Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14651) ígyvanferi válasza bandus (#14649) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Gondolom azért a meleg sem kedvezett. Én is mentem egy kört tegnap este 7 körül. Csak 8 km, ami hosszú futásnak rövid, tempónak meg lassú volt, de tuti nekem is magasabb volt a pulzusom, mint általában ilyen sebességnél. Ráadásul többször is megálltam frissíteni, közkútnál is, meg egy jó barátom sörözője is útba esett szerencsére (még jó, ha arra futottam). Persze csak vizet vételeztem. :)

(#14652) inf3rno válasza t1 (#14647) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Menj be bármelyik boltba, és nézz körül. Körülbelül 10-ből 1 ember, akin látszik, hogy sportol. A maradék 9 dagadt mint állat. Legalábbis a veszprémi spar-ban ez volt a helyzet legutóbb (nem reprezentatív felmérés). Ezek után szerintem inkább pozitívum, hogy ennyien próbálkoznak, bár láthatóan nem sok sikerrel.

Buliban hasznos! =]

(#14653) gombi01 válasza Alg (#14650) üzenetére


gombi01
tag

Én meg a London maratont néztem ki :)

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#14654) Rabbitf_24


Rabbitf_24
őstag

Sajna megint nem tudok kapcsolódni a PC-hez az m400-al. 3 kábelt is próbáltam. Nem is ismeri fel, nem is tölti. Szerintem ebből szervíz lesz. Nálatok azóta is minden ok? :F

(#14655) kolosanyi válasza Rabbitf_24 (#14654) üzenetére


kolosanyi
veterán

Nálam nincs gond. Remélem megcsinálják neked, mert ez szívás... :/

(#14656) t1 válasza Rabbitf_24 (#14654) üzenetére


t1
addikt

Több embernél olvastam már ezt amivel te is bajlódsz :(

Tegnap asszonytól kaptam egy ilyet [link] végre nem kell kézben cipelni a frissítőt :) holnap este tesztelem.
Reggel alacsony pulzusos edzés gyanánt beiktattam egy 46.5km-es bringautat 2:03:00-as idővel jó kis túra volt 128-as átlagpulzussal sikerült teljesíteni :)

(#14657) Rabbitf_24 válasza kolosanyi (#14655) üzenetére


Rabbitf_24
őstag

Holnap még a melóban kap egy kis sűrített levegőt a foglalat, ha ez sem, akkor szervíz. :K Bízok a legjobbakban. :)

(#14658) borix válasza Agostino (#14646) üzenetére


borix
őstag

Olcsó órák nem biztos,hogy tudják.
Drágábbakra olyan edzésprogramot állítasz össze és töltesz rá amilyet csak akarsz.
De ha a pulzusadatok nem érdekelnek akkor telefonnal meg tudod oldani ráteszel egy Sport Trackert és csörömpöl :) neked ahogyan te akarod.
Szerintem a többséget zavarja futás közben halál idegesítő.

(#14659) inf3rno válasza t1 (#14656) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nekem is az jutott eszembe a múltkor, hogyha tényleg magas a pulzusom, akkor bringázással le lehet vinni. Annál alig megy feljebb valamivel nyugalmi értéknél a pulzus, még ha rendesen megtekerem, akkor sem.

Buliban hasznos! =]

(#14660) inf3rno válasza borix (#14658) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nekem bejön, hogy km-enként mondja a telo, hogy mennyi a pace.

Buliban hasznos! =]

(#14661) t1 válasza Rabbitf_24 (#14657) üzenetére


t1
addikt

Állítólag rozsdál a foglalat egy jobb minőségi usb kábel megoldja a gondot.

(#14662) t1 válasza inf3rno (#14659) üzenetére


t1
addikt

Dehogy magas csak rossz értéket mér a cuccosod :)

Alacsony pulzusos edzésre nekem jobban bejön a bringa sokkal jobban tudom kontrollálni (kb nem is kell) mintha futnék, ott egyszerűen ha lassabb a tempó nem kényelmes futni :F

(#14663) Newboy911 válasza Rabbitf_24 (#14654) üzenetére


Newboy911
tag

Én már nem is panaszkodok. Február óta 3x járt szervizben az óra.
Szerencsére szerdán ment arra egy kollégám, megvárhatta a javítást.
Kb 10-15 perc, töltő aljat csere, + egy új kábel.

(#14664) Newboy911 válasza Alg (#14650) üzenetére


Newboy911
tag

20-30 Euró nem is olyan vészes. Ha találsz még 1-2 útitársat az útiköltség is vállalható.
A Yorkhoz meg gratulálok ha összejön. Majd pitizünk akciós futócipőkért, a nagy leárazások időszakában :)

(#14665) Rabbitf_24 válasza t1 (#14661) üzenetére


Rabbitf_24
őstag

Ha a foglalalt rossz, akkor hogy oldja meg egy kábel? :F no majd holnap megnézzük a cégben, hogy mi a gond. eddig 4 kábellel próbáltam, mindegyik kudarc volt.

Newboy 911: akkor ez széraprobléma lesz....

t1: azért kössz a tippet! :K

[ Szerkesztve ]

(#14666) t1 válasza Rabbitf_24 (#14665) üzenetére


t1
addikt

Nem tudom futós csoportban is most merült fel egy M400-al egy ugyanilyen eset, ott kommentben ezt írták neki :F

(#14667) Danika256 válasza t1 (#14662) üzenetére


Danika256
aktív tag

Osztom a véleményed, tényleg igen kényelmetlen egy edzés mód így futni.. Állandó huzavona, a nyamvadt óra állandóan becsippan, a legtöbb energia arra megy el, hogy tartsam a 80%-ot :). Mondjuk nekem a bringa meg nem jöhet számításba egyelőre, úgyhogy marad a heti egyszeri kínszenvedés. Ma le is nyomtam a kötelező 10.8-at így, holnap jöhet végre ami a csövön kifér 15.2-n :)

(#14668) kolosanyi válasza Danika256 (#14667) üzenetére


kolosanyi
veterán

Dettó, nagyon rossz így döcögni. A normális futó mozgás is valahol 5 perces km-eknél kezdődik el nálam, annál lassabb tempónál hülyén érzem magam, meg hülyén is nézek ki. Viszont ilyen tempóval keveset tudok futni, nem vagyok még olyan érzett, hogy ezzel lefussak 15 km-t. Én is megpróbálom a bringát, meg más egyéb dolgokat, amik elég hosszúak. Reményeim szerint ez majd idővel segít futásnál is csökkenteni a pulzust. :)

(#14669) bandus válasza kolosanyi (#14668) üzenetére


bandus
veterán

En elengedtem egyelore ezt a dolgot. Akar mukodik, akar nem szenvedos nagyon. A kovetkezo nyolc hetben lesz, ami lesz, edzek amennyire csak tudom es jonak latom, aztan megnezzuk ez mire lesz eleg a balatonmanen.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#14670) inf3rno válasza t1 (#14662) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nekem nem kényelmetlen, de komolyan koncentrálnom kell a gyenge pace-re, mert automatikusan nagyon más jön. Közben lehet nézni a tájat, el lehet lazulni meg minden, szóval ha nap közben nem tudsz relaxálni, akkor tök jó, de nem nevezném edzésnek.

Buliban hasznos! =]

(#14671) deicide válasza inf3rno (#14659) üzenetére


deicide
veterán

Háát, nem tudom te hogy bringázol, de azért én tudok menni 160-as pulzus környékén is bringával ha 38-42 a tempó és vannak dombok is. :DDD
De állóképesség építésére valóban jó. De arra az erős tempós gyaloglás is jó, azt is lehet tolni olyan 120-as pulzus környékén órákig. Meg sem tudom számolni, hányszor gyalogoltam körbe a velencei tavat az elmúlt 3.5 évben. Unalmasabb, mint futni, mert lassabban fogy a távolság, azért meg lehet szokni.

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#14672) t1 válasza kolosanyi (#14668) üzenetére


t1
addikt

Dettó olyan 5:00 - 30 tartományban érzem természetesnek a mozgást, 6:00 felett már megerőltető :U
Na mindegy mehet a bringa ott nincs ilyen probléma :)

(#14673) Alg válasza Newboy911 (#14664) üzenetére


Alg
veterán

Azért néztem, mert barátnőm Bécsben van, úgyis jövök néha vonattal, meg a szállás is megoldott ugyebár ;)

Csak a bőnyém jönne már rendbe, tegnap már nem fájt, erre sétáltam szinte egész délután, most reggel megint fáj... nem tudom merjek-e vele futni, mert annyira viszont nem fáj ogy ne tudnék, főleg ha bemelegszik :F

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#14674) tomcica válasza Alg (#14673) üzenetére


tomcica
Topikgazda

en siman mennek ra :P naha nekem is elojon,de bemelegszik 3-4km utan

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#14675) borix válasza t1 (#14672) üzenetére


borix
őstag

Azt is hozzá kell tenni,hogy az alacsony pulzusú edzés időt vesz igénybe nem rövid távon hoz eredményt türelem kell hozzá.
Szerintem a kerékpár nem jó az alacsony pulzusú edzéshez.Hiába tekertem az elmúlt évek alatt túrák során naponta150-180km is mégsem hatott a pulzuszónámra futás közben ha elszállt a pulzusom nem esett vissza csak ha bele gyalogoltam.
Szerintem ha kényelmetlen a lassú tempó (nekem is az)bele kell gyalogolni nincs mese.
De a legjobb lenne alacsony pulzusú edzésre kimenni dombos hegyes terepre és ott gyalog nyomatni eleinte gyaloglás során is elmenne a pulzus de gondoljunk bele ott mások futni is szoktak és nem száll el a pulzusuk.

(#14676) Sanyo77 válasza Melorin (#14644) üzenetére


Sanyo77
tag

Ugyanez volt nekem is, kicsit fájt, elég érzékeny volt. Pihentettem is ugyanúgy előjött egy idő után. Csak a cipőcsere oldotta meg.

Cipőt hasra ütve vetted, vagy segítettek?

(#14677) inf3rno válasza deicide (#14671) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Én síkon 28-ra tudom megtekerni (oldaltáskával, anélkül valszeg kicsivel többre), amit néhány órán át tudok tartani, ha közben megy a frissítő. Ha fölé megyek, akkor nyilván tudnék interval-t csinálni bringával is, de nem szoktam. Pulzust nem tudok mondani még. Sztem nincs értelme sebességeket összehasonlítani, mert nagyon sokat számít a bringa és a terep. Pl az én montim lejtőn max 65-öt tud, szemben egy cross bringával, ami simán megy 80-al is, ha nem többel.

A gyaloglás szerintem unalmas, a bringánál ugyanazzal a pulzussal tudsz hozni jóval nagyobb sebességet.

Buliban hasznos! =]

(#14678) inf3rno válasza Alg (#14673) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Sztem is menj, nem jó kifogásokat keresni és halogatni az edzést. Én is már 5 napja halogatom, de ma már mindenképp megyek interval-ozni. Ha látod, hogy tényleg gáz van, és fáj tőle, akkor max abbahagyod, de akkor meg már érdemes elmenni sportorvoshoz, hogy nézzen rá.

Buliban hasznos! =]

(#14679) Melorin válasza Sanyo77 (#14676) üzenetére


Melorin
addikt

Segítettek. De mondom, már cipővásár előtt fájt a csontom.
A boltos (spuri) rám próbálta a fél boltot. Már az első pröbacipőben futásnál, az elso lábraérkezéskor megfájdult a lábam. Hiába néztünk sok cipőt, mindegyikben fájt. Aztán kényelmi szempontok alapján a Jazz-t választottam.

(#14680) concret_hp


concret_hp
addikt

hu embörök ha visszaveszünk a mozgásból, a tápanyag igény még megmarad 1 darabig :D
már +1 kilóban vagyok :(

vagy fullba vagy sehogy :D

(#14681) kolosanyi válasza concret_hp (#14680) üzenetére


kolosanyi
veterán

Én múltkor reggel 110 voltam kereken, egész napos zaba után 112,7 aztán elmentem edzeni ~100 percet a kondiparkba a tűző napra és megint 110 lettem. 1 kiló nem számít. :)

(#14682) concret_hp válasza kolosanyi (#14681) üzenetére


concret_hp
addikt

jó de nekem az ébredési tömegemről van szó :)

és +1 kiló egy ironmanen hidd el h számít :D

vagy fullba vagy sehogy :D

(#14683) Sanyo77 válasza Melorin (#14679) üzenetére


Sanyo77
tag

Akkor nincs más, sportorvos.

Vagy bevállalod ezt:
[link]

(#14684) deicide


deicide
veterán

Megvolt az első résztáv, ahogy tomcica javasolta, 10x400, közte R200 kocogás. A végére már nem mosolyogtam.

Kicsit hosszú lesz az adathalmaz, de nem tudom jobban idemásolni:

(400/200 sorrendben)
1:27/1:01/1:24/1:00/1:24/1:02/1:24/1:03/1:22/1:00/1:23/1:01/1:23/1:02/1:26/1:03/1:28/1:01/1:26/1:04

Az első 3 menet 165-168 körüli pulzuson ment, a kocogás után 150-re esett vissza. A 4. után beállt egy statikus 175-re munka közben és 160-ra "esett" a pihenés végére.

A lépésszám 190 tempón, 170 kocogáskor.
Tom, ha kellene más info, mondd. :)

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#14685) tomcica válasza deicide (#14684) üzenetére


tomcica
Topikgazda

tokeletes igy...ha 10db egybol ment,akkor ez lassu igy vinni kell lefele :K 1:25 legyen a leglassubb 1:20tol gyorsabb se legyen,atlag 1.22-23 okes

amikor tartosan leersz 1:20 ala,akkor majd beletorunk ezt-azt :P

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#14686) Aristeus válasza Alg (#14573) üzenetére


Aristeus
tag

Egy jó kis cikk a terepfutás oldalán az emelkedőkön való felfutáshoz: [link]

Ameddig ellátsz, addig el is tudsz futni.

(#14687) deicide válasza tomcica (#14685) üzenetére


deicide
veterán

Oké! Heti 1 vagy 2 ilyen legyen?

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#14688) tomcica válasza deicide (#14687) üzenetére


tomcica
Topikgazda

elso ciklusban heti EGY legyen csakis !!!

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#14689) kolosanyi


kolosanyi
veterán

tomcica, egy erőedzés mennyire van szerinted hatással az alap állóképességre? Az rendben van, hogy sokáig tart és a pulzus nem magas - kivéve a bemelegítő ugrókötelezést, meg a levezető szuperszettezést a végén -, de az edzés jellegéből adódóan sok a pihenő. Szerinted?

(#14690) dni


dni
őstag

Sziasztok,

Látta valaki már esetleg a Lidl heti kínálatok között a kulacstartós futóövet? Vajon használható a két kis kulacsos vezió? Érdemes lehet egyet beszerezni?

(#14691) kolosanyi válasza dni (#14690) üzenetére


kolosanyi
veterán

Szia!

Láttam, nekem elég nyekenyókának tűnt. Meg pár deci víz fér csak bele, szerintem akkor már többet ér, ha semmit nem visz magával az ember. Hidratálni kevés, de többlet súlyt jelent.

(#14692) Newboy911 válasza Alg (#14673) üzenetére


Newboy911
tag

Mennyiből jársz meg egy Budapest-Bécs retúr útvonalat vonattal ?

Jól jönne egy kis kiegészítő mozgás ilyen esetekre. Bringa, úszás, egy kis erőnlét.
Én most úgy jártam, hogy a GOrunt koptatom már pár hónapja.
csütörtökön toltam a régi kinivaraban egy 12K tempót. jobb lábamra alig
tudtam lépni mikor megpihent. Azóta bringa + úszás, ma viszont már 8x1000m R200.
Remélem bírni fogja.

(#14693) Alg válasza Newboy911 (#14692) üzenetére


Alg
veterán

29 euróért van kirándulójegy néven a legolcsóbb, nincs helyjegy (az ülés fölé kiírják melyik foglalt mettől-meddig, üreset kell keresni), bármelyik EN vagy RJ vonatra jó, odafelé napra veszed, visszafelé +4 napig érvényes.

Helyjeggyel ha jól emlékszem 36EUR oda-vissza, itt ugye meg kell mondani előre mikor mész, mikor jössz.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#14694) tomcica válasza kolosanyi (#14689) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Nem tudom megnyitni,milyen edzesre gondoljak sajat testsulyos huzodzkodas stb? Ha nincs melle mas,akkor azt fogja beerositeni amit csinalsz,ergo nem tul sok hatassal lesz masra (meg fogsz majd tudni csinalni X x X sorozat pl fekvot,de nem fogsz jobban muzsikalni mondjuk 160-as pulzuson)

Egy teljesen lentrol kezdo embernek az alap allokepesseget meg az ilyenek is tudjak egy bizonyos szintig hatekonyan fejleszteni,de utana mar rengeteg kell belole,hogy tovabb fejlessze azt a tartomanyodat is.Altalaban ezert valtanak mas jellegu terhelesre,hogy ne kidobott ido legyen az edzes,hanem hatekony

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#14695) kolosanyi válasza tomcica (#14694) üzenetére


kolosanyi
veterán

Átraktam nyilvánosra.

Nem erő-állóképességi, hanem direkt erőedzés maximális izomfeszülésekkel, sorozatonként 2-3 perc pihenőidővel. Az elején van egy 10 perces ugrókötelezés, a végén meg kb 15-20 perc intenzív munka, szuperszettek vagy vetkőző sorozatok. Nem vettem észre, hogy ettől az állóképességem fejlődne egyébként, szóval az van, amit mondasz is. Természetesen nem ezzel akarok állóképességet növelni, ez erőfejlesztő edzés, nem is szeretem, mikor az ilyen köredzésektől meg hasonlóktól várják a - például - futóteljesítmény javulását.

Szóval ennek örömére ma dombrésztávozás lesz. :D

(#14696) inf3rno válasza deicide (#14684) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Mivel mérted? Én próbáltam mobilos GPS-el, de nem szuperált, használhatatlan a statisztika, vagy csak rosszak a kiértékelős oldalak. Megpróbálok írni egy saját GPX megjelenítőt, hátha az többet mutat. Lehet, hogy át kellene térnem stopperos órára és nyomni, amikor beérek, az pontosabb.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#14697) inf3rno válasza Aristeus (#14686) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Tök jó, én eddig még nem jöttem rá, hogy az állandó lépésszám a kulcsa a hegymenetnek. Hajlamos vagyok belassulni komolyabb emelkedőkön, és inkább arra törekszem, hogy minél előbb letudjam a nehéz részt, utána majd pihenek alapon. Úgy látszik, hogy pont az ellenkezőjét csinálom, mint kellene.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#14698) deicide válasza inf3rno (#14696) üzenetére


deicide
veterán

Garmin Fénix 3, ebben van minden jóság, hogy pontos legyen, GPS+Glonass, altiméter, barométer.
Az edzést pedig be lehet programozni, csipog minden 400m és 200m végén, ha váltani kell. Plusz ha rápillantok látom a pillanatnyi tempót/körből eltelt távot és időt, így tudok lassítani/gyorsítani az adott körön ha kell.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#14699) kolosanyi


kolosanyi
veterán

100 m-en 15 másodperc az mennyire lassú egy keveset futó, 110+ kilós, 2 m-es jetinek?

(#14700) concret_hp válasza kolosanyi (#14699) üzenetére


concret_hp
addikt

100m-n sztem az izomtömeg (azaz izom / teljes tömeg arány inkább) számít legalább annyit, mint h amúgy mennyit futsz.

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.