Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15151) Xabi78 válasza Danika256 (#15142) üzenetére


Xabi78
aktív tag

Végül is csak a pulzussal van gondom..

Vagyis akkor kb. mindennel gondod van. ;)

Azt javasolnám, lehetőség szerint fuss minél többször, akár minden nap, keveset, 6-8km-t, alacsony (150 alatti) pulzussal, vasárnaponként egy hosszabb is mehet, 12-16km. Egyelőre semmi másra nincs szükséged.

t1: fölösleges izgulni, amit láttam a futásaidból, az alapján nem lesz gondod. A bokádra figyelj, a lefeléket aprózd, és próbálj meg kicsit behajlított térddel futni, hogy ne a térded, hanem a combod kapja a terhelést. Nyugi, felkészültél, a munkát beleraktad, holnap aratás ;) :D

eddie17: szerintem ez jó, kiindulási alapnak.

[ Szerkesztve ]

Cave canem!

(#15152) t1 válasza Xabi78 (#15151) üzenetére


t1
addikt

Köszi jól esett így lefekvés előtt :))
Csak lennénk már ott :)

(#15153) inf3rno válasza t1 (#15149) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Arra figyelj oda, hogy ne menjen az alvás rovására. Azt mondják sokat számít a pihenés verseny előtt. Sok sikert! :-)

Buliban hasznos! =]

(#15154) eddie17 válasza Xabi78 (#15151) üzenetére


eddie17
addikt

Ezt néztem én is. Szóval akkor ezzel érdemes kezdeni valamit. Köszönöm.

(#15155) t1 válasza inf3rno (#15153) üzenetére


t1
addikt

Biztos számít, de nekem napi 6 óra alvás amire van "időm" tegnap is 13 óra munka volt mire hazaérek stb feküdhetek is le, de úgy érzem erre a 6 óra alvásra ráálltam nem nagyon igényelek többet.

(#15156) Danika256 válasza Xabi78 (#15151) üzenetére


Danika256
aktív tag

Rendben köszönöm, akkor ezt fogom tenni. Bár gyűlölöm az aerob edzést, de nem igazán van most más választásom :) Azért hónapok alatt érezhetően kitolódott az a táv, ami után elszáll a pulzusom, ha még nyerek egy kicsit, már meg fog majd látszani az időmön.
Aztán majd télen is komolyan veszem a dolgokat és akkor talán tavaszra már egészen más kategóriában fogok mozogni :)

(#15157) Danika256 válasza eddie17 (#15150) üzenetére


Danika256
aktív tag

Van terv, futni köll :)

Komolyra fordítva ha megengeded egy szintén "kezdő" tanácsát, ha 10-et le tudsz már nyomni 10-es tempóval, az már egy jó alap. Én március elején 1.3km-el kezdtem és május közepén lett meg a 10km..

Ha félmaratont szeretnél az már idén nem fog menni, de tavaszra felkészülhetsz elég komolyan.
Ami a lényeg, szükséged lesz egy pulzus mérő órára is. Ne ess bele abba a hibába, hogy elhanyagolod ezt a témát, mert akkor úgy fogsz járni mint én, hogy majd ha meg lesz a kellő izomerő, akkor sem tudsz bizonyos táv után gyorsan futni, mert a keringésed nem fogja bírni.
Ha a 10-es megy, heti 2 alkalmat futhatsz simán ilyen távon, 1 lehet aerob is és közben futhatsz kisebb távokat is aerob módban. Én most már így csinálnám. Heti 30+Km-t ki lehet bírni simán. Heti 1 aerob edzés, nekem kevésnek bizonyult, amellett persze, hogy segített az is, de számomra nem eleget..
Ha következetesen végigcsinálod tavaszra simán be fogsz férni 1:50 alá..

(#15158) Kimmuriel


Kimmuriel
aktív tag

Nyomtam ma egy 10 kilit 325 méter szinttel Fenyőgyöngye-Hűvösvölgy környékén, lényegesen barátibb pulzussal, mint a múltkor. Egész szépen kentem egy-két szakaszon. :D

(#15159) t1


t1
addikt

Nah csak sikerült teljesíteni a versenyt nem volt gond, hivatalos időeredményt még nem tudok óra szerint : [link]
Első terep futásom volt egyből, hát mit ne mondjak aszfalthoz vagyok szokva :D elég nehéz volt a kijárt kavicsos - sziklás - füves terep, 3-4x az emelkedőknél bele is kellet sétálni, de amúgy élveztem a versenyt és ezzel az 5:35perc/km-el is boldog vagyok van hová fejlődni még :)

(#15160) Rabbitf_24 válasza t1 (#15159) üzenetére


Rabbitf_24
őstag

Ezért mondtam, hogy lassabban és együtt menjünk. Nekem 2:08 lett de nem álltam meg sehol, Ti meg már az elején puskagolyó effektet toltatok... :D

(#15161) gombi01 válasza Rabbitf_24 (#15160) üzenetére


gombi01
tag

(#15160) Rabbitf_24 / t1:
minden tiszteletem Nektek, lehetett emelkedőt futni, mi ?!
Én is terveztem, hogy indulok a 21K-n, de kedden lesérültem és nemhogy futni menni is alig tudtam, hogy mitől fogalmam sincs... talán mert öregszem :) és olyan bazi sokat melegítek és nyújtok.
Kenegettem én mindenféle kenceficével meg borogattam éppenhogy csak Biri nénét nem hívtam!
Mindegy gondoltam meglátom mi lesz szombat reggel, mivel éppen annyira nem fájt lementem körbefutottam a házat és úgy döntöttem elmegyek.
Beneveztem a 10,5K-ra (ami szerintem majdnem 11K volt) már az eleje elég erőltetettre sikeredett konkrétan az első 2km mivel a végéről indultam előzgetnem kellett, hogy lássam a talajt (féltettem a bokám), tele vot gödrökkel meg olyan fatörzs volt egy részen is amit átugrani sem lehetett :)
Úgy a felénél azért szúrkált rendesen, de gondoltam most legalább eldől, hogy szarabb lesz-e vagy bejön a 'kutyaharapást szőrével' mondás.
7,5km után azért nem esett olyan jól már az emelkedő be is lassultam de a szép táj és a sajkodi rész kárpótoltak.
Jó kis verseny volt és a szervezés is jóra sikeredett.

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#15162) Rabbitf_24 válasza gombi01 (#15161) üzenetére


Rabbitf_24
őstag

Grat Neked is, a legnagyobb bátorság még így sérülten is elmenni és letolni valamennyit. :R Jól láttad, a FM is 60m híján 22km volt. :DDD Emelkedők voltak szépen, szinte végig úgy éreztem, hogy felfele futok... ;] De végül is az erőt jól beosztva sikerült letolni. Legközelebb már ott leszel Te is, olyan nincs hogy öregedés... :)

(#15163) anorche1


anorche1
őstag

Ti hány fokig futtok rövidnadrágban?
Illetve ha jön majd a hidegebb idő, akkor még a meleg lakásban, vagy kint melegítsek? Háztól házig futok.

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#15164) t1 válasza Rabbitf_24 (#15160) üzenetére


t1
addikt

Az elején is volt már gond, akkor igaz azzal volt baj, hogy annyian voltak felfele az ösvényen lazább tempónál is kivett elég energiát mire kb vakon előzgetve sikerült lehagyni a tömeg egy részét 3km-nél néztem is, hogy na ez finom lesz, igazából a 2. körben egy ilyen földből kiálló kavicson megcsúszott a bal lábam azután a bal bokámat elég rendesen érzetem, az aszfaltos sajkodi részen nem is tudtam tempót menni, meg is fordult a fejemben, hogy vége de aztán csak sikerült elvergődni a célig :D

gombi01

Minden tiszteletem :R , tényleg jó verseny volt, abszolút jó szervezéssel és a nevükhöz hűen extrém volt a pálya :) Jövőre ismétlés :R

(#15165) ígyvanferi válasza anorche1 (#15163) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Én kb. 6-8 fok körül váltok hosszúra. Ha esetleg süt a nap, akkor pár fokkal még alacsonyabban.
A második kérdésed meg gondold át még egyszer. Bár lehet csak nekem egyértelmű, hogy ilyenkor odabent melegítünk. Illetve melegíthetsz kint is, de akkor többször annyi időt kell szánnod rá.

(#15166) anorche1 válasza ígyvanferi (#15165) üzenetére


anorche1
őstag

Köszi!
A második kérdést azért tettem fel, mert azt hittem hogy nem mindegy hogy a kb. 24fokos lakásban, vagy kint a hidegben melegítek. De akkor ezek szerint mind1, de jobb a lakásban :)

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#15167) Rabbitf_24


Rabbitf_24
őstag

Akit esetleg érdekelne, a következő hétvégén csudaszép városunkban egy kis terepmóka. [link]

(#15168) gombi01 válasza Rabbitf_24 (#15162) üzenetére


gombi01
tag

(#15162) Rabbitf_24 / t1:
elég erős tempót ment a VEDAC-os Fonyó Sanyi bár Ő is belelépett egy gödörbe és meghúzta a vádliját, de még így simán hozta az első helyet. Azt mondta egy erős edzésnek jó volt :Y

Mondjuk ha más nem annyi előny van az öregedésben, hogy így seniorban dobogós lettem...ez ám a malac :C (kellett azért hozzá rendesen szerencse, meg még az is, hogy minden erős futó elment a hosszú távra :)) )

hazajöttem bezabáltam azt el is mentem egyet bicajozni, gyakorlatilag lemontiztam még egy maratont :) 42,4km/100perc 350m szint

[ Szerkesztve ]

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#15169) Rabbitf_24 válasza gombi01 (#15168) üzenetére


Rabbitf_24
őstag

Jahogy dobogó még így sérülten is? Az korrekt! :DDD

(#15170) inf3rno válasza anorche1 (#15166) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nem mindegy, minél hidegebb, annál több időt kell rászánnod. Nekem -10°C alatt nem is sikerül kint bemelegíteni, túl sok hőt vesztek. Kéne normális ruha hozzá gondolom.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#15171) gombi01 válasza Rabbitf_24 (#15167) üzenetére


gombi01
tag

(#15167) Rabbitf_24:
néztem amit linkeltél kíváncsi leszek hányan neveznek be maratonra...
lesz benne egy kis útvesztő pár embernek ha nem szalagozzák ki rendesen :)

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#15172) inf3rno válasza Rabbitf_24 (#15167) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Félmaratonra vagy 10k-ra lehet, hogy elmegyek. Komoly versenyre nem vagyok képes most, de azért jó lenne már versenyhangulatban is futni egyet. :)

Buliban hasznos! =]

(#15173) Newboy911


Newboy911
tag

Egy két cipő ára egész jól le van kapva.
Hitogami 2 -vel szemezgetek. Jó lenne valahol felpróbálni.
Mondjuk van elég cipőm még jövőre is.

(#15174) t1 válasza Rabbitf_24 (#15167) üzenetére


t1
addikt

De jó, hogy be vagyok osztva hétvégére dolgozni :((( Így sajnos kimarad pedig kinéztem volna :R

(#15175) Rabbitf_24 válasza t1 (#15174) üzenetére


Rabbitf_24
őstag

én még gondolkodok rajt, mert 1 hétvége pihenő után megint 2 hétvége verseny lenne, nem akarok besokallni. :)

(#15176) #83216640


#83216640
törölt tag

Egy ilyen old skool Pega vajon mennyire alkalmas futásra 5-10 km-es távon?

[ Szerkesztve ]

(#15177) borix válasza #83216640 (#15176) üzenetére


borix
őstag

Betonon nem erőltetném.

(#15178) Apollo17hu válasza #83216640 (#15176) üzenetére


Apollo17hu
őstag

Nem sülsz meg ebben?

(#15179) t1 válasza Rabbitf_24 (#15175) üzenetére


t1
addikt

Csütörtökig most én is pihenek, aztàn visszakell zökenni :)
Amúgy kenesére te jössz ?

(#15180) Rabbitf_24 válasza t1 (#15179) üzenetére


Rabbitf_24
őstag

Igen, eddig az a terv.
Már én is előneveztem, de ki tudja mi lesz még addig. :)

[ Szerkesztve ]

(#15181) t1 válasza Rabbitf_24 (#15180) üzenetére


t1
addikt

Kiràly én màr 2 hónapja befizettem :)

(#15182) tomcica válasza #83216640 (#15176) üzenetére


tomcica
Topikgazda

amikor a 70es evek legvegen,80-as evek elejen csinaltak ezeket a cipoket akkor gondolom egesz mas anyagokat hasznaltak,akkor mukodott,most inkabb alkalmi/utcai masolatok,en nem futnek bennuk,csak ha nagoyn nincs mas

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#15183) bandus válasza #83216640 (#15176) üzenetére


bandus
veterán

Ez szerintem nem is pega, hanem internationalist, ami biztos nem futocipo.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#15184) Rabbitf_24 válasza tomcica (#15182) üzenetére


Rabbitf_24
őstag

Nekem egy Pegasus 31 van, nincs vele bajom. Ez lehet hogy egy másik széria, ami a képen van? :F

(#15185) tomcica válasza Rabbitf_24 (#15184) üzenetére


tomcica
Topikgazda

aaa a tied csak masolat :DDD

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#15186) Rabbitf_24 válasza tomcica (#15185) üzenetére


Rabbitf_24
őstag

Az enyémre az van írva, hogy Desert Eagle 0.5, a tiedre meg hogy replica.... ;]

(#15187) Cathfaern


Cathfaern
nagyúr

Nem futás, de boka probléma, az meg részben ontopic. Barátnőmnek pár napja elkezdett fájni a sarka, feltehetőleg túlerőltette statikus guggolással (alacsony polcra kellett sok dolgot pakolnia, végig guggolt felemelkedett sarokkal). A lényeg, hogy most járás / állás közben fáj a sarka (illetve a sarknának a hátsó fele, mondhatni a csúcsa). Először achilles ínra gyanakodtam, de aztán tegnap már lépcsőn lépcsőn lefele elkezdte érezni a bokájának a belső felét is, szóval esélyesebb hogy bokaszalagot terhelte túl (gyerekkorában sérült ez a bokája, átment rajta egy biciklis... ). Én arra gondoltam hogy jegelés + pihentetés kombó lenne a legjobb gyógymód, de esetleg van bármi más ötlet, vagy ellenérv?

(#15188) inf3rno válasza Cathfaern (#15187) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Fekete nadálytő krémet próbáljátok ki, azt mondják használ. Pihentetés szerintem is jó ötlet.

Buliban hasznos! =]

(#15189) Polacheck válasza Cathfaern (#15187) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

Ha talpi bőnye gyulladás, akkor azon csak a pihentetés segít. Hónapok, míg rendbejön (én március óta szívok vele, rákentem pár tubus krémet, elhasználtam több doboz gyulladáscsökkentőt, túl vagyok két szteroidinjekción, de semmi nem segít), egyedül a nyújtás használ.

less qq more pewpew!

(#15190) bandus válasza Polacheck (#15189) üzenetére


bandus
veterán

mégsem vált be az injekció? :( pedig mintha az elején pozitív tapasztalataid lettek volna. rohadt bőnye, még a neve is szarul hangzik.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#15191) tomcica válasza Rabbitf_24 (#15186) üzenetére


tomcica
Topikgazda

ismerem a filmet,KOTELEZO OLVASMANY :K

ON

ma a kicsiknek "csurgattam" edzest,elotte felkaptam h azert az en motorom is kapjon kenest...7x150m (R50) + 200m eros...aztan jottek ok,8kor fokozo,es indult az engedd el a hajamat: 2x200m (R200) - R300 - 3x250m (R150) -R500-2x200m(R200)-R300-200m eros - R150 - 150m kozepes - R120 - 120 MAX hat alig eltek persze az o sebessegukon (35-36os 200-ak)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#15192) Polacheck válasza bandus (#15190) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

Az előző bevált, ez most nem. Egyébként még nem akarom elszólni, de úgy tűnik (bármilyen hülyén is hangzik), hogy a spinningtől gyógyul a legjobban. A kiállásoknál szépen nyúlik az egész talpam plusz a vádli és abból rengeteg van. Most 3 alkalom spinning után úgy érzem, hogy sokat javult. Tegnap futottam egy szigetkört, kicsit érzem még, de határozottan sokat javult. Ha nem lenne a nyakamon Berlin, nem stresszlenék rajta, de kb 80k-m áll a nevezés+repjegy kombóban... Lehet, hogy ígyis el kell engednem majd. Soha többet nem nevezek ilyen marhadrága maratoni eventre.

less qq more pewpew!

(#15193) Alg válasza bandus (#15190) üzenetére


Alg
veterán

Én is bőnyétől félek, vagy 2 hónapja nem futottam, de időről-időre érzem egy-egy hosszabb gyalogtúra után... (+reggelente ha nem lábfej-tornázok felkelés előtt)

Na mindegy, szeptembertől York, ott majd kiderül a futást hogy bírja

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#15194) bandus


bandus
veterán

Hat jobbulast nektek sracok, mielobbi gyors visszaterest!

Kerdes: margitszigeten van valamifele ivokut?

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#15195) Apollo17hu válasza bandus (#15194) üzenetére


Apollo17hu
őstag

(#15196) Ricardo128


Ricardo128
aktív tag

Új futó is here! :DDD 3.2km a táv minden 3. nap. Most ültem 1hétig sérülés miatt, de 10perc és futom az újat. :) A közeljövőben futócipőt szeretnék vásárolni, tudnátok ajánlani egy-kettőt, lehetőleg az olcsóbb árkategória érdekelne (betonra lesz). Eddig egy kínai sportcipőben futottam, nekem a 15ezres kategóriás cipő is jelentős változás lesz. Hervis weboldalát nézegettem eddig, ott volt egy Adidas, pont ennyiért. A későbbiekben még jó néhány tanácsot szeretnék kérni, bár nagy részének utánaolvastam, de jobb több helyről megérdeklődni. :K Valamit még akartam írni, de akkor majd később.

Előre is köszönöm! :R

Szerk.: Igen, megvan mit szerettem volna. A lábtípusom szerintem pronáló, de ezt később még megnézem a vizes teszttel. :)

[ Szerkesztve ]

gölmétcsül ©

(#15197) borix válasza Ricardo128 (#15196) üzenetére


borix
őstag

1 Csináltatni kellene egy láb/talp vizsgálatot valamelyik cipőboltban,hogy tudjad milyen típusú a lábad normál,befelé,kifelé dőlő majd ahhoz cipőt választani.A vizes teszt nem az igazi.
2 Betonon való futáshoz való cipők nem olcsók oda ha nincs valami jó akció akkor zsebbe kell nyúlni.

[ Szerkesztve ]

(#15198) Ricardo128 válasza borix (#15197) üzenetére


Ricardo128
aktív tag

Hogy működik ez a vizsgálat, illetve melyik üzletekben csinálják? Ha üzletről van szó, akkor gondolom költséges a dolog, így marad az ortopéd orvos. Egyébként ha kiderül, hogy milyen a lábtípusom, akkor gondolom a boltban eléggé megcsappan a választék. Teszem azt, abból a típusú cipőből amit kinéztem, nem biztos, hogy van olyan típusú lábra. Vagy mégis? Bátorkodtam mindenféle orvosi vizsgálat nélkül cipőket nézegetni, egyelőre csak neten, hogy mi merre, hány méter. Az Asics Gel-Zaraca 3 típust, ami csaknem 40%-al van leértékelve, így esik bele az árkategóriámba. Hiába a beton, ha többet nem vagyok hajlandó rászánni.

gölmétcsül ©

(#15199) inf3rno válasza Polacheck (#15192) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Azért ne add fel előre, hátha addig még helyrejön. Próbáltad a fekete nadálytöves pakolást? Valaki linkelte a múltkor, hogy neki csak az húzta le, a szteroid nem segített.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#15200) inf3rno válasza Ricardo128 (#15198) üzenetére


inf3rno
nagyúr

A spuriban csinálják pl. Nekem ingyenes volt, szóval neked is az. Annyi, hogy ráállsz egy mérleg szerű cuccra, ami utána kirajzolja, hogy hol nyomja jobban, hol meg kevésbé a talpad a talajt. 1 perc az egész. Ott jó eséllyel tudnak segíteni neked a cipő vásárlásban is.

Buliban hasznos! =]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.