Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14351) tomcica


tomcica
Topikgazda

[link]

Deicide kolleganak ;]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#14352) deicide válasza tomcica (#14351) üzenetére


deicide
veterán

Van az a szint, ami nekem is sok. ;]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#14353) tomcica válasza deicide (#14352) üzenetére


tomcica
Topikgazda

elolvasni is sok(k) volt :DDD

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#14354) gombi01


gombi01
tag

Belegondolok, hogy múltkor Keszthelyig sem esett jól a tekerés ez meg pont 100x annyi nembeszélve a szintről! Áhh!
Azért az Ironcowboy sem gyenge...

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#14355) anorche1


anorche1
őstag

Lassan egy hónapja volt egy barátom szülinapja, amikor is hülye fejjel sokat ittam, pedig inni se szoktam, nem hogy sokat. Ennek eredményeként valahogy sikerült ráesnem a bal combcsontom tetejére, ami utána egy hétig fájt, járni alig bírtam. Utána már jó volt, csak futásnál jött elő, és sajnos még mindig nem múlt el :(
Egy fél maratoni távot akartam lefutni, végül 2km -rel kevesebb lett, és valami botrányosan szar, 6:20 -as időkkel :(
Az elejétől kezdve szenvedtem a fájdalomtól :O
Rohadtul megbántam a piát, soha többet.

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#14356) t1


t1
addikt

Legaktívabb hónapom volt :) (kb egész életemben :D, volt még 12x edzés kondiban)
[link]

(#14357) mukibuci válasza t1 (#14356) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

Nekem is eddig ez lett a leghosszabb hónapom, majdnem meglett a 100km. még holnap este lehet rápróbálok, de 2-3km után elkezd fájni a combom, ami futás közben még annyira nem zavaró, de utána 2-3 napig alig birom felemelni :U

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#14358) Danika256 válasza mukibuci (#14357) üzenetére


Danika256
aktív tag

Én nem tudok küldeni képet, de én júniusban heti 33Km-es átlagot nyomtam le. Szerintem nem rossz egy kezdő futótól. Júliusra 40Km- es heteket tervezek...

Meghallgattam a barátok és a Ti tanácsaitokat is, most már nyomatom a kemény aerob edzéseket is felváltva. Komolyan mondom azok kikészítenek.. Jobban elfáradok 155-ös pulzusú kocogásnál, mint bárhogy máshogyan. De hát ha ez kell, akkor ez kell.. :) Ma már meglett a 10.8Km 11.09km/h átlaggal és a pulzusom is 180 alatt maradt(190 a max). Most már csak dupla ekkora távon kéne ugyanezt és akkor meglesz a szeptemberi cél :) Már kezdek reménykedni..

(#14359) Alg válasza Danika256 (#14358) üzenetére


Alg
veterán

Én még mindig azt mondom hagyd az első félmaratonon az időcélt, főleg ha ilyen 10km-ket futkározol 180as pulzuson... de te tudod, csak nehogy sérülés legyen a végén.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#14360) Danika256 válasza Alg (#14359) üzenetére


Danika256
aktív tag

Az időcél egyrészt kell motivációnak, anélkül semmit nem érek... Másrészt nem egyedül megyek és a 2 órát határoztuk meg mint minimum célt :) Lemaradni meg nem akarok...
Majd most júliusban bepróbálkozok a 15km távval, meglátjuk, hogy reagál a szervezetem.A cél az lenne, hogy a hónap végére menjen 11km/h-s átlaggal. Ha az meglesz, sínen leszek :)
Szerintem teljesíthető, főleg azt nézve, hogy május közepe előtt még a 7km volt a max táv.. :)

(#14361) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Szerintetek havi 300km sok? Mármint úgy értem, hogy regeneráció szempontjából. Ilyen H 10k Sz 25k P 40k -es edzésekre gondoltam szeptemberben, de nem látom, hogy egy 25k után elég e a 2 nap a regenerációhoz és hogy a 40k nem e üt ki úgy, hogy ki kell hagynom a következő hetet. Van valakinek tapasztalata vele? (Most kb 150-200 körüli hónapot tolok H 7k Sz 15k P 20k, de még kevés az adat, mert csak most kezdtem. Ezt emelném meg fokozatosan szeptemberig, hogy le tudjak futni még idén normális tempóban egy maratont.)

Buliban hasznos! =]

(#14362) deicide válasza inf3rno (#14361) üzenetére


deicide
veterán

Célszerűbb lenne egy ilyen: Hétfő 15 közepes / Kedd Pihenő / Szerda 16 laza / Csütörtök 12 résztávos / Péntek Pihenő / Szombat 30 laza / Vasárnap pihenő. Felesleges a 40-et erőltetni, ha a 30 megy stabilan, fel kell menni 35-ig lassan és akkor a maraton onnan már nem lesz gond.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#14363) gombi01 válasza Danika256 (#14360) üzenetére


gombi01
tag

(#14360) Danika256:
mint ahogy már írták hagyd az idővel való versenyzést, 10-ből 8x még mindig elkövetem én is ezt a hibát. A verseny vége felé csúnyán tud bűntetni a kezdeti nagyobb tempó!

(#14361) inf3rno:
40km-es távokat nem kell futni azt tartogasd a maratonra :)
Ahogy deicide írta az jónak tűnik, én például talán 3x futottam verseny előtt 30kilómétert.
Január, Február Március nekem mindegyik 300km-es hónap volt. Heti 70-75km.
H:60p kocogás (kb12km)
K: 3x3000m tempósabban (+bemelegítés,levezetés (kb15km))
SZ:60p kocogás (kb12km)
CS:dombozás (+bemelegítés,levezetés (kb12km))
P: pihi
SZ:20-25km alacsony puzusra
V: pihi

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#14364) t1 válasza deicide (#14362) üzenetére


t1
addikt

Amúgy a bringázás (alacsony pulzuson) hozhat előre lépést a futásban is?
Ha megy a 21km 30km-t már esélyes lehet bepróbálni?

(#14365) deicide válasza t1 (#14364) üzenetére


deicide
veterán

Bármilyen hosszú távú állóképességi sport növeli a szervezet kitartását, azaz igen, több órás bringázással is "automatikusan" nő a futással teljesíthető táv. sokáig csak bringáztam, aztán egyik reggel úgy keltem, hogy futok egy maratont és futottam egyet. Nem nagy tempóval, csak aerob pulzuson, de simán ment.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#14366) inf3rno válasza deicide (#14362) üzenetére


inf3rno
nagyúr

@deicide @gombi01 Nagy különbség nincsen, nálam a hétfő résztáv, a szerda közepes, a péntek meg hosszú laza jelenleg. A többi napon be tudok én is iktatni plusz kocogásokat, ha úgy érzem, hogy szükség van rá, mert nem bírok a véremmel. Általában viszont nem szeretek két egymás utáni nap futni, mert úgy érzem, hogy nem regenerálódtam tökéletesen. Valahogy ez nálam lassabb folyamat lehet, mint az átlagnál, passz. Elképzelhető, hogy visszaveszem a P-t 30kilire, aztán beiktatok még egy 10kilis laza kocogást vasárnapra. A napi rendet viszont nem borítom fel, mert szombaton sokszor van valami egész napos program, ami kizárja a futást.

Írta itt más is, hogy jó lett volna maraton előtt is belekóstolni a 40 kilibe, és nem megállni a 35-nél, ezzel ti hogy vagytok, kinek hogy vált be ez a határ?

Buliban hasznos! =]

(#14367) Aristeus


Aristeus
tag

Tovább fényezném Dombóvárt és a környékét. Akinek kevés volt az előző videós összefoglaló, az most elolvashat egy részletes, képes beszámolót is. :))
Hat vár hat rád - Futóegerek módra

[ Szerkesztve ]

Ameddig ellátsz, addig el is tudsz futni.

(#14368) gombi01 válasza inf3rno (#14366) üzenetére


gombi01
tag

(#14366) inf3rno:
35km-nél pont olyan, hogy már megállsz sétálni a frissítőnél :DD
Amúgy, ha nem görcsöl be semmi akkor legfőképpen fejben kell legyőzni ami hátravan. Mosoly csak akkor van ha nyakban az érem és végre nem kell már tovább futni!

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#14369) inf3rno válasza gombi01 (#14368) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Valahogy éreztem. :DD

(Komolyabb edzés előtt, amúgy érdemes kalcium, magnézium pótlás, akár napi adag duplája is. Nekem úgy sosem görcsöl be, anélkül is csak néha.)

Buliban hasznos! =]

(#14370) tomcica válasza inf3rno (#14366) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Boven elegendo 32-35km magassagaba elmenni az edzesen (azt is csak nehanyszor 2-3honappal a maraton elott kezdve havi 1x) tobbet er ennel,ha felkapja az ember hulladek labra a tulso 1/3-at es felcsavarja az iramot,egesz mas folyamatot indit el a testben,mint egyenletes sebessegen kifutni akar 45km-t.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#14371) tomcica


tomcica
Topikgazda

Vegul nem is tudom,ide felraktam a 800m videojat?

[link]

harman mertek (sajnos nem volt elektromos meres) 1.58.43 ...1.58.78 masik egyennel,a kollega meg 1.59.1-et mert... (a hivatalos 1.58.78 kezzel merve)

a resztavok benne (azt en nezegettem ;] ) @200m 26kozepe,@400m 55-56ra valtott az ora,@600m 1.26 kozepe (500-nal volt szel,ugye 2x talalkoztam vele 100nal is...nem tul eros,de azert picit fujdogalt) 69-70 lehetett az 500m azt nem neztem meg,onnan szetesett az egesz,van ebben meg kb 1mp az biztos es az utolso 300-on van benne :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#14372) kilinked válasza tomcica (#14371) üzenetére


kilinked
csendes tag

:C :R
Pörgött a láb rendesen.
Megkérdezhetem, hogy mennyi idős vagy?

(#14373) tomcica válasza kilinked (#14372) üzenetére


tomcica
Topikgazda

1976-os szuletesu vagyok

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#14374) ígyvanferi válasza tomcica (#14371) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Eddig még nem linkelted be ide.
Hát tényleg kilőttél, mint egy rakéta, az első 10 m-en 20-at vertél a teljes mezőnyre. Mintha egy nyugdíjasklub futott volna. Persze minden tiszteletem a többieknek is, biztos valahol a mezőny végén lettem volna így kb. fele annyi idősen. A 400-as résztávozáskor 80-akat futok, tegyük fel ez menne kétszer akkora távon is, akkor is egy laza 40 secet kapnék tőled.
Nem semmi, gratula még egyszer! :K

(#14375) borix válasza inf3rno (#14366) üzenetére


borix
őstag

Szerintem a regenerálódásnál sokat szamít ki milyen alvó.Mert ha valaki többször felkel forgolódik akkor nem túdja magát olyan hatékonyan kipihenni mint aki mélyen alszik.

(#14376) concret_hp válasza tomcica (#14371) üzenetére


concret_hp
addikt

erre mondják, hogy állva hagyja a mezőnyt? :D :R

vagy fullba vagy sehogy :D

(#14377) bandus válasza tomcica (#14371) üzenetére


bandus
veterán

nagy-nagy gratula :R szép teljesítmény nagyon!

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#14378) gombi01 válasza tomcica (#14371) üzenetére


gombi01
tag

(#14371) tomcica:
gyorsabb voltál mint a kamerás, még a képből is kifutottál :)
GRATULA! :R

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#14379) inf3rno válasza borix (#14375) üzenetére


inf3rno
nagyúr

+1, máshol is olvastam már, hogy minden óra edzésre plusz egy óra alvás kell.

Pár évig csináltam, hogy napi 5 órát buszoztam, aztán ott hozzászoktam ahhoz, hogy akkor alszom, amikor kell. Ha van egy kellemes monoton zaj, akkor könnyen elalszom, ha csend van, vagy zörögnek ,akkor vegyes. Valamikor könnyen megy, valamikor órákat tudok forgolódni.

Buliban hasznos! =]

(#14380) Aristeus válasza tomcica (#14371) üzenetére


Aristeus
tag

Nagyon szép teljesítmény! Gratula! :R

Ameddig ellátsz, addig el is tudsz futni.

(#14381) inf3rno válasza tomcica (#14371) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Grat, azért a többiek csak néztek utánad. :C Most vagy a kamerával volt gond, vagy tényleg csíkot húztál magad után :DDD

Buliban hasznos! =]

(#14382) Newboy911


Newboy911
tag

tomcica Keményen odatetted nekik, ahogy nekünk is tanítod :)
Amúgy ez az idő mit érhet Eb-n Wb-n ?

(#14367) Aristeus Köszönjük a beszámolót, sokszor irigykedem, mikor látom a hegyes-völgyes túrákat.
Nekünk itt az alföldön marad a résztáv és a szembe szél :)

A maratoni témához:
Beneveztem én is a Sparra. Sokat agyalok mennyi lenne az elégséges km hetente.
2 hete 55, múlt héten "csak" 37 jött össze. De mellette 140km bringa 1-2 nap úszás.
És a héten elkezdtem az erősítést is. Tél óta teljesen visszaestem karból, alig birok lenyomni 20 fekvőt.
A résztávok, tempó futások egész jól mennek, viszont a hét végi hosszúkat nem vittem még 20 km fölé.
Kipróbálom az utolsó 1/3-ot felkapva fáradt lábra. Van egy gondolatom az idővel kapcsolatban is.
Beállok a 3:30-as lufi után, és várom a lassú halált :)

(#14383) concret_hp


concret_hp
addikt

ez a topic csakcsak jobban pörög, mint az okosórás, szóval ide írom be kezdésnek :D

szerintetek mennyire mutat pontos értéket az órák (nekem konkrétan garmin) által számolt kcal az adott edzésre? be van állítva a tömeg, kor, max és nyugalmi pulzus.

maratonra én nem edzek külön, ha lesz ironman kedvezményem, akkor meglátom benevezek-e :DDD

amúgy csak 600km-t futottam idén, valahogy a bringát szívesebben előveszem...

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#14384) Alg


Alg
veterán

Sweatshop kiárusítás, pl. Mizuno inspire 32 font :Y

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#14385) Cathfaern válasza concret_hp (#14383) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Az órák alapvetően pulzusból számolnak. Hogy mit jelent ez? Azt hogy ha valaki edzetlen, és kis mozgásnál is nagyon magas a pulzusa, annak több elégetett kalóriát fog mutatni, mint a tényleges. Ha valaki viszont nagyon edzett, és erős mozgás mellett is alacsony marad a pulzusa, akkor meg kevesebbet fognak mutatni (kvázi azt hiszi az algoritmus, hogy alig csinált valamit). Ha nem vagyok egyik kategória sem, akkor hozzávetőlegesen akár jó értéket is mutathat, de azért inkább ilyen 50 kalóriára kerekítve érdemes nézni. Persze az megint jó kérdés, hogy az óra kitalálói milyen edzettségi szintet vettek "átlag"-nak :)
Elvileg lehetséges lenne, hogy a GPS adatok és a beállított edzés típus alapján korrigálja ezt az értéket... gyakorlatilag nem tudom tudnak-e ilyet (ezt úgy lehetne kipróbálni, hogy egyszer elmész futni 150-es pulzussal egy órát, utána meg biciklizni 150-es pulzussal egy órát, de mindkét esetben futás edzéstípust állítasz be. Ha ugyanaz az érték jön ki, akkor nem korrigál, ha jelentősen eltérő érték jön ki, akkor viszont igen. Értelemszerűen ha nem lehet edzéstípust állítani, akkor biztos nem korrigál).

(#14386) Alg válasza concret_hp (#14383) üzenetére


Alg
veterán

Olvasnivaló ;)

Más: Az Endo úgy néz ki hallgatott a visszajelzésekre, az új-új felület már sokkal barátságosabb :K

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#14387) deicide válasza Cathfaern (#14385) üzenetére


deicide
veterán

Én most a nagyjából reális kategóriába tartozhatok, a mai 5:00/km-es 15km kocogásra 138-as átlagpulzus adódott, ez az óra szerint 1015kcal / 1 óra 15 perc, azaz olyan 800kcal/óra, az reális is lehet akár.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#14388) gombi01 válasza Alg (#14384) üzenetére


gombi01
tag

(#14384) Alg: pont most adtam el az Insp. 10-et 9ért :)
Megvettem az utódját a 11-est.
Valakinek nem kell Sayonara 2? Papíron EU43-as de érzésre inkább 44,5 vagy 45 :)
Télen futottam ugyan benne pár tempót vastag zoknivan, de most nyáron meg csúszkál benne a lábam... 11eFt-ért vihető kb 240km van benne.

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#14389) tomcica válasza Newboy911 (#14382) üzenetére


tomcica
Topikgazda

jo kerdes,nagyjabol negyediktol a nyolcadig helyig eleg kell hogy legyen egy korosztalyos EB-n

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#14390) t1


t1
addikt

Ma kimerészkedtem én is, igaz a legnagyobb melegben 11:20 kor futottam egy Márkó - Pénzesgyőr szakaszt, aki jártas erre az tudja, hogy nem éppen egy alföldi síkság, a csúcson kicsit megakadtam a frissítő miatt amúgy jó kör volt az idő se vészes ( a cél a teljesítés volt most az idő másodlagos szempont volt ) .

[link]

[link]

(#14391) inf3rno válasza t1 (#14390) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Laza, hogy bírtad a hárskúti, lókúti emelkedőket?

Buliban hasznos! =]

(#14392) t1 válasza inf3rno (#14391) üzenetére


t1
addikt

Hárskútig nem volt vészes ment rendesen, Hárskút után felfele ne ott picit elvéreztem, meg bele is kellet gyalogolni 2x míg felvánszorogtam frissítenem kellet. amúgy elégedett vagyok vele, mert előtte egy 1.5 órás hátedzésem volt az elég sok erőt kivett, ha lett volna még folyadék akkor biztos neki mentem volna a FM-nak bőven éreztem erőt hozzá :)

(#14393) Okean


Okean
tag

Mennyire használható a Nike Downshiftere?

(#14394) inf3rno válasza t1 (#14392) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Én is toltam egy Márkót, de most még nem megyek fel Hárskútig, majd talán egy hónap múlva. Most 2-es fokozatba kapcsoltam 6:10-ről 5:30-ra. A többi fokozatot még unlockolnom kell. :D [link] (Meg csaltam is egy kicsit, tartottam egy 5 perces pihenőt, aminél pause-ztam.)

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#14395) t1 válasza inf3rno (#14394) üzenetére


t1
addikt

Szépen fejlődsz, csak így tovàbb :K

(#14396) kolosanyi


kolosanyi
veterán

tomcica, tegnap csináltam egy 300 ismétléses edzést! 100 tolódzkodás, 100 húzódzkodás, 100 egylábas guggolás (50-50 mindkét lábbal)! :D

Azt csináltam, hogy beállítottam az órám, hogy 1 percenként csipogjon. Első jelzéskor megcsináltam 4 tolódzkodást, második jelzésre 4 húzódzkodást, harmadikra 4 egylábast és így tovább. Összesen 75 sorozat volt az egész. Nem is ez az érdekes az egészben, hanem a pulzus adatok: link. Tök jó, lehet rendszeresítem ezt. :))

[ Szerkesztve ]

(#14397) inf3rno válasza t1 (#14395) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Á lehet, hogy csak a frissítő miatt van, passz. Toltam most kreatinos lötyit, végig hányingerem volt közben. Nem volt kellemes, végigtoltam így is, de erősen agyaltam 12 kilinél, hogy feladom. Nem tudom, hogy a kreatin, vagy a folyadék bevitel és konstans rázkódás, ami kikészített, nincs még tapasztalatom frissítéssel. Hogy jobb szerintetek, sokszor kicsit, vagy többször nagyobb adagot?

Buliban hasznos! =]

(#14398) beltram válasza inf3rno (#14397) üzenetére


beltram
tag

Kreatinnak nincsen értelme hosszú futásoknál, legfeljebb intervall edzéseknél. Izot, esetleg bcaa-t meg lehet próbálni.

pace be with you

(#14399) tomcica válasza kolosanyi (#14396) üzenetére


tomcica
Topikgazda

ez igy pulzusilag is igen rendben van :K heti egy ilyen mehet siman,mivel idoben is eltart igy komoly allokepesseget is epit egyidoben

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#14400) kolosanyi válasza tomcica (#14399) üzenetére


kolosanyi
veterán

Pont gondoltam rá, hogy ezt rendszeresítem, mert tetszik. Most úgyis visszaestem erő-állóképességben a sok tanulás, kevés mozgás miatt. Érdekes, hogy a max erőm megmaradt, de az állóképesség nem. Na mindegy, az egyik max erő fejlesztő edzést most becserélem erre egy ideig. Mellette persze megy a futás tovább. :K

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.