Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13201) borix válasza bandus (#13197) üzenetére


borix
őstag

Hová menjenek akik ilyen olcsón szeretnének mostanában 40e cipőt venni?

(#13202) ígyvanferi válasza borix (#13193) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Az első példát mintha rólam írtad volna. Több évig szolgált az első cipőm, egy adidas duramo 3-as és talán 15 ezer sem volt annak idején.

(#13203) itouchfan válasza kilinked (#13165) üzenetére


itouchfan
senior tag

TF-pálya mom parknál/csörsz utcánál. :) asszem 200ft egy alkalom, egy 10 alkalmas meg 1800. :)

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#13204) Polacheck válasza borix (#13201) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

Polgar nike outlet.

less qq more pewpew!

(#13205) Polacheck válasza itouchfan (#13203) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

Szigeten a mac minden nap ingyenes amikor a nike futoedzes van. Most talan heti 3 alkalommal nyomjak estenkent.

less qq more pewpew!

(#13206) borix válasza Polacheck (#13204) üzenetére


borix
őstag

Környékbelieknek jól jön az infó.

(#13207) itouchfan válasza Polacheck (#13205) üzenetére


itouchfan
senior tag

Az is igaz, csak nem jutott eszembe. Ezekenkívül is van még csomó, majd ami legközelebb van a tagnak, gondolom oda fog járni.. :)

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#13208) Polacheck válasza itouchfan (#13207) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

A 13-ban a dozsa gyorgy uton levo palya is ingyenes, legalabbis tolem meg sosem kertek semmit.

less qq more pewpew!

(#13209) Newboy911 válasza anorche1 (#13195) üzenetére


Newboy911
tag

Szerintem 1-2 év mire átszoksz. Mikor már nem kell figyelned, hogy a talpad melyik részére érkezel.
És minden edzés alatt beiktatni 10-15 perc futóiskolát. Ezt szerintem kevesen csinálják, én sem mindig.
Tényleg, ki szokott rendszeresen futóiskolázni ?

(#13210) anorche1 válasza Newboy911 (#13209) üzenetére


anorche1
őstag

1-2 év :Y
Én max 1-2 hétre gondoltam :O

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#13211) ígyvanferi válasza Newboy911 (#13209) üzenetére


ígyvanferi
addikt

10-15 percet semmiképp, de én szoktam.

Szerintem nem kell ahhoz 1-2 év, pontosan nem tudom, de pár hónap lehetett, mire átálltam. Bár teljesen sosem sarkaztam.

(#13212) itouchfan válasza Newboy911 (#13209) üzenetére


itouchfan
senior tag

Én. Fociedzésen. Amúgy nagyon-nagyon hasznos. Akkor volt a legjobb az a másfél év, amíg Kazi Tamással csináltuk (aki nem tudja ki ő, annak irány a Gugli :D ), de ő most már november óta Amerikában edz. Én rengeteget fejlődtem tőle. Gátak, koordinációs létrák, bólyák...király dolog :D

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#13213) krisi047


krisi047
aktív tag

Sziasztok!

Látom épp most jött fel ez a milyen cipőt vegyünk 15 ezer körül téma. Én éppen rendelni akarok egyébként is a sportdirectről, gondoltam egy futócipőt is betennék a kosárba. A következők lennének a paramétereim:
- 25 év, 190cm/112kg, de utóbbi folyamatos csökkentésén dolgozom
- hajlamos vagyok térdfájásra, ha nem ideálisak a körülmények (szar cipő, bemelegítés hiánya, stb.), jó lenne minél jobban csillapított verzió
- kicsit laza a bokám, ha ezt lehet stabilizálni árkategórián belül maradva, akkor legyen szempont, de nem vészes a dolog egyébként, nem gyűröm magam alá futás közben
- a lábfejem normális
- kizárólag aszfalton/betonon és rektortán pályán használnám
- kezdő lévén szerintem a leendő első cipőm élettartama alatt alkalmanként 5-6-7 km-nél többet nemigen fog megélni
- utcai cipőkből 44-eset hordok, futócipőből valóban nagyobb kellene? Pl. legutóbbi rendelésemnél egy UK 10-es (44,5) méretű gagyi 3 ezer forintos Donnay cipőt vettem konditerembe járni, méretben nekem okésnak tűnik, bár nem futok benne

Ezek alapján itt egy link, ahol bejelöltem az árkategóriát, a méretemet és a topikban olvasott márkákat is, segítenétek választani? Kissé zavarba ejtően széles a kínálat. Biztos nem helytálló a rangsor, de a legnagyobb kedvezménnyel árultakat tettem előre. Eszerint ez lenne a nyertes, de nekem nem tűnik komolynak sem a márka, sem az engedmény, de ez lehet az én tájékozatlanságom.

Köszönöm előre is a segítségeteket!

(#13214) Melorin válasza Melorin (#13120) üzenetére


Melorin
addikt

Vasárnap megvolt az első futásom is.
700m ment, néhány belesétálással.
7, 5perc/km :DDD

Viszont most nagyon fáj mindkét sipcsontom eleje. Olyan mint ha beütöttem volna, a felülete fáj 1 ponton.
Már a szombati cipővásárlás közben megfájdult amikor minden felpróbált cipő után tettem egy rövid futópróbát.
Volt már ilyen valakinek?

(#13215) beltram válasza krisi047 (#13213) üzenetére


beltram
tag

gt1000 mindenképpen, azonnal rendeld meg ennyiért! Esetleg előtte menj be valamelyik boltba és próbálj fel egyet.
Karrimor felejtős (ruházatban még okés, de én cipőt nem mernék venni), amúgy amit kinéztél, abból nincs is 10-es méret ha jól látom.

[ Szerkesztve ]

pace be with you

(#13216) vans? válasza Melorin (#13214) üzenetére


vans?
őstag

Nekem is van ilyen gondom, en is kezdo vagyok, masfel honapja futok, mar javul ez a dolog, bar en 4 km-nel rovidebb tavokat a legelejen sem futottam (ha 700m utan faj, az nem jo...), plusz a cipot is meg kell szokni (nekem pronalo a labam). Futas utan be szoktam kenni egy kis Flectorral, masszazs, es akkor masnap nem faj. Meg a fejlodessel ez is jon remelhetoleg.
Vasarnap mar 5:00-s atlagot tudtam menni 5+ km-en, ez nekem nagy eredmeny, utana sem fajt a fenti modszerrel. :)

hábm bábm

(#13217) kolosanyi válasza Melorin (#13214) üzenetére


kolosanyi
veterán

Ha keményebb terhelés éri a lábat, akkor előfordulhat ilyen. Mindig nyúltsd le a lábszárad gondosan edzések után, illetve a gyulladáscsökkentő krémek is jók lehetnek.

(#13218) tomcica válasza Alg (#13141) üzenetére


tomcica
Topikgazda

ez a hatrafele 200m naaaaagyon allat :C
tanitvany fejreallt 31km-nel igy a vege megborult,addig szepen ment,ez van...legalabb aterezte azt is milyen ha nem megy a lab

erdekes volt Becs,de valahogy nem ereztem h nekem is be kellett volna ugranom :P 37-39ig futottam mellette,adagoltam egy kis zselet es egy fel muzlit bele,de akkor mar latszott h elment az egesz,de mondtam neki h ilyenkor mar elore kell gondolkozni a regeneralodason,ne legyen hulla a verseny utan,toltson csak be,azert begyorsult kicsit velem,szoval ez inkabb fejben ment el :(((

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#13219) dni


dni
őstag

XIV, XV, XVI kerület környékén is van valamilyen a Szigeten lévő Nike futoiskola szerű szerveződés? Nekem egy kicsit kiesik a Margit sziget.
A futó iskolás gyakorlatok alatt mit értetek? Ilyesmit pl: [link]

[ Szerkesztve ]

(#13220) Melorin válasza kolosanyi (#13217) üzenetére


Melorin
addikt

Dehát a csontom fáj, azt hova nyújtsam? :D

(#13221) Aristeus válasza Polacheck (#13151) üzenetére


Aristeus
tag

Milyen típusú S-lab-od van? (SENSE SET, S-LAB SENSE ULTRA, stb.) Te hol próbáltad ki, honnét vetted/rendelted, miért ezt választottad? Hosszútávra terveznék én is, egy normális zsákot szeretnék megvenni, amit akár a későbbiekben 50+ km felett is tudnék használni.
Mennyire vagy megelégedve a választásoddal? Milyen versenyen próbáltad / használtad már?

A válaszokat előre is köszönöm!

Ameddig ellátsz, addig el is tudsz futni.

(#13222) kolosanyi válasza Melorin (#13220) üzenetére


kolosanyi
veterán

A csonthártya legtöbb esetben azért fáj, mert az izmok egy merev, feszült, megrövidült állapotban vannak, enbek következtében húzzák a szalagokat, ami a tapadási pontnál gyulladást okoz a csontfelületen. Nyújtsd, kenegesd krémmel, dolgoztasd az antagonista izomcsoportokat. De hosszú távon csak annyit tudsz tenni, hogy csökkented a terhelést. Jelen esetedben fokozatosabban adagold a terhelést.

(#13223) kilinked válasza Polacheck (#13208) üzenetére


kilinked
csendes tag

Köszi a válaszokat mindenkinek!
Polacheck, erre a pályára gondoltál, a Tüzér utcaira?
https://goo.gl/maps/iMGrM
Ez nincs is olyan messze tőlünk, nem gondoltam volna, hogy ide csak úgy be lehet menni futni.
Öltözőt, zuhanyzót lehet használni? Ha nem az sem gond, legfeljebb levezetésként hazafutok.

(#13224) krisi047 válasza beltram (#13215) üzenetére


krisi047
aktív tag

Köszi, elsőre nekem is ezen akadt meg a szemem. A kérdés már csak az, hogy az átlagosnál gyengébb térdűeknek, mint jómagam is ajánlható-e, megfelelő csillapítást nyújt-e? Nyilván az árkategóriát figyelembe véve.

[ Szerkesztve ]

(#13225) kolosanyi válasza krisi047 (#13224) üzenetére


kolosanyi
veterán

Nekem GT-2000 van, de volt 1000 is a lábamon, igaz csak boltban. Szerintem igen, határozottan jól csillapít.

(#13226) krisi047 válasza kolosanyi (#13225) üzenetére


krisi047
aktív tag

Akkor megvan a befutó, köszönöm nektek! Már csak az az egy kérdés maradt, hogy vajon elég lehet-e egy 10-es (44,5) méret, ha általában 44-es cipőt hordok? Pl. egy GEOX 44-es cipőm még talán hangyányit nagy is. Sajnos próbálni nincs most lehetőségem Asicsokat.

(#13227) gombi01 válasza tomcica (#13218) üzenetére


gombi01
tag

tomcica: mennyi lett a tanítvány időeredménye?
tavaly voltam én is a bécsi maratonon, szerencsére nincs benne szint. Ami nem tetszett, hogy kb30nál volt egy 3km egyenes, fordító, aztán ugyanazon az úton visza.
Mennyit edzett és mi volt a stratégia?

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#13228) beltram válasza krisi047 (#13226) üzenetére


beltram
tag

Szerintem igen, de lutri látatlanban cipőt rendelni, vagy jó lesz, vagy nem.

pace be with you

(#13229) bandus válasza krisi047 (#13226) üzenetére


bandus
veterán

a belső talphosszra figyelj.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#13230) tomcica válasza gombi01 (#13227) üzenetére


tomcica
Topikgazda

4.07 (4.08 volt Pesten osszel) kicsit megzavarta a felkeszuleset egy huzodas a combjaban 3hete (amin vegig aggodott "hogy mi lesz") valamint ugy lattam fejben nem tudta osszerakni,ugy gondolta elindul erosen es kijon magatol a 3.XX ido,de mint tudjuk a hosszu tavoknal soha nem ilyen egyszeru

keves futassal keszul heti 2x edzes,egyik 1000m-es resztavok a masik progressziv tempo v tempos dombedzes,erdekes 2 hete mertuk fel a 10K-t 49.2X lett 18mp-t javitott a tavaly oszi 10K idon (es nagyon csunya idoben,eros szelesben futotta az iden a palyan,minden korben kaptunk egy-egy szeletet belole,szoval jobb korulmenyek kozott az magas 48perces ido lett volna,ennyi van benne ezzel a keves edzessel)

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#13231) tomcica válasza tomcica (#13230) üzenetére


tomcica
Topikgazda

most ket valasztasa van,donthet vagy megyunk feljebb es kiprobal egy 50-60K ultrat szepen lassan csurgatva,vaaagy 3-5K aszfaltos porgosre kigyorsitjuk,mindketto mas hozzaallast igenyel,talan a rovidebb eles jobban menne ennyi munkaval (hianyzanak a hosszu futasok de nagyon,latom rajta)

ja meg felszedett 4kg felesleget,az se sokat segitett neki ennel a hosszunal,a tel sokat rakott ra,nem fegyelmezte eleg jol magat a kajaval :(

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#13232) tomcica válasza tomcica (#13231) üzenetére


tomcica
Topikgazda

meg azt is opcionak latom,hogy egyszer kifutok vele egy 3.5X-es maratont,mintegy kipreselve belole,preciz kilometerekkel (-+5-7mp) mert most volt szoras nagyon 5.19-5.50 kozott,nem erezte,nem talalta magat

meselte hogy Pesten sokkal tobben szurkoltak es jobb hangulat is volt,neki ez is fontos,meg az osszel volt,ez meg most tavasz,szoval mas a testsuly (nyaron ledob amit bir) meg mas a lab gyorsasaga is

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#13233) Rabbitf_24 válasza kolosanyi (#13225) üzenetére


Rabbitf_24
őstag

Ne keverjük össze, a GT1000 és a GT2000 két különböző lábtípusra való... A boltban kényelmes lesz neki, 20 km után meg majd fájni fog...

(#13234) deicide válasza tomcica (#13231) üzenetére


deicide
veterán

Na igen, maratont futni hétvégi 30-as futások nélkül tényleg rohadt nehéz.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#13235) concret_hp válasza deicide (#13234) üzenetére


concret_hp
addikt

én még csak versenyen futottam 20 felett... de ja a tókörnek se esett jól az utolsó 2-3km-je bár nyilván másként osztom be az erőt ha hosszabb.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#13236) tomcica válasza deicide (#13234) üzenetére


tomcica
Topikgazda

apropo Becs,mindenhova metroval rohangaltunk,es lent meg a verseny elott lattunk egy etiop versenyzot,ott alltam mellette egesz mas "faj" mint mi,en se vagyok egy kover-kigyurt allat,de hozzam kepest is vekony karu,eros combu es pipaszar labu (vadli szinte alig) mindez egy hatalmas tudon (en is eleg szeles mellkasu vagyok a magassagomhoz kepest,de sokkal aranytalanabb volt)

szoval egy eros comb,hatalmas tudo es minimal suly (pipaszar minden mas) ennyi ;]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#13237) deicide válasza tomcica (#13236) üzenetére


deicide
veterán

Mintha tenyésztenék őket, amik feleslegesek, azok "csökevényesek", a többi meg kimaxolva. ;]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#13238) ígyvanferi válasza tomcica (#13236) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Vádli sincs? Ez furcsa. Nekem miután elkezdtem rendszeresen futni, kb. 3 cm-rel lett nagyobb a vádlim körmérete, pedig előtte kondiztam (na mondjuk a vádlizás elég kis prioritású volt, ahogy az a legtöbb konditerembe járónál lenni szokott).

(#13239) krisi047 válasza kolosanyi (#13225) üzenetére


krisi047
aktív tag

No, úgy látom nem egyszerű ez a cipővásárlás. Az általatok ajánlott Asics GT1000 flatfoot-ra való. Nekem olyan normál a lábboltozatom, hogy rajzolni is nehéz lenne szabályosabbat. Gondolom így ez nekem nem játszik. Ennek fényében az alábbi keresés alapján mire böknétek?
Itt vannak az adataim, szempontjaim: [link] (irányár 15 +/- párezer, minél jobb csillapítás, aszfalt, stb.)

Emlegettétek a GT2000-et, ha esetleg érdekel valakit van flatfootos 15-ért női 38-ig, de férfi csak 39-es. :)

[ Szerkesztve ]

(#13240) tomcica válasza ígyvanferi (#13238) üzenetére


tomcica
Topikgazda

hat ez az,hogy nem logikus,olyan vekony nyurga vadlival tudja futni amit fut :O

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#13241) kolosanyi válasza Rabbitf_24 (#13233) üzenetére


kolosanyi
veterán

Én nem sok különbséget éreztem a kettő között, de bocsi akkor, nem akartam hülyeséget írni. Nekem a 2000-es nagyon jól viselkedett a lábamon a félmaratoni futásnál is.

(#13242) d@minator


d@minator
addikt

Sziasztok! Ha jövő hét kedden lesz "versenyem" (3Km) addig hányszor fussak? Én a szerdát és a pénteket gondoltam még addig aztán 3nap pihi. Ez így jó?

A másik a hogyan érdemes? Azt vettem észre ha a középső szakaszban lassabban futok az jó, mert rápihenek a 3. szakaszra. Úgy kapok levegőt.
Sajnos nem próbáltam még a lassú kezdés fokozatos gyorsítást és a gyors kezdés fokozatos lassulás sem melyik célravezetőbb?

Kezdő vagyok heti egy-két kocogással/futással. Cipőm Asics Phoenix 6.

(#13243) Alg


Alg
veterán

Jön a jó idő, jönnek a fura futók a Ligetbe :D

Volt egy lány, szerintem mezítlábas stílust akart, de kb. lábujjhegyen futott, nem hogy a sarka de szerintem még a talpa közepe sem ért talajt (valami 5:30-6 perces tempónál) - Plusz 10-ból 9 emberen annyi ruha amennyi rajtam télen volt nulla fokban ;] rólam meg pólóban is csurgott a víz.

Jah, pörgött a láb, 4:35-ös km-ek még éppen jó pulzuson (~165).

Szerk: Garmin express közben 4.0.17-nél jár - ez két hét alatt kb. a 6. verzió, de még mindig nem működik... visszatettem a 3.akármennyi verziót, az működik. No comment... :(

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#13244) deicide válasza Alg (#13243) üzenetére


deicide
veterán

4:35?? Abból 1:36 körüli feles is kinézhet hamarosan. :C

Ma egyébként nekem is pont egy lazítós 4:34-es átlagú 16km jött ki, már nem csapom szét magam Vivi előtt, annak ellenére, hogy legrosszabb esetben is 4:05 körüli nyúlnak kell lennem ismerősnek (de szerintem még ennyi sincs most benne), ettől gyorsabban most nem kell futnom. ;]

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#13245) Alg válasza deicide (#13244) üzenetére


Alg
veterán

Meglátjuk - igyekszem fejben is rákészülni rendesen (Novemberben pl. ez egész jól sikerült), összerakni okosan mindent aztán hajrá.

Igazából nem tudom még mi történik majd 15km után ezen a tempón, mostanában nem nagyon futottam hosszabbakat (két hete egy Normafát csak).

Remélem nem lesz nagy szél - ahogy nézem kicsit hűlni fog az idő, az jó.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#13246) concret_hp


concret_hp
addikt

Kolosanyi (vagy többiek is bár nem sanszos) nem tudsz vmi jó kört Kvár környékén terepen? :)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#13247) kolosanyi válasza concret_hp (#13246) üzenetére


kolosanyi
veterán

A Deseda tó körül? Anno sokat bringáztunk arra, ha jól emlékszem 10 km körül van egy kör a tó körül az edrőben. De az edzőnk egyik kedvence az volt anno, hogy a sportcsarnoktól a szárítóig, majd vissza, illetve a kajakosok szoktak olyanokat is futni, hogy a csónakháztól a sportcsarnokig, majd vissza. És ha már ott vagy, akkor beugorhatsz az atlétikapályára is pár pörgős km-re. :D

(#13248) Aristeus válasza concret_hp (#13246) üzenetére


Aristeus
tag

Ha átjössz Dombóvárra (nincs messze), ott tudok. :)
Ez itt a reklám helye: Útvonalajánló
1) Kercseligeti kiskör
2) Tüskei-tó kör

Ameddig ellátsz, addig el is tudsz futni.

(#13249) concret_hp válasza kolosanyi (#13247) üzenetére


concret_hp
addikt

ha a bringaúton futok azzal az erővel nyomhatom a városban is :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#13250) kolosanyi válasza concret_hp (#13249) üzenetére


kolosanyi
veterán

Azért mondtam a tó körül, ott nincs út, legalábbis nagyon rövid szakaszon van csak a strand területén. Még ultrát is terveznek oda. :)

http://www.desedaultra.hu/

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.