Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13401) kiszi07


kiszi07
senior tag

Holnap lesz egy kis egyetemi futás. Kíváncsi vagyok mennyi idő alatt futom le a távot (5,6 km) :D Elég régen futottam normálisan (kb szeptember-októberben). :) Igazából gyúrás az ment, de a futás kimaradt na majd nyáron :))

Slow down & you'll make less mistakes. At the pace of faith, work is productive, relationships prosper, & your spirit is at peace

(#13402) Newboy911 válasza beltram (#13400) üzenetére


Newboy911
tag

Én sem mondanám rá azonnal hogy cseréld ki.
Utcai cipőm 42-es, a futócipőim 42,5-es, kinivara2 42-es.
Az első cipőm 43,5-es, a boltban először a 42,5-est próbáltam de az eladó tanácsára a végén a 43,5-est vetem meg. 3-4 hónap alatt annyira kitágult, hogy nem tudtam használni.
Vékony zoknival próbáld, persze ha kicsi, akkor kicsi, csere.
1 számmal nagyobb méret szerintem sok lesz.
Persze a puding próbája.....

(#13403) Newboy911 válasza bandus (#13389) üzenetére


Newboy911
tag

Ilyen stílus mellett még van időd az órádat is bámulni ?
Bámulatos :)

(#13404) bandus válasza Newboy911 (#13403) üzenetére


bandus
veterán

hehe, itt épp előnyt adtam a többieknek :D

van egy kérdésem is: a pulzusmérő öv pántja kiöblíthető? gondolom nem tesz jót neki a folyamatos izzadás, de nem tudom mit szokás vele csinálni.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#13405) Alg válasza bandus (#13404) üzenetére


Alg
veterán

nem -hető, hanem -endő :)

Nekem rá is van írva, hogy 7 futásonként mosni ajánlott

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#13406) TheMarci válasza bandus (#13404) üzenetére


TheMarci
addikt

Mosógépben szoktam mosni, ruhákkal együtt, eddig nem lett baja sosem.

Do You Dream?

(#13407) bandus


bandus
veterán

a mai regeneráló futás: [link], egészen jól sikerült tartani a nagyjából tervezett pulzusszámot, ráadásul úgy, hogy már nem is rögzítettem a zónát. a tempó is meglepően gyors volt, remélem sikerül szépen beszórítani 6 perc alá ilyen pulzus mellett. most csak az ilyen jellegű edzésekre koncentrálok, heti 3 db-ot szeretnék belőle, meg egy 8-10 km tempót. eléggé elkeserített a 175-ös pulzusom a vivicittán, ezt a szeptemberi wizzairre szeretném leszorítani.

szerk: köszi a válaszokat, akkor hétvégén kimosom én is :) a jeladót is érheti víz (azt persze nyilván nem a mosógépben).

[ Szerkesztve ]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#13408) concret_hp válasza Alg (#13405) üzenetére


concret_hp
addikt

hm garminos? én eddig kb. 2* mostam 1 év alatt :D

vagy fullba vagy sehogy :D

(#13409) concret_hp


concret_hp
addikt

veszélyes dolog ez a sok kokszolás, alig bírom észben tartani, mit mikor kéne tolni :C
vitamin, izületvédő, omega, fehérje, citrulin malát, glutamin, camg, bcaa, ami hirtelen eszembe jut :D és akkor még azt ne részletezzük, hogy fehérje most van 5 féle, multivitamin meg 3 féle.

rendeltem végül triatlonos gatyót, 11km futás után gyakorlatilag teljesen száraz volt a combomon, elég jónak tűnik :D

vagy fullba vagy sehogy :D

(#13410) bandus válasza concret_hp (#13409) üzenetére


bandus
veterán

honnan is milyet rendeltél? bringán próbáltad már?

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#13411) Polacheck válasza concret_hp (#13409) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

Reggel Izületvédő, multivitamin, CA-MG, C vitamin, D vitamin, edzés után fehérje, nálam ennyi a kémia. Egyszer valaki látta, hogy reggelente mennyi tabit szedek és megkérdezte, hogy szívbeteg vagyok-e :C

ON: Nem akarom elszólni magam, de ma volt az első nap, hogy úgy keltem ki az ágyból, hogy egyből rá tudtam állni a sarkamra, mindenféle fájdalom nélkül. Eddig a reggelek 15 perc sántikálással indultak. Már verem a fejem a falba, hogy nem mentem el egy hónapja orvoshoz. :W

less qq more pewpew!

(#13412) Alg válasza Polacheck (#13411) üzenetére


Alg
veterán

Futás után teszek egy kis fehérjét a zabkásába, ha nem felejtem el...
(az iso-m elfogyott egy hónapja)

Ja, pezsgőtabi számít? :U

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#13413) concret_hp válasza bandus (#13410) üzenetére


concret_hp
addikt

[link] tegnap jutott csak el hozzám, szóval mgé csak futás volt.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#13414) bandus válasza concret_hp (#13413) üzenetére


bandus
veterán

kíváncsian várom a többi infót is, úszást is megnézhetnéd benne. úgy is most szándékozom rendelni rosebikes-ról, kell bringáscipő, pedál, meg minden egyéb szarság is :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#13415) concret_hp válasza bandus (#13414) üzenetére


concret_hp
addikt

miért, bringát vettél má'?

vagy fullba vagy sehogy :D

(#13416) bandus válasza concret_hp (#13415) üzenetére


bandus
veterán

folyamatban :D de végre eldöntöttem a sok lehetőség közül, hogy melyik lesz a befutó.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#13417) kolosanyi válasza bandus (#13416) üzenetére


kolosanyi
veterán

Futó? Most akkor mégse bringa lesz? :DDD

(#13418) Alg válasza kolosanyi (#13417) üzenetére


Alg
veterán

Ne zavarjátok össze ;]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#13419) Newboy911 válasza concret_hp (#13409) üzenetére


Newboy911
tag

Engem is érdekelnének a tapasztaltok a ruhával kapcsolatban.
A betét nem hiányzik a bringázáskor ?
hogy néz ki most egy heted számokban ?
úszás, futás, bicikli.

(#13420) anorche1


anorche1
őstag

Ma megyei atlétika versenyen 1500m -en 4perc 32mp -et futottam. Rohadt sok. Vagy 15mp -et kéne valahogy faragnom. Az ilyen rövid távoknál is javíthatok, ha hozzátok hasonlóan, bizonyos pulzus tartományban edzek?

Ja igen, holnap még megyek 3000 -et futni. Ma este/délután elmenjek egy picit kocogni, vagy már csak pihenjek?

[ Szerkesztve ]

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#13421) kolosanyi válasza anorche1 (#13420) üzenetére


kolosanyi
veterán

Szerintem középtávra nem a legjobb a hosszútávos megközelítés. Persze, ha fejleszed az aerob alapot, az jó, de azt csak rövidebb ideig csinálnám, amúgy a hangsúlyt a kigyorsító edzésekre fektetném. Meg erő-állóképességi gyakorlatokra.

[ Szerkesztve ]

(#13422) bandus válasza anorche1 (#13420) üzenetére


bandus
veterán

persze, csak annak a bizonyos pulzustartománynak magasnak kell lennie :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#13423) bandus


bandus
veterán

Unatkoztam
azért van még bőven tartalék a cipőkben, egy darabig biztos nem kell újat vennem. bár ez nem jelenti azt, hogy nem is fogok :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#13424) tomcica válasza anorche1 (#13420) üzenetére


tomcica
Topikgazda

15mp egy eros 1500-as idobol RENGETEG,azt nem adjak csak ugy,hogy megnoveled az aerob alapot es majd kifutod egy nagy loooszerszamot

200as es 400as resztavok....500+300 es 600+200-as szettek versenysebessegen vagy meg gyorsabbon,valamint valtogato 100-ak 200ak tudnak meg segiteni (100gyors 100lassu...vagy 200gyors 200 kozepes)

telen pedig 1000m-es es 400-as eros temposebesseg ami ad allokepesseget a tavasztol torteno gyors munkara,de arrol mar lekestol

nekem anno 3.59 volt az 1500-am es nem adtak oda csak ugy :DDD

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#13425) ígyvanferi


ígyvanferi
addikt

Na megvolt az 5,6 km-es egyetemi verseny. Sajnos nem sikerült 22-n belülre kerülnöm, 22:23 lett. Éppen 4-es tempón belül. Volt még benne, akár meg is lehetett volna a cél, de a biztosra mentem. Nincs még igazán rutinom versenykörülmények között, nem akartam hullaként bezuhanni a célba. Őszre azért meglesz ez kevesebb, mint 22 perc alatt.

[ Szerkesztve ]

(#13426) anorche1 válasza tomcica (#13424) üzenetére


anorche1
őstag

Köszi neked, és a többiknek is :R :)

Megpróbálom ezeket a résztávos edzéseket :)
Jön majd úgyis a nyári szünet, akkor orrvérzésig futok + tekerek a taekwondo mellet. Sajnálom hogy hamarabb nem kezdtem el komolyabban sportolni :(

Neked ez a 3:59 -es idő hány éves korodban jött össze?

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#13427) kiszi07 válasza ígyvanferi (#13425) üzenetére


kiszi07
senior tag

Grat, hát nekem úgy begörcsölt az epém alig tudtam lefutni időn belül 2-3x sétáltam, se baj :D

Slow down & you'll make less mistakes. At the pace of faith, work is productive, relationships prosper, & your spirit is at peace

(#13428) concret_hp válasza Newboy911 (#13419) üzenetére


concret_hp
addikt

11-12 órás hetek voltak az utóbbi hetek, meg egy 8-9 közti volt, de most már nem nagyon lesznek könnyebbek, nyilván ha valami sérülés nem jön, ami sose hiányzik ugye.
példa nyilván kb. ekörül kell edzeni, de pl úszást nem nyomom így, néha edzés, néha meg csak simán úszok egy ~3km-t, futás meg bringa sincs ilyen szinten megtervezve, hogy na ekkor ez akkor az, meg na ekkor lesz pihenő nap és a többi, féligmeddig érzésből nyomom. most áprilisban próbálok heti 40 körül futni, úszás heti 2 átlag, bringázni meg bármikor elmegyek amikor kedvem van :)

amúgy azt is kitaláltam h az lesz a rendszer, hogy 2-2.5 naponta egy féltávnyit edzek kb. (már amikor nem lesz közben hosszabb bringa ugye, bár még csak egy 100km-st mentem idén)

óbudai futómókára parkolási ötlete van valakinek? :)

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#13429) beltram válasza concret_hp (#13428) üzenetére


beltram
tag

én úgy néztem, hogy a Pünkösdfürdő utcában végig lehet parkolni.

pace be with you

(#13430) Newboy911 válasza concret_hp (#13428) üzenetére


Newboy911
tag

Szerinted az áprilisból kiindulva, idén összejönne nekem egy féltáv ?
Szerinted ? :)

(#13431) concret_hp válasza Newboy911 (#13430) üzenetére


concret_hp
addikt

futás az okés, legalábbis ránézésre jónak tűnik mindenképp, úszás nem tudom mennyire zsibbaszt le, ill. ilyen 60-70km-s bringák azért kellenek, azon jó lenne kicsit alacsonyabb pulzus. aug-szept környéki versenyek még simán jók lehetnek, de mondjuk 3 hét múlva az orfűi nem valószínű hogy ajánlott lenne. ill. ha nyomsz előtte egy olimpiai távot, az alapján mondjuk sokat látsz. ill az 1km / 35p úszás az hogy néz ki pontosan, pihikkel együtt annyi-e? féltávon asszem 1:10 szokott lenni a szintidő az úszásra. szóval nem reménytelen, de ha holnap odaállnál valszeg lenne baj a végén így ránézésre. féltávú edzésterv is van edzésonline-n de azt annál kevesebb edzéssel is meg lehet cisnálni, mint amit ott írnak. én pl tavaly jan-ápr asszem olyan 3-4* úsztam összesen :D

mondjuk olimpiaiból velencét tudom csak ami jun eleje, meg az aluminium mant ami szept eleje.

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#13432) concret_hp válasza concret_hp (#13431) üzenetére


concret_hp
addikt

ja lehet írtam, de én olyan úszást sosem csinálok ami kevesebb 1700-1800m-nél, van az edzésonline-s tervekben 1-2 ilyen 1300m meg hasonlók, annyiért nem megyek el az uszodába. az 1700-2000m is edzésen jön össze, ha egyedül megyek akkor inkább a 3000m-t lövöm be.

ill. kombó edzsét is jó nyomni, bringa után egyből futni 1 kicsit, az ugye azért más érzés, mint külön-külön.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#13433) tomcica válasza anorche1 (#13426) üzenetére


tomcica
Topikgazda

18eves voltam anno,most kb 4.10-12 ami megmaradt igy a 40 tajekan

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#13434) Newboy911 válasza concret_hp (#13431) üzenetére


Newboy911
tag

Nagyon jól látod, az úszás a leggyengébb láncszem. :)
Kb 1-1,5 hónapja kezdtem el úszni mikor zsibbadni kezdett a bal kezem.
(szerencsére az úszás kezdete után, pár hétre elmúlt a zsibbadás)
Nem akartam erőltetni az elején az úszást, most szépen fokozatosan növelem a távot.
A gyerekeket viszem úszni, így is - úgy is ott kell lennem.
Az 1Km 35 perc csak erős becslés, nincs óra az usziba. (kellene már egy pontos teszt)
A bicikli adott, kedd-csütörtök 20-25Km, utána 10K futás.
(vagy mehetnék 40K-s kört is, de akkor kevesebb idő marad a futásra)
A hétvége egyik napja bicikli 50-től felfelé fokozatosan.(terv)
A hétvége másik napja futás lassú 15-20K
Majd megmutatom a májusomat is egy hónap múlva :)

(#13435) deicide válasza anorche1 (#13420) üzenetére


deicide
veterán

Megközelítés kérdése, hogy mennyire sok, én nem tudnék 3 perces átlaggal 1.5km-t futni. Ellenben tudom 50-et 4:20-assal. ;]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#13436) concret_hp


concret_hp
addikt

telóval futás hívőknek jó ajánlat: [link]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#13437) Cathfaern válasza concret_hp (#13436) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Ezek az általános BT-s órák együtt tudnak működni olyan órákkal, mint pl. a Polar M400? Szóval mondjuk veszek most ilyen pántot, használom telefonnal, majd fél év múlva veszek egy M400-at, akkor azzal is fog működni? Vagy azok csak a saját öveiket hajlandóak használni?

Szerk: Ezen cikk szerint igen.

Szerk2: Mondjuk most nézem, ez nagyon műanyag... szűkebb mellkasú férfiaknak (illetve általában nőknek) jó eséllyel elég kényelmetlen.

[ Szerkesztve ]

(#13438) concret_hp válasza Cathfaern (#13437) üzenetére


concret_hp
addikt

halvány fogalmam sincs, életemben nem futottam telóval, csak láttam, gondoltam berakom :)
de mivel azt írja bluetoothal kommunikál, az órák meg ant+ így sanszosan nem jó.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#13439) beltram


beltram
tag

átvette már rajtam kívül valaki az óbudai futófesztiválra a rajtszámot?
elég fura anyagból van, bírni fogja a strapát? nem szeretnék úgy járni, mint a tavalyi nato futáson, ahol "leolvadt" rólam a rajtszám. :)

pace be with you

(#13440) Cathfaern válasza concret_hp (#13438) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Azóta rákerestem, újabb Polárok már BT-t használnak, nem ANT+-t. Szóval azokkal tuti jó, decathlon bt-s pulzusmérőjénél is írja, mint támogatott órák: [link]

(#13441) concret_hp válasza beltram (#13439) üzenetére


concret_hp
addikt

én átvettem, nekem sztem mrá volt ilyesmi valahol.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#13442) tomcica válasza Cathfaern (#13437) üzenetére


tomcica
Topikgazda

igen,en vennek egy polar H7-et telefonnal hasznalnam es kesobb hozza egy orat

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#13443) bandus válasza tomcica (#13442) üzenetére


bandus
veterán

Az elegge rafizeteses, ha kulon-kulon veszed meg oket.

Mas: aki sokat fut terepen, erdoben, az hasznal valamifele kullancs elleni vedelmet, riasztoszert, stb?

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#13444) Polacheck válasza bandus (#13443) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

Ezen én is sokszor agyaltam már, de mielőtt rájöttem a megoldásra mindig elfelejtettem a problémát :)

less qq more pewpew!

(#13445) Aristeus válasza bandus (#13443) üzenetére


Aristeus
tag

Én eddig semmit sem, minden futás, majd zuhany után átnézem magam, hogy jött-e esetleg utitárs velem haza. Ha nem állsz meg nagyobb fűben, folyamatosan mozogsz, szerintem nem sok esélye van felmászni rád.

Ameddig ellátsz, addig el is tudsz futni.

(#13446) kolosanyi válasza Aristeus (#13445) üzenetére


kolosanyi
veterán

Én egyszer egy erdei kirándulásról hoztam haza egy kullancsot. Amint hazaértem, befeküdtem egy kád vízbe és akkor találtam meg. Pont a karhajlatomban a vénámat szívta a g*ci, nem tudom hogy ment be oda, mert hosszúujjú volt rajtam. Mire a kádba feküdtem, akkorára dagadt, hogy nem tudtam nem észrevenni, de kiszedtük, aztán nem lett gond.

(#13447) Rabbitf_24


Rabbitf_24
őstag

Hello mindenki

a Nike lunarglide 5 az ugyebár neutrális/enyhén pronáló.
A Nike lunarglide 6-ra meg ezt olvasom minden külföldi tesztnél, hogy "overpronator".
A magyar boltok oldalain meg, hogy: "Enyhén támasztott edzőcipő, kis- és közepes mértékben bedőlő bokájú, illetve neutrális futóknak. " Ezt nem igazán vágom.

Akkor a Lunar 6 neutrális lábra való vagy sem? :F

(#13448) kolosanyi válasza Rabbitf_24 (#13447) üzenetére


kolosanyi
veterán

Nekem a 3-asra azt mondták anno a Spuri boltban, hogy neutrálistól az enyhén pronálókig jó választás lehet, mert olyan a talpszerkezete, hogy több héjból áll, amik mozognak vagy mi a fene, és ott támaszt alá, ahol kell. Szerintem egy jó része bullshit volt, de nekem enyhén pronáló lábam van és jó volt a Lunarglide 3, szerettem.

(#13449) Rabbitf_24 válasza kolosanyi (#13448) üzenetére


Rabbitf_24
őstag

Nekem 5 van (kopott el), ami ugyanolyan akkor mint a Te 3-as cipód volt. Most próbáltam egy 6-ost, gondoltam felugrok a netre és megnézem, hogy ez is neutrális/enyhén pronáló lábra van-e, de nem találtam megnyugtató válaszokat... :(

(#13450) vans? válasza Rabbitf_24 (#13447) üzenetére


vans?
őstag

Nekem Lunarglide 6-om van es pronalo labam, Spuriban ajanlottak ezt.

hábm bábm

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.