Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13701) anorche1


anorche1
őstag

Tegnap megvolt az első 10km fölötti távol. :DD Otthonról fateromig. Egészen pontosan 15,31km. Oda 4:42 es átlaggal, vissza 5:04 -gyel, de az avasra a lépcsősoron mentem.
A térdem és a talpam futás közben fájt egy picit, de utána nem. Viszont futás közben szomjas, és a vége felé éhes is lettem, pedig indulás előtt egy órával egész sokat ettem, és ittam, plusz apánál is ittam pár pohár vizet. Ti mit kezdtek az éhséggel futás közben? Mert bicóval ellentétben enni nem igazán lehet.
Valami kis hátizsákot nekem is kell majd szereznem, mert nagyon idegesítő volt úgy futni, hogy egyik kezemben telefon, a másikban meg lakás kulcs :D

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#13702) Polacheck


Polacheck
HÁZIGAZDA

Az m400-ban a favourites menüpontot sikerült már valakinek működésre bírni? Nekem úgy tűnik mintha ez egy nem élő dolog lenne, legalábbis eddig nem tudtam rábírni az órát, hogy bármilyen útvonalat lesynceljen, hiába jelöltem be a flow-ban favourite-ként.

less qq more pewpew!

(#13703) kolosanyi válasza Polacheck (#13702) üzenetére


kolosanyi
veterán

Kedvenc edzésmódokat szinkronizál csak be. El tudsz menteni résztávokat, meg egyéb edzéseket és azok jelennek meg a kedvencek között.

(#13704) kilinked válasza fi:zi'k (#13656) üzenetére


kilinked
csendes tag

Én ott szoktam. Béke út és Röppentyű utca illetve a Béke út és Lomb utca között szoktam körözgetni. Kb. másfél hónapja kezdtem.

(#13705) vans? válasza kolosanyi (#13698) üzenetére


vans?
őstag

Koszi, probalkozom erositessel, sajnos alberletben lakom, ahova nem tudok felfurni huzodzkodot (az ajto meg alacsony, majdnem 190 cm vagyok)... az a baj, hogy nehez a terd kimelese mellett erositeni a labat, probalkoztam mar vele regebben is.

hábm bábm

(#13706) kolosanyi válasza vans? (#13705) üzenetére


kolosanyi
veterán

Én 195 centi vagyok és tudok ajtókeretre rögzíthető húzódzkodón edzeni. :)

Csak úgy lehet, hogy nagyon fokozatosan csinálod. A fegyencedzés ilyen szempontból nagyon jó például.

(#13707) Alg


Alg
veterán

Megvolt a 10k verseny
Végig (oldal-)szembeszélben, nem volt kellemes - az eredménnyel elégedett vagyok. 47:30, PB, összetett 8. helyezés, és a pulzus is szépen fent volt végig - most ennyi volt benne. A végén a "sprint"-hez nem tudom honnan vettem már az erőt...

Jah, a Garmin szerint erre most 3 nap pihenő kell, és megadta rá az 5-ös intensity-t :DDD

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#13708) fi:zi'k válasza kilinked (#13704) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Eh, nem voltam elég pontos: a Kerepes-Csömöri közötti szakaszra gondoltam. :)

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#13709) Aristeus válasza kolosanyi (#13662) üzenetére


Aristeus
tag

Melyiket vetted? Az 5, 8, vagy 9/14 litereset? Kipróbáltad már hosszabb távon? Hogy vagy megelégedve vele?

Ameddig ellátsz, addig el is tudsz futni.

(#13710) deicide válasza bandus (#13699) üzenetére


deicide
veterán

Jó lesz az!! Bár a nyereg az kulcskérdés. :K

Ma én is bringáztam, Tour de Velencei-tó, 55km-es táv, Felnőtt 3. hely. ;]

Alg: gratulálok, szép!

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#13711) Newboy911 válasza anorche1 (#13701) üzenetére


Newboy911
tag

Szerintem kaja nem kell, majd rááll a szervezeted, megszokod. Ha nagy melegben futsz, esetleg 10K felett víz.

kolosanyi Köszi a tippeket, de egyik sem vált be sajnos. Minimum android 4.3 kellene a kütyükhöz.

(#13707) Alg Gratula Pb-hez, szép volt.

(#13679) deicide Te pedig hoztad a "kötelezőt". Látom még egy "kis" bringával megfejelted a hétvégédet.
Ez már más dimenzió. Talán egyszer mi is a közelébe érünk :)

(#13712) Alg válasza deicide (#13710) üzenetére


Alg
veterán

Grat neked is, egy hétvége alatt két dobogó :R

Ma valakin láttam 2014-es Optivitás pólót

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#13713) fi:zi'k válasza deicide (#13710) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Ezeken a versenyeken amúgy van tárgyi/pénzbeli díjazás vagy csak érem?

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#13714) deicide válasza Newboy911 (#13711) üzenetére


deicide
veterán

Köszönöm, igen, edzésnek indult, aztán ez lett belőle. De nem hiszem, hogy különleges vagyok, meg is írtam végre a sokak által kért történetem, nemsokára megjelenik Logout-on. :B

Alg: thx!

fi:zi'k: volt, a kategóriaelsők bukósisakot, vásárlási utalványt, illetve az egyik szponzor jóvoltából Medve-sajt csomagot kaptak.

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#13715) fi:zi'k válasza deicide (#13714) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Medve sajt, ez jó. :D
Az írást meg várom. :K

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#13716) kolosanyi válasza Aristeus (#13709) üzenetére


kolosanyi
veterán

9/14-est. A múltkori 10-es volt a leghosszabb távom vele eddig. Kényelmes, ergonomikus táska, elégedett vagyok vele. Egy dolog nem tetszik, kicsi a táska szája, nehéz belepakolni.

(#13717) fi:zi'k


fi:zi'k
nagyúr

Jelenleg 3 futó felület közül választhatok:
-térkő
-single trail kemény földdel
-fű
Hogy kíméljem egy kicsit az ízületeket többnyire a füvön futok, amiben vannak kisebb hepehupák, meg ugye a fűcsomók göröngyei. Az biztos, hogy nehezebb rajta futni, ami kevésbé érdekel, viszont tegnap és ma a térdeim jelezték, hogy vmi nincs rendben.
Lehet hogy az egyenetlen talaj jobban terheli mégis mintha kemény felületen futnék?

(#13716) kolosanyi
Nekem eddig 4 ilyen jellegű hátiszákkal volt dolgom, és mindegyiknek szűk a szája.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#13718) tomcica válasza deicide (#13714) üzenetére


tomcica
Topikgazda

:R

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#13719) Polacheck


Polacheck
HÁZIGAZDA

Nos, vasárnap UTH babatáv (54kili, 1600 szint) és az első ultrám, ilyen hosszút még nem futottam. Tegnap toltam egy kozepes tempoju 10-est meg, de igazabol a hetre nincs tervem, ket lazabb, 145 koruli pulzusos 10-est terveztem kedd es csutortokre, utana piheno. Jo ez igy? Kaja szempontjából mennyire készüljek be erre? Eleg az elozo napi szenhidrattoltes vagy el kellene kezdeni hamarabb, mar het kozepen szenhidratdusabban kajalni? Nem vagyok a toppon, ugyhogy valahol 7-8 ora kozotti erkezessel szamolok, inkabb a 8 fele.

less qq more pewpew!

(#13720) tomcica válasza Polacheck (#13719) üzenetére


tomcica
Topikgazda

az edzes igy okes...a szenhidrat betoltest embere valogatja,semmi durva ujdonsagot ne csinalj,szamodra bevallt dolgok okes (ujabb elvek szerint a betoltes hatekonyabb ha tobb fazisban tortenik es elotte megvonod,majd utolso ket nap megnoveled pl. hetfo-kedd emeled kicsit,szerda semmi szenhidrat majd csut-pentek noveled (pentek max) mindez szamolva HA szombaton van a versenyed) ugye az az elv h ha meglokod szenhidrattal a tested,utana megvonod egy napra,akkor tobbet fel tud venni,de ne most kiserletezz vele,csak leirtam h tudj rola ;)

en atmozgatnam szombaton egy 3-4km nagyon laza 100-120as pulzussal,de en en vagyok,masnak jobb a teljes piheno,a lenyeg h szinte szomjazd a futast (ki hogyan eri el az egyeni)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#13721) tomcica


tomcica
Topikgazda

A szombati crossfit vegen fel voltam porogve,raprobaltam egy sajat testsuly +2kg-vel (60kg) a fekvenyomasra 15db ment szepen szabalyosan,meg egy 4-5 db-ot ki tudtam volna nyogni,de nem lattam ertelmet hogy "evezzek" a ruddal :DDD

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#13722) gerii


gerii
addikt

Vettem egy ilyen kulacstartó övet, nem néz ki rosszul, majd megírom 12km-en milyen volt.

(#13723) Tenken


Tenken
őstag

Srácok,

Kicsit ledarálta a "mutató" lábujjam a múltkori boros félmaratonon. Már több, mint 1 hete volt, de még mindig nem nagyon látom a gyógyulás egyértelmű jeleit.
Körömnél sérülhetett valami. A köröm felett van bedagadva folyamatosan. Először le akart jönni, de most már tart valamennyire, viszont ha nyomom pl akkor az ágynál a felső része is simán kiemelkedik akár a bőr alól..
Nem tudom mennyire érdemes várni ezzel még, hogy majd begyógyul, vagy inkább menjek megmutatni valami orvosnak? Gondolom volt már hasonló esetetek. Kis tanács jól jönne.

[ Szerkesztve ]

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#13724) deicide válasza Tenken (#13723) üzenetére


deicide
veterán

Ha a körömágy felőli része mozog, akkor az nagy eséllyel heló. Nekem a Szupermaraton után a jobb négyes lábujjamon mozdult meg, 3 nap múlva kitéptem inkább, mert úgy, hogy mozgott ki-be a köröm, csak jobban idegesített. Ha kiveszed, leragasztod ragtapasszal pár napig és nem lesz gond. Bár az kérdés, hogy ez nálad mennyire fájdalmas, az én lábujjaim már teljesen érzéketlenek, most a 10-ből 6-on nincs köröm. :DDD

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#13725) Tenken válasza deicide (#13724) üzenetére


Tenken
őstag

Az a para, hogy most már kezd "ragadni". Első pár nap szerintem simán letéphettem volna én is, ilyen gennyes szar volt csak a lábujj, meg köröm között. Alapból nem érdekelne, ha kicsit fáj, de az, hogy már egy hete kb be van dagadva kicsit aggaszt.

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#13726) beltram válasza Tenken (#13723) üzenetére


beltram
tag

Jaja, szerintem sebészet, kár húzni az időt. Ha a köröm van belilulva, arra még van megoldás, de ha be is van gyulladva, akkor jobban jársz ha megnézi egy orvos.

pace be with you

(#13727) fi:zi'k válasza deicide (#13724) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

:Y

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#13728) deicide válasza fi:zi'k (#13727) üzenetére


deicide
veterán

Mondjuk eleinte nem volt ilyen vidám, fájt rendesen, csak az utóbbi egy évben lett érzéketlen.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#13729) Aristeus válasza deicide (#13724) üzenetére


Aristeus
tag

10-ből 6? Az azért nem semmi! Nem gondolkodtál rajta, hogya következő cipőd 0,5 számmal nagyobb legyen? Persze akkor meg lehet, hogy csúszkálni fog benne a lábad, mert nem tart rendesen, az meg egyenes út a vízhólyagokhoz.

Más: gélekkel kapcsolatban lenne kérdésem: milyen visszazárható, (kupakos) géleket használtok/ismertek. A Biotech-esen kívül nem nagyon láttam eddig másmilyet. Azért kellene, hogy visszazárható legyen, mert ha nem verseny van, csak egy hétvégi hosszú 25 km+ futás, akkor felezni szoktam őket, szóval 30-40 percenként nem 1 gél megy le, hanem csak egy 0,5. Kisebb terhelésnél így is tökéletes. Jó lenne még másmilyet is kipróbálni, hogyan válik be.

Ameddig ellátsz, addig el is tudsz futni.

(#13730) bandus válasza Aristeus (#13729) üzenetére


bandus
veterán

a decathlonos aptonia gélek is visszazárhatóak.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#13731) deicide válasza Aristeus (#13729) üzenetére


deicide
veterán

A lábam ennyire amorf, próbáltam már több féle méretben is, semmi nem vált be. Viszont most már nem zavar, max nem járok strandra. :)

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#13732) Alg válasza bandus (#13730) üzenetére


Alg
veterán

Azok egyébként is feleakkorák, mint a powerbar pl. ;)

Vagy lehet vitatigrist gél helyett, olcsóbb is (dekában van 4darabos hasonló gyümölcspüré ha jól emlékszem 790ért :F , az még jobb ár)

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#13733) ígyvanferi válasza Alg (#13732) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Jó cucc az a vitatigris püré? Már olvastam itt azt hiszem, hogy valaki azt eszik/iszik futás közben. Mondjuk nálam a hosszú futás csak 16-18 km max. Nem feltétlen szoktam érezni szükségét vízen kívül másnak, de azért lehet kipróbálom.

(#13734) tomcica


tomcica
Topikgazda

[link]

angol,egy kis erdekesseg

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#13735) Winne


Winne
nagyúr

Sziasztok!

Futócipő ügyben kérdeznék, hátha van saját tapasztalatotok.

Fájnak a térdeim, sosem futottam, kettő maradt képben:

A. Lunar 6
B. ASICS GT-1000

Az Asics a talpam hajlatánál támaszt, a Lunar kicsit hátrébb, ennyit tudtam megkülönböztetni elsőre belőle és igazából a félméret lenne a jó, de nem tudják itt rendelni, nincs ebben a méretben már fél méretezésű darab belistázva.

Pls help! :)

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#13736) Aristeus válasza Alg (#13732) üzenetére


Aristeus
tag

Olvastam már én is a Vitatigrisről, hogy többen használják. Egy próbát megér, az biztos. Majd beszámolok. :)

Ameddig ellátsz, addig el is tudsz futni.

(#13737) kolosanyi válasza Winne (#13735) üzenetére


kolosanyi
veterán

Az előző cipőm Lunarglide 3 volt, most meg egy GT-2000 2-esem van. Mindkettő jó, az Asics kicsit kevésbé csillapít, de masszívabb, stabilabb cipő, a Lunar meg könnyebb, puhább, rugalmasabb. Nekem jó a plusz stabilitás, én inkább a jelenlegire szavaznék, de a másik se volt rossz.

(#13734) tomcica
Tehát nem számít mit csinálsz, ugyanaz lesz a hatása. :D

[ Szerkesztve ]

(#13738) tomcica válasza kolosanyi (#13737) üzenetére


tomcica
Topikgazda

valamint kiderul h fostalicskak vagyunk mind...etiopiaban ha nem futod a normat vizet se kapsz,nemhogy szenhidratot :P

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#13739) kolosanyi válasza tomcica (#13738) üzenetére


kolosanyi
veterán

Jó hát én meg két etiópot felemelek egy kézzel. Vagánykodnak itt össze-vissza... :D

(#13740) Winne válasza kolosanyi (#13737) üzenetére


Winne
nagyúr

A boltban meg azt mondták, hogy az Asics csillapít jobban. :DDD

Mondjuk a GT2000 is biztos komolyabb, mint a GT1000.

Néhány km-re venném, sokat nem tudok futni sajnos.

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#13741) tomcica válasza kolosanyi (#13739) üzenetére


tomcica
Topikgazda

utol se ered,de meg szemmel se ;)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#13742) tomcica válasza Winne (#13740) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Lunar az pihe-puha lagysag,van akit zavar mert az es a Pega is "nyeli" a lepest,ha temporol van szo,cserebe nem vered szet a futomuvedet...szoval ez nagyon egyeni am

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#13743) Alg válasza Winne (#13740) üzenetére


Alg
veterán

GT1000-2000-3000 különböző cipők, nem a fejlettebb változatot jelöli a magasabb számozás.

Egyébként ha jól emlékszem narancs GT2000-ből ömlesztve volt rengeteg az Árkád Hervisben múlt csütörtökön(?) talán 20k(?) körüli áron...

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#13744) eastsider


eastsider
nagyúr

Sziasztok,

nehany honapja futok, heti 1 alkalommal eddig.
bemelegítés, nyújtás után.
5.20-30-as tempoval futottam sziget kort atlagban. ami azért elég soknak bizonyul kezdőként, viszont a futások után fájt a lábszáram. (egyre kevésbé futásról futásra)
ezért többek tanácsára levettem 6:00 körülire a tempót (bőven beszélgetős szint), és így futottam 7km-t.
semmi bajom nem volt, kicsit sem fájt...
elmentem utána pár nappal futni hasonló tempóval, de 4km-nél elkezdett fájni a lábszáram. úgyhogy inkább sétáltam (onnan még 3km-t kb, azzal semmi baj nem volt).
ennek lehet az oka vádli-szorító? vagy csak vegyem le a távot is és inkább menjek gyakrabban?
vagy mit próbáljak ki? :) azóta pihentetem, sétálok vele bármennyit stb, nem fáj...

cipőm gt-3000 2, spuriban ajánlották, próbálgattam a gt-2000 2 mellett, de jobban bejött a 3k...

szerintem túl hosszú távokat futok, és megerőltettem, illetve a futóstílusom sem hiszem, hogy a legjobb... bár próbálok rá figyelni, (sok olvasás, videók, gyakorlás), és szerintem sokat alakult.. de..
előre is köszi a válaszokat

[ Szerkesztve ]

(#13745) Jojo5


Jojo5
őstag

Szerintetek pénteken még lesz valami értelmes futó cucc az Árkád Hervisében ?
(gatya, póló, cipő ilyesmire gondolok )

Még egy kérdésem lenne, a sportsdirect az Arénában mennyire felszerelt ?

http://www.youtube.com/watch?v=_MuMSARgyJs

(#13746) Winne válasza tomcica (#13742) üzenetére


Winne
nagyúr

Akkor a Lunar és az Asics között a térdeimre való tekintettel melyiket szeressem? :D

@(#13743) Alg: 250km-re vagyok onnan, de én is a Hervisben néztem, akcióznak szépen. :K

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#13747) gerii válasza Jojo5 (#13745) üzenetére


gerii
addikt

Az Arénában múltkor voltam, olyan rohadt sok cucc van össze-vissza, hogy nem tudtam választani (de tájékozódni se), kész labirintus, szóval van cucc bőven.

(#13748) Alg válasza Jojo5 (#13745) üzenetére


Alg
veterán

Már múlt héten sem volt, az akció második napján :(

Cipőkből igazán leárazva csak gagyik, ami jó azok normál áron. (de azért ráírva hogy akció... pl Merrell moab gtx túracipő 27k "akciósan", persze ez a normál ára egyébként)
Egyéb normálisabb cuccok (HH, Under Armour, Asics) kaptak 30% körül, de így is drágák szerintem (semmi extra technikai póló 10-12k, alap hosszú futógatya 13k...) Hervisnek inkább a webshopja erős, ha kap egy 20%-os kupont, mint az utóbbi hetekben többször is.

Sportsdirect: van sok cucc, de szintén csak az alsóbb kategóriából, és főleg saját márkás (karrimor).

Legjobb helyek szerintem még mindig a Boráros Adidas outlet (holnap bolondos kedd. -25% nadrágokra), meg a Deka, esetleg Overland/Nomád outlet készlet. (+Polgár POC: Nike outlet)

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#13749) kolosanyi válasza Winne (#13740) üzenetére


kolosanyi
veterán

Érzésre pont az ellenkezője igaz, ahogy tomcica írta is. :)

(#13741) tomcica
Nem is úgy értettem, hogy én majd jól lebunyózom őket a testi erőfölényemmel. (OFF)Amúgy is előbb állítanának belém egy dárdát ilyen esetben, na meg nem 1 az 1 ellen küzdelem lenne, mint a filmekben, a való élet az más, bár nekem nincs benne tapasztalatom, csak 2 félévig volt kötelező közelharc kurzusom, de utáltam.(/OFF) Inkább úgy, hogy az én adottságaim más területen előnyösek inkább, valószínű azt meg ők tartanák furcsának, hogy hogyan tudok kinyomni 47-szer 60 kilót, vagy hogy 30 kilós egykezes súlyzóval szabályos bicepszhajlítást végezni. :)

(#13750) Jojo5 válasza Alg (#13748) üzenetére


Jojo5
őstag

köszönöm :R

Az én problémám az az, hogy elvileg pénteken hazaérkezek külföldről ha az égiek is így akarják, és kb csak a péntek\szombatom lesz maximum vásárolni...

Igazából, nem tudom, hogy az karrimor vagy a dekas kalenji jó-e egy mezei kocogónak, vagy, hogy inkább ilyen running tight-os feszülős gatyát vegyek vagy lengébben?!?!

Most mezei pamut macinaciban futok és túl bő futni nekem, ez csak kényszermegoldás, mint ahogy a pamut póló és pulóver is....Egy futás végén "tucsogok "és kurvár@ zavar... :(

Szóval tanácstalan vagyok hova menjek, ahol méret is van...
spuriba is bekéne ugrani vagy valahova normális cipőt próbálni (Gt1\2\3k DS trainer\revenergy\lunarglide) ilyenek.... :U Ott se tudom, hogy inkább spuri vagy nyulcipőbe menjek be... nem tudok mindenhova sajnos eljutni... nem leszek eleget itthon és az itthoniakkal is kell foglalkoznom...

[ Szerkesztve ]

http://www.youtube.com/watch?v=_MuMSARgyJs

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.