Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#124301) Phülöp


Phülöp
addikt

sipákol a win10, hogy menjek át 11-re
érdemes?

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#124302) eattila válasza Jahno (#124295) üzenetére


eattila
csendes tag

Amugy a fejleszto hogy fejlesszem valamit amihez nincs joga?

Es prod rendszerhez minek neki jog? (Helpdesk se vakarozzon benne mondja el osztjovan)

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#124303) eattila válasza Phülöp (#124301) üzenetére


eattila
csendes tag

Nem lesz sokkal rosszabb. Meg jobb se. Start menut kell pakolni es vilagbeke. Legalabbis nalam kb ennyi volt.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#124304) Phülöp válasza eattila (#124303) üzenetére


Phülöp
addikt

akkor marad a 10, köszi

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#124305) npera válasza Phülöp (#124301) üzenetére


npera
újonc

Nekem szerintem nem is működne rajta. Elméletileg mehetne, csak van valami minimális követelmény, amit ez a gép már nem lép meg. i5 még 2017-ből, már akkor sem volt se gyors, se top cucc.

A vicc az, hogy amire használom még mindig teljesen jó. Gyakorlatilag kiszakadtam a fejlesztési kényszerből, mivel nincs játék rajta, csak RC szimulátorok. Azok meg elmennek egy mobiltelefonon is kábé.

(#124306) Jahno válasza eattila (#124302) üzenetére


Jahno
őstag

Ahhoz van joga, amit fejleszteni kell. Csak bele szoktunk futni olyanba, hogy "mindenhez is kell", ami hülyeség, mert sorolja fel, vagy admin szeretne lenni egy szerveren, de minek. Néha meg is lett ezeknek az eredménye, admin volt, olyanokat összekúrtak hasonló módszerrel vagy csináltak valami egyéb lehetetlen baromságot, hogy szervízt futtat a nevében, generál egy .exe-t amibe beleégeti az AD eléréseket meg mindenfélét, ami meg éppen web felől letölthető... Reggelig lehetne sorolni olyanokat, hogy csak néznél, mert ezt meg így mégis hogy?

(#124307) Samott válasza Phülöp (#124301) üzenetére


Samott
addikt

Hat ma valami olyan jott bele, amiert nekem mar megerte:

Nem valami segedprogram a rendszerbe hackelve, hanem nativ modon tamogatja. Es az android is egyre kozelebb van. Nekem amugy nem sok valasztasom volt 12gen intel procim van, a 11 utemezoje kell hozza.

[ Szerkesztve ]

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#124308) -NoVa- válasza Phülöp (#124299) üzenetére


-NoVa-
őstag

Akad bőven, párat forgatok napi szinten, párat néha-néha veszek elő és olyankor meglep, hogy mennyire jó, akad néhány még amit el kéne adni, de nem volt kedvem velük foglalkozni (a maguk szintjén jó bigyók, de annyira nem, hogy azokat hallgassam), és akad olyan is, amiért pénzt kérni is fölösleges.

A Letshuoer EJ07 meg a SoftEARS RSV mellett még a Tanchjim Oxygen, Mangird Tea, Periodic Audio Beryllium, Etymotic ER3XR és a Tin HiFi P1 biztos maradó cuccok. Mind kiváló, és mindnek van valami egyedi saját kiemelkedő területe, amiért néha-néha azt veszem elő.
A Letshuoer S12 planarom annyira szépre modolgattam, hogy már majdnem EJ07, és épp ezért minek.egy majdnem olyan jót is tartani a legjobb mellett :), egy ideig még reszelgetem, aztán meglátom. A Mele, Olina hasonlóan ingatag helyen van, de kicsicsaj 2-3 éven belül odakerül, hogy kell az olcsó kényelmes de jó hangú valami, amit max elveszít, és nézzen is ki jól. Addig elállnak.

ThieAudio Legacy 3, Blon BL03, UrbanFun YBF-ISS014, Tape Pro, FiiO F9, Geek Wold GK10 mind egész jók, olcsón felteszem apróra, ezzel egy alsó fogsor már összeállt.

Flathead earbud olcsóbb műfaj, ott a teteje annyi, mint a megtartós IEM-jeim legolcsóbbjai, így nem kellett annyira körbetapogatni, egy számjegybe passzentosan belefér, de abból már feleség is einstandol filmnézős 100 Ohm biofiber driveres jófajtát, és a gyerekek is rákaptak a müfajra, hamar szétkapkodják a bőven egyszámjegyű készletem. Tulajdonképpen 3-at használok zene jellegétől függően. És akkor a Bose, VE meg a Gradoszerű épített fejhallgató, azok néha jók (nagyon jól sikerült az a Grado build), de szerencsére nem igazán szeretem ha sokáig van a fejemen nagy párnás fűtő cucc, így nem lesz itt Meze Empyrean nagy csöves erősítővel, meg Focal drágaszág, azt a vonalat megúszom. Mázli, abból egy darab drágább, mint az eddig felsorolt minden, és még a fogorvos ára, hogy húzással kihozza az egyenletet.

(#124309) eattila válasza Jahno (#124306) üzenetére


eattila
csendes tag

Ebben igy igazad is van.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#124310) zetor2000 válasza npera (#124305) üzenetére


zetor2000
senior tag

7. gen intel proci vagy hasonló AMD kell minimum a "normál" installhoz - "nem kell bénázni"...
A régebbiekre mókolással megy fel, és nem lesz normális Windows update sem, állítólag. Ezekre bőven jó amúgy a Win10, a támogatása még nincs behatárolva, asszem. Addigra meg beesnek majd a régebbi intel lapok procik, vagy az AMD cuccok.
Nekem nem jelezte, hogy jönne, de ez csak egy 4. gen i5.

A Xiaomi laposra meg simán települt, pedig az egy 6. gen i5 alapú. Igaz, van benne az a biztonsági chip / bios kód (TPM), ami kell a Windows 11nek.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#124311) zetor2000 válasza Phülöp (#124294) üzenetére


zetor2000
senior tag

Szép. És mit köt majd össze mivel?

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#124312) Tim82 válasza zetor2000 (#124310) üzenetére


Tim82
nagyúr

A régebbiekre mókolással megy fel, és nem lesz normális Windows update sem, állítólag.

Nem kell hozzá nagy mókolás, elég Rufusszal kiírni pendrive-ra a Win 11 iso-t és a Rufus ràkérdez az írás kezdete előtt, hogy úgy mellesleg nem akarod-e kilőni a CPU-ra, TPM-re vonatkozó hardverkövetelményt. Plusz be lehet állítani azt is, hogy nem UEFI/GPT, hanem legacy BIOS/MBR módban írja ki a telepítőt.

A Windows update maga működik, a feature update/verziófrissítés (pl. 21H2 -> 22H2) az, ami nem jön magától, de ezt pl. a 22H2 iso megint csak a Rufusszal a fenti módon pendrive-ra kiírásával és arról indítva a frissítést könnyen át lehet hidalni.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#124313) NauTiLUS_HUN válasza zetor2000 (#124310) üzenetére


NauTiLUS_HUN
újonc

Az 7. az 8. fel lehet hákolni bármire is, nincs hátrány, max nem lesz Android Subsystem meg ilyesmi.

(#124314) qnadam válasza Phülöp (#124304) üzenetére


qnadam
veterán

a gyárban w11 van. a start gombot meg a programokat ugyan vissza lehet tenni balra, de ahhoz, hogy ne csak elegánsan összecsoportosított ikonok legyenek, hanem ilyen használhatóság, ahhoz vissza kellett hekkelni w10-esre.

ja meg kurva idegesítő, hogy indításkor a jelszó beírásánál hiába villog a kurzor az egy szem szövegmezőben, sokszor mégis levegőbe írok. ilyen alap ux dolgot miért nem lehet megoldani...

egyéb érdemi változást nem láttam, szóval szerintem felesleges váltani.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#124315) zetor2000 válasza qnadam (#124314) üzenetére


zetor2000
senior tag

Neked szerintem rossz a szemed...
A színes (!) intéző ikonok szerinted mennyi fejlesztői munkát igényeltek? Méghogy nincs érdemi változás... dehogynincs! :) :D

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#124316) Sipi- válasza npera (#124251) üzenetére


Sipi-
tag

És már érvénybe is lépett, tehát volt egy éjszakájuk átárazni és a pénztárgépeket beállítani.
Ebből szerintem az lesz, hogy nyitás előtt betolják a raktárba az összes krumplit és tojást.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#124317) Jahno válasza Sipi- (#124316) üzenetére


Jahno
őstag

Nagyobb helyeket most nem ismerem, régebben volt éjszakás informatikai ügyelet és pár hasonló hadra fogható arc.

(#124318) Samott válasza Sipi- (#124316) üzenetére


Samott
addikt

Ha emelni kell akkor is atarazzak nyitasra, ez az erveles szerintem kamu a reszukrol.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#124319) eattila válasza Sipi- (#124316) üzenetére


eattila
csendes tag

Nem azért tolják be. Az átárazás az kb 6-8 cimke csere a polcon, meg pár kattintás a leltárban (ahol van ilyenrendszer). A kicsiknél meg csak cimke csere.

Betolni azért fogják, mert buknak rajta, és eladák a minimálisat belőle. Osztjóvan. mi meg megszívjuk.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#124320) WiZARD válasza Samott (#124318) üzenetére


WiZARD
addikt

Azért azt nem előtte pár órával találják ki.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#124321) npera válasza Samott (#124307) üzenetére


npera
újonc

Ez micsoda? Nem kapsz agybajt a magyar felülettől? Én hülyét kapok mindenfajta lokalizált felülettől, a default angol számomra a megfelelő. Akkor nem találnak ki új szavakat a teljesen bevált és értelmezhető fogalmakra. Shortcut helyett huszárvágás mondjuk.

(#124322) Phülöp válasza WiZARD (#124320) üzenetére


Phülöp
addikt

Éjszaka, munkaidőn kívül. :C

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#124323) npera válasza qnadam (#124314) üzenetére


npera
újonc

Egy rendes taskbar eleve a bal oldalon van. Így:

(#124324) Jahno válasza eattila (#124319) üzenetére


Jahno
őstag

Mindig van valami szopószorzó amit ilyenkor sem a cég sem a jómunkások nem szeretnek, eleve egy Teszkóban ezt nem Sanyinéni írja át a kasszánál, hanem felsőbb szinten kell elrendelni. Utána meg összes boltjukban egységesen ki kell tenni a tájékoztatókat a bejáratohz meg a mittoménhova, amin ha véletlenül elgépelnek egy betűt akkor a fél internet azon fog ugrálni.

Meg egy csomó minden amit nem tudunk, majdnem dolgoztam benne, de azóta csomó minden változott.

Postának meg 120 napja van, hogy válaszoljon egy fellebbezésre és úgyis azt írják vissza, hogy nem hibáztak.

(#124325) eattila válasza Jahno (#124324) üzenetére


eattila
csendes tag

Ezt mondtam. Posta az külön állat. Meg amúgy is, se a postaládát nem nézem naponta csak havonta, se nem járok postára. Bár 3-4 év után múlt héten voltam, adni kellett fel levelet.

Amúgy ez napirajzos téma lenne:
- Miért boszsankodik Mariska néni?
- Nem volt a botlban krumpli
- De legalább olcsó

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#124326) Samott válasza npera (#124321) üzenetére


Samott
addikt

Igen, ezen en is gondolkoztam mar, idom nagyreszet amugyis angol felulet elott toltom, felesleges itthonra a magyar. De mar igy maradt.

Amugy meg a kepen az lathato hogy megjottek a tabok a file explorerbe, nem millionyi ablak van nyitva minden konyvtarhoz, hanem mint a bongeszokben egyben is lehet az osszes.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#124327) Samott válasza WiZARD (#124320) üzenetére


Samott
addikt

Az uj akcios cuccokat lehet, de a napi atarazst biztos nem tudjak sokkal hamarabb. Rendszeresen valtoznak az arak, es biztos nem hetekkel hamarabb dontik el.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#124328) Phülöp válasza Samott (#124326) üzenetére


Phülöp
addikt

Mindig beremeg a szemhéjam, amikor intézőt kell használnom.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#124329) npera válasza Samott (#124326) üzenetére


npera
újonc

Ah!

Én ritkán használok többet kettőnél, akkor egymás mellé húzom őket. Melóban van 2 db kijelző, plusz lapos. Azon tipikusan nincs semmi, mert túl pici, de a kontent elosztva a 2 db normális kijelzőn bőven elég.

Ha tabos nézetben használnám, akkor gondolom CTRL-Tab léptet közöttük, ugye?

(#124330) npera válasza Phülöp (#124328) üzenetére


npera
újonc

Az intézőtől nekem is, de leginkább az utkikare (svédül intéző) az, ami agygörcsöt okoz...

(#124331) Samott válasza Phülöp (#124328) üzenetére


Samott
addikt

Team totalcommander? Az csak ket ablak, tul sokat kell navigalni benne.

npera: igen, pont ugy ahogy irod. Mint a bongeszokben.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#124332) npera


npera
újonc

Ó, óóóó, óóóóóóóóóóóó!

The lithium ion EV battery, for example, now weighs 18kg less and is more compact, and recalibrated EV motors give a more 'intuitive', rather than linear, throttle response.

The 1.8-litre powertrain now produces a combined 138bhp and shaves 1.7sec of the 0-62mph time, at 9.2sec. The 2.0-litre car brings 193bhp and covers the same sprint in 7.5sec. CO2 emissions are pegged at 102g/km and 107g/km, respectively - a slight reduction over the outgoing car's figures.

Inside, the latest Corolla plays host to a new infotainment system running through a larger, 10.5in central touchscreen, and from mid-rung trim upwards, the hatch comes equipped as standard with a 12.3in digital gauge cluster.


Ha jól látom picit LFA-s hatású a grafika a klászterben (ami egy nagy kijelző), valamint törölköző teregetésére is alkalmas méretű a középső kijelző. Vagy traffipax esetén el lehet mögötte bújni. A pianólakk persze még maradt, de legalább a sok kis "szemölcs" gombot hanyagolták oldalt. Lesz helyette ujjnyom a kijelzőn :U

Nem teljesen látom, de a visszapillantó is mintha keretnélküli lenne. Prémiumság :Y

(#124333) Phülöp válasza Samott (#124331) üzenetére


Phülöp
addikt

Nekem általában elég szokott lenni két ablak. Nem is nagyon tudok olyat mondani, amikor nem.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#124334) Jahno válasza Samott (#124327) üzenetére


Jahno
őstag

Hááát, egyéb árváltozás szervezése bőven hetekkel előtte megy. Eleve hétfő/kedd/vasárnaptól vagy mikor hogy vannak a fix akciók, addig a webnek és szóróanyagoknak is el kell készülni, meg csomó nyomtatott anyagot kirakni az eladó térbe.

Nyomdában az analóg szórólap x darabszámos nyomásainak időpontjait már 1 évvel előre lekötik. Oldalszámot és minőséget tudnak, azt nyilván nem, hogy novemberben tojás lesz-e vagy kiskrumpli, de a húsvétkarácsonygrillszezonnyárvégikiárusítás már akkor is tervezhető. Most már AldiLidliben is van nonfood, ott részlegenként hány oldalt kapnak és mekkorát. Aldi ezt 2 kezdte el központosítani Budaörsre, onnan szeretnék irányítani a fél univerzumot.

Ugyanezt lekövetni appokban, kuponkártyás akciókkal, személyre szabott hírlevelekkel, online/webes felületre egyszerre élesíteni és letölthető pdf-et is összekalapálni. Nem mindig lehet csak úgy hirtelen felindulásból ukmukkfuck nekimenni. Jönnek rá az olyan extrák, aminél 1-2 kaja vagy félkész cucc Aldinál külön konyhában készül saját helyen, megnézik, jóváhagyják, fotózzák majd abból készül némi marketinges anyag, Lidl meg a fagyasztott cuccokat is külső helyszínre viszi.

Egyéb napi árazás persze biztos akad amit 1-2 órával előtte hirtelen megtudnak, de már csak ezért sem egyszerű. InterSparban pld. egyszer számold meg, hogy van a függőleges piros alapon fehér feliratos "akció" tábla és ugyanez nagyobban, sárga alapon piros felirattal vízszintesen tájolva. Mellé az időszakosak, ilyen "minőség a regnumtól" satöbbi a folyosók felett, hűtős sorok végén az "ajánlatunk" tábla, aminél már fehér alapon fekete betűkkel van az írás, oszlopon a megállító (elfelejtettem a nevét milyen tábla), aztán a szezonos ajánlatok. Nem is közért, hanem reklámfelület :-D A kis sárgát meg kb. ezres darabokban szórják ki, de mindegyiknek meg van az ideje és lényege, van ami eléggé állandó vagy vándorol az üzem két vége közt, van ami hosszabb távon használatos.

Felét max. megkérdezem most miképpen megy, de a sárgapiros anyagok helyben készültek, hetekkel előre meg van a beosztás, hogy mikor fogják kirakni esti műszakban pár óra alatt.

(#124335) eattila válasza Samott (#124331) üzenetére


eattila
csendes tag

TC-ben vannak tabok ám. Mind a két ablakban.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#124336) npera válasza -NoVa- (#124308) üzenetére


npera
újonc

Himalaya Massive Ritual S12-n megy éppen. Jól pengetik a pengetőt :C

(#124337) Samott válasza Jahno (#124334) üzenetére


Samott
addikt

Most leirtad 4 bekezdesben ugyanazt, amit en ket modatban. Es a vegeredmeny ugyanaz: van amit elore tudnak es van amit hirtelen kell atarazni.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#124338) Samott válasza eattila (#124335) üzenetére


Samott
addikt

Lehet, nagyon ritkan hasznalom, akkor is csak a tomeges atnevezos funkciojat leginkabb.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#124339) qnadam válasza zetor2000 (#124315) üzenetére


qnadam
veterán

intézőt nem használok, az én vallásom az orthodox file manager, a total commander egyházának vagyok a híve.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#124340) qnadam válasza Phülöp (#124333) üzenetére


qnadam
veterán

két ablak, ablakonként n fül.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#124341) qnadam válasza npera (#124323) üzenetére


qnadam
veterán

ide hogy férnek ki normálisan az ablakok nevei? ez ilyen furcsa svéd szokás lehet.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#124342) Phülöp válasza qnadam (#124340) üzenetére


Phülöp
addikt

Pont így, igen.
DosNav is jóvót.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#124343) eattila válasza qnadam (#124339) üzenetére


eattila
csendes tag

dettó

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#124344) Sipi- válasza Samott (#124337) üzenetére


Sipi-
tag

Jah, mint pl. Lidl-ben akciós 20 tekercses WC papír egyik nap 3499, két nappal később ugyanúgy "akciósan" 4199 Ft.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#124345) Phülöp válasza Sipi- (#124344) üzenetére


Phülöp
addikt

blekfrájdéj-szindróma

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#124346) Jahno válasza qnadam (#124340) üzenetére


Jahno
őstag

Nekem gyárban minimum a 2 monitor, mert kell. Böngésző fülei számát meg sem tudom számolni.

De egyszer már megkeresem az automata ablak méretezések kikapcsolását, mikor egyiket kihúzom fél képernyőre, másikat miniben mellé szeretném tenni, de folyton kiegészíti és kitalálja, hogy azonos méretet meg párhuzamosat szeretnék, közben meg nem is.

(#124347) Phülöp válasza Jahno (#124346) üzenetére


Phülöp
addikt

Párhuzam ellen nincs script.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#124348) vkp válasza Jahno (#124324) üzenetére


vkp
aktív tag

Lófaszt, képzeld, párom írt nekik, mert megreklamálta, hogy balfasz volt a kézbesítő, 30 napon belül válaszoltak, elismerték a tévedést, elnézést kértek és ígéretet tettek, hogy felül fogják vizsgálni az ügyfélkezelési metódust... nyilván semmi nem fog történni, de legalább válasz jött :DD

(#124349) Jahno válasza vkp (#124348) üzenetére


Jahno
őstag

Egyszer reklamáj meg egy IOSS/vámáfás állatságot. Arról is jön majd válasz, "részünkről mulasztás nem történt". Bár lassan működőképesre tákolják a cuccot, egyre kevesebb hasonló dolog megy félre. Így 2 éves rákészüléssel átadás után 1.5 évvel nem is olyan rossz ez sem :U

(#124350) Sipi- válasza Phülöp (#124345) üzenetére


Sipi-
tag

Nem, ez szimplán infláció.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.