Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13951) concret_hp válasza Polacheck (#13950) üzenetére


concret_hp
addikt

én továbbra is pofátlanul drágának tartom, de majd 1* valamelyik évben biztos elmegyek :DDD

vagy fullba vagy sehogy :D

(#13952) beltram válasza Polacheck (#13950) üzenetére


beltram
tag

én megyek, igaz 8 fős csapattal, szóval inkább a kikapcsolódásról fog szólni. :DDD

pace be with you

(#13953) Polacheck válasza beltram (#13952) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

Mi is lazazni megyunk, igaz 5 fovel, de semmi komoly idoterv, bulifutas az egesz. Faszagyerekek neven toljuk :)

less qq more pewpew!

(#13954) concret_hp


concret_hp
addikt

kíváncsi vagyok amúgy, hogy mi fog eszembe jutni ironman előtt 2 nappal, hogy "úbazmegaznincs" :DDD

bár azért remélem nem lesz ilyen, de még mindig vannak új dolgok... sótabim mondjuk még nincs pl.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#13955) beltram válasza Polacheck (#13953) üzenetére


beltram
tag

Jó nektek, látom ti reggel indultok, minket 14:15-re soroltak be. :(

pace be with you

(#13956) kolosanyi


kolosanyi
veterán

Kimentem a naplementébe futni egyet és nagyon adta! Már az elején éreztem a lábamban, hogy ez ma jó nap lesz, 5 kilinél láttam, hogy ebből még PB is lehet, végül pedig ezt futottam. Végre bevittem stabilan 1 óra alá a 10 kilit, az előző legjobbam 59:50 körül volt. Ráadásul még nehéz terepen is nyomtam, tele emelkedővel, szóval ma kifutottam magam na. :)

Mondjuk fogalmam sincs, hogy honnan vettem az erőt az utolsó 2 km-hez és hogy tudtam bevinni őket 5 perc alá.

[ Szerkesztve ]

(#13957) Alg válasza kolosanyi (#13956) üzenetére


Alg
veterán

Grat! :C

Ma nekem is nagyon jól ment, ideális idő volt a futáshoz. 15km-t mentem, de simán kitolhattam volna egy 1:50 körüli félmaratonig 155-ös átlagpulzussal, úgy érzem ment volna gond nélkül...

Na de holnap reggel is futás lesz, szóval nem erőltettem inkább.

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#13958) bandus válasza Alg (#13957) üzenetére


bandus
veterán

grat mindkettőtöknek, igen szép eredmények :R én sosem fogom szerintem megérni, hogy ennyire levigyem a pulzusomat. bár heti 30-40 km-es futások mellett lehet, hogy ez irreális elvárás is, fene tudja :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#13959) concret_hp válasza kolosanyi (#13956) üzenetére


concret_hp
addikt

az is poén, hogy a 2 körön mennyire más magasságot mér a gps.

nekem ma a kékestetőn mért 1024m-t :D

vagy fullba vagy sehogy :D

(#13960) gerii


gerii
addikt

Ma én is futottam 20Km-t 110 perc alatt (résztávok összege :DDD ), és kipróbáltam a kulacsövet is. Teli állapotban ugrálnak, félig már nem annyira, üresen pedig nem lehet érezni az övet. A zseb is jó, forgalmi, kulcsok, telefon, headset simán belefér. Nekem bejött, az ugrálást meg lehet szokni.

(#13961) kolosanyi válasza Alg (#13957) üzenetére


kolosanyi
veterán

Neked is grat! :)

(#13958) bandus
Köszi! :R

(#13959) concret_hp
Nem is néztem, de tényleg. :DDD Egyébként a második kör is ugyanaz lett volna, mint az első, a házunk előtt fejeztem volna be, de néztem az időt és úgy voltam vele, hogy nem a házunk felé kanyarodok, hanem inkább elmegyek jobbra az utca végéig és kifutom magamból ami bennem van. GPS-szel meg nem szabad magasságot mérni. :N

(#13962) blaca83


blaca83
őstag

Erre a futásra is be kell nevezni: [link]
;) :C

A technika eszköz. Egy gép. Amely nem ad semmit, és nem vesz el semmit. Az ember az, aki a technikával rombol vagy épít.

(#13963) bandus válasza blaca83 (#13962) üzenetére


bandus
veterán

valahogy mindig kiráz a hideg ezektől az akadályfutó versenyektől, én hülyeségnek tartom őket, de ettől még úgy látszik sokan élvezik :) ha nehéz futásra vágysz, akkor ott a zegama ;]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#13964) t1 válasza blaca83 (#13962) üzenetére


t1
addikt

Én már januárban befizettem :))

(#13965) Alg válasza blaca83 (#13962) üzenetére


Alg
veterán

Ha sárban akarsz dagonyázni, lejtőn seggen lecsúszni, gyökerekbe kapaszkodva hegyet mászni, tökig érő jéghideg patakon keretül gázolni, szerintem elég egy jól sikerült terepfutóverseny/teljesítménytúra ;] lásd kb. minden második VTM, Vulkántúra, vagy mostani UTH

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#13966) inf3rno válasza gerii (#13960) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Haha én kulacső-nek olvastam. Mondom feltalálták már a menet közbeni ürítést itt is vagy mivan? :DD

Buliban hasznos! =]

(#13967) Gergőke88 válasza blaca83 (#13962) üzenetére


Gergőke88
addikt

Én tavaly brutalfutason voltam.
Az is egy nagy elmeny.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#13968) blaca83 válasza bandus (#13963) üzenetére


blaca83
őstag

Ennek nem konkrétan a futás a lényege szerintem...! :N

Futni egyedül szeretek, de ez egy baráti társasággal egy jó kaland és valamilyen szinten egy erőpróba is, hogy végig tudjátok-e csinálni. ;)

@Gergőke88:
Köszi, ránézek erre is. ;)

[ Szerkesztve ]

A technika eszköz. Egy gép. Amely nem ad semmit, és nem vesz el semmit. Az ember az, aki a technikával rombol vagy épít.

(#13969) Gergőke88 válasza blaca83 (#13968) üzenetére


Gergőke88
addikt

Ami biztos, hogy csak régi cipőbe menjél, polot ne vegyél fel, és vmi víztaszító nadrág .

(#13970) t1


t1
addikt

Beléptem én is a félmaratont futók közé :)
[link]

2014. januárjában 143kg voltam majd onnan fogytam le egészen 86kg-ig, most 90kg vagyok tavaly augusztusban kezdtem el futni, idén szeptemberben szerettem volna FM-re menni, de a Deicide-től vásárolt órát ki kellet próbálni kimerészkedtem és meg lett a cél :)

(#13971) bandus válasza t1 (#13970) üzenetére


bandus
veterán

nagyon nagy gratula, ez igazán szép teljesítmény :R

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#13972) t1 válasza bandus (#13971) üzenetére


t1
addikt

Köszönöm szépen, eddig max 13km futottam egyben le, 10km-en mentem inkább ott a legjobb időm 49:19 :)

[ Szerkesztve ]

(#13973) Alg válasza t1 (#13972) üzenetére


Alg
veterán

Akkor egyáltalán nem elérhetetlen egy 1:50-1:55 körüli félmaraton ;)

Grat! (az órához meg a futáshoz is)

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#13974) inf3rno válasza t1 (#13970) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Grat! :-) Legközelebb ugyanez visszafelé. :D

Buliban hasznos! =]

(#13975) t1 válasza Alg (#13973) üzenetére


t1
addikt

Következő cél 2 óra alà bemenni, köszönöm mindenkinek :)

(#13976) Alg


Alg
veterán

Erre nem akar jönni valaki holnap? 26km/950m szint

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#13977) kolosanyi


kolosanyi
veterán

Vajon neki az EPO csinálta ezt az ereivel, vagy tényleg ennyire szétdurrantja ez a táv az ember lábát?

(#13978) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Voltam olyan balga, hogy "hátha jó lesz még valamire" alapon kipróbáltam a régi futócipőmet, ami már 10+ éves, és rég kiment belőle a csillapítás. Most már értem miért fájt néha a bokám, amikor ebben futottam régen... :W Érdekes, hogy amikor hozzá van szokva az ember, akkor mennyire nem tűnik nagy dolognak, most meg simán lesántultam legalább 3 napra. :(((

Buliban hasznos! =]

(#13979) inf3rno válasza kolosanyi (#13977) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Hát ez egy érdekes kérdés. Az EPO tényleg fokozza az érnövekedést, de szerintem itt más faktorok is közrejátszottak. Az lenne a tippem, hogy az ereket általában fedi a bőr alatti zsírréteg, ennek meg annyira alacsony a testzsírja, hogy kilátszanak. A terheléstől is jobban látszanak, az is igaz, szóval talán a kettő kombinációja lehet, és nem az EPOjé. Szerintem.

Buliban hasznos! =]

(#13980) kolosanyi válasza inf3rno (#13979) üzenetére


kolosanyi
veterán

Vagy lehet, hogy mind a három egyszerre. Mindenesetre brutálisan néz ki. :D

(#13981) inf3rno válasza kolosanyi (#13980) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Jaja. :DD Amúgy testépítőknél is mindennapos a gazdag érhálózat [link] :)

(Nagyon off, de az EPOs elmélet ott sántít, hogy a kenyai futókra mondják, hogy magas a vérükben az EPO, mert (részben) magashegyi országról van szó, és emiatt jobban teljesítenek az átlagnál. Náluk semmi ilyesmi nem látszik. Elképzelhető, hogy valaki jóval többet szúr, és azért indul meg nagyon az érnövekedés, de azt meg inkább úgy képzelem el, hogy sok kicsi elágazás, nem a nagy erek vastagodása, legalábbis daganatnál valahogy úgy van, hogy sűrűbben hálózzák be az erek. Az EPO úgy tudom elsősorban vvt képzésre jó, amiből meg ha túl sok van, az se jó polycythemia-nak hívják, megnő tőle a vér sűrűsége és a vérnyomás, illetve könnyen képződik vérrög, ami embóliához vezethet, szóval potenciálisan halálhoz vezethet mondjuk egy tüdőembólia miatt. Szvsz, inkább a vérnyomás nőtt meg a megerőltetéstől, és emiatt dagadnak az erei, plusz tartom az alacsony testzsíros elméletet is, kisebb részt az is közrejátszhat, de nem hiszem, hogy itt ennyire bele kéne folyni az élettanba. Próbáld ki, hogy felemeled a karod fél percre, aztán meg leengeded a karod fél percre és közben nézed az ereket az alkarodon.)

Buliban hasznos! =]

(#13982) kolosanyi válasza inf3rno (#13981) üzenetére


kolosanyi
veterán

Jó, de a testépítők ezen a szinten már két lábon járó gyógyszergyárak. Mondjuk nem mintha ne derült volna ki hasonló bringásokról is már, az élsportban mindenhol ott a dopping. :D

Tudod mitől eresedik ki úgy a karom, hogy már-már én is megijedek? Kötélmászás. Felmászok 4-szer, 5-ször függeszkedve és úgy szétszedi az alkarom meg a bicepszem, ahogy semmi más nem tudja. :))

(#13983) inf3rno válasza kolosanyi (#13982) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Hú azt hogy utálom. :D Alapból kb ugyanaz, mint a húzódzkodás, nekem attól szokott nagyon bedurranni. Én hanyagolom a kötél mászást, megfogadtam, hogy többet nem mászok biztosító kötél nélkül semmit. Hajlamos vagyok életveszélyes szitukba belemenni mászás terén, ha elkap a hév, úgyhogy nálam jobb a megelőzés.

Buliban hasznos! =]

(#13984) concret_hp válasza kolosanyi (#13977) üzenetére


concret_hp
addikt

nekem egy 15-20km futás után is eléggé kijönnek az ereim a lábamon, de mondjuk nem ennyire.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#13985) kolosanyi válasza inf3rno (#13983) üzenetére


kolosanyi
veterán

Én is ritkán jutok olyan terembe sajnos, ahol van mászókötél. Pedig nagyon jó teljes testes gyakorlat, mindenhol megerősít. Leesés ellen magnéziát kell használni, ha meg érzed, hogy elfogyott a ktaft, akkor lábkulccsal lejönni és kész. :)

(#13984) concret_hp
Nekem nem, én dagadt vagyok ehhez a 15 körüli testzsírszázalékommal. :D

[ Szerkesztve ]

(#13986) Cathfaern válasza kolosanyi (#13982) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Ezen a szinten a kerékpárosok is :) Egyik legdoppingfertőzöttebb sportág az országúti kerékpár. Oka egyszerű: igazán ügyességen nem múlik a dolog, csak azon hogy mennyire tudod tekerni a pedált... persze minimálisat lehet taktikázni, hogy mikor hajtasz jobban, mikor engeded előre a többieket, stb, de ezt meg inkább a csapatvezető határozza meg, nem a sportoló. Innentől meg lehet genetikával előnyt szerezni meg doppinggal.

De amúgy a képen látható láb nem a dopping eredménye, csak egyszerűen a brutálisan alacsony zsírszázaléké. Tour de France és társai versenyeken pár gramm is sokat számíthat, így lényegében csak annyi zsír van rajtuk, ami épp elég ahhoz hogy életben maradjanak (lásd pl. ezt a képet is: [link]). Szerintem kerékpársportban az igazán ütős a pálya biciklisták lába :D [link]

[ Szerkesztve ]

(#13987) kolosanyi válasza Cathfaern (#13986) üzenetére


kolosanyi
veterán

Naja. :)

Amúgy ha már bringázás, rendbe kéne tetetnem az enyémet, ha vége lesz a vizsgáknak, meg kicsit jobb idő lesz, szerintem elkezdek tekerni is. Egy ezer éves schwinn csepel monti, de szeretem. Erős nehéz váza van, meg dupla falú felnik rajta, arról biztosan tudom, hogy nem megy szét alattam, mint a teszkós biciklik. Mondjuk cserébe nem is lehet gyorsan menni vele. :D

(#13988) concret_hp válasza kolosanyi (#13987) üzenetére


concret_hp
addikt

attól lehet combosodni ;]

munkatársam szokta mondani semmi értelme jobb bringát venni, ha edzeni akarsz :DDD

vagy fullba vagy sehogy :D

(#13989) gerii válasza concret_hp (#13988) üzenetére


gerii
addikt

Ez így van :D Én is a 15 éves vasammal tolom, de akár egy kempinggel is le lehet fáradni, max kevesebb km alatt.

[ Szerkesztve ]

(#13990) kolosanyi válasza concret_hp (#13988) üzenetére


kolosanyi
veterán

75-ös combom van, 8 egylábas guggolás a maxom sarok alátét nélkül, 12 alátéttel úgy, hogy teljesen ráülök a bokámra. Amíg kondiztam, 160 kilóval 3 ismétlés volt a maxom (érdekes, akkor egyetlen egy egylábas se ment). Kell a fenének a combosodás. :DDD

A bringázással egyébként annyi a célom, hogy hosszabb, alacsonyabb intenzitású edzéseket nyomjak, remélem tudom csökkenteni a pulzusom futás közben. Még ha más jellegű mozgás is a kettő, a keringési rendszert fejleszti. Persze lehet, hogy rosszul okoskodok, ezesetben kérlek javítsatok ki. :)

(#13991) inf3rno válasza kolosanyi (#13990) üzenetére


inf3rno
nagyúr

A bringát valamiért nem ajánlják futóknak, nem tudom miért. Én attól még tekerek is néha hosszabb távokat. Nem éreztem eddig különbséget. Valami ilyesmi rémlik, hogy merevvé tesz meg berövidülnek az izmaid.

Azt írják egy oldalon, hogy a hetente megtett távval negatívan korrelál a nyugalmi pulzus futásnál. A bringát jóval könnyebb tekerni, mint futni szóval több időbe fog telni vele, hogy ugyanazt elérd, cserébe viszont az ízületeid nem szenvedik meg annyira. Körülbelül eddig terjed a tudományom, van könyvem a témában, csak most éppen mást olvasok.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#13992) concret_hp válasza kolosanyi (#13990) üzenetére


concret_hp
addikt

hát kvár körnéykén találsz dombot szerintem, ha bármelyikre simán felpörgetsz, akkor oké ;]

inf3rno sztem ez úgy hülyeség ahogy van :)

"Azt írják egy oldalon, hogy a hetente megtett távval negatívan korrelál a nyugalmi pulzus futásnál."

ez azt jelenti, minél többet tekersz , annál alacsonyabb lesz a nyugalmi pulzusod, ami meg hol probléma? :C

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#13993) kolosanyi válasza inf3rno (#13991) üzenetére


kolosanyi
veterán

deicide gyaloglással meg bringázással kezdte és meg lehet nézni, hova jutott vele. :D

Szerintem egyébként ezeknek a dolgoknak egy jó része csak tudományoskodás. Ha edzel, akkor fejlődsz, ennyi. Nyilván korlátozottan hat egymásra a futás meg a bringázás, de összességében mindegyik javít az általános edzettségen. Meg én nem versenycéllal futok, nekem kiegészítés az erőedzések mellé. Szükségem van állóképességre is, illetve az egészség szempontjából nagyon fontos az aerob edzettség, ezért eljárok futni, meg úszni (ezt sajnos elég ritkán teszem), meg most be szeretném iktatni a tekerést is nyárra. Ezeket váltogatom, mellé megy az erősítés, aztán kész.

Amúgy az a saját tapasztalatom így fitnesz, sport, egészséges életmód terén, hogy mindent agyonmagyaráznak, túlgondolnak már. Ha tényleg nem az a célod, hogy versenyző legyél, akkor elég annyira figyelni, hogy mozogj rendszeresen, minél változatosabban, hogy a lehető legsokoldalúbban fejleszd magad. Nem szabad kihagyni a hajlékonyságot, mobilitást fejlesztő gyakorlatokat, ahogy az erősítést se és szükség van koordinációra is. Mellette az étkezésre kell kicsit odafigyelni, aztán nagyjából ennyi. :)

(#13992) concret_hp
A Lonkahegynél lakom, onnan ki a Desedára, azt megkerülni az új ~14 km-es úton, majd onnan haza. Ez egy jó kis túra, kb 30-35 km. Egyelőre még bringával fogom csinálni, pár év múlva már futva. ;]

[ Szerkesztve ]

(#13994) inf3rno válasza concret_hp (#13992) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Kifejthetnéd, hogy mi hülyeség, mert az nem jutott el eddig.

Ja pontosan azt jelenti, szóval teljesen jó, ha lassan teker alacsony pulzussal az is, erőlködni teljesen felesleges, mert nem attól függ, hogy mennyire keményen nyomja neki. Legalábbis eszerint. Komolyabb helyeken még nem néztem utána.

Buliban hasznos! =]

(#13995) inf3rno válasza kolosanyi (#13993) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Én csak úgy tudom rávenni magam a komoly edzésre, ha van kész terv, amit végig tudok tolni, aztán elkönyvelem, hogy ma is alkottam valamit, fasza gyerek vagyok. Ha ez nincs, akkor is lefutok 15km-t egy huzamban, de mondjuk egy hét múlva, amikor már unom a filmezést. A köredzéseket is terv nélkül pillanatok alatt megunom, és semmi nem lesz belőlük, tervvel meg van, hogy tolok egy órát teljes kifáradásig több izomcsoporton. Nálam ez az erős tervezettség vált be, de el tudom képzelni, hogy másnak nincs szüksége ilyesmire, és spontán is tud jó edzéseket tolni megfelelő gyakorisággal.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#13996) kolosanyi válasza inf3rno (#13994) üzenetére


kolosanyi
veterán

Csak az a baj, hogy a hosszú, alacsony intenzitású edzések unalmasak. Egy résztávozást vagy egy tempófutást élvezek, főleg ha változatos, dombos vidéken csinálom, de a lassúzást nem igazán szeretem. Amikor a félmaratont futottam, akkor is az volt a baj, hogy bekezdtem 5:30-as kilikkel meg 175-ös pulzussal, aztán amikor a durva dombokhoz, hegyekhez értem, akkor se vettem vissza, így gyakorlatilag a 17. km-ig ebben a 170-185 (emelkedőn) közötti tartományban mozogtam, ott viszont lefőtt a kávé. Úgy a 19. km-ig egyre lassultam, onnantól meg 300-400 méterenként belesétáltam. Ha az nincs, akkor 2 óra környékén lett volna a félmaratoni táv, így 18 perccel lassabb volt. Mindegy, először próbáltam ilyet akkor, azóta okosabb vagyok. Kevesebb cukrot kell bevinnem és jóval több vizet igénylek az izzadékonyságom miatt. Meg az sem ártana, ha nem ilyen pulzussal nyomnám a hosszabb távokon, persze ehhez nem 6:30-as, meg 7 perces km-ek kellenének aerob zónában, mert az életemet is elunom ilyen lassan döcögve. :D

A tervezés ok, de rugalmasan kell kezelni azt is. Szerintem hiba túl görcsösen, mereven ragaszkodni egy táblázathoz és erőltetni mondjuk köredzésnél egy 32 kilós kettlebellt, ha épp aznap rosszabb formában van az ember és nem bírja vele. A túlbonyolításnál arra gondoltam, hogy hogyan osszuk fel izomcsoportonként az erősítést, vagy épp a kazein jó-e edzés után, vagy tejsavófehérje kell-e. :)

[ Szerkesztve ]

(#13997) concret_hp válasza inf3rno (#13994) üzenetére


concret_hp
addikt

melyik részét nem érted? mindkettő nagyrészt a keringésen múlik, aminek meg a tipikus jele az alacsony pulzus.

kolosanyi: nem azért h oltsalak, de a 75ös comb miért jó? :)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#13998) Rabbitf_24 válasza inf3rno (#13994) üzenetére


Rabbitf_24
őstag

Nagyon sok helyen olvastam, hogy minden másnap érdemes futni, keresztfunkcionális edzésnek pedig mindenhol a tekerést ajánlják a nem futónapokra. Már egy ideje így csinálom, KKM előtt pl a térdem miatt 1 hétig csak tekertem (4-1 arányú edzést, 4 perc alacsony pulzus tartomány, 1 perc 5. zóna) és PB-t futottam.

(#13999) kolosanyi válasza concret_hp (#13997) üzenetére


kolosanyi
veterán

Semmiért. A 10+ év röplabda meg a genetikám miatt ilyen. Nehéz vagyok, sokat ugráltunk, így fejlődött az izomzatom. Jó, mert sokkal gyorsabb, robbanékonyabb vagyok, mintsem az alkatom alapján először gondolná a külső szemlélő és rossz, mert alig kapok nadrágot. :D

Nem edzek egyébként izomtömegre, inkább örülnék ha kisebb lennék ugyanilyen erőszint mellett. Jobban mennének a torna elemek, meg a futás. Egyébként már röpisként is ez volt az egyik fő problémám, legalább 10 kilóval nehezebb voltam az ideálisnál, az utolsó versenyévekben meg volt az 15 is (akkor kezdtem el kondizni). Hiába kompenzáltam erővel a tömegem, sajnos az ízületek nem bírták a heti 10-15 óra edzést meg a meccseket. Még a könnyű srácok is nehezen bírták, én meg sehogy, minden szezonban sérült voltam. Vízilabdáznom kellett volna, pont ideális az alkatom hozzá és a vízben amúgy se gond a nagy tömeg. :)

(#14000) concret_hp válasza kolosanyi (#13999) üzenetére


concret_hp
addikt

még elkezdheted, Kvár már nb1es :) kérdés h birkózni szeretsz-e :D
nekem azért nem voltak nagydarabok a röpis osztálytársaim, de a súlypont emelkedés az megvolt :DDD

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.