Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13751) Winne válasza kolosanyi (#13749) üzenetére


Winne
nagyúr

Jól érzem akkor, hogy vegyem a Lunart inkább? Ahogy a boltban mászkáltam benne mindkettő kényelmes volt, csak máshol éreztem alátámasztva magam.

Miért sztárolja mindenki az Asicseket amúgy?

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#13752) tomcica válasza Jojo5 (#13750) üzenetére


tomcica
Topikgazda

en vennek egy kalenji sima short-ot (klasszikus bo szabas,de fel van vagva oldalt,h bird emelni a labadat rendesen,van benne belso gatya) learazva 3000ft - vettem belole 3-at azokat rotalom nyaron

spuriba mennek,miert? csak,2x voltam nyulcipo (igaz a budai kicsiben) mindket alkalommal szar volt a kiszolgalas,ertenek hozza,de nem foglalkoztak velunk eleget,sot mintha a terhukre lettunk volna,mondjuk lehet csak kifogtunk ket rossz napot,elfogadom,de akkor is rossz maradt a szam ize (es ugye az enyem a penz en dontok) a pestiben nem voltam az nagyobb,masok dicserik....spuriban voltam vagy 10x mindig megoldottak h segittsenek,akkor is ha sokan voltak bent,lehet varni kellett de birtak az eladok,most fel is van ujitva,szepen szet van pakolva az aru (a Vaci utirol beszelek ugye)

ha nincs ido ezen a ket helyen megoldasz mindent (a decaban CSAK a futos sorba menj be,kulonben eltunik az eletedbol 2-3 ora :P )

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#13753) tomcica válasza Winne (#13751) üzenetére


tomcica
Topikgazda

mert mennek a tobbiek utan,azert...a Saucony es a tobbi kisebb ceg is gyart ugyanolyan jo cipoket (sot) pl Inov8 nekem egyik kedvencem,premium,a Salomon szinten

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#13754) Rabbitf_24 válasza Winne (#13751) üzenetére


Rabbitf_24
őstag

Én maradtam a Nike-nál, a Lunar 5 nagyon jó cipő volt, ha lenne még belőle készleten, akkor bevásárolnék 1-2 darabot az biztos... :( Habár a mostani Pegasus 31 is elég jól sikerült. :K

(#13755) kolosanyi válasza Winne (#13751) üzenetére


kolosanyi
veterán

Nem feltétlen. Az Asicsem is eleget csillapít, viszont stabilabb, nekem ez jobban bejön.

(#13753) tomcica
Nekem az Asicsek jöttek be eddig a legjobban. Röpis cipőimből volt már Nike, Adidas, Mizuno meg Asics is, a többi meg se közelítette. Az én lábamra nem találtam jobbat eddig, ettől persze másnak nem biztos, hogy ez a legjobb.

(#13756) gombi01 válasza Winne (#13751) üzenetére


gombi01
tag

(#13751) Winne:
csak, hogy megkönnyítsem a döntésed és sztároljam az asics-et :)
Én pl lunar5-öt vettem az asics gt2000 után és kb 2x tudtam benne futni fáj tőle a térdem viszont utcára sétálni meghagyom. A ds-trainer 19 ben viszont már 400km kocogtam gond nélkül.
Nem kell senkire hallgatnod, mindenkinek más és más a véleménye, futó stílusa. Vedd meg amelyik jobban passzol az, hogy Neked milyen csak akkor derül ki ha futsz benne :)

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#13757) Rabbitf_24 válasza gombi01 (#13756) üzenetére


Rabbitf_24
őstag

Lunar 5 szinte neutrális, GT2000 közepesen pronáló lábra van. Az lett volna a csoda, ha nem érzel semmit. Ettől függetlenül tényleg mindenkinek más jön be, mire megtaláltam az igazit, addig volt pár vásárlásom... :D

(#13758) Polacheck


Polacheck
HÁZIGAZDA

Most nézegetem az UTH műsorfüzetet (ha valakit érdekel, itt lehet csekkolni), ez tényleg elég odab*szós lesz. Utolsó frissítőpont 34-nél (teljes távnál 93), onnan még van majdnem egy 20-as némi szinttel. Elég kegyetlen...

less qq more pewpew!

(#13759) deicide válasza Polacheck (#13758) üzenetére


deicide
veterán

Az igen nomád, akkor jó sok csomaggal kell elindulni...

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#13760) Jojo5 válasza tomcica (#13752) üzenetére


Jojo5
őstag

Nagy szépen köszönöm! :R

Pólóra elég ugyanúgy vmi kalenji ? vagy inkább vegyek ilyen climacool adidas-t ?

http://www.youtube.com/watch?v=_MuMSARgyJs

(#13761) Alg válasza Polacheck (#13758) üzenetére


Alg
veterán

Illetve 15-el a vége előtt egy elég kemény emelkedő (sárga forrás/pötty jelzésen, 400m alatt valami 160m szint ha jól láttam, 1km az egész emelkedő de meredek).

Meg a végén (Pap-rét után) van talán két forrás is vízvételi helyként.

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#13762) tomcica válasza Jojo5 (#13760) üzenetére


tomcica
Topikgazda

hallod en ocsojoska domyos feher polot vettem 790ft/db aron sokat...teljes ara 990ft,teszi a dolgat,sima nincs rajta minta,edzesre tokeletes,szinten a decathlonban :K

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#13763) vans? válasza tomcica (#13762) üzenetére


vans?
őstag

Nekem is van abbol vagy 3, ez valt be leginkabb futashoz.

hábm bábm

(#13764) tomcica válasza vans? (#13763) üzenetére


tomcica
Topikgazda

ugye kaptuk tavaly a NIke dri-fit polot az UB-n egy rakas fos,izzadok benne,nem erzem jol magamon (a boromhoz ahogy er) biztos vannak sokkal komolyabb felsok,de sajnalom ra a penzt,hogy kiprobalgassam,ez meg egyszeru es nagyszeru,dobod el,veszed elo a kovetkezot

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#13765) Alg válasza tomcica (#13764) üzenetére


Alg
veterán

Én a zajo-s xeric-et imádom, ugyanazt az anyagot használja mint a brit hadsereg. Fekete, de nem "szívja a napot", és nagyon kellemes-kényelmes tapintású.

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#13766) Jojo5 válasza Alg (#13765) üzenetére


Jojo5
őstag

aláöltözetnek én a snickers aláöltözőjét használom, persze ezt munkára általában :K

tomcica: ha lesz még időm van még olyan bolt ahova nagyon érdemes az adidas outleten kívül benézni ?
pesten belül gondoltam, vagy közeli vonzáskörzet, pl dekába is a soroksáriba megyek majd :K

http://www.youtube.com/watch?v=_MuMSARgyJs

(#13767) Polacheck válasza Alg (#13761) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

Jó infók, köszi!

Nem értem egyébként hogy lett ennek a vége ennyire kitolva, azért a terepfutós eventek híresek az ellátásról meg a büféasztalokról :D

less qq more pewpew!

(#13768) gerii


gerii
addikt

Futottam ma 5km-t délután, a végén pár porzott a tank, de már tudom mennyit bírok tűző napon :DDD

(#13769) Winne


Winne
nagyúr

Köszi mindenkinek a segítséget! :R

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#13770) Tenken válasza Tenken (#13725) üzenetére


Tenken
őstag

Kicsit olvasgattam és vettem körömvirágkrémet. Az egész jól eltüntette a gyulladást.
Így most már lassan a bőr is kezd kiengedni. Bal oldalon már fixen kinéz a lyuk a körömágynál, a jobb még kicsit tart. Gondolom csak idő kérdése, de elvállnak útjaink. A letépést hanyagolnám, ahhoz gyenge vagyok, orvost pedig még felesleges riasztani. (Van amúgy sebész haverom otthon vidéken, ha hazajutok egyszer majd konzultálok vele azért.)
Szóval azt fontolgatom most, hogy inkább hagyom a picsába is kivárom, amíg leesik magától. Viszont közben használnám. Gyúrni tudok mezitláb, tenisznél is elvagyok, ha leragasztom, de hétvégén lesz Keszthelyen megint félmaraton. Attól kicsit tartok, illetve arra gondoltam, hogy jó vastagon bekenem valami érzéstelenítővel és reménykedek, hogy a végére megoldódik a kérdés anélkül, hogy feltűnne. Vagy legalábbis nem ezzel foglalkozok végig. Erre valami tippetek nincs esetleg?

Mármint, érzéstelenítőre?
Vagy ilyesmivel ti nem éltek? :U

[ Szerkesztve ]

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#13771) tomcica válasza Jojo5 (#13766) üzenetére


tomcica
Topikgazda

ha a Spuriba mesz ki a Vacira,akkor ott van a Mulinavigator is a Dozsa Gyorgyon,oda nezz b,mert utba esik es van par jo cucc (penztarcat azert nem kimeli meg learazva sem) ha nem mas 890ft-ert van Inov8 cipofuzo,ami nagyon jol teszi a dolgat,en peldaul a regi adidas cipomben kicsereltem a gyarit,mert csak a nyug volt vele

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#13772) Newboy911


Newboy911
tag

Egy jó hírről tudok beszámolni.
Hétfőn postára adtam az M400-at.
Ma már meg is kaptam, usb aljzatot cseréltek.
És minden működik. :)
Sikerült kiszednem belőle a hétvégét is. :D

(#13773) deicide válasza Newboy911 (#13772) üzenetére


deicide
veterán

Az jó gyors szerviz volt :K

Én csak rossz hírt tudok, a Fénix 3 majd csak 29-e körül jön meg, egyelőre kb 60-an várnak rá az országban előttem. :Y

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#13774) kilinked


kilinked
csendes tag

Hátha valaki kapásból/gyakorlatból tudja a választ. Polar F11 mellkasi pántja működik M400-al vagy az már más technológiát használ?

(#13775) Polacheck válasza deicide (#13773) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

Na, majd kíváncsi leszek a véleményedre, hogy milyen. Elég jók a featurei, de ahogy olvasom, iszonyat sokan panaszkodnak a szoftverére, sokszor pontatlan a GPS, stb.

less qq more pewpew!

(#13776) deicide válasza Polacheck (#13775) üzenetére


deicide
veterán

Meglátjuk, milyen, remélem nem lesz kellemetlen tapasztalatom vele. :K

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#13777) gombi01 válasza deicide (#13776) üzenetére


gombi01
tag

melyik verzió lesz?
A vivichitta után megnéztem mind3 félét a zafír fém szíjjal nem valami kényelmes, a piros szíj élőben gagyi piros de az eloxált keret jól mutat, a szürke verzióval meg az volt a bajom, hogy elég sérülékenynek tűnik. (kopik ahogy a dcrain. tesztjénél is látszik, hamar összecseszték)
Kérdeztem zerge-t azt mondja tudnak adni a piros helyett szürke szíjat, nekem úgy tetszene a legjobban.

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#13778) tomcica válasza kilinked (#13774) üzenetére


tomcica
Topikgazda

ha W.I.N.D. akkor nem

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#13779) deicide válasza gombi01 (#13777) üzenetére


deicide
veterán

Szürkét rendeltem, de lehet, hogy átvariálom zafírra, mert ahhoz is van műanyag szíj és azt ha olya kedvem van, utcára is hordhatom. De alapvetően nekem nem gond, ha sérülékeny, mert vigyázok rá.

Nekem mondjuk a Silver keret nem annyira jön be, még fekete szíjjal sem.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#13780) concret_hp


concret_hp
addikt

no szintet léptem, lett sárga chipem :DDD

vagy fullba vagy sehogy :D

(#13781) bandus


bandus
veterán

triatlonos csoportban 80k-ért hirdetnek polar v800-at.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#13782) Rodzser Mór


Rodzser Mór
senior tag

Sziasztok!
Sportsdirecten "High Arch"-nak írt cipőben mennyire fájdalmas / fárasztó / kényelmetlen futni olyannak, akinek laposabb a talpa? Kerülendő az ilyen cipő ilyen esetben?

(#13783) kolosanyi


kolosanyi
veterán

Gondolkodunk itthon egy szobabicikli, vagy egy futópad vásárlásán. Abszolút nem értek hozzá, szóval majd kicsit olvasgatok a témában, de van olyan modell, ami 195 centis magassághoz és 115 kilós tömeghez is ajánlható?

[ Szerkesztve ]

(#13784) Cathfaern válasza kolosanyi (#13783) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Szobabicikliből kizárólag a kifejezetten spinningre szánt verziók használhatók ilyen súlynál (igazából kisebbel is). Az átlag kapható szobabicikli csak nyeklik meg csuklik. Futópadból ha jól tudom vannak 180kg-ig terhelhetőek is, egyszer korábban (talán tomcica) linkelt egy külföldi összehasonlító honlapot, 100-200k Ft környékén már vannak használható modellek.

(#13785) kolosanyi válasza Cathfaern (#13784) üzenetére


kolosanyi
veterán

Gyanítom, hogy inkább 200 lesz az, alatta nem fogom megúszni... :(

(#13786) fi:zi'k válasza kolosanyi (#13785) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Miért kell otthonra futópad? Vagy nem neked lesz?

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#13787) kolosanyi válasza fi:zi'k (#13786) üzenetére


kolosanyi
veterán

Nem feltétlenül futópad, szobabicikli is jó, de akár még evezőgép is, bár az lenne a legkevésbé jó. Nem csak nekem, az egész családnak lenne - mostanában egy kicsit mindenki többet szeretne mozogni -, viszont akkor már olyat lenne érdemes venni, amit én is tudok használni, ha mondjuk rossz időben nem tudok kimenni edzeni.

[ Szerkesztve ]

(#13788) Jojo5 válasza kolosanyi (#13783) üzenetére


Jojo5
őstag

185-6 centi vagyok és 120 kg-ról kezdtem el 2 éve diétázni, a tömegnövelés után, egy alap kettler(60-80k körül vettük ) szobacangánk volt heti 6x1órákat nyomtam rajta a diéta végén és bírta a kiképzést. :K

http://www.youtube.com/watch?v=_MuMSARgyJs

(#13789) ígyvanferi


ígyvanferi
addikt

Jó dolog ez a nagy szél. Sikerült a mai 7,5 km utolsó kettőjét 3:40-es tempóval lepörgetni. Még mentem is volna, csak elfogyott az út szélirányban.

(#13790) bandus válasza kolosanyi (#13785) üzenetére


bandus
veterán

Egy normalis futopad, foleg a te sulyodhoz meg hasznaltan is fel misi korul mozog also hangon.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#13791) concret_hp válasza kolosanyi (#13787) üzenetére


concret_hp
addikt

én pont evezőpadot vennék, többit kint kell csinálni :)

jó az evezést is, de az kicsit körülményesebb :D

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#13792) tomcica válasza kolosanyi (#13787) üzenetére


tomcica
Topikgazda

egy rendes spinning gepet vegyel (vagy rendesen felujitottat) azzal usszatok meg legolcsobban,de olyat ami komolyabb edzotermi terhelest bir,nem ilyen top-shop-os xarokat

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#13793) kolosanyi válasza Jojo5 (#13788) üzenetére


kolosanyi
veterán

Hát nálam volt kölcsönben egy átlag szobabicikli 1 évig. Heti 5-ször tekertem rajta 45-60 percet reggelente, de 1 év alatt tönkrement az egész. Pedig akkor még röplabdás voltam, 96 kiló ugyanehhez a magassághoz. Szóval kicsit tartok az ilyen átlag bringáktól.

(#13790) bandus
Igen, közben utánanéztem kicsit. A legolcsóbb olyan, ami normális, 300 ezer környékén volt akciósan, nos én annyit nem szánok rá. :D

(#13791) concret_hp
Most ezen gondolkodom én is. Egyrészt talán ez foglalja a legkisebb helyet, másrészt nem nekem lenne elsődlegesen, hanem az egész családnak. Mivel én edzek mást is, ezért nekem igazából csak kiegészítés lenne, viszont aki csak a vásárolt géppel mozogna, annak jó ha minél több izomcsoportot megdolgoztat, így talán az evezőpad jobb választás tényleg.

(#13792) tomcica
Topshop... Ezen most jót röhögtem. :DDD

Evezőgépekkel esetleg nincs tapasztalatod? Vagy valakinek? :)

(#13794) tomcica válasza kolosanyi (#13793) üzenetére


tomcica
Topikgazda

haver vett sved regi szajlasat netrol,uj koraban 1000 euro lehetett,100ert vette,teszi a dolgat,jo kis gep

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#13795) tomcica válasza kolosanyi (#13793) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Tavaly amikor egyszer telen felmerult bennem ez a problema (este ertem csak ra es fejlampaval futottam) akkor a Kettler Racer 1 spinning kerekpar (van 2 es 3-as modell is mar) volt ami tetszett 520 euro itt szerbiaban.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#13796) Stauffenberg


Stauffenberg
nagyúr

Csonthártyagyulladás megelőzéséhez milyen tippeket tudtok adni? Már egy hete kényszerpihenőn vagyok miatta és tavaly is volt már egy (akkor sokkal durvább volt, az másfél hónap kiesést jelentett).

Így utólag már összeraktam a képet, hogy mindkétszer akkor jött elő, amikor egy focista barátommal futottam és erősködött, hogy az ő bemelegítését csináljam én is. Mindkétszer a felugrálás (térd felhúzva mellkasig) közben kezdtem érezni, hogy sípcsontnál kicsit megfájdult és futásnál már az első 1-2 km-en előjött. Most rögtön leálltam, tavaly hülye voltam és erőlködve folytattam (ráadásul dombos vidéken), meg is lett az eredménye.

Szóval többé nem hallgatok rá és csinálom a szokásos bemelegítést. De azért elkélne még pár tipp:

- Váltsak cipőt vagy talajt? 50% beton 50% döngölt föld szokott lenni.
- Hűvösebb időben tartsam melegen a lábam?
- Van valami célirányos edzés amivel "erősíteni" lehet a területet? (a "vizesvödört" ismerem)

Meg persze hülyén hangzik, de honnan tudom, hogy megfelelő a futó technikám? :D

(#13797) kolosanyi válasza tomcica (#13794) üzenetére


kolosanyi
veterán

Na, akkor jobban szét kell néznem.

Ezt a Kettler spinning cuccot már ajánlották mások is, úgy látom jók a tapasztalatok vele. Meg nekem a márka is jól hangzik, több konditeremben is használtam már Kettler gépeket és nem voltak rosszak. Nyilván a profi, termes felszerelések más kategóriát képviselnek, de ettől függetlenül sok helyen látom a termékeiket, szóval nem lehet rossz.

Köszi a tippeket. :)

(#13798) eastsider válasza Stauffenberg (#13796) üzenetére


eastsider
nagyúr

nem csak ilyened van?
[link]

(#13799) Mukorka


Mukorka
addikt

Üdv!

Van 3 hetem hogy gyorsuljak 7km-es távon. Most ha kipihent vagyok és minden összejön akkor 4:30-al le tudom futni de nem úgy hogy jól esik. Mit tehetnék hogy ezt fokozzam ezen a távon ennyi idő alatt? 4:15 lenne a tuti de azért szeretném túlélni a dolgot.

Mukor#2214 --- "Ezt nem én gondolom így, EZ EGY TÉNY!"

(#13800) Stauffenberg válasza eastsider (#13798) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

"Csak"? :D Épp elég bármilyen fajta sérülés. :)

Amúgy nem tudom, ez is lehet. A leírás alapján a tünetek szinte teljesen megegyeznek a csonthártya gyulladással.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.