Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#124151) WiZARD válasza Jahno (#124149) üzenetére


WiZARD
addikt

256os, szóval akkor jó vagyok :D

qnadam: az igazán fájdalmasról van backup, a többiről meg mindjárt lesz...

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#124152) Sipi- válasza -NoVa- (#124122) üzenetére


Sipi-
tag

Meg nálad azért nagyobb az esély arra, hogy a sulit szeptemberben másik országban folytatják a gyerekeid, mert elköltöztetek, mint szüleimnél a költözés.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#124153) WiZARD


WiZARD
addikt

Tettem fel fogyasztásmérőt ház betápjára.
Ha mindent "kikapcsolok" és semmi se megy aktívan, csak standbyban van, akkor 190 wattot eszik a ház. Elég soknak tűnik, majd végignézem mikből jöhet össze.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#124154) Jahno válasza WiZARD (#124153) üzenetére


Jahno
őstag

Körönként lenyomkodod a megszakítókat és már közelebb leszel.

(#124155) qnadam válasza Jahno (#124149) üzenetére


qnadam
veterán

nem fordítva?

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#124156) ezittketto válasza Jahno (#124148) üzenetére


ezittketto
csendes tag

Találd ki. Minden megoldás érdekel.. :)

(#124157) ezittketto válasza qnadam (#124155) üzenetére


ezittketto
csendes tag

Közelebb leszel, ha körönként lenyomkodod a megszakítókat? :F :DDD

(#124158) blueboi69 válasza WiZARD (#124153) üzenetére


blueboi69
csendes tag

A sok kütyü standby áramzabálásából.
Szívesen. :D

(#124159) WiZARD válasza blueboi69 (#124158) üzenetére


WiZARD
addikt

Igen, kb erre számítok. És ezeket kiiktatni se lehet kényelmetlenség nélkül...

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#124160) zetor2000 válasza ezittketto (#124146) üzenetére


zetor2000
senior tag

Múltkor néztem egy csávó YT-on, bolhapiacon vett 5-6db merevlemezt 1500ért, vagy hogy. ATA interfészes, talán a legnagyobb a Quantum Fireball 6.4GB volt :)

Szerintem egy 80GBsnek is már csak eszmei / használati értéke van.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#124161) zetor2000 válasza WiZARD (#124159) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ha van valami pici UPS, az lazán tud enni ~50W-ot. Ilyen 600VA APC pl.
A hűtő, sütőóra, TV ledje, mobiltöltők asszem ~10-15Wal beérik, összesen. Mobiltöltő terhelés nélkül kábé be sem kapcsol.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#124162) Jahno válasza zetor2000 (#124160) üzenetére


Jahno
őstag

Playstationbe rámegy kb. 15 játék :DD

(#124163) npera válasza Jahno (#124162) üzenetére


npera
újonc

Mentem 3 különféle mopeddel (életemben először), megtanultam bekötni a Schubert S1 dupla D-ringjét rendesen (sisak), flippereztem 3 gépen és nyitottam osztrigát késsel. Jó hétvége volt :C

(#124164) npera válasza qnadam (#124140) üzenetére


npera
újonc

Sajnálom, nem igazán tudok mit mondani értelmeset. Ezek azok a dolgok, amikor igazából felnőttet varázsolnak egy gyerekemberből sajnos.... :(

(#124165) zetor2000 válasza Jahno (#124162) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ne is mondd...
Most találtam valami HyperSpin nevű dolgot, azt szeretném kipróbálni.
Eddig lejött egy 86gigás zip, meg egy 16 gigás, töltés alatt van egy 400GB és egy 200GB valami, meg még van 3, ami asszem valami "rom", mert a-k, l-p, q-z vagy valami ilyesmi nevű pakkok. A 86gigás valami az a "media", ami a frontendet színesíti, a 16gb-s izé az emulátorok+a hyperspin, a többit nem tudom, mert a NAS még tölti lefelé. Ebben ~155 rendszer van... C64 nincs, de Amiga és Vic 20 asszem igen. ZX Spektrum nincs, és Sinclair gépek se. De Atari meg NES, meg mittoménmi az akad.
A 16 gigásban talán van is pár játék, nem tudom... mert közben lett egy 200GB Hyperspin is, csak ez egy orosz oldalról...

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#124166) Jahno válasza npera (#124163) üzenetére


Jahno
őstag

Hétvégén szezonnyitó kockabuli volt, hirtelen felindulásból megnyertük csapatban a WoW bajnokságot (vakond üzemmód, aki fogta a joyt az nem nézhette a kijelzőt). Muper Sarion nem indultam, de páran elég jól nyomták balra is. Van róla néhány kocka:

[link]

Bár tudom, kevés volt a C64.

(#124167) Jahno válasza zetor2000 (#124165) üzenetére


Jahno
őstag

Hyperspint feledd el. Akkor sem volt jó, mikor jó volt és embertelen mennyiséget tudsz vele szopolni. Meg igazából nem fogod látni, hogy mi nem jó benne :-D

Van komplett frontenden meg kisebb és nagyobb pakkom, amit felmásolsz, emukat sem kell telepíteni. Emuban beállítod a kontrollereket és megy. De már Tumornak van jobb verziója, meg szétherélt. Szóval szerintem még idejében hagyd abba, míg beleraksz 500 munkaórát 1.5 terányi használhatatlan cuccba :-D

Esetleg olyanom van amiben nincs teljes C64 meg Atari vagy valami támogatás (holott azok elég együgyű dolgok), meg nincs külön a Neo-Geo. Azt odaadhatom szakértésre, akár lapossal együtt. Többit szerintem saját érdekedben most felejtsd el, mire kiderül, hogy melyik emu melyik bootleg melyik romkészlete milyen beállítással milyen procit mivel működve mit nem csinál és hol a bug... De ha ennyire ráérsz akkor adhatok ilyen okoskodós melókat :DD

És akkor van válogatott készletünk is, ami játékonként tesztelve meg konfigva van, legtöbbet rendesen összehasonlítva a gyárival...

(#124168) zetor2000 válasza Jahno (#124167) üzenetére


zetor2000
senior tag

Egyelőre jojót kéne faragni, mert az megjött.
Egész használható Sanwa utánzat. Kínai persze, 2 kar, 20 gomb, USB panellel, ledes világítással, ahogy kell.

Nagy terveim nincsenek, csak annyi, hogy ezt az oroszt, meg a másikat kipróbálom, aztán ha megy, akkor valamit rittyenteni belőle.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#124169) Jahno válasza zetor2000 (#124168) üzenetére


Jahno
őstag

De rámentél a miazmerre. Azok a csoda nodelay panelek és elég fostaligák szoktak lenni. Néha írok róla retrós csoportba, akkor lehülyéznek, jönnek páran akiknek véletlenül sikerült működőt venni, vagy nem tudja, hogy igazából nem jól működik, akkor hagyom a fenébe, oszt 2 héten belül ott szoktak értetlenkedni, hogy mi nem megy és jajj mit kell csinálni. Kidobni és egy rendes iPACot venni. De az "drága". De műxik. De drága. Felőlem ok.

És árfekvése mellett szolgáltatási is vannak, mert bármire konfighatod, tud billentyűkombinációkat vagy duplázást, valamin van benne luk pld. PS2 billentyűzetnek, vagy ahogy szeretnéd: [link]

Joyt majd csináltatok még, csak idő és pénz kérdése, ahhoz van némi alapanyagom.

(#124170) zetor2000 válasza Jahno (#124169) üzenetére


zetor2000
senior tag

Összerakom, kipróbálom, ha nem megy, nem fogok sírni. :)

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#124171) Jahno válasza zetor2000 (#124168) üzenetére


Jahno
őstag

Ja, és erre pont fel lehet konfigni a pakkom, amim van. Mondom, nulla szopás, töltögetni sem kell egy combosabb vincsin/penen egyben odaadom, de gépestől is, aztán dugsz bele kontrollert.

(#124172) Jahno válasza zetor2000 (#124170) üzenetére


Jahno
őstag

Lehet nem veszed észre, hogy nem jó :-P De majd mondom mit kell csinálni. Engem mondjuk a mikrokapcsolók is idegelnek, hogy néha kemény, hosszú az útja, ilyesmik. Abból a joy környékére egész jó a 30 éves Matsu/Honeywell/Mitsu/Cherry klasszikus bontott.

(#124173) Sipi-


Sipi-
tag

Nem válaszol, nem illetékes, nem érkezett incidensről jelentés, stb.
Feltörték a KRÉTÁT még szeptemberben, de nem dicsekednek vele. Nagyobbik fiam sulijában kb. 800 jegyet "írt" be, főleg 1-est, de néhány 5-öst is :C

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#124174) fatpingvin válasza Sipi- (#124173) üzenetére


fatpingvin
őstag

egészen elképesztő, komolyan.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#124175) Jahno válasza Sipi- (#124173) üzenetére


Jahno
őstag

No, akkor érdekes, mert sok helyen volt ilyen és akkor még az volt, hogy valami tanár loginját lopták el. Ami szintúgy érdekes, de ki tudja mi igaz a magyarázatokból, mert ugye jobb helyen a projektmanagernek ilyen szintű hozzáférése nem is lehetne. Én is kicsit vakaróztam, egyik rendes hasonló éles vason kellett Gitet meg mindent is frissítenem, én meg azt nem annyira értem nem is vagyunk jóban, de azt hiszem megoldottam :DD

Érdekes ja.

(#124176) qnadam válasza Jahno (#124169) üzenetére


qnadam
veterán

juteszembe van egy sony broadcast monitorom (lmd-1410), sd felbontású lcd, mit érhet az vajon mostanában?

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#124177) Jahno válasza qnadam (#124176) üzenetére


Jahno
őstag

CRTket láttad, a többihez nem értek. De tesztelhetjük, hogy meg-e bírgya-e az Amigát-e.

(#124178) qnadam válasza Jahno (#124177) üzenetére


qnadam
veterán

rgb meg komponens bejárat van rajta, egyebet nem tudok mondani róla.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#124179) Jahno válasza qnadam (#124178) üzenetére


Jahno
őstag

És ezt eddig miért nem emlegetted? Mindenki és Gömbibá is főleg ilyenekre van rápistulva. Én nem mindig értem, Nintendóhoz is teljesen jó a kínai kábel :-D

(#124180) qnadam válasza Jahno (#124179) üzenetére


qnadam
veterán

állítólag nagy input lagje van, cserébe nincs talpa.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#124181) zetor2000 válasza qnadam (#124176) üzenetére


zetor2000
senior tag

eBay-en 50ropi, de alkudós, adj ajánlatot opcióban láttam, de annak van talpa, és működik. Ugyanennyiért van nálad, mert ~40 ropi a PK a fellelési helyén, valahol az Usanka Államokban.
Engem kérdezel, szerintem a "viddinnen" kategória, bár lehet, hogy van értéke. Táblacsoki, vagy kettő. Talp nélkül lehet, hogy kicsit kevesebb... :D

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#124182) Jahno válasza zetor2000 (#124181) üzenetére


Jahno
őstag

Usákok kaptyák be, tele vannak Atari meg mindenféle cuccokkal occsón. Egy River Raid azért még jó lenne nekem :-P

(#124183) qnadam válasza zetor2000 (#124181) üzenetére


qnadam
veterán

működni ez is működik, ha már talpa nincs neki :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#124184) npera


npera
újonc

E!

The new company will be a standalone global supplier of propulsion system solutions, producing next generation hybrid propulsion systems, and developing carbon free and low-emission technologies from five global R&D centres. At launch, the new company is expected to supply multiple industrial customers including Renault, Dacia, Geely Auto, Volvo Cars, Lynk & Co, Proton, and also Nissan and Mitsubishi Motors Company. In future, the partnership could also offer powertrain technologies to third-party car brands.

The new company is planned to operate 17 powertrain plants in 3 continents, employing around 19,000 people in total. It will have a combined capacity of over 5 million internal combustion, hybrid and plug-in hybrid engines and transmissions per year, supplying over 130 countries and regions. The new company’s joint product portfolio and regional footprint could offer solutions for 80% of the global ICE market.

Volvo maradék ICE-része év végéig eladásra kerül a Geely koncern alá. Egyben Renault csoporttal elkezdenek együttműködni, így az Aurobay néven futó ICE-fejlesztő részleg akkor végre kap külső vevőket is a Volvón túl.

(#124185) Samott válasza npera (#124184) üzenetére


Samott
addikt

A renaultrol mar olvastam, de akkor a volvobol is kiszervezik? Szep. Akkor igy lesz vege a belsoegesu vilagnak.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#124186) blueboi69 válasza Samott (#124185) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Hát egyébként már ideje volt száműzni... Én már nagyon örülnék neki ha csakis elektromos autók járnának. Ez az átmeneti buzulás rossz csak. Régen jó volt, amikor olcsó volt az üzemanyag és egyszerűbb benzinfaló verdák voltak, utána jött egy szétbonyolított, szervízre és tervezett széthullása épített vacakok ideje és a jövő, a szép csendes, tiszta elektromos autóké. Én komolyan várom. Vagy hidrogén, vagy bármi más.

(#124187) blueboi69


blueboi69
csendes tag

No description available.

(#124188) npera válasza Samott (#124185) üzenetére


npera
újonc

Már teljesen különálló jogi személy 2021 óta az ICE-részleg, először PES (Powertrain Engineering Sweden) néven futottak, aztán valamikor átkeresztelték Aurobay névre. Eddig volt 33% részesedése a Volvónak benne, de ezt most eladják és év végéig lezajlik a tranzakció.

Ha jól értem, akkor ők az első OEM, aki ezt a váltást meglépi (ICE-ról BEV 100%-ban). Persze itt is van skandináv csavar, mert 2030-ig azért még árusítanak minimum 48V-os cuccokat, a nagyja meg 400V-os PHEV. Ebből veszik a KV-t is, mert ott van a volumen.

Hétvégén voltam egy "nagyobb" körön. XC40 P8 (PS2 AWD hajtáslánc a 40-es kis SUV alatt). Kábé 105 km egy irányban, Göteborgból elgurultam Nossebro falu után az erdőbe. Volt grillezős találkozó két exkollégával. Az egyik már nyugger, a másik meg dízel guru még mindig az Aurobay alatt.

98% SoC-al indultam, mire visszaértem és leraktam a kocsit a cégnél lett belőle 17%. Volt kis bevásárlás és asszonyt vittem jógára, összesen 246 km jött ki belőle. Autópályán 110 tempomat, mellőztem a telitalpas gyorsításokat, de azért dinamikusan gyorsítottam és aztán tartottam a tempót. Erdei kanyargós utakon meg lendületből haladtam.

Attól tartok, hogy ez a fogyasztás (24,5 kWh / 100 km) majdnem kiad 2 db Ioniq 6-ost, szóval jó lenne, ha lassan elengednék ezeket a függőleges falakat mintázó SUV dizájnokat és elkezdenének a dizájn részlegen is gondolkodni az áramvonalas formákon (állítólag ezen gondolkodnak most, double facepalm).....

(#124189) npera válasza blueboi69 (#124186) üzenetére


npera
újonc

Mondtam, hogy a téren töltöttem? 75 SEK-ből kijött majdnem 15 kWh. Mellé 22 SEK parkolás. Jó olcsó.... ja, nem....

(#124190) Bujdy81 válasza ezittketto (#124146) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Tedd a fiókba!
Az 1995-ös 40 MEGAbyte-os WD HDD már olyan 60-70 EUR körül megy az eBay-en...

(#124191) WiZARD válasza npera (#124188) üzenetére


WiZARD
addikt

24.5 az szép fogyi :Y
Bár tegnap ment háttérben vmi youtube iX M60 teszt, arra azt mondták 30at eszik.
(Leaf 13.7 körüli átlaggal elvan asszony alatt, de ő csak itt a faluban/városban használja, nekem M3-mal 16.5 körül van az átlagom, de ebben van sok autópálya, nem 110el)

Nagy kamu az hogy milyen zöldek ezek. Ha picit is a zöld gondolkodás lenne mögötte, akkor szempont lenne a fogyasztás.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#124192) Samott válasza WiZARD (#124191) üzenetére


Samott
addikt

Igy jobban belegondolva nektek tenyleg nagy szivas ez a napelemes kavaras, uj haz, ket villanyautoval. Nektek tenyleg jol jonne az ingyen aram a tetorol.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#124193) Bujdy81


Bujdy81
csendes tag

Warning!

Csajok jelezték, hogy idén jobb lenne a Star Warsos adventi naptár a Harry Potteres helyett!

Asszonnyal abban maradtunk, hogy akkor kénytelenek leszünk Star Wars maratont tartani velük. VÁLLALOM! :D

(#124194) WiZARD válasza Samott (#124192) üzenetére


WiZARD
addikt

+hőszivattyú :)

Az igényt beadtam, ha igazak az ígéretek, akkor mehet majd minden mint eddig.
De ha nem lenne szaldó, az se világ vége. Nappal kell elfogyasztani amit termelünk és kész.
Én itthon dolgozok, tudok nappal tölteni és kb minden egyéb nagy fogyasztót tudok nappalra időzíteni.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#124195) Sipi- válasza Bujdy81 (#124193) üzenetére


Sipi-
tag

Sajnállak...
3 részt tudtam megnézni a SW-ból, abból csak az egyiken aludt el asszony, de a negyedik részt kb. 30-40 perc után feladtuk, mert annyira nem jött át a star wars érzés, hogy végig sem bírtam nézni. De az előtte lévő három rész sem tetszett.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#124196) eattila válasza Bujdy81 (#124193) üzenetére


eattila
csendes tag

#desajnállak :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#124197) qnadam válasza Bujdy81 (#124193) üzenetére


qnadam
veterán

nézzétek meg a nemhivatalosan felújított new hope-ot, ami az eredeti mozis változat, nem mindenféle utólag tuningolt-effektezett izé. van már return of the jedi, és a the empire strikes back is erősen készülőben van.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#124198) blueboi69 válasza Sipi- (#124195) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Egyetértek, nekem sem jött be igazán.

(#124199) Phülöp válasza Bujdy81 (#124193) üzenetére


Phülöp
addikt

Az a 3 film még rendezői változatban is belefér egy napba pisiszünetekkel.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#124200) -NoVa- válasza Bujdy81 (#124193) üzenetére


-NoVa-
őstag

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.