Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13901) tomcica válasza concret_hp (#13899) üzenetére


tomcica
Topikgazda

egy dolog biztos,nem fogok beulni mogejuk az irammal es totyogni,aztan meg az utolso 200-n elhuzni,az olyan "biztosra menes",jobb szeretem amikor eg minden,szoval rendes elso kor (kopkodos,fel 600-ig hogy fajjon,aztan meg mar mindegy,aki legeny az johet a tobbiek meg mehetnek a lecsoba)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#13902) Rabbitf_24 válasza Polacheck (#13892) üzenetére


Rabbitf_24
őstag

Ismerkedek még a fogalmakkal, ez a hullámkör nekem még egy kicsit lehet, hogy erős lesz. Egyből próbáljam a hullámkört, csak max bírok majd az elején 2-3 kört és ezt fejlesszem inkább, vagy legyen az alap felállás, hogy csak az egyik egyenesen sprintelek?

(#13903) inf3rno válasza Polacheck (#13886) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Gratula! Azért kevesen vannak, akik ezt végigtolják, büszke lehetsz magadra! :K

Buliban hasznos! =]

(#13904) inf3rno válasza Rabbitf_24 (#13891) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Szvsz inkább 20 kör, vagy az egyenesekben sprint a kanyarokban meg kocogás, ha bírod kevesebb pihenővel. Miért nem edzel a stadionban? Az sokkal kevésbé zsúfolt...

Buliban hasznos! =]

(#13905) inf3rno válasza blaca83 (#13900) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Hát akkor az ág is húzott... Azért jó, hogy helyrejöttél ennyi sérülés után. A rehabra azt mondják, hogy külön tudományág, de szerintem te biztosan többet tudsz már róla, mint én.

Buliban hasznos! =]

(#13906) Rabbitf_24 válasza inf3rno (#13904) üzenetére


Rabbitf_24
őstag

Ez a pálya az út túloldalán van. ;) Rápróbálok az 1 sprint 1 kör témára. Majd a pulzus megmondja, hogy hol a határ...

(#13907) inf3rno válasza Rabbitf_24 (#13906) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Szvsz. akár váltogatni is lehet a kettőt, 1 kör könnyű, 1 kör hullámzós, ha még nem megy csak hullámzóssal. A másik megoldás, hogy lassítod a kocogást, és úgy nyersz több pihenőidőt... Szerintem nem vesztenél semmit, ha kipróbálnád legalább egy edzéssel, hogy csak hullámzóssal meddig bírod.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#13908) GabN73 válasza GabN73 (#13865) üzenetére


GabN73
addikt

Valaki? :B

(#13909) inf3rno válasza GabN73 (#13908) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Szvsz ez csak olyan helyeken oldható meg, ahol árulnak egészségügyis dolgokat is, pl lúdtalp betét, scholl cipő, stb. A Spuri tudtommal nem ilyen, de én csak a győri boltjukban voltam.

Buliban hasznos! =]

(#13910) Polacheck válasza GabN73 (#13908) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

Valaki itt a topikbol a spuriban mar intezett ilyet ugy emlekszem. Probald meg.

less qq more pewpew!

(#13911) bandus válasza Polacheck (#13886) üzenetére


bandus
veterán

minden elismerésem, jó időben, bringával alig tudtam feljutni pilisszentlászlóra :R

nagyon meghozta a beszámolód a kedvem a terepfutáshoz, a börzsöny trail rövidebb távja remek is lenne, de sajnos pont esküvő van azon a hétvégén :/ más egyéb terepfutó verseny a nyáron esetleg?

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#13912) t1 válasza deicide (#13895) üzenetére


t1
addikt

Jó helyre került köszönök mindent :R

(#13913) inf3rno válasza bandus (#13911) üzenetére


inf3rno
nagyúr

http://www.futas.net/futoverseny/ válassz! (szerk: na mondjuk ahogy nézem annyira sok terep nincs benne, ultra meg főleg nincs, csak szimpla maraton)

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#13914) Polacheck válasza bandus (#13911) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

Gerecse trail? De barmelyik ttt-n lehet futni Nekem a kovetkezo szinten a Borzsony, de agyalok rajta, hogy melyik tav legyen. A 30 eleg huzos 1600 szinttel, de a faszagyerekek mindig a leheto leghosszabb tavon indulnak :)

less qq more pewpew!

(#13915) Polacheck válasza inf3rno (#13913) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

Inkabb: http://ultratrail.hu/terepfutas/versenynaptar/

less qq more pewpew!

(#13916) bandus válasza Polacheck (#13915) üzenetére


bandus
veterán

köszi, innen aztán lehet válogatni :K gerecse trail szimpatikus, a többit meg még végignézem. bár az is lehet, hogy az őszi versenyekre már nem leszek az országban :) (kopp-kopp-kopp)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#13917) Polacheck válasza bandus (#13916) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

Borzsony, Gerecse, Szimpla elmeny nekem a terv meg idenre terepen. Bar a szimpla elmeny lehet kimarad, egy hetre ra Berlin maraton. Sok sikert :) En is eleg sokat futok kulfoldon is, Pragaban meg Koppenhagaban mar van bejaratott futoutvonalam :)

less qq more pewpew!

(#13918) Jojo5


Jojo5
őstag

Sziasztok,

Tegnapelőtt megvettem a kalenji futó cummókat: hosszúgatya, vékony légáteresztő technikai póló+ hősszúujjú kicsit vastagabb hidegebb időre, ugye itt Hamburgban este nincs meleg este...

A gatya ha mozgok épp elég a 6-8 fokhoz, a többi is pont jó, meg is lett az eredménye, a vastag pamut macinaci + pamut póló+ pamut pulóver, kombóra rávertem időben.

Eddig átlagban 6:30-7:00/km es átlaggal futottam a 4,5 kilométert itt a parkban ahol van pár emelkedő benne, a legjobb átlagom 6:25/km volt a pamut cuccokban, na most már tegnap este is éreztem, hogy ez jobban megy így és ma meg is lett az eredménye, 6:14-re behoztam a 4,5-et úgy, hogy csak 1x gyalogoltam bele pár métert...

büszke vagyok magamra, tekintve, hogy a 103kg-om nem könnyű cipelni főleg, hogy eddig csak aerobot csináltam diétában a gyúrás mellett... :R

Annyi, hogy az XL-es gatya épphogy csak nem feszül a kib@szott nagy combocskáimon :DDD

http://www.youtube.com/watch?v=_MuMSARgyJs

(#13919) kolosanyi válasza Jojo5 (#13918) üzenetére


kolosanyi
veterán

Meg ne sajnáljalak, én 115 kilóval futok... ;]

Egyébként grat a cuccokhoz, használd egészséggel. :K Én október vége óta futok a Kalenji cuccaimban, minden edzés után mosom és semmi bajuk. Ja, a kesztyű kicsit elkezdett bolyhosodni, de azt már úgyse hordom.

(#13920) Jojo5 válasza kolosanyi (#13919) üzenetére


Jojo5
őstag

nem kell megsajnálni, én csak mint hasonlítás mondom, hidd el teljesen más izomzat van az én testemen mint pl egy futón :N

a 103kg nem is vészes súly nálam, tekintve nem vagyok elhízva, persze nem a bediétázott 86kg-os kocka hasú formám, de nem vészes, a futás csak mint elhízás ellen iktattam be és kicsi tüdőkapacitás növelése céljából mivel eddig max. aerob edzéseket nyomtam a kondi mellett. :K

http://www.youtube.com/watch?v=_MuMSARgyJs

(#13921) kolosanyi válasza Jojo5 (#13920) üzenetére


kolosanyi
veterán

Tisztában vagyok vele, én is sokáig gyúrtam (bár egy ideje már nem azzal foglalkozom). Csak szívtam a véred kicsit. :))

Jó dolog ez a futás. Én akkor szerettem meg igazán, amikor érettségi előtt (még 2010-ben) abbahagytam a versenysportot és ugyanígy "formában tartás" címszóval fél évig rendszeresen futottam. Aztán sajnos két évig züllöttem, buli, cigi, pia, zaba, de annak már régóta vége. Egyik nagy kihívás volt nekem a félmaratoni táv teljesítése, az megvolt nem rég, igaz lassú, 2 óra 17 vagy talán 18 perces eredménnyel. Viszont nekem ez is jól esett, elmondhatom magamról, hogy megcsináltam. Most a következő télen okosabban csinálom az alapozást és jövőre megpróbálok gyorsulni ezen a távon. Izomerővel és tüdőkapacitással nincs gondom, de az aerob állóképességem gyengusz, azon javítani kell. :)

(#13922) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Nézegetem a Kalenji futóöveket, de fel nem tudom fogni, hogy ezt hogy gondolták: Egy pillanat alatt karcolná szét a kulcs a mobil kijelzőjét...

Buliban hasznos! =]

(#13923) Cathfaern válasza Polacheck (#13886) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Nem kis teljesítmény, hatalmas grat! :R Én gyalogolni nem tudnék egyben 9 órát dagonya nélkül sem :B

(#13924) vans? válasza inf3rno (#13922) üzenetére


vans?
őstag

Nekem van ovem (nem pont ilyen, decathlonos), el van kulonitve a kulcstarto resz.

hábm bábm

(#13925) inf3rno válasza vans? (#13924) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Van nálunk egy intersport, abban néztem öveket. Talán ha 10 féle volt, de vagy nem volt szimmetrikus a kulacstartós része, vagy egyetlen rekesz volt csak kulcsnak és mobilnak. Nem igazán találtam jót, elég langyi hatása volt amúgy is az öveknek. A karpántok sem jöttek be igazán, nehezen tudom elképzelni, hogy a karomra szíjazzam a mobilom. Most GPS-es órában agyalok, de valahogy nehezen szánok rá erre 50k-t, amikor mobillal is meg lehetne oldani. :F (Olyan bizonytalan vagyok, vagy neem tudoom. :DDD )

Buliban hasznos! =]

(#13926) kolosanyi válasza inf3rno (#13925) üzenetére


kolosanyi
veterán

Jobb az óra, hidd el.

(#13927) GabN73 válasza inf3rno (#13909) üzenetére


GabN73
addikt

& Polachek!
Köszönöm, Spuriba holnap megyek, rákérdek! :R

[ Szerkesztve ]

(#13928) lkksioskdl3


lkksioskdl3
aktív tag

Sziasztok!

Sok év kihagyás után szeretnék újra elkezdeni futni.
A régi futócipőm teljesen szétment, ezért keresek valami univerzális cipőt.

Többnyire betonon, salakon futnék ,de az sem kizárt, hogy futópadon.

Van valami olcsó megoldás? Max 15 e-t szánnék első körben rá.

Válaszotok előre is köszönöm! :R

Üdvl: lkk

(#13929) deicide


deicide
veterán

No, megjött a Fénix3, jó a cucc.
Pillanatok alatt talál GPS jelet, simán összeszinkronizált a telefonnal, teleraktam már custom óraszámlapokkal, custom adatmezőkkel. Van súlya, de engem nem zavar, kicsit nehezebb, mint az FR210. Tud glonass-t, azaz még pontosabb lehet, van benne barométer, altiméter, kíváncsi leszek a szintkülönbség mérés pontosságára. A szokványos dolgok persze benne vannak, pulzuszónák, egyes képernyők testreszabása, telefonos értesítések megjelenítése, lépésszámlálás, stb. Összességében, elsőre nagyon tetszik, de ismerkedni kell minden funkcióval, mert nagyon sokrétű. Ellenben ha csak használni szeretnéd, akkor elindítod a kívánt sportot, aztán start. Még azt kell megtalálnom, hogy tudnám az óra csatlakoztatása nélkül Endoval összeszinkronizálni az edzést.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#13930) gombi01 válasza deicide (#13929) üzenetére


gombi01
tag

(#13929) deicide:
melyik szín lett? HRM-es csomaggal vetted?

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#13931) deicide válasza gombi01 (#13930) üzenetére


deicide
veterán

Maradtam a szürkénél, övvel együtt.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#13932) Alg válasza Polacheck (#13886) üzenetére


Alg
veterán

:R :R :R

Jó volt nagyon olvasni, gondoltam rátok mikor Bécsben egész szombaton ömlött az eső...

Jövőre talán én is megpróbálkozok vele, ha sikerül valahogy beépíteni hosszabb futásokat.

Egyébként ezt ti hogy csinálnátok? Mert jelenleg úgy néz ki, hogy 9-től kb. este 6-ig munka van (rugalmas, nyáron kicsit lazább, ősztől várhatóan keményebb). Hétvége ok, bár barátnőmmel csak akkor tudunk együtt lenni, de fél nap belefér de jó lenne hétköznap is egyszer legalább kimenni a hegyre. Gondoltam hajnalban, a levegő is jobb, de az cirka 4 órás ébredés lenne,. Vagy este, fejlámpával, amikor már elég fáradt is vagyok...

Szerk:
deicide: szinronizáláshoz vagy telefonon bekapcsolod a BT-t és a garmin connect app szinkronizál mobilneten, vagy nem tudom van-e benne wifi, ha igen akkor a számítógépen keresztül először meg kell neki mondani a wifi paramétereket (SSID, jelszó)

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#13933) deicide válasza Alg (#13932) üzenetére


deicide
veterán

BT-n telefonos Garmin Connecten keresztül működik, azt már próbáltam, igen. Otthoni wifivel is kipróbálom, mert avan benne, de hogy kötöm azt össze Endoval?

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#13934) Alg válasza deicide (#13933) üzenetére


Alg
veterán

Endoban a beállításoknál van egy subscriptions fül, ott tudod összekötni a connect accountoddal (azt hittem eddig is így csináltad :B)

Ezután az Endo automatikusan átszipkázza az edzést a Garminról.

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#13935) deicide válasza Alg (#13934) üzenetére


deicide
veterán

Nem, eddig nem használtam a connectet, hanem az endo import from Garmin opcióját használtam. De akkor világos, a gépre is kell telepíteni a Garmin Expresst és wifivel összeszikronizál a PC-s app-al is. Thx.

Kérdés: az vajon mennyire meríti az akksit, ha folyton megy a BT? Vagy csak akkor kapcsoljam be, amikor edzés után szinkronizálni szeretnék?

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#13936) Alg válasza deicide (#13935) üzenetére


Alg
veterán

Elvileg már az övhöz is BT-on kapcsolódik, szóval nem hiszem hogy sokat dobna rajta...

Wifihez egyébként csak addig kell a connect app amíg átlövöd az órára a beállításokat, utána bármelyik beállított hálózaton szinkronizál (szóval hozzáadhatod a munkahelyit, vagy a szomszédét ;] is)

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#13937) Polacheck válasza Alg (#13932) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

Thx. Én csak hétvégén járok hegyre, talán most, hogy jön a nyár és sokáig világos van, bele fog férni hétköznapokon is egy-egy HHH, elég jó útvonalat sikerült találni, 10km, 300 körüli szint, technikás lefelék, úgyhogy lehet fejlődni.

less qq more pewpew!

(#13938) bandus válasza Polacheck (#13937) üzenetére


bandus
veterán

erről valami linked nincs esetleg?

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#13939) Polacheck válasza bandus (#13938) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

tessék.

less qq more pewpew!

(#13940) inf3rno válasza Alg (#13932) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Szerintetek mennyire kellenek a hosszabb futások egy UM-hoz? Én Földingnével beszéltem a télen, ő azt mondta, hogy ugyanúgy kell edzeni rá, mint maratonra, résztávozni, stb... (Aztán lehet, hogy félreértettem valamit.)

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#13941) tomcica válasza deicide (#13929) üzenetére


tomcica
Topikgazda

:C jokat irnak rola

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#13942) deicide válasza inf3rno (#13940) üzenetére


deicide
veterán

Ultramaratonhoz leginkább állóképesség kell, az meg nem fog jönni 20-30km-es futásokkal, ott sajnos ki kell tolni 60-70km-ig is néha a távokat, hogy mondjuk nyugodt szívvel nekiugorjon az ember egy egyéni UltraBalatonnak.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#13943) Aristeus válasza Alg (#13932) üzenetére


Aristeus
tag

Én általában Vasárnaponként szoktam futni a hosszúakat. Mivel az időt nem szeretném elvenni a családtól, így reggel 6-tól, vagy fél 6-tól kezdődik maga a futás, attól függően, hogy milyen hosszút szeretnék menni. 30 kili általában megvan 3 óra körül, szóval nagyjából 9-re kész is vagyok. Mondjuk mázlim van, mert 300m-t kell csak sétálnom, hogy terepre érjek. Ezekhez a futásokhoz így 5-5:30 körül kelek.
Van is egy idézetem, a vasárnapi hosszú futásokkal kapcsolatban: "Long runs are easy. Crawling out of a warm bed at 5:30 on a Sunday morning? THAT's hard."

Egy hátrányt tudok a korai edzéssel kapcsolatban mondani: Ilyenkor reggel az én szervezetemnek kell jópár kilométer (néha 6-7 is), hogy rendesen bemelegedjen, jobban oda kell figyelni - főleg terepen - hogy hova lépsz.

Ameddig ellátsz, addig el is tudsz futni.

(#13944) tomcica válasza deicide (#13942) üzenetére


tomcica
Topikgazda

egyezem,az ultraknal a labon toltott ido szamit inkabb,mint a napi kilometer (legyen az seta,tura,kocogas,futas barmi) szepen fel kell novelni,hozzaszoktatni a szervezetet,nem is eleg hozza egy-ket feleves ciklus

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#13945) kolosanyi


kolosanyi
veterán

Múltkor nézegettem Hervisben ezeket Az Under Armour vízálló pulcsikat. Elég jónak tűnnek, viszont 20 ezret nem érnek szerintem. Érdekes, hogy a cég nem futáshoz ajánlja a termékeket, mégis a futó szekcióba tették ki... :N

link1
link2

(#13946) tomcica válasza kolosanyi (#13945) üzenetére


tomcica
Topikgazda

ennyiert felejtos...futni amugy se jo a szabasuk (nekem)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#13947) kolosanyi válasza tomcica (#13946) üzenetére


kolosanyi
veterán

Először elgondolkodtam rajtuk egyébként, nem is futáshoz, hanem esetlegesen téli, kinti kondiparkos edzésekhez, de sose edzek kint télen. A futás más, ott nem állsz meg a mozgással, nem fázol meg, de ha 2-3 perces pihenőidők alatt izzadtan kint vagy a -10 fokban, nincs az a csillivilli felső, amelyik megvéd a megfázástól.

(#13948) tomcica válasza kolosanyi (#13947) üzenetére


tomcica
Topikgazda

arra se jo,retegesen,egy minosegi alaoltozet,fole esetleg sima decas (kalenji) felso/dzseki szeruseg es ha kell kulso hej (softshell) ez nekem csak ha -15 van,kulonben egyik kulso reteg nem kell

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#13949) gombi01 válasza kolosanyi (#13945) üzenetére


gombi01
tag

(#13945) kolosanyi:
ez a fajta pulcsi felejtős futáshoz, nehéz és túl meleg.
Az utóbbi időben begyűjtöttem pár UA cuccot. Az aláöltőzői és a storm futónadrágok nagyon jók! télen kibírt 3-4 napot mosás nélkül a sarokban amíg az asszony be nem vágta a szennyesbe :)
A többi márka egy futás után már elárulta a helyét mert írdatlan büdös volt.

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#13950) Polacheck


Polacheck
HÁZIGAZDA

Idén UB valaki? (lassan kezd visszanőni a bőr a lábujjaimra, úgyhogy már várom :C )

less qq more pewpew!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.