Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#124251) npera válasza WiZARD (#124245) üzenetére


npera
újonc

Most komolyan? Pityóka és tojás? :Y

(#124252) npera válasza -NoVa- (#124249) üzenetére


npera
újonc

Ó, ez álomszép.

(#124253) -NoVa- válasza WiZARD (#124231) üzenetére


-NoVa-
őstag

Amíg tizenmilliós ráfizetésből és egy kategória visszalépésből tudnám a Volvo-t elektromosra cserélni, addig nem kérdés, hogy melyik a drága.
500 lovas benzines SUV-ot meg nem veszek. Eladó Subarut valaki? :P

(#124254) eattila válasza WiZARD (#124245) üzenetére


eattila
csendes tag

Szóval akkor nem lesz se tojás, se krumpli. Mert most az ársoppos termékeket alig lehet kapni.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#124255) WiZARD válasza npera (#124247) üzenetére


WiZARD
addikt

Én eléggé EV párti vagyok, talán már nem is lesz többé más autóm.

De egy random, nem ezzel foglalkozó átlag usernek be kell látni hogy nehézkes és bonyolult, főleg itthon.
Elmagyarázni a különböző töltőket. Melyiknél hogy kell fizetni, melyiknél mennyivel tud tölteni és ez mennyibe kerül. Mert a ráírt teljesítmény semmit se jelent. A percdíjakat nehéz átszámolni. Mennyire kell az akkut melegíteni, hogy tényleg gyorsan tudjon tölteni, stb.
Talán egyedül a Tesla+SUC ami tényleg kellően egyszerű és hülyebiztos.

Máshol merült fel hogy valaki Szegeden venne sokpénzből prémium villanyautót. Erre csak azt tudtam mondani, hogy hiába menő a bmw/audi/merci, csak magát szivatná vele. Egyedül Tesla SUC van a környéken, meg néhány "50kW villámtöltő", ami nyilván soha az életben nem fog 50 kW-tal tölteni. 40-45 kW körül meg nem épp villám feeling egy 80-100 kWh akku töltése.
Persze lehet tud tölteni otthon, akkor szinte mind1, kivéve azt a kevés alkalmat amikor úgy jön ki hogy épp sietne és tölteni is kell.

Mostanában ha úgy alakul beugrok a SUC-re (útbaesik), mégiscsak ingyen van.
10-15 perc alatt értelmezhető mennyiségű energiát (20-30 kWh) tudok tölteni.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#124256) eattila válasza -NoVa- (#124249) üzenetére


eattila
csendes tag

Mezőkövesden jártam 1-2 hete sötétedés után. Km-ekről látszott, hogy meccs van, mert kb 2 várossal arrébb is lehetett látni, hogy arra valami k_rva fényes dolog van...

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#124257) Grillo válasza eattila (#124254) üzenetére


Grillo
senior tag

Lesz, csak abban az órában, amikor meghozza a kamion. Aztán 2-3 napig kiraknak pár adagot, mert mindig kell lennia, de attól neked még nem jut.
Tegnap Lidlben épp volt 2,8as tartós tej. Ugye max. 6ot vehetsz egyszerre.
Gondoltam veszek 3-4-et, mert az irodába a kávéhoz épp ideális, de alig fértem oda, családok szakadtak több részre, hogy mindenki tudjon 6ot venni.

Mondjuk a krumplit még csak-csak letárolod otthon, ha van egy hűvösebb helyiség, pince, kamra, de a tojás szopó.
2 hete beszéltek erről Millásreggeliben, hogy aki meg akar élni termelőként, az egyértelmű, hogy nem a haza piacra fogja eladni, hiszen azért még adott a szabad piacos lehetőség EUn belül. Levezette a pacák, hogy pl. a sajt is azért drágult annyit (ezért is), mert a 2,8-as tejen van a sapka, eddig az 1,5ös fogyott jobban, de most az drágább. Emiatt kevesebb tejzsír marad sajtkészítéshez, azt külföldről kell pótolni, és így tovább.

(#124258) eattila válasza Grillo (#124257) üzenetére


eattila
csendes tag

Tudom. Én is volt, hogy hetekig nem tudtam 2.8-as tartós tejet venni. Mert nem volt kirakva. Aztán Aldiban csókosnak adtak raktárról, kartonnal. Én meg nem vehettem 2-3-at, ami elég 2-3 hétre, mert a gyerek reggel kakaót iszik. Vagy hogy nem találtunk cukrot, 1 hónapig. (1 kg kellett tartalékba, mert az év elejiből elfogyott a fele már).

Ugyan ez lesz a tojással, krumplival is. Agyrém. Komolyan.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#124259) Jahno válasza npera (#124247) üzenetére


Jahno
őstag

"Jár vidéken olyan helyeken, "

Jelentem az elmúlt pár évhez képest annyit változott a helyzet, hogy anyámék környékén már akad töltő. Előtte 50 kilométerre volt, szóval lefelé útközben ha megállok töltikézni, akkor az 100 kilométer következő lehetőségnek, de innen már nem megyünk Csáfordjánosfára tőzikét lesni vagy strandra az biztos.... Esetleg valamelyik helyi arctól kunyerálok villanyt, az is milyen más? Ezt írtam régebben, hogy háznál nem megoldott a töltés, pedig tanyán még az 50 méteres narancssárga elosztót is ki lehet húzni a ház elé, de csak a baj lenne mindenből is.

Most már helyben van kettő töltő, így oda csak két alkalmazással kell felkészülnöm. Egyszer ezt is megszámolom, hogy mit kellene telepíteni és karbantartani a telefonon. DriveEON, Mobiliti, Tea, Lidl.... Aztán jönnek a varázslatok, mikor ingyenes, de be kell menni valahova kupont kuncsorogni és nyilván nyitvatartási időben meg pont elfogyott, most nem tudjuk, csak nyitvatartási időben műxik és úgy járok, mint Zircen az autómosós próbálkozásomnal :DD Térképnek Plugshare/Chargemap van még valami? Még akkor is, ha általában a ház meg 1-2 pont környéki töltőt használnék. Mert néha kimennék a Tátrába is :-D

Lehet megkérdezem ADV EV-t, hogy hány chipkártyája van, amivel csak vidéken bóklászik. Lehet szép kerek szám lesz?

De persze átállható fejben, hát hógyne.

(#124260) npera válasza WiZARD (#124255) üzenetére


npera
újonc

Innen 16,5 km a SC Kungälv város mellett. Itt egy régi videó róla. Azóta már ki lett bővítve több beállóra. Ha bringás edzőkörön megyek, akkor a rövidebb kör esetén itt húzok el mellette.

Az átlag valóban nem is érti, hogy miként "kell" tölteni. A különféle szolgáltatók pedig nem teszik könnyebbé. A különféle oszlopok SW-inkompatibilitási hibái, a random meghibásodások és üzemhibák különösen idegesítőek tudnak lenni.

Ha kiadsz egy prémium kocsira sok-sok pénzt, akkor az alábbiak nem mókásak:

- oszlop halott, te meg alacsony SoC-n állsz mellette
- oszlop ledobálja a töltést pár másodperc után
- oszlop ledobja a töltést rögtön miután elmentél onnan
- oszlop zárja a kábelt és úgy döglik be (nem mész sehova)
- már van 17 RFI-tagod, meg applikációd, de még mindig kell regisztrálj egy sokadik appra, ami iszonyatosan lassú, instabil és a UI totál debil. Tesla Björn asszem Tupperware edényben tartotta a sok RFI-tagot és kártyát, valamint külön mobilt tartott a sok hülye appra a töltéshez.

Sajnos azt kell mondjam, hogy a legtöbb oszlop gyártó totál kapitulált a normális UI tekintetében. Vannak olyan kocsi és oszlop kombinációk, hogy simán belekerülsz egy timeout loopba, amikor az oszlop feladja mielőtt a kocsi elkezdené a handshake-et vagy mire megpróbálod újra addigra elkezdi lecsukni a motoros töltőcsatlakozó fedelet (ááááá!!!!) és kezdheted újra, de közben az oszlop is feladja és így tovább.

A legtöbb oszlop kezelői felülete agyhalott pocsék. Nulla intuíció, programozó logika (nem emberi) és segghülye rutinok, hogy bármit meg tudja rajta csinálni. Tesla "csak bedugom és működik" megoldása példás.

(#124261) npera válasza eattila (#124258) üzenetére


npera
újonc

Ezt olvasni is szomorú :(

Kábé jegyrendszer és okosba-gyorsba keveréke felülről vezérelve. Ha nem vigyázunk lesz 5-éves terv is nemsokára... :W

(#124262) WiZARD válasza npera (#124260) üzenetére


WiZARD
addikt

Most már be kell valljam, azért költöztem ebbe a faluba, mert itt van SUC :DDD

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#124263) Samott válasza WiZARD (#124245) üzenetére


Samott
addikt

Elmebetegek. Tejjel is csak azt ertek el hogy nincs tej a boltban. Lenne a 200 forintos arsapkas meg az 500+ forintos tobbi. Mikozben ha nem bohockodnanak akkor 300-350 forint lenne normalisan az ara.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#124264) WiZARD


WiZARD
addikt

Kávézó áramát eddig a bérbeadó számlázta tovább a cégemnek. A bérbeadónak több ingatlana van, ezért ő nem kaphatna "rezsicsökkentett" áron áramot, amit amúgy kisvállalkozások simán kapnak.
Sebaj, majd akkor átiratjuk a villanyórát a cégemre.
Hát ma reggel MVM-nél közölték hogy akinek (cég) nem volt 2022 július x előtt szerződése az már nem szerződhet egyetemes szolgáltatásra, csak a versenypiacira (~200 ft/kWh).

Lassan érdemes lesz bedőlt céget venni, csak azért hogy lehessen olcsósított gázt/áramot kapni :W

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#124265) npera válasza WiZARD (#124262) üzenetére


npera
újonc

Asszony nézegetett házakat, amik Kungälv közelében vannak, de a gyerekek és a közlekedés miatt egyelőre maradunk itt a kis "faluban" az erdő szélén.

Ha elhaladsz a város mellett, akkor teljesen jó helyen van a SC, mivel be sem kell hajtsál a városba, csak megállsz, töltesz 20 percet és mész tovább akár északra, vagy délre. Az E6-os autópálya megy Malmö és Oslo irányába innen.

(#124266) npera válasza WiZARD (#124264) üzenetére


npera
újonc

Fehéredik a gazdaság, jól értem? :Y

(#124267) Samott válasza npera (#124250) üzenetére


Samott
addikt

Pedig ott mar nem a komcsik vannak, ez mar a szep uj vilag a nacikkal megtamogatva, nem? Jobbkozep kormany van az SD-vel, ha jol emlekszem.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#124268) Samott válasza Grillo (#124257) üzenetére


Samott
addikt

Es igy lesz a magyar sajt dragabb mint a francia.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#124269) -NoVa- válasza Samott (#124268) üzenetére


-NoVa-
őstag

Majd beveszik az alkotmányba, hogy a Magyar sajt jobb, mint a csigazabálóké.

(#124270) Phülöp válasza npera (#124265) üzenetére


Phülöp
addikt

Én egyszer voltam Malmöben. Onnan nagyjából minden északra van Svédországban, höger?

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#124271) Jahno válasza WiZARD (#124264) üzenetére


Jahno
őstag

Régen is vettek ilyesmiért céget, ha mást nem azért, mert X éves és az már jól mutat.

Nekem most a németek is emeltek az elektromosság miatt, aztán 3 éve nem volt emelés, valójában az Euró miatt mégis többet fizetek. Majd havi záráskor kiderül, hogy mi lett a végösszeg.

(#124272) qnadam válasza Jahno (#124244) üzenetére


qnadam
veterán

nyilván nem ugyanaz a mérték, de a motiváció hasonló.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#124273) npera válasza Samott (#124267) üzenetére


npera
újonc

Itt eléggé szoftos még az extrém is, szóval marginálisan jobbra tolt maszlag az egész. És be van betonozva mindenhova a sok zöld-vörös aktivista, szóval túl sok változásra nem számítok. Ráadásul Göteborg városa pont most megy a jobb-közép vezetőségből vissza a szoci-zöld-vörös masszába. Jó móka lesz ez.....

Az SD gyakorlatilag szépen csendben üldögél csak, a Moderátok nevű "konzervatív" párt a vezető faktor most, a melléjük csapódott törmelékkel (kereszténydemokraták, liberálisok). Teljesen agyhalott maszlag ez is jelenleg....

(#124274) npera válasza Phülöp (#124270) üzenetére


npera
újonc

Japp. Malmö egy érdekes hely.

(#124275) Bujdy81 válasza blueboi69 (#124228) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Azért az akkugyártás sem a zöld technológia csúcsa! És még mindig nem tudunk olyan megfejtésről, hogy a százezerszám tönkrement akkukat hogyan lehet reciklikálni...

(#124276) eattila válasza npera (#124261) üzenetére


eattila
csendes tag

És mindez a tudjukki miatt.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#124277) Bujdy81 válasza blueboi69 (#124233) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Miközben a CO2 elnyelés/O2 termelés nagy részét NEM az esőerdők csinálják, hanem a tengerek, aminek a túlhalászása/műanyag mentesítése nem annyira prioritás... ;)

(#124278) Jahno válasza Bujdy81 (#124275) üzenetére


Jahno
őstag

Az mondjuk kevésbé kerül pénzbe, mint szélmalmok újrahasznosítása, valós igény, működik, de még 100ezer számra nincs felkészülve a felvevőpiac.

(#124279) Bujdy81 válasza Grillo (#124257) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Tojást is le lehet tárolni, régen is volt ennek módszere.

Nagyanyámtól tanultam, akinek sokszor csak tavasztól őszig volt baromfi, hogy búzába kell tenni a tojást és be egy hűvös, nem fagyos helyiségbe. Tavaszig a tojás kifogy, utána a búza mehet az állatok elé. :)

(#124280) qnadam válasza WiZARD (#124264) üzenetére


qnadam
veterán

ha ezt tudom, nem számolom fel a cégemet, hanem a nevére íratok egy villanyórát, és úgy adom el

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#124281) fatpingvin válasza Bujdy81 (#124279) üzenetére


fatpingvin
őstag

ugyanitt kíváncsi vagyok mennyien tudják hogy a tojás eredeti tartósítási módszere a 8 tojásos száraztészta készítése volt. nem a tésztaételek gasztronómiai értéke vezérelte ám ezeket a technikákat..

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#124282) Jahno válasza Bujdy81 (#124279) üzenetére


Jahno
őstag

És biztos működött, vagy csak legenda? Mert a hűtőben is megromlik, bár egyes kultúrák alapján lehet tavasszal 100 napos tojással esszük majd a Suströmminget.

Igaz felénk télen is volt baromfi meg tojás.

(#124283) qnadam válasza Jahno (#124282) üzenetére


qnadam
veterán

a száznapos tojás azért még igényel némi ráhatást, hogy finom is legyen.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#124284) Phülöp válasza fatpingvin (#124281) üzenetére


Phülöp
addikt

Gyerekkoromban erős dilemma volt, hogy mitől olcsóbb egy zacskó nyolctojásos tészta, mint 8 tojás, pedig abban még egyéb dolgok is vannak + meló + csomagolás.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#124285) Phülöp válasza Jahno (#124282) üzenetére


Phülöp
addikt

Meg itt a balut is.

/15 peso kb. 0.3 euró volt akkoriban, amikor én arra.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#124286) Jahno válasza Phülöp (#124284) üzenetére


Jahno
őstag

Hasonlókon én is (meló + csomagolásig nem jutottam el, csak az ár/méret kombóig), de hamar megfejtettem, hogy kilóra mérik benne a tojást.

Meg Alajos bácsi megégette a kiscsibéket a keltetőben és ott is néztek rám, mint valami ufóra, mikor bekérdeztem, hogy miért ilyen buta annak a gépnek a vezérlése :DD

(#124287) fatpingvin válasza Phülöp (#124284) üzenetére


fatpingvin
őstag

én arra tudok gondolni, hogy azért mert a nyers tojás frissen történő forgalmazása illetve a minőség megőrzése, valamint a veszteség kompenzálása az plusz költség.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#124288) Bujdy81 válasza Phülöp (#124284) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

És rájöttetek arra, hogy a nyolc tojásos tésztában egy kg liszthez megy 8 tojás, az eredmény kb. 1,5 kg tészta, aminek kb. harmada kerül a zacskóba (ami praktikusan 500 grammos)? ;)

(#124289) Bujdy81 válasza Jahno (#124282) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Hogy nagyanyámnak működött-e azt nem tudom, mert nem voltam ott.

Hogy nekünk kb. 1994 környékén működött, az biztos, mert ettem én is több hónapos, búzából kivett tojást. Alapvetően vizet veszít, nagyobb lesz a "buborék" a főtt tojásnál a héj alatt.

(#124290) fatpingvin válasza Bujdy81 (#124288) üzenetére


fatpingvin
őstag

ja igen, ez meg a másik :D majd elfelejtettem... ugye hogy hány tojásos az azt jelenti hogy egy kiló liszthez hány tojás megy.

amúgy hazudtam, a 8 tojásos száraztészta az már jellemzőbb a csomagoltra. aki evett már ilyen 10-12 vagy még több tojásos tésztát az tudja mi a különbség. ezekben a liszt lényegében tényleg csak azért van hogy valami megkösse és kiszáríthatóvá tegye az egészet.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#124291) Phülöp válasza Bujdy81 (#124288) üzenetére


Phülöp
addikt

Jaja, anyám elmondta, hogy nem úgy van a matek, ahogy én számolom.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#124292) Samott válasza Bujdy81 (#124288) üzenetére


Samott
addikt

A kiloban nem vagyok biztos, mi ugy csinaljuk amennyi lisztet felvesz. A negy tojasoshoz meg gondolom adnak vizet is.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#124293) Sipi- válasza Jahno (#124175) üzenetére


Sipi-
tag

Kréta ügy eszkalálódik

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#124294) Phülöp


Phülöp
addikt

#drágaszágaink

Amikor próbálsz túlzásba esni, és sikerül:

DIY MOGAMI 3104 bicable (L:2m, D:16mm)

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#124295) Jahno válasza Sipi- (#124293) üzenetére


Jahno
őstag

Ja, hát ez többféle szempontból agyrém, már akkor látszódott, no de ennyire?

Igazából csak egy átlagos projektvezető, de az, hogy semmi jogosultsági különbség és a sima kopasz júzere ilyen mélyen nyúlkálhat olyan dolgokban, amihez amúgy semmi köze, az erős. Mi ugye fejlesztőkkel szoktunk ilyenek miatt küzdeni, néha az élet igazol is.

Idebent néha szoktuk dumálni, hogy sok csaló levelet kiszúrni nem bonyolult, van ezer+1 kötelező és fakultatív oktatás, mégis nagyobb cégek is simán rámennek ilyen nyomasztó dolgokra, vagy éppen összevissza utalnak egy kamu felszólító levél alapján, mi meg nem értjük. És néha kérdés, hogy aki ezt benézi azt számítógép elé szabadna-e engedni főleg ilyen felelősségteljes körben és jogosultságokkal? Meg hol voltak az olyan auditok, amikkel mi szopolunk? Vagy csak a belső szabályok, megoldások?

Persze sajtó és sok mindent nem tudok, de erős az egész, néha ezekből is látszik, hogy nekünk sok hasonló dolog egyértelmű lenne, de az egész világ baromi gyenge lábakon áll.

Előző cégnél is ugye 3 szintű jogosultság a júzernek, de voltak olyan rendszerek amihez két ember kellett. Most a minősített vackomnak éppen tegnap raktam fel a frissítéseket, amit még én gazdaként is alig bírok konfigurálni, aztán fejtse meg, próbálja feltörni, adat onnan elég nehezen megy kifelé.

Ezt a linket meg el kell rakni, aztán okulni belőle, ha már a Sunburst/FireEye az országon kívüli és régen volt. Aztán ha mutogatod, akkor úgyis azt fogja mondani a júzer, hogy Ő nem ilyen. Pedig de.

(#124296) -NoVa- válasza Phülöp (#124294) üzenetére


-NoVa-
őstag

Szép darab. Én most a másik végéről merítettem a lyukas Sony mellé egy ANC-s izolálósat is, a Subarut sikeresen némítja. Gyerekhez, zongorához rá kell segíteni zenével is, de olcsón mérték épp, kompromisszumos jóféle:

(#124297) npera válasza Phülöp (#124294) üzenetére


npera
újonc

Hegeszteni vagy hangszóróhoz?

(#124298) Phülöp válasza npera (#124297) üzenetére


Phülöp
addikt

hangfalhoz lesz
még van hátra kettő (L+C+R)
meló után egyet megcsinálni pont elég

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#124299) Phülöp válasza -NoVa- (#124296) üzenetére


Phülöp
addikt

Lassan több fülhallgatód lesz, mint fogad :D

én leragadtam a Lypertek Tevi-nél, KLIM szivaccsal
erre rá egy Peltor fülvédő, és világbéke
vagy csak simán a Sennheiser Momentum 3, ha olyanom van.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#124300) npera


npera
újonc

Nova, konfiguráltam EX90-est. 17945 SEK / hó az "előfizetés". A teljes ára misi felett van opciók előtt. 16-18 hónap szállítási határidő :Y

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.