Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13351) deicide


deicide
veterán

No, ki mit futott? :)
Részemről nem siettem, a 2. zóna közepéről indultam ismerősökkel, de aztán mondták, hogy menjek, hát mentem, közben még utolértem 4-5 ismerőst, velük is bandáztam kicsit, de pk sem akartak jönni, így kényelmes tempóval 1:27-et futottam kereken, jól esett. :K

Gergőke88: gratulálok, én 135-ről fogytam le a mostani 85-re, tudom milyen jó érzés. :K

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#13352) bandus válasza deicide (#13351) üzenetére


bandus
veterán

Lattalak amikor reggeliztel a zaszlok alatt, de nem akartam zavarni :)
most 1:58:38, ami sok. 5:34es atlagtempo. Es nagyon magas,175-os atlagpulzus. Viszont az elozo felmaratonomon ugyanilyen pulzushoz 8 masodperccel lassabb tempo tarsult egy honapja, ez talan jo jel a jovore vonatkozoan.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#13353) deicide válasza bandus (#13352) üzenetére


deicide
veterán

Ugyan, nem zavartál volna! A fejlődésed jól halad, az látszik. :K

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#13354) beltram válasza deicide (#13351) üzenetére


beltram
tag

Na, akkor itt is: meglett a tavaszra kitűzött 1:35, a hivatalos eredmény szerint 1:34:07 :)
Nem volt könnyű, de végig éreztem hogy meglesz. A jövőben viszont jobban oda kell figyelnem a hidratáltságra, majdnem megbosszulta magát. Gratulálok mindenkinek!

pace be with you

(#13355) concret_hp


concret_hp
addikt

azért jók az ilyen 1:30 körüli félmaratonok, mert kisebb a tömeg gondolom :D :R

vagy fullba vagy sehogy :D

(#13356) anorche1


anorche1
őstag

Jövőhéten lefutok én is egy félmaratoni távot, kíváncsi vagyok kezdőként mennyi idő lesz :)

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#13357) dni


dni
őstag

En a 7Km-en indultam, szerencsere a talpam annyira rendbejott, hogy futasnal nem volt gond, de utana megint faj. 42 perc alatt teljesitettem, atlag 159-es pulzusssal, idei masodik futasom, kezdeskent elegedett vagyok az eredmennyel, tavaly oszi Riskan is kb ilyen idot futottam, csak akkor elotte 3 honapig edzettem 0km rol kezdve. De aminek meg jobban orulok, hogy mar tobb mint fel eve tartom a sulyom, es tobb mint egy eve rendszeresen sportotlok, es mindig van ujabb cel.

[ Szerkesztve ]

(#13358) beltram válasza concret_hp (#13355) üzenetére


beltram
tag

a ruhatárnál még nem volt sor, az biztos. :)

pace be with you

(#13359) Alg


Alg
veterán

Vivicitta röviden:

A minimális célt sikerült teljesíteni - óra szerint 1:44:29, hivatalos idő 1:45:05 Átlagpulzus 167.

Kicsit későn érkeztem, csak a 3. zónába tudtam beállni, az első km-t el is vitte a sok előzgetés.
Nagyon elfogytam a végére, kb. 17km-ig sikerült az 5 percen belüli/körüli km-eket tartani, onnan 5:10-5:10-5:30 :( itt elment egy perc biztosan, nagyon szenvedtem a 20.-ban a Szigeten.
De már féltávnál éreztem hogy fárad a combom...

Sajnos nem sikerült tökéletesen kipihenni magam most a versenyre, meg hiányoztak az utóbbi 2 hónapban az igazi hosszú futások is.

Szóval most pihenő, km gyűjtögetés.

deicide: te toltad valami ray-ban napszemüvegben? :D Mert akkor az első fordítónál még épp láttalak szembejönni.

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#13360) gombi01


gombi01
tag

Én is toltam 10km-t a vivichittan, nem akartam nagyon menni így 2 hét betegség után de vitt a tömeg...
Majdnem 5000 futó volt ezen a távon. Az első 100 ba így is bekerültem.

30:08-al ért be az első!
GRATULA mindenkinek!

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#13361) deicide válasza Alg (#13359) üzenetére


deicide
veterán

Nem, csak sapkát hordok, szemüveget nem, a szokásos ujjatlanban voltam, de szerintem a fordítónál már nem találkozhattunk, mert ahogy hallottam, eltelt kis idő, mire a hármas zónát elengedték az 1-2-es zóna indulása után, az elejét meg toltam, mint süket a csengőt, hogy utolérjem a kecskeméti kollégát, akinek nyulaznom kellett volna, de teljesen máshová állt be a rajtba. :DDD

gombi01: 42:19 az szép, az én első 10-em is alig lett gyorsabb. :C

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#13362) vans?


vans?
őstag

En csak 7 km-t futottam, tudom ez itt mindenkinek bemelegito tav. :D De nekem nagy dolog, marcius ota futok... 5:08-as atlagot tudtam menni, 250-ben benne vagyok a ferfiak kozt. Pont lecsusztam a 35 percrol, amit meg akartam futni... Sokat kell meg tanulnom, dehidratalt voltam, foleg az volt a baj.

hábm bábm

(#13363) Newboy911 válasza Alg (#13359) üzenetére


Newboy911
tag

Gratulálok mindenkinek aki bármilyen távot tolt a hét végén.
Neked a Pb-hez, azért bíztam benne hogy befutsz 1:40 alá.
De majd legközelebb, mert benned van az 1:40. :)

(#13364) Newboy911 válasza vans? (#13362) üzenetére


Newboy911
tag

Az én első 7-Km-em 38:40 volt. Szép eredmény az 5 perces kilik, gratulálok.

(#13365) vans? válasza Newboy911 (#13364) üzenetére


vans?
őstag

Koszi szepen, van meg hova fejlodnom azert (bar ismerem a hataraimat egeszsegugyi okokbol). :) Gratula dni kolleganak is meg persze a felmaratonistaknak meg inkabb.

[ Szerkesztve ]

hábm bábm

(#13366) gombi01 válasza deicide (#13361) üzenetére


gombi01
tag

(#13361) deicide: köszi!
45percre kellett volna beérnem, kicsit megcsúszott (vicces, hogy a 75ös születésre rászűrve elég jó helyezésem lett volna)

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#13367) Jojo5


Jojo5
őstag

Kedves Tagok

Büszke vagyok magamra.

Múlthét vasárnaptól futok 20 perc is meghalva ment, most meg a 30 simán ment fele annyi lassulással, 22 percig egyszer sem kellett megállnom és éreztem, hogy ez ma megy, bedobtam előtte 1 órával egy kávét és jól is éreztem magam, az átlagok és a táv sz@r, de attól még én örülök 30 perc alatt még sohase ment 4 km nekem... :Y :R :R :R

most megyek és bedobom magam a szaunába :D

[ Szerkesztve ]

http://www.youtube.com/watch?v=_MuMSARgyJs

(#13368) ígyvanferi válasza tomcica (#13349) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Ki kéne akkor derítenem, hogy szeretem-e, mert őszintén fogalmam sincs.

(#13369) Melorin válasza tomcica (#13335) üzenetére


Melorin
addikt

Köszi.
A heti 10%-ot hogy kell elképzelni ha 3-szor futok/hét? 3 alkalommal ugyanakkora távot futok, és a következő alkalommal hirtelen 10%?

(#13370) tomcica válasza Melorin (#13369) üzenetére


tomcica
Topikgazda

osszeadod a heti ossz kilometert (a harom edzesen alatt amit futottal) es annal nem lehet tobb10%-nal,csak kevesebb....ha elered a heti 40-50km-t akkor ne emeld az elso fel evben tovabb!

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#13371) tomcica válasza beltram (#13354) üzenetére


tomcica
Topikgazda

gratula :C

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#13372) Rabbitf_24


Rabbitf_24
őstag

Hello

M400-al generál elégedettek vagytok? Elsőre csak futásra kellene, aztán a többit majd meglátjuk.

A.

(#13373) bandus válasza Rabbitf_24 (#13372) üzenetére


bandus
veterán

én teljesen. de mi másra szeretnéd még használni? :) azért nem kifejezetten multisport óra, a bringázáshoz sincsen semmi extra funkciója, ha jól emlékszem.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#13374) Rabbitf_24 válasza bandus (#13373) üzenetére


Rabbitf_24
őstag

úszás lenne a másik, tekerést megoldom máshogy. Lehet, hogy egy másik multisport óra kellene? Esetleg egy másik ajánlat?

[ Szerkesztve ]

(#13375) Polacheck válasza Rabbitf_24 (#13374) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

úszásra suunto-t nézz vagy polar v800-at. de készülj fel, hogy ez drágább sztori.

less qq more pewpew!

(#13376) bandus válasza Rabbitf_24 (#13374) üzenetére


bandus
veterán

attól függ mit szeretnél mérni úszás közben, ha csak távot/hosszokat meg karcsapást, akkor megteszi a garmin swim is, pulzusmérés neccesebb, oda komolyabb cucc kell. ahogyan Pola is mondta suunto ambit 2/3 (asszem ezt már a 2 is tudja), polar v800, garmin forerunner 920xt. illetve a garmin vivoactive is tudja azt nagyjából amit a garmin swim, csak mellette futhatsz is vele. ez jó lenne nagyon, ha mondjuk 15-20k-val olcsóbban mérnék.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#13377) kolosanyi válasza Rabbitf_24 (#13374) üzenetére


kolosanyi
veterán

Elégedett, igen. Nyár végére ígérte a Polar a medencében való távmérést és tempószámlálást. Ezek mellett lépésfreki futásnál és futópados edzésnél távmérés lépésszám alapján. Várom a frissítést. :K

(#13378) Rabbitf_24 válasza bandus (#13376) üzenetére


Rabbitf_24
őstag

kössz srácok, végignézem az általatok írtakat aztán döntök. :R

(#13379) bandus válasza kolosanyi (#13377) üzenetére


bandus
veterán

hm, tényleg volt valami nagy beharangozó újabb feature-okról. de pont most frissítettem én is valami új firmware-re, az nem tartalmazza ezeket? vagy a mostani a footpod támogatást adja?

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#13380) Polacheck válasza bandus (#13379) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

Footpod tamogatas volt most.

less qq more pewpew!

(#13381) kolosanyi válasza bandus (#13379) üzenetére


kolosanyi
veterán

(#13382) bandus válasza kolosanyi (#13377) üzenetére


bandus
veterán

sajnos a dcrainmakeres táblázat nem egyértelmű, de a szövegből kiderül, hogy az említett úszós feature-ök a V800-hoz tartoznak sajnos, nem pedig az m400-hoz. az már túl szép lenne ennyiért :)
"Note however that while there is a swimming mode, there’s no lap/distance tracking in either indoor or outdoor swimming (like the V800 will have later this fall). Further, unlike the V800 the M400 will NOT capture heart rate data underwater"

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#13383) kolosanyi válasza bandus (#13382) üzenetére


kolosanyi
veterán

Pulzust nem mér, mert ahhoz analóg jel kell, amit ugyan a H7-es pánt támogat, de az M400 nem. Viszont a tempószámlálást elvileg megkaphatja az M400, képes rá a hardver. :)

(#13384) bandus válasza kolosanyi (#13383) üzenetére


bandus
veterán

ez tiszta sor, csak szerintem a dcrainmakeres forrás nem az M400-ra vonatkozik. és egyéb, egyértelmű utalást sem találtam róla sem a polar oldalán, sehol máshol.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#13385) kolosanyi válasza bandus (#13384) üzenetére


kolosanyi
veterán

Egyébként van abban valami, amit írsz. Viszont a Garmin Vivoactive tudja, szóval ha versenyezni akar a Polar, akkor ők is beleteszik. Mondjuk Az M400 kicsit olcsóbb nála, lehet ők így gondolják a versenyt és ezzen elkerülik, hogy az olcsóbbik óra kannibalizálja a V800 eladásait.

(#13386) tomcica


tomcica
Topikgazda

[link]

eloben a bostoni maraton,digi stream magyarul epp megy

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#13387) Rabbitf_24 válasza bandus (#13384) üzenetére


Rabbitf_24
őstag

M400 lett, holnap hozzák. :) :C
Amint megjavul a térdem, már tolom is.

(#13388) Polacheck


Polacheck
HÁZIGAZDA

Na, voltam orvosnál, jó volt a saját diagnosztikám, talpi bőnye gyulladás. Kétfajta választható kezelés van, lökéshullám terápia, 5 hét heti 1 alkalom, alkalmanként 10k és állítólag beszarsz tőle annyira fáj. Vagy injekció, utána 3 hét múlva kontroll és elvileg futhatok is, ha nem kell ismételni. Nyilván az utóbbit választottam, amiről csak a beadás után derült ki, hogy valami szteroidtartalmú volt. :W

Emellé ajánlott még talpbetétet, mert állítólag van egy kis lúdtalpam, de nem súlyos. Használ valaki ilyen gyártatott betétet? Van ennek értelme? Valahogy úgy éreztem, hogy csak reflexből adja.
Plusz a talp nyújtását nem kellene elhanyagolnom ezután.

less qq more pewpew!

(#13389) bandus


bandus
veterán

itt a legprofibb kenyai futóstílus európai megvalósítását láthatjátok, első kézből: [link] :D

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#13390) Aristeus válasza Polacheck (#13388) üzenetére


Aristeus
tag

Mielőbbi gyógyulást! Sajnos a talpbetétekben nem tudok segíteni, én nem használtam soha.
Mitől/hogyan sikerült így begyullasztani? Sok kilométer, vagy nem megfelelő cipő? Az UTH 52-n így akkor még el tudsz indulni?

Ameddig ellátsz, addig el is tudsz futni.

(#13391) Alg válasza Polacheck (#13388) üzenetére


Alg
veterán

Jobbulást!

Remélem a szuri elég lesz - gyulladásra általában szteroidosat adnak...

Talpbetét témában szerintem itt lenne érdemes szétnézni.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#13392) Polacheck válasza Aristeus (#13390) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

Thx srácok. A talpbetéttel szerintem várok. Nem hiszem, hogy a Hokába még egy betétet bele kellene tolni.
Begyulladni a buda trailen gyulladt be, igazából már sokat agyaltam rajta, hogy jöhetett össze, lehet, hogy a cipő volt a hibás, vagy azért abban az időszakban magamhoz képest elég éleset váltottam, szinte minden hétvégén volt egy 20 feletti terepen, plusz végigtoltam a telet is, ami eddig nem volt jellemző.

A terv most, hogy jövő héten elkezdem óvatosan terhelni és meglátjuk, hogyan fog menni. Az UTH-t meglátom jövő hónap elején, van még idő, igazából csak pár hosszút kéne menni addig. Csanya jó fej, szerintem május második hetéig simán vissza lehetne mondani a sérülés miatt, a VTM-et is így mondtam le. Most hétvégére is van tervben egy nagyon lazán gyaloglós 40-es túra a párommal, az ő tempójával az kb 8 óra, de nekem pont hasznos lenne, hogy annyit mozogjak egyhuzamban még ha nem is futás, állóképességi edzésnek tökéletes és túrán nem is nyírom ki a sarkam.

less qq more pewpew!

(#13393) Nestor16


Nestor16
senior tag

Hali.

Sikerült online rendelnem egy akciós futócipőt, viszont kissé szorít. Csak pár milliméter van az orra és a lábam között, bár nem nyom, de itt is úgy olvastam, hogy egy számmal (vagy centivel nagyobb kell). Futógépen próbáltam pár percig, ott már egy picit határozottabban érzem, hogy nyom. Erősítsetek meg, ha szerintetek sem kéne ezzel kompromisszumot kötnöm, mert akkor kicseréltetem egy számmal nagyobbra. 42-es a lábam és 42,5-t vettem picit nagyobbat, de kevésnek bizonyult. Elvileg 43,5 a következő méret, az már biztos nem lesz kicsi. Tehát ti is a cserét tanácsoljátok?
Köszi szépen előre is! :)

Üdv, Dávid

(#13394) kolosanyi válasza Nestor16 (#13393) üzenetére


kolosanyi
veterán

Mindenképp cseréld nagyobbra egy hosszabb futásnál belilul a körmöd, vagy ha nagyon megnyomja, le is eshet.

(#13395) ígyvanferi válasza Nestor16 (#13393) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Ja, mindenképp cseréld nagyobbra. Futás közben még meg is dagad a lábfejed, így ha már most épphogy elég a hely neki, pár km után minden lépés fájni fog, és ahogy Sanyi mondja, minimum pár körmöd bánja. Lötyögni úgysem fog, be lehet ezeket rendesen fűzni, kötni.

(#13396) kolosanyi


kolosanyi
veterán

Nekem is van egy Newton Momentumom itthon, ami ilyen. Csak nem tudtam kicserélni, mert a Sportshoes nem reagált a leveleimre, a visszapostázás meg 10 rugó lett volna, ráadásul Angliából ide még egyszer ki kellett volna fizetni a szállítási díjat, ami érdekesmód csak 5 ezer. Tehát még 15 ezret rákölthettem volna, inkább hagyom a fenébe. Bátyámnak pont jó méret, majd ő elhasználja ha rájön a kocoghatnék (háromhavonta egyszer ;] ).

(#13397) Alg válasza kolosanyi (#13396) üzenetére


Alg
veterán

Én tegnap mentem a Hervisbe, megérkeztek a cicusok (Dynafit Feline SL) - 46 és 46,5 méret. Próbálgattam vagy fél órát ide-oda, végül a kisebb mellett döntöttem (hosszra az is elég, a nagyobb inkább szélesebb volt), remélem nem bánom meg.

BTW, teljesen korrektek voltak, múlt pénteken rendeltem talán, és amelyiket nem hoztam el, az árát ott helyben a kezembe számolták.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#13398) d@minator válasza Nestor16 (#13393) üzenetére


d@minator
addikt

Ha pár perc után már érzed mindenképpen. A lábam 44 a cipőm 46,5 (Asics). :) Érdekes, hogy a Saucony mind nyomta a lábujjamat, mert keskenyebb az orruk. Így utóbbi márka teljesen kiesett nálam.

"Általában elmondható, hogy futócipőnél a normál utcai lábmérethez képest - távtól és futócipő modelltől függően - minimum fél-egy, de esetenként kettő-kettő és fél mérettel is nagyobb cipőre van szükség." [link]

(#13399) Polacheck válasza Nestor16 (#13393) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

Én gyanakszom rá, hogy attól is lehet a sarkamban gyulladás, hogy a Sense pro-m egy fél számmal kisebb mint ami kellene, legalábbis 20 kili fölött már érezhetően.

[ Szerkesztve ]

less qq more pewpew!

(#13400) beltram válasza Nestor16 (#13393) üzenetére


beltram
tag

Lehet hogy én leszek az egyedüli ellenvélemény, de egy sokkal nagyobb cipő amiben csúszkál a lábad legalább olyan rossz, mint ha "pont jó". Nekem sajnos elég nagy a lábam, szinte az összes cipőm az utóbbi kategória megvásárláskor, azért azt kalkuláld bele, hogy egy fél méretet biztosan tágul majd.
Ha viszont már pár perc után kifejezetten kényelmetlen, akkor lehet hogy nincs értelme erőltetni.

pace be with you

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.