Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14901) Rabbitf_24 válasza tomcica (#14899) üzenetére


Rabbitf_24
őstag

;] ;] ez jó volt.

Mára 10km + egy kis futóiskola van tervezve délután 4 körül, remélem lesz majd 1-2 felhőfoszlány az égen... :)

(#14902) maggi1886076 válasza Rabbitf_24 (#14901) üzenetére


maggi1886076
addikt

Én is futottam tegnap előtt délután 4kor. 8-9km-et szerettem volna, 6,2-nél abba kellett hagyni. Szerintem a futópályánn, ami egy gödörben van, volt vagy 40 fok, annyira megszorult a levegő. Páratartalom 72% a lakásban, az sem könnyíti meg. Izzadni annyira nem izzadtam futás közben, de amikor abbahagytam másfél órán keresztül patakokban folyt rólam.

Asus Zenfone 2 551ML + Xiaomi Band Dropbox 54,88Gb Regisztráció: http://db.tt/aqH19dqW Flickr képek: http://www.flickr.com/photos/101977039@N08/

(#14903) ígyvanferi válasza maggi1886076 (#14902) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Ja, ilyenkor komolyan rosszabb megállni, mint futni még. Kb. mint télen, csak ott megfázol, ha megállsz, itt meg megfősz.
Nekem szerencsém van, az erdőben valamelyest enyhébb a klíma, mint mondjuk akárhol városban vagy pályán. Bár így is csak inkább este 7 után indulok el. De még így is örültem az 5-ös tempónak 10 km-en tegnap.

(#14904) bandus válasza ígyvanferi (#14903) üzenetére


bandus
veterán

En ma uszas utan tervezek meg 35p futast, meglatjuk, hogyan fog menni. Mondjuk nagyon lassu iramra gondoltam, mert holnap reggel bringa utan kell futni, az meg halalosabb lesz szerintem.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#14905) Agostino


Agostino
addikt

sziasztok

ti egészen biztosan tapasztaltabbak vagytok ilyen téren: két hete futok, előtte sosem volt rá érkezésem. oké, még anno gimiben, de mikor volt az. van rendes futócipőm, (asics t-1000) viszont ennek ellenére a legutóbbi és az az előtti futás után (esetemben a c25k program szerint másfél perc futás két perc séta 20 percig, tehát viszonylag könnyed menet) mindkét térdem a térdkalács alatt annyira fáj, hogy a lábamat kinyújtani sem tudom, és lépés közben olyan, mintha késbe térdelnék bele. cataflam megszűnteti a dolgot ideig-óráig, de ez nem móka így. érdemes erre ráedzeni, vagy doki élből? annyira nem gondolom, hogy sok lenne rajtam a ballaszt, 194 cm vagyok és 92 kg, tehát talán messze a túlsúlyostól.

[ Szerkesztve ]

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#14906) stvnppp


stvnppp
senior tag

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék Tőletek kérni ebben a dögmelegben. Ti milyen pólót ajánlotok kánikula idejére? Próbáltam már sokféle anyagot, de nem igazán tudom eldönteni, hogy melyik a leghatékonyabb. Mostanában pl a Nike tolta ezt a dryfit anyagot, de az nem tűnik nekem hatékonynak, mert megszívja magát vízzel, nehéz lesz, telítődik, és nem igazán érzem, hogy hűtene. Mondjuk fekete, ezért nem is a legjobb, meg ami lehet még probléma vele, hogy elég bő, lehet hogy hatékonyabb lenne, ha feszülős lenne, és folyamatosan vezetnie kellene a vizet. (elnézve az élsportolók szűkre szabott mezeit, mondjuk szerintem elég hülyén néz ki, ahogy teljesen átnedvesedve hozzájuktapad) Mondjuk mostanában már annyira kivagyok, hogy elkezdtem félmeztelenül futni, de talán a leégés miatt ez veszélyes.

A válaszokat előre is köszi.

(#14907) maggi1886076 válasza stvnppp (#14906) üzenetére


maggi1886076
addikt

Én H&M-es pólókat használok. Nincs velük probléma, amíg le nem akarom vetni őket. Nem tűl bő, nem feszes. Mostanában mondjuk én is póló nélkül futok, leégni nem fogok már, mert alap színem van. Persze sok ember között felöltözök.

Asus Zenfone 2 551ML + Xiaomi Band Dropbox 54,88Gb Regisztráció: http://db.tt/aqH19dqW Flickr képek: http://www.flickr.com/photos/101977039@N08/

(#14908) stvnppp válasza maggi1886076 (#14907) üzenetére


stvnppp
senior tag

Ezek gondolom 100 % pamut pólók?

(#14909) maggi1886076 válasza stvnppp (#14908) üzenetére


maggi1886076
addikt

Nem. Mint egy futó póló :D

Asus Zenfone 2 551ML + Xiaomi Band Dropbox 54,88Gb Regisztráció: http://db.tt/aqH19dqW Flickr képek: http://www.flickr.com/photos/101977039@N08/

(#14910) inf3rno válasza Agostino (#14905) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Én annyit tudok mondani, hogy sosem találkoztam ilyesmivel, szóval komoly esély van rá, hogy ez nem normális.

Buliban hasznos! =]

(#14911) Newboy911


Newboy911
tag

Tegnap megkerültem a kígyó farkát.
Jó felkészülési "versenynek" ígérkezett, bár nem volt igazi verseny.
Gondolkodtam a 22 és a 33K között, de úgy voltam vele, hogy a 20-ak mennek
hétvégenként, legyen a 33Km. Minden elismerésem még 1x a nagyatádi hősöké.
Én csak 3 órát futottam a tűző napon, de a végére átértékeltem ezt a maraton dolgot.
A 11km-es körön volt 4 frissítő pont, de a végére alig tudtam elvánszorogni az egyiktől
a másikig :) Csak öntöttem magamra(ba) a különböző folyadékokat, de így is szinte
kiszáradtam. Az első két kör okés volt, de 25 után a túlélésért küzdöttem.
Szerencsére volt ki után futni :D
Íme a szenvedésem számokban.

Bocsi a szerkesztésért.

[ Szerkesztve ]

(#14912) inf3rno válasza Newboy911 (#14911) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Grat! Ilyen melegben ez teljesen jó idő ! :C

Buliban hasznos! =]

(#14913) borix válasza Agostino (#14905) üzenetére


borix
őstag

Idő kell a lábaknak,hogy megszokják a terhelést(hónapok nen hetek).Ne nyírt ki a térdeidet ha eddig le@artad a futást ne 1-2 hónap alatt akarj gyors eredményt.Rossz futóstílustól is fájhat vagy nem megfelelő cipő választás.Kerüld az aszfaltot.

(#14914) anorche1


anorche1
őstag

Futásnál mi az a "repülőzés"? :F

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#14915) Alg


Alg
veterán

Hétvégi "keresztedzés": Pénteken séta a tűzforró Bécsben (kb. Westbhf - Hauptbhf kétszer) + Laxenburg, volt vagy 15-20 km összesen. Szombaton Puchberg - Schneeberg (Fischerhütte) - Puchberg: 26km, 570-ről 2050-re és vissza, oda kb. 4 óra, vissza 2,5 óra.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#14916) tomcica válasza anorche1 (#14914) üzenetére


tomcica
Topikgazda

felgyorsulsz szepen kb 800-as iramra,a kozepet kitartod es engeded a veget csak porogjon (80-120m altalaban)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#14917) mszl


mszl
aktív tag

Sziasztok!

Használja valaki az endomondo web-es felületét Garmin órával?
Eddig tudtam az óráról közvetlenül importálni a futásokat, de most még a menüpont is eltűnt! (Add Workout -> Import from Garmin)
Valaki találkozott vele v. csak nálam van ilyen probléma? A garmin oldalán minden működik fel tudok tölteni edzés eredményeket úgyhogy a gép és az óra kommunikál rendesen. Ezért gondolok az endomondo oldal változására.

Üdv. Laci

A hálózat építést csak elkezdeni lehet, befejezni nem.... Eredetije a HUP-on!! Onnan kölcsönöztem!!

(#14918) Apollo17hu


Apollo17hu
őstag

Kaptam ma ajándékba egy aldis futócipőt. :Y
Kivágtam magam, hogy ez terepfutó cipő, ezért jó lesz majd télen.
Most a szekrény mélyére került, de nemtom, mi lesz hóban-fagyban, amikor elő kell majd vennem. :F

[ Szerkesztve ]

(#14919) concret_hp


concret_hp
addikt

ironman után visszavettem az edzésekből, így nagyjából heti 1kg sebességgel gyarapodik a tömegem, ami valószínűleg nem izom :DDD és még 2 hétig nem sok edzés lesz :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#14920) inf3rno válasza Apollo17hu (#14918) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Én simán visszavittem volna, aztán levásárolom az árát. ;-)

Buliban hasznos! =]

(#14921) stvnppp válasza mszl (#14917) üzenetére


stvnppp
senior tag

A felső menüsorban van olyan link, hogy add workout. Ha azt megnyitod, akkor ott van olyan opció, hogy Import from Garmin Connect.

(#14922) deicide válasza mszl (#14917) üzenetére


deicide
veterán

Az a menü megváltozott, nekem ott van most is, de ha rányomok, össze akar kapcsolódni a Garmin fiókommal. Amivel amúgy már össze van kötve. Fura.

Más, mai 10x400. Nem tűnt nagy feladatnak tomcica kérése, szokásos 10x400, a 400 maradhatott 82mp-en, a pihenőket kellett 58-60-ról 50-52-re feszíteni. Hááát, lefőtt a kávé rendesen. :DDD
Aztán levezetésnek hazáig 2.5km kocogás, benne a végén hulla állapotra egy dombsprinttel, ott majdnem rókakoma is kinézett az erdőből. :)

1:21/0:52/1:21/0:51/1:21/0:50/1:22/0:52/1:23/0:54/1:23/0:53/1:23/0:50/1:23/0:50/1:22/0:56/1:22/0:52.
Pulzus kezd összeállni, 176 a 400-on, 166 a pihenőn.

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#14923) tomcica válasza deicide (#14922) üzenetére


tomcica
Topikgazda

ez igy mar emberes,innen addig csinalgatod ezt amig a pulzus le nem esik 160ala az 50mp-s piheno alatt,akkor csavarni kell megint elso korben minden harmadik 400-at 1.19-1.20-ra (tehat 3-6-9es 400m erosebb)

ja es minden honapban egyszer,tehat negy hetente lopj majd bele minden harmadikra a 400 helyett 600m-t (3-6-9es) az 1.22es 400m-es iramon,ha kicsit elmegy a vege az okes -+2-3mp

(jovo evben minden negyedik heten 600-ak lesznek a 400-ak helyett ugyanazon a sebessegen,a darabszamot ismet epited tehat 4-5db-al indulsz es megy fel 8ig,az iden meg hirtelen lenne,eleg lesz ez a minden harmadik hosszabb fuszer)

tavasszal pedig az en kozeptavos kigyorsito edzesembol lesz egyik,a masik ugyanez a 400-as kinzas,es lesz egy harmadik extra,na az tetszeni fog,majd ha odaerunk :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#14924) deicide válasza tomcica (#14923) üzenetére


deicide
veterán

Oké, köszönöm, akkor még két hét legalább ugyanez és megnézzük, hogy alakul a pulzus. Remélhetőleg a hűvösebb idő is jótékony hatással lesz rá, mert már most reggel is 21 fok volt.

Attól az utolsó mondattól azért kicsit félek, hogy tetszeni fog-e. :Y :DDD

ps: a 400akon 200-as a lépésszám, lépjek nagyobbakat, vagy jó az úgy? Murvás a talaj ezért nem merek nagyobbakat és kevesebbet, meg így jobban esik.

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#14925) tomcica válasza deicide (#14924) üzenetére


tomcica
Topikgazda

fog :K fel leszel ra keszulve,az elesiti ki majd a tavaszi kigyorsito veget (ugy ahogy az neked kell,nem max sebessegre,hanem max gyorsasagi allokepessegre)

200 meg sok is,jo az ugy ha igy szoktad

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#14926) concret_hp válasza tomcica (#14925) üzenetére


concret_hp
addikt

maratonra milyen résztávokat kéne csinálni? ezreket összefűzni?
ideje lenne egy 4 órán belülinek, szóval rágyúrok picit okt 11ig, pont 2 hónap van :D

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#14927) t1


t1
addikt

Nah csak sikerült az 1:50:00 alatti félmaraton.
Hivatalosan is : 1:47:08 5:05p/km

[link]
[link]

2 és félhónapja itt futottam az első félmaratonomat 2:03:49-el ahhoz képest álom ez az idő.
Sajnos a pulzus mérő nem volt rendesen felrakva ezért nem mért rendesen :F
Jövőhéten Tihany Xtreme 21 lesz bőven szint nem rekord döntögetős lesz a pálya talán kenesén sikerül lejjebb menni :)

(#14928) tomcica válasza concret_hp (#14926) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Igen a resztavozas ugy okes 8-10x 1K (R200) felmaratonos iramon legalabb fele,melle viszont ket komoly temponap is kell egyik hosszabb egy nyelettel a savkuszob alatt (halando embernel kb 155-160as pulzus nagy atlagban nezve) az kb 12-15km,a masik fokozo tempo mint deicide-nek a felmarcsira csak kitolva 8-12km abbol 6-8km maratonos iramon,utana felkapva a tobbi felmaratonosra,vegen akar a 10K iramot is szabad erinteni

ez melle ott elengedhetetlen egy hosszu joval a savkuszob alatti futas kb 135-140es pulzussal,az elejen lehet 125-130as is egy 5K,utana bealljon picit feljebb es az legyen 18-25km utana teljes pihenonap (vagy keresztedzes,uszas,laza bringa)

mennyiseg kell,de 3x minoseg is + a hosszu

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#14929) anorche1 válasza tomcica (#14916) üzenetére


anorche1
őstag

:R

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#14930) inf3rno válasza t1 (#14927) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Grat! :C Csak így tovább!

Buliban hasznos! =]

(#14931) t1 válasza inf3rno (#14930) üzenetére


t1
addikt

Köszönöm, csak sikerült kifutni magamból :)

(#14932) Aristeus


Aristeus
tag

Jövő héten (elméletileg) lesz lehetőségem többféle Mizuno cipőt tesztelni. Mivel soha nem volt még a lábamon ilyen cipő, így azokat kérdem, akikinek már volt, hogy mely típusokat érdemes elvinni egy-egy próbakörre. Neutrális a lábam, 1-7 km-re lehet elvinni egy-egy cipőt. Egy verseny és egy általános edzőcipőt is szeretnék megnézni. Melyik típusokat ajánlanátok?

Ameddig ellátsz, addig el is tudsz futni.

(#14933) tomcica válasza Aristeus (#14932) üzenetére


tomcica
Topikgazda

en vinnem az uj Sayonarat a 3-ast es a Hitogamit azonnal,a specik kozul az Ekident es a Universe-t

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#14934) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Futottam 10k-t, még mindig próbálgatom a mezítlábas technikát. [link] A talajfogásnál még nem tudom pontosan, hogy a talpam melyik részére és milyen szögben a legjobb az érkezés, meg hogy gördülni kell e ennél a technikánál is vagy sem. Pihenni is kellett közben, keringésben az 1 hónap pihenő miatt nem vagyok ott, ahol kéne, szúrt a bal oldalam, meleg volt, izzadtam, mint a disznó, stb... Azért ez az 5:12-es pace bíztató, már ha jól mért a mobilom. A micoach levonja a pihenőket ellentétben az endomondoval. Még tolok egy edzést felsőtestre a héten, aztán jövő héten folytatom az állóképességit ezzel a technikával, és megpróbálom kitolni a távot 20k fölé. A vádlim szerintem megint pár napig izomlázas lesz. Legutóbb 5 napról már lement 4 napra az izomláz, ami szintén bíztató. Gyorsul a regeneráció, meg adaptálódik ehhez a fajta futáshoz. Most is keményen megszaggattam. 4k után kezdett el fájni, lefelé sokkal rosszabb volt, mint hegymenetnek, figyelni kellett minden lépésre, hogy ne sérüljek le. Az Achilles fájásom úgy néz ki elmúlt, kopp-kopp. Azért ezek még nem olyan hatalmas távok, hogy biztosan ki lehessen jelenteni. Legutóbb 12k után jelentkezett csak...

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#14935) borix


borix
őstag

Tegnap kimentem a Margitszigetre futni és félúton vettem észre,hogy a régi ezer éves Asics cipőt vettem fel szegény olyan állapotban van,hogy lassan kidobom.Lusta voltam vissza menni cipőt cserélni lenyomtam abban.
Csodálkoztam,hogy semmi gondom nem volt mondom hát ha így van akkor a mostanit sem biztos,hogy cserélni kellesz 1000km körül.

(#14936) inf3rno válasza borix (#14935) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nekem van egy adidasom, azt hiszem idén lesz 13 éves, szét van szakadva szinte mindenhol, csillapítás meg nulla van benne, de amíg egyben van, addig használom az új mellett, ha olyan kedvem van. Betonra már nem az igazi sarkas stílusban, egy idő után megfájdul tőle oldalt a bokám (azért is vettem újat), de füvön vagy salakon még teljesen használható. Elvileg mezítlábas stílusban meg bármelyik jó, de ezzel még nincs sok tapasztalatom.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#14937) borix válasza inf3rno (#14936) üzenetére


borix
őstag

Betonon nyílván más lett volna a helyzet mint rekortánon. :)Betont igyekszem kerülni ha leget.

(#14938) tomcica


tomcica
Topikgazda

Harmadik lett az ifi lany a versenyen akit elkaptam nehany hetre felkeszulni,innen elengedem,osztol Szegeden edz tovabb,addig pihenjen csak ;)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#14939) Alg


Alg
veterán

Adidas outlet update:

Abból a kék Gore-tex széldzsekiből még mindig van pár, most már 11ezerre lenyomva(40ről), valaki vigye már el ;] Méretet nem néztem de jó nagynak tűntek ránézésre.

+ az extra akciós cuccok között is van pár jó téli felső 5-7ezer között.

Illetve egy ilyet hoztam el a bolondos keddi extra akcióban 13-ért, jóóól párnázott cucc, hosszúakra jó lesz, kényelmes is (fekete-narancs... volt még fehér, de az olyan volt mintha nagyanyám csipketerítőjét húztam volna fel ;] )

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#14940) Newboy911 válasza tomcica (#14938) üzenetére


Newboy911
tag

Gratula a tanítványnak és az edzőnek.
Milyen távon indult, és hány mp-t sikerült faragni ?

Sokat tanulok a Viktornak adott edzéstervből.
Amit tudok mindent lenyúlok :)
Ha októberben meg lesz a maraton, a következő szezont,
a gyorsasági állóképességnek és a gyorsaság növelésének szentelem.
5K-n szereték benézni 20 alá, de inkább 19 perc környéke.

(#14941) deicide válasza Newboy911 (#14940) üzenetére


deicide
veterán

Jövőre elképzelhető, hogy én is 5000-re gyúrok és 10K-ra, 5000-en egy 17 perc eleje, 10-en meg valami 36 eleje a halvány elképzelés. ;]

Nagyjából jók is neked ezek a mostani futásaim, kicsit lazább is lehet a 19 perc-hez, mert most olyan 18:20 környékén tarthatok.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#14942) tomcica válasza Newboy911 (#14940) üzenetére


tomcica
Topikgazda

9km utcai futas (ugye 1500as a lany) 4.20-as irammal futotta vegig,elotte ilyen tavon nem is futott,most is hianyzott a "kilometer" a lababol az utolso 2km-en,mert nem tudta gyorsitani epp csak tulelte,de van ideje meg a fejlodesre,azok a hosszabb tavok boooven megvarjak :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#14943) bandus válasza t1 (#14927) üzenetére


bandus
veterán

Valamit nagyon jol csinalsz! Nekem egy eve lesz, hogy futni kezdtem, de ennek a kozeleben sem vagyok. Es mindezt 133-as atlagpulzussal! Gratulalok, csak igy tovabb! Ilyenkor egyebkent hogy mesz haza? :D

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#14944) vans? válasza bandus (#14943) üzenetére


vans?
őstag

En meg orulok, ha 3-4 km megy 5:30 alatti pace-en ebben a kellemes idoben... Pedig este 9 utan megyek mindig. :D

Aki hord magaval vizet futni, miben viszitek?

hábm bábm

(#14945) bandus válasza vans? (#14944) üzenetére


bandus
veterán

Ugyanez. Nagyon megerzem az alap allokepesseg hianyat, alig varom mar az oktobert, amikor is brutalis alapozas kezdodik a kovetkezo szezonra :K
Nekem most kb 6 perces tempohoz tarsul 170 koruli pulzus, brutal.

[ Szerkesztve ]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#14946) vans? válasza bandus (#14945) üzenetére


vans?
őstag

Te is kihagytal hosszabb idot, nem? En a terdem miatt majdnem 2 honapot, megyek majd MR-re, egyelore jobb a helyzet, okosabban kell csinalnom.

hábm bábm

(#14947) kerxy


kerxy
senior tag

Sziasztok!

Régóta követem a topicot, de futni csak most kezdek el. Gyűjtöttem egy cipőre, mert normálisban akartam elkezdeni, szóval tegnap meglátogattam a Spurit, ma reggel voltam is futni, de csak keveset, nem akarom egyből terhelni magam. Elég rég mozogtam (túrázni szoktam csak).
Milyen ütemben javasolt elkezdeni? Minden másnap lehetséges? Nyilván egyre több távot kell, ma 2 km-errel kezdtem. Következőre mehet 3? :) Bocs ha láma kérdések... :R

(#14948) Newboy911 válasza vans? (#14944) üzenetére


Newboy911
tag

Én simán a kezemben viszem. Lehet kulacs vagy műanyag palack.

(#14949) ígyvanferi válasza bandus (#14943) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Isten ments, hogy kisebbítsem a teljesítményét, de írta, hogy a pulzusmérő rosszul mért. Volt ott 100 körüli pulzussal is pár km, ami azért elég irreális. Ettől függetlenül az 5-ös tempójú félmaraton az akkor is 5-ös tempójú félmaraton, csak a pulzusértéket érdemes fenntartással kezelni.

(#14950) inf3rno válasza vans? (#14944) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Lehet kapni egy csomó féle övet. Én vettem egyet 4k-ért, abban van egy kulacs víz. Ha hosszabb távra megyek (20k felett), akkor olyan útvonalat választok, ahol újra tudom tölteni. Ezen kívül vannak ilyen hátizsákos kiszerelésben sokkal komolyabb cuccok, amiknél kb a szádba lóg a cső. Azok szerintem 20k felett lehetnek árban.

Buliban hasznos! =]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.