Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14601) t1 válasza gombi01 (#14598) üzenetére


t1
addikt

Valamikor csatlakozhatok hozzàd egy edzésre, megnézni hogyan működbek ezek a résztàvozàsok ? :)

Szeptemberre 1:50:00 alatti fm kell, 98% hogy most is megy, de nem baj ha ràedzek :)

[ Szerkesztve ]

(#14602) Rabbitf_24 válasza gombi01 (#14600) üzenetére


Rabbitf_24
őstag

A pihenés akkor itt tényleg pihenés, nem kocogás, hanem aktív levegő után kapkodás.. :D

(#14603) deicide válasza gombi01 (#14600) üzenetére


deicide
veterán

3:35-ös 400-akat 1:30 alatti félmaratonhoz?? :Y
Talán egy ilyen 400-at ha tudnék futni és mégis 1:24-es félmaratont tudok. Akkor nem csak egy út létezik ezek szerint. Mondjuk nálam éles határ van, 3:40 alá nagyon nehezen tudok bemenni, azon viszont egész jól elvagyok.

Amúgy csak 1km-es résztávozást szoktam, 3:40-3:45 és 4:30-4:35 váltogatva, de ez inkább már maratoni felkészítő, ellenben félmaratonra is gyorsultam vele jócskán.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#14604) ígyvanferi válasza deicide (#14603) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Én is 80-84-es 400-akat futok, ha ez az adott táv (bár inkább 2-300 m a résztáv). Az utolsó 1-2-t 80 alatt. És csak egy 1:50-es félmaratoni időm van.

(#14605) tomcica válasza Rabbitf_24 (#14602) üzenetére


tomcica
Topikgazda

azzal fuzod oket ossze,ha nem eleg az aktiv kocogas,tehat nem megy le 150 kornyekere a pulzus,akkor lassabbra futod a resztavokat,nem 85 hanem 88-92,ahogy megszokod minden marad,csak gyorsul a 400m 86-88...84-85 ott megallsz es csak tartod,kesobb a pihenot rovidited v gyorsabban futod,igy nem gyorsul tovabb 3-5K iranyaba,hanem kotod ossze az 1.30-ra celzott resztavokat es siklik at tempoba

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#14606) deicide válasza ígyvanferi (#14604) üzenetére


deicide
veterán

Akkor nem nagyon értem, nagyon kevés időt töltök 4:00 alatti tempóval mégis megy 3:58-al a 21km, de akkor hogyan?
Nektek ez alapján 1:20 körül kellene futni a 21-et.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#14607) Alg válasza deicide (#14606) üzenetére


Alg
veterán

Valószínűleg nincs meg neki az állóképességi alap, ha jól emlékszem ő 5k-kat fut 20 perc környékén...

Ellenben te meg 15k alatt el sem indulsz ;]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#14608) tomcica


tomcica
Topikgazda

Mai: kicsikkel kezdtem -> 10kor mezitlab a fuvon,benne 10x100m (R oldalt) utana 3x1000m (r400) 3.54..3.53..4.07 R600 400m R400 400m 84 (temposra direkt) es 72 (!) ez fullos (200nal 35volt)... kifutas benne 5x40m valtott labu szokdeles,itt voltam 13km-nel onnan 3x200m (R100) R400 3x200m (R100) R400 2x200 (R150) utolso maxra...idok: 28mp vege atlagosan,utolso 25.44 hulla labra,a tempok azert kivettek belolem is eleget,ma ossz 18km

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#14609) tomcica válasza deicide (#14606) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Igen neked boven 1:18 alatt kellene mar futnod a felmarcsit :K (ja most latom nekik-et irtal,nekik is csak a te allokepessegeddel es ezekkel a sebessegekkel igen)

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#14610) deicide válasza tomcica (#14609) üzenetére


deicide
veterán

Szerintem a súlyom korlátoz, kicsit lejjebb kellene mennem 85kg-ról, mondjuk 78-79-re, az hozhatnak 3-4 percet.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#14611) tomcica válasza deicide (#14610) üzenetére


tomcica
Topikgazda

suly egyik tenyezo,de te egyaltalan nem csinalod ezt az edzest (tehat a gyorsasagi allokepesseget csak bizonyos sebessegig viszed onnan csak tolod ki a tavot)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#14612) ígyvanferi válasza deicide (#14606) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Ezt egyébként még nem biztos, hogy teljesen értem, hogyan lesz pár 4:00-es tempójú résztávból 4:00-es tempójú félmaraton.
Ja, nincs igazán hosszú távon állóképességem, ritkán futok 15 km felett. 5,6 km a céltáv leginkább, az a tempófutás távja, ott próbálok gyorsulni. Többször ment már 3:55-ös átlaggal. 10 km-en ez már csak 4:20. Aztán szépen csökken 5:00-re.

(#14613) tomcica válasza ígyvanferi (#14612) üzenetére


tomcica
Topikgazda

ugy hogy kesobb atalakul tempofutassa ezen a sebessegen,tolod ki hosszabb tavra,a resztavos napon meg tovabb gyorsitod (hiszen nem az 1,30 a vegcel ugye :D )

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#14614) deicide válasza tomcica (#14611) üzenetére


deicide
veterán

Na de akkor akik meg rendesen nyomják a 400-as résztávokat, 3:35-ös tempóval, miért nem mennek bőven 1:30 alatti félmaratont?

Ja értem, akkor ezt a tempót kell kitolni hosszabb távra, azaz több ismétléssel...

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#14615) tomcica válasza deicide (#14614) üzenetére


tomcica
Topikgazda

mert nem fuzik ossze (gyorsitva a pihenot valtogato futassa v. nem roviditik le a pihenot)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#14616) ígyvanferi válasza tomcica (#14613) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Akkor ezt még tologatni kell kifelé. 8x400 szokott menni, rövidebből 10, illetve 200-at dombrafel nyomom. Kétszer próbáltam 1000-es résztávot is, először 4, másodjára 5 ismétlés, 3:40-3:45 között. De ez eléggé kikészített. Messze van még innen az 1:30-as félmaraton. Illetve többször kéne hosszabbat is futni, inkább itt látom a problémát.

[ Szerkesztve ]

(#14617) tomcica válasza ígyvanferi (#14616) üzenetére


tomcica
Topikgazda

A felmaratonhoz iszonyat munka es allokepesseg kell (hogy egy bizonyos tempon ne sokat lassulj 15km utan) evekig kell epitgetni,a resztavos munka egyik kulcs lehet benne,a tempo a masik,a teli alapozas a harmadik,ahol gyenge pont van azt kulon helyretenni,az egeszet osszeerlelni,mentalisan kibirni azt az eros tempot a masodik feleben is stb...stb.

Ahogy deicide mondja,egy nyulat tobb felekeppen meg lehet nyuzni,es lesz egyen aki jobban reagal a resztavos munkara,masok mashogy epitik fel,nincs ezzel semmi baj ;)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#14618) tomcica válasza ígyvanferi (#14616) üzenetére


tomcica
Topikgazda

ha evek utan is 10x400m-at csinalsz mondjuk 400m pihenovel es nem valtoztatsz semmit,akkor nem jol csinalod,a test hozzaall egy bizonyos terheleshez,utana megint ossze kell zavarni (sebesseg,darabszam,terep,piheno megvonasa v. gyorsitasa,elofarasztas kozepes tempokkal stb..stb.)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#14619) ígyvanferi válasza tomcica (#14618) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Májusban futottam először 400-as résztávokat. Pont ezért raktam be, hogy valami változzon, a 300-assal váltogatom. Illetve szintén emiatt próbáltam ki nemrég az 1000 m-t is.
Évekről még nem beszélhetünk, kicsit több mint egy éve futok az általad javasoltak szerint. Persze pár dolog azért módosult azóta, de előtte csak simán elmentem futni mindenféle terv nélkül.

(#14620) deicide válasza tomcica (#14618) üzenetére


deicide
veterán

Na, jövő héttől tényleg elkezdem a résztávozást. Van egy 400 méteres döngölt földes körpálya a tóparton.
Mivel kezdjem egész pontosan?
3:58-at tudtam tavasszal 21-en, ehhez viszonyítva kellene, hogy ez novemberre feljavulhasson 3:50 környékére (1:20-as FM)

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#14621) gombi01 válasza deicide (#14606) üzenetére


gombi01
tag

(#14606) deicide:
"Nektek ez alapján 1:20 körül kellene futni a 21-et." A próféta szóljon belőled :R

Télen a 3x3K-t vagy 3x4K-t szoktam 4:10-re futni, az 1K-t még nem próbáltam de 4percesekre talán 3x menne.

(#14601) t1
akár jöhetsz ma is, olyan fél 7-7 körül megyek a stadionba.

[ Szerkesztve ]

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#14622) t1 válasza gombi01 (#14621) üzenetére


t1
addikt

Dolgozok ma de valamikor összebeszélhetünk :)

Màs, meghoztàtok a kedvemet ezekhez a vàltoztatàsokhoz eddig csak lejàrtam futni hol hosszabbat hol rövidebbet így is fejlődtem nagyon sokat, persze ha könnyebb lennék akkor gyorsabb is de fogyni nem akarok végre jön fel egy kis izom az edzések miatt is most 91kg vagyok.

A kérdésem az heti 3x tudok menni futni hogy kéne elosztani résztàvozàssal mindennel eggyütt hogy tudjak gyorsulni most a 10km-t 5:00 pace alatt tudom futni, a legjobb 16km-en 5:03 volt az àtlag idén 1:50:00 alatti fm-t akarok, összesen eddig 450km ha van bennenm

Köszi :R

(#14623) tomcica válasza ígyvanferi (#14619) üzenetére


tomcica
Topikgazda

nem konkretan rad vonatkozott,sot meg csak Gombira sem,olyan regen es annyit meg egyikotok se allt bele a 10x400-ba (a tiedet szam szerint nem is tudom epp) hanem nalunk volt ket idosebb futo a klubban,akiknel nagyon is jol latszott,hogy megakad egy szinten az egesz,mert nem adnak uj ingert a testnek

deicide,mivel nem csinaltal meg ilyet es egesz nagy testet kell mindig meginditani (ugye minden korben :) ) igy azt mondom legyen elso edzes csak 88-90mp 10x400m (a pihenot pedig 200m kocogas) papiron te ezt tudod futni,mivel ez mas jellegu edzes igy azert ra kell am allni :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#14624) tomcica válasza gombi01 (#14621) üzenetére


tomcica
Topikgazda

ha ilyen 4.10-es iramokat tudsz akkor latatlanba 5x1K 3.55-4.00 mint a huzat ;]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#14625) concret_hp válasza t1 (#14622) üzenetére


concret_hp
addikt

16km 5 percesben azzal már kijön az 1:50es félmaraton sztem :)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#14626) t1 válasza concret_hp (#14625) üzenetére


t1
addikt

Remélem, de ez csak egy dolog mindenképpen kell valami rendszeresség hogy még gyorsabb legyek.

(#14627) deicide válasza tomcica (#14623) üzenetére


deicide
veterán

Oké, már be is programoztam az órába a résztávot. Pulzust a pihenő alatt mennyire engedjem vissza?

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#14628) tomcica válasza deicide (#14627) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Irtam privatba is,de mar gep elott vagyok,szoval 200m kocogas,csak nezd meg a resztav vegen mennyire megy fel es a kocogas vegen mennyire esik le,mondjuk minden harmadik darabot megnezel,utana majd lehet finomhangolni a sebessegen es a pihenon.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#14629) deicide válasza tomcica (#14628) üzenetére


deicide
veterán

Bemásolom majd a grafikont, kedd lesz a nap, mert most a "pályán" az EFOTT van, koncertek, stb. :DDD

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#14630) t1 válasza t1 (#14626) üzenetére


t1
addikt

Alakul ez :)
Megint a felénél döntöttem el, hogy az előző időmet megakarom javítani :)

[link]
[link]

(#14631) Rabbitf_24 válasza t1 (#14630) üzenetére


Rabbitf_24
őstag

Mindentbelepadlógáz volt, vagy volt még tartalék? 4:20 a végén az már jaú. :)

(#14632) t1 válasza Rabbitf_24 (#14631) üzenetére


t1
addikt

Volt még benne az első 2.5km-en 5 körülit akartam utàna kezdtem el "nyomni" szerintem 23 perc alatt lehetek valamivel ha verseny lenne.

(#14633) tomcica válasza t1 (#14630) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Szep munka,de ez nem a max 5K-d,ez csak egy nagyon jol elkapott progressziv tempo :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#14634) t1 válasza tomcica (#14633) üzenetére


t1
addikt

Köszi :) tudom, legalább is érzem, hogy ennél gyorsabb is tudnék lenni. Szépen fejlődök tavaly ilyenkor a legjobb 1km-es szakaszaim 6:30 körül voltak :D

[ Szerkesztve ]

(#14635) tomcica válasza t1 (#14634) üzenetére


tomcica
Topikgazda

meg kell tanulni es szokni azt,hogy mar az elso kilometer is viszonylag feszes es onnan feszited tovabb (de mar nem ilyen mertekben mint ennel pl 4.39-4.35 es onnan feszited tovabb) akkor tudod kihozni azt ami valoban benned van ezen a tavon,az se art ha valaki segiti/huzza az iramot :K

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#14636) t1 válasza tomcica (#14635) üzenetére


t1
addikt

okés :R van mit szokni tanulni rendesen :) de nem baj lényeg hogy legyen fejlődés, ahonnan indultam ezek az idők elérhetetlenek voltak 1.5 éve úgy hogy minden kis apró változásnak örülök :))

(#14637) tomcica válasza t1 (#14636) üzenetére


tomcica
Topikgazda

igy van

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#14638) gombi01


gombi01
tag

Most nézem Monacóban új női 1500m világrekordot 3:50:07 futott Dibaba (22éves hölgy) :R

Én tegnap 800métereken mentem 2:50-3:00 közöttieket és a belem kilógott.

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#14639) tomcica válasza gombi01 (#14638) üzenetére


tomcica
Topikgazda

igen-igen :R de a ferfi 1500m is naaaagyon durva lett am,minden idok otodik legjobb ideje 3.26.69 !

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#14640) t1 válasza gombi01 (#14638) üzenetére


t1
addikt

Én egyik este az Eurosporton 2015 Cali ifjúsági atlétikai vb-t néztem, ott is volt futás hát az afrikai kontinens versenyzői elég durván állva hagytak mindenkit :)

(#14641) tomcica válasza t1 (#14640) üzenetére


tomcica
Topikgazda

[link]

ez meg egy bosnyak fiatalember,odatette rendesen :K

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#14642) Newboy911 válasza tomcica (#14641) üzenetére


Newboy911
tag

Nézem a futamot, mondom jól bekezdett a srác, de sokszor nézeget hátra.
Első kör után rájöttem hogy ő a nyúl. :)
De mondom, itt a másik nyurga legény ez lesz az.
Az utolsó kanyarban elmegy mellette 3 afrikai, mondom jó az a 4. hely is.
És a végén jött Tuka. :Y

(#14643) Rabbitf_24


Rabbitf_24
őstag

Valaki jön Balatonfüredre a Night run-ra?

(#14644) Melorin


Melorin
addikt

Sziasztok!
Április óta futok heti 2 alkalommal. Cipőt is vettem amikor elkezdtem, egy Saucony Jazz 17-et.
Csak sajnos fájnak a sípcsontjaim. Középmagasságánál, egészen a külső rétege, mintha beütöttem volna. Ha az ujjaimmal hozzáérek, akkor is fáj.
Igazából nem azóta fáj, hogy elkezdtem futni. Már előtte is fájt, és én úgy gondoltam, hátha a futás megerősíti. Nem így történt. Magnéziumot szedtem 2 hónapig. Semmi javulás.
Van valami ötletetek, mit csináljak?

(#14645) inf3rno válasza Melorin (#14644) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nekem 4 napos rock fesztivál után volt ilyen, amikor részegen ugráltunk a betonon több órát minden este. Utána futásnál kb 100 méter után elkezdett fájni úgy, hogy menni alig tudtam. Tartottam pár év szünetet, és magától elmúlt. Nem tudom, hogy van e más megoldás, vagy hogy szervileg mi okozza.

Laikusként azt mondanám, hogy szüneteltesd kicsit a futást, és néhány hétig minden nap ugrálj aprókat 1-2 percet, attól megerősödik. Legalábbis kung-fuban is így keményítik be pl az öklüket, hogy kopogtatják vele a falat, stb. Azért jó lenne tudni, hogy mitől fáj.

Buliban hasznos! =]

(#14646) Agostino


Agostino
addikt

sziasztok

továbbra is érdekelne tipp olyan olcsó órára, amely képes bizonyos időzközönként jelezni: a futás pihenés időszakot szeretném ezzel megoldani. az óranézegetés nem gyere be. cipőt szereztem ma, ki sem akartam lépni belőle annyire kényelmes és jól fogja a lábam : ))

[ Szerkesztve ]

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#14647) t1 válasza tomcica (#14641) üzenetére


t1
addikt

Durva emberek vannak.

Megvolt a Legion Run is, akadály versenynek jó volt, de egy nagyon alap felkészülés elég lett volna hozzá nem volt egy nagy szám, szervezés katasztrófa volt, maga a futam is igaz nem verseny de hihetetlen volt, hogy az 5km-es távot a mezőny fele gyalog tette meg 2 perc futás után ájuldoztak :F

[ Módosította: mukibuci ]

(#14648) t1 válasza t1 (#14647) üzenetére


t1
addikt

Itt se szabad hirdetni? :F :F :F

(#14649) bandus


bandus
veterán

Elmentem most futni egyet: 5 km, 6:35 atlagtempo, 175 atlagpulzus. Most visszakoszon a 6 het kihagya es bulizas, majd kikoptem a tudom. Azt hiszem most engedtem el a 6 oran beluli feltavot :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#14650) Alg


Alg
veterán

Én meg kinéztem egy bécsi félmaratont ősszel, a Práterben 4*5km-es kör (3/4-e a középső aszfalton), valami 20-30EUR a nevezés...

Bár kérdéses, lehet szeptembertől fél évig Yorkban leszek kiküldetve... (ott is biztos vannak szép futópályák)

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.