Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15401) tomcica válasza Rabbitf_24 (#15394) üzenetére


tomcica
Topikgazda

en raneznek az orara feltavnal,de igazabol megszokas kerdese h idovel raerez az ember bizonyos tempokra

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#15403) bandus


bandus
veterán

Tegnapi: [link]
1500 m úszás után egyből ez. a tervezett 6:20-6:30 körüli tempót akartam gyakorolni,de az elején nagyon elvitt a lábam. utána már csak az volt a cél, hogy 170 alatt tartsam a pulzust és viszonylag egyenletes tempót menjek. ez sikerült is, szóval örülök :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#15404) Rabbitf_24 válasza bandus (#15398) üzenetére


Rabbitf_24
őstag

Flowban lehet résztávot beállítani. Megadhatsz sebesség vagy pulzus tartományt, amiben benn kell maradni az adott távon.

(#15405) kerxy


kerxy
senior tag

Sziasztok!

Nem rég kezdtem el futni, és hogy lássam a fejlődést, meg hogy mennyit futok, az Endomondot használom kezdetek óta. Azonban valamilyen oknál fogva nekem nem túl pontos (a telómban jó a gps, ha túrázok akkor tök pontosan rajzolja az útvonalat).
Például itt van ez a kép: [link]. Itt két körnek ugyan azon az úton kéne lennie (vagy egymáson ha úgy fogalmazunk), mégse úgy van. Tehát ezek után gondolom nem is írja ki a végén pontosan a km számot. Más is találkozott ilyennel? Mit tudok csinálni, hogy pontos legyen?
Tervezek beruházni egy órára (mert még a pulzust se tudom mivel mérni egyelőre), de arra még gyűjtök.

Köszi előre is :)

(#15406) kk831228 válasza kerxy (#15405) üzenetére


kk831228
addikt

Én kettőt nyomok be egyszerre pl. az Endomondot + Runtastic. A kettő se mutat egyforma értéket teljesen ugyanazon a telefonon... :N Van minimális eltérés...

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#15407) bandus válasza Rabbitf_24 (#15404) üzenetére


bandus
veterán

akkor ez egy előre definiált edzés volt gyakorlatilag?

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#15408) Akcept válasza kk831228 (#15406) üzenetére


Akcept
tag

A szintkülönbségek egyformák? Mert az Endomondo nekem tök hül@e értékeket mutat, már pár kilométerén akár több száz méteres Szinteltéréssel. A Runtastic meg pl. egy Garmin órával nagyon hasonlót. Nem tudok rájönni miért. Nem egy mai darab a telefonom, (cserébe kicsi, zsebben elfér, és a gyengusz proci akkukímélő). Az Endon már a tengerszint feletti magasság sem jó. a többiről nem is beszélve. Méter, km és nem mérföld stb., nem ez okozza. Távolságban az Endo pontos lehet, a Runtastic félmaratonon kb 20.5 km-t mér.
Ötlet?

(#15409) inf3rno válasza Alg (#15396) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Hát annyiért már megvettem volna. 50-et szánok rá, de nem akarok kezdő garmint vagy polart ennyiért. Suunto szimpi márka, a súly alapján meg nem spórolják ki az anyagot sem. xd

Buliban hasznos! =]

(#15410) Rabbitf_24 válasza bandus (#15407) üzenetére


Rabbitf_24
őstag

Így van, be voltak állítva a célok, nekem már csak futni kellett. :)

(#15411) inf3rno válasza kerxy (#15405) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Próbáld ki a micoach-ot az 1 sec-enként frissít, az endomondo meg 5-8 sec-enként. Programja válogatja. Nekem 200m-es körpályán volt kevés az endomondo, hosszú távokra teljesen jól bevált.

Buliban hasznos! =]

(#15412) kk831228 válasza Akcept (#15408) üzenetére


kk831228
addikt

Fogalmam sincs, szintet nem szoktam nézni... :B Na mindjárt ránézek. Távolságban pár száz méter különbség 20km-nél pl...

Na pl. ez a kettő ugyanaz a nap:

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#15413) inf3rno válasza kk831228 (#15412) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Fura, az egyik 90-et mutat desc-re meg asc-ra, a másik meg 290-et. :D Valami tényleg nem stimmel az endomondo-val. (vagy a másikkal)

Vagy az elevation gain és a total ascent tök más számok. Az egyik a diffit mutatja a legalacsonyabb meg legmagasabb pontok között, a másik meg integrálva, hogy mennyit kaptattál. Viszont a min altitude meg a max altitude különbsége ki kellene hogy adja akkor az elevation gaint, és az meg csak fele. Nagy a diffi a két program adatai között, akárhogy is nézzük. Jobb lenne bevonni egy harmadikat is.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#15414) kerxy válasza inf3rno (#15411) üzenetére


kerxy
senior tag

Köszi, ezt nem ismertem, holnap kipróbálom!

Valaki tud olyan honlapot, ahol gps-es órák vannak összehasonlítva? Érdekelne hol kezdődik az ami egy kezdőnek elegendő, esetleg van hozzá pulzusmérő is.

(#15415) kk831228 válasza inf3rno (#15413) üzenetére


kk831228
addikt

Még egy harmadikat is... :B :D

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#15416) Akcept válasza kk831228 (#15412) üzenetére


Akcept
tag

Hát igen, nekem is ez a bajom.
Az Endomondo szerinti 91 min és 141 max méter között 50 méter szintkülönbség van. Ezt majdnem hatszor kellett(volna) megjárnod föl-le-föl-le..., hogy meglegyen a 282 fel, és 295 le. Most nem látunk térképet, de a Runtastic szerint ezt kb. kétszer tetted meg (94-97). Nekem néha még rosszabb az eredmény akkor is, ha csak az egyik megy (gondolva arra, hogy zavarhatják egymást).

(#15417) bandus válasza Rabbitf_24 (#15410) üzenetére


bandus
veterán

legközelebb kirpóbálom. kár, hogy kell hozzá a gép és nem lehet a polar flow appban hozzáadni edzést, majd bt-n szinkronizálni, de túlélem azért.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#15418) Kimmuriel válasza kerxy (#15414) üzenetére


Kimmuriel
aktív tag

(#15419) kerxy válasza Kimmuriel (#15418) üzenetére


kerxy
senior tag

Köszi, ennyire nem tudok angolul :N

(#15420) eastsider válasza inf3rno (#15390) üzenetére


eastsider
nagyúr

szia, igen lg nexus 5. margitszigeten szoktam legfokepp futni es eleg pontosan felrajzol mindent (nikerunt hasznalok)

megvettem a decathlonos karpantot, tegnap ki is probaltam, es nagyon jo. vettem hasitasit is, a korabban linkeltet, azt meg nem probaltam ki, de jonak tunik az is..

akkor lehet marad a telefon... a nike+ szolgaltatasaival tokeletesen elegedett vagyok egyebkent

[ Szerkesztve ]

(#15421) t1 válasza tomcica (#15401) üzenetére


t1
addikt

Ez lenne az eheti résztávozás : [link]
Talán jobbra sikerült mint a múltheti :)

(#15422) tomcica válasza t1 (#15421) üzenetére


tomcica
Topikgazda

na,ez szep egyenletes...ez kozepes temponak jo neked ezen a pulzuson,amugy mennyik a 400-ak benne? ket utvonal mehet,vagy ezen a pulzuson dolgozol es ezen a sebessegen/erofeszitesen,de noveled drasztikusan 10db-ig,elso heten +2 utana heti +1-el 10ig,pont mire jon a rosszabb ido

masik utvonal ha feljebb hajtod a pulzust 175 kornyekere a darabszam marad,es ilyen egyenletesekre probalod futni oke,mint ezek (persze azon a pulzuson gyorsabbak is lesznek,majd kiderul mennyivel)

az elso vonal a hosszabb tavokat es celozza,tempot gyakorolsz....a masodik a sebesseged es gyorsasagi allokepessegedet celozza (igazan rovidebb tavokon jon ki ez utobbinak a hatasa 3-5K-n)

mi is a cel?

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#15423) Xabi78 válasza tomcica (#15422) üzenetére


Xabi78
aktív tag

tomcica: már többször is emlegetted, hogy ha a hulla lábakra rányomunk pár résztávot, vagy megnyomjuk a végét, az teljesen más folyamatokat indít be a szervezetben, mintha csak simán levezetjük a futás végét. Ezt megtennéd, hogy kicsit bővebben kifejted?
Jól gondolom, hogy a gyorsasági állóképességet lehet így növelni?

Reggel volt egy 12k futásom 2x1000m tempóval, utána 2 óra múlva meg ez:

https://connect.garmin.com/modern/activity/887480608

Gondolom, onnan lehet tudni, hogy jól csináltam, hogy a vége már nem esett jól...
:D

X.

Cave canem!

(#15424) t1 válasza tomcica (#15422) üzenetére


t1
addikt

Köszönöm :)

Hogy érted hogy mennyik a 400-ak ?

Amúgy a cél úgy elég összetett a tovàbbi fejlődésem fenntartàsa szeretnék gyorsulni 21-10-5km-en is, de leginkàbb a FM amit szeretek tàvban :)

(#15425) anorche1 válasza t1 (#15424) üzenetére


anorche1
őstag

Beszereztem egy olcsó, decathlonos pulzus mérő órát. Kérdésem, hogy aza alacsony pulzusú edzésknél milyen tartományt állítsak be?
Valahol 60-70% -ot, van ahol 70-80% ot írnak. Ti mennyire állítottátok?

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#15426) kk831228


kk831228
addikt

tomcica: Mester, kérhetnék egy rögtönzött kezdő edzés tervet tavaszig... :R Cél: félmarcsira szeretnék egy picit jobban rákészülni... Egy ilyen 1:50 alatti időt szeretnék elérni. Időben nem sürgős tavasz vagy nyár végére is elég lenne... Hetente mennyi alkalnat kellene beiktatni kb. ?? Azért kérdezem mert edzegetek is és nem szeretnék etiópra fogyni... :B :D

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#15427) borix válasza anorche1 (#15425) üzenetére


borix
őstag

Ezt teljesen nem lehet kidekázni mert hamar ki lehet lépni balőle 60-70%. Állítsd be 60-75%77% így már tágabb a tartomány.

(#15428) tomcica válasza kk831228 (#15426) üzenetére


tomcica
Topikgazda

figyelj egy teljesen kezdo csinalhatna egy heti 3db futas (de az minosegi legyen) elso tipus hosszu laza futas kb 120-as pulzuson (nem kell merni,azon vigan beszelgetsz vna idod,mintha melegitenel) a tavot szepen novelni (ne gyorsan) egesz 2oras futasig

masodik tipus fokozo tempo 5-7km (elso fele lazabb kozepes iram 3-4km aztan egyre jobban kapod fel)

harmadik tipus az elejen egy kozepes tempo 8-10km,olyan mint az elobbi eleje,de vegig ugy

az edzesek kozott legyen 1 nap teljes piheno mindenhol,ha mar nem birsz magaddal es iktatnad a negyedik edzest,akkor majd az legyen lab/torzs/felsotest erosito akar tabata is lehet (20mp eros 10mp piheno 4sorozat 6 gyakorlat pl: guggolas,fekvotamasz,kitores,hasizom(mondjuk bicska),ugralokotel(vagy guggolasbol felugras),mountain climber) masik heten mehet akar edzotermi erosites is,ha van kihez csapodnond

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#15429) tomcica válasza tomcica (#15428) üzenetére


tomcica
Topikgazda

persze az elejen csak ovatosan a kilometerekkel,ha a tempo csak 3-4km akkor annyi,lentrol kezdeni es epitgetni szepen fel

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#15430) Polacheck


Polacheck
HÁZIGAZDA

Van valaki aki szívesen futna a wizzairen? Kedden lemondom, de ha valaki átvenné inkább, szóljon. A 7k-s áron neveztem még.

less qq more pewpew!

(#15431) concret_hp válasza tomcica (#15428) üzenetére


concret_hp
addikt

aki totál nem mozgott az nem tud 120as pulzuson futni , még én se tudok :)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#15432) kk831228 válasza tomcica (#15428) üzenetére


kk831228
addikt

Köszönöm... :R Ebből az első nappal nincs gond... ;)

Viszont gyorsasággal elég nagy probléma van... :B

A hosszú laza kb. 6:30-as kilóméterekre jönk ki az átlag, most ehhez képest gyorsabb tempósabbkat mennyire fussam meg??

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#15433) inf3rno válasza Akcept (#15416) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Szvsz, olyasmi lehet a dologban, hogy endo nem korrigálja vagy szűri a nyilvánvalóan hibás GPS magasság adatokat a gyorsulásmérő, barométer, stb... alapján, kinek mi van a mobiljában.

Buliban hasznos! =]

(#15434) inf3rno válasza eastsider (#15420) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Haverom is nike+t használ rövidebb távokhoz, szóval biztosan jó az is. Dunát lehetne rekeszteni, annyi ilyen app van.

Buliban hasznos! =]

(#15435) tomcica válasza kk831228 (#15432) üzenetére


tomcica
Topikgazda

elso harom honapban ne is meregesd nagyjabol futod,konnyu pulzuson (ha nem birod a 120-at akkor legyen 100 de lenyeg h alacsony legyen) a fokozo tempo kozepesrol erosre,a kozepes tempo meg kozepes,nem kell meregetni,elmulik egy ciklus - 3-4honap - es beall a tested a mozgasra,akkor majd ugyanigy kifutod es megmered oket,aztan lehet allitgatni rajta

ja a hosszunal folyamatos futas,ha elsore nem megy csak 5-6km akkor annyi,nem gond...szepen epitgesd,mintegy csurgatod a kilometert a labba

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#15436) kk831228 válasza tomcica (#15435) üzenetére


kk831228
addikt

A hosszún az megy a folyamatos félmaratoni táv... :K Voltam egy versenyen is a legnagyobb melegbe 30-án persze... :) Azzal nem lesz gond. augusztusba kb 110 km jött össze, tudom nem sok de több mint a semmi... :D

A tempósabbakat kell majd eröltetnem egy kicsit... :R

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#15437) Rabbitf_24


Rabbitf_24
őstag

A mai menet.

Gondoltam lövök egy főpróbát a következő heti félmaraton előtt, ahol az 1:45 a cél.
A mai 15 km célja az 5:00-s ezrek alatt maradni és próbálgati a pulzust hosszabb távon.
Próbáltam a 400R200-as edzésnél a 400-nál lassabb, de a 200-nál gyorsabb tempót belőni.
Itt látom, hogy van értelme a résztávnak. Pulzus nem szökött az egekbe, úgy hagytam abba, hogy a maradék 6 km simán lement volna 5:00-s ezrekkel. A cél elvileg elérhető.

(#15438) kk831228 válasza Rabbitf_24 (#15437) üzenetére


kk831228
addikt

Szép, ilyen idővel már én is kibékülnék... :R

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#15439) t1 válasza Rabbitf_24 (#15437) üzenetére


t1
addikt

Öcsém ez igen :)

Kenesén nekem az 1:50:00 alatti a cél hivatalosan :)

(#15440) Rabbitf_24 válasza t1 (#15439) üzenetére


Rabbitf_24
őstag

Neked is meglesz 1:45 alatt, majd meglátod. ;)

(#15441) bandus válasza t1 (#15439) üzenetére


bandus
veterán

Egy pacsira osszefuthatunk a versenyek utan akar :) bar most parazok elegge, hogy nagyon szar ido lesz es neoprenben kell uszni, amit nem akarok mivel sosem probaltam meg :D

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#15442) tomcica válasza Rabbitf_24 (#15437) üzenetére


tomcica
Topikgazda

szep munka,tolod a hosszukat telen es akar ezzel a ritmussal tudni fogsz egy maratont is :K

reggel lejon deicide,az ido tokeletes (borus,de nincs szel,21-23fok) tolunk egy pogoset egyutt,majd elinditja a ""zurhajos" orajat ahogy leerunk es meg lesz a pulzus/iram diagram....kozeptavos edzes (neki jocskan szokatlan) de legalabb tapasztalatbol tudni fogja jovo tavaszra ezt a fajta edzesmodszert,mert lemegy az osz/tel es piszkosul ki kell gyorsitania,foleg ha becsuletes 16 teteje-17 legalja 5K-t szeretne,mar pedig az kelleni fog,hogy tovabb tudja epiteni amit olyan szepen csinal

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#15443) t1 válasza Rabbitf_24 (#15440) üzenetére


t1
addikt

Meg lesz , jövőre idén szerintem felejtős :)

Bandus: okés :R

(#15444) eddie17


eddie17
addikt

Mai gyakorlásom egy órás futás 8.55 km.
Azt hittem rosszabb lesz, mert sima aerob volt. De így is 7 eleje, 6 vége volt kilométerenként. Cél egy óra alatt 10 km. :)

(#15445) Rabbitf_24 válasza tomcica (#15442) üzenetére


Rabbitf_24
őstag

Na erről az edzésről majd kérünk egy részletes beszámolót. :K

(#15446) tomcica válasza Rabbitf_24 (#15445) üzenetére


tomcica
Topikgazda

majd leirom holnap a tavokat,idoket es pihenoket,deicide meg megirja milyen erzes is egy ilyen :P

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#15447) deicide válasza tomcica (#15446) üzenetére


deicide
veterán

Azt azért vedd majd tekintetbe, hogy egy pufi öregembert hajszolsz előre. :DDD

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#15448) t1 válasza deicide (#15447) üzenetére


t1
addikt

Pufi persze :)

Sasolom holnap majd a Garmin Connectet :R

(#15449) tomcica válasza deicide (#15447) üzenetére


tomcica
Topikgazda

figyelembe lesz veve :DDD

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#15450) kk831228 válasza deicide (#15447) üzenetére


kk831228
addikt

tomcica se fiatalabb sokkal ha jó emlékszem... :)

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.