Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13051) bandus válasza concret_hp (#13049) üzenetére


bandus
veterán

jah, az ellen a malátalaaninod sem véd ;]

én ma gazdagabb lette egy pöpec tehcnikai rövidujjúval meg egy pro combat aláöltözővel, 5,5k volt a kettő :K már csak rövidnadrágokat kellene venni.

Alg:
nice run, jó eredmény lesz ebből a vivicittán :K

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#13052) concret_hp válasza bandus (#13051) üzenetére


concret_hp
addikt

nike pro combaT? honnan?

csakcsak rendeltem azért triatlonos gatyót, féltávokon kipróbálom, aztán ha beválik, jó lesz fulltávra is :DDD

óbudai futófesztiválra jön valaki? úgy kéne futni 1:45ön belül, h ne csapjam szét magam, mert máj1én tervezek maratonra is menni :D

meg ironmanes felkészülés főpróba is alakul rendesen, jun utolsó meg jul első hétvégéjén 1-1 féltáv :C a kettő közti 1 hét érdekes lesz :D

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#13053) beltram válasza concret_hp (#13052) üzenetére


beltram
tag

én megyek az óbudaira, lehet hogy benne lennék egy 1:45-ben (attól függ hogy alakul a Vivicittá), még beszéljünk addig. :)

pace be with you

(#13054) Rabbitf_24


Rabbitf_24
őstag

Maratonman depoban lehet szép kártyával fizetni? Nem igazán találtam erre vonatkozó leírást az oldalukon.

(#13055) bandus válasza concret_hp (#13052) üzenetére


bandus
veterán

ilyen, 3200 volt, m3 outlet :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#13056) Alg


Alg
veterán

Overland akció - van pár futócucc is (Speedcross, Ronhill szélálló felső, Salomon hosszú póló...)

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#13057) bandus válasza Alg (#13056) üzenetére


bandus
veterán

aki nem akar sokat terepcipőre költeni, annak jó választás lehet az a fuji trainer 3 19k-ért :K

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#13058) tomcica válasza bandus (#13057) üzenetére


tomcica
Topikgazda

azt a cipot dicserik :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#13059) tomcica válasza Alg (#13056) üzenetére


tomcica
Topikgazda

az a Salomon WP Bonatti 26999-ert best-bu dzseki,aki konnyu komoly esoallo ultra es versenydzskit szeretne,az ki ne hagyja,nekem a listamon volt sokaig,ennyiert siman hoztam volna!

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#13060) tomcica


tomcica
Topikgazda

kolasnyi hol van elveszve,nagyon csendben van,remelem a verseny 2K iram miatt aggodik,mert az JO jel akkor komolyan veszi :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#13061) Newboy911 válasza Alg (#13050) üzenetére


Newboy911
tag

Szép futás, meg lesz az a 1:40 alatti. :C
Tegnap én is futottam egy könnyed 10K-t.
Ez első felénél nézem hogy 150 körüli pulzusnál,
5 perc körüli Km-el tolom. Mondom magamban milyen jó vagyok :)
Fordulónál kiderült 45Km/ó-ás hátszél volt :D

(#13062) kolosanyi válasza tomcica (#13060) üzenetére


kolosanyi
veterán

Dehogy aggódom, új saját rekordot fogok futni! :D
Már elterveztem, egyenletes, 4 perc / km-es tempóban tolom az első két kört és az utolsónál folyamatosan gyorsítok. Mivel rövid az emelkedő, maradok a saját, jól bevált módszernél, nyomom neki azt csá. A lejtőn kicsit normalizálódik a pulzusom úgyis. Remélem nem lesz se eső, se szél és bírni fogom az iramot. Egy 7:10 körüli idő kinéz a terv szerint (ez ugye csak 3*600m), ami viszont már bőven a focisták, meg a felkészültebb hobbifutók szintje nálunk.

Viszont vinnem kell szőlőcukrot magammal, mert pechünkre nem csak 5 gyakorlatot csináltatnak meg velünk, hanem 8-at és abból beírják az 5 legjobbat. Lesz minden, felülés, helyből távolugrás, ingafutás, fekvenyomás, függeszkedésben tartás, fekvőtámasz meg még valami és ezek után csak a futás. Jó kör lesz. :D

(#13063) tomcica válasza kolosanyi (#13062) üzenetére


tomcica
Topikgazda

:C

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#13064) kilinked válasza deicide (#12956) üzenetére


kilinked
csendes tag

Sziasztok!
Most kezdtem a futást és pár oldalt visszaolvastam itt a fórumon. Rájöttem, hogy teljesen máshogy közelítettem meg a dolgokat, mint ahogy igazából kellene.
Első edzésen futottam 4 km-t kb. 5:40-es kilométerekkel átlagban. Arra gondoltam, hogy a távolságot növelgetem majd mindig egy kicsivel, a kilométeridőkből meg mindig próbálok faragni, amíg 4.30-4.40 körül nem megy. De akkor ugye nem jó irányból közelítem meg a történetet, hanem inkább a pulzust kellene néznem? És ha az rendben van, akkor menjek csak rá a tempó növelésre?
Egyébként izomérzetre egész jónak tűnt a futás, nem igazán fáradtam ki "lábilag" (az utolsó km volt a legjobb), viszont a légzésem eléggé összevissza volt már a vége felé (lihegés ezerrel) és a pulzusom is magas volt (170).
Max pulzusom életkor képlet alapján 181, gyakorlatban 183 körül mértem (5 perc folyamatos kettlebell snatch közben).
Ezzel számolva, kb. milyen pulzustartományban kellene futnom?

(#13065) Cathfaern


Cathfaern
nagyúr

Intersportban Asics Gel Attract 20k-ra akciózva, megéri?

(#13066) Newboy911 válasza kilinked (#13064) üzenetére


Newboy911
tag

Szia,

Szerintem nem csak egy út létezik.
Deicide által járt út az egyik.
De neked nem biztos hogy arra kell lépned.
Én szétszedném három részre:
Résztáv: kb 170-180 körüli pulzuson (ahogy adja)
Ez a gyorsulást szolgálja Pl 4-5-6...10-ig x 400m R200 (200m kocogás)
Nem biztos hogy ez kell neked. (még)
Tempófutás kb 150-170-ig de inkább az alja-közepe. pl: esetedben 4km -től felfelé szépen.
Ez is gyorsít, és fontos edzés.
Maratoni tempó: kb 135-150-ig
Ez is kell Pl: 5-6km-től felfelé esetedben.
A tempó csökkenni fog 6 perc/km fölé de az ne zavarjon.
És minden edzés előtt - után, bemelegítés - kifutás, nyújtás.

(#13067) tomcica válasza Newboy911 (#13066) üzenetére


tomcica
Topikgazda

az elso harom honapban felesleges a resztavokat eroltetni,ha futott mar elotte akkor esetleg,de ha nem akkor ne

a masik ket tanacs okes...a resztavok helyett mehetne emelkedos 10x100m repulo,az nem teszi tonkre de felkesziti a resztavos magas pulzusos edzesre (ha az kell az eletehez :DDD )

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#13068) Polacheck


Polacheck
HÁZIGAZDA

Van valakinek otlete pesten normalis orvosra (magan is johet), akivel meg tudom nezetni a labam?

less qq more pewpew!

(#13069) kolosanyi válasza tomcica (#13067) üzenetére


kolosanyi
veterán

Kettlebellen nem ritka, hogy max terhelési zónáig megy a pulzus. Szerintem ilyen szempontból van alap nála.

(#13070) bandus válasza tomcica (#13058) üzenetére


bandus
veterán

en is nagyon elegedett vagyok az enyemmel :K

Pola:
Nekem triatlonos berkekben Dr. Pavlik Attilat ajanlottak a vasasnal. Nem olcso, de megmondta az ultimate megdast: szedjek magneziumot. Es mukodott :D

Alg:
Csak attol fugg, hogy eszel-e rendesen.

[ Szerkesztve ]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#13071) Alg válasza tomcica (#13067) üzenetére


Alg
veterán

Na akkor még egy:

félmaraton verseny előtti hétvégén mennyire ajánlatos szétcsapni magam, mondjuk egy szombati 20km könnyű terepen futva (500m szint kb.) + vasárnapi 30km/1100m túrázva? Gondolom ez már rendesen kiürítené a szénhidrát-raktárakat, kérdés visszatöltődik-e a következő vasárnapig?

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#13072) tomcica válasza Alg (#13071) üzenetére


tomcica
Topikgazda

inkabb lenne jobb egy 5K gyors max 10K gyors...a tura es a lassu hosszu oda mar nem kell,en felmaraton elott max 14 nappal futnam az utolso hosszumat (meg ha lassu akkor is!) ki kell pihennie a testednek rendesen magat,a porgos rovidek lehet neheznek tunnek,de egesz mashogy regeneralod

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#13073) Alg válasza tomcica (#13072) üzenetére


Alg
veterán

Okés, akkor igyekszem még pörgetni, hosszú túra helyett meg lesz valami kirándulás inkább :) (ha már ilyen jó idő lesz)

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#13074) Newboy911 válasza bandus (#13070) üzenetére


Newboy911
tag

Milyen tünetre ajánlotta a magnéziumot ?

(#13075) ígyvanferi válasza kolosanyi (#12960) üzenetére


ígyvanferi
addikt

A linkelt cikk végén az 5 km-es távra készülőknek ajánlott edzést futottam ma egy kis módosítással. 3,5 km volt a bemelegítés, aztán 1,9 km tempó, ugyanezen az útvonalon vissza (ez mondjuk kicsit hosszú pihenésnek, de így jött ki a táv), aztán még egyszer az 1,9 km, és haza kb. 2 km levezetés.

Az első menet 7:28, a második 7:21 lett, itt a végét - szimulálva a versenykörülményeket - meghúztam, ahogy csak bírtam. Összességében 3:54-es tempó jött ki a két résztávra. Már csak valahogy a maradék 1,7 km-t kell hozzátenni a távhoz, na meg persze összefűzni őket. De biztatónak tűnik egyelőre.

(#13076) concret_hp


concret_hp
addikt

Bandus amúgy van 1 olcsó féltáv: http://dunaujvarostriatlon.aquariusbike.hu/ igaz július eleje már elég közel van.
sőt amúgy aki félmaratont akar futni, annak is jó 1K-ért :Y

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#13077) Newboy911 válasza concret_hp (#13076) üzenetére


Newboy911
tag

Ez nagyon jó ár, utazni se kell sokat.
Lehet én is benevezek.
Már mint a féltávra.:)

(#13078) kolosanyi


kolosanyi
veterán

Na megvolt az alkalmassági vizsga. Kb 3 órát aludtam, mert elfelejtettem megcsinálni egy beadandót, aminek ma van a leadási határideje, éjfélkor álltam neki. :D Ennek megfelelően nagyon nehezen melegedtem be, ráadásul 5 percet adtak melegíteni (utálom az ilyet), szóval az első két gyakorlatom szar lett és csak 4-et csináltattak, de így is max pont.

• Felülés 60 másodperc alatt: 55 (ennyitől max)
• Helyből távolugrás: 252 (250 a max, általában 270 körül ugrok)
• Na itt melegedtem be rendesen, fekvenyomás 60 kilóval: 42 (új rekord, 39 volt az előző, 25-től max pont)
• Futás: 7:17! :C Betoltam 40 g szőlőcukrot előtte, meg beütött a dupla kávé is, jól bírtam az iramot. Köridők: 2:24, 2:35, 2:18. Első körben 3/3-as légzés, második felétől 2/2, a végén meg nem emlékszem, mert szerintem a fülemen is vettem. A pulzusom elszállt a francba, de kibírtam hangyásodás, rosszullét nélkül. 189 volt az átlag es 198 a legmagasabb érték, ennyit sose mértem még. :)

(#13079) beltram válasza kolosanyi (#13078) üzenetére


beltram
tag

Grat, szép volt! :C

pace be with you

(#13080) tomcica válasza kolosanyi (#13078) üzenetére


tomcica
Topikgazda

:R

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#13081) deicide válasza kolosanyi (#13078) üzenetére


deicide
veterán

Az szép, 4:02 dimbes-dombos terepen. :K
Szerintem átmentél. :DDD

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#13082) Melorin


Melorin
addikt

Megvolt az első futásom, tartott kb 3 percig :D
A lábaim mintha ólomból lettek volna, a végére alig bírtam emelgetni őket, szinte csak csoszogtam. :B

(#13083) kolosanyi válasza beltram (#13079) üzenetére


kolosanyi
veterán

Köszi! :)

(#13080) tomcica
Neked is, és a rengeteg segítséget! Életem legjobb futását köszönhetem neked! :R

(#13081) deicide
Át. Le is köröztem pár embert. A végén kiállított a vizsgáztató tanár a többiek elé és megtapsoltatott. Jó érzés volt, hogy a legjobb voltam a csoportomban. :)

(#13084) Alg válasza kolosanyi (#13083) üzenetére


Alg
veterán

:R :C

Remélem nekem is hasonlóan jól fog sikerülni a félmaraton jövő héten.

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#13085) gombi01 válasza kolosanyi (#13078) üzenetére


gombi01
tag

(#13078) kolosanyi: GRAT! ügyes vagy!

Én meg már azon gondolkodom, hogy el sem megyek a vivichitta-ra a kurva takony miatt, 5 napja egy centit nem futottam nemhogy versenyre menjek :(

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#13086) kolosanyi válasza Alg (#13084) üzenetére


kolosanyi
veterán

Hajrá, mindent bele! Nekem most az a terv, hogy nyár végéig igyekszem a 2 km-emet a lehető legjobban kiélezni. Mondjuk gondolkodom egy nyári félmaratonon, ha már a télen sérülés miatt kimaradt. Meg esetleg Balaton átúszás. Ja, meg nem ártana megcsináltatni a bringám, mert jelenleg ha megszakadok, se lehet gyorsabban tekerni vele 25-30 km/h-nál. Rossz a váltóm. Na most aztán csapongok ezerrel. :DDD

(#13085) gombi01
Köszi! :)

[ Szerkesztve ]

(#13087) tomcica válasza kolosanyi (#13083) üzenetére


tomcica
Topikgazda

messze vagy te meg eleted legjobb futasatol,ha majd osszefutunk es huzok neked egy porgos 1000m-t na az AZ lesz ;]

tudjatok hogy szivesen segitek,azert vagyok itt :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#13088) kolosanyi válasza tomcica (#13087) üzenetére


kolosanyi
veterán

Állok elébe! De olyan helyet válassz, hogy ha elájulok, legyen segítség összeszedni, mert 115 kiló vagyok (most épp megint). :D :R

(#13089) tomcica válasza kolosanyi (#13088) üzenetére


tomcica
Topikgazda

poca :P

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#13090) concret_hp válasza kolosanyi (#13088) üzenetére


concret_hp
addikt

citrulin malátot mikor szoktad nyomni? és mennyit?

vagy fullba vagy sehogy :D

(#13091) Alg


Alg
veterán

Nektek sem szinkronizál az új Garmin Express?

Fájlkezelőben látom az órán a mai futást, de az Express nem tölti fel...

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#13092) Newboy911 válasza kolosanyi (#13078) üzenetére


Newboy911
tag

Grat ! :C

(#13093) anorche1


anorche1
őstag

Sziasztok!

A mai nappal beléptem én is rendszeresen futók körébe :DDD
Megpróbálok minden nap reggel futni egyet. A ma reggeli köröm: [link]

Első kérdésem, hogy melyik a legolcsóbb pluzus mérő óra, ami használható is?

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#13094) gombi01 válasza Alg (#13091) üzenetére


gombi01
tag

(#13091) Alg: nekem ma frissült a v4.0.15.0 verzióra azzal nézted?

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#13095) beltram


beltram
tag

Elmentem én is tempót keresgélni, azt hiszem egész jól sikerült. Alakul ez, meglehet jövő vasárnap a tavaszra kitűzött 1:35. :D

pace be with you

(#13096) Alg válasza gombi01 (#13094) üzenetére


Alg
veterán

Fogalmam sincs, borzalmas a menürendszere, nem találok verziószámot :((( De tegnapelőtt még nem ilyen volt.

Szerk: megvan, 4.0.15.0

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#13097) kolosanyi válasza tomcica (#13089) üzenetére


kolosanyi
veterán

Hogy mi? :DDD

(#13090) concret_hp
Nem azt vettem végül, írtam is ide. Egy doboz Scitec Lean Bosst vettem, a fő alkotó eleme a béta-alanin, meg van benne béta-ekdiszteron, meg pár apróság. Citrullinra mellé már nem maradt pénz. Ezt a bogyót tolom kreatin-monohidráttal, azt bő egy hétig szedtem, de most abbahagyom megint. Erőszintet növel, az tény, de én nagyon vizesedek tőle. Egyébként a dobozon feltüntetett adagolást alkalmazom mindkettő esetében.

(#13092) Newboy911
Köszi szépen! :)

(#13098) bandus


bandus
veterán

jovo vasarnap jon a vivicitta (bar nevezesem meg nincs :D) es ugyan megprobaltam ra keszulni, de a konzisztencia es a megvalositas hianyzott. Most a maradek 9 napot szeretnem megtervezni es azt vegre is hajtani,mszoval mit gondoltok, hany edzest tervezzek be addig? A heten meg egy 10 km-es es egy 13-14 km-es edzesre gondoltam meg, jovo heten pedig 5-8 km-es tavokra, persze mar porgosebben. Penteken egy laza 3-4 km atmozgato, szombaton pedig mar csak pihenes. Mit szoltok?

Szerk: mindenkinek grat a jo futasokhoz, kulonosen Sanyinak! Hervisben megint remek futocipo akciok vannak!

[ Szerkesztve ]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#13099) Alg válasza bandus (#13098) üzenetére


Alg
veterán

Én kb így tervezem: holnap reggel és hétvégén még egy-egy erősebb tempó, jövő héten még 3 edzés egyre könnyebbek, szombat pihenő

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#13100) bandus válasza Alg (#13099) üzenetére


bandus
veterán

Valahogy en is, csak e heten meg maradok az alacsony pulzusu edzesek mellett es csak jovo heten tempok, egyre csokkentve a tavot. Plusz talaltam meg egy level beta-alanint, azt is betolom addig, hatha dob valamit :DD

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.