Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15251) t1 válasza tomcica (#15250) üzenetére


t1
addikt

Okés akkor 6 x 1:40 és pihenőben 1:10-et tartani :R

(#15252) concret_hp


concret_hp
addikt

ma nyomtam egy 3:57-es km-t, hát baze' nemtom hogy lehet egy félmaratont végigtolni 4 percesben :DDD pedig az még "csak" 1:24es fm :DDD

bandus: ha már megvan minden, akkor nem kerül olyan sokba akkor kitalálod, hogy még ebből kéne 1 kicsit jobb, meg abból és stb :DDD

vagy fullba vagy sehogy :D

(#15253) deicide válasza concret_hp (#15252) üzenetére


deicide
veterán

Nem olyan vészes, ha edzel rá már egy fél éve. :DDD
Én most ugye 1:24-et már tudok, 1:19 a cél és nem hangzik soknak az 5 perc, pedig borzasztó sok. :)

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#15254) tomcica válasza deicide (#15253) üzenetére


tomcica
Topikgazda

hat igen 2ora felmarcsirol letolni 1:45-re szinte alap fejlodes,az 1:30 mar van akit megakaszt,aztan lesz aki 1:20-ra soha eleteben nem tud lecsurogni (mint egyik ismerosom aki fut mar vagy 20eve)

szoval az 1:25-rol lemenni 1:20-ala sokkal nehezebb,mint 2orarol 1:3X-re

a masik meg hogy most divat a felmaraton (a maraton is) pedig sok embernek elete legjobb (a sajat testtipusahoz mert) ideje egesz mas tavon jon ki,ilyen vagyok en is,hiaba van 1:17-es felmaratonom (az egyetlen kifutott hivatalos felmaratonom) a tavokat osszehasonlito pontrendszer alapjan a 800/1500m-em joval elorebb van (meg a 8:55-os 3000m-nel is,pedig azt se adjak csak ugy oda)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#15255) t1 válasza deicide (#15253) üzenetére


t1
addikt

Jó de neked afrikai felmenőid vannak ;]
Durva vagy :R

(#15256) deicide válasza tomcica (#15254) üzenetére


deicide
veterán

Hát igen, én csak beleugatok a nagyok dolgába rövidebb távokon (8:55-ös 3K :O ), de az igazi távom az 21 és afelett, úgy érzem. Viszont ahhoz kell ez a munka, amit csinálunk, hogy a gyorsasági állóképesség is meglegyen, ne csak az aerob. :K
Kíváncsi leszek a vasárnapi 5K eredményre, jó volna, ha 17-el kezdődne, de már az sem fogja olcsón adni magát. :B

t1: merem állítani, hogy csak azért tartok most itt, mert 2 teljes éven keresztül (!) szinte csak aerob tartományban növeltem az állóképességet, 7-8-10 órás edzésekkel. Ezekkel nagyjából ki is maxoltam és látszik, hogy megérte beleölni az időt (nem nagyon ismerek amatőr sportolót, aki 30-as átlagot megy bringával 108-as átlagpulzuson :DDD ), mert látom másoknál, hogy próbálnak sebességet építeni, de nem megy, mert nincs meg hozzá az a brutális szívósság, amit a 2 év adott meg nekem.

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#15257) tomcica válasza deicide (#15256) üzenetére


tomcica
Topikgazda

igen,meg meg "fiatal" vagy addig kell dolgozni a sebessegeden is :K

O igen 17:XX mar milyen jol hangzik :C

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#15258) t1 válasza deicide (#15256) üzenetére


t1
addikt

Kemény vagy ezt nem veszi el tőled senki már, tényleg nagy dolog amit elértél és elfogsz érni :)
Ha a fele eredményem lesz mint neked már boldog leszek :R

(#15259) deicide válasza t1 (#15258) üzenetére


deicide
veterán

Szerintem simán, az elhatározás megvan, azon kívül csak időt kell ráfordítani.

Pont most nézem vissza, mennyi hülyeséget csináltam 2013-ban.

Konkrétan az április 22-28-i héten 217km-t gyalogoltam és 84km-t bringáztam. :Y
36 óra azon az 1 héten, napi több, mint 5 óra, tiszta hülye voltam... :B

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#15260) t1 válasza deicide (#15259) üzenetére


t1
addikt

Nem unatkoztál :D

Az elhatározással nincs gond, az idő sajnos munka mellet és az 1 éves gyerek mellett kb annyi amennyit a Garmin profilomnál látsz ebből kell kimaxolni mindent, szépen lassan haladunk :)

(#15261) concret_hp válasza tomcica (#15254) üzenetére


concret_hp
addikt

igen a pro maratonisták közt elég kevés 80 kilós van :D

triatlonnál nekem pl valszeg az olimpiai feküdne a legjobban, ha nem lenne úszás túlsúlyos a középtávhoz képest (1.5-40-10 vs 1.9-90-21) így sztem középtávon vagyok a "legjobb" (legelőrébb a középmezőnyben)

futáson nem tudom, én úgy érzem a félmaratont még elég intenzíven tudom tolni magamhoz képest, de már érvényesül az állóképesség picit.

én most 1:40esre gyúrok a tudás útjára (nov eleje), innen az 1:30 is elég sok munka lesz úgy érzem (úgy h ugye nem csak futok)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#15262) bandus válasza concret_hp (#15261) üzenetére


bandus
veterán

En is a feltavban talaltam meg a magam kihivasat, az olimpiait nem erzem eleg kemenynek, a teljes tavot meg mar hosszunak talalom, elunnam magam. Jovore szeretnek nagyot lepni, ami pont az 1:40-1:45 os felmaratont jelentene, es abohockodas helyett meg tenyleg egy 6 oran beluli feltavot.

De ahhoz ennel komolyabban kell edzeni, mint pl ez a mostani resztav
https://flow.polar.com/training/analysis/191901570
Nekem is az elso ilyen jellegu edzes volt ez, latszik, hogy viszonylg nagy szorassal futottam, aztan piheneskent meg a jog ment. Szerintem ezt visszaveszem 4 db-ra, ahogy tomcica is emlitette es dolgozok a pihenoidokon, mig a 400at inkabb az 1:55-1:50 tartomanyba probalom beloni :) ezt telen sem szeretnem elhagyni, az alapozo futasok melle heti egy resztavot/tempot tervezek felvaltva.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#15263) concret_hp válasza bandus (#15262) üzenetére


concret_hp
addikt

én kaposváron akarok majd 6 órán belül menni, a bp-i pályán most is tudnék már :)

persze beütött az infláció extrémmenéknél, csak azt nem tudom mire fel :( bár még így is olcsó más versenyekhez képest, de gondolkodom h full távra nem is nevezek.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#15264) ígyvanferi válasza concret_hp (#15261) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Hú, de meg kéne tanulnom rendesen úszni. Szar a technikám, csak arra jó, hogy elkavirnyásszak a pocsolyákban. Elsődlegesen mondjuk a víz felett levegőt veszünk, víz alatt kifújjuk dolog, ami hátráltat, mert az nem megy. Azt az olimpiai távot pedig pont nekem találták ki. Rióban azért még nem fogok indulni szerintem.

(#15265) bandus válasza concret_hp (#15263) üzenetére


bandus
veterán

Ott mennyi szint van a bringapalyaban? Ezer folott, ha jol tudom, mert az elegge kemeny :)

Szerk: publikus, hogy uszoedzesre hova jarsz? Uszason is jo lenne faragni 5-8 percet..

En szerintem jovore is maradok a balatoni versenyeknel, jo lenne furedre meg kenesere is eljutni. Illetve nagy tetszene egy ausztriai vagy horvatorszagi (pula vagy porec) feltav :)

[ Szerkesztve ]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#15266) concret_hp válasza bandus (#15265) üzenetére


concret_hp
addikt

[link] eszerint 1080m és eddig minden évben volt 1 kis szél :D mondjuk idén legalább kánikula nem volt. + a frissítőn a saját kulacsodat töltik vissza, azzal azért elmegy még mondjuk 1-2p :DDD

szentmihályiba van edzés, meg az újhegyibe én a 45p-n belüli féltávos úszásaimmal nagyjából elégedett vagyok (kváron neoprénben volt 40:30 vagymi, másik féltávon meg tán 43p) ha jövőre lemegy 38-40p-re akkor oké :) bringán meg futáson 10 perceket lehet még javulni :D

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#15267) Rabbitf_24


Rabbitf_24
őstag

Nekem is voltak triatlon elképzelések, de azokkal felhagytam. Talán én vagyok itt az egyetlen, aki azért (is) fut, hogy jobban menjen a saját súlyos edzés. 21-nél feljebb nem fogok menni, mert akkor már ahogy írtátok is, dobálni kellene elfele a (súlyt, ami nagy részben izom lenne), nekem meg az nem pálya, az edzés az elsődleges, a futás így a második helyen van, annak ellenére, hogy ebbe is nagyon sok időt beleölök.. 21-en is csak addig akarok gyorsabb lenni, amíg nem megy az erő kárára. Nem tudom, hogy ez meddig lehetséges, majd kiderül. :)

[ Szerkesztve ]

(#15268) inf3rno válasza deicide (#15256) üzenetére


inf3rno
nagyúr

"nem nagyon ismerek amatőr sportolót, aki 30-as átlagot megy bringával 108-as átlagpulzuson"

lol :D az azért kemény

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#15269) t1 válasza tomcica (#15241) üzenetére


t1
addikt

Sikerült félmaraton reggel , km gyűjtő volt rohanás nélkül 155-ös átlag pulzussal.
[link].

Ebben a hónapban ő volt a 3. félmaratoni táv, szeptemberben is lesz 2 legalább.

[ Szerkesztve ]

(#15270) bandus válasza t1 (#15269) üzenetére


bandus
veterán

nagyon szép teljesítmény, király vagy :R

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#15271) Kimmuriel


Kimmuriel
aktív tag

Még pár órácska, és ellövik az idei UTMB rajtot! :C
Hangulatkeltés: [link]

A magyar versenyzőknek pedig itt drukkolhattok Facebook-on: [link]

(#15272) tomcica válasza t1 (#15269) üzenetére


tomcica
Topikgazda

szepen csurgatod ossze,kell is :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#15273) kilinked


kilinked
csendes tag

Ha valaki éppen most akarna futóórát venni, Hervisben most ÁFA-mentes napok vannak. Pl. Polar M400 HR 64900 helyett 51102.

(#15274) junkhead válasza t1 (#15269) üzenetére


junkhead
aktív tag

:C :C

(#15275) Ricardo128 válasza kilinked (#15273) üzenetére


Ricardo128
aktív tag

Azt azért tedd hozzá, hogy Klubkártyával, plusz kuponnal érvényes az ÁFA mentes vásárlás. Pont tegnap voltam, és megvettem végül a cipőt. Sajnos a kiszemeltek közül egyik sem volt raktáron, ami volt, abból pedig méretben nem volt nekem való. Erre esett a választás. Este már fel is avattam, hát nekem nagyon bejött. Mivel még ez az első igazi futócipőm, így bővebb szempontok szerint nem tudom értékelni, de majd a jövőben már ez is menni fog. :K

gölmétcsül ©

(#15276) kilinked válasza Ricardo128 (#15275) üzenetére


kilinked
csendes tag

Ez igaz, de klubkártyát tudsz ott is igényelni a boltban, a kuponos szórólapot meg a bejáratnál osztogatta mindenkinek egy srác (és a honlapjukról is ki lehet nyomtatni).
Jól néz ki a cipő, jó futást benne!

[ Szerkesztve ]

(#15277) Ricardo128 válasza kilinked (#15276) üzenetére


Ricardo128
aktív tag

Ezt nem tudtam :N Akkor tessenek oszolni, elmenni, mert már csak ma és hétfőn van rá lehetőség! :K

gölmétcsül ©

(#15278) tomcica


tomcica
Topikgazda

deicide-nek ma egy kalappal :K csapd szet,beszamolot kerunk :P

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#15279) t1 válasza tomcica (#15278) üzenetére


t1
addikt

Mit nyomat ma ?

Én meg kaptam valami sz@rt, takony + fàjó torok azt hiszem jövőhét elég lightos lesz :(

(#15280) tomcica válasza t1 (#15279) üzenetére


tomcica
Topikgazda

6km ami igazi crash and burn fazonra elso 3km elfutva tul erosre,aztan meglatjuk mit mutat

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#15281) eddie17


eddie17
addikt

Ma reggeli 7 km aerob is kész. :) Új cipő, új futó gatya, új futó póló kipróbálva. Mind szuper.
Kérdés: úgy jó lesz edzésnek, hogy heti 4 futás, 2 aerob hosszabb távval, 2 tempó rövidebb távval. Tavaszi fél maratonra készülve.

(#15282) deicide válasza tomcica (#15278) üzenetére


deicide
veterán

Hááát, dupláztam, Torrente szavaival, ma kétszer baszódtam meg.

Reggel 7-től egy 5K tesztnek indult móka, végül Cooper lett belőle 3.51km 12 perc alatt, 3:15/3:29/3:30 lett az első 3km. Aztán nem erőltettem tovább, mert éreztem, hogy fáradt vagyok és hátra volt még a verseny.

A verseny maga már 32 fokban, hulla állapotra, 3:44-es átlag lett, 2km-t vertem a másodikra, igazából csak magammal versenyeztem, 5km előtt meg kellett állnom pár másodpercre, mert a reggeli menet után már nem bírtam a konstans 180 és afeletti pulzust. Ezzel együtt elégedett vagyok, melegben ez jó, bemelegítéssel, levezetéssel összecsurgott ma 20km.

Ugyan nem ezt beszéltük meg, de kíváncsi voltam, rekortánon hogy megy. Csak sajnos a meleg már reggel 7-kor közbeszólt, pedig lehetett volna egy 17:xx-es 5km. De ahogy tomcica kérte, mindkét menetben már az elején meg kellett halni, úgy elfutni, hogy a vége borzasztó szenvedős legyen. Az lett. Mission accomplished. :DDD

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#15283) Rabbitf_24 válasza deicide (#15282) üzenetére


Rabbitf_24
őstag

Gratula, 3:30 alatt futni az azért már eléggé odaver utána meg még letolni a többit. :R

Nekem ma a Veszprémi terepfutó fesztivál jutott, amit meg is szenvedtem ebben a melegben, de élveztem minden pillanatát, nagyon szép vidéken ment, igazi terep menet volt, kb az eleje meg a vége volt aszfalt. :K

[ Szerkesztve ]

(#15284) tomcica válasza deicide (#15282) üzenetére


tomcica
Topikgazda

a maga modjan ez igy rendben van,izelitot kaptal milyen is a 3.20 kornyeki vilag (csupa "moka es kacagas" ;] ) elsore szep probalkozas,dolgozol rajta es menni is fog ez 5K-n is ;) 17 legalja

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#15285) deicide válasza tomcica (#15284) üzenetére


deicide
veterán

Egyszer eljutunk oda is, hogy móka lesz és kacagás. Csak még messze van. Viszont nem adom fel, megy tovább az úthenger. A 3:45 viszont kezd beivódni és ez novemberre jó jel. :K

Rabbitf_24: Ez nagyon kemény lehetett, nem irigyellek, gyönyörű eredmény, nem irigyellek a 220m szintért, az sok. :K

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#15286) Rabbitf_24 válasza deicide (#15285) üzenetére


Rabbitf_24
őstag

Köszönöm, a táj kárpótolt a szintért. Itt lakok Veszpérmen és ezeket a szépségeket még nem látva egy kicsit szégyenkezek. :B

(#15287) tomcica válasza Rabbitf_24 (#15283) üzenetére


tomcica
Topikgazda

megneztem a polar linket,1ora utan amit csinaltal az nagyon szep munka,ami elotte volt az inkabb csak "rahangolodas",na annak mondjuk tokeletes :R

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#15288) Rabbitf_24 válasza tomcica (#15287) üzenetére


Rabbitf_24
őstag

Igen, az első körben a kolléganőmmel futottam, Ő csak 10 km-re nevezett, aztán a másodikban megpróbáltam a lehetetlent... :D

(#15289) Gergőke88 válasza Ricardo128 (#15275) üzenetére


Gergőke88
addikt

A klubkartya ingyenes?

(#15290) kk831228


kk831228
addikt

Megvolt nekem is az első félmaraton... :C 35 fok ,kemény volt... :B Szaladgált a mentő elég sokat... Szerintem sok mindenkinek visszaesett magához mérten a teljesítménye... :K Időt nem írok, mert vicc ,de legalább nem álltam meg... :B Az első maratoni befutón mint ha semmi sem csinált volna semmi fáradság stb. , 55 körüli fickó lehetett, 3:14 -körül futotta... :R Ez az idő tőlem is elvett egy 20-25 percet az biztos... :) Egynek jó volt

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#15291) tomcica válasza Rabbitf_24 (#15288) üzenetére


tomcica
Topikgazda

ez megmagyaraz mindent :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#15292) t1 válasza deicide (#15282) üzenetére


t1
addikt

Az igen, te tényleg egy gép vagy :R

Rabbit:

Gratula, melyik verseny volt nehezebb Tihany vagy az utóbbi ?

(#15293) deicide válasza t1 (#15292) üzenetére


deicide
veterán

:B Majd jövő vasárnap tom eldönti, hogy az vagyok-e vagy nem, tolunk egy közös edzést és ha túlélem, akkor tényleg gép vagyok. :DDD

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#15294) inf3rno válasza t1 (#15279) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Dió levél, bodza virág, zsálya tea jók bakteriális fertőzésre cink, szelén, gyömbér, húsleves amik meg inkább vírusra. A zsályát és a cinket különösen ajánlom, akár így kombinációban is. Lehet kapni gyógynövényesnél mindkettőt, pl veszprém centrum félemeletnél a kajáldánál. Cinkből a jó ár pl vita king 1000ft/60db/30mg, ne vegyél gyógyszertárit, az nagyon drága, és talán ha 5mg van benne.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#15295) inf3rno válasza deicide (#15293) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Hajrá! A két Terminator összecsap. :-) Gratula az eredményhez!

Buliban hasznos! =]

(#15296) deicide válasza inf3rno (#15295) üzenetére


deicide
veterán

Köszönöm! Neki ez az edzés mondjuk szerintem lötyögés lesz. :DDD

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#15297) tomcica válasza deicide (#15296) üzenetére


tomcica
Topikgazda

biztos h kellemetlenul mas edzes lesz,mert nem igy es nem azt a tartomanyt celozza amin epp keszulsz (leszamitva a 10x400 legvegen a 400+ gratisz 200-at,na arra egy kicsit hajaz ;) ) de meg szeretnek par dolgot mutatni es elmagyarazni a mogotte rejlo mechanikat,ugy talan ujabb reteget erted meg a felkeszulesnek,melle persze jar a kozvetlen elso kezbol szerzett kopkodos tapasztalat is am :DDD

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#15298) Rabbitf_24 válasza t1 (#15292) üzenetére


Rabbitf_24
őstag

A mostani a meleg/pára/terep kömbó miatt. Tihanyban se meleg, se pára nem volt, meg elég sok aszfalt volt, itt inkább sár/szikla/rét volt. :)

(#15299) gombi01 válasza Rabbitf_24 (#15298) üzenetére


gombi01
tag

(#15298) Rabbitf_24:
Gratula!!!
Nem egy rekortán, mi? Ott a tempó itt meg a terep öl meg :)
sokan voltak ?

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#15300) Aristeus


Aristeus
tag

Gratula mindenkinek a hétvégi eredményekhez: Cooper, 6K, félmaraton, stb. :R Kitart még a nyár, ebben a melegben külön pluszpont jár mindenkinek, aki versenyen futott!
Én hétvégén egy jó kis - részben terepes - 40 kilométerrel zártam a nyári idényt. A Trailroc245 volt a lábamon, azt hittem majd nagyon durván bedurrantja a vádlijaimat 30-35 kili után, mert szinte semmi csillapítás nincs benne, de nem lett vészes végül. Másnap még izomlázam sem volt. A láb így azt hiszem rendben van, viszont a VO2 max-on lehetne jócskán dolgozni.
Lassan el kell kezdjem a gyorsító munkát tényleg. :U
Ha maratonra és hosszabb távra készül az ember, akor milyen gyorsítómunkát érdemes végezni?
pl. 10x1000m közötte 400m pihi, vagy folyamatos tempó tartása maratoni pulzuson mondjuk 10-15k távon is akár?

Ameddig ellátsz, addig el is tudsz futni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.