Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15751) concret_hp válasza bandus (#15748) üzenetére


concret_hp
addikt

zoogs fx3 le volt akciózva ~135-140€ körülre, azt már elviselhetőnek tartom, a speedo twinswimet nézem még 12x wigglen meg most itthon mutatták ezt az orcát

de igazából tavaly a 18 fokban tudtam úszni, onnantól meg ki a kemény? :D

még az 1500+€ bringák nézegetéséről kéne leszokni :DDD

hogy egy kis on is legyen a combhajlító izom nyújtására milyen gyakorlatokat tudtok? elég régóta húzódik :( nem hátráltat, de nem kéne megvárni amikor fog :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#15752) itouchfan


itouchfan
senior tag

Sziasztok!
17 éves leszek, focizom versenyszerűen és néha elmegyek futni 6-8-10 km-reket. Közben készülök a tesi érettségire amiben szerepel egy 2000 m futás. Tegnap futottam 7:26-t de nekem célom hogy 7:00 alá bemenjek valahogy. Milyen edzést/edzéstervet tudnátok ajánlani amivel ez mehet? Heti 1, max 2 futás fér bele így a többi edzés mellé.

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#15753) deicide válasza itouchfan (#15752) üzenetére


deicide
veterán

A kérdés az, hogy a 7:26 volt-e a max, amit most tudsz. Ha igen, akkor a 7:00 nagyon nehéz, mert egész nagy szakadék tátong a 3:43-as és a 3:30-as tempó között. De ha volt még benned tartalék, akkor gyors résztávos edzésekkel tudod növelni a tempót.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#15754) itouchfan válasza deicide (#15753) üzenetére


itouchfan
senior tag

Van tartalék, főleg hogy ez előtt elkapott a betegség és 2 napig feküdtem, és 5 napig nem csináltam semmit. Egy 5x250m (pihenő 250) futottam szerdán és tegnap meg a 2000-ret. Tüdőből fogyok el inkább, savasodás stb annyira nem volt durva. Résztávnál milyen tempó, milyen távok, mennyi pihenő? Ha még ezt leírnád nagyon megköszönném. :)

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#15755) deicide válasza itouchfan (#15754) üzenetére


deicide
veterán

Ebben én nem vagyok nagyon járatos, tomcica lesz a te embered, de mivel hasonló tempót tudunk, hasonló lesz a résztáv az enyémhez, csak gyorsabb és rövidebb, mert ugye én félmaratonra készülök.

Szóval kb ilyen 5x200 R200 36-38mp/44-46mp, amit ki kellene próbálnod, hogy mit szól hozzá a test. Nekem is a tüdő a gyengébb keresztmetszet, ez a tempó (3:10/3:30) meg fogja edzeni idővel.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#15756) itouchfan válasza deicide (#15755) üzenetére


itouchfan
senior tag

Köszönöm, akkor még számítok az ő valaszara is. Köszönöm! :)

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#15757) tomcica válasza itouchfan (#15756) üzenetére


tomcica
Topikgazda

ha a sebessegeed okes,akkor a gyorsasagi allokepessegen kell finomitani (a rossz hir,hogy ez eltart azert)

a klasszikus 400m resztavok a celsebessgedtol gyorsabban ergo 3.20-as irammal pont 80mp/400m rovid pihenokkel pl 200m kocogas epp jo,kesobb gyorsitod a kocogast (a 78-80-as 400m fix marad egyelore)

a masik ami itt jot tud tenni egy fokozo tempo neked 3-4km eleg is,de akkor 4perces km-rol induljon es minden km-nel 5-10mp-t csavarsz rajta

ez a ket edzes sokat tud segiteni,ha minden mas valoban okes

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#15758) Cathfaern válasza Alg (#15741) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Esetleg tudnál képet is lőni róluk? Az is hasznos infó lenne a beazonosításhoz. Amúgy engem jó eséllyel érdekelne majd :K

(#15759) t1 válasza tomcica (#15757) üzenetére


t1
addikt

Mai 7X400R200 résztávozás : [link]
Első 400-at elb@sztam az órával cseszekedtem ( most próbáltam ki az automatikus intervallumos funkciót ismerkedni kellet vele :D ) de utána belelendültem, jövő héttől már 8x400-al operálunk :)

(#15760) itouchfan válasza tomcica (#15757) üzenetére


itouchfan
senior tag

Okés köszönöm. Vasárnap kipróbálom a résztávos edzést. Hányszor 400 legyen? Amíg megy? Szerintem 4-5nél több egyenlőre nem fog menni de majd leírom az időket. Köszi! :)

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#15761) deicide


deicide
veterán

Na, jó látni, hogy sokaknak megtetszett a résztávozás. :K

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#15762) t1 válasza deicide (#15761) üzenetére


t1
addikt

Nekem bejön, ebben a hónapban nem lesz annyi gyűjtött km-em, de jóval értékesebbek mint amiket eddig futottam, van értelme nyomatni :)

(#15763) concret_hp válasza deicide (#15761) üzenetére


concret_hp
addikt

bicón is csapattam szerdán :DDD

vagy fullba vagy sehogy :D

(#15764) Xabi78 válasza t1 (#15762) üzenetére


Xabi78
aktív tag

Én a Budapest Maratonig már nem variálok, igyekszem hosszúakat futni, néha meg pár repülő meg 200r200. Aztán utána a Balaton félmaratonig kell majd gyorsulnom, vagyis jön a dombonfutás, a résztáv, meg a tempófutás, a hosszúakat meg csökkentem. Remélem, idén bejutok 1:36 közelébe.
Heti terv: Cs: 25k P: 14k Szo:20k V:30k :) Szokjuk a fáradt lábra futást :)

Cave canem!

(#15765) deicide válasza Xabi78 (#15764) üzenetére


deicide
veterán

Akkor Siófokon lehet összefutunk. :)

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#15766) t1 válasza deicide (#15765) üzenetére


t1
addikt

Siófokra én is megyek :)

(#15767) deicide válasza t1 (#15766) üzenetére


deicide
veterán

Én mindkét nap ott leszek, akkor csak megoldunk egy PH! talit. :K

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#15768) Xabi78 válasza deicide (#15767) üzenetére


Xabi78
aktív tag

Ja, Siófokon vasárnap ott leszek, majd a fordítóknál összefutunk :D

Cave canem!

(#15769) deicide válasza Xabi78 (#15768) üzenetére


deicide
veterán

Lehet, hogy én lassú leszek vasárnap, ki tudja mi marad bennem másnapra egy 3:40-es vagy az alatti 14km és 7km után. ;]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#15770) t1 válasza deicide (#15767) üzenetére


t1
addikt

Mindenképpen. Én megpróbàlok valamit faragni az időmből talàn sikerülni is fog :)

(#15771) tomcica válasza itouchfan (#15760) üzenetére


tomcica
Topikgazda

igy elsore 4x400m (R200 kocogas) szerintem eleg is,igyekezz egyenletes 78-80 kozotti resztavokat menni,raerezni erre a ritmusra,ha a negyedik utan ugy erzed nagyon hianyzik meg valami akkor szinten 200m kocogas utan huzz ra egy nagyon eros 200m (mintha finish-elnel a versenyen olyat) esetleg meg is merheted h mennyi maradt meg a labadban,aztan mehet is a konnyu kifutas

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#15772) itouchfan válasza tomcica (#15771) üzenetére


itouchfan
senior tag

Okés majd írok hogy hogy ment. Fáradt lábra lesz mert holnap meccsnap van de majd meglátjuk mit bírok. Köszi! :)

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#15773) inf3rno válasza t1 (#15759) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nem lehet ezen átállítani valahogy, hogy ne mérföldet írjon ki?

szerk:
Közben megtaláltam a varázslatot Garmin fórumon: Under Account | settings | Display Preferences| Change Measured Units to Metric.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#15774) inf3rno válasza deicide (#15761) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Én is átírtam az edzéstervem, és blokk helyett inkább vegyesen tolom:
- hétfő short interval 200-400
- szerda long interval 600-1.5k (az első hónapban még ez is short, amíg nem tudom átvezetni 6x600-as long interval-ra normális sebességgel)
- péntek meg long vegyesen 3-15k (fartlek, fokozó, Cooper, 5k, 10k, stb...).
A maradék napokat meg majd kitöltöm felső testes edzéssel, nyújtásokkal, ilyesmivel. Nekem csak így jön össze, hogy 3 hónap alatt összeszedjem magam.

Amúgy ja, jó az interval, inkább az elejétől erre kellett volna ráfeküdnöm, mint a long-ot erőltetni, lehet, hogy nem ment volna szét a sarkam, és jóval előrébb lennék. A maraton így is, úgy is elúszott, jó persze ezt nem tudja senki előre megmondani.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#15775) deicide válasza inf3rno (#15774) üzenetére


deicide
veterán

Keményen tolod, kicsit azért pihenj is. :)

más, ilyen lett a mai 8x400 R200:

1:19/0:45/1:20/0:47/1:20/0:49/1:20/0:46/1:20/0:50/1:16/0:45/1:14/0:48/1:13/0:44

Felavattam a Hyperspeed 6-ot, vizes rekortánon, viharos északi szélben. Tényleg gyors a csuka, másféle futás kíván, inkább combból kell tolni, de pont emiatt jóval gyorsabb is. Azért a végén a 76/74/73-as 400-ak már nem estek jól, meg az 50mp-es R200 is ritkán volt 50. :DDD
De hát így fejlődünk.

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#15776) inf3rno válasza deicide (#15775) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Á dehogy, a közeletekben sem vagyok, bele kell még fektetnem néhány év munkát. Jók ezek a 80 alatti 400-aid, örülök, ha 90 alá bemegyek. :) Persze, minden negyedik hét pihis, azon csak átmozgatás van, meg esetleg ugyanezek csökkentett intenzitással.

Ami nagyon bosszantó, hogy már több, mint 2 hónapja nem tudok egy normálisat edzeni anélkül, hogy ne érezném edzés közben vagy rá 1-2 napra, hogy húzódik az ín a lábamban a nagy lábujjamtól a sarkamon át egészen a térdemig. Elég nehéz úgy az edzésre koncentrálni, hogy állandóan azon agyalsz, hogy mikor fog elszakadni az ín a lábadban. Sosem volt ilyenem, fájt már a térdem, meg tört el lábujjam, de néhány hónap után helyrejöttek, ebben meg semmi javulás még úgy sem, hogy kihagytam egy hónapot... :W

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#15777) Rabbitf_24 válasza deicide (#15775) üzenetére


Rabbitf_24
őstag

Nagy menet volt. 1:13-as 400 meg a 0:44-es R200 ak végig nagyon komolyak! :R

(#15778) deicide válasza Rabbitf_24 (#15777) üzenetére


deicide
veterán

Thx! Ennek egy részét a cipőnek tudom be, nem gondoltam volna, de sokat számít, hogy egy GT-1000 vagy egy Hyperspeed van a lábamon.

A pihenők, amik nagyon kemények, most nem is vittem pulzusmérőt, nem lett volna értelme, alig eshetett vissza 175-176-ról a 200-ak alatt. :)

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#15779) kk831228 válasza deicide (#15778) üzenetére


kk831228
addikt

Felavattam ma, a tegnap vásárolt gt2000-et...

Sajnos ez se fut helyettem... :B Vegyesek az érzéseim egyelőre, mint h a sokkal fárasztóbb lenne benne futni mint az előző pulse 4-be... :U A másik meg hogy ez stabil, az előző meg neutrális, picit érzem a talpam belső oldalát futás után... :F Remélem változni fog majd idővel... Egy tempó összehasonlítás jó lett volna csak kikapcsolt a qurva telefon... :W

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#15780) eastsider válasza kk831228 (#15779) üzenetére


eastsider
nagyúr

pronáló stílushoz van a gt2k
[link]

(#15781) Rabbitf_24 válasza deicide (#15778) üzenetére


Rabbitf_24
őstag

Én is készülök leváltani a Pegasust, nagyon nehéz. Legutóbbi Balatonman-en megnéztem pár pillekönnyűt, szinte már kívánja a lábam. :D

kk831228: ha az előző cipőd neutrális volt, akkor a gt2k nagyon rossz választás (közepesen pronáló lábra van), nekem 1,5 hónap kényszerpihenő volt pont ez miatt.

[ Szerkesztve ]

(#15782) kk831228 válasza Rabbitf_24 (#15781) üzenetére


kk831228
addikt

Az előző volt rossz választás mivel azt csak úgy megvettem, most meg megnézettem 2 boltba is és kiderült hogy stabil kell... :B Ha minden igaz... :U Vagy akkor nem értenek egyik futóboltba se hozzá... :D Ami kétlek azért...

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#15783) kk831228 válasza Rabbitf_24 (#15781) üzenetére


kk831228
addikt

Te is megnézetted??

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#15784) spanyoll


spanyoll
addikt

Olvasom a fórumot szépen a háttérből, nézem ahogy írjátok az edzéseitek (számomra gyakran érthetetlen kódolással), olvasom ahogy a cipők milyenségét vitatjátok és annyira azt érzem, hogy minden egyes futásommal csak céltalanul ártok magamnak :D
A cipőm csak úgy hasraütésszerűen megvettem, akár pronálok vagy szupinálok vagy neutrál kéne, az edzéstervem meg ha össze is raknám úgy ahogy kéne akkor meg rá kéne mennem a kajálásra még komolyabban, mert súlyzós edzés mellett ez a plusz edzés bizony energiaigényes.
Úgy meg nem akarok járni, hogy rossz cipőben futok szar edzéssel kevés tápanyagbevitellel és szépen lassan emésztem fel az ízületeimet pl.

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#15785) tomcica válasza deicide (#15778) üzenetére


tomcica
Topikgazda

es akkor ez meg csak nem is szoges palyacipo :P majd amikor a 3K felmerod olyanba tortenik,az lesz csak a tuzijatek ;)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#15786) concret_hp


concret_hp
addikt

szubináló lábra amúgy félmaratonig milyen cipőt ajánlotok "verseny" cipőnek? (azért nem arra gondolok ami 300km-t bír v annyit sem) pegasussal tolom most

van egy kinvarám, de azt valahogy keménynek érzem vagy nem is tudom, bár régen volt rajtam, free-ben meg tán nem kéne félmaratont futni még

majd figyelem az akciókat a télen :D

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#15787) tomcica válasza concret_hp (#15786) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Nike Zoom Elite,NB 890 v. Zante,Adidas Adizero Boston v. Adios?

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#15788) concret_hp válasza tomcica (#15787) üzenetére


concret_hp
addikt

köszi figyelem majd :K

vagy fullba vagy sehogy :D

(#15789) junkhead válasza spanyoll (#15784) üzenetére


junkhead
aktív tag

Amúgy mi a kérdés, illetve kérdés van?
Usain Bolt ír 1000 nickkel ide, majd rájössz te is.
az időkkel kapcsolatban erős fenntartásaim vannak nekem is, de ha ez nekik örömet okoz, nem bánom.

[ Szerkesztve ]

(#15790) borix válasza junkhead (#15789) üzenetére


borix
őstag

Úgy gondolod,hogy sokan hazudozni járnak csak ide? :F
Szerintem ha az ember azt mondja,hogy odateszem magam van elég szabadidőm is edzeni/pihenni és a szakmai tudással is már rendelkezik edzésterveket célokat illetően elég szép eredményeket lehet elérni már amatőr szinten is.

(#15791) deicide válasza junkhead (#15789) üzenetére


deicide
veterán

Garmin Connecten meg tudod nézni az időimet, nem abban lelem örömöm, hogy beírom, hogy 73-as 400-at futottam, hanem hogy tényleg megy.
De benézhetsz a futanethez is, pl az idei E-On Délibáb Pusztatlon kategóriájának győztese és a Balaton Szupermaraton 4. helyezettje is ugyanaz a személy, én. Nyilván nem Usain Bolt szintje semelyik eredményem, ellenben 40 évhez közeledve úgy érzem, hogy nagyon-nagyon kevesen vannak Magyarországon, akik hosszú távon gyorsabbak nálam. Amatőr szinten ez azért hatalmas érzés. És a gyors tempóba is csak most kezdek belekóstolni, ott is lesz keresnivalóm Senior kategóriában.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#15792) tomcica válasza deicide (#15791) üzenetére


tomcica
Topikgazda

igen,meg paran szemelyesen is futottunk mar egyutt,talalkoztunk vagy kozos versenyen voltunk (pl. Gombi is jott bringaval mellettem az UB-n 2014-ben,veled mentunk egy piszkosul eles kigyorsito 200-as edzest stb.)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#15793) t1 válasza deicide (#15791) üzenetére


t1
addikt

Neked aztán nem kell senkinek magyarázkodni :R

(#15794) junkhead válasza deicide (#15791) üzenetére


junkhead
aktív tag

Ok, gratula! :)

(#15795) tomcica


tomcica
Topikgazda

zartam a hetet egy 16km konnyu irammal,mar az elejen szakadt az eso es vegig esett (igaz felenel kicsit enyhult) felenel toltam egy 1000m eroset 2.59 becsurgott 3ala (1:34 es 1:25 volt a ket 500m benne) fuvon kicsit csuszkalva,hat nagyon akarni kellett...utana pedig a legvegen az utolso 500-at kaptam fel kopkodosre az 1:24 lett,jo lesz ez,jo jel egy rendes 1500m kifutasara

a het mar az osz fenyeben ment 110km osszesen (5 futasbol)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#15796) Newboy911


Newboy911
tag

Nekem is volt szerencsém találkozni Kaposváron februárban deicidével.
Ha csak egy kézfogás erejéig is a fürdő ajtajában.
Januárban Algal és Gombival kocogtunk végig egy túrát a Bakonyban.
Szerintem érdemes néha összefutni, láthatjátok itt nem fantomok írogatnak.:)

(#15797) t1


t1
addikt

IV. Vehir futógála "félmaraton" órával mérve 19,7km - 1:36:47 balatonkenesi időmet ha meglett volna a táv rendesen megdöntöttem volna, jó kis verseny volt tényleg padlógáz üzemmódban pulzuson is látszik :)
Jövőre 1:40:00 alatti félmaraton már simán elképzelhető közelségbe került :B

(#15798) deicide válasza t1 (#15797) üzenetére


deicide
veterán

Ez tényleg keményre sikerült, bravó! Volt benne szint is szépen, ahogy nézem. :K

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#15799) t1 válasza deicide (#15798) üzenetére


t1
addikt

Nagyon szépen köszönöm :)
Szint is volt versenytàrsak is voltak tényleg jó volt futni úgy érzem olyan 95%-ra kimaxoltam a jelenlegi tudàsomat elégedett vagyok :B

[ Szerkesztve ]

(#15800) gombi01 válasza t1 (#15797) üzenetére


gombi01
tag

(#15797) t1:
én is pont annyinak mértem, sebaj mindenkinek annyi volt :)
a múlt héten meg a Wizz Air 21.5km volt, én ott maxoltam ki magam 1:30-lett ...

Nem néztem az eredményhírdetést?
Ott vigyorogtam a pódiumon mint a tejbetök, Seniorban 2. lettem 1:27-el :DD

[ Szerkesztve ]

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.