Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13801) Alg válasza Mukorka (#13799) üzenetére


Alg
veterán

Szintén KH váltó? ;)

Szerintem: bemelegítés után 4-5*1k 4 percesekkel, közte 500m kocogás pihenőnek. Illetve rövidebb táv (3-4k) a céltempón.

Egyébként én is kb. ugyanígy vagyok, 4:30-al szerintem le tudom futni, de jó lenne 30 perc közelébe menni.

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#13802) Mukorka válasza Alg (#13801) üzenetére


Mukorka
addikt

Jaja, kitalálta a cég (a kérésemre :D) hogy most kívételesen legyen egy menő csapat is. Most úgy néz ki kb én leszek a leggyengébb láncszem és szeretnék kevésbé gyenge lenni. Jó kérdés hogy pl fogyni érdemes-e vagy már ne foglalkozzak azzal? 1-2 kiló lemenne ha odafigyelnék az meg úgyis csak víz kb. Így viszont sziget helyet lehet a rektoránt fogom erőltetni.

Mukor#2214 --- "Ezt nem én gondolom így, EZ EGY TÉNY!"

(#13803) deicide válasza Mukorka (#13802) üzenetére


deicide
veterán

Ahogy Alg is írta, gyorsító edzés kell. 7km-en még az állóképesség nem nagyon játszik be, ezért ha heti 3 várfalat építesz, meglesz. Azaz váltogatva a gyors és lazább tempó. Mondjuk 4:00 1km, aztán 4:45 500m és ezt 3-4 ismétléssel. Ha a 4:00 még nem fullaszt ki teljesen, akkor mehet kicsit feljebb is a pulzus.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#13804) Polacheck válasza deicide (#13779) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

Egyébként meg a Polar bekaphatja, tavaszra ígérték az M400-ra a mobilos értesítéseket, erre csak a V800 kapta meg egyelőre. :O

less qq more pewpew!

(#13805) bandus válasza Polacheck (#13804) üzenetére


bandus
veterán

az mér' jó? én pont ezért vettem az órát, hogy ne kelljen telót vinnem magammal. maximum 2 órát pedig kibírok nélküle :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#13806) Polacheck válasza bandus (#13805) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

Mert zsákba rakod a telefont és ha csörög csak akkor veszed fel, ha fontos. Nem kell elővenni, ha jön valamilyen üzenet, stb. Bicajon ugyanez.

Legutóbb a Gerecsén a csajomtól volt 5 nem fogadott hívásom mert nem hallottam, hogy a zsákban csörög.

Plusz én az M400-at használom normál óraként is, tehát a mindennapokban is jól jön.

less qq more pewpew!

(#13807) kolosanyi válasza Polacheck (#13804) üzenetére


kolosanyi
veterán

Én nem hisztizek, mert WP-re amúgy sincs támogatás. Bár most, hogy mondod, tényleg bekaphatják. Legalább egy szinkronizáló appot írhatnának. :DDD

(#13808) Mukorka válasza deicide (#13803) üzenetére


Mukorka
addikt

Oké, akkor addig nem kéne tolni semmi lazábbat sem? Érdemes szerezni valami gyors cipőt? Segít az most annyit? Gt 1000-em van.

Mukor#2214 --- "Ezt nem én gondolom így, EZ EGY TÉNY!"

(#13809) deicide válasza Mukorka (#13808) üzenetére


deicide
veterán

De, azért mehet heti 1 lassabb is, lazításképp. A GT-1000-el semmi baj, nekem is az van és 3:58-as tempóval futottam benne pár hete félmaratont. ;]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#13810) concret_hp válasza Polacheck (#13806) üzenetére


concret_hp
addikt

hát az élet nehéz :(

én futni soha nem viszek magammal telefont, bringázás közben meg úgysem hallom, de akkor nálam van, ha a világvégén történik valami tudjak telefonálni, de ennyi.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#13811) beltram


beltram
tag

nagyon f*s ez az új endomondo megjelenítés, miért kell elbaszni azt ami tökéletes? :(

pace be with you

(#13812) Alg válasza beltram (#13811) üzenetére


Alg
veterán

Nekem sem tetszik... a naptár helyén egy fél képernyőt elfoglaló semmi 3 adattal, ha leírást akarok adni akkor plusz két katt mert csak a szerkesztésnél lehet, az átlag/max pulzus kikerült az összesítő táblából külön, a körökre nem írja rá az időket (ráadásul fordítva jelzi, a lassabb körhöz tartozik az alacsonyabb oszlop :F )... hirtelen ennyit sikerült elrontani :( :(((

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#13813) Mukorka válasza deicide (#13809) üzenetére


Mukorka
addikt

Oké, köszi! Persze szerintem is jó cipő, a következő is ez lesz de talán tényleges rövidtávra jobb lehet valami könnyebb, kisebb csillapítással. Berlini maratonra megtartom az asics-ot mindenképp :)

Mukor#2214 --- "Ezt nem én gondolom így, EZ EGY TÉNY!"

(#13814) Polacheck válasza concret_hp (#13810) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

Csak én vagyok nyugodtabb, ha van nálam telefon az erdő közepén, a hegyekben?

less qq more pewpew!

(#13815) ígyvanferi válasza Polacheck (#13814) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Ha az erdő közepén, a hegyekben futnék, lehet én is megfontolnám a telefon cipelését. Illetve erdős területen futok, de viszonylag forgalmas útvonalon, futnak, bringáznak, sétálnak itt az emberek.

(#13816) Polacheck


Polacheck
HÁZIGAZDA

Elkezdtem tegnap a szénhidráttöltést egy pizzával, ma túl vagyok már a második tál túróstésztán, holnap pizza+palacsinta. Tegnap futottam az utolsót kurvajól ment low pulzuson, a világból ki tudtam volna futni.

Utolsó 10-re a tracklist betöltve, a zsákot most pakolom (6 zselé, 3 snickers, egy sós snack, egy Bcaa ampulla + egy magnézium).

Viszont kezdek egyre jobban parázni, főleg attól, hogy a két napos esőtől állítólag tiszta dagonya van a hegyen és még folyamatosan esőt mondanak. Nem tudom miben menjek, valószínűleg az utolsó pillanatban ott döntöm majd el, viszek egy sporttáskányi ruhát.

Vagy meghalok, vagy hőssé válok, lehet fogadásokat kötni :)

less qq more pewpew!

(#13817) TheMarci válasza Polacheck (#13816) üzenetére


TheMarci
addikt

Nem követtem az előzményeket, hogy merre mész, tegnap este futottam a Normafánál (KFKI-Makkosmária-Szépjuhászné környéke), akkor is végig esett, de még jó volt a sima edzőcipő az erdőben az utakon, csak vizesek voltak, sár nem volt.

Do You Dream?

(#13818) Polacheck válasza TheMarci (#13817) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

Pilis, Visegrád.

less qq more pewpew!

(#13819) kolosanyi


kolosanyi
veterán

Ki akarok menni futni, de egész nap szakad ez a rohadék eső. Mindjárt megunom, felkapok egy viharkabátot, azt csak azért is kimegyek... :(((

(#13820) gerii válasza kolosanyi (#13819) üzenetére


gerii
addikt

Nem vagy egyedül, bár nálam bonyolítja, hogy a gátnak még száradni is kell :O

(#13821) kolosanyi válasza gerii (#13820) üzenetére


kolosanyi
veterán

De egész nap azt csinálja, hogy lezúdul egy csomó eső, aztán van egy kis szünet, 30-40 perc. Aztán minden előjel nélkül megint lezúdul, aztán megint szünet. Akkor legalább esne folyamatosan, kiakaszt! :W :D

(#13822) gerii válasza kolosanyi (#13821) üzenetére


gerii
addikt

Időképen most már bíztató a műholdkép. Holnap talán már jó lesz.

(#13823) gombi01 válasza kolosanyi (#13821) üzenetére


gombi01
tag

Én is pont ezt használtam ki, hogy legalább kicsit átmozgassam magam a holnapi keszthelyi futás előtt.

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#13824) concret_hp


concret_hp
addikt

az egyébként pontosan mitől van, hogy a páratartalom öl? :D

vagy fullba vagy sehogy :D

(#13825) kolosanyi válasza concret_hp (#13824) üzenetére


kolosanyi
veterán

Nemtom, de engem most nagyon megöl. Kisütött a nap 1 órára, kimentem futni, hát minden gőzölgött körülöttem, én meg nem kaptam levegőt, a pulzusom meg folyamatosan el akart szállni. Kb 7-7:30-as kilik mellett tudtam csak aerob zónában maradni, máskor meg másfél, két perccel gyorsabb vagyok ugyanilyen pulzus mellett. Mindegy, egy kis mozgásnak jó volt. :)

Mondjuk lehet a diéta, meg az alacsony szénhidrát bevitel se kedvez a teljesítménynek...

[ Szerkesztve ]

(#13826) deicide válasza gombi01 (#13823) üzenetére


deicide
veterán

Kíváncsi vagyok a holnapi időre, gyakorlatilag bármi lehet, de az időkép most azt mondja, holnap már csak keleten várható eső. Így akár még meleg is lehet, de inkább az, mint az eső. :)

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#13827) concret_hp válasza kolosanyi (#13825) üzenetére


concret_hp
addikt

én tartottam a tempót, csak 10-12vel több lett a pulzus :D

vagy fullba vagy sehogy :D

(#13828) kolosanyi válasza concret_hp (#13827) üzenetére


kolosanyi
veterán

Én levegőt se kaptam, az asztmámnak nem kedvez ez a fülledt, párás idő. :(

(#13829) Rabbitf_24 válasza deicide (#13826) üzenetére


Rabbitf_24
őstag

Maradjon felhős, a nap ne süssön ki, mert akkor szenvedés lesz... :)

(#13830) gombi01 válasza Rabbitf_24 (#13829) üzenetére


gombi01
tag

Álatlában mindig kuka meleg volt, nem véletlen rakták át a rajtot du 4-re :)

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#13831) beltram válasza Rabbitf_24 (#13829) üzenetére


beltram
tag

Pedig arra is megvan az esély. Csapadék elvileg nem lesz és a rajtra talán már felhő sem, de 20-22 fok még lehet.

pace be with you

(#13832) t1


t1
addikt

Sziasztok!

Tudtok ajánlani normális fülhallgatót? Agybadugós nem jön be, olyan kéne ami nem esik ki/le a fülemből vannak best/buy termékek hasonló igényekkel? Keret olyan 5000ft körül lenne.
Köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

(#13833) deicide válasza beltram (#13831) üzenetére


deicide
veterán

Lehet bizony, itt Sukorón épp felhőtlen az ég, ha ez így lesz ott is, délutánra lesz 22-23 fok, az meg már sok. Ellenben 6 felé hűlhet talán, az utolsó órámra talán pont jó lesz. :)

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#13834) kolosanyi


kolosanyi
veterán

Eddig két hosszabb, lassabb futásom volt a héten. Élvezem, hogy van szabadidőm, szóval most kimegyek egy résztávozásra. Vajon teljesen megöljem magam és a házunk melletti Lonkahegyi lejtőre menjek, vagy ne? :D

[ Szerkesztve ]

(#13835) ígyvanferi válasza kolosanyi (#13834) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Jó dolog emelkedőn résztávozni, mindenképp ott nyomd! Ki fog nyírni, de megéri. :K

(#13836) kolosanyi válasza ígyvanferi (#13835) üzenetére


kolosanyi
veterán

Most indulok. Eddig agyaltam, hogy van-e elég lelkierőm hozzá, végül úgy döntöttem, hogy p*csába a kényeskedéssel, megyek és kinyírom magam a dombbal. :D

Egyébként jó kis domb. Baromi meredek és hosszú, szóval tetszőleges résztávokat ki lehet jelölni rajta. 200-aknál nem mertem többet eddig, de most is csak 10*100-at tervezek.

(#13837) kolosanyi


kolosanyi
veterán

Megvolt. Előtte erősítettem kicsit törzsre, aztán vettem is fel a cipőm és szanaszét futottam magam. :D

100*100 (R100) meredek dombom, az ötödiknél azt hittem végem lesz és lefolyik a kávé, de aztán felszívtam magam és végigcsináltam. Érdekes, hogy fejben eldöntöttem, hogy márpedig nem adom fel, és utána még be is gyorsultam, pedig már fáradtam rendesen. Jóval többet bír a test, mint amennyit először gondolnánk. :)

(#13838) anorche1


anorche1
őstag

Tutdok ajánlani valamilyen futással kapcsolatos filmet?

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#13839) concret_hp válasza anorche1 (#13838) üzenetére


concret_hp
addikt

tűzszekerek?

vagy fullba vagy sehogy :D

(#13840)



addikt

forrest gump ;]

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#13841) umek7 válasza kolosanyi (#13828) üzenetére


umek7
őstag

Tudom miről beszélsz sajnos. A gyógyszerek rendszeres szedése sem segít rajta, igaz, egy makk egészséges ember szervezetét is erősen terheli, nem hogy egy aszmásét. Normál (nem túl szeles, nem fülledt, nem párás, 20-30 fok közötti) hőmérsékleten hogy bírja a "tüdőd"? Nem szokottt előfordulni hogy egyes napokon jobban megy, majd máskor úgy zihálsz mintha átfutottad volna európát?

(#13842) Jojo5


Jojo5
őstag

ilyen adidast senki se használ ?

Mert ahogy olvastam mindenki Asics\Nike\Mizuno\Saucony esetleg New Balance-ot ajánl. :U

Brooksról sincs semmi vélemény ?

http://www.youtube.com/watch?v=_MuMSARgyJs

(#13843) kolosanyi válasza umek7 (#13841) üzenetére


kolosanyi
veterán

Hál' Istennek enyhe asztmáról van szó, igazából a koszos nagyvárosi, pesti levegő, meg a fülledt, párás idő okoz nehézlégzést. Illetve van, hogy porosabb, pollenesebb az idő, akkor is előfordulhatnak kisebb köhögő rohamok, de nem vészes. Viszont se a fizikai terhelés, se a füst, még a dohányfüst se zavarja. Ezt azért tudom biztosra, mert mielőtt megállapították volna, volt egy 2 éves bagós korszakom sajnos.

(#13844) gerii válasza anorche1 (#13838) üzenetére


gerii
addikt

Gyűrűk Ura: a Két torony

(#13845) kolosanyi válasza gerii (#13844) üzenetére


kolosanyi
veterán

Az inkább deicide asztala, ott gyalogolnak. :DD

(#13846) t1


t1
addikt

Futás monitorozásra ti melyik programot használjátok?
Van érdemi különbség a A Sports Tracker, Endomondo és a Runtastic között?

(#13847) gombi01


gombi01
tag

Nah kinek, hogy sikerült a keszthelyi futás ?
Végre jó idő volt és a pálya sokkal-sokkal jobbra sikerült mint eddig!
Maraton váltóban indultam, vittem 2 körön a váltós ratjszámot, de nagyon bejött a pálya és ráhúztam még egyet :) így lett a 30K 2ó18p.

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#13848) Rabbitf_24 válasza gombi01 (#13847) üzenetére


Rabbitf_24
őstag

1:47:58-al eddigi PB 21km-en. :DDD

(#13849) Polacheck


Polacheck
HÁZIGAZDA

Hát, megvolt a nagy menet. Legyőztem a hegyet, a szintidő meg engem, 9 óra lett. Kegyetlenek voltak a körülmények, bokáig érő sár, több kilométeren keresztül csúszkálás emiatt, futhatatlan lejtők, megáradt patakok, délután 30 fok, kőkemény pára. Durva élmény volt, még kavarognak bennem a dolgok, majd valamikor összeszedem őket és megírom. Most próbálom összerakni magam az ub-re, mindenhol tiszta vízhólyag vagyok plusz pár sebet is sikerült beszerezni.

less qq more pewpew!

(#13850) Aristeus válasza Polacheck (#13849) üzenetére


Aristeus
tag

Gratula a teljesítéshez! :R
Várjuk a részletes beszámolót majd. Ez a 3-4 nap folyamatos esőzés megnehezítette a dolgotokat rendesen. Milyen cipővel vágtál végül is neki?

Ameddig ellátsz, addig el is tudsz futni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.