Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14151) GabN73 válasza kolosanyi (#14150) üzenetére


GabN73
addikt

Eléggé furcsa lábam van. :DDD
Sajna a talpam bal oldalánál nyom :( Igaz hogy csak a jobb lábamon

(#14152) inf3rno válasza kolosanyi (#14150) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nekem konkrétan az összes nike futócipő kényelmetlen, legalább 10-et felpróbáltam már, úh. nem lepődök meg.

Buliban hasznos! =]

(#14153) kolosanyi válasza GabN73 (#14151) üzenetére


kolosanyi
veterán

+ (#14152) inf3rno

Hm, ti vagytok az elsők, akiktől ilyet hallok. Nekem kényelmes volt a Lunar nagyon, de jobbnak érzem ettől függetlenül a GT-2000-rem. Úgy látszik én is az "Asics fan" kategóriába kell soroljam magam. :)

(#14154) Alg


Alg
veterán

Ott maradt a 620 a munkahelyen a másik táskában, így érzésre toltam a mai 14k-t, jól esett hogy nem kellett figyelni semmire, lehet fogok még így pulzusmérő nélkül menni :DDD

Viszont nem tudom hogy a KH miatt vagy a jó idő/strandszezon miatt, de olyan Baywatch volt a Városligetben, nem tudtam hová nézzek (de tudtam ;] )

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#14155) inf3rno válasza kolosanyi (#14153) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Én most Asics-et vettem, előtte meg Adidas volt.

Buliban hasznos! =]

(#14156) Alg


Alg
veterán

Múltkor keresett valaki futós könyveket:

[link]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#14157) t1 válasza Alg (#14156) üzenetére


t1
addikt

Az elsőt pont most kezdtem el olvasni :)

(#14158) t1 válasza gombi01 (#14108) üzenetére


t1
addikt

Sikerült 10 percet javítanom a félmaratoni időmön.

1:53:44
Képek nagyíthatóak.
[link]
[link]
Jó verseny volt, neked hogy sikerült?

[ Szerkesztve ]

(#14159) Alg válasza t1 (#14158) üzenetére


Alg
veterán

Gratula!
Megmondtam hogy meglesz az az 1:55-ön belüli idő ;)

Én éppen úton vagyok vissza BP-re, hétvégén 2x6 óra alvás volt :D Azt hiszem ezt a 7km-t most csak lekocogom :D

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#14160) tomcica


tomcica
Topikgazda

nagyon ugy tunik skacok,hogy osszejott a korosztalyos orszagos 800m 1.58 kozepe,elso kategoriaban es abszolutban is,nem faztunk ;]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#14161) Alg válasza tomcica (#14160) üzenetére


Alg
veterán

:C :Y :R :R

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#14162) t1 válasza Alg (#14159) üzenetére


t1
addikt

Köszönöm :)
Következő cél becsúszni 1:50:00 alá :R

(#14163) gombi01 válasza t1 (#14158) üzenetére


gombi01
tag

(#14158) t1:
GRATULA ügyes voltál!
3ó25p alatt értem be, 36km ig viszonylag jól ment onnan kezdtem belassulni, de a legszarabb az volt amikor vissza kellett kanyarodni a 12. körre. Ott vagy már látod a befutót de tudod, hogy még egy 3,5km es kört kell menni...
Jó meleg volt még este is. Folyamatosan ittam, kiszáradtam mint a szahara :)

tomcica: GRATULA Neked is !!!

Meg mindenkinek aki tolja a kilómétereket. Hajrá.

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#14164) Alg


Alg
veterán

Nah indulok KH-ra meleget szokni :D Kék Deloitte Avisory-s, 27-es számú egyenpólóban leszek megtalálható Adidas baseball sapiban.

Grat mindenkinek!

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#14165) concret_hp válasza t1 (#14158) üzenetére


concret_hp
addikt

aki ismerősök voltak balatonmanen, nem pont ezt mondták :DDD

vagy fullba vagy sehogy :D

(#14166) gombi01 válasza concret_hp (#14165) üzenetére


gombi01
tag

(#14165) concret_hp :
Pokoli meleg volt, már koradélelőtt is. 13:20 kor indult a féltáv addigra rendesen olvadt az aszfalt, jah és 59km/órás szélllökések voltak, a nagygella amin fel kellett tekerni nem egy sík terep brutál szintes! Aki ezt végigtolta hatalmas gratula.

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#14167) Newboy911 válasza tomcica (#14160) üzenetére


Newboy911
tag

:C
Plusz mindenkinek aki tolta - tolja a hétvégén ebben a melegben.
Én tegnap az 5.Mercedes futáson voltam: 10K 47:00.

(#14168) Alg


Alg
veterán

Megvolt a KH, 7k 35:00 körül, folyamatosan 175-ös pulzuson. Az első és az utolsó 2k elfogadható lett(4:35-4:55; 5:10-5:03), a középső 3 nagyon gyenge, bár nem erőltettem, nem itt akartam nagyot futni.

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#14169) kolosanyi


kolosanyi
veterán

Én meg úgy 2 hét nem edzés után elmentem futni, hát nagyon megkínzott a 8 kili meg a hűvösvölgyi dombok. Hűvös a f*szt, ezer fok van és 0 légmozgás. :D

(#14170) Alg válasza kolosanyi (#14169) üzenetére


Alg
veterán

;]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#14171) Mukorka válasza Alg (#14168) üzenetére


Mukorka
addikt

Mi elhaltunk rendesen, 34:30 meg egy 36:30-as köröm lett :(

Mukor#2214 --- "Ezt nem én gondolom így, EZ EGY TÉNY!"

(#14172) t1 válasza concret_hp (#14165) üzenetére


t1
addikt

Saját szemszögből jó volt este 20:00 volt a rajt, melegnek meleg volt, de szerencsére a szél csitult valamennyit így nem volt vészes, elég sűrűn volt frissítés.

Akik az iron vagy a középtàvot nyomtàk, nekik rohadt nagy szél volt estig meg 30fok felett a hőmérséklet, respect nekik.

Jövőre kipróbàlom magam ebben a triatlonban a legrövidebb távon :)

(#14173) inf3rno válasza Alg (#14170) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Na így már tényleg sokkal hűvösebbnek tűnik. :DD

Buliban hasznos! =]

(#14174) deicide válasza tomcica (#14160) üzenetére


deicide
veterán

Uuhhh, gratulálok, az igen!!

Alg: a pulzus valahol ott lehetett nekem is, köpködős volt, ahogy tomcica mondaná, hogy meglegyen a vállalt 28 perc. ;]

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#14175) concret_hp válasza tomcica (#14160) üzenetére


concret_hp
addikt

:R

az alatt én olyan 500m-t tudok futni :DDD

vagy fullba vagy sehogy :D

(#14176) Perillustris


Perillustris
senior tag

Ajánlom ezt a videót is, legyen egy kis UB-utánérzés. A videós srác a fél Balatont végiggurulta görkorcsolyán részben mellettünk-velünk. ;]

[ Szerkesztve ]

Perillustris

(#14177) concret_hp


concret_hp
addikt

no 40 nap ironmanig, szóval olyan 35öt lehet még edzeni :DDD

vagy fullba vagy sehogy :D

(#14178) maggi1886076


maggi1886076
addikt

Sziasztok!

Az utóbbi időben olyan problémám van, hogy elkezdett fájni az alsó lábszáram. Kb. 3 hete kezdődött. Futás elején nagyon tud fájni, de ha már futottam 3-5 kört, akkor már elviselhetőbb lesz.Mindkét lábszáram, olykor körbe fut az egész vádlimon is. Ez vmi sérülés lehet? Van vmi tanácsotok, vagy forduljak orvoshoz?

Asus Zenfone 2 551ML + Xiaomi Band Dropbox 54,88Gb Regisztráció: http://db.tt/aqH19dqW Flickr képek: http://www.flickr.com/photos/101977039@N08/

(#14179) whited


whited
addikt

Sziasztok
Másfél hete elkezdtem ujra futni, célom hogy a súlyom a normál állapotba álljon vissza.
Viszont az lenne a kérdésem, minden nap futok 8kmt heti egy szunnappal.
Most voltam mérlegelésen tegnap elott meg ma reggel es ma reggel az előző állapothoz képest +1.5kg, ez normális?:O
Összeségében eddig -4kgnal tartok emellé vagyok jelenleg 188 magas es a tömegem mai állapot szerint pont 121kg

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#14180) whited válasza whited (#14179) üzenetére


whited
addikt

Látom sokan irtok idot amin csak ámulok de azért írok en is
Amikor kezdtem a 8km
1:27h volt
Most egy het alatt sikerült belole lefaragnom, igy mar 1:12
Tudom nagyon sok, de valahol el kell kezdeni :)

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#14181) mukibuci válasza Alg (#14168) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

szép, napos időnk volt, első körben picit mondjuk fájt látni, hogy 37 fok volt, de szerencsére a 3. körnél már felszökött 39re :D

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#14182) kolosanyi válasza mukibuci (#14181) üzenetére


kolosanyi
veterán

Át kell állnom az esti futásra ha ez így megy. :D

(#14183) t1 válasza kolosanyi (#14182) üzenetére


t1
addikt

Inkàbb kora reggel, sokkal frissebb a levegő mint este :)

(#14184) tomcica


tomcica
Topikgazda

ez az elso kor vege

ez a celegyenes,itt mar nagyon fajt

ez pedig a kiengedes

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#14185) mukibuci válasza kolosanyi (#14182) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

kb a középső harmad lett iszonyat, ott kb frissitéstől frissitésig vánszorogtam :D aztán a végére összeszedtem magam, de igy is kriminális időt futottam :(

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#14186) kolosanyi válasza t1 (#14183) üzenetére


kolosanyi
veterán

Az rendben van, de nem bírok felkelni hajnalban, inkább éjjeli bagoly vagyok. :D

(#14185) mukibuci
Én csak egy 8-ast futottam itt a környék, de épp elég is volt ebben a forróságban. Mondjuk 175 körüli átlagpulzussal toltam, tehát volt miért prüszkölni. :D

[ Szerkesztve ]

(#14187) inf3rno válasza maggi1886076 (#14178) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Mindkettő fáj? Nekem rock fesztivál után volt ilyen, 3 napig ugráltam a betonon, aztán utána menni alig tudtam. Utána évekig már egy kis futástól is elkezdett fájni a bokám meg fölötte a lábszáram. Kihagytam 5 évet, aztán helyrejött magától, már csak nagyon ritkán fordul elő ilyesmi, ha erősen túlterhelem. Talán egy jó csillapítású cipő javíthat rajta, passz. Ha nem múlik el 1 hónap alatt, akkor szerintem keress fel egy orvost vele.

Buliban hasznos! =]

(#14188) Alg válasza tomcica (#14184) üzenetére


Alg
veterán

:R

Első kör végére már valami 50m előnyöd volt? :Y

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#14189) borix válasza maggi1886076 (#14178) üzenetére


borix
őstag

Lehet,hogy megérett egy cipőcsere ha már sokat tettél bele.

whited

120 kilósan nem biztos,hogy az idővel kellene foglalkoznod.
Havi szinten 3-4 kg az a normális fogyás.
Étkezésre is figyelni kellene.Péksüti,kenyér,tésztás ételek,cukros üdítők mérséklése.
10-15km gyaloglással eleinte többre mennél zsírégető pulzus zónában több a zsírégetés kevesebb izom vesztéssel.
Futással elszáll a pulzusod és olyankor többet égetsz izomból is.

(#14190) tomcica válasza Alg (#14188) üzenetére


tomcica
Topikgazda

nem tudoom,egyszer se neztem hatra...ki akartam a legjobb idei idomet futni,abba nem fer bele a nezelodes,oda kell koncentralni vegig,es tolni ami a csovon kifer

majd a videon megnezzuk...igy keprol van az 70is

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#14191) concret_hp válasza tomcica (#14184) üzenetére


concret_hp
addikt

kiosztottad a métereket elég hamar :DD

vagy fullba vagy sehogy :D

(#14192) inf3rno válasza whited (#14179) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Elvileg úgy lenne optimális, hogy 1 nap keményen futsz, 1 nap meg pihensz, vagy alapozót futsz (fél óra, 40%-os intenzitás). Kb 24 óra alatt éred el ugyanazt a teljesítményt, a szuperkompenzáció meg 48 óra körül tetőzik. Ahhoz, hogy intenzitást tudj nézni meg kell egy pulzusmérő, vagy legalább egy GPS, hogy pace-t tudjál nézni. Érzésre is meg lehet mondani, ha van már tapasztalatod, de azért az elég pontatlan.

Érdemes lenne résztávoznod meg súlyzóznod. Ilyen állóképességi edzésekkel csak 1-es típusú izomrostokat építed, a 2-es típusúak anaerob edzéstől nőnek csak, aztán minél több izom van rajtad, annál könnyebben fogysz, mert annál több energiát használnak el alapjáraton is.

Buliban hasznos! =]

(#14193) maggi1886076 válasza inf3rno (#14187) üzenetére


maggi1886076
addikt

Igen, mindkettő. Most próbálom meg erősíteni bringával, hátha javul. Pedig pont idén ért el az, hogy élvezem a futást, nem kényszerből csinálom.

Asus Zenfone 2 551ML + Xiaomi Band Dropbox 54,88Gb Regisztráció: http://db.tt/aqH19dqW Flickr képek: http://www.flickr.com/photos/101977039@N08/

(#14194) maggi1886076 válasza borix (#14189) üzenetére


maggi1886076
addikt

Cipőt nem hiszem, hogy cserélnem kellene, tavaly ilyenkor vettem, meg sztem 600km sincs benne.

Asus Zenfone 2 551ML + Xiaomi Band Dropbox 54,88Gb Regisztráció: http://db.tt/aqH19dqW Flickr képek: http://www.flickr.com/photos/101977039@N08/

(#14195) whited válasza inf3rno (#14192) üzenetére


whited
addikt

GPS-t viszek magammal, a nike+running programot használom most, és még évekkel ezelőtt mikor aktívan futottam, akkor is, viszonylag pontos képet ad, amin megbotránkoztam az ez a súlyingadozás volt 1-2 nap alatt, hogy ez miért lehetett

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#14196) deicide válasza whited (#14195) üzenetére


deicide
veterán

Az a folyadék ingadozásától van. Szombaton a 75km szembeszeles bringázás után 82.6kg-t mutatott a mérleg, mert alig vittem inni, aztán vasárnap délutánra visszament 85.3-ra, miután visszatöltöttem a sok folyadékot.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#14197) whited válasza deicide (#14196) üzenetére


whited
addikt

már azt hittem elkezdtem felszedni újra a KG-kat, pedig figyelek bevitel gyakoriságra és minőségre is, viszont vizet azt iszok szépen, főleg, hogy előtte megértem 1.5L-t inni 1 nap( tudom, lényegesen többet kellene ), most viszont már a 3L-t karcolom alulról

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#14198) inf3rno válasza whited (#14197) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Mindig azonos időpontban mérd a súlyodat, 2kg-t lazán ingadozhat a nap folyamán, ha nem többet. Többet érnél, ha testzsír %-ot is mérnél. 10-ért már lehet olyan mérlegeket kapni hipermarketekben, amik alsó testre megnézik. Ami felső testről is képet ad, az talán 20 körül lehet, passz.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#14199) kolosanyi válasza deicide (#14196) üzenetére


kolosanyi
veterán

Plusz szénhidrát. Figyeld meg, hogy egy ünnepnapos zabálás után simán 1-2 kilóval többet mutat a mérleg, mert tele vagy szénhidráttal meg vízzel (ugye a szénhidrát több vizet köt meg). Utána pár napon belül simán visszaáll az eredeti állapot.

(#14198) inf3rno
Ezek a mérlegek úgy működnek, hogy kisfeszültségű áramot keringet a testeden keresztül és az eltelt idő alapján határozza meg a tzs%-ot. A zsír máshogy vezeti a feszültséget, mint a többi szövet és ez alapján kalkulálja meg. Azt tudni kell ezekről a gépekről, hogy bár kényelmes a használatuk, nagyon pontatlanok. Egy kicsit nedvesebb talppal állsz rá, vagy be vagy vizesedve egy kicsit és mindjárt félremérnek. Sokkal többre megy az ember egy kaliperes méréssel.

[ Szerkesztve ]

(#14200) inf3rno válasza kolosanyi (#14199) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Úgy tudom, hogy eltérő frekvencián eltérő a vezetése az egyes szöveteknek, aztán abból számolja ki. Nem hinném, hogy pontatlan lenne, vagy hogy számítana a vizes talp (max ha a két elektróda között rövidre zár a víz), de nem vagyok fizikus.

Buliban hasznos! =]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.