Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14301) Gergőke88 válasza Cathfaern (#14300) üzenetére


Gergőke88
addikt

Sokszor nem akart szinkronizálni, GPS jelet nem mindig vette.
Illetve nekem nem jött be a mellkaspánt, inkább olyat keresek majd ami csuklón mér, de nem annyira pontos

(#14302) Newboy911 válasza ígyvanferi (#14297) üzenetére


Newboy911
tag

Segít a GPS-s óra, és az ismerős húzta az iramot, az sokat segített.
De próbálok leszokni az óra nézegetéséről, és érzésre futni, csak az ezrek végén
nézni az átlagot.

@ A polarral kapcsolatban én is küzdök a szinkronizálással, kábelen keresztül.
De megoldás lehet egy legalább 4.4 -es androiddal rendelkező kütyü.

(#14303) tomcica válasza Newboy911 (#14294) üzenetére


tomcica
Topikgazda

:K rendben van ez igy

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#14304) Alg válasza Newboy911 (#14294) üzenetére


Alg
veterán

Jól tolod :K

Én most éppen azon vagyok hogy kicsit rendszeresítsem a dolgokat, munka és egyebek miatt megint hektikus kicsit - múlt csütörtökön voltam utoljára, a héten is szerintem ilyen szerda-csüt-péntekbe lesz sűrítve vagy 40km...

Közte azért befigyel némi túra vagy városnézés, szóval nem otthon ülök a TV előtt :B

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#14305) ígyvanferi


ígyvanferi
addikt

Futottam ma egy félmaratoni távot. Konkrétan nekem ez volt az első. Ideje volt már ilyen távot is kipróbálni. 1:50:11 lett az idő. Kb. 300 m-rel hosszabb volt a táv, de az endo szépen kiszámolta nekem a félmaratonhoz tartozó időmet. Meglepő módon best distance. :)
Nem volt vészes, tudtam tartani végig nagyjából a tempót. (Közben tegnap óta rájöttem, hogy itt a töltésen 200 m-enként vannak kis "kilométer" kövek, azokhoz be lehet jól lőni a sebességet, plusz az erdőben nagyjából tudom a km-eket is, korábban az itteni versenyre készülve lemértem magamnak.) Azért nem fogok minden héten ekkora távot egyszerre lefutni.

Volt nálam egy marék szőlőcukor, meg fél liter víz, el is fogytak, de eléggé kitikkadtam a végére, éhes is voltam. Elég rosszul esett, hogy nem volt itthon igazán semmi pár szendvicshez valón kívül, de kívánós lettem, banánt akartam, meg csokikát, így el kellett battyogjak a boltba. Banán nem volt, hoztam helyette banános csokit. Meg egy kis üveg kólát. Idejét sem tudom, mikor ittam kólát. De most kellett. Azóta meg próbálok a cukorsokkból észhez térni. :)

[ Szerkesztve ]

(#14306) t1 válasza bandus (#14296) üzenetére


t1
addikt

Köszi :R

(#14307) inf3rno válasza ígyvanferi (#14305) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Grat! Az egész jó idő, az enyém most még gyengébb olyan 2:10 lehet. Én minden héten tolok legalább 15 kilit egyszerre. 20-at inkább most még csak két hetente, mert nagyon kimerítő, még másnap is rosszul vagyok. Kb 17 km-nél fogy el az erőm cukor, ilyesmi nélkül, majd köv héten kipróbálom milyen, ha egy óra után tápolok.

Buliban hasznos! =]

(#14308) Aristeus


Aristeus
tag

Multinavos 126 pár ASICS, Salomon, inov-8 futócipő féláron a heti féláras akcióban: [link]

"Június utolsó hetében minden nap 18 különböző méretű futócipő kerül a napi féláras cipő akciónkba. Minden nap minden méretben egy cipő féláron kiajánlásra kerül, nézz rá június végéig minden nap a listára hátha benne van a kedvenc cipőd amihez hozzájuthatsz féláron."

Cipők UK 3.5-től egészen UK 12.0-ig.

[ Szerkesztve ]

Ameddig ellátsz, addig el is tudsz futni.

(#14309) ígyvanferi válasza inf3rno (#14307) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Kösz! Valamennyit biztos lehetne még faragni ebből mondjuk egy versenyen. Csak menet közben döntöttem el, hogy most akkor megpróbáljuk a 21 km-t. Általában én is csak max. 15-16 km-t futok "hosszú" futás címszóval.
Nem tudom mennyire kellett az a marék szőlőcukor, a víz mindenképp jól jött, hiába nem volt csak 20 fok, és a nap sem sütött már, de jobban izzadok az átlagnál.

Szerk.: Eléggé kacérkodom azzal a Salomon X-Tourral. 13 ezerért elég jól hangzik. Mondjuk hülye a színösszeállítása, de ez legyen a legkevesebb. Ilyenkor mi van, ha meggondolom maga? Simán elállhatok a vásárlástól? Mondjuk holnapra betesznek valami még jobb ajánlatot.

[ Szerkesztve ]

(#14310) Alg válasza ígyvanferi (#14309) üzenetére


Alg
veterán

Lefoglalod, elmész, felpróbálod, ha nem jó valamiért (kicsi/nagy/kényelmetlen) simán ott hagyhatod.

Illetve házhoz szállításnál meg áll a szokásos 3(?) napos indok nélküli pénzvisszafizetés.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#14311) artiny


artiny
őstag

Vélemény errol a futociporol?
Adidas Galaxy M textile
32€ akcioban
kep

(#14312) tomcica válasza artiny (#14311) üzenetére


tomcica
Topikgazda

a hasonlo Duramo 3M-ben toltottem egy oszt/telet,tette a dolgat,leserulni nem serultem,mindent meg tudtam csinalni benne (emelkedok,tempok,hosszuk,nagyon gyorsat nem kellett abban a periodusban)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#14313) gombi01


gombi01
tag

Ma kimentem én is résztávozni...5x400m volt a terv 1,5 perces pihikkel.
Már az első 400m után eszembe jutott miért is nem kedveltem sosem :)
Tud bűntetni pedig csak 82mp-es köröket mentem, el sem tudom képzelni miként fogom ezt 10x ismételni.

Asics gel noosa 2-ben fut valaki?

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#14314) concret_hp


concret_hp
addikt

no a hétvégén megpróbálok futni egy 2 órán belüli félmaratont :) csak előtte lesz egy kis úszás + bringa :D

vagy fullba vagy sehogy :D

(#14315) t1 válasza concret_hp (#14314) üzenetére


t1
addikt

Fél Ironman ? :D

(#14316) concret_hp válasza t1 (#14315) üzenetére


concret_hp
addikt

:K

vagy fullba vagy sehogy :D

(#14317) t1 válasza concret_hp (#14316) üzenetére


t1
addikt

Akkor hajrá :R

(#14318) inf3rno válasza gombi01 (#14313) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Én 11x150 R150-et toltam tegnap dombnak fel, hát az sem volt kellemes. Ilyen ez a pop szakma. :-)

Buliban hasznos! =]

(#14319) Aristeus válasza concret_hp (#14314) üzenetére


Aristeus
tag

Hajrá! Írj majd egy beszámolót, hogy milyen volt. :))

Én szombaton egy 32km-es túrát fogok végigfutni pár ismerőssel. [link]
Valószínűleg bulifutás lesz belőle, sok viccelődéssel, de egy hétvégi hosszú edzésnek így is tökéletesen megfelel.

Ameddig ellátsz, addig el is tudsz futni.

(#14320) Danika256


Danika256
aktív tag

Sziasztok

Nem írtam még a futás topicba, szóval ez az első hozzászólásom itt, mindjárt tanácsot szeretnék kérni. :)
A lényeg, hogy idén tavasztól kezdtem el komolyabban futni, most már 10-11Km-es távokat futok jó 10Km/h-s tempóval. Nem haladok rosszul, a testsúlyom is kezd szépen beállni egy normálisnak mondható kategóriába, amivel gondom van az a pulzusszám :)
Ebben a 10km/h-s átlagban jól érzem magam, most már nagyon izomlázam sincs, de a pulzusom nagyon elszáll.90-95%on van végig a maximumhoz viszonyítva.. direkt mérem is, de 90% fölött van mindig.
Ez igazából nem nagyon terhelne meg, csak igen pörgeti a pumpát :) és félek, nehogy komolyabb következménye legyen..
A másik dolog, hogy ebben a komoly anaerob módban nem tudok semmi + zsírt sem égetni.

Ami fontos, hogy szeptemberre kéne felkészülnöm félmaratonra, amit 2 órán belül mindenképpen le szeretnék nyomni, úgyhogy kellene még a + tempó is, nem csak a táv kitolása. Csak sajnos egyelőre a pulzusom nem igazán akar " javulni"..

Minden tanácsot szívesen fogadok és köszönök előre is! :)

(#14321) deicide válasza Danika256 (#14320) üzenetére


deicide
veterán

Helló,

A pulzusod attól tudna csökkenni, ha több alacsony pulzusú edzést csinálnál, állóképességi tartományban. Az nem baj, ha a tempó nagyon lassú, de így, hogy folyamatosan anaerob tartományban mész, nem fog javulni a pulzus, vagy csak jóval lassabban. Szóval vissza kell venni 140 alá/környékére, legyen az akármilyen tempó is és rááldozni erre legalább 1-1.5 hónapot, hogy látványos javulás következhessen be.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#14322) gombi01 válasza deicide (#14321) üzenetére


gombi01
tag

(#14321) deicide: 'rááldozni erre legalább 1-1.5 hónapot'
jó lesz az másfél évnek is :)

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#14323) maggi1886076


maggi1886076
addikt

Tegnapi futás.

Asus Zenfone 2 551ML + Xiaomi Band Dropbox 54,88Gb Regisztráció: http://db.tt/aqH19dqW Flickr képek: http://www.flickr.com/photos/101977039@N08/

(#14324) Danika256 válasza gombi01 (#14322) üzenetére


Danika256
aktív tag

Nagyon köszönöm a válaszokat mindkettőtöknek! De mint írtam erre igazából nincs most másfél hónapom sem, szeptemberre kéne meglegyen 21 km-en a 10.7 km/órás átlag. :D 10.8 km- en megtudom futni, dehát hogy.. :) Csak attól félek így nem lehet végigbírni.. Azt tudom tenni, hogy közben csinálok aerob edzést is, heti 35-40 kmbe belefér. Remélem így meg lehet csinálni szeptemberre. Amúgy hosszabb távon nem káros ha így futok?175- ös pulzusig még csak kellenetlen sem..

(#14325) szabop27 válasza Danika256 (#14324) üzenetére


szabop27
csendes tag

Attól is függ, mennyi idős vagy. Én 23, és egy hónapja egy 30km-es erdei futóversenyt gond nélkül lenyomtam 176-os átlagpulzussal.

(#14326) Danika256 válasza szabop27 (#14325) üzenetére


Danika256
aktív tag

Hát, 30.. :) De remélem fiatalabb a szervezetem :D
Ja hát akkor 170 re minimum le kéne vinnem valahogy..

[ Szerkesztve ]

(#14327) artiny


artiny
őstag

(#14312) tomcica koszi a valaszt.

Lehet halasztok a vasarlassal,mivel hetvegen megyunk Ausztriaba. Ott is megnezem hatha lessz valami jo akcio.
Szerintetek melyik a jobb Nike vagy Adidas cipoben kb 50€ korul ?

(#14328) bandus válasza concret_hp (#14314) üzenetére


bandus
veterán

Hajra hajra, beszamolot varjuk. Az idojaras ugy latszik kegyes lesz egy jo eredmenyhez. Neopren van?

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#14329) concret_hp válasza bandus (#14328) üzenetére


concret_hp
addikt

hát a tavalyinál hűvösebb lesz az tuti :D van nálam kölcsön neoprén, de nem lesz hidegebb a víz, mint a bp70.3-on, szóval akár anélkül is nyomhatnám végszükség esetén :D

vagy fullba vagy sehogy :D

(#14330) batai15


batai15
félisten

Sziasztok. Jelenleg 2000 méter megy 10.30 alatt. Szeretném vagyis van 13 napom 9.15re javítani. Lehetséges ez ennyi idő alatt? Mit csináltatok rosszul? Rosszul melegitek? Mikor nem magamba megyek sokkal jobban megy. Tudnátok mondani bemelegites re gyakorlatot?

(#14331) concret_hp válasza batai15 (#14330) üzenetére


concret_hp
addikt

ha a 10:30 a maxod, akkor olyan 13 hónapot mondanék inkább :)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#14332) concret_hp válasza concret_hp (#14329) üzenetére


concret_hp
addikt

azt matekolom amúgy, hogy beférhetek a 6 órába ha minden jól kijön, bár nagyon meg kell gondolni mennyire tolom a bringát az 1080 szintjével :D kb. 40 - 3:10 - 2:00 a két depó szum 7-8p (velencén 5p-n belül volt, de picit jobban megtörlöm magam + neoprén le) és még maradt 2-3p tartalék :D

vagy fullba vagy sehogy :D

(#14333) Alg válasza Danika256 (#14324) üzenetére


Alg
veterán

Nem.

Ne akarj azonnali eredményt, sokan így indulnak neki a futásnak, aztán lesérülnek, megutálják, nem értik mi a jó benne.

Ha félmaratonokat akarsz futni, építs állóképességet, járj teljesítménytúrákra (20-30km-esekre, és próbáld a 6km/h átlagot hozni, nem lesz egyszerű). Növeld a távot először.

Szeptemberben próbáld meg bárhogy lefutni a félmaratont, ha 2:30 lesz az sem baj (gondolom Wizzair, ott állj be nyugodtan a 2:15-ös iramfutó mögé), sokkal jobb egy bulifutás első félmaratonon, mint egy meghalós, végén összeesős végig szenvedés. Kb. jövő tavasszal már biztonságosan megcélozhatod a 2 óra alatti időt, akár jobbat is ha jól sikerül a téli alapozás.

Egyébként 29 leszek, max pulzusom valahol 190 környékén lehet (ennyi a mért). Az alacsony pulzusos edzéseket 145-155 között futom, 10k-t 175, félmaratont 170 körüli pulzuson.

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#14334) deicide válasza gombi01 (#14322) üzenetére


deicide
veterán

Jó, hát nekem 2 év volt, de fejlődés már ennyi idő alatt is lesz. :)

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#14335) tomcica válasza gombi01 (#14313) üzenetére


tomcica
Topikgazda

adj neki meg par alkalmat,fel fogsz hozza kemenyedni (es AKARJ is hozza felkemenyedni) en ma 3x500m(R500) kozte 10x100m emelkedore sprintet mentem,az utolso 500m felkapva max kozelre 69.87 lett ADTA,de mar csuklott ossze-ossze a rendszer

(errol jut eszembe a regi jo vicc: -Edesapam csuklik a tehen! -Hat adj neki vizet. - Ja,nem uuugy,ossze. :P )

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#14336) inf3rno válasza artiny (#14327) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Szvsz adidas jobb, de elvből nem veszek már semmit attól a cégtől.

Buliban hasznos! =]

(#14337) t1


t1
addikt

Én is kimerészkedtem ma, sajnos a Hajag kör nem jött össze, így itthon futottam, készülve a szeptemberi félmaratonra 16km-en sikerült egy pb futni :DD
Így talán a tervezett 1:50:00 sikerülni is fog :)

[link]
[link]

(#14338) gombi01 válasza t1 (#14337) üzenetére


gombi01
tag

(#14337) t1: pont az emelkedőn fordultál meg, ejnye :)
Tobrukig továbbmész meg is lett volna egy 20as. Pont holnapra gondoltam, hogy lekocogom ezt a szakszt, nah majd legközelebb egyeztetünk s nem kell egyedül menni.

[ Szerkesztve ]

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#14339) bandus válasza concret_hp (#14329) üzenetére


bandus
veterán

azért meg ne fagyj! :D hogy teljesít a rose nadrág élesben? felül mit viselsz?

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#14340) t1 válasza gombi01 (#14338) üzenetére


t1
addikt

Direkt nem akartam félmaratont futni, 1-2 héten belül tovább megyek, de öröm van sikerült 5 perccel megjavítanom ezt a távot az eddigi leggyorsabbhoz képest :)

(#14341) borix válasza deicide (#14334) üzenetére


borix
őstag

Tud valaki valamilyen szakirodalmat magyarul,hogy kellene felépítenie magát a futó embernek?
Arra értem pl,hogy megfelelően legyen kihasználva a hetek hónapok ne csak alacsony pulzussal totyogjon és ne is hajtsa szét magát az ember?
Tudom egyéni de mégis egy általános minta azért lehet.
pl: Rossz nézni mikor túlsúlyos ember szenvedve fut de azt is mikor jó kondiban(látszó) rendszeres futó az emberke mégis öregesen totyogva fut.

[ Szerkesztve ]

(#14342) borix válasza borix (#14341) üzenetére


borix
őstag

Nem edzéstervekre gondoltam mert abból van rengeteg hanem valami átfogóra ami pl étkezésre,futótechnikára,futás utáni adatok elemzésere stb is kitér.

[ Szerkesztve ]

(#14343) inf3rno válasza borix (#14341) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Az még nem fordult meg a fejedben, hogy talán azért fut totyogva, mert benne van már pár 10 km, esetleg éppen bemelegít, vagy aerob, alacsony pulzusú edzést tart?!

Buliban hasznos! =]

(#14344) borix válasza inf3rno (#14343) üzenetére


borix
őstag

Nem az a lényeg mert ha megkérdeznéd lehet
,hogy azt sem tudná milyen zónákról is beszélsz.
Hanem ahogyan van túlhajtás ugy van egy idő után alulteljesítes is.

(#14345) ígyvanferi válasza borix (#14344) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Lehet. De az is lehet, hogy kinevetne, miért kérdezel nyilvánvaló hülyeséget.

Épp nézem az időképet, jön-e valami zápor délután, most menjek futni vagy később, Tiszainokán jelenleg 36 fokot jelez. :Y Nyilván csak az észlelőnél csúszott valami hiba a gépezetbe, de viccesen mutat a térképen.

(#14346) concret_hp válasza bandus (#14339) üzenetére


concret_hp
addikt

jó amúgy, de kiárusítás volt az ironman store-ban így rendeltem 40€-ért egy ironmanest, abban toltam mostanában, picit jobb a párnázása talán.

bringán sima bringás felső lesz, futáson meg egy ujjatlan tri felső, bár lehet hogy alapból azt veszem fel.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#14347) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Én bringáztam tegnap 25 kilit szembeszéllel hegynek. Farizomra, combhajlítóra keményen büntet.

Buliban hasznos! =]

(#14348) Aristeus


Aristeus
tag

Tegnap mi a dombóvári Futóegerekkel végigfutottuk a Hat vár hat rád túrát. Végülis bulifutás lett belőle, több ellenőrző állomáson ügyességi játékokkal, és kétszeri eltévedéssel. A vége majd 34 kili lett, viszont több, mint 5 órát bolondoztunk. Najó, voltak benne nem túl bolondos részek, de állóképességi edzésnek és csapatépítésnek is első osztályú volt. Valamint az is kiderült, hogy a Trailroc245 tökéletesen alkalmas ilyen hosszú távokra is. Nagyjából sikerült végigfotóznom/videóznom az egészet, ma meg összevágtam a videókat.
Megtekinteni itt lehet.

[ Szerkesztve ]

Ameddig ellátsz, addig el is tudsz futni.

(#14349) Alg


Alg
veterán

Hétvége nekem is aktív volt, tegnap 16km terepezés, ma 20km túra. (igazából a main el sem fáradtam, mondták a többiek az utolsó kaptatón hogy azért néha szuszoghatnék kicsit legalább ;] kéne nézni lassan valami keményebb túrát)

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#14350) bandus válasza Alg (#14349) üzenetére


bandus
veterán

irigykedve olvasom ezeket, én kb. egy hónapja nem futottam, 3 hete nem bringáztam. túl sok volt a meló, meleg volt, meg van még egy csomó kifogásom ;] de pénteken helyretették a vesekövem, szóval van most két és fél hónapom még rendbe szedni magam a triatlonversenyig :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.