Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15051) deicide válasza Polacheck (#15050) üzenetére


deicide
veterán

Igen, olvasgattam én is panaszokat és nem is értem, egy ideig kézzel is rajzolgattam az útvonalat endo-n és mindig ugyanaz jött ki.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#15052) Cathfaern válasza deicide (#15049) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Na de a Fénix3 kb. 150.000 Ft-ba kerül, nem 100k környéki :)

(#15053) deicide válasza Cathfaern (#15052) üzenetére


deicide
veterán

Azért is írtam, hogy az már az a kategória, ahol a pontosságra is figyeltek ha igaz a marketing. :K

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#15054) inf3rno válasza Polacheck (#15047) üzenetére


inf3rno
nagyúr

kolosanyi-ról én úgy tudom, hogy több, mint 1 éve használja megelégedéssel.

Buliban hasznos! =]

(#15055) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Na jó visszakerestem, mert nem voltam benne biztos. Márciusban vette, szóval csak 5 hónapja. :))

Buliban hasznos! =]

(#15056) bandus válasza inf3rno (#15054) üzenetére


bandus
veterán

ő azért nem "többen", plusz meg se jelent még egy éve a termék ;)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#15057) Cathfaern válasza inf3rno (#15054) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Igazából a Polar M400 ha jól tudom 2014 decembere óta kapható :) kolosanyi meg tuti idén tavasszal vette.

(#15058) inf3rno válasza deicide (#15051) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nem produkálnak egyenletes minőséget a gyártósorok ezeknél a cégeknél. Simán lehet, hogy a te batch-ed tök jó, míg mondjuk egy hónappal később kijött órák pontatlanok, mert valamelyik gép elállítódott a gyártósoron, és nem vették észre. Ezért szerintem a legjobb megvenni kipróbálni, és ha nem jó, akkor 8 napon belül elállni a vásárlástól. Ezt minden netes vásárlásnál meg lehet tenni.

Buliban hasznos! =]

(#15059) inf3rno válasza Cathfaern (#15057) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Látom szerettek szőrszálhasogatni. :C

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#15060) Alg válasza inf3rno (#15058) üzenetére


Alg
veterán

Vagy csak nem jól használják a népek, ha nem állsz meg edzés előtt picit amíg beáll fixre a pozi, hanem csak mész és amint jelez hogy van jel indítod, akkor pontatlan lesz. (a mozgás közbeni pozícionálás a nagy gyengéje a GPS-eknek, de ha már megvan a jel fixen, akkor pontos is marad általában.)

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#15061) Kimmuriel


Kimmuriel
aktív tag

De egy firmware update is sokat segíthet (már amelyik vekkernél ezt meg lehet tenni).

(#15062) Gergőke88 válasza inf3rno (#15059) üzenetére


Gergőke88
addikt

Kicsit zavaró, ez a sok hszed. nem tudnád őket egyben megválaszolni?

(#15063) borix válasza Alg (#15060) üzenetére


borix
őstag

Köze nincs hozzá mert hamar találnak jelet és onnét már (pontos) lenne ha nem olcsó Chipset raktak volna bele.
Pl hídon átkelve berakhat a folyóba úton menve berakhat a patakba.Hosszabb egyeneseknél nem lényeges mert ha kevés a kanyar akkor mindegy,hogy a patakban vagy az úton jelöl a távolság nem változik jelentősen.
De ha sok a kanyar pl parkban futsz mondjuk 20 kört különböző útvonalakon ez legyen 6km távolság az M400
kilométerenként tévedhet 45-50m a Galaxy S3 13m.

(#15064) inf3rno válasza borix (#15063) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Azt mondják nem csak a chipset számít, hanem az antenna, erősítő, egyéb hardverek, szoftver, stb... is. Nem mindig jön le chipset alapján, hogy melyik a jobb. Az M400 és a Galaxy S3 esetében azért igen. Azoknál uBlox 7 és Broadcom 47511 van, amik más kategóriát képviselnek. Jó lenne, ha már jönnének Broadcom chipsetes órák is, és nem csak a szemetet kapnánk.

Buliban hasznos! =]

(#15065) gombi01


gombi01
tag

nah én is beleokoskodok :)
akad pár órám... most éppen egy Fenix 3-at használok.
Annyi mindentől függ, hogy melyik óra milyen távot mér, hogy leírni sem tudom, elég sokat már fel is soroltatok.
Két Garmint összehasonlítva (910xt & Fenix3) volt amikor 18km-en keresztül nem volt különbség és volt, hogy 10km-es távon 230méterrel rövidebb mért az egyik, de ez pl simán adódhat abból is, hogy nem egy kézen voltak. A Fenix 3 amúgy elég bonyolultan számolja a távolságot.
Én is követem a Garmin forumot, olvastam róla a sok panaszt, de ennek ellenére megvettem és nagyon tetszik.
Valószínű úgy gondolkodtak a fejlesztők, hogy majd a felhasználók tesztelik és az alapján javítgatják a firmware-t... 150eFt-ért mondjuk kicsit megerőltethették volna magukat :)

Tomcica válogatott kínzásait (qurv@ 400métereket) a stadionban szoktam lefutni, a felfestett csík mindig ugyanott van ha esik, ha fúj, ha meleg vagy éppen hideg van.
A többi edzésem meg általában dombra futás, lépcsőzés vagy hosszú futás. Itt annyira nem figyelem a tempót.
Versenyen mondjuk még nem voltam vele, majd ott kiderül mennyire idegesít :)

Szóval ha van rá pénz akkor olyant kell venni ami tetszik, és ha netán szar akkor is megbocsájtod neki mert TETSZIK.

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#15066) inf3rno válasza gombi01 (#15065) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Szóval ha van rá pénz akkor olyant kell venni ami tetszik, és ha netán szar akkor is megbocsájtod neki mert TETSZIK.

Ez a leghasznosabb hozzászólás eddig az egész GPS óra témában. :D

Buliban hasznos! =]

(#15067) tomcica válasza gombi01 (#15065) üzenetére


tomcica
Topikgazda

neked keresunk valami occo kinai GPS-t,hogy a 400m csak 365 legyen es akkor talan meglesz amit mar tudnod kellene azokon a resztavokon ;]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#15068) inf3rno válasza tomcica (#15067) üzenetére


inf3rno
nagyúr

wiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii :C

@gombi01: Azért a legtöbb modelre a már felsorolt 4 márka közül igaz, amit írtál, de akkor is vicces. xD

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#15069) gombi01 válasza inf3rno (#15068) üzenetére


gombi01
tag

(#15068) inf3rno:
Amúgy ez nem csak a gps órákra hanem az okostelóra és az összes modern elektrónikai kütyükre is igaz, talán még a kocsikra is :)
Egyébként a Garmin fr910xt-et ajánlanám, nagyon jól bírja az akksi és pontos, a webes felület pedig kiváló!

(#15067) tomcica:
köszi, nem kell több óra :)
kedd van irány a rekortán, meglássuk mit hoz a mai 10x400...

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#15070) bandus


bandus
veterán

garmin vivoactive meglehetősen jó áron: [link]

el is gondolkodtam, hogy lecseréljem az m400-at.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#15071) tomcica válasza gombi01 (#15069) üzenetére


tomcica
Topikgazda

nekem is 9tol 3x150 + 3x400 a terv,meg az apro elotte es utana,szakad felenk (is) szoval nagyon akarni kell ezt :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#15072) t1 válasza bandus (#15070) üzenetére


t1
addikt

Tényleg jó áron van, mondjuk megvagyok elégedve FR 210-emmel, de ha cserélem biztosan Garmint veszek, eléggé szimpatikus ez a vivoactiv :)

(#15073) Gergőke88 válasza bandus (#15070) üzenetére


Gergőke88
addikt

Szerinted a garanciát lehet rá itthon érvényesíteni?
(Ha esetleg eladod az m400-t szólj ;) )

(#15074) bandus válasza Gergőke88 (#15073) üzenetére


bandus
veterán

te nem vettél már korábban? :F de lehet rosszul emlékszem.

mennyiért tudnám elpasszolni szerintetek? áprilisi az óra, természetesen hibátlan. doboz, gari, mellkaspánt, minden megvan. ahogy nézem most 65k újonnan.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#15075) Gergőke88 válasza bandus (#15074) üzenetére


Gergőke88
addikt

Igen volt, de eladtam.
De azóta se találtam nála jobbat.
(Igzából az öv zavar nagyon, inkább ne legyen ennyire pontos de a csuklon mérjen...)

(#15076) bandus válasza Gergőke88 (#15075) üzenetére


bandus
veterán

az optikai szenzorok egyébként pontosabbak, mint az övek.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#15077) Kimmuriel


Kimmuriel
aktív tag

Én tegnap vettem M400-at, ma lesz elvileg az első futkorászós bevetése, ha az időjárás nem tesz keresztbe. :U

(#15078) Gergőke88 válasza Kimmuriel (#15077) üzenetére


Gergőke88
addikt

Hol vetted?

szerk.: egyébként az Apple Watch lenne szimpatikus de az ára... :(

[ Szerkesztve ]

(#15079) deicide válasza tomcica (#15067) üzenetére


deicide
veterán

Ez övön aluli vóóót :DDD :DDD
Már várom, amikor én is ilyeneket kapok. :B

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#15080) Cathfaern válasza bandus (#15076) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Biztos? Egy fél éve én még olyan teszteket láttam, hogy pontatlanabbak. Csak mert szerintem is sokkal kényelmesebb lenne ha csak a csuklón lenne valami.

(#15081) Kimmuriel válasza Gergőke88 (#15078) üzenetére


Kimmuriel
aktív tag

Először a Soroksári úti márkaszervízbe mentem, de ott nem lehetett közvetlenül egészségpénztári kártyával fizetni, csak úgy, hogy kifizetem rendes kápéval vagy bankkártyával, és a számlát elküldik a pénztárnak, majd azok visszautalják a pénzt az EP számlámra. De nekem ez nem buli, mert épp azt akarom, hogy ne álljon a pénzem az EP-ban, úgyhogy fogtam magam, és átcsattogtam a Corvinban lévő Hervis-be, és ott már tudtam úgy fizetni, hogy közvetlenül EP kártyáról húzták le a lóvét.

(#15082) Gergőke88 válasza Kimmuriel (#15081) üzenetére


Gergőke88
addikt

Értem. Akkor gondolom 65 volt a mérővel ugye?

(#15083) Kimmuriel válasza Gergőke88 (#15082) üzenetére


Kimmuriel
aktív tag

Igen.

(#15084) gombi01 válasza deicide (#15079) üzenetére


gombi01
tag

ugye... nekem is fájt :) még visszakapja tomcica!
40 felett már nem megy minden olyan könnyen főleg, hogy nincs 20 év atléta múltam...
no de sebaj voltam már dobogós a veteránok között :D tolom az edzést azt majdcsak lesz valami

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#15085) deicide válasza gombi01 (#15084) üzenetére


deicide
veterán

Seniorként még sikerek várnak ránk. :K
Milyen lett a mai 10x400-ad? Nekem remek volt a pálya, 200m szembeszél az orkánban, aztán 200m hátszél, mellé eső.
És a 10. után kellett 1db 200-at majd' 100%-on, az 35mp lett (2:55/km), na az FÁJT. :DDD

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#15086) gombi01


gombi01
tag

7 körül megyek és ahogy elnézem az időjárást nekem is fájni fog :)

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#15087) inf3rno válasza bandus (#15070) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Az 55-60k nagyon jó ár érte, itthon 85k még mindig. Egyesek szerint pontosabb, mint a fénix 3.

Buliban hasznos! =]

(#15088) inf3rno válasza gombi01 (#15086) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Fuck the police! I mean weather. ;]

Buliban hasznos! =]

(#15089) gombi01 válasza inf3rno (#15087) üzenetére


gombi01
tag

(#15087) inf3rno:
Magas házak között vagy fák lombjai alatt egyik sem mér pontosan...
Nincs mese meg kell tanulni tartani a ritmust/tempót a legtöbb energiát azzal vesztem el én is, hogy nem tudok egyenletesen futni.

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#15090) deicide válasza gombi01 (#15089) üzenetére


deicide
veterán

Ez pontosan így van, rá kell érezni és akkor nem kell 10 másodpercenként az órára nézni és korrigálni az esetleg rosszul kijelzett tempó alapján a sebességed. Résztávozásnál ez különösen fontos, ahol 1-2mp is sokat számít. Régen én is pont ezt csináltam, rásasoltam az órára, megriadtam, hogy mit mutat, elkezdtem tolni, aztán korrigálta magát és gyakorlatilag kocogásra kellett váltanom és ezt váltogatni (FR210 volt hajlamos erdős részen ilyesmire, a Fénix3 már nem csinál ilyet).

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#15091) Alg


Alg
veterán

Tegnapi edzés: a Keletitől hazáig 20 centis vízben magas térdemeléssel futás (hogy ne fázzak ;] )

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#15092) Rabbitf_24 válasza Alg (#15091) üzenetére


Rabbitf_24
őstag

Tegnap 16,5 km zuhogó esőben megvolt nekem is, nagyon jól esett 3 hét 40 fok után. :D

(#15093) tomcica válasza deicide (#15085) üzenetére


tomcica
Topikgazda

felenk is esett es a szel is dolgozott rendesen,kevesebb darabszam volt ugye menun,de az versenyiramon,4km bemelegites mezitlab a fuvon (esoben) 10x 100m (R50) lenduletes es indult is 3x150m (R50) 22-re (az kb 29-es 200m irama csak h erezzetek) utana R300 majd 3x400m (R300) 60...60..61mp (benne az elso 200-ak 29...28..29) R300 es gratisz mert meg eltem 200m 28.45-re,utana kifutas...ez volt delelott

13kor egy 6allomasos tabata a'la tomcica modra (a klasszikus tabata ugye 20mp eros 10mp pihenes) azaz 40mp eros es 10mp pihenes 6x6 szett (10kg-vel szumo deadlift,10kg-vel kitores elore,10kg-vel push press fej folott nyomod,10kg-vel guggolas,moutain climber es egylabas "jegkorcsolyas" guggolas ez utobbi 3-3db igy adta ki a 6ot) vegul 5szett hasizom plank-ben 3fajta gyakorlat

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#15094) deicide válasza tomcica (#15093) üzenetére


deicide
veterán

29-es 200, ehh, a mai 1db 35-ös is kemény volt. :DDD

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#15095) tomcica válasza deicide (#15094) üzenetére


tomcica
Topikgazda

10x400 (R200) mar en se tudom 60-ra,regen ment,most esetleg 63-64re,de a 200-300-ak meg porognek faradtan is,azzal nincs gond,ez valtozott 30felett

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#15096) inf3rno válasza gombi01 (#15089) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Szvsz nem is lehet változó terepen azonos sebességet tartani, hacsak nem valami nagyon lassúról van szó. Az intenzitás (watt, vagy másodpercenként leadott energia), amit állandó értéken tudsz tartani, de a sebesség még függ a súrlódástól, közegellenállástól, tereptől, gravitációs erőtértől, és így tovább.
Én nagyjából érzem a pace-t, lehúztam pár évet online játékokkal, amikben azért erősen kellett a sebesség, idő, távolság hármassal számolgatni, hogy tudjad éppen melyik részén a pályának lehet az ellenfél. Másnak gondolom ez nehezebben jön, mert nincs ilyen múltja. Azért most én is meg vagyok kavarodva, mióta futóstílust váltottam, mert teljesen máshogy érzem az intenzitást mezítlábas stílusban.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#15097) deicide válasza inf3rno (#15096) üzenetére


deicide
veterán

Ha van jó órád és erős vagy, simán tudsz erős tempót is azonosra futni domborzattól függetlenül. Velencei-tó körül 3 erős dombbal is néhány mp eltéréssel ugyanolyan kilométereket tudok. És a 3:58/km annyira talán nem lassú tempó. Azaz egy dombon, 20-30-60mp-re ki tudod tolni a teljesítményed, hogy a tempó állandó maradjon. Én meg régebben pont ezzel szórakoztam futva és bringán is, hogy sok mp-re azonos km-t produkáljak tereptől függetlenül. :DDD

Pl ez a 40km-em, ahol 3-4mp eltéréssel minden km ugyanannyi lett.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#15098) bandus válasza inf3rno (#15096) üzenetére


bandus
veterán

már miért ne lehetne? nehezebb terepen "több wattot" kell leadnod ugyanolyan tempó tartásához. nem rocket science ez :) na meg hogy a futást az online játékokhoz hasonlítod, az priceless :DD

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#15099) inf3rno válasza deicide (#15097) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Jó de te más kategóriát képviselsz. :DD

@bandus: Ez így van, de ha már alapból határon futok, akkor nem igazán tudok még több wattot kipréselni magamból. Ha van tartalékod az más tészta.

Nem hasonlítottam az online játékokhoz a futást, bár FPS-ekben ugyanúgy lehet futni. A távolság, idő, sebesség mérés viszont nem meglepő módon ugyanolyan bennük ti. a fizika törvényei nem változnak. (Ha spawnol az ellenfél, akkor másodpercre tudom, hogy mekkora távolságot tett meg, milyen részén lehet nagy valószínűséggel a pályának, mekkora sebességgel halad és merre. Aztán véletlenül belefut egy gránátba, és beírja, hogy wallhacket használok meg csalok, de ehhez persze sok év rutin kell, és nincs sok értelme rászánni az időt, hacsak nem készülsz katonai pályára vagy akarsz profi játékosként megélni.)

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#15100) gombi01


gombi01
tag

Deicide egy gép ez látszik az eredményeiből nem vitás!
nekem 30K-n talán még menne a 4:30-as utána meg az 5:30 :)

régebben olvastam egy jó GPS tesztet sok hasznos infó van benne:
1. rész
2. rész

Deicide a Yours Truly 2016-ra nem mész? Pont NEKED való!
Mondjuk az elég csömör lehet mikor rákanyarodsz az agárdi egyenesre és 25K-nál érzed a tókör emlékeiből, hogy mindjárt itt a cél, de NEM mert 25K-nál pont a fordító van :))

[ Szerkesztve ]

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.