Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13551) Alg válasza Stauffenberg (#13550) üzenetére


Alg
veterán

Már most újrakezdték ;]

Rájöttek hogy nem csak megépíteni hanem takarítani/karbantartani is kéne (25 millás gép), meg hogy a járókelők felhordják a gyöngykavicsot és az veszélyes (gyöngykavicsos rész leburkolása)

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#13552) Stauffenberg válasza Alg (#13551) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Sétálni sűrűn kijárok a szigetre, szóval a gyöngykaviccsal találkoztam már. Aki ezt kitalálta, azt egy életen át járatnám ilyen cipőben rajta. Amellett, hogy borzalmas, rosszabb a térdig érő hónál, még gyönyörű kavicsnyomokat is sikerült mélyeszteni az enyémnek az oldalába.

Szóval a nem futós napokon a munka utáni sétát a szigeten inkább a belsőbb részeken ejtem meg.

(#13553) ígyvanferi válasza beltram (#13549) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Kicsit kikopott már a németem, de ha jól értem, amik eleve sale-en vannak, azokból is lejöhet még a 20, 40, 60 euró?

(#13554) tomcica válasza beltram (#13549) üzenetére


tomcica
Topikgazda

nagyjabol ilyen arak vannak Parndorfban is,csak ott ugye fel tudod oket probalni,kezbe venni stb. 50-70euro kozott KOMOOOLY kinalat van a top markakbol is

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#13555) beltram válasza ígyvanferi (#13553) üzenetére


beltram
tag

Szóval igen, a végén a fizetés előtt lehet beírni a kódot.
Valaki esetleg beszállna?

[ Szerkesztve ]

pace be with you

(#13556) bandus válasza Stauffenberg (#13550) üzenetére


bandus
veterán

ezt nem is értem, ezerszer jobb a rómain futni mint a szigeten, főleg ha még közelebb is van.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#13557) beltram


beltram
tag

Nem tudjátok, hogy milyen a Brooks-ok méretezése? Próbáltam boltban egy Adrenaline ASR-t, de nem emlékszem, hogy a 47,5, vagy a 48,5 volt a jó...

pace be with you

(#13558) Stauffenberg válasza bandus (#13556) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Csak a változatosság miatt. Én amúgy is rengeteget járok a Római-partra, de szívesebben járnék felváltva több helyszínre. Még a ligetet akarom kipróbálni, mert az sincs messzebb innen, mint a sziget (busszal 15 perc, bringával egy picivel több).

(#13559) gerii


gerii
addikt

Üdv!

Rövidgatyát keresnék, aminek cipzáros zsebei vannak, tud valaki márkát, típust, boltot?
Illetve futáshoz kulacs/vízhordó edényből milyet érdemes venni (övvel), hogy "kényelmes" legyen?

(#13560) vans?


vans?
őstag

udv,

hasznal valaki esetleg terdpantot? ugy faj a terdem minden futas utani reggel, hogy alig tudok bevanszorogni a melohelyre... az a terd ala felrakhato stabilizalo pant segithet?

hábm bábm

(#13561) ígyvanferi válasza vans? (#13560) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Gondolom az ilyesmin inkább egy orvos segíthet.

(#13562) boygabi_


boygabi_
aktív tag

Ti Endomondo-hoz milyen szövegfelolvasót használtok? Én már nem tudom mit tegyek a telefonra vagy mit állítsak, hogy méltóztasson megszólalni.

(#13563) gerii válasza vans? (#13560) üzenetére


gerii
addikt

Nekem futás után fáj néha, akkor legközelebb ilyennel szoktam futni, és ezzel nem fáj. Ki kell próbálni hogy használ-e, ha nem akkor orvos. (Fontos hogy helyes méretű legyen. 4000-nél többet ne adj érte, annyiért van Nike is; Lidl-ös 2000 volt a tavasszal)

(#13564) vans? válasza gerii (#13563) üzenetére


vans?
őstag

Koszi, lehet, hogy inkabb ilyet probalok fel. Bar inkabb tenyleg sportorvoshoz kene elneznem :(

@boygabi: magatol mondja, ha be van kapcsolva, nem kell semmi plusz dolog.

[ Szerkesztve ]

hábm bábm

(#13565) boygabi_ válasza vans? (#13564) üzenetére


boygabi_
aktív tag

Most olvastam, hogy a régi telóknál kell felrakni ilyet és "szerencsémre" nekem pont az van :)
Múltkor nagyon rosszkor jött ez mert egy 10K-s terepfutáson kérdezgettem azt aki velem futott, hogy milyen km-eket megyünk mert megnémult ez a vacak.

(#13566) Alg válasza Alg (#13533) üzenetére


Alg
veterán

Erre valaki?

Gmaps alapján úgy láttam kb. a tavakat lehet körbefutni...

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#13567) beltram


beltram
tag

hervisben 2-t fizet 3-at vihet akció van, ha valakit érdekel.

pace be with you

(#13568) Alg válasza beltram (#13567) üzenetére


Alg
veterán

És megint 20% online vásárlásra JOY kóddal egy termékre

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#13569) beltram


beltram
tag

Van egy last minute átadó nevezésem a szombati EU-s futásra, ha valakinek kell szóljon, ma délben lemondom. :)

pace be with you

(#13570) Tenken


Tenken
őstag

Hali,

Aki szokott pulzust mérni:
- van endomondo-n beállítás, hogy bizonyos szint felett figyelmeztessen?
- illetve, ha nincs, akkor valami app-ot tudtok javasolni winphone alá esetleg?

Üdv.

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#13571) beltram válasza Tenken (#13570) üzenetére


beltram
tag

van, de prémium.

pace be with you

(#13572) Tenken válasza beltram (#13571) üzenetére


Tenken
őstag

Ez ok, de én arra vagyok kíváncsi, hogy be lehet-e állítani, hogy adott pulzus felett jelezzen csak.

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#13573) Cathfaern válasza beltram (#13571) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Ez tök más, ez csak utólagos kiértékelésre jó, a webes felületről érhető el. Ez arra nem jó, hogy menet közben jelezzen ha túl magas vagy alacsony a pulzusod.

(#13574) Tenken válasza Cathfaern (#13573) üzenetére


Tenken
őstag

Találtam sports trackert, ami elvileg rezeg a megadott tartományt elhagyva, csak ott meg még azt nem találtam, meg hol lehet értéket rendelni a %-okhoz. :D
Endo-nál lehet, de ott meg nem sok értelme van, mert csak utólag csíkoz egyet a statisztikán...

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#13575) Polacheck


Polacheck
HÁZIGAZDA

Csak, hogy Deicide is lássa, hogy van még hová fejlődnie: [link] :C

less qq more pewpew!

(#13576) Alg válasza Polacheck (#13575) üzenetére


Alg
veterán

Van pár év, meg pár kiló előnye a srácnak azt hiszem :DDD

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#13577) kolosanyi válasza Polacheck (#13575) üzenetére


kolosanyi
veterán

Hold my beer! :DD

(#13578) Perillustris válasza Polacheck (#13575) üzenetére


Perillustris
senior tag

03:15 - Oké, hogy magammal versenyzek csak, de nagyon durva, hogy ennyit én egy kilométeren nem tudok egyelőre. :U

Perillustris

(#13579) deicide válasza Polacheck (#13575) üzenetére


deicide
veterán

Hááát, van az a szint, amire alkatilag nem vagyok alkalmas, boldog leszek, ha 3 óra be tudok nézni hobbifutóként. :DDD

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#13580) kolosanyi válasza deicide (#13579) üzenetére


kolosanyi
veterán

Boldog leszek, ha valaha teljesíteni tudom a távot. :DDD

(#13581) Stauffenberg válasza kolosanyi (#13580) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Boldog leszek ha három edzésre szétosztva tudom teljesíteni a távot. :DDD

Ugye ez most a "ki tud szerényebbet mondani" játék? :P

(#13582) Polacheck válasza deicide (#13579) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

3 óra alá? Na mennyél te a ... :P

less qq more pewpew!

(#13583) deicide válasza Polacheck (#13582) üzenetére


deicide
veterán

Május 24, főpróba Keszthelyen, ha nem lesz nagyon meleg, akkor megpróbálom, hogy kettessel kezdődjön a végeredmény. Képletek alapján az 1:24-es félmaratonból kijön, de hát a matek csak matek, azért a 42km sok. :DDD

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#13584) gombi01 válasza deicide (#13583) üzenetére


gombi01
tag

Én is ott leszek Keszthelyen. Váltót futok.
Nekem nem úgy sikerült a mostani maraton mint ahogy terveztem, volt előtte pár nappal egy kis calici vírusos hasmenés. Konkrétan izomgörcsöt kaptam 30K körül, onnan nagyon fájdalmas szinte túlélés volt.. Valahogy beszenvedtem magam sok sétával 3:28-ra.

[ Szerkesztve ]

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#13585) deicide válasza gombi01 (#13584) üzenetére


deicide
veterán

Uhh, az kemény lehetett... :(

Viszont akkor Keszthelyen húzhatsz nekem 4:10-eket. ;] Hanyadik köröket futod?

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#13586) gombi01 válasza deicide (#13585) üzenetére


gombi01
tag

A terv az, hogy 3 kört megyek (ha nem dobnak ki a pályáról) elkísérem a váltótársakat :)
viszont mindenképpen szurkolok Neked!!
Beneveztem a füredi fáklyás maratonra talán az majd jobban sikerül.

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#13587) tomcica


tomcica
Topikgazda

alakul az idei forma 57kg (meg 2 ott rejlik valahol ;) ) tegnap nagyon adta,le is kertem...ez mar a levezeto 10x100m(R50) vege kicsit faradtan

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#13588) Rabbitf_24 válasza gombi01 (#13586) üzenetére


Rabbitf_24
őstag

No akkor leszünk többen is Keszthelyen. :)

(#13589) beltram


beltram
tag

Ma sokadmagammal Szekszárdon követtünk el csoportos öngyilkosságot a 6. Borvidék "Félmaratonon".
Majdnem 24 km 600 m szinttel fűszerezve, kb 25 fok.
Aki még nem volt mindenképpen menjen el egyszer, szuper verseny, leírhatatlan hangulat, tökéletes szervezés.

pace be with you

(#13590) gombi01 válasza tomcica (#13587) üzenetére


gombi01
tag

(#13587) tomcica:
hol vannak a szurkolók?? üres a lelátó :))

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#13591) tomcica válasza gombi01 (#13590) üzenetére


tomcica
Topikgazda

:U hat az sajnos ilyen mar egy jo 10eve

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#13592) itouchfan válasza tomcica (#13587) üzenetére


itouchfan
senior tag

Miért jó a mezítlábas futás?

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#13593) tomcica válasza itouchfan (#13592) üzenetére


tomcica
Topikgazda

mert evente megsporolsz legalabb egy cipot ;)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#13594) itouchfan válasza tomcica (#13593) üzenetére


itouchfan
senior tag

Jaaa azt hittem vmi technikai oka van :D

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#13595) Stauffenberg válasza itouchfan (#13594) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Van nekem egy ismerősöm, aki szintén mezítláb fut. Szerinte az emberi láb erre lett tervezve, így természetes neki. A kényelmes sport és utcai cipők korában csak elsatnyulnak a lábak és nem engedjük, hogy természetes mozgást végezzen és a satnyulást azzal korrigáljuk, hogy még kényelmesebb cipőket tervezünk mint előtte.

Ebből nem tudom mekkora az igazságtartalom, de már hallottam sokszor tőle a szónoklatot. :)

(#13596) maggi1886076


maggi1886076
addikt

Tavaly én is elkzdtem futni. Akkor még nem vett annyira komolyan. Idén már több figyelmet kap a futás. De eléggé el vagyok maradva a ti teljesitmenyetektol :D

Asus Zenfone 2 551ML + Xiaomi Band Dropbox 54,88Gb Regisztráció: http://db.tt/aqH19dqW Flickr képek: http://www.flickr.com/photos/101977039@N08/

(#13597) Aristeus válasza tomcica (#13593) üzenetére


Aristeus
tag

Apropó cipő: A pega 30-asom 1150km után kezdi lassan megadni magát - mondjuk meg van dolgoztatva terepen is. A mai 23-as után így nézett ki:

Szóval az utód egy Inov8 Trailroc lesz, amit most 50%-os kedvezménnyel lehet elhozni a sportsshoes.com-ról.

[ Szerkesztve ]

Ameddig ellátsz, addig el is tudsz futni.

(#13598) concret_hp


concret_hp
addikt

triatlonos gatyó téma: jelentem bakony200+csúcson nem volt gond a gatyóval, viszont a combomon 1 helyen mintha bolyhosodna vagymi :( 1* úsztam benne 1 órát, talán 15 óra bringa, meg 7-8 futás után azért nem poén...

vagy fullba vagy sehogy :D

(#13599) Newboy911 válasza Aristeus (#13597) üzenetére


Newboy911
tag

Melyik verziót nézted ki ?

(#13600) itouchfan válasza tomcica (#13593) üzenetére


itouchfan
senior tag

Egyébként milyen/melyik sportpálya, stadion ez? :)

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.