Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13451) kolosanyi válasza Rabbitf_24 (#13449) üzenetére


kolosanyi
veterán

Szerintem nem változott az alapkoncepció, ez egy általános futócipő, amit a legtöbb futó fel tud venni és jó lesz benne a futás. Mármint a leggyakoribb a neutrális láb, vagy max az enyhe pronálás. Mind a szupináló, mind a nagy mértékben pronáló a ritkábbik eset. Két hátránya van, az egyik az ár, a másik a tartósság. Egyébként egy kényelmes, rugalmas, puha, könnyű, sokoldaú, szuper kis cipő.

[ Szerkesztve ]

(#13452) Rabbitf_24 válasza vans? (#13450) üzenetére


Rabbitf_24
őstag

Köszi a választ, akkor ez nem az én szériám. :)

(#13453) borix válasza bandus (#13443) üzenetére


borix
őstag

A B6 vitaminra mondják,hogy szedésével elkerülhető a kullancs mert a bőrön át párologva olyan illata van amit a kullancs elkerül állítólag de azt mondják,hogy ez még tudományosan nincs bizonyítva /eddig még nem fért bele a megnézése/ :W

(#13454) tomcica


tomcica
Topikgazda

a hires zentai smiley

15 x 200m (R keresztbe a fuvon kb 90-100m) atlag 29mp a harmadik,a tizenkettedik es az utolso 27mp

volt meg utana hulladek labra 3K progressziv feszito 4.05-3.55-3.42 de az nem erdekes (mondjuk a pulzus nem jott le :P )

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#13455) concret_hp


concret_hp
addikt

Óbudai mókán aki volt, hosszabb volt a pálya? nekem 21.59 lett ami azért már nem kevés eltérés.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#13456) deicide válasza concret_hp (#13455) üzenetére


deicide
veterán

Ha ugyanaz volt, mint tavaly, akkor igen, én is 21.4 körül mértem.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#13457) beltram válasza deicide (#13456) üzenetére


beltram
tag

Nekem is 21.44-et mért az óra.
Dög meleg volt, nem voltam erre felkészülve (igaz, nem is számítottam sokkal jobbra), de akkor sem volt jó érzés ahogy folyamatosan fogy a kraft. :)
(Azonnal be kell szereznem egy fehér sapkát, vagy kendőt.)

[ Szerkesztve ]

pace be with you

(#13458) Polacheck


Polacheck
HÁZIGAZDA

Olyat csinalt ma az m400, ami nem lenne jo, ha megismetlodne. Kb 6 ora meres utan kiirta, hogy "something went wrong, press ok to restart m400", majd semmire sem reagalt, restartolni sem lehetett. Nyilvan az egesz track elveszett, plussz onnantol nem nagyon tudtam hasznat venni. Egy komolyabb eventen nem orulnek egy ilyennek.

less qq more pewpew!

(#13459) kolosanyi


kolosanyi
veterán

Futóernyő. Beszarás. :DDD

(#13460) Apollo17hu válasza kolosanyi (#13459) üzenetére


Apollo17hu
őstag

Régen, amikor gimiben néha kimentünk a Dózsa György úti sporttelepre, előfordult, hogy épp sprinterek edzettek a futókörön. Ők a low-budget megoldást választották, és a derekukhoz kötöttek egy kötelet, aminek a végén egy ócska kerékgumi volt. Gondolom, az is hasonló hatást fejt ki, mint az ernyő. :)

(#13461) kolosanyi válasza Apollo17hu (#13460) üzenetére


kolosanyi
veterán

Ja, ilyeneket szoktak, vannak direkt gumiszalagok is, amiket a derékra lehet kötni, meg minden marhaság. Viszont egy sima emelkedő miért nem jó? :)

Mindenesetre poénból kipróbálnám egyszer.

(#13462) Cathfaern válasza kolosanyi (#13461) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Szerintem három okból:
a) nehéz olyan emelkedőt találni, amely rendesen 100m-enként be van vonalkázva :)
b) emelkedőn futás más terhelés, mint a síkban, izmokat is máshogy terheli, de ami fontosabb ízületeket sokkal jobban igénybe veszi. Más technikával is kell emelkedőn futni, mint síkban
c) pár tíz méter hosszú emelkedőt még csak-csak találni, de pár száz méterest már nehezebb, főleg hogy ugye olyan kéne, ahol nem forgalomban kell cikázni. Az meg ugye nem alternatíva, hogy futok felele, majd lefutok, majd megint fel...

(#13463) kolosanyi válasza Cathfaern (#13462) üzenetére


kolosanyi
veterán

Ebbe nem gondoltam bele, dunántúli gyerek vagyok, itt akárhol találhatsz megfelelő dombokat. Kaposvár is 7 dombar épült, mint Róma. Nekem a kedvencem, amit dombrésztávozáshoz is használok, úgy 500m-re van a házunktól. :D

(#13464) krisi047


krisi047
aktív tag

Kicsit off lesz, de hátha tudtok tippeket adni. Megvettem az első komolyabb futócipőm egy Lunarglide 5 személyében, és az a helyzet, hogy baromira megtetszett ez a nagyon puha habos talp. A futás mellett több hosszabb sétát is tettem már benne és ennek során is természetesen nagyon kímélő volt, egy hétköznapi utcai cipőhöz képest ég és föld. Mivel egyébként rengeteget közlekedem gyalog, hasonló utcai - ne adj isten elegáns bőr - cipőt, márkát esetleg tudnátok ajánlani? :))

(#13465) concret_hp válasza kolosanyi (#13463) üzenetére


concret_hp
addikt

jaja nálunk inkább a 100m sík a kihívás :D mármitn ami tényleg sík :D a Kvári féltávú triatlonversenyen sztem a bringa 90km-én nincs olyan, hoyg 100m sík :D

vagy fullba vagy sehogy :D

(#13466) concret_hp


concret_hp
addikt

hm azért az picit meglepő nekem, hogy a mezőny 30%ánál vagyok, pedig jó futónak azért nem mondanám magam... mondjuk lehet benne van, hogy holnap ma lezs pl a cep fehérváron ami kicsit próbbaknak elég jó rajtcsomaggal jár :)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#13467) deicide válasza concret_hp (#13466) üzenetére


deicide
veterán

Én remélem, hogy a pro-k nem Fehérvárra jönnek, mert akkor nem leszek első 30-ban sem :DDD

Hú, most nézem, inkább Óbudára kellett volna mennem, már egy lazább 1:26-al is dobogós lehettem volna. ;]

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#13468) tomcica válasza deicide (#13467) üzenetére


tomcica
Topikgazda

lattam az obudai eredmenyeket,az dombos vagy nem annyira felkapott?

beltram 1:40 kornyeke,lehet dombos,vagy megszenvedett vele ha jol latom

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#13469) concret_hp válasza tomcica (#13468) üzenetére


concret_hp
addikt

meleg volt (12kor volt a rajt) + szél (6 körös és egy olyan 1200-1300m körönként teli szembeszél) + a pálya is hosszabb volt picit + nem is annyira felkapott.

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#13470) tomcica válasza concret_hp (#13469) üzenetére


tomcica
Topikgazda

akkor minden ertheto :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#13471) deicide válasza concret_hp (#13469) üzenetére


deicide
veterán

Az a déli rajt nagyon kemény lehetett. A Fehérvárin 9:40-ig bíztam a jó időeredményben (szélcsend, 14 fok, felhős ég), aztán a rajtra egy csapásra szertefoszlott, szél jött, szétfújta a felhőket és szinte percek alatt 22-23 fokra melegedett a levegő...
Ezzel együtt megtettem, amit lehetett, 1:24:54, de a meleg a harmadik körre teljesen szétcincált. 27:20 - 28:24 - 29:10, ez lett a 3x7km. Pedig a pálya alapvetően nagyon jó, minőségi aszfalt, minimális szint van csak benne. Volt viszont egy nagy hátrány, árnyék az szinte semmi. :DDD Azért nem csak belőlem vette ki a lendületet, a vége felé sokaknak kiderült, hogy elfutották, én azért próbáltam menteni a menthetőt. De még így is 1 percre voltam a PB-től.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#13472) concret_hp válasza deicide (#13471) üzenetére


concret_hp
addikt

hát Ironmanen is meleg lesz, ennél jóval melegebb :D

én azért nem futottam ki magam maxra, az óra szerinti 21. km-t megfutottam 4:40-re a szembeszeles szakaszon :) (5:15-20 körül jöttem amúgy)

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#13473) bandus válasza beltram (#13457) üzenetére


bandus
veterán

Errol en miert nem tudtam? Pedig ez a szokasos hetkoznapi futoutvonalam.

Pola: ez nem tul biztato, nalam meg nem fordult elo a dolog szerencsere. Tegnap gondoltam egy nagyot es uszashoz is felvettem, szerencsere nem azott be, arra figyeltem, hogy viz alatt ne nyomkodjam a gombokat. 40:40 lett a kenyelmes 2000 m, ma meg valami resztavozos mokat tervezek.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#13474) Alg


Alg
veterán

Ez érdekes lehet

Nincs időm elolvasni, futni megyek, majd utána :DDD

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#13475) Alg


Alg
veterán

Van valakinek eladó szövetpántja Garminhoz? Az enyém ma elkezdett kidörzsölni - megnéztem, és az alsó pereme elkezdett foszlani :O

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#13476) bandus


bandus
veterán

hihetetlen, de kaptam egy olyan esküvői meghívást, amit nagyon nem szívesen utasítanék vissza. persze augusztus 22-re, amikor 23-án ironman. na most vagy nehezítek a dolgon és elindulok másnaposan (no way), vagy valami újabb kihívást keresek, ami kizárásos alapon a balatonman kenese lehet, bár ott elég kemény a bringás pálya. de valószínűleg ez lesz a kompromisszumos megoldás.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#13477) concret_hp válasza bandus (#13476) üzenetére


concret_hp
addikt

22én lesz, tavaly volt 23án :)

lassan kéne valami rendszert kitalálnom az érmek tárolására, mert a berakom a fiókba rajtszámostól abból előbb utóbb egy kurvanagy összegubancolódott massza lesz :D

én amúgy az orfűi kb. féltávú tri-n filózok, megér-e egy full hétvégét + tóba befagyást, hogy már versenyezhetnékem van :D még ha tutira tudnám hogy nagyjából jó idő lesz...

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#13478) Rabbitf_24 válasza bandus (#13476) üzenetére


Rabbitf_24
őstag

Ironmanre mész? Az kemény. A teljes távra?

(#13479) bandus válasza concret_hp (#13477) üzenetére


bandus
veterán

Akkor meg foleg eselytelen, marad kenese.

Rabbit: feltav, hp megy iden a teljesre, ja jol tudom.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#13480) Alg válasza concret_hp (#13477) üzenetére


Alg
veterán

Éremtartó?

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#13481) bandus


bandus
veterán

vajon tud olyat az m400, hogy az automatic lap hossza megegyezzen az aktuális intervallum hosszával, ha beállítom az itnerval timert? azaz mennyi volt a tempó ideje, és mennyi a pihenésé?

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#13482) kolosanyi válasza bandus (#13481) üzenetére


kolosanyi
veterán

Ha kézileg állítod be az óra Quick menüjéből, akkor a Flow megjeleníti az intervallok hosszát is.

(#13483) bandus válasza kolosanyi (#13482) üzenetére


bandus
veterán

köszi! tudsz esetleg linkelni egy ilyen edzést?

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#13484) Cathfaern


Cathfaern
nagyúr

Akarok venni egy komolyabb futócipőt, egyrészt a régi már több éves és ideje lenne cserélni, másrészt akkor azért vettem csak, mert nem tudtam mennyire sokat fogok futni és nem akartam túl drágára beruházni. Győri spuri cipőboltba akarok bemenni és ott segítséget kérni, szóval nem pontos modellre vagyok most kíváncsi, hanem hogy mi a szakmai elnevezése azoknak a cipőknek, amik nem sarokra érkezésre vannak tervezve? (kezdetektől fogva úgy álltam neki futni, hogy ne sarokra érkezzek, szóval tényleg nem érkezek arra) Szóval mit mondjak az eladónak, hogy ilyen modelleket ajánljon? :)

(#13485) Alg válasza Cathfaern (#13484) üzenetére


Alg
veterán

Azt hiszem az "alacsony drop-os", illetve minimalista cipők jók erre a célra - vagy csak elmondhatod neki így is ahogy nekünk leírtad :)

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#13486) tomcica válasza concret_hp (#13477) üzenetére


tomcica
Topikgazda

elmondom en a tutit az eremtarolasra,CSAK azokat az ermeket tartod meg,amely versenyeken az elso haromban voltal (akar abszolut,akar korosztalyos) egybol lesz hely es ertelme az egesznek,amugy csak egy emlek,attol jobb egy kisvideo vagy fenykep ;]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#13487) kolosanyi válasza tomcica (#13486) üzenetére


kolosanyi
veterán

Nálam megvannak a kupák meg a különdíjak is. Persze futásnál nehéz "a torna legjobb center játékosa" díjat kapni :D

bandus
Nem, kézzel lehet csak megadni úgy a bal felső gombot hosszan nyomva. Vagy egy ilyen saját edzésre vagy kíváncsi? Mert azt csak este tudok mutatni max.

(#13488) bandus válasza kolosanyi (#13487) üzenetére


bandus
veterán

igen, magára a rögzített eredményekre lennék kíváncsi a flow-n.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#13489) concret_hp válasza tomcica (#13486) üzenetére


concret_hp
addikt

kidobni azért sajnálnám őket :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#13490) tomcica válasza concret_hp (#13489) üzenetére


tomcica
Topikgazda

na jo akkor ami csak halvany emlek azokat egy dobozba a padlasra

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#13491) Polacheck válasza concret_hp (#13489) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

Én is így vagyok vele, de a feleségem kevésbé. Egyelőre még sikerült meggyőzni róla, hogy kellenek azok az érmek majd az unokámnak mutogatni, de tartok tőle, hogy nem fogok tudni sokáig hatni rá ezzel a dumával :)

less qq more pewpew!

(#13492) concret_hp


concret_hp
addikt

no a rose tri gatya egész jónak tűnik, szombaton abban nyomtam a félmaratont, teljesen jó volt. ma úszni is voltam benne, nem nagyon van különbség egy úszógatyóhoz képest és bringán sem tűnik kényelmetlennek, bár hosszút nem mentem még vele csak ilyen 40km-ket.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#13493) bandus válasza concret_hp (#13492) üzenetére


bandus
veterán

ez jó hír, bár én hajlok rá, hogy inkább a zoot-os rose nadrágot+felsőt rendeljem be, igaz az jóval drágább.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#13494) Newboy911


Newboy911
tag

Ma nekem is bedobta a polar hogyaszondja: "something went wrong, press ok to restart m400"
Pedig egy jó kis 10K-t futottam 5:04/K pulzus kb 150 körül átlag.

(#13495) Newboy911 válasza Newboy911 (#13494) üzenetére


Newboy911
tag

Úgy néz ki nem veszett el semmi.
A 4db (ok kivételével) gomb egyszerre megnyomva, megoldotta a problémát.
Viszont az adatkábel (1x már cserélve gariba) megint nem jó.

(#13496) Perillustris


Perillustris
senior tag

Kávésboltban ma ingyenes a szállítás, és van sok futócucz. Én ilyet vettem múltkor feketében, nagyon kellemes, jó anyagú felső. Most lesz ezekben a színekben is. :C

[ Szerkesztve ]

Perillustris

(#13497) Slownz


Slownz
senior tag

Sziasztok!

Hol kezdődik manapság egy normális futócipő árban? (Illetve milyen márkát, típust nézzek?).

heti 1-2x járnék el futni, 70%-ban földúton, 30%-ban betonon.

Eddig egy nagyon alap Decathlonossal csapattam, abban rendeszeresen megfájdult a sípcsontom.

[ Szerkesztve ]

(#13498) bandus válasza Slownz (#13497) üzenetére


bandus
veterán

jó akcióval olyan 20k környéke, amúgy pedig 30k-tól felfele. durván.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#13499) Slownz válasza bandus (#13498) üzenetére


Slownz
senior tag

Konkrét típus, márka? Mire vadásszak? :R

(#13500) bandus válasza Slownz (#13499) üzenetére


bandus
veterán

ez függ a lábállásodtól, amit egy szaküzletben érdemes megnézetned. [link]
sok jó márka van, egyéni preferencia kérdése. én imádom a nike cipőim, az adidasok meg nem szimpatikusak :) ezen kívül ami biztosan jó, az az asics, mizuno, brooks, new balance, ami hirtelen eszembe jut.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.