Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14851) t1 válasza deicide (#14848) üzenetére


t1
addikt

Kemény nagyon, az utolsó idejét tudod de szerintem én is :D

(#14852) inf3rno válasza deicide (#14839) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Szerintem jobban kijönne ez, ha bevinnéd táblázatkezelőbe az adatokat, aztán csinálnál valami szép grafikont. Én legalábbis már nagyon nem emlékszem, hogy egy hete miket futottál, visszakeresni meg lusta vagyok. :DD De persze lehet, hogy egyedül vagyok ezzel.

Buliban hasznos! =]

(#14853) inf3rno válasza tomcica (#14847) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Jajj hát nekik könnyebb a súlyuk, úgy egyszerű! :DDD :))

Buliban hasznos! =]

(#14854) deicide válasza inf3rno (#14852) üzenetére


deicide
veterán

Endomondo-n nekem szépen egymás alatt vannak a naptárban, ott könnyen vissza tudom nézni. Ellenben hamarosan tomcica megcifrázza a menüt, hogy ne kényelmesedjek el, így kicsit úgy is változni fog a program, nem lehet majd közvetlenül összehasonlítani. :)

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#14855) kolosanyi


kolosanyi
veterán

Tegnap kocogtam egy 4,5 km-t. 3 laza, aerob zónás kili után 1 km-t felkaptam a 4. terhelési zónába, az utolsó 500 m-t meg maxra futottam. Kb 3 hete nem futottam, az utóbbi időben rákaptam a bringázásra, így heti 2-3 kerékpáros edzést és mellé 2-3 hosszú (2 órás), saját súlyos erőedzést csináltam, aminek a végén mindig volt 10 perc nagyon intenzív ugrókötelezés is. Ami érdekes, hogy bár nem futottam, mégis érezhetően jobban bírtam. Azonos tempó mellett percenként 10 ütéssel alacsonyabb pulzusom volt, az egyes zónákban rendre gyorsabb tempókat tudtam menni.

(#14856) kilinked


kilinked
csendes tag

Suunto Ambit 2S Lime óráról van valakinek véleménye, gyakorlati tapasztalata (pl. GPS vevő minősége, online funkciók az edzések elemzéséhez, stb)? Most akciós a Hervisnél (99 999 helyett 66 666 Ft).

(#14857) kolosanyi válasza kilinked (#14856) üzenetére


kolosanyi
veterán

(#14858) inf3rno válasza deicide (#14854) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Hát nem irigyellek. :DD Én most nyáriszüneten vagyok még 1 hétig. Lógatom a lábam, néha futkározok 5k-t. Hawai... :D

Buliban hasznos! =]

(#14859) inf3rno válasza kilinked (#14856) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Az jó ár érte. Tudsz linket dobni? Én 2R-t akarok majd venni, de még nincs elég lé rá. Az S az a sport, az R meg a run. Hardver terén amúgy mindkettő ugyanazt tudja, softver terén meg az R lebutított, és nem multisport, mint az S. Nekem csak futásra kellene, azért jobb az R, meg persze olcsóbb is valamivel. Érdemes megnézni az Ambit3-at is, az is hasonló áron van már. Az egyedüli hátránya ezeknek az óráknak, hogy nehezek. Egy Garmin fele olyan nehéz, mint egy mobil, egy Suunto meg olyan nehéz, mint egy mobil. Sokan mondják, hogy a Garmin-t nem is érezni, hogy ott van, a Suunto-nál meg érezni, hogy ott van, de nem annyira zavaró, csak ha gyenge nő vagy. Úgy is fel lehet fogni, hogy nem spórolták ki belőle az anyagot. :-) GPS és megosztás terén azt mondják ugyanolyan jó, mint a Garmin.

Na közben megtaláltam. Arra készülj fel, hogy a kép hazudik, és lime a kinézete a neve alapján, szóval ilyen

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#14860) concret_hp válasza inf3rno (#14859) üzenetére


concret_hp
addikt

nem érzed a garmint? próbálj fel egy 310xt-t :DDD

vagy fullba vagy sehogy :D

(#14861) inf3rno válasza concret_hp (#14860) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Azt írják a Garmin 310xt az 70g körüli. Valahol ott kezdődik a legkisebb Suunto, aztán megy fel 100g fele. A legkisebb Garmin meg 40g körüli, a 70g-nál általában megállnak.

Buliban hasznos! =]

(#14862) kolosanyi válasza inf3rno (#14859) üzenetére


kolosanyi
veterán

70 g? Én 10 km fölött 2 l vízzel meg hátizsákkal megyek futni, amiben van pénztárca, mobil, kötszer, szőlőcukor, kulcs, (fej)lámpa meg láthatósági mellény. :DDD

(#14863) kilinked válasza inf3rno (#14859) üzenetére


kilinked
csendes tag

(#14864) concret_hp válasza kolosanyi (#14862) üzenetére


concret_hp
addikt

egyszerűbb lenne egy komplett gyalogsági menetfelszerelés nem? :D

vagy fullba vagy sehogy :D

(#14865) Polacheck válasza concret_hp (#14864) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

Telen mindig volt a zsakomban thermofolia ha hegyre mentem edzeni es azt hittem tulparazom, de ehhez kepest nulla vagyok :)

less qq more pewpew!

(#14866) ígyvanferi válasza kolosanyi (#14862) üzenetére


ígyvanferi
addikt

De gondolom nem a táv, hanem az útvonal indokolja ezt a sok sz.rt vinni.

(#14867) Polacheck


Polacheck
HÁZIGAZDA

Elmebeteg kérdés elsősorban tomcicához:

Ma kaptam újra szteroidot a talpamba. Az orvos szerint sok nyújtással, bemelegítéssel jövő hét vége felé elkezdhetek óvatosan futni. Viszont szept 27 Berlin, azaz 6 hetem lesz. Kisorsoltak, van repjegyem, szállásom. Nem hagynám veszni és megelégszem egy szarabb 5 órás idővel is. Valami edzésterv ötlet?

less qq more pewpew!

(#14868) Alg válasza Polacheck (#14867) üzenetére


Alg
veterán

Nekem szerencsére rendbe jött teljesen, mondjuk vagy egy hónapja nem futok... szabi, melós dolgok, barátnőmmel is próbáljuk kimaxolni ezt az 1-2 hónapot míg itthon vagyok - most már biztos szept. 1-től York...

Ott viszont mást sem tudok majd csinálni melón kívül, csak futni meg szállodai konditerembe járni :K

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#14869) tucsok. válasza tucsok. (#14836) üzenetére


tucsok.
senior tag

Köszi mindenkinek a segítséget.

"So say we all"

(#14870) kolosanyi válasza concret_hp (#14864) üzenetére


kolosanyi
veterán

Gondolkodam a tűzoltó felszerelésemen, de a 30 kilót már én is túlzásnak érzem. :DDD

(#14866) ígyvanferi
Nem. A víz azért kell, mert nagyon izzadékony vagyok, 1 óra alatt 1 l alap, ha kánikula van, nem feltétlenül elég. A többit meg valószínűleg nem fogom használni, de ha adódik egy olyan helyzet, hogy mégis szükség lenne valamelyikre, akkor nagyon jó, hogy nálam van. Nyilván, ha csak a pályára megyek résztávozni, vagy ilyesmi, akkor nem viszek semmit magammal.

(#14871) inf3rno válasza kilinked (#14863) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Név alapján lime lesz az, a képet szerintem csak berántották valahonnan és a lime-ot kihagyták, amikor rákerestek. Azért kérdezz rá, ha érdekel.

Buliban hasznos! =]

(#14872) inf3rno válasza kolosanyi (#14862) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Gondolom ezt mindet nem a csuklódra kötve viszed. Próbálj egyszer úgy futni, hogy végig tartod a kulacsot. :))

Buliban hasznos! =]

(#14873) kolosanyi válasza inf3rno (#14872) üzenetére


kolosanyi
veterán

Próbál a fene, nem vagyok én power walker. :DDD

(#14874) inf3rno válasza kolosanyi (#14873) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Azért a 30kg gázmaszkkal sem lehet semmi ebben a melegben. Le a kalappal a tűzoltók előtt. :DD

Buliban hasznos! =]

(#14875) kolosanyi válasza inf3rno (#14874) üzenetére


kolosanyi
veterán

Nem gázmaszk, légzőkészülék. Tiszta sűrített levegő van a palackban, ugyanolyan könnyű lélegezni benne, mintha szabadon csinálnád. Csak az a baj, hogy egy 25-30 percre elég csak a sima palack, utána lehet cserélni.

(#14876) inf3rno válasza kolosanyi (#14875) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Dehogyis, utána jön az anaerob edzés :DD

Buliban hasznos! =]

(#14877) kolosanyi válasza inf3rno (#14876) üzenetére


kolosanyi
veterán

Lépcsősprintek a 10. emeletre 30 kilóval levefő nélkül? :D

(#14878) inf3rno válasza kolosanyi (#14877) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Jaja, már majdnem olyan kemény, mint tomcica edzései. :DDD

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#14879) tomcica válasza Polacheck (#14867) üzenetére


tomcica
Topikgazda

nehez igy h nem erzi az ember a masik talpfajdalmat,sem a kilometer,sem az extra minoseg nem mehet,inkabb keresztedzessel operalj (uszas,bringa v. spinning) es vedd le a futast,a keresztedzeseknel a pulzus legyen a mervado es az eltoltott ido :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#14880) bandus


bandus
veterán

mai futásnak nem nevezhető szenvedésem: [link]

botrányosan elgyengültem, nem gondoltam volna, hogy 5-6 hét kihagyás ennyire haza tudja vágni az eddig elért eredményeket. elkeserít a dolog. elképzelni nem tudom, hogy 5 hét múlva hogy fogok félmaratont futni... úgy látszik az a két hónapnyi alacsony pulzusos bohóckodás kevés volt, mert kb. szart sem ért a pulzus lejjebb vitele terén, jóval több és hosszabb ilyen jellegű edzés kell. jövőre nagyon komoly alapozást kell csinálni, hogy ilyenek ne fordulhassanak elő többet.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#14881) t1 válasza bandus (#14880) üzenetére


t1
addikt

Ejj, nem tudom mit futottál régen de ez nem lett valami erős, nem voltál fáradt hogy azért ne menjen jobban?

(#14882) concret_hp válasza bandus (#14880) üzenetére


concret_hp
addikt

mondjuk elég párás volt a levegő, legalábbis felénk, azért az mindig megüt (f@szom kivolt nekem is már edzés végére)

több mint 10 napja nem volt a kezemen sportóra, szinte furcsa :D

vagy fullba vagy sehogy :D

(#14883) t1 válasza concret_hp (#14882) üzenetére


t1
addikt

Jöhetne már az ősz vagy kicsit lightosabb idő, olyan 15 fok körül érzem magamat jól, megyek reggel egy 16km-es körre, de 7 kor is már meleg van :((

(#14884) bandus válasza t1 (#14881) üzenetére


bandus
veterán

+hp

mondjuk amúgy is nehezen viselem a meleget, ez a rohadt párás idő meg eléggé rátett még a dologra. plusz valamennyit biztosan befolyásolt a 4 óra alvás meg a másnap is, de akkor is lehangol a dolog.

a legjobb félmaratonom egyébként 1:57 körüli volt még tavasszal. a vasárnapi edzésre leszek kíváncsi, nagyon korai indulással tervezek 2, 2 és fél óra bringát, majd utána rögtön futást, meglátjuk mennyire fogom bírni.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#14885) t1 válasza bandus (#14884) üzenetére


t1
addikt

Valamennyit? Rengeteget :)
Amit most mentél azt kb tavaly tudtam teljesíteni 95kg-osan 0 edzés múlttal és akkor még félmaratont se futottam max a 10km volt, szóval inkább itt ez lesz a hunyó. Kipihenve rendesen feltöltődve jobbat tudsz, lehet elhanyagoltad a dolgot de vissza fogsz térni a régi formádba :R

(#14886) Apollo17hu


Apollo17hu
őstag

Nekem sikerült megfutni az idei legjobb szigetköröm (22:15). Bealudtam a Rosenborg - Loki meccsen, és csak utána indultam, így 36 helyett "kellemes" 27 fokban süvíthettem. :D

Mostanában ritkán mentem 25 percen belül, talán még 22 alatt is sikerült volna, ha figyelem az órát.

(#14887) inf3rno válasza bandus (#14884) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nem kell elkeseredni, 2 hét alatt simán vissza tudsz állni a régi időre, nem olyan nagy ez a kihagyás. A körülmények sokat számítanak, nekem is van, amikor erőfeszítés nélkül nagyon jól megy, valamikor meg bármit csinálok kalap kaki az egész.

Buliban hasznos! =]

(#14888) t1 válasza t1 (#14883) üzenetére


t1
addikt

Meg volt a reggeli, laza tempóra vettem 5:23p/km lett a 16km, kicsit lelkiismeret furdalásom lett így az utolsó 1.5km-t 100m sprint 100m kocogással tettem meg kellemes volt hazaérni :))

(#14889) deicide válasza Apollo17hu (#14886) üzenetére


deicide
veterán

Az szép, szinte pont 4:00-s átlag. :R

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#14890) bandus válasza t1 (#14888) üzenetére


bandus
veterán

grat, szép teljesítmény nagyon :R remélem nekem is hamar visszajön, most azért meg kell húzni ezt a pár hetet, kíváncsi vagyok hogyan fog sikerülni. olyan 6p környéki tempóval szeretném lefutni a félmaratont kenesén.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#14891) t1 válasza bandus (#14890) üzenetére


t1
addikt

Köszi, legjobb ugyanezen az útvonalon 5:03p/km szóval volt bennen bőven. Kenesén meg talàlkozunk, ott szeretnék végre 1:50:00 alà menni :)

(#14892) concret_hp válasza bandus (#14890) üzenetére


concret_hp
addikt

hogy érezd a súlyát, még nem futottam 6p/km-n belül féltávon , 2:09 a legjobb , mondjuk eddig mindig volt valami bajom a végére :D

vagy fullba vagy sehogy :D

(#14893) deicide válasza concret_hp (#14892) üzenetére


deicide
veterán

De várjál, félmaratonon, vagy féltávú Ironman-en? ;]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#14894) concret_hp válasza deicide (#14893) üzenetére


concret_hp
addikt

félironmanen, de bandus is oda megy

vagy fullba vagy sehogy :D

(#14895) bandus válasza concret_hp (#14892) üzenetére


bandus
veterán

akkor legyen 7p :D kérdeztem már, hogy te indulsz-e kenesén? ez nem tűnik annyira népszerűnek, mint a füredi. talán egy kolléga jön, ha lesz még kedve hozzá a kapruni vb után.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#14896) concret_hp válasza bandus (#14895) üzenetére


concret_hp
addikt

nem megyek

vagy fullba vagy sehogy :D

(#14897) capulet75


capulet75
addikt

Sziasztok. Kérdésem lenne: valamelyikőtök próbálta már az Adidas Springblade-et? Esetleg a tapasztalatait megosztaná? Köszönöm.

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#14898) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Futottam 5k-t. 31°C, 39% pára a google szerint. Hát patakokban folyik rólam a víz, pedig nem is erőltettem meg magam. :DD Ennyit számít, hogy 4 hete csak lézengek. Július elején ennyitől meg sem izzadtam volna. Jövő héten újra kezdem az edzést, aztán meglátjuk, hogy reagál a lábam. Remélem elmúlt az ínfájdalom. Tomcicának igaza volt, ez a futóstílus váltás nem 1-2 hónap lesz az már most látszik, sokkal inkább fél-egy év, amíg rájövök, hogy hogyan a legjobb ebben a stílusban futni. Egyelőre még nagyon darabos, és hamar elfárad a vádlim. Gondolom majd ha kitolom állóképességben, akkor megszokja idővel.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#14899) tomcica válasza capulet75 (#14897) üzenetére


tomcica
Topikgazda

felejtsd el,de annyira,hogy meg azt is felejtsd el,hogy valamit el kell felejtened :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#14900) capulet75 válasza tomcica (#14899) üzenetére


capulet75
addikt

Rendben. :)

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.