Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#124951) blueboi69 válasza Jahno (#124948) üzenetére


blueboi69
csendes tag

"nem hivatalosan már köpködnek az asztalok környékén megjelent hőmérőkre is"

És hivatalosan ez miért is jó?

(#124952) Sipi- válasza blueboi69 (#124950) üzenetére


Sipi-
tag

Próbáld felhívni mégis az ügyfélszolgálatot valahogy.

Én a vízművekkel szórakozok. Online bejelentettem az óraállást októberben, de 325 helyett 387-es óraállást (387 a gyári szám vége). Csatoltam fényképet is. Pár nap múlva eszembe jutott, hogy valami mintha nem lenne jó, megnéztem, írtam online üzenetet nekik, hogy javítsák 325-re. Egy hét múlva válaszoltak, hogy átírták 325-re az óraállást, semmi gond. De mégis van, mert jött egy 60ezres számla néhány napja, 387 m3-es óraállással számolva természetesen. Megint írtam üzenetet, hogy adjanak új számlát, de erre még nem jött válasz.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#124953) Jahno válasza blueboi69 (#124951) üzenetére


Jahno
őstag

Hivatalosan nem jó, de azért ez már tényleg elég hülyén venné ki magát, ha pecsétes papíron értesítenék a T Nagyérdeműt, hogy hőmérőzgetni tilos. Bár semmi sem lehetetlen, én már a múltban kaptam ilyen felszólítást :DD

(#124954) Grillo válasza Jahno (#124953) üzenetére


Grillo
senior tag

Bármi IS szembejöhet, én majd januártól arra leszek kiváncsi, hogy a lejáró kocsi tartósbérletet sikerült-e tényleg újra kiváltani, mert ja nem, akkor nehéz lesz 35 helyett 10 autóval megoldani mindent országosan.

Én meg vasárnap óta köhögök, de olyan durvásan, teszt negatív, de éjjel már többször aludni sem tudtam. Hívom a dokit, mondta, hogy szopogassak izlandi zúzmót, meg hívjam pénteken majd, hogy mi a helyzet. Táppénz kell-e?
Úgyhogy most szopogatok és köhögök...

(#124955) Phülöp válasza Grillo (#124954) üzenetére


Phülöp
addikt

Nekem hasonló krahács, valami bakteriális kókuszom van, és meleg mézes tea meg szopogatós cukorka nem elég rá. Antibiotikum van most, kezdek is megalakulni.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#124956) Samott válasza Jahno (#124953) üzenetére


Samott
addikt

Vannak egyenlobbek.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#124957) hobizoli válasza Samott (#124956) üzenetére


hobizoli
nagyúr

ott van szájer a közelben? ;] ;]

több drón kell ;P

(#124958) Grillo válasza Phülöp (#124955) üzenetére


Grillo
senior tag

Ja, félek itt is az lesz, de dokihoz nem is lehet csak úgy bemenni, mondta telefonon, hogy bazira be van tellve, pénteken hívjam mindenképp. Mondjuk van még majd 20 nap szabim, csak jó lett volna azt tényleg úgy tölteni, nem itthon köhögve.

(#124959) Grillo válasza Samott (#124956) üzenetére


Grillo
senior tag

Mondjuk azt tegyük hozzá, hogy a parlament sem lehet túl modern gépészeti szempontból. Tehát lehet van olyan terem, ahol 18 fok van, de itt épp több. Az épület közepén van, nincs sok ablak, sok ember ül bent (néha). Nemzeti Múzeumban is az a helyzet, hogy hiába állít mondjuk a földszinten 18 fokot, a padlástérben 25 lesz.

Mondjuk a kedves képviselők már izzadhatnának egyet úgy igazán, ha kell, lejjebb veszem itthon is egy fokkal a termosztátot. :DDD

(#124960) Samott válasza Grillo (#124958) üzenetére


Samott
addikt

Mar bocsanat, de ha beteg vagy ne menj szabira. Home office, vagy betegallomany. Nem erre valo a szabadsag.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#124961) hobizoli válasza Samott (#124960) üzenetére


hobizoli
nagyúr

en irok egy email-t a dokinak es ir ra gyogyot a felhobe, meg siman felvesz B-be
aztan max az igazolasert odamegyek a rendelohoz, amit az asszisztens kiad, be sem kell mennem hozza

Covid ota siman ilyen egyszeruseitett betegácsi van

:DDD

igazabol ha akarnam el tudnek lebecolni 1-2 hetet kulonosebb erolkodes nelkul is ;]

több drón kell ;P

(#124962) Jahno válasza Grillo (#124959) üzenetére


Jahno
őstag

Az elavult, de van egy elképzelésem. Meg éppen elég hs most ott van jó idő, ahol éppen ücsörögnek.

(#124963) Jahno válasza hobizoli (#124957) üzenetére


Jahno
őstag

Az nálunk van az akkuszobában.

(#124964) Phülöp válasza Grillo (#124958) üzenetére


Phülöp
addikt

Doki nélkül nem lehetsz táppénzen? Én 1 hét betegállomány és céges orvosos chat után kértem személyes találkozót, aznap mehettem is, ráadásul itt a faluban. Laborvizsgálat kellett hozzá, hogy kiderüljön, mi a helyzet.
A táppénzhez nem kellett a személyes látogatás a rendelőben, így nem a szabadság fogyott.
Jah, torokból szövetmintavétel nem vicces - én kipróbáltam, nektek már nem kell.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#124965) Sipi-


Sipi-
tag

Uhh, jobbulásokat!

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#124966) npera


npera
újonc

(#124967) vkp válasza hobizoli (#124961) üzenetére


vkp
aktív tag

Ezzel csak az a baj, hogy a vezetői engedélyek egészségi alkalmassága is pont ugyanígy készül, boríték bedob a körzeti rendelő postaládájába, benne a taj szám meg a lóvé, aztán jön felhőbe, hogy vezetésre képes állapotban vagy...

(#124968) hobizoli válasza vkp (#124967) üzenetére


hobizoli
nagyúr

nem, az itt beutalos tema az SZTK-ba, beutalot odaajak ra, aztan mehetsz, EKG, teljes labor, szemeszet stb

ez nem falu...

több drón kell ;P

(#124969) npera


npera
újonc

(#124970) -NoVa- válasza npera (#124969) üzenetére


-NoVa-
őstag

Csodaszép. Nem a túltolt HDR fotón, mozgásban, belsőben, külsőségekben, esszenciájában, ez kell!

[link]

(#124971) Samott válasza npera (#124969) üzenetére


Samott
addikt

Uh, igen a napokban lattam, akartam is linkelni. Csodalatos az egesz. De a laba alig fer el a csokanak aki vezeti. :)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#124972) fatpingvin válasza Samott (#124956) üzenetére


fatpingvin
őstag

ez a sepredék hogy bírja 23 fokban ZAKÓBAN?

23 fokban nekem már egy hosszúujjú pólóban melegemvan...

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#124973) eattila válasza Phülöp (#124964) üzenetére


eattila
csendes tag

En is probaltam. Tudom hogy van jobb moka is.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#124974) Grillo válasza Samott (#124960) üzenetére


Grillo
senior tag

Ez így van, csak ugye a táppénz az nem annyi, mint a fizu, a szabadság meg igen. És ha nem vagyok a saját ellenségem, viszont szabim meg annyi van, hogy jó eséllyel úgysem tudom valójában kivenni, akkor talán logikus mégis a dolog.

(#124975) Phülöp válasza Grillo (#124974) üzenetére


Phülöp
addikt

Táppénz viszont jár hétvégére is.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#124976) Grillo válasza Phülöp (#124964) üzenetére


Grillo
senior tag

Doki fesz fel táppénzre. Nem kell oldamenni, bejelentkezés nélkül nem is lehet. Telefonon megbeszéltük, csak kissé gyengének érzem az izlandi zuzmó szopogatós tabletta kúrát a köhögés mennyiségéhez és minőségéhez így látatlanban.

Mondjuk a kovid teszt legalább negatív.

(#124977) Grillo válasza Phülöp (#124975) üzenetére


Grillo
senior tag

Szerintem itthon ilyen nincs.Vagy legalábbis erről soha nem hallottam. Mondjuk kórházi bentfekvőben lehet.

(#124978) eattila válasza Grillo (#124977) üzenetére


eattila
csendes tag

van tappenz meg betegszabi. Az egyik jar hetvegere is, viszont kevesebb. De nem tudom pontosan.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#124979) zetor2000 válasza npera (#124969) üzenetére


zetor2000
senior tag

#szarolasz :D

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#124980) Grillo válasza eattila (#124978) üzenetére


Grillo
senior tag

Na, ennek eddig így nem is néztem utána. Tehát betegszabin vagyok, a táppénz akkor indul, ha az évi 15 nap lejár, vagy ha pl. a gyerekkel megyek el. És ha jól értem, akkor a táppénz jár a hétévégre is akár, de az csak a fizetés 60 százaléka max.

(#124981) blueboi69 válasza Grillo (#124980) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Na ebben lehet valami, mert a minap elémkerült a dokumentum, amin kerestem, hogy mennyi szabadságom van még hátra és ott szerepelt olyasmi, hogy betegszabadság még 9 nap.
Szóval 9napig lehetek betegszabin 100% fizuért, utána táppénz? Mer az úgy jó tud lenni még, ha ez éves szinten 15 nap....

Még életemben nem vettem ki betegszabit és táppénzem sem voltam sosem. Remélem ez nagyon nagyon sokáig így is marad.

(#124982) hobizoli


hobizoli
nagyúr

Abarth 500E

több drón kell ;P

(#124983) eattila válasza Grillo (#124980) üzenetére


eattila
csendes tag

Pontosan. A gyerekkel gyap van, ami meg 50%.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#124984) eattila válasza blueboi69 (#124981) üzenetére


eattila
csendes tag

9 munkanapig lehetsz betegszabin 70% fizuert.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#124985) Grillo válasza eattila (#124984) üzenetére


Grillo
senior tag

Jaja, nem 100%. Épp ezért is voltam valamennyit rendes szabin, már ha van még.

(#124986) npera válasza Samott (#124971) üzenetére


npera
újonc

Én semmiféle ilyen sportkocsiban nem férek el. Porsche kivétel, Cayman tökéletesen működik. Pedálok, váltó, kormány. Elérek mindent, miközben az ülés majdnem függőleges háttámlával fogja a hátamat. Nem kapok benne zsibbadást, nem nyom semmi él combon vagy térden. Kilátok a szélvédőn át, sőt még oldalra is.

(#124987) npera válasza -NoVa- (#124970) üzenetére


npera
újonc

Ó, ez elmebeteg alaposság. Wub.

(#124988) Grillo válasza blueboi69 (#124981) üzenetére


Grillo
senior tag

100% arra járt (baleseti táppénz), hogy ha melóban, odamenet, hazamenet történt valami olyan veled, ami keresőképtelenné tett. Rádesett a rackszekrény, elütöttek, megvert a főnök. Aztán itt is vannak csökkentő tényezők. De kell hozzá mindenféle jegyzőkönyv, igazolás, kutyafüle.

(#124989) Phülöp válasza Grillo (#124988) üzenetére


Phülöp
addikt

Nekem valami korábbi időszak átlagára fizetnek, mert múlt hétre pl. többet kaptam, mint az alapbérem.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#124990) Phülöp válasza Samott (#124857) üzenetére


Phülöp
addikt

kicsit sajnálom, mert tök jó poén volt

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#124991) Bujdy81


Bujdy81
csendes tag

Na, újabb issue van a T460-al.

A Win7 semmilyen perifériát nem ismer már fel. Tehát nem megy a wifi. Akkor dugok LAN-t. Az sem megy. Akkor átmásolom USB-n a cuccot. USB sem megy. :D

Van valami generic USB driver, ami a Win7-ben benne van és be lehetne aktiválni, vagy nincsen mese, töltsem le a Lenovo oldaláról az összes drivert, vegyem ki az SSD-t és másoljam rá, mint egy pendrivera a cuccot?

(#124992) hobizoli válasza Grillo (#124988) üzenetére


hobizoli
nagyúr

2 hete egyik kollegmra raesett a mosogep
190cm magas meg 125kg

el nem tudom kepzelni hogyan sikerult leserulnie ebben :U

több drón kell ;P

(#124993) Bujdy81


Bujdy81
csendes tag

Na, van, akinek Ádvent előtt jön a Jézuska! :C

[ Szerkesztve ]

(#124994) Bujdy81 válasza hobizoli (#124992) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Milyen magasról? Milyen mosógép? Nekünk egy ilyen volt az első:

Na, ha ez rád esik 3 méter magasról, akkor nem megsérülsz, hanem meghalsz kb! ;)

Én 115 kg körül vagyok, de ez lehet, hogy nehezebb...
De az ilyen modern, felültöltős "apróságok" is megdöbbentően nehezek tudnak lenni...

(#124995) -NoVa- válasza hobizoli (#124992) üzenetére


-NoVa-
őstag

Nincs valami drónos kísérleti házhozszállítós szolgálat arrafelé? Zongorát, mosógépet, ilyesmit ideális lehet úgy vinni.

(#124996) hobizoli válasza Bujdy81 (#124994) üzenetére


hobizoli
nagyúr

mi is ezen "poenkodtunk" hogy talan a falon volt a mosogep, es elengedtek a tiplik?


a 80-s evekben volt az a szovjet Vjatka mosogep, ami olyan reklammal ment, hogy "ez nem jar rakkenrollt"
ja, csak 3 ember vitte be, mert olyan nehez volt, mint a sár

több drón kell ;P

(#124997) zetor2000 válasza Bujdy81 (#124991) üzenetére


zetor2000
senior tag

Az USB kezelés hardver oldalról vagy a chipsetben vagy egy dedikált USB vezérlőben valósul meg. Azaz OS szinten ezen eszközökhöz kell driver. Vagyis a Lenovo oldaláról a chipset drivert és ha van (nem biztos...) külön usb driver, akkor ezeket kéne rájuttatni a masinára, és telepíteni. Viszont...
Az USB kellően régi, hogy natív támogatása van a 2.x felületű interfészeknek, sőt, szerintem már az XP idejében is megvolt ez. Azaz kéz széttár és hümmögés és cöccögés van részemről.
Esetleg egy olyan bios beállítást néznék még meg, hogy "default" értékek vissza, és a merevlemez/sata csatoló körüli szopkódást beállítani, hogy induljon a rendszer. Lehet, valami legacy mód be lett állítva, és csak egér/billentyű megy most...

LAN és Wifi külön-külön drivert igényel. Amennyiben ezek életre keltése is kéne, akkor a Lenovo terméktámogatási oldaláról ezek letölthetőek. Gyanítom, az USB támogatás megoldása után ezek a meghajtók is felmásolhatóak lesznek.

Ha volt olyan állapot, amikor minden működött, lehet, hogy van rendszerhelyreállító pont. Oda vissza kéne térni, és hátha megy úgy. start->helyreállítás Win10 esetén, Win7 nél rendszer helyreállítás van elvben a start->kellékek->rendszereszközök alatt, asszem.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#124998) Samott válasza hobizoli (#124992) üzenetére


Samott
addikt

Jo nagy mosogep.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#124999) Jahno válasza Bujdy81 (#124991) üzenetére


Jahno
őstag

Dugd a másik USBbe, ami nem 3as, bár érdekes lenne ha nem lenne, de bármi előfordulhat. Azért egy alap driver problémát csak le lehet küzdeni. Attól függ kinek mi az egyszerűbb, én USBről bootolva odatolnám az USB/LAN drivert, de persze ki is szedheted az SSD-t, ha lan van akkor meg lenovo update mindent is helyretol. Meg persze Lenovo oldalán rendesen lehet típusra keresni és mindent leszedni.

Én mondjuk most pont fordítva csinálom, gépet telepítek, abból szedem ki a natív drivereket és integrálom a telepítőkbe :-D

(#125000) Jahno válasza zetor2000 (#124997) üzenetére


Jahno
őstag

Szerintem ne bonyolítsd BIOSban sata/merevlemez környékével és rendszer visszaállítással, mert az tegnap volt és az OS megy...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.