Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13501) Slownz válasza bandus (#13500) üzenetére


Slownz
senior tag

Köszi, ellátogatok akkor ide. :R

(#13502) concret_hp


concret_hp
addikt

dunavarsányi mókára megy valaki pénteken?

btw hosszú táv futásra mi a tuti bevállt zokni? amiről eddig azt hittem, hogy tuti annál rájöttem, hogy télen jó, nyáron viszont túl meleg lesz :(

46 óra lett az áprilisi nettó edzésidő asszem ez rekord :C bár a futás csak 129km lett, de májusban 160 körül kipattintom :)

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#13503) bandus válasza concret_hp (#13502) üzenetére


bandus
veterán

és mennyi lett a többi? mert akkor rohadt sokat kellett úsznod meg bringáznod.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#13504) concret_hp válasza bandus (#13503) üzenetére


concret_hp
addikt

bringa 600+km , úszás 7 óra + az aprólék :), de a futás sem mindig sík :) amikor lépcsőzöl, akkor a km nem nagyon gyűlik :)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#13505) Alg


Alg
veterán

FB futófelszerelés adok-veszekben Salomon Skin Pro 14+3 újszerű 28-ért...

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#13506) concret_hp


concret_hp
addikt

no egy jókis maratonnal ünneplem május elsejét, remélem nem fogok lefőni :C

vagy fullba vagy sehogy :D

(#13507) beltram válasza concret_hp (#13506) üzenetére


beltram
tag

hajrá, csak keményen! ;]

pace be with you

(#13508) Newboy911 válasza concret_hp (#13506) üzenetére


Newboy911
tag

Én se a felvonulást vagy a sör-virslit választottam. :)
Volt egy kis ez + az. :D

(#13509) Stauffenberg


Stauffenberg
nagyúr

Milyen futófelsőt ajánlotok ilyen tipikus tavaszi időjáráshoz? Nincs olyan hideg (napközben 18-20 fok, most meg kb 14-16 fok), viszont a szél az fúj, néha kicsit az eső is szemerkél. Pólóban hamar vacogós lesz a futás.

Ezt néztem, de a kommentek alapján azt szűrtem le, hogy ez talán túl meleg lesz.

Dekában tök üres az esős, szeles időre javasolt ruházat kategória, csak "meleg idő" meg "hideg idő" van.

(#13510) ígyvanferi válasza Stauffenberg (#13509) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Ez meg ez direkt szeles időre van. Nem meleg, viszont a széltől megvéd.
Én mondjuk 15 fokban már nem bírnék semmit felvenni a pólóra. Ha meg extrém nagy szél van, inkább passzolom a dolgot.
Ha folyamatosan futsz, megfázni úgysem fogsz. Esetleg ha valami résztávozós edzésed van, akkor jól jöhet, ott ugye pihenő szakaszokban gond lehet a hűvös szél.

Nekem ilyen van, de ez nekem már ilyenkor meleg. 10 fok alatt viszont tényleg jó, egészen akár 1-2 fok mínuszig.

[ Szerkesztve ]

(#13511) concret_hp válasza concret_hp (#13502) üzenetére


concret_hp
addikt

zoknira valaki 1 tuti tippet? :R

vagy fullba vagy sehogy :D

(#13512) Stauffenberg válasza ígyvanferi (#13510) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Nem résztávozás, de kezdőségem miatt vannak gyaloglós szakaszok, olyankor lehet fázni. Meg kell egy kicsit utaznom amíg elérek a szigetre, hazafele buszra várva szintén lehet kellemetlen a szél (vagy csak a 16 fokok egy szál pólóban, szóval melegítsen is).

Nyilván a nyugalmi állapothoz meg aktív mozgáshoz máshogyan kell öltözni, de valamilyan arany középutat keresek.

(#13513) tomcica válasza ígyvanferi (#13510) üzenetére


tomcica
Topikgazda

ilyen kek szeldzsekim van,mint a masodik link....olcso,testhezallo (ez nalam mervado egy dzsekinel) es mukodik...esot nem bir,de nem is arra valo

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#13514) Polacheck válasza concret_hp (#13511) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

Nekem a puma speci futozoknijai jottek be eddig a legjobban. Probaltam sauconyt, az nem volt tartos, a decathlonosok is eleg hamar elhagytak magukat es egyszer meg egy compressportot is vettem meregdragan, tele lett vizholyaggal tole a labam.

less qq more pewpew!

(#13515) tomcica


tomcica
Topikgazda

10K felmero,esos/szeles,mezitlab a palya belso reszen (fuvon) 37.22 (atl 3.44) az elso 3K elment mire rendesen bemelegedtem (3.55..3.50..3.47) igy nehany 3.37-es ezerrel kellett szepen behoznom,ugy ereztem meg egy 5km ment volna igy ma,a felmarcsihoz szukseges tulso reszhez viszont specifikus tempok es munka kellene,ott azert mar lassult volna...mivel az a nehany 3.37 jol esett benne,igy erzesbol rendes pihent labra,cipoben,egyenesebb utcai versenyen ez kb 34 teteje,35alja lenne,ennyire tellik most :K

ezzel le is zarult ez a szakasz,nincs tobb hosszu tempo,johet a specifikus kozeptavos munka egesz oszig

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#13516) beltram válasza tomcica (#13515) üzenetére


beltram
tag

:C

pace be with you

(#13517) bandus válasza concret_hp (#13511) üzenetére


bandus
veterán

nike elite cushion, 630 ft :D eddigi legjobb zoknim, de a moose zoknikat is dicserik, abbol is veszek 1-2 parat jovo heten, na meg nem is dragak.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#13518) concret_hp válasza bandus (#13517) üzenetére


concret_hp
addikt

:Y honnan? :D

vagy fullba vagy sehogy :D

(#13519) bandus válasza concret_hp (#13518) üzenetére


bandus
veterán

Egyet talalhatsz :D

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#13520) concret_hp válasza bandus (#13519) üzenetére


concret_hp
addikt

szabad a gazda, gondolom nem adidas outlet :DDD

vagy fullba vagy sehogy :D

(#13521) bandus válasza concret_hp (#13520) üzenetére


bandus
veterán

hát basszus, m3 outlet, polgár. pont ilyen
a nyári szezonra kellene még 1-2 rövidnadrág, emg 1-2 póló, nem tudom bízzak-e a decathlonosokban, vagy beruházzak valami drágábbra. ami nagyon tetszik az a salomon twinskin nadrágja, de az azért meglehetősen húzós áron van :/

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#13522) concret_hp válasza bandus (#13521) üzenetére


concret_hp
addikt

jó hát arra pont nem járok :D

ma voltam bringázni 1 kicsit rendes bringás gatyóban, tök furcsa a triatlonos után :D

vagy fullba vagy sehogy :D

(#13523) bandus válasza concret_hp (#13522) üzenetére


bandus
veterán

mi a különbség a kettő között? a triatlonosban nincsen betét?

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#13524) concret_hp válasza bandus (#13523) üzenetére


concret_hp
addikt

vékonyabb jóval, meg gondolom más az anyag is

vagy fullba vagy sehogy :D

(#13525) bandus válasza concret_hp (#13524) üzenetére


bandus
veterán

én ezt néztem ki triatlonra, meg a hozzá tartozó felsőt. ha nyáron nem jön szembe valami jobb vétel, akkor berendelem őket.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#13526) Alg


Alg
veterán

Látom toltátok a hosszú hétvégén helyes, gratula mindenkinek!

Én Bécsben voltam barátnő-látogatáson... bírja a távot ő is, 3 nap alatt 60km körül mentünk, ebből úgy 20-25-öt a helyi közösségi kerékpárral (baromi jó, és gyakorlatilag ingyenes) a többit gyalog... szóval azért mozogtam én is ;)

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#13527) bandus válasza Alg (#13526) üzenetére


bandus
veterán

nekem csak 10 km jött össze, de az árkon bokron, mezőn :D szaladtak mellettem az őzek meg a fácánok. többet terveztem, de ezvan :) jövő héten pótoljuk a dolgot.

amúgy ti szoktátok tisztítani valamivel a futócipőket? be lehet ezeket dobni a mosógépbe? vagy ha kiszolgálták magukat akkor kuka?

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#13528) Alg válasza bandus (#13527) üzenetére


Alg
veterán

Hóban meg vizes fűben ;] ;)

Állatok itt is voltak, 4 vaddisznóval találkozunk, abból kettőt mi ijesztettünk el az út mellől :D
Meg medvehagyma mindenhol, épp virágzott, és itt nem szedték, szóval megmaradt hatalmas mezőkben

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#13529) concret_hp válasza bandus (#13527) üzenetére


concret_hp
addikt

én nem tisztítom, minek? :)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#13530) TheMarci válasza concret_hp (#13529) üzenetére


TheMarci
addikt

Vízzel lemosom, majd újsággal kitömöm.
Általában csak erdőben futok, ősszel/ tavasszal egy nagy sárgombóc az egész cipőm, azt nem fogom úgy hagyni, ahogy rászárad a sár jobban is amortizálja, illetve nem is kényelmes, mivel a száraz 1 cm-es sártól a cipő minden egyes pontján, igen merev lesz.

Do You Dream?

(#13531) borix


borix
őstag

Margitszigeti rekortán pályáról mi a véleményetek.
Sokan használják sokan inkább mellette futnak.Mi a valós abból,hogy nem tesz jót a térdnek?

(#13532) Apollo17hu válasza borix (#13531) üzenetére


Apollo17hu
őstag

Aszfaltnál biztosan jobb. Egyébként most eléggé fel van túrva az egész...

(#13533) Alg


Alg
veterán

Székesfehérváron valaki tudna nekem futóútvonalat ajánlani? Nem kell hosszú, szerintem max 8-10km-t mennénk. A Lakeside hotelben leszünk csütörtöktől szombatig (az egykori vidámparki csónakázótó mellett).

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#13534) tomcica válasza bandus (#13527) üzenetére


tomcica
Topikgazda

a teli cipoket szezon vegen szoktam lecsutakolni es beaztatni meleg mososzeres vizbe,szezon kozben csak leutom a megszaradt sarat es kesz

a tavaszi/nyari cipoknel 2-3 havonta szinten aztatasos modszer,ott nem kell annyira csutakolni,azokat a cipoket amelyekben mar nem futok,de meg valamire jo lesznek gepben mosom ki 30fokon sport programon

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#13535) Teki1986


Teki1986
tag

Sziasztok!

Teljesen alap futócipőt szeretnék kezdőként a Margitszigeti köröket futni. Tudtok viszonylag olcsó cipőt ajánlani és boltot hozzá? 15k alatt van jó futócipő?

i5 2500k,Asrock Extreme 4,Ati HD6950

(#13536) Stauffenberg válasza Teki1986 (#13535) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Először rögtön rá akartam vágni, hogy ez a Kalenji simán vállalható. Ebben a topikban ajánlották nekem még tavaly, mikor ugyanezzel a kérdéssel jöttem. Nekem bevált, nagyon könnyű, nagyon szellős darab és pofátlanul olcsó.

De aztán láttam, hogy 15k a keret, azért annyi pénzből már klasszisokkal jobb cipő is kapható, de abban majd segítenek a többiek.

(#13537) kolosanyi válasza Stauffenberg (#13536) üzenetére


kolosanyi
veterán

Egyszer fel kéne már próbálnom, többször is nézegettem a Decathlonban. De mindig úgy voltam vele eddig, hogy ennyi pénzért biztos csak ócska cipőt kapni, úgyhogy szépen elmentem mellette. :D

(#13538) Stauffenberg válasza kolosanyi (#13537) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Összehasonlítási alapom nincs a komolyabb cipőkhöz képest. Nekem itt ajánlotta több fórumozó is, mondván félmaratonokat futnak benne. Én úgy ugrottam neki, hogy legrosszabb esetben jó lesz nyári kirándulós cipőnek, ha futáshoz nem válik be, de szerencsére bevált. Meg az sem volt biztos, hogy rákapok a futásra, ez egy elég olcsó próba volt.

A buli kedvéért egyszer biztos beruházok valamilyen ennél komolyabb (15-20k) cipőre, majd akkor kiderül, hogy hol helyezkedik el a táplálékláncban. Egy jóval tapasztaltabb futó ismerősöm azt mondta ehhez képest minőségi ugrást csak 10k felett találok, alatta meg verhetetlen. Én ezt megítélni nem tudom.

Talán előmászik a topikban a többi tulaj és jól megszakért. :D

(#13539) kolosanyi válasza Stauffenberg (#13538) üzenetére


kolosanyi
veterán

Mondjuk nekem futócipőből csak drága volt eddig. Régen, teremröplabdás koromban megtanultam, hogy az olcsóbb cipő nem megfelelő számomra, egyszerűen se olyan csillapítást, se olyan stabilitást nem voltak képesek nyújtani, amit én elvártam. A tapadásról nem is beszélve, az olcsóbb teremcipőkben lehetetlenség kitámasztani rendesen. Aztán ki tudja, lehet, hogy ami akkor jó volt, az most már az olcsóbb kategória.

(#13540) Stauffenberg válasza kolosanyi (#13539) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Én nem hiszek abban, hogy egy drágább cipőben csak a márkát kell megfizetni, szóval a te cipőid biztosan klasszisokkal jobbak, szóval nem mondom, hogy vegyél egyet csak a poén kedvéért. :) Nekem bevált, a következő is szerintem ilyen lesz, aztán ha már tartok ott a futásban, akkor jöhet valami komolyabb.

Amúgy is így az elején gondolom sokkal többet számít a helyes technika elsajátítása.

(#13541) anorche1 válasza kolosanyi (#13537) üzenetére


anorche1
őstag

Én is ebbe nyomom, és szerintem rohadt jó. Igaz, összehasonlítási alapom csak utcai cipővel van, meg az 5-6ezer forintos szintén decathlonos terem cipővel :)
Kényelmes könnyű, rugalmas és jól szellőzik :)

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#13542) Stauffenberg


Stauffenberg
nagyúr

A nagy szétba... bontás óta nem futottam a szigeten, mert a Római-partra járok, de tudtommal a Pest felőli oldalon már használható a felújított futópálya. Az új csík is pudingos lett mint a régi vagy ez már keményebb valamennyivel?

(#13543) Polacheck válasza Stauffenberg (#13542) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

Valamivel keményebb, szerintem sikerült jól eltalálni és tartósabb is, mint aminek elsőre tűnt.

Most egyébként a legszarabb a helyzet, a pesti oldalon a szállodától az Árpád híd felé végig fel van bontva és onnan egész a palatinusig vissza. Szóval kb 1.5-2km a futópályából bukó.

less qq more pewpew!

(#13544) artiny


artiny
őstag

Valakinek tapasztalata olyan problémával,hogy futás,biciklizésnél a térdem beduzzad másnapra? voltam vele orvosnál (reuma ...) azt mondták,hogy megerőltettem. De ennek már 10 éve. Futásnál ezért ilyen gumi szorítóthasználok - amivel ki lehet bírni.

Nézegettem olcsó Ebay cuccokat, és ilyen mágneses tépőzáras valamit találtam. Szerintetek ez csinál valamit ? [link1] [link2]

(#13545) Apollo17hu


Apollo17hu
őstag

10k alatti és feletti cipőkhöz annyit tennék hozzá, hogy előbbiek számomra kicsit merevebbnek, fröccsöntöttnek tűntek, amikor ilyeneket használtam. Nálam 20k a felső határ, 12-20 között szoktam cipőt venni. Ezeknél a betét és a bélés már minőségibb anyagból van, kevésbé hajlamos beszívni magába az izzadságot, apróbb részletekben jobban ki vannak dolgozva, ami - ha nem is befolyásolja a futást, de - kellemesebb érzést ad, ha hordja az ember. Persze amíg a low-end kategóriát használtam, nekem az is megfelelt. Ha kevés a keret, akkor én ugyanígy egy olcsóbb cipővel kezdeném, aztán pár hónap múlva, amikor már tudom, mi az, ami esetleg kényelmetlen futás közben, váltanék egy szinttel drágábbra.

(#13546) concret_hp válasza Apollo17hu (#13545) üzenetére


concret_hp
addikt

ki köll figyelni az akciókat és lőn [link]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#13547) Apollo17hu válasza concret_hp (#13546) üzenetére


Apollo17hu
őstag

Hja, most, hogy van 3 cipőm, figyelgetem, de amíg csak egy volt, és kezdett elhasználódni, nem volt idő várni a következő akcióra.

(#13548) borix válasza artiny (#13544) üzenetére


borix
őstag

Komolyabban meg kellene akkor azt a térdet nézetni addig nem erőltetném a futást.

(#13549) beltram


beltram
tag

100 eur felett 20, 150 eur felett 40, 200 eur felett 60 euro kedvezmény.

pace be with you

(#13550) Stauffenberg válasza Polacheck (#13543) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Gondolom mire körbeérnek az 5,3 kilométeren, már kezdik elölről az egészet, ismerve a magyar építőipar minőségét. Az előző már az átadás után rögtön katasztrofális állapotba került és maradt is úgy bő 10 évig.

Azért kicsit bosszantó, hogy tavaly tavaszra ígérték az átadást, de még idén sincs készen (és ősz előtt, amíg a legtöbben használnák) valószínűleg nem is lesz meg.

Mindegy, addig is ott van a Római-part, amúgy is közelebb van nekem. De lehet még ezen a héten megnézem a szigetet. Szívesebben futnék ott.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.