én tempó függvényében váltok. 4:30-as tempó alatt már ez a kényelmesebb, de az én 5:30-as, 6 perces km-eimmel, amivel egy hosszabb távot teljesíteni tudok, semmi értelme.

[ Szerkesztve ]

(#14539) TheMarci


TheMarci
addikt

Milyen programban, vagy hol kezelitek/ tároljátok a futásokat? Garmin órám lett, a Polárénál jobb a netes felülete, amit használok, de nem tudom, hogy nincs -e valami, ami jobb nála.

Do You Dream?

(#14540) Alg válasza TheMarci (#14539) üzenetére


Alg
veterán

Endomondo-t használunk sokan, rá tudod kötni a Garmin accountodat, és automatikusan átszippantja onnan. Nekem tetszik a felülete, de lehet csak megszokás (viszont a modern Garmin nagyon nem jön be)

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#14541) t1 válasza Alg (#14540) üzenetére


t1
addikt

Az ingyenes Endomondo is áttudja szippantani?

(#14542) concret_hp válasza TheMarci (#14539) üzenetére


concret_hp
addikt

én edzesonline-n írom, a sok csilivili bizbaz nekem nem kell :D
mindig látom a heti / havi összesítőt aztán csá :D

vagy fullba vagy sehogy :D

(#14543) Alg válasza t1 (#14541) üzenetére


Alg
veterán

:K

Fizetősben nincs reklám, tudsz edzéstervet csinálni, látod a pulzus-zónákat és pár részletesebb statit, ha jól emlékszem ennyi a különbség.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#14544) t1 válasza Alg (#14543) üzenetére


t1
addikt

Akkor kipróbálom :))

(#14545) deicide válasza t1 (#14541) üzenetére


deicide
veterán

És a Strava is, most már mindkettőre tölti fel az óra automatikusan.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#14546) kolosanyi válasza Alg (#14543) üzenetére


kolosanyi
veterán

Én pont ezt untam meg, emiatt is vettem órát. Nehogy már minden hónapban fizetnem kelljen azért, hogy az alap adatokat lássam, vicc. Főleg úgy, hogy fizetős alkalmazásom volt anno. De ugyanez van az összes ilyen webes szolgáltatással, szóval vettem órát és ott a Polar Flow. A lényeget látom, más nem számít. :)

(#14547) Alg válasza kolosanyi (#14546) üzenetére


Alg
veterán

Alap dolgokat látom: Táv, sebesség, PB-k, átlagpulzusok, összesített távok hetente, havonta, évente. Ja meg deicide őrültségei, Aristeus hosszú terepfutásai, stb. :K

Jó a cipőnkénti távokhoz (hashtag-es összesítés) kell a prémium, vagy a free trial :B

Mondjuk én nem óra helyett, hanem mellé, kiegészítésnek használom.

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#14548) tomcica


tomcica
Topikgazda

A mai gyorsasagi allokepesseg edzesemet Gombi kolleganak kuldom :DDD 2x10x150m (R50! szettek kozott R400) 23-as atlag,az 50 pihenok 15mp-re,ha kiszamolod akkor kijon,hogy milyen atlag is ez ;]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#14549) kolosanyi válasza Alg (#14547) üzenetére


kolosanyi
veterán

deicide őrültségeit nagyon jól nyomon lehet követni itt is. :DDD Na mindegy, nem megszólni akarom én, aki használja, de nekem nekem kell, elég az órám meg a Flow. :)

(#14550) t1 válasza deicide (#14545) üzenetére


t1
addikt

Úgy működik amúgy, hogy ha töltöm fel az óráról a cuccokat akkor egyből az Endomondo is rakja ki? Most csak összekötöttem elvileg a profilt de nem mentett onnan át semmit :F

(#14551) deicide válasza t1 (#14550) üzenetére


deicide
veterán

A régi edzéseket nem tudom, hogy összeszinkronizálja-e az Endo, a Strava szép lassan összeszinkronizált a régi edzésekkel is. Ha a telefonon megy a mobilnet, akkor amint hazaérek és az óra összekapcsolódik a telefonnal BT-n, onnantól automatikusan meg is jelenik mindkettő felületen az edzés.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#14552) TheMarci


TheMarci
addikt

Koszi a tippeket, kiprobalom oket! :)

Do You Dream?

(#14553) gombi01 válasza tomcica (#14548) üzenetére


gombi01
tag

(#14548) tomcica:
2:33-as ezrek ? :Y hagyjad má'... nincs valami kenyai ősöd?
maradok a 10x400m nál örülök ha az lemegy :)

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#14554) kolosanyi válasza gombi01 (#14553) üzenetére


kolosanyi
veterán

Én épp ma fogom elvinni a montim szervizbe, hosszú évek után végre megint bringázni fogok kicsit, csak ahhoz rendbe kell rakni picit. Talán azzal menne ez a tempó... ;] :D

(#14555) deicide válasza gombi01 (#14553) üzenetére


deicide
veterán

Na jó, de közte ott a pihenő ;] :DDD
Vagy nem? Bár én 150 métert sem tudnék 2:33/km-es tempóban szerintem.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#14556) concret_hp válasza gombi01 (#14553) üzenetére


concret_hp
addikt

én a pihenővel számoltam 76mp / 400m kör, abból pont tudok futni 1et :DD

vagy fullba vagy sehogy :D

(#14557) deicide válasza concret_hp (#14556) üzenetére


deicide
veterán

Ja, csak nekünk nincs benne pihenő. :DDD

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#14558) concret_hp válasza deicide (#14557) üzenetére


concret_hp
addikt

pssszt :(( :C

vagy fullba vagy sehogy :D

(#14559) inf3rno válasza t1 (#14550) üzenetére


inf3rno
nagyúr

@t1 Elvileg úgy kéne mennie, hogy amikor felnyomod Garmin-hoz, akkor az automatikusan frissíti Endo-t is. A gyakorlatban nem tudom, hogy működik e, panaszkodtak már sokan a Garmin szoftvereire.

@deicide Van egy olyan oldal, ami régi edzéseket, minden egyebet összeszinkronizál neked az összes ilyen edzés logger oldalon, a világért ne állj neki kézzel. [link]

@kolosanyi Hegynek le 2:49 a legjobbam Endomondo szerint. Csatlakozom, letekerjük őket. :DD

Buliban hasznos! =]

(#14560) t1 válasza inf3rno (#14559) üzenetére


t1
addikt

Elvoltam bringázni tényleg úgy csinálja, csak visszamenőleg nem tudja összehozni, de igaziból nem is lényeges a GARMIN felülete tökéletes nekem :R

[ Szerkesztve ]

(#14561) gombi01


gombi01
tag

Szerintem is bőven elég a garmin felület.

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#14562) Agostino


Agostino
addikt

sziasztok

sajnos nyitó hsz nincsen, ezért elnézést ha ez már felmerült. valamilyen alapszintű órára volna szükségem. nem tudom mit jó tudnia, de valami olyasmi okosság kellene - mivel a napokban szeretnék teljes nulláról nekiállni futni - hogy megadott időközönként csippanjon. futócipőt spuri futóboltban rakatok magam alá és pár éve eltört, de azóta rendbejött térdkalácsomról is meginterjúvolom őket. de persze annak is örülök, ha tudtok adni tippet térdszorítóra.

[ Szerkesztve ]

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#14563) gombi01 válasza tomcica (#14548) üzenetére


gombi01
tag

(#14548) tomcica:
Kimentem a rekortánra 14x200m-et futottam 46-50mp-es pihikkel. 38és40mp között voltak a 200méterek.
Kemény volt a 8.ismétléstől de azért egy fokkal jobb volt mint 400métereket futni...

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#14564) inf3rno válasza gombi01 (#14563) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Na ilyen interval-okat majd én is csinálok.

Ma körözgettem 200m-eket a régi cipőmben összesen olyan 50-et. Hát lassabb vagyok vele minimum fél perccel, mint az újban, de legalább a sarkam nem megy szét. Cserébe a lábujjam lesz vízhólyagos már 10km-től. :D Kipróbáltam a már említett sarok kímélő futást, az még lassabb 1 perccel, és eléggé megszenvedett vele a vádlim. Gyakorolni kell ezt még, az viszont már most tiszta sor, hogy az új cipő a ludas az Achilles gondjaimban, meg hogy nagyon elhanyagoltam a vádli edzéseket az elmúlt fél évben, úgyhogy az is bűnös. Elpuhult a kicsike, de holnapra kitaláltam egy vádli edzést, úgyhogy kegyetlenül megkapja. ;]

Összehasonlítottam az Adidas miCoach és az Endomondo trackereket a mobilommal. A miCoach-ról azt hallottam, hogy másodpercenként gyűjt GPS adatot, szemben az Endomondo-val, ami 5-8 másodpercenként. Pontosságban egyértelműen a miCoach lett a nyerő, még az én gagyi mobilommal is nagyon látványos a különbség.

Buliban hasznos! =]

(#14565) t1 válasza inf3rno (#14564) üzenetére


t1
addikt

Durva különbség.

Voltam ma reggel egy gyorsabb 10km-t futni 49:35 lett a vége utolsó km 4:24 átlaggal majd még 3km kocogás jó volt :) Viszont a jobb seggemnél lett valami húzódás lehet rosszul léptem :F. Péntek reggel megyek még egy 8-10km körülit, aztán szombaton Legion Run utána ha már felszabadultam Pestre kinézek a Margit szigetre is 2 kört lenyomok :) . Vasárnap reggel indulás bringával egy kisebb balatoni körre 80km körül saccolom. Jó kis hét lesz :D

(#14566) inf3rno válasza t1 (#14565) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Jaja, lassan már excel táblában kell vezetned, mert kimegy a fejedből. :D Tolj majd egy nagy Balaton kört, megéri! Jó a táj, meg tapasztalatnak sem utolsó belekóstolni a 10+ órás edzésekbe, ha csak biciklivel is. :-)

Én lehet, hogy most változtatok az edzéstervemen, és inkább rövid távokat futok egy hónapig, meg többet foglalkozok a crossfit jellegű edzésekkel, hogy keményedjen a lábam meg edződjön a keringésem is. Nem tudom, hogy helyes e, amit a Mio Link mond (ledes színek alapján), hogy 200 körüli pulzussal edzem. Három éve, amikor még spinningeltem, akkor mellkaspánttal 175 felett már kezdtem lefordulni a bicikliről, úgyhogy erősen kétlem, hogy 200 vagy 220 közelébe mennék bármikor. Azóta viszont túl vagyok 2 év kőkemény futóedzésen, egy hónap betegségen, utána meg fél év kihagyáson, úgyhogy bármi lehet. Ha valami gebasz van, és mégis 200 körüli pulzusom van, akkor mindenképp át kell gondolnom az edzéstervet, és inkább eltolni határozatlan időre a félmaratont és a maratont. Össze fogom hasonlítani a Mio Link-et egy mellkaspánttal, amint lesz rá lehetőségem, egyelőre nincs ANT+-os vagy BT Smart Ready-s kütyüm, amire fel tudnám csatolni, de majd rákérdek az edzőteremben, hogy megoldható e egy teszt valamelyik szünetben.

Buliban hasznos! =]

(#14567) kolosanyi


kolosanyi
veterán

Ma átaludtam a délutánt, szóval este mentem ki futni. Sok időt nem akartam rászánni, így nyomtam egy 3 km-es távot "ami a csövön kifér" stílusban a szokásos, szopatós emelkedős szakaszon, utána 1,5-et ledöcögtem, hogy ne max terhelési zónában hagyjam abba az edzést. Ez volt a 3 km. Ahhoz képest, hogy nagyon szívatós az emelkedő mindjárt az első 1-1,2 km-en, elégedett vagyok vele.

(#14568) tomcica válasza gombi01 (#14563) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Gombi,ha kigyorsitani hasznalod (vagy gyorsabb rovidebb 3K-5K versenyre keszulsz majd) akkor 10x200m boooven eleg,DE a piheno lassu futas legyen elejen 200m aztan rovidited 150-re) ha hosszab versenyre keszulsz (epp most a te eseted) akkor 20x200m legyen (piheno lassu futas 200m vissza akar,vagy palyan a masik fele) tizedik darbnal mehet egy teljes kor piheno...ha az elso par alkalommal tul sok a 20db akkor szet lehet osztani 4x5-re minden 5.nel 400m kocogas,az segiti megtorni a fajdalmat a darabszam viszont szepen meglesz,ez akkor is ugy 20nal "csak" 4km minosegi munka :B

nem tudom mi a terved a 400-as resztavokkal,de szabad a kettot kombinalni is,akkor az elejen igy nezne ki egy szett 200-400-200 (piheno mindenhol 200m) szett vegen 400m kocogas,ebbol epitened felfele a szettek szamat,hogy a minosegi kilometereid 5-6km legyen,ne 4

harmadik meg ezt az edzest is tovabb lehet kombinalni 200-400-200....200-200-400...400-200-200 ergo cserelgeted a 400m helyet benne,hogy a tested ne szokja meg a szett ritmusat ;] a legutolso szett legyen mindig 400-200-200 es a 200-ak egyre vadabbak legyenek,hogy a finisht szimulald hulla allapotra

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#14569) Sanyo77


Sanyo77
tag

Először is szeretném megköszönni a válaszokat, amit a lábfájdalmamra adtatok. Sípcsontomnál lett érzékeny futás után rendszeresen, de nem volt vészes, csak kellemetlen.
Már nem fáj, legalábbis elhanyagolható módon.

Sok mindent kipróbáltam, de a megoldás a megfelelő cipő lett. Elmentem a spuriba, ránézett a lábamra (talplenyomat + futás) megmondta mi a problémám, és milyen cipő kell. Megvettem (nem olcsó, de mindenhol annyi) azóta minden rendben.

Szóval elmentem 10km-t futni (nekem ez már elég) és vízhólyagon, meg talpgörcsön kívűl minden rendben, később ez sem lesz.

Azért egy kérdésem lenne, inkább a velem egykorúakat kérdezném. Nem sok a 190 körüli bpm 38 évesen?

A képletet ismerem, inkább személyes tapasztalatok kellenének.

Irány a 12 km!!!!

(#14570) Aristeus válasza kolosanyi (#14523) üzenetére


Aristeus
tag

Hamár szóbajöttek az elit futóatléták és a mezítlábas "barefoot" futóstílus, egy kérdésem nekem is lenne ezzel kapcsolatban. Az addig okés, hogy futás közben első talppárnákra kellene érkezni, de érdekesnek találom, hogy emelkedőkön, mikor már csak sétálni lehet/kell akkor is szinte lábujjhegyen haladnak az elitek.
Több videón is láttam már. Pl.: itt is, 48 mp-től.
Kicsit természetellenesnek tűnik nekem, vagy csak én vagyok maradi, de én hegyre sétánál mindig sarokra érkezem. Sarokkal indítom a következő lépést. Több energiát tudok így spórolni.
Milyen előnye van/lehet a hegyre való sétának szinte lábujjhegyen? Ha sétáltok a hegyre, ti hogyan teszitek azt, milyen technikával?

Ameddig ellátsz, addig el is tudsz futni.

(#14571) Rabbitf_24 válasza tomcica (#14568) üzenetére


Rabbitf_24
őstag

Bocs hogy beleszólok, de látom pörög ez a téma. :B
21km-en akarok gyorsabb lenni. Oda milyen interval edzést ajánlatok?
Jelenleg 4x4x100R350-et tolok, ez megfelelő vagy máshogy kellene?

Segítségeteket előre is köszönöm!

(#14572) concret_hp válasza Sanyo77 (#14569) üzenetére


concret_hp
addikt

a pulzus azért egyéni valamennyire, nekem a maxom van akörül, pedig még nem vagyok 30 :)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#14573) Alg válasza Aristeus (#14570) üzenetére


Alg
veterán

Az első talppárnára érkezés szerintem valahol 4:30-as tempó alatt kezdődik, egyébként inkább középtalp lesz az. (Többször láttam már futó lányokat lábujjhegyen futni, nyilván az első talppárnára érkezést erőltették, de 6 percen túli tempónál, úgy hogy a sarkuk le sem ért borzasztó hülyén nézett ki, mintha magassarkúban futásra gyakorolnának :DDD )

Keményebb emelkedőkön én túrázásnál is váltok, és apró lépésekkel, combból dolgozva megyek fel "lábujjhegyen", itt tényleg nem szokott leérni a sarkam. (nem is tudnám letenni, akkor már nagyon negatívba hajlana a lábfejem az emelkedő szöge miatt)

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#14574) deicide válasza Sanyo77 (#14569) üzenetére


deicide
veterán

39 vagyok, 181 a max pulzusom, tartósan 170-en tudok futni (3:55/km) és 165 körül bringázni (akár 1.5 órán át is)
A 190 nekem soknak tűnik ilyen tempó mellett. De sok függ a keringési rendszer fejlettségétől, állóképességtől. Amikor elkezdtem, nekem is nagyon magas volt, a nyugalmi pulzosom 58-60-ról lement 36-37-re.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#14575) concret_hp válasza deicide (#14574) üzenetére


concret_hp
addikt

hm én félmaratont 170 körüli átlaggal tudok futni, de bringán nem nagyon tudnám sztem 160as átlagon tartani, utóbbi két félironmanen 155 volt, bár egyiken sem mentem nyélen.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#14576) deicide válasza concret_hp (#14575) üzenetére


deicide
veterán

Bringán nekem is csak akkor ennyi, ha egyedüli versenyszám. A hétvégi Pusztatlonon csak olyan 150-155 körül toltam én is, hogy ne lőjem el az összes puskaport. :K

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#14577) tomcica válasza Rabbitf_24 (#14571) üzenetére


tomcica
Topikgazda

4x4x100m R350 ? az ugy nem jo...vagy a piheno sok (ha minden 100m utan 350 a piheno,vagy csak szettek kozott ennyi? mennyi a 100-ak kozott?)

en elsore klasszikus resztavozast javasolnek foleg ha 21km a cel 1000m-es resztavok 15-20K tempojaval (kozte 400m kocogas,kesobb CSAK 200m ugye fuzod ossze) jo 6-8 x 1000m (R400) ugye az egy 1.30-as felmaratonos futonak kb 4.20-4.30-as 1000m-ek,aki lassabb annak persze lassabb

ha picit gyorsabbakat szeretnel akkor 400-as resztavok 5K tempoval R200 ! Az mondjuk egy 1.30-as felmaratonos futonak kb 19-20perces 5K ami kb 1:30-as 400-ak -+2-4mp 10x400m klasszikus,de fel kell epiteni szepen (Gombi tudna meselni :DDD )

ez a 4x4x100m (R100) jol nezne ki emelkedore harmadik fajta edzesnek,de lefele is kocogas am es ha minden szettben R350 van akkor porogjon fel 1500-3K tempora,a negyedik 100-ak pedig meg gyorsabbra,kesobb novelni kell 4x5x100m majd 4x6x100m egesz fel 4x10x100-ra

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#14578) tomcica válasza Aristeus (#14570) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Rendes iramnal hegynek fel se lepsz a sarkadra,akkora a lepesed h nem is tudnal,foleg egy elit atleta,nezd csak meg mekkorakat lep Bekele,Heile,Mo stb. fel kell epiteni es akkor az a termeszetes (az edzeseikben rengeteg plyo,valtott labu szokdeles -akar emelkedore stb. van heti 3x legalabb) en is szoktam leduleteset menni emelkedore sot valtott labu szokdelest is,messze nem vagyok elit atleta es szepen kijon a lepes meg igy is,a sarkam nem utodik oda

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#14579) Aristeus válasza Alg (#14573) üzenetére


Aristeus
tag

Alg, tomcica: Köszi a válaszokat! :R Azt hiszem keresnem kell egy jó meredek emelkedőt, ahol ki tudom próbálni ezt az "apró lépéses, lábujjhegyes taktikát".

Szerk: Alg, tomcica Futásnál nincs gond, szépen középtalppal tudom venni az emelkedőt, (akár lendületesen is) csak akkor sokkal hamarabb kifogy a szufla. Azért szoktam sétára váltani, hogy kicsit lejjebb nyomjam a pulzust. Ott viszont eddig csak a sarkas séta ment. De ezek szerint nem voltam még olyan meredek emelkedőn, ahogy Alg is írta, hogy fizikailag szinte kivitelezhetetlen legyen a sarokból tempózás.

[ Szerkesztve ]

Ameddig ellátsz, addig el is tudsz futni.

(#14580) Rabbitf_24 válasza tomcica (#14577) üzenetére


Rabbitf_24
őstag

Minden 100m között 350m a pihenő.
Köszönöm, a lenti tetszik, ki fogom próbálni:

"ha picit gyorsabbakat szeretnel akkor 400-as resztavok 5K tempoval R200 ! Az mondjuk egy 1.30-as felmaratonos futonak kb 19-20perces 5K ami kb 1:30-as 400-ak -+2-4mp 10x400m klasszikus,de fel kell epiteni szepen (Gombi tudna meselni :DDD )"

(#14581) inf3rno válasza Alg (#14573) üzenetére


inf3rno
nagyúr

@Alg Elvileg pont ez lenne a lényege, hogy nem lábujjhegyre, hanem talppárnára érezel, ami rugalmas, és így nem vesztesz annyi energiát futás közben. A cipőkben azért érkeznek sarokra, mert ott van a légbetetét, ami kb ugyanezt csinálja. Gyakorolgattam tegnap ezt a talppárnás futást 5km-en, ma rendesen be van állva a vádlim tőle. Nem tudom, hogy a sarkat le lehet e tenni, de már látom, hogy hosszú és keserves munka lesz, ha erre én rá akarok szokni.

@Aristeus A videot nem sikerült megnyitni, a facebook hozzáférés lehet korlátozva. Sétánál nem tudom, olyat nem sűrűn szoktam. Szerintem sprintnél ez az elülső talppárnás futás mindenkinél természetesen jön. Nálam változó, hogy hegynek hogyan futok fel, ha elfáradok közben, akkor van, hogy váltogatom a sarkas és elülső talppárnás megoldást. Ami talán izgalmasabb, hogy hegynek lefelé hogyan alkalmazod a talppárnásat, mert ott azért jóval egyszerűbb sarokra érkezni...

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#14582) inf3rno válasza concret_hp (#14572) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Elvileg a Fox-Haskell szerint kéne nézni: [link] Erősen csökken az életkorral. Ez alapján 40 évesen a 180-at nem jó tartani huzamosabb ideig tartani.

Buliban hasznos! =]

(#14583) ígyvanferi válasza inf3rno (#14581) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Én még mindig nem tudom el se képzelni, hogy futsz hegynek fel sarokra érkezve. Mennyire kell ehhez visszahajlítani a lábfejed? Nem törik ketté a lábad minden lépésnél?

(#14584) tomcica válasza inf3rno (#14581) üzenetére


tomcica
Topikgazda

maximalisan egyezem inf3rno kollegaval,nem labujjhegyen vagy,hanem az ujjparnakon

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#14585) inf3rno válasza ígyvanferi (#14583) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Lehet, hogy nem sarokra érkezem, de biztos, hogy lent van a sarkam legalább egy kis ideig és nem csak az elülső talppárnát használom rugózáshoz. Talán ez lehet a különbség a két technika között, meg hogy sík terepen a sarokgördülősnél sarokra érkezel, nem talppárnára. Sokkal jobban terheli az ízületeket egyesek szerint a sarkas technika. A tegnapiak alapján a talppárnás meg a vádlit nem kíméli. Beállt a gázlóizmom mára, nem is kellett külön vádlis edzést tartanom. Úgyhogy ez a technika talán jó Achilles fájásra is.

Buliban hasznos! =]

(#14586) ígyvanferi válasza inf3rno (#14585) üzenetére


ígyvanferi
addikt

A vádlid egyébként 2-3 ilyen alkalom után megszokja az új fajta terhelést és már nem fogod érezni.

(#14587) inf3rno válasza tomcica (#14584) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Elvileg arról van szó, hogy ez a rész (talán a plantar fascia elülső része?)

letárolja az energiát (kinyúlik) érkezéskor, aztán kiengedi (összehúzódik), amikor a láb elhagyja a talajt. A sarokra érkezéskör a cipő légbetétje csinálja ugyanezt legalább részben. Én úgy tapasztalatom, hogy a gázlóizom is komolyan dolgozik ennél a talpas technikánál, legalábbis durván beállt mára, szemben a sarkas technikával, aminél nem szoktam érezni 20km után sem a vádlim. Úgyhogy valszeg azért van, hogy sarkas futásnál kialakulnak az Achilles fájásos problémák, mert munka híján elgyengül a gázlóizom, és a sarokra érkezésnél annyi mechanikai stressz keletkezik, amitől már nem tudja megvédeni az ínat. Persze ez csak az én elméletem.

Valszeg a lábujjak alján a párnáknak is hasonló funkciójuk van, csak talán kisebb mértékben, mint ennek a nagy talppárnának. Persze nem tudom, hogy anatómiában mi a hivatalos neve, én csak párnának hívom. Elképzelhető, hogy az orvosok egész máshogy nevezik. Hallottam már itt a bőnyét is, arról sincs lövésem, hogy micsoda, mindenesetre viccesen hangzik. :DDD

@ígyvanferi Erre azért nem vennék mérget. Amikor pár év kihagyás után újra kezdtem edzeni, akkor 3 hónapig folyamatosan be volt állva a vádlim...

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#14588) tomcica válasza inf3rno (#14587) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Latod ennyire azert nem tudom a temat,az biztos h egy jo 5-6 honap kellett mire at tudtam anno allni (pedig futottam elotte azert eleget szogesben igy,de ezentul a lassuknal is) az Achilles-t kulon erositettem vegig (lepcson negativba leengedes es onnan fel,egylabon,kesobb 5kg majd 15kg egyik kezben).A mai napig masszazs hengerelem minden futas utan,mert be tud rendesen durranni a vadli es megfeszul minden a boka korul,hatul achilles,talpon az inszallag stb.

Ami biztos kevesebb cipot hasznalok el,mert sokkal tovabb futok 1-1 cipoben,sokszor 2000km felett is,ha oldalt nem rongyolodik teljesen szet (es nem veszti el az oldal tartasat) szoval halott csillapitasu cipokben es mezitlab is tudok futni,akar rekontanon is.Ezt nezve valoszinuleg be is erosodott minden "alkatresz",valamint hatekonyabb is a lepes es a csillapitas amit elnyelnek az izuletek,mert kulonben nem tudnek olyan iramokat mezitlab csapatni. (azert legtobbet fuvon megyek,eszel azet ;) )

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#14589) tomcica


tomcica
Topikgazda

Apropo a mult heten elkaptam 3 lanyt a klubbol,fiatal junior versenyzok kozeptavon,egy nyari komolyabb kikepzesre.Eddig ugye eleg pihenokkel dolgoztak meg a resztavozas kozepette is,a tempo se volt annyira eles stb...stb.
Na mivel a fo edzo tudja,hogy en nem ezt a vonalat kepviselem,ram bizta oket egy kis idore.4.00-4.15 kozotti ezrekkel operalunk rovidebb felosztott tempoknal (vagy az eleje erosebb,vagy klasszikus fokozo,de soha nem egyforma ritmus,azt egyedul futjak) valamint a sima 1000m-es resztavoknal,utana mindig van 400-200m h faradt testre gyakoroljak a gyorsabb munkat,ami igen jol jon majd 1500-3000m vegenel.
Heti 2 edzes velem,a tobbit egyedul csinaljak (lassu atmozgatok valamint 1 dombedzes,rovid gyors)

Majd beszamolok mi lett veluk 30-40napom van.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#14590) inf3rno válasza tomcica (#14588) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Az a baj, hogy én sem, csak 5 perc utánaolvasással raktam össze most netről, hogy miről lehet szó. Az én tapasztalataimmal elég jól összepasszol minden ezzel az elméletttel. Sportorvost kéne megkérdezni, az biztos, hogy tanulta egyetemen ennél sokkal mélyebben a járás biomechanikáját.

Rászánok én is fél évet a maratont meg átrakom jövőre. Nem szeretnék a túl sok sarkazástól lesérülni, 40km-t meg ebben a stílusban még nem tudok lefutni. Mezítláb nem szeretek futni, de kitaláltam, hogy csillapítás nélküli cipőben fogom nyomatni a gyorsabb edzéseimet salakon vagy füvön, attól függően, hogy melyik elérhető éppen. Szerettem volna rudazni meg gyűrűzni is, de mint kiderült 10 éve lebontották a kültéri pályát, ami az általános iskolánál volt, úgyhogy nincs rá lehetőségem, marad mellé a talajtorna. :S

Hát ja, meg a talpad az nem kopik el 1000km után, szemben egy cipővel, aminek teljesen kimegy a csillapítása ekkora távtól, ha sarokgördülősen futsz. A lépcsős vádlis edzésedet lassan vagy gyorsan csinálod? Mekkora szettek, pihenők és hány ismétlés van? Ugrálni nem szoktál? Elvileg az is jó vádlira. A térded nem fáj a sok csillapítás nélküli futástól?

Buliban hasznos! =]

(#14591) inf3rno válasza tomcica (#14589) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Csak vigyázz, bele ne pusztuljanak a terhelésbe. Nem irigylem őket. :DD

Buliban hasznos! =]

(#14592) tomcica válasza inf3rno (#14590) üzenetére


tomcica
Topikgazda

lassan csinalom(3x 30-30 labankent,szettek kozott mast csinalok),az csak erosites,de van ugralas is az kulon plyo szettek fuvon,oszre okt vege nov eleje nekem is van egy merrell pace glove minimalom,ha mar fazik a talpam

igen nagyon figyelnem kell a tuledzesukre,mert zsengek es lanyok is,na de ahogy latom ki-ki is hagynak edzest,ha erzik h nagyon nem megy az a nap,szoval van ott belso fekezes alapbol :P

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#14593) beltram


beltram
tag

Zseniális! :D

pace be with you

(#14594) kolosanyi válasza Aristeus (#14570) üzenetére


kolosanyi
veterán

Én nem variálok, nyomom parasztba', futok ugyanúgy tovább, amíg el nem kezd hangyásodni a kép. A bokám mobilis, úgyhogy sarokra is tudok érkezni. :DDD

(#14573) Alg
Igen, ezt érzem magamtól is. Egy bizonyos tempónál lassabban semmi értelme lábujjhegyezni, viszont ahogy gyorsulsz, automatikusan talppárnára fogsz érkezni. Meg én ezt tapasztalom lépésfrekvenciánál is egyébként. Nekem természetesen lassabb lesz ez a 195 centimmel meg a 115 kilómmal, mint egy 180 centis, 70 kilós futónak, de amikor erős tempót futok, begyorsul az is. Csak ugye maximális terhelési zónában nem tudok hosszú távon futni. Vicces amikor cikkek, blogok kimondják az univerzális örök igazságokat azt figyelembe se véve, hogy más körülmények is létezhetnek, amikor az örök igazság mégsem tud érvényesülni.

(#14581) inf3rno
Szerintem meg felesleges ezt erőltetni. EB 7. helyezett futó lány ismerősöm edzője tűzzel-vassal irtja ezt a talafogási technikát. A lány 9:34:36-ot futott 3000-en, mégis sarokra érkezik mindig. Az elég komoly tempó már ahhoz, hogy lábujjhegyezzen, ha azt szeretné, de mégse csinálja.

szerk.: Na nekem meg pont a talppárnázástól gyulladt be az achillesem. A vádlim elég jól bírja a terhelést, de maga az ín nem. Igaz, elég sok bokasérülésem volt a versenyző röplabdás éveim alatt, lehet nekem ezért nem válik be ez a technika.

[ Szerkesztve ]

(#14595) inf3rno válasza kolosanyi (#14594) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Csinálok kísérletet ezzel kapcsolatban: régi/új cipő/új cipő, ill. sarokgördülős/talppárnás futás faktorokkal. Abból majd meglátom, hogy nálam a technikával vagy a cipővel volt e a gond. Úgyis akartam gyakorolni a kísérlet tervezést.

Buliban hasznos! =]

(#14596) concret_hp válasza kolosanyi (#14594) üzenetére


concret_hp
addikt

aki eb 7. (gondolom korosztályos?) az már nem feltétlen a hosszú távú egészség megőrzésről szól, ezt ne felejtsük el

vagy fullba vagy sehogy :D

(#14597) inf3rno válasza concret_hp (#14596) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ez egy dolog, meg az is, hogy az illető edző miért irtja "tűzzel-vassal" ezt a technikát, személyes vélemény, esetleg kísérleti adatok, vagy egyéb info alapján? Egyikre sem kapunk választ szerintem, úgyhogy kár erőltetni ezt a vitát.

Buliban hasznos! =]

(#14598) gombi01 válasza tomcica (#14568) üzenetére


gombi01
tag

(#14568) tomcica:
20 ismétlés?? bazz
nekem a 200m között séta volt örültem ha visszamegy a pulzus egy kicsit :)

a 400métereket tolom csak kíváncsi voltam rövidebb szakaszon milyen.

(#14569) Sanyo77:
úgy 185-190 között lehet a max pulzusom mostanság, de pl 10K-n végig 181-es pulzussal futottam tavasszal.
Azt nem mondom, hogy nem savasodtam le és leányálom volt, de 42percig ment.
jah a képletet meg felejtsd el mindenkinek egyéni.

(#14571) Rabbitf_24
általában kedd-csüt a stadionban vagyok gyere. Tomcica válogatott kínzásai majd felgyorsítanak :)

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#14599) Rabbitf_24 válasza gombi01 (#14598) üzenetére


Rabbitf_24
őstag

Én a Schönhertzre járok. :)

Ha ez a példát nézem (bocsa a noob kérdésért) 400-as resztavok 5K tempoval R200 az ezt jelenti: (?)
- 400m 5:00-s kilóméterekkel és 200m pihenő, ami itt kocogás vagy séta? Ebből hogy lesz 1:30-as FM?

(#14600) gombi01 válasza Rabbitf_24 (#14599) üzenetére


gombi01
tag

(#14599) Rabbitf_24:
ez talán segít:
5:00 perces ezrek az 120mp-es 400méterek
4:30 perces ezrek az 108mp-es 400méterek
4:00 perces ezrek az 96mp-es 400méterek
3:30 perces ezrek az 84mp-es 400méterek
3:00 perces ezrek az 72mp-es 400méterek

Én az 1:30-alatti félmaratonhoz 82-84mp re futom a 400métereket köztük másfél percet szoktam pihenni.
10 ismétlés.

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.