Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15701) eddie17


eddie17
addikt

Futottam egy PB 5 kilométert. :) Azt hittem meghalok. Hosszú távok közé egy kis sprint.

(#15702) concret_hp válasza Polacheck (#15691) üzenetére


concret_hp
addikt

+ honnan kerül oda a 400 ember?

vagy fullba vagy sehogy :D

(#15703) kk831228 válasza ígyvanferi (#15700) üzenetére


kk831228
addikt

Jaja... :R

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#15704) spanyoll


spanyoll
addikt

Jól tippelem, hogy ha távolság terén szeretnék szépen lassan fejlődni, akkor ennél jobban nem kell erőltetni a tempómat hanem inkább szépen lassan növelni a futott távot?

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#15705) t1 válasza spanyoll (#15704) üzenetére


t1
addikt

Ha tudsz ilyen sebességet ennek szerintem legalább 3x távolságát letudod 5körüli pace-el futni :U

(#15706) spanyoll válasza t1 (#15705) üzenetére


spanyoll
addikt

Hmmm. Akkor próba szerencse alapon legközelebb visszaveszek a tempóból és elkezdek nagyobb távot menni :)

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#15707) kk831228 válasza t1 (#15705) üzenetére


kk831228
addikt

Tudni kellene azért a pulzust is közbe, nem...?? :U

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#15708) spanyoll válasza kk831228 (#15707) üzenetére


spanyoll
addikt

Na az az amiről zéró információm van egyelőre, következő befektetés az egy rendesebb mérő lesz.

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#15709) t1 válasza kk831228 (#15707) üzenetére


t1
addikt

Tudni, gondolom most ilyenkor biztos 170-es átlaggal mehet, de ha visszavesz a sebességből akkor kitudja bőven tolni a távot.

(#15710) inf3rno válasza spanyoll (#15704) üzenetére


inf3rno
nagyúr

4:00 alatti időket mondják jónak. Persze kérdés, hogy mi a cél.

Szerintem csinálj heti 1x 8k-t lassabb tempóban, amit aztán kitolsz felfelé, 10 - 12 - 15 -18, stb... Ehhez kellhet 2-3 hónap legalább, amíg rááll a lábad a hosszabb távokra. Azt mondják heti 1-nél több már lerontja a felépített sebességet. Fordítva ez nem lenne igaz, ezért szoktak inkább állóképességgel kezdeni, és csak utána növelik a sebességet.

Buliban hasznos! =]

(#15711) concret_hp válasza spanyoll (#15704) üzenetére


concret_hp
addikt

meglepő mód ha távot akarsz növelni, akkor hosszabbakat kell futni és nem gyorsabbakat :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#15712) spanyoll válasza inf3rno (#15710) üzenetére


spanyoll
addikt

Na köszi, ezt jó tudni, hogy heti 1 hosszabb táv elég, nem tudtam.

@concret_hp: Evidens, de olyasmi miatt írtam leginkább mint amit inf3rno írt, mert ezt pl nem tudtam és nem evidens nekem.

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#15713) ígyvanferi válasza spanyoll (#15712) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Sőt, nekem anno Tomcica, amit leírt edzésterv csak kéthetente érinti a hosszú futást. Itt a konkrét hsz., ajánlom legalább ötletet meríteni. Én azóta is ezt követem többé-kevésbé. Persze a távokon, mennyiségeken már variáltam, illetve a sprint általában el szokott maradni, helyette egy hosszabb futás, a dombrafelt meg résztávozás alkalmával csinálom, 2-300 m-es távon.

Hehe, most olvasom az indító hsz.-em a topicban, amire a linkelt válasz érkezett. Kicsit azért kozmetikáztam akkor az eredményeken. :B 24:4x volt a legjobb 5,6-os időm, 20 körül addig biztos, hogy nem futottam (ha jól emlékszem egy 18,5-es futás volt a leghosszabb), és a Cooper is csak kicsivel ment 3000 fölött. Most hétvégén sikerült egy 3240-3250 m-est nyomni épp, de ez már nagyon a határon volt a meghalás felé, és ugye már bő egy év minőségi munka a lábamban van.

[ Szerkesztve ]

(#15714) inf3rno válasza spanyoll (#15712) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Az nem az elég szint, hanem az a határa annak, hogy a már felépített sebességedet ne rontsa le. A minimum szintet én még nem tapasztaltam ki. ígyvanferi hozzászólása alapján jóval a heti 1 alkalom alatt van.

Buliban hasznos! =]

(#15715) gombi01


gombi01
tag

Jövő héten (27-e) velencei tókörre valaki?
Veszprémből ha vagyunk többen akár mehetünk egy kocsival is...

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#15716) tomcica


tomcica
Topikgazda

jol van skacok,mindenki tudja a dolgat? ;] megy a futas?

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#15717) deicide válasza tomcica (#15716) üzenetére


deicide
veterán

Én tudom főnök. ;]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#15718) bandus válasza deicide (#15717) üzenetére


bandus
veterán

:D
En a heten regeneralodok. Legkozelebb valoszinuleg jovo het szerdan fogok futni egyet, vagy majd 28-an :) bar legszivesebben mar most is mennek, de jobbnak erzem egy kis pihenot tartani.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#15719) concret_hp válasza tomcica (#15716) üzenetére


concret_hp
addikt

hát én próbálom menteni a menthetőt maratonra, még 3 hosszút próbálok futni addig, 21-22 , 24-25 és 27-28-akat kéne, de a hétfői 17.5 is olyan uncsi volt... :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#15720) t1 válasza tomcica (#15716) üzenetére


t1
addikt

Pénteken utolsó 6x400R200, vasárnap Veszprémben félmaraton :)

(#15721) concret_hp válasza concret_hp (#15719) üzenetére


concret_hp
addikt

tavaly ilyenkorig amúgy 522km-t futottam, idén már 810-nél tartok :D

vagy fullba vagy sehogy :D

(#15722) bandus válasza concret_hp (#15719) üzenetére


bandus
veterán

Ezert nem ezem en, hogy akarok valaha is maratont futni :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#15723) kk831228 válasza bandus (#15722) üzenetére


kk831228
addikt

Pedig az érzés hogy teljesíted szerintem megéri... :U
Bár én még csak felet futottam, de majd szeretném teljesíteni... :K

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#15724) tomcica


tomcica
Topikgazda

ezeket a valaszokat akartam hallani :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#15725) Rabbitf_24 válasza tomcica (#15724) üzenetére


Rabbitf_24
őstag

Én még mindig kérdeznék. ;]
Októbertől, ha elromlik az idő, akkor milyen edzést kövessek?
Kedden eddig tempós 10km-ek voltak, csütörtökön résztáv, szombaton egy közepes-lassú hosszabb 15-16 km. Egy jó alapozást szeretnék, ahol a cél a következő idény végére az 1:30-as félmaraton. (vagy gyorsabb.) Hosszabb távokban nem vagyok érdekelt.
Rossz időben nem jó tempózni, mert könnyen meg lehet fázni. Terembe nem szívesen megyek.
Köszönöm előre is. :R

(#15726) tomcica válasza Rabbitf_24 (#15725) üzenetére


tomcica
Topikgazda

pedig a tempo szukseges,foleg ez a 6-8km celtempon (FM iram) elotte es utana mehet 2-2km lazabb
telen belefer heti egy hosszabb lassu,ha mar alapozol es kitolteni a tobbi edzest kozepes tempokkal (kb maratonos iramod)

pl kedd a tempo 2km maratonos 6-8km celtempo 2km maratonos
csut 10-12km maratonos (ha ugy jobban esik elso 1/3-a lassubb de akkor utolso 1/3-a felkapva picit gyorsabbra a maratonostol)
szombat hosszu lassu de kitolni 20-25km rendszeresen,havi 1x 30-35re is!

ez melle en betennek pentekre (v hetfore) egy altalanos erosito napot,lab,felso test,torzs (akar sajat testsulyos,akar kisebb sulyokkal ahogy jonak latod...lehet edzotermi is,akar crossfit,akar kettlebell) ezen a napon beleferne 10x dombsprint is (rovid es eles) lefele seta,a robbanekonysag megtartasara!

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#15727) tomcica


tomcica
Topikgazda

en orosz stressztrening fazonba toltam az utolso 5napot:

vasarnap - 24km benne 100x100m(R100) domb

hetfo - 10km laza tempo,konnyu atmozgato majd 5x200m (R200) a kicsikkel 30-31es 200-ak az utolso MAX 26.06 ossz km 16

kedd - 10emelkedo gyorsra (minden otodik valtott labu szokdeles) es egybol 500m eros iram (R500) ossz km:17

szerda - laza atmozgato 15km

csut - eles bemelegites valtogato 100-ak benne 10db...3x200m (R100) - R300 - 2x250m+300m (R150) - R300 - 200m MAX (R100) - 200m tempo,konnyu atmozgato, 10x 50m sprint es kocogas valtogatva,ossz km: 20

sikerult teljesen kifarasztanom magam,igy johet egy egesz pihenonap :DDD (a kovetkezo het azert egy eros edzessel kevesebb lesz!)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#15728) Rabbitf_24 válasza tomcica (#15726) üzenetére


Rabbitf_24
őstag

Köszönöm a tanácsokat. Ahogy látom a résztávos nap egy hosszabb, de tartósan gyors tempóra van cserélve. Jól néz ki, remélem bírni is fogom betegség nélkül. Tavaly télen egyszer toltam gyors tempót, meg is betegedtem utána. :(
Hétfő-szerda-pénteken keresztedzés gyanánt tekerek 30km-t a szobabringán max 120as ütéssel.

Minden nap van saját súlyos edzés. 1 héten 2x minden testrész sorra kerül. Ez alap. :K

[ Szerkesztve ]

(#15729) tomcica válasza Rabbitf_24 (#15728) üzenetére


tomcica
Topikgazda

ez igy jo,igazabol a 400-as resztav az 5K iramodon is jo kis edzesnap,ha be akarod illeszteni akkor minden heten felcsereled a tempot vele (egyik heten tempo,masik heten helyette 400-ak) az ugy alkalmazhato es valtozatos terhelest ad

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#15730) bandus válasza tomcica (#15729) üzenetére


bandus
veterán

ezt jó ötletnek tartom :K

én is így tervezem, hogy a hosszú lassúk mellett egy tempó/egy résztáv váltogatva a héten. btw tudtok budapesten fedett atlétika pályát, ahova el lehet menni futkorászni?

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#15731) tomcica


tomcica
Topikgazda

[link]

az elmult napok margojara :DDD

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#15732) deicide válasza tomcica (#15731) üzenetére


deicide
veterán

A vége a legfontosabb, alvás!
Ha nem aludnék minden nap legalább (!) 8 órát, már réges-rég megborultam volna szerintem.
Most meg, hogy még jobban van terhelve a test, ugyan nem hosszan, de intenzíven, hétvégéken becsúszik a 8 óra mellé még napközben is 2 óra alvás.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#15733) Rabbitf_24 válasza tomcica (#15729) üzenetére


Rabbitf_24
őstag

Igen, ez akkor így jó lesz egész következő év tavaszig. Köszönöm! :R

A mai: 10x400R200. 6.nál azt hittem megindul felfele az ebéd, de aztán lent tudtam tartani... ;] Már igazán lehetne jobb idő... :(

deicide: napi 6 óra alvásra van csak lehetőség, amit hétvégén feltolok 10-re. Nem túl jó, lehetne több.... :(

[ Szerkesztve ]

(#15734) deicide válasza Rabbitf_24 (#15733) üzenetére


deicide
veterán

A hétvégivel együtt azért már nem vészes, ha van 1-2 pihenőnap is a héten, amikor nem mozogsz.

A résztáv szép, a végére rányomta a bélyegét a meleg, az látszik. Nekem a mai 30x200+200-on (Első 20 45/52-re, utolsó 10 45/50-re) hajnalban még "csak" 24 fok volt, de már ott is mászott el a pulzus a vége felé.

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#15735) Rabbitf_24 válasza deicide (#15734) üzenetére


Rabbitf_24
őstag

Nagyon jókat futsz, mostanában már nem írod be az időket, vagy csak én nem látom?

100/72 53 volt a vérnyomásom/pulzusom. Egész szépen megy lefele. Errefele a meleg mellett a pára volt sok, azért is mehetett fel, mert nem volt levegő. Nade hétvégén már remélem tényleg ideér az ősz. :D

(#15736) deicide válasza Rabbitf_24 (#15735) üzenetére


deicide
veterán

Amolyan work in progess állapot van, nem terhelek mindenkit az időkkel. De nemsokára 10K felmérő, azt majd azért bemásolom, hogy milyen lett. Bízom benne, hogy beférek 37 alá kicsivel.
Nekem az edzésterv szerint már csak 8x400 lesz hétvégén, viszont nem lesz egyszerű 50mp-es 200akkal. Főleg, ha megint meleg lesz.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#15737) concret_hp válasza tomcica (#15727) üzenetére


concret_hp
addikt

100x100m(R100) domb :Y :DDD jól hangzik ;]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#15738) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Ma futottam 12k-t egy hónap kényszerpihenő után. Hát nem vagyok csúcs formában. Mint kiderült a sarok fájásom sem múlt el, 8k után jelentkezett újra. Azt hiszem hanyagolom ezt a cipőt és visszaállok a 15 éves szakadt adidasomra. A mostani alapján nem túl esélyes az októberi félmaraton Várpalotán.

Buliban hasznos! =]

(#15739) Alg


Alg
veterán

Ha valaki igazán olcsó GPS-es órát keres:

Az itteni Tescoban van 30 fontért (ha jól láttam... kicsit hihetetlennek tűnik, mindenhol 100+ font) TomTom GPS run és Multisport (a run 29, a másik 31 font) - HRM nélküli változat, szerintem ennyiért elég baráti... október elején tudok vinni 1-2 darabot.

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#15740) inf3rno válasza Alg (#15739) üzenetére


inf3rno
nagyúr

TomTom-nál én úgy láttam, hogy néhány évente kijönnek valami újjal, de mindig ezeket a neveket használják. Szóval nincs verziózva meg nincsenek fantázianeveik, mint pl a Garmin esetében. Ha ez stimmel, akkor érdemes lenne tudni, hogy melyik évjáratú TomTom-ról beszélünk. Ha a legújabb, akkor elég kemény akció, mert az kb 50-60 körül lehet itthon, ez a 30 font meg kb 10-15k között van.

Buliban hasznos! =]

(#15741) Alg válasza inf3rno (#15740) üzenetére


Alg
veterán

Jövő héten megnézem jobban is, keresek rajta valami azonosítót.

Kezd visszaszokni a szervezetem a futásra, most már egész könnyen mennek ezek a 7km-ek (most légzést is figyeltem, 3be-2ki még megy 160as pulzusig, ott kell váltani 2/2-re), lehet tolni szépen lassan kifelé a távot, meg a heti össz km-t. Beindult a Kaposvár Dombjai nevezés is, oda csak el kellene menni azért majd, kb. odáig tarthat az alapozó időszak.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#15742) inf3rno válasza Alg (#15741) üzenetére


inf3rno
nagyúr

k

Légzésnél van valami trükk, amit érdemes bevetni? Olvastam hegyi futókról (itt linkelte valaki), akik 3 féle légzés ritmussal variálnak attól függően, hogy milyen tempóban futnak fel a hegyen. Meg hogy hegynek fel inkább a lépésszámot kell növelni, mint a lépések hosszát, ha sebességet akarunk beletenni. Hát nekem még nem állt össze, hogy hogyan lehet ennyi mindenre figyelni egyszerre.

Buliban hasznos! =]

(#15743) ígyvanferi válasza tomcica (#15731) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Elolvastam, bár a túledzés jelenleg nem fenyeget.

Viszont, ha már ott voltam, elolvastam még pár cikket, beszámolót a legutóbbi versenyről. Meg persze Bandus hsz,-ét is a versenyről, és annyira fellelkesültem, hogy elhatároztam, végre tényleg megtanulok rendesen úszni. Oké, hogy mellúszásban le tudnám kavirnyászni a távot pár óra (nap) alatt, de az azért nem pálya. Na meg egy rendes bringa sem ártana.
Jó lenne jövőre legalább az 5i50-et (5150?) lenyomni. Elsősorban az úszáson fog múlni. Az a 400 m a vízben mennyire nagy különbség? A másik két táv ugye nagyjából duplázódik, ez meg "csak" ~25%-kal több.

(#15744) Alg válasza inf3rno (#15742) üzenetére


Alg
veterán

Szerintem egyszerre egyre kell figyelni :)

Én pl. mostanra beálltam kb. a fix 80(160)-as lépésfrekire ami szerintem nekem jó, most kezdtem el a légzésre figyelni kicsit - gondolom egy idő múlva ez is megy majd magától.

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#15745) bandus válasza ígyvanferi (#15743) üzenetére


bandus
veterán

egyébként meglepő, de elég sokan tolták mellúszásban, sőt, szerintem volt aki gyorsabb volt így, mint az én kényelmes gyorsúszás tempóm (1:55-2:00/100 m). ha pedig 1500 m-t le tudsz úszni, akkor az 1900 sem fog gondot okozni. nem az úszáson kell megnyerni a versenyt, amúgy is relatíve kevés időt töltesz a vízben.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#15746) ígyvanferi válasza bandus (#15745) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Na ez az, hogy fogalmam sincs, le tudok-e úszni egyben 1500 m-t. :D Valószínűleg jelenleg nem, de inkább csak mert nem szoktam úszni, kis gyakorlással, technika csiszolgatással esélyesebb már. Állóképesség, általános edzettség nyilván megvan.
De akkor legalább ezt is tudom, hogy nem vérciki mellúszni ilyen versenyen. :)

(#15747) concret_hp válasza bandus (#15745) üzenetére


concret_hp
addikt

ja én is ismerek olyat aki 1:20 körül úszott mellben Gyékényesen, meg még én sem tudok annyira gyorsúszni, hogy ne legyenek körülöttem mellúszók (mondjuk a lábvizükön jobb úszni mert 1, egyenesen megy 2, szerintem nagyobb lábvizet is csinál)

és hogy 'szná meg , levették a -40%ot a kinézett neoprénről :O

ígyvanferi: gondolom egy 25m-s medencében el tudsz számolni 60 hosszig :DDD nem teljesen ugyan az, de majdnem.

meg bicózás után sem ugyanaz ám futni mint "üresben" , ott tud igazán lefőni a kávé :D

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#15748) bandus válasza concret_hp (#15747) üzenetére


bandus
veterán

de ott ám :W azt sokat kell gyakorolnom. milyen neoprént néztél ki? jövőre én is veszek egyet mindenképpen.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#15749) ígyvanferi válasza concret_hp (#15747) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Nyilván, és ki is fogom próbálni. Meg ugye van még egy évem ezekre a kérdésekre választ találni. :)

Ez a neoprén úszóruha kötelező viselet? Vagy a hideg víz miatt van rá szükség? Vagy csak egyszerűen ebben gyorsabb? Mezei úszógatya felejtős? Bár ez már elég off...

(#15750) inf3rno válasza Alg (#15744) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ja lehet, hogy lépésről lépésre kell haladni. :DD

A lépés frq-t milyen footpoddal méred?

@concret_hp v

bele is fulladnék 2-3 hossz után. :N

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.