Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15501) kk831228 válasza #78687232 (#15500) üzenetére


kk831228
addikt

Tervezek én is beugrani, melyik a jobb a nyúlcipő vagy a spuri?? :F

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#15502) #78687232 válasza kk831228 (#15501) üzenetére


#78687232
törölt tag

Spuriban kezdtünk, valahogy az összkép nem jött át. De ne az én szavam legyen mérvadó (inkább kérdezd a nagyokat :) ), bementünk, kicsit körbenéztünk és léptünk is. A Nyúlcipőbe viszont visszajáró leszek (Nyugatinál), szvsz jó árai voltak, nagyon korrekt kiszolgálás, stb.

(#15503) t1 válasza #78687232 (#15500) üzenetére


t1
addikt

Nekem is Gel Phoenix 6 van, ha nem csúszkàlna a talolpbetéte ki akkor nagyon meglennék vele elégedve kb 500km van benne.

(#15504) kk831228 válasza #78687232 (#15502) üzenetére


kk831228
addikt

Megvizsgálták a lábad előtte?? :U

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#15505) Xabi78


Xabi78
aktív tag

Én is elnyűttem már egy Phoenix-et, jó cipő, de bizonyos kilométerszám után (nálam 15k fölött) már nem annyira komfortos. Félmaraton felkészüléshez pont jó, szerintem. Nekem nem csúszkál a betét sem, és terepre még mindig előszeretettel előveszem.

Cave canem!

(#15506) concret_hp


concret_hp
addikt

na vége a tri szezonnak :(

vasárnap aluminium manen 52 perces 10km jött ki, egy slagolással... a csütörtöki lépcsőzés nélkül nagyon közel lehetett volna az 50p...

így majdnem biztos vagyok benne, hogy ha nem jön valami sérülés, akkor sikerül 1:45ön belül futni a félmaratont végre novemberben, de hogy októberben mi lesz a bp maratonon... stabilan 2-3 kilóval a verseny forma felett vagyok pár hete, pár napig kajáltam normálisan de most megint nem bírom :DDD pedig ha 2 kilóval számolok az is vagy 5-6 perc egy maratonon minimum... de most nem fogadnék rá, hogy a 4:00 meglesz :(

vagy fullba vagy sehogy :D

(#15507) eddie17


eddie17
addikt

Új egyéni csúcs. :)
8.55km 1:00.14 --> 9.16km 1:00.10 Sajnos az Endo kivette a havidíj nélküli részből a km időket, így meg sem tudom nézni hol voltam gyorsabb, hol lassabb... :(
Nem vette ki. :) Leglassabb 6:45 volt, többi mind alatta. :K
Bezzeg anno csak meg kellett venni az app-ot, de kár volt, mert már ingyenes lett, és havidíjas lett az egész.

Gondolkodom, hogy benevezek a Spar Maraton 10K-ra. Addigra 1 óra alá viszem. :)

[ Szerkesztve ]

(#15508) r6man123


r6man123
senior tag

Köszönöm az órás válaszokat!
Az az igazság, hogy ezeknél jóval "budgetebb" megoldást keresek (10-20 ezer), 60 ezer körül már mindent tudó Androidos okosórát is tudnék venni... de lévén, hogy heti 3 futásra nem adnék ki ennyi pénzt, csupán kényelmi megfontolásból, akkor inkább bepattintom a telefont az övtáskába. Még nem tartok ott, hogy ez ne legyen elég :)

Nagyon köszi a segítséget! :)

(#15509) Cathfaern válasza r6man123 (#15508) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Én már próbáltam korábban is, illetve most hogy feltetted a kérdést is, keresni ilyesmi kütyüt, mint te is szeretnél, de nem sok sikerrel. Nagyjából két kategória létezik:
1. 5-10k környékén kapható, de nem rögzít folyamatosan jelet, csak gombnyomásra kiírja hol vagy épp, vagy telefon/sms-re elküldi a hívószámra a kütyü koordinátáit. Ez értelemszerűen nem jó a célra.
2. Tud folyamatosan útvonalat rögzíteni, ami később kiexportálható .gpx-be: ezek viszont 30k-tól kezdődnek, és akkor ott van az ember, hogy ennyi erővel már órát is vehet, ami többet tud.

(#15510) kerxy


kerxy
senior tag

Sziasztok!

Holnap megérkezik a Polar FT 7 pulzusmérő órám. Tudom ez egy kezdő darab, de mivel én is az vagyok, így úgy gondolom elsőre jó lesz ez :)
Eddig még sosem mértem pulzust, tudnátok esetleg segíteni, hogy mire kell figyelni? Milyen az a zóna ami számomra ideális?
Most kezdtem el egy hónapja futni, heti háromszor. Előtte nem sokkal tettem le a cigit is, de már kezdem jónak érezni a futásokat, 6 km megy is simán. A távot folyamatosan növelem, csak nem akarok túl gyors tempóban haladni.

Tanácsokat szívesen fogadok, hogy mit hogy csináljak :)

Köszi előre is

(#15511) Newboy911 válasza kerxy (#15510) üzenetére


Newboy911
tag

Szia,

Gratulálok, hogy letetted a cigit, nagy dolog.
Kezdetnek olvasd el ezt a cikket.

Próbaképp edzés közben futottam 4x200m-t. Csak azért, hogy legyen fogalmam arról,
miről is folyik itt a diskurzus :)

(#15512) pocokxx


pocokxx
Közösségépítő

Sziasztok!

Elkezdtem kicsit újra futni, kb. itt tartok jelenleg. A cél: jövő tavaszra 2 óra alatti félmaraton. Jelenleg 2x futok egy héten, (4x pedig biciklizek). Merre kellene elindulni, hogy menjen a dolog?

[ Szerkesztve ]

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#15513) Newboy911 válasza pocokxx (#15512) üzenetére


Newboy911
tag

Szia,

Szerintem jó irányba tartasz. Lehetne 3 az a futás, úgy is jön a tél.
Kis lépésekben kitolod a távot és nem lesz gond szerintem.

(#15514) gombi01


gombi01
tag

A hétvégi Wizz Air-en indul valaki a fórumról?

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#15515) kerxy válasza Newboy911 (#15511) üzenetére


kerxy
senior tag

Köszi szépen :) Elolvastam, az nem derült ki világosan, hogy akkor nekem kb milyen pulzus zónában kéne futnom?

(#15516) tomcica


tomcica
Topikgazda

a mai EKG:
bemelegites...5kor valtogato 100m felkapva koronkent 2x,majd
3x200m (R100) - 300m - R300 - 300m(R100) - 200m - R300 - 3x200m (R100)
R1200
2x (600m + 200m) szettek kozott R600 benne R100 ez seta
kifutas
ossz km: 14

(200-ak 28ak atlagban,a 300m 44 kozepe es 43 eleje...ebbol a szettbol a legutolso 200m 26vege....a 600m kicsikkel 1.45 es az elso 200m 29vege...a masodikat picit elleptem (elejet 70re veluk,a veget raketa 30ra = 1.40) a 200m a vegen pedig 26vege (nekik 31eleje ;) )

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#15517) Newboy911 válasza kerxy (#15515) üzenetére


Newboy911
tag

A cikket én sem olvastam :)
De szerintem kezdetnek 140-145 között valahol.
Alapozó pulzusnak jó lesz ez.
És lehet egy futás toló pulzuson 150-155 között.

(#15518) tomcica válasza Newboy911 (#15517) üzenetére


tomcica
Topikgazda

igazabol alapozonak meg lejjebb kellene csurognia 120-135 koze,es a mennyisegre figyelni,hogy ne legyen keves ;)

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#15519) Xabi78 válasza kerxy (#15510) üzenetére


Xabi78
aktív tag

Szia! Első megközelítésben alapozó edzéshez jellemzően a 180-életkor képletet használják általánosan, ez az alapozó edzésen a max. (!!!) pulzus, az átlag ez alatt legyen kb. 5-10 ütéssel. Ebben a tartományban kellene a következő pár hónapban minél többet futni. A távolságokon óvatosan és lassan emelj (én a heti 10%ot is túlzásnak tartom heti 30km fölött), mert úgy fogsz járni, mint itt mi legtöbben, hogy az izületeid és a szalagjaid nem fejlődnek olyan ütemben, mint az izmok, és összeszedsz egy szép sérülést, amivel aztán hónapokig kínlódsz. Inkább többször fuss kevesebbet, mint kevesebbszer hosszabbat.

Ha hetente 3-4x tudsz futni, akkor abból 1 mehet egy kicst magasabb pulzuson, vagyis az előbb említett max pulzushoz képest 10 ütéssel magasabban.

Az elején kitartás kell, mert nagyon lassan fogsz csak tudni futni ebben a tartományban, de egy-két hónapon belül azt veszed észre, hogy alacsony pulzussal egyre gyorsabban tudsz futni.

[ Szerkesztve ]

Cave canem!

(#15520) Xabi78 válasza gombi01 (#15514) üzenetére


Xabi78
aktív tag

(kifutottam a szerkesztési időből...)

Gombi: igen, megyek. 1:40 alatti a terv (bár vasárnap futottam egy 35km-t, úgyhogy mondhatjuk, nem leszek nagyon kiélezve :) )

Cave canem!

(#15521) borix


borix
őstag

Arról lehet valamit tudni,hogy a testsúlyarány mennyit jelent egy maraton félmaratoni távon tapasztalt futónál.
Gondolok itt arra,hogy pl egy kenyai futók testsúlya magasság - 20kg körül mozog.Na ki akar így kinézni?
Ha például valaki 3.5ó alatt futja a maratoni távot 180cm és 82kg az mennyi idő alatt futotta volna mondjuk ha 70-75kg?

(#15522) deicide válasza borix (#15521) üzenetére


deicide
veterán

Kilónként 1 percet jelenthet kb a teljes időből.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#15523) borix válasza deicide (#15522) üzenetére


borix
őstag

Az azért nem kevés ha 3ó körül,alá akarna menni akkor nagyon sokat számít.

(#15524) deicide válasza borix (#15523) üzenetére


deicide
veterán

Na igen, fejlődés nélkül 7-12 perc az valóban sokat számít. Ellenben azt is bele kell faktorálni, hogy milyen fajta súlyt veszít. Én már csak izmot tudnék leépíteni, azaz kisebb súllyal nem egyértelmű, hogy gyorsabb lehetnék.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#15525) kk831228 válasza borix (#15523) üzenetére


kk831228
addikt

Sokat számít biztos, viszont szerintem nem azon fog múlni a 3 órás idő... :B :N

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#15526) deicide válasza kk831228 (#15525) üzenetére


deicide
veterán

A 3 óra nem a súlyon fog múlni, az biztos. Az már erősen túlmutat a hobbifutó szinten, pl a SPAR-on 2013-ban 65-en futottak 3 órán belül a 4000-ből, 1.6%. Az már a felső tízezer privilégiuma. :)

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#15527) gombi01 válasza borix (#15521) üzenetére


gombi01
tag

(#15521) borix:
Az első SPAR maratonomon kb 82 kilósan lekocogtam 4ó12 percre azóta eltelt majdnem 2 év lefogytam úgy 10kg-ot. Idén már 2x is befutottam 3ó30perc alatti idővel maratonon. (jah azt majd elfelejtettem, hogy csak futással több mint 6000 km edzésmunka is volt közben :)) )
Azonban ennél jobban eszemben sincs már lefogyni, nem akarok madárijesztőnek kinézni. Lehet, hogy még -10kg és elérném mondjuk a 3ó körüli időt, de őszintén ez már nem érdekel azzal is csak a mit tudom én hányadik lennék komolyabb versenyen. :D

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#15528) kk831228


kk831228
addikt

Na voltam ma a váci úti spuriba... Felvilágosodtam... :C Quvára nem jó cipőbe futottam eddig, mivel stabil kellene, azt mondta a tanácsadó srác... :B :B Lehet Szűcs Csaba volt, nem ismerem, de nagyon segítőkész volt és vágta a témát... Utána bementem a nyúlcipőbe is ami a nyugatinál van. Ott 2 csajszi volt, az egyik versenyzett, Ő is azt mondta stabil cipe kell nem mondtam neki hogy a spuriba is azt mondták... ;] Így már biztos... Felpróbáltam egy pár stabil cipét Asics Gt 1000,2000,3000, Kayano 21 na azt kár volt mert nagyon kényelmes. Mizunoból is próbáltam, nem rosszak. Nike lunarglide, adidas. A lunar nagyon kényelmes könnyű, tetszik, lehet kényelmesebb mint a gt 1000-2000. Mondta a csajszi is hogy ő neki valahogy az asicsek nem annyira jönnek be, hanem inkább a lunar stílusú cipők... Valahogy nekem is mint ha kényelmesebb lenne... Mondjuk a kayanonál nem, viszont az más kategória... :B

Nagyon jó hogy rászántam 2 órát erre, sokkal okosabb lettem... :C

Jó volt, nagyon segítőkészek mindkét boltban :R :R
A nyúlcipőbe mint ha több akció lett volna... :U

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#15529) kerxy


kerxy
senior tag

Köszi a válaszokat mindenkitől! :R
Akkor tehát 135-140 körül fussak minél többet, ha jól értem. Csinálom, és jövök még :)

(#15530) Polacheck


Polacheck
HÁZIGAZDA

Meghozni a reális és felnőtt döntést és egy nap alatt lemondani a wizzair félmaratont, a spar maratont és a berlin maratont (és utóbbin bukni kb 50e ft-ot) priceless... Egyszer csak elmúlik ez a gyulladás a talpamban...

less qq more pewpew!

(#15531) Rabbitf_24


Rabbitf_24
őstag

Mai móka 10x400R200 + 2k fel-le vezetés. Ugyanezt futottam múlt héten (talán itt gyorsabb résztávokat is mentem), de az átlagpulzusom 10 ütéssel kevesebb. Ez akkor jót jelent? Múltkor 155 volt, most 145. Éreztem is, hogy nem fáradtam el annyira. Látszik is, mert az utolsó 400 1:21 lett... Ilyenkor mit csináljak? Emeljem az R200-at? :F

Polacheck: jobbulást. Spar maratont lehet, hogy el tudtuk volna boltolni...

[ Szerkesztve ]

(#15532) Xabi78 válasza Polacheck (#15530) üzenetére


Xabi78
aktív tag

:Y Óbazzzzzz... :(

Tudom, ez most így sz@rul hangzik, de versenyből sok van, ráadásul minden évben. A lábadból meg csak kettő... Szerintem a legjobb döntést hoztad.

Jobbulást!

[ Szerkesztve ]

Cave canem!

(#15533) Kimmuriel válasza Polacheck (#15530) üzenetére


Kimmuriel
aktív tag

Azt kell hogy mondjam, minden elismerésem a tiéd, hogy ezt a döntést meghoztad! :R
Ne bosszankodj miatta, valószínűleg így lesz a legjobb! Jobbulást kívánok! :)

(#15534) Newboy911 válasza Polacheck (#15530) üzenetére


Newboy911
tag

Csatlakozom az előttem szólókhoz.
Kemény vagy ! :R

(#15535) Newboy911 válasza Rabbitf_24 (#15531) üzenetére


Newboy911
tag

Szerintem jót jelent, emeld az-az csökkentsd az R200 idejét. 1:00-1:10 közé pl.
De majd jön Tom és megszakérti.

(#15536) concret_hp válasza Polacheck (#15530) üzenetére


concret_hp
addikt

két egymástól 2 hétre levő maratonra alapból nem okos dolog benevezni sztem :U

egy súlyosabb sérülést viszont semmi nem ér meg amatőr sportolóként.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#15537) concret_hp válasza gombi01 (#15527) üzenetére


concret_hp
addikt

év 3000 km azé' tisztes mennyiség :R igaz megvan az eredménye is :)

egy fél órát jó lenne nekem is javítani a tavalyi siralmas időmön, hogy legalább 3assal kezdődjön :U ha leadnék gyorsan 3-4 kilót azt mondom még realitása is van, most, hogy elkezdtem megint edzegetni, egész erősnek érzem magam :D

vagy fullba vagy sehogy :D

(#15538) tomcica válasza Rabbitf_24 (#15531) üzenetére


tomcica
Topikgazda

attol fugg mi a cel,ha ez a sebesseg eleg lesz,akkor gyorsitsd a pihenot R200...ha tovabb szeretnel gyorsulni akkor a piheno jo igy,de a 400 sebesseget emeld,h a pulzus megint 155-165 legyen es optimalizald (tehat azon a pulzuson egyenletes 400-ak menjenek ehhez is neha kell ido foleg h uj sebesseg)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#15539) concret_hp


concret_hp
addikt

mai edzés fő része 4x1km (pihi nélkül folyamatosan) volt gyorsulóra: 5:26 4:55 4:45 4:19 , utóbbi már nem esett igazán jól, azon a km-n 176os avg pulzus és 180 a pillanatnyi a végén :D bár ha fullba' nyomtam volna a kretént akkor a 4. jó lett volna 4:30-ra és 5.nek egy 4:10-15 köztit, de már sötétedett erősen, meg nem akartam full szétcsapni magam :)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#15540) Alg válasza Polacheck (#15530) üzenetére


Alg
veterán

:(
Ha jól emlékszem kb. az UTH óta(?) szenvedsz vele... jobbulást

Nekem most beállt egy viszonylag konstans állapotra, reggel picit fájdogál úgyhogy még a takaró alatt talp/lábfejtornával indul a nap utána egész nap jó, futást is bírja. (kopp-kopp)

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#15541) inf3rno válasza Alg (#15498) üzenetére


inf3rno
nagyúr

610-nek az a rákfenéje, hogy érintős, és könnyű véletlenül elindítani, leállítani. A 210-nek meg a többi olcsóbb Garminnak meg az, hogy szakad a szíjuk és nem cserélhető (a 610-nek legalább cserélhető). Ezekre panaszkodnak sokan a fórumokon, amiket olvastam.

@r6man123
60 ezer körül már mindent tudó Androidos okosórát is tudnék venni...
Ja, mindent tud, kivéve GPS útvonalat rögzíteni. Garmin VivoActive 85-ért van, ami ilyen, ezen kívül nem tudok másik androidos óráról, amiben lenne GPS, de semmi sem lehetetlen. Már nem követem a piacot pár hónapja. Szvsz amíg nem tudnak elég nagy energiasűrűségű aksikat csinálni, addig nincs értelme androidos órákat használni, aztán napi 5x tölteni őket.

@kerxy
El kellene döntened, hogy rövid vagy hosszabb távokon akarsz futni, mi a célod. Hosszabb távokra szerintem jó az, amit eddig csináltál, növeld a távot alacsonyabb pulzuson, amíg lesz annyi állóképességed, amire már tudsz résztávozással, fartlekkel, ilyesmivel építkezni. Amit még javasolni tudok mellé az a vádli erősítés, különben Achilles gondjaid lehetnek 10+ km-es távoktól. Xabi78-al is egyetértek, hogy érdemes lassabban emelni a távokat, hogy legyen ideje a szervezetednek alkalmazkodni. Ezen kívül ne hanyagold a bemelegítést és a levezetést sem, különösen most, hogy hidegebbre fordult az idő, kellenek. Ha odáig jutsz, akkor 1 óránál hosszabb edzéseknél már jó, ha viszel valamit enni meg inni.

@borix
Ez szerintem egy tök izgalmas kérdés. Minél kisebb a testsúly, annál kevesebb az izom is rajtad, ami munkát tud végezni, viszont annál kevesebb munkát kell arra fordítania, hogy növelje a sebességed, és elvigyen x-ből y-ba. Szerintem biztosan van sok változós képlet az optimális testsúlyra. Lehet, hogy én is felírok majd rá egy diffegyenletet, de nem így este az biztos. :-)

@Polacheck
Hát együttérzek, gyógyulj meg mihamarabb!

Buliban hasznos! =]

(#15542) Rabbitf_24 válasza tomcica (#15538) üzenetére


Rabbitf_24
őstag

A pihenőt mindenképpen gyorsítani kellene, mert ha rádobok még a sebességre, akkor még nagyobb lesz a különbség a kettő között. Egy kicsi emelés mindkettőnél megvalósítható? Köszönöm! :)

(#15543) deicide válasza concret_hp (#15536) üzenetére


deicide
veterán

Na bazzeg, jókor mondod, akkor nem mentem volna a BSZM-re, 4 nap egymás után maraton felett. :DDD ;]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#15544) deicide válasza concret_hp (#15539) üzenetére


deicide
veterán

Kedden nekem is ez volt a feladat, de bele kellett pihennem, elsavasodott kicsit a kezem. :B
3:39/3:37/3:27/3:18. Jól szét is csapott.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#15545) tomcica válasza Rabbitf_24 (#15542) üzenetére


tomcica
Topikgazda

meg persze :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#15546) Cathfaern válasza deicide (#15543) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Neked könnyű, nem kell regenerálódnod, elég ha megolajoznak futás után ;]

(#15547) pocokxx válasza Newboy911 (#15513) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Értem, köszi a biztatást. Inkább a távot vagy a tempót növeljem?

Rabbit
MMost látom merre futsz. :Y Én is sokat futottam azon a pályán! :)

[ Szerkesztve ]

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#15548) deicide válasza Cathfaern (#15546) üzenetére


deicide
veterán

;] Mondjuk ez ad némi hátszelet, igen.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#15549) eddie17 válasza kerxy (#15529) üzenetére


eddie17
addikt

Na most én is így futottam egy laza 10-est, van még mit gyorsulni az tény, de így is elég jó tempó volt a régi önmagamhoz képest, 7 fölé nem nagyon mentem. Innen kell gyorsulni szép lassan. :)

(#15550) kk831228 válasza borix (#15399) üzenetére


kk831228
addikt

Na, megnézetem haverral azt a Hervis-t ha lesz kaya, 30-ér, méretbe is lesz, vetetek egyet... :)) :R Nem tudod véletlenül milyen méretekbe volt még?? :))

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.