Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#124601) fatpingvin válasza Bujdy81 (#124600) üzenetére


fatpingvin
őstag

távol álljon tőlem hogy egy ilyen szentimentális jelentőségű dologba kívülállóként belepofázzak, de nem lenne célszerű azokról a rekordokról legalább backup funkcionalitásának szintjén legalább az adatokat kimenteni valami standard formátumba?

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#124602) fatpingvin


fatpingvin
őstag

ugyanitt most számtech és szentimentalitás vonalon eszmebe jutott hogy az első hosszabb kapcsolatom után milyen röhejes de egyben helyénvaló lezárást adott ez a négy sor az akkor egyetlen gépemen:

tar -czf exemneve.tar.gz /home/$EXEMNEVE
deluser $EXEMNEVE
delgroup $EXEMNEVE
rm -rf /home/$EXEMNEVE

..majd a tarballt elküldeni emailben hogy itt van minden ami a gépemen volt és neked kellhet.
lehet röhögni rajtam :DDD :DDD :DDD

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#124603) Jahno válasza Bujdy81 (#124600) üzenetére


Jahno
őstag

Ha már ennyire fontos akkor milyen mentésed van róla, ami visszaállítható?

Egyben image sosem baj, másik gépben lehet kísérletezni mindenféle feltámasztással, szóval rögtön kettőt csinálj róla.

Helyben nem biztos, hogy azzal lesz baj, hogy telepíteni kell hanem ha olyan, akkor Winnek beállogatni az adatbánya kapcsolatokat, meg ha jelszavas akkor annak viselni a következményeit.

(#124604) zetor2000 válasza Bujdy81 (#124600) üzenetére


zetor2000
senior tag

"Venni egy jobb gépet, 480-as SSD-vel, és arra rámásolni az egész meglévő partíciót. Nagy hülyeség?"
Nem hülyeség, sőt... Én egyből "átmásolnám" (van ilyen Clonezilla meg Norton Ghost meg akármi, komplett merevlemezt és/vagy partíciót pattint át, méretet többé-kevésbé le tudja tojni, de nagyobbnál "kihúzza" méretre, vagy 1:1 másolat, és Windows alatt megnöveszteni) rá a meglévő rendszert, bekapcsolnám, azt amikor szól, hogy driver kéne, akkor görcsölnék a net előtt 10-20 percet, mire mindent megtalálok. Utána jelmezes főpróba. Ha megy, örülünk, ha nem, akkor mehet az image, meg a vmware player vagy minek hívják. Az a virtuális megőrülés.
Ezen felül az appot meg a db-t meg ami még kell hozzá, azt jól dokumentálva elmenteném valami "megfelelő helyre" - itt kinek mi a megfelelő. Ha jól gondolom, nálatok a db valami NASon van, ott be lehet állítani pl. felhőszinkront, 1-2 GB-t meg talán ad minden felhős szolgáltató ingyen - pl. Google Drive. Talán nincs ennél több eü "rekordotok". :)

Meg ugye a 3-2-1 adatmentés... 3 példány, 2 klf. adathordozón (ami nehezen avul, ne 5,25" SS/SD floppy legyen...) és (legalább) 1 példány másmerre a bolygón. Persze ha lehet, akkor frissítgetni is kell ezeket, tehát valami szinkron nem árt az éles db meg a backupok közt.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#124605) Bujdy81 válasza zetor2000 (#124604) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

"Ha jól gondolom, nálatok a db valami NASon van, ott be lehet állítani pl. felhőszinkron"
A felhőszinkront az architekt (anyám, könyvelő volt, nem IT-s :D) tiltja. Szóval csak két db külső HDD-n ÉS a NAS-on van meg az adat. Szerintem belefér... :D

Amúgy a OneDrive jó lenne, fizetem a céges dolgok miatt az éves 36 ezret, amiért jár 5x1 TB felhő, egyiket neki tudnám adni, de nem akarja...

(#124606) Tim82 válasza Bujdy81 (#124586) üzenetére


Tim82
nagyúr

Pontosan mit takar a "döglődés"?

zetor2000: én úgy tudom, hogy a HP nagyon is egyben van, nem lett külön Hewlett és külön Packard.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#124607) npera válasza Tim82 (#124606) üzenetére


npera
újonc

Én úgy tudom, hogy Hew lett és Packard.....

(én kérek L-nézést :) )

(#124608) Samott


Samott
addikt

Egesz jol sikerult az uj Prius:

Itt a teljesen új Toyota Prius

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#124609) qnadam válasza Bujdy81 (#124600) üzenetére


qnadam
veterán

ha vm-be át tudod tenni, akkor másik fizikai vasra is :)

a programot nem ismerem, de hacsak nincs benne nyakig a registryben, migrálhatónak kellene lennie másik windowsra is.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#124610) -NoVa- válasza Samott (#124608) üzenetére


-NoVa-
őstag

Ez szimpatikus. Ok, nekem az összes Prius az. Kivéve az első generácó, meg az az előtti koncepció.

De én rajongással tudok egy Multiplát is megbámulni, úgyhogy az, hogy fintorgás nélkül élnék egy 2009 utáni Priussal, nem jelent semmit.

Azért egy 2006-os Quattroporte kicsit jobban kéne :)

(#124611) qnadam válasza Samott (#124608) üzenetére


qnadam
veterán

csinos, már-már kupészerű. kéne.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#124612) Sipi- válasza Tim82 (#124606) üzenetére


Sipi-
tag

Annyira egyben van, hogy a néhány hónapja kapott céges laptopom is HP. A logója már csak 4 vonal, de belelátható a HP szöveg :) A cégnél kb. 3 évente cserélik a gépeket, szóval lesz is még egy darabig HP szerintem.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#124614) -NoVa-


-NoVa-
őstag

(#124615) Jahno válasza -NoVa- (#124613) üzenetére


Jahno
őstag

Pfúú, ez hosszú lesz, megy a "majd" dossziéba. Akadnak ilyenek.

(#124616) eattila válasza Samott (#124573) üzenetére


eattila
csendes tag

Majd jön a tervgazdálkodás is.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#124617) eattila válasza Samott (#124608) üzenetére


eattila
csendes tag

Még szép is. kéne.

Ha lehet kapni kombiban géppuska mount-al és tetőablakkal akkor venném.

[ Szerkesztve ]

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#124618) qnadam válasza eattila (#124617) üzenetére


qnadam
veterán

a géppuskás dolgot szerintem külső cégre kell bíznod. meg a gyári tetőablak is kényelmetlen helyen van a menet közbeni lövöldözéshez.

[ Szerkesztve ]

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#124619) Phülöp válasza eattila (#124617) üzenetére


Phülöp
addikt

Neked inkább

link

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#124620) eattila válasza Phülöp (#124619) üzenetére


eattila
csendes tag

Magyar vagyok, én hátrafelé lőnék bringáról :D (meg nem ilyen gusztustalan stukkerrel :D )
De csapatszállítónak kell valami 4 kerekű :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#124621) eattila válasza qnadam (#124618) üzenetére


eattila
csendes tag

Lassan pedig mehetne szériába is.... Sajnos.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#124622) Jahno válasza qnadam (#124569) üzenetére


Jahno
őstag

Nu, Firefox alatt megy, de néha matekozik 20 másodpercet és úgy jelenik meg az ikon:

(#124623) qnadam válasza Jahno (#124622) üzenetére


qnadam
veterán

közben meg is beszéltem velük amit meg kellett, de tegnap nem jelent meg sehol a sárga.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#124624) blueboi69 válasza Samott (#124608) üzenetére


blueboi69
csendes tag

hinnye, ez instant get! Kicsit lehetne magasabb az a csomitartó, amolyan átmenet a kombi és a sedan közt,de ezt leszémítva, elég patent!
jól saccolom, hogy olyan 80km-t elmegy tisztán elektromosan?

(#124625) zetor2000 válasza Tim82 (#124606) üzenetére


zetor2000
senior tag

Mr. William Redington Hewlett és Mr. David Packard 2 külön emberke, asszem... :)

Több ilyen átszervezés is volt náluk... Az egyik ez: [link]
A nyomtatós/pc-s üzletágat akarták valahogy elválasztani a vállalati termékek és szolgáltatásoktól. Régebben volt, hogy a méréstechnikai dolgaikat is reorganizélték... meg valamikor 2019ben is volt náluk változás...
A lényeg, hogy létrejjött a hpe.com domainen is valami hp tartalom, meg a hp.com is megy, eltérően.

Erre gondoltam.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#124626) Jahno válasza zetor2000 (#124625) üzenetére


Jahno
őstag

HPE az a HP enterprise, külön mentek a szerverek meg nagyvállalati dolgok, ennek a gariját is egy adott cégen belül külön intézik a laptopokról/egyéb szaroktól/munkaállomásoktól, hp.com helyett az online támogatás is egy külön HPE-s csoda felületre ment át. Ezt olyan 2015-16 körül tolták nagy erőkkel hírlevélben, meg akkor sefteltem sokat Ingrammal.

(#124627) vkp válasza zetor2000 (#124625) üzenetére


vkp
aktív tag

Nyomtatót sose gyártottak :D Régen xerox volt a bele, most meg samsung.

(#124628) Jahno válasza vkp (#124627) üzenetére


Jahno
őstag

És alkatrészek sokszor 100%ban csereszabatosak a Canonnal.

(#124629) Tim82 válasza zetor2000 (#124625) üzenetére


Tim82
nagyúr

Használok melóban HPE alkalmazást, de nekem az, hogy magán a cégcsoporton belül átszerveztek üzletágakat, nem egészen azt jelenti, hogy a cégcsoport (mert asszem, korábban is az volt), szétvált volna két, egymástól teljesen független vállalatra.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#124630) Jahno válasza Tim82 (#124629) üzenetére


Jahno
őstag

Pedig eléggé független, forgalmazás után már külön cég csinálja a kettőt. És előtte is volt mambójambó,hogy el akarták adni a PC-s vonalat, de senkinek nem kellett, aztán EMC, Aruba, szóval volt itt minden, mióta 10+ éve benyelte a 3Comot.

Idehaza is jogilag egymástól független X külön cég.

(#124631) Bujdy81 válasza Tim82 (#124606) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

egy idő után vibrál a kijelző. Vagy VGA, vagy zsanér problémára tippelek...

(#124632) zetor2000 válasza Bujdy81 (#124631) üzenetére


zetor2000
senior tag

Esetleg szalagkábel. A sok ki-becsukás végett lehet, megtört a kábel, és az okozhat ilyen jelenséget. Bár, rendes törésnél nincs kép... kezdetben persze lehet, hogy a kontakthiba vibrálást okoz. Ismerősnél az volt, hogy a kijelző adott állásban nem adott képet, de ha visszahajtotta, akkor helyrejött. Asszem 3E volt a kábel, meg nekem adott némi sörrevalót.

Ilyen korú masinánál viszont nem biztos, hogy megéri az alkatrészcsere. Még a szétszedés+kipucolás se feltétlen. Átlagszervíz ilyen ~5-10E Ft ért csinál, és akkor újra is pasztázza a hűtendő dolgokat, de egyáltalán nem biztos, hogy ez okozza a hibát, illetve lehet, hogy a szervizelés más dolgokat is okoz. elő-előfordul, hogy törik/reped pár műanyag takaróelem...

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#124633) Tim82 válasza Jahno (#124630) üzenetére


Tim82
nagyúr

Szvsz az, hogy Mo.-n jogilag független, nem biztos, hogy globálisan is teljes jogi és tulajdoni függetlenséget jelent, de mindegy is, nem annyira lényeges kérdés. :)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#124634) Tim82 válasza Bujdy81 (#124631) üzenetére


Tim82
nagyúr

VGA probléma szerintem nem biztos, hogy ilyen lenne. zetor2000-hez csatlakozva, szalagkábel, illetve esetleg inverter a valószínűbb.

Ha a 6910p integrált GPU-s (Intel GMA X3100), akkor majdnem teljesen kizárnám a VGA hibát. Ha Radeon X2300 van benne, akkor azért nem, bár az sem az a nagyon melegedős-elhullós GPU.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#124635) WiZARD


WiZARD
addikt

Ilyen egy alapos öngyilkosság.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#124636) npera válasza Samott (#124608) üzenetére


npera
újonc

Úristen, ez jobban néz ki, mint sok sportkocsi. A bújtatott horogkereszt a felniben mókás, de a legjobban a színe tetszik. Mert nem valami agyhalott pasztel szürke, hanem van neki szine.

Ha a hajtáslánc selymesen suhan és nem tök buta a futómű, akkor instant get. Vonóhoroggal, mert az mókás.

(#124637) Tim82 válasza Bujdy81 (#124631) üzenetére


Tim82
nagyúr

Még valami, a VGA problémát kb. ki lehet zárni, ha van lehetőség megnézni a noti D-Sub kimenetére rákötött monitorral is a működést.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#124638) Sipi-


Sipi-
tag

A telefonom most már biztos, hogy mazochista lett. Elindítom a waze-t, nem talál GPS jelet. Megyek vele, állok, nincs GPS jel. Megrázom, megütögetem a telefont és azonnal talál GPS jelet és onnantól el sem veszíti egész út alatt. Ez teljesen jól reprodukálható :DD

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#124639) Jahno válasza Sipi- (#124638) üzenetére


Jahno
őstag

Mint a csöves TV, orosz vagy amerikai technológia, tök mindegy :DD

(#124640) NauTiLUS_HUN válasza WiZARD (#124635) üzenetére


NauTiLUS_HUN
újonc

És a kommentek is jók :)

(#124641) Phülöp


Phülöp
addikt

#könyvajánló

David Guterson - Hó hull a cédrusra

szépen megírt szép történet, nagyon jó karakterekkel

film is készült belőle (1999 - Ethan Hawk)
egyszer majd talán azt is

de akkor már

#filmajánló

Das Boot

kellemes 3 és fél óra volt, megérte minden percét
a könyvet már 2x is olvastam, itt volt az ideje nagy levegőt venni, és lemerülni a srácokkal
külön örülök, hogy ez a film még egy olyan világban készült, ahol a II.világháborús náci tengeralattjárón nem szolgáltak se négerek, se leszbikusok.

/ha már betegen fekszem itthon, legalább jól teljen az idő :)

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#124642) npera válasza Phülöp (#124641) üzenetére


npera
újonc

Majd a remakeben ilyen lesz a kapitány és az első tiszt....

(#124643) Samott válasza npera (#124642) üzenetére


Samott
addikt

Nezd mar Kenan. :)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#124644) eattila válasza Phülöp (#124641) üzenetére


eattila
csendes tag

Jobbulást!

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#124645) Phülöp válasza eattila (#124644) üzenetére


Phülöp
addikt

Köszönöm :)

#falusi blog

Ma végre elkezdett esni a hó, úgyhogy bekapcsoltam a macskamozit.

Utcafront (hálószobaablakból rálátni)
link

Kerti oldal (étkezőből/nappaliból rálátni)
link

És a mozipáholy

link
link

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#124646) eattila válasza Phülöp (#124645) üzenetére


eattila
csendes tag

Itt is kint van már egy hete, de 0 madár. Sajna erre fognak megint héderezni a varjak, és elkergetnek minden kismadarat. :(

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#124647) Sipi- válasza eattila (#124646) üzenetére


Sipi-
tag

Itt szerintem még korai kirakni, majd fagyok után. Mi tavaly egy kis tálat raktunk ki a teraszra egy asztalra rögzítve. Fogyott a mag róla rendesen :)

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#124648) Phülöp válasza eattila (#124646) üzenetére


Phülöp
addikt

esetleg olyan helyre rakni a kaját, ahová a varjak nem férnek?
hátha megunják a héderelést és hazamennek
utána jöhet az apraja tápolni

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#124649) eattila válasza Phülöp (#124648) üzenetére


eattila
csendes tag

Hát, a varjakat nem érdekli a kaja. De panelban lakunk, és a terasz előtti fákon szoktak héderezni a varjak. A többi madár erre se jön.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#124650) eattila válasza Sipi- (#124647) üzenetére


eattila
csendes tag

Szerintem is amúgy ;)

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.