Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-01 09:57:43

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#92201) Yeti77


Yeti77
tag

Sziasztok.

Van egy LG l65-ös telefonom.Majdnem 1 éves.Olyan jelenséget csinál ma reggeltől,hogy használat közben kiírja hogy a com.android.systemui leállt.Leokézom,és akkor bejön a képernyővédő.Utána tudom használni,de megint kiírja egy idő után.Újraindítottam,de ugyanaz a jelenség.Vírusirtó nem jelez vírust.
Új programot nem raktam fel most.
Mi a teendő ilyenkor?

Köszi előre is a segítséget.

(#92202) air válasza Juditta_56 (#92193) üzenetére


air
nagyúr

Ez az alkalmazás már 2013-ban sem volt elérhető a Play-en.
Ahhoz képest roppant hasznos, hogy ajánlod.
Az OTP-nél viszont már létezik a QR-kódos aláírás. Kicsit kényelmesebb, jobb, gyorsabb, mint SMS-sel vacakolni. :P

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#92203) Mikemend válasza bexinho23 (#92197) üzenetére


Mikemend
senior tag

A legjobb az IP Webcam, aminek érdemes a fizetős, Pro verzióját is megvenni. A telefonod webkameraként lövi át a képet, akár webböngészőre is. :)

[ Szerkesztve ]

(#92204) Juditta_56 válasza air (#92202) üzenetére


Juditta_56
aktív tag

Én csak szerettem volna megosztani az örömömet azokkal, akik régen használták ezt, és szerették. Az, hogy nem található már meg a Playen, ott szerepel az utolsó mondatban, és a linkelt keresésben is. Gondoltam, elfér ez a hozzászólás itt, akit nem érint, az legfeljebb egy felesleges információval "gazdagabb" lesz.
De, ha úgy gondolod, töröld ki! :U

"You may say that I'm a dreamer But I'm not the only one"

(#92205) #61600768 válasza Juditta_56 (#92193) üzenetére


#61600768
törölt tag

(#92206) bexinho23 válasza Mikemend (#92203) üzenetére


bexinho23
őstag

Akkor félreérthetően fogalmaztam :) ... azt szeretném, hogy a telefonon lévő képeket, videókat a PC-n tudjam visszanézni "real-time". A PC ki van kötve nagy tévére.

(#92207) Probert75 válasza bexinho23 (#92206) üzenetére


Probert75
addikt

Miért nem egyből TV-re tolod a telefonról a képeket. Nekem Panasonic tv-hez van Play-es progi és wifin keresztül rá tudom küldeni a tv-re. Igaz az én tv-m "okos tv".

(#92208) #79335424 válasza Probert75 (#92207) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ezt a remek ötletedet kifejtenéd? Van egy HDMI bemenetes TV -m. Hogyan tovább? Ugye nem úgy kezdődik a project, hogy vegyek egy smart TV -t!

[ Szerkesztve ]

(#92209) Probert75 válasza #79335424 (#92208) üzenetére


Probert75
addikt

Oda is írtam, hogy nekem okos a tv-m. Így nincs mit tovább fejtegetnem, ha neked nem az.

(#92210) Mr Dini válasza #79335424 (#92208) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Nem. Az első lépés: vegyél egy chromecastot! ;]

De hogy on is legyek...

@bexinho23

A mirrorop tud ilyet. (Igaz, h fizetős/trial, de szerintem megéri az árát!)

[ Szerkesztve ]

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#92211) bexinho23 válasza Probert75 (#92207) üzenetére


bexinho23
őstag

Nem okos tv-m van, direkt nem vettem smart-ot. Viszont Chromeacast 2-n gondoldokom, de mivel hamarosan NAS-ra ruházok be, így értelmetlen lépés lenne a részemről. Ezért akarok átmeneti megoldásként MOBIL->TV tükrözést. A laptop úgy is hosszú HDMI-vel kényelmesen kiköthető TV-re.

(#92209) Probert75

Köszi, megnézem. Az áruházat már átböngésztem ilyen app után kutatva, de elég alacsony pontszámúakat találtam. Ezért gondoltam, hogy rákérdezek itt, hátha valaki használ is egyet a sok közül.

(#92212) Probert75 válasza bexinho23 (#92211) üzenetére


Probert75
addikt

Mint említettem, sajnos az általam javasolt megoldás, csak okos tv-vel megy.

(#92213) #79335424 válasza Mr Dini (#92210) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ez viszont tényleg nagyon érdekelne! Androidos eszközök között ismerem és nagyon jó, de nincs PC -m, amin tesztelhetném. Jövő hét végén viszont autókiállítás és live kameraképet kéne streamelnem telóról, lanon lógó, Wines laptopra, ami továbbítaná egy kivetítőre. Eddig ezt a Securet Spy Cam -mel csináltam, de a Mirror OP sztem jobb képminőséget, nagyobb fps -t tudna. Van valakinek ilyen tapasztalata?

(#92214) Mr Dini válasza #79335424 (#92213) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Én annó az S4-emen megvettem és nagyon szerettem. Volt, amikor filmet néztem rajta. :D (mikor még nem volt nasom, a mobilra szedtem le a fimeket) És nem is késett a dolog, illetve teljesen visszaadta a minőséget! Egyetlen hátránya, h nagyon szívja az akksit...

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#92215) #79335424 válasza Mr Dini (#92214) üzenetére


#79335424
törölt tag

Én Androidos miniPC -vel teszteltem és azzal is tök jól működött. A teló kamerájának live nézőképe is teljesen használható minőségben ment át. De, azt nem tudom, hogy PC -re is ugyanilyen lenne -e az átvitel. De, mielőtt rábólintok, hogy én ezt össze tudom hozni, jó lenne legalább hallanom olyanról, akinek a rokona már beszélt olyannal, aki csinált live nézőkép átvitelt PC -re. :)

(#92216) Juditta_56 válasza #61600768 (#92205) üzenetére


Juditta_56
aktív tag

:C :R

"You may say that I'm a dreamer But I'm not the only one"

(#92217) DS39


DS39
nagyúr

google play weboldalon van mód arra hogy régi eszközöket törölni lehessen?
azt be tudtam állítani, hogy nem mutassa, ha a telepítésre kattintok, de törlést nem találtam.

(#92218) mazsi70 válasza DS39 (#92217) üzenetére


mazsi70
senior tag

Szerintem nem lehet .Már én is próbáltam .

[ Szerkesztve ]

Nyilván akinek a szenzorméret a fontos, az fullframet vesz. (igazából az apsc létét nem tudom értelmezni)

(#92219) tonyrulez válasza DS39 (#92217) üzenetére


tonyrulez
őstag

Én is próbáltam BlueStacks virtuális eszközét törölni nulla sikerrel, szerintem sehogy sem lehet.

4 8 15 16 23 42

(#92220) Dikri válasza Tesztelo.hu (#92184) üzenetére


Dikri
tag

Nem világos amit számomra írsz.

Az android eszközön be kellene állítani valami megosztást, de ehhez tudtommal kell valamilyen app.
De ha tévednék segíts ki hogy létezik-e rendszergazdai vagy bármilyen default megosztás, ami elérhető. Pl mint windowson a rendszergazdai c$.

Ezt kellene megtalálni windowsbol. Lehetőség szerint total commanderből.

Amit leírtál, az nálam nem működik.
Ami érdekes lehet, hogy egy WinXP-ből keresnék és egy 5.1.1 androidos rendszerre.
Természetesen pinggel látom az eszközt.
Lehet az is megoldás lenne ha windows alá tennék valami programot, amivel nem windows hálozatos eszközt is megtalálnék. De alapból nekem nem akar összejönni. A samba droid azt csinálja, hogy látatová teszi windows hálozatba az androidos eszközt. De ott gyökérnek nem a tényleges gyökérmappát jelöli meg. Ezért hiába állítom be total commanderbe amit írtál, nem megy lejebb könyvtárszintben, hanem kiugrik a megosztás nevére. És így az androidban felmountolt meghajtókat sem látom, se a gyökeret.
Az android rootolt, és egy tv boxról beszélünk, ami LAN-on van egy rooterre kötve Csatlakozik hozzá HDD és SD kártya is.

(#92221) Dikri válasza Dikri (#92220) üzenetére


Dikri
tag

Közben sikerült ingyenes megoldást találni.
Egy beéplülő modult kell total commanderbe telepíteni windowson.
ADB a neve és innen letölthető: [link]
A hálozatoknál innentől lesz ADB pont meg kell adni az eszköz IP címét, és voálá :)

(#92222) njnl


njnl
aktív tag

A jelszókezelők között szándékosan nem szerepel a 1Password ? Én ezt használom, de érdekelne mi a probléma vele?

Cs.A K. [SX-Z] [H7] [H8] [H-P30P] [I13P] [H-M5P]

(#92223) Fall-N válasza tybsen (#92181) üzenetére


Fall-N
veterán

Én is jártam már így nem is egyszer. Megszűnt például a material kinézetű XDA app nyom nélkül. (Valaki még anno ajánlotta is ezt és jó kis progi volt.) Sehol sem lehet találni, se az összes alkalmazás között sem a vásárlások közt a Google Play 'Saját fiók' menüben.
De így volt a Wallhvn app is, azt is megvettem csak valaki leszedette az NSFW hátterek miatt.

[ Szerkesztve ]

(#92224) intensa_man


intensa_man
tag

Sziasztok!
Fallout Shelter játékot kezdtem ma el. Egyre fogy a kaja, és a víz. 13 ember van a menedékben, de olyan, mintha pihenni akarnának. Kevés energiára panaszkodnak, meg táppénzre akarnak menni... :D
Nem tudjátok hova kell küldenem őket, hogy egy kicsit feltöltődjenek?

(#92225) zhata válasza Dikri (#92182) üzenetére


zhata
senior tag

FTP Server (Pro).

(#92226) Fall-N válasza intensa_man (#92224) üzenetére


Fall-N
veterán

Ezt a kérdést ITT tedd fel. Van rá külön topik.

[ Szerkesztve ]

(#92227) intensa_man válasza Fall-N (#92226) üzenetére


intensa_man
tag

Köszönöm!

(#92228) tybsen válasza Fall-N (#92223) üzenetére


tybsen
addikt

:R köszi a reakciót. Az egyetlen problémám amúgy, hogy az alkalmazás elvileg minden nap ellenőrzi hogy érvényes-e a licensz. A legutóbbi ellenőrzéstől számítva 30 napig használható internet nélkül. Fogalmam sincs, hogy ez hogy van hogy most, hogy nincs már a play storeban és így mi van a licensz ellenőrzéssel. Sajnos az alkalmazásban nincs olyan menüpont ahol látszódna, hogy érvényes-e a licensz.

Ma azt fogom csinálni, hogy az összes adatot exportálom.

Egyelőre sajnos nem sikerült másik olyan alkalmazás találni ami csak megközelítené az anmoney minőségét és még fejlesztenék is (cash droid hasonló, de nagyon elavult UI és azt sem fejlesztik már). :(

Bárcsak értenék az Android programozáshoz annyira jó kis alkalmazást tudnék csinálni! :DDD

(#92229) Linh Cinder


Linh Cinder
csendes tag

Sziasztok!

Kérlek, válaszoljatok a kérdésemre, a héten vásárolt Googee X5 Pro az első okostelóm és a Linuxban sem vagyok járatos.

A telefon Wi-Fi-je tud hotspot üzemmódban dolgozni. Ekkor lehetséges a kapcsolat a telefon és egy PC között, ha egyébként ott nincs Wi-Fi? Tehát pl. a telefonról tudom távirányítani a https://play.google.com/store/apps/details?id=com.cav.foobar2000controllerpro alkalmazással a PC-n futó Foobar2000-et?

[ Szerkesztve ]

(#92230) kkdesign


kkdesign
senior tag

Sziasztok, nem tudom kell e rá alkalmazás, vagy root jog kellene-e de a következő lenne a kérdésem.

Adott egy Asus me 176cx tablet, alapjáraton egész gyors. és egész jó is, szeretem is. De 2 hetente rottyon van rajta a droid. Eddig az összes droidom ilyen volt... Kezdek kiábrándulni. (chh kezdek ... :D )

Mostanában azt játsza, hogy gondol egyet és ujraindul.

Valami olyasmi lehetőséget vagy programot keresek, amivel valami eseménynapló szerű logot előhúzhatok a tabletből, amiben emberi kódolatlan betűkkel feketén fehéren le van írva, hogy szevasz mónika ezért indultam újra. és ha kövire megnézem akkor megint kiírja hogy most meg ezért indultam újra....

Létezik ilyen eseménynapló a droidon? hülye kérdés mert gondolom igen létezik, de hogy hozhatom elő?

(ui: nem játszom a tableten, olvasok rajta meg social media appok, a törölhető sallang appok törölve. De semmi "vírus" app nem került rá.)

[ Szerkesztve ]

(#92231) aprokaroka87 válasza kkdesign (#92230) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

beírod a playbe hogy logcat és ott lesz app,viszont esetedben ezt úgy kellene hogy újraindulás után is ott maradjon a régi log bejegyzések

viszont emberi nyelvre ne számits :)

ja és root jobb lesz neked

(#92232) szimi57 válasza #79335424 (#92213) üzenetére


szimi57
őstag

Ez esetleg?

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#92233) _Dumber_


_Dumber_
őstag

Sziasztok!
Hangouts témában tud valaki segíteni?
Jól látom, hogy a következő problémára nincs megoldás? :

Adott egy névjegyzék a telefonomon. (teljes szinkronban a google felhővel).
Szerepel benne a párom mint " Kedvesem" névvel, telefonszámmal és e-mail címmel együtt. HA hangoutszon írok neki egy üzenetet, és kikeresem a hangouts címlistában, akkor ott "Kedvesem" néven megtalálom.. Küldök neki egy üzenetet, és ezután már "Dr. Kovács Luca" néven szerepel (amivel Ő a google nevét használja). Nekem ez így nem OK.

Szeretném mindazokat, akiket én valahogy felveszek a névjegyzékembe, akkor azt úgy is lássam az összes google alkalmazásban (nyilván aki nincs benne a névjegyemben az az egyén által megadott google névvel jelenjen meg egészen addig míg én nem akarom megváltoztatni).
A Skype így működik.. ez miért nem????

(A nevek csak kitaláltak.. bárkivel egyezése, csak a véletlen műve)

[ Szerkesztve ]

(#92234) #79335424 válasza Linh Cinder (#92229) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nem nagyon értem, hogy mit szeretnél. A Foobar -hoz létezik több Androidos távirányító kliens. A teló képes olyan Wifi hálózatot létrehozni, amire egy PC képes rákapcsolódni. Ehhez nem szükséges helyi Wifi háló, de a PC -nek Wifi képesnek kell lennie. Elvileg megoldható Lanon keresztül is úgy, hogy a teló mobilneten kommunikál a PC -vel, de sztem ez a módszer nem lenne hatékony.

Aprokaroka87:
Ezt próbáltad, vagy megint beblöffölted? Alapértelmezetten a logot realtime tudod nézni. Mi rögzíti a logot egy rendszerösszeomlásnál, hogy később visszanézhesd? Honnan tudja a logcat alkalmazás, hogy melyik pillanat logját kell mentse? Mi futtatja a logmentést, ha a logoló alkalmazást futtató oprendszer összeomlik?

Szimi57:
Köszi! A leírás ígéretesnek tűnik. De, mint írtam, nincs módom kipróbálni. A kivetítőt és a hozzá kapcsolódó, PC -s technikát egy külsős cégtől kapjuk. Ez pénteken érkezik és akkor kell összerakni a rendszert. Ezért, csak kipróbált alkalmazás jöhet szóba, nekem viszont nincs PC -m, hogy teszteljem. Te ezt próbáltad és működik routeren keresztül úgy, hogy a PC LAN -on van?

[ Szerkesztve ]

(#92235) Fall-N


Fall-N
veterán

Az hogy lehet, hogy barátnőm telefonja már 3 frissítést kapott a TeslaUnread-re (4.0 ➡ 5.0.1➡ 5.0.2 ➡ 5.0.3) én nekem mégcsak a 2015 júliusi 4.0 van GPlayen? Manuálisan kellett felraknom az APK-MIRROR-ról. Nova Prime is megvéve ha ez számítana. Elvileg azonos típusú a két telefon, egyforma ROM-mal. Mondjuk sosem értettem a GPlay rolling out mitől függ.

@tybsen: Fú nekem is lenne sok ötletem ha kónyítanék a programozáshoz. ☺

[ Szerkesztve ]

(#92236) aprokaroka87 válasza #79335424 (#92234) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

hát pl egy logot ha jól tudom ki lehet íratni pl txt-be
persze ez megint cinkes,mert ahozz olyan kell ami az újrainditás pillanatában még tudja rögziteni a logot,akkor talán benne lesz..vagy nem...ugyanis a logcat-be nem biztos hogy egyértelműen kerül bele a bejegyzés...tehát az user számára nem lesz egyértelmű hogy mi okozza

egyébként root esetén ott van a data/system/dropbox mappa

elvileg ott kell lennie bejegyzésnek hogy mi okozhattja az újraindulást.
de oda kerül pl a dataapp vagy system app chrash bejegyzés is.
és az is ha rebootol a telefon

ha ebből megtudom mondani miért hal be néha az opera mini akkor jó vagyok?:)

Process: com.opera.mini.native:turbo
Flags: 0x88be44
Package: com.opera.mini.native v151101257 (15.0.2125.101257)
Build: ZTE/P172D01/P172D01:4.2.2/JDQ39/20140614.112612:user/release-keys

java.lang.NullPointerException
at dwt.run(OperaSrc:291)

[ Szerkesztve ]

(#92237) #79335424 válasza aprokaroka87 (#92236) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ha ebből megmondod, akkor nem jó, hanem jós vagy. :)

(#92238) aprokaroka87 válasza #79335424 (#92237) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

esetleg egy fejlesztő vagy maga az appot fejlesztő tudja.

amúgy most meg hirtelen jó lett az android.developer.com oldal az Op miniben :)

(#92239) #79335424 válasza aprokaroka87 (#92238) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ebből ő sem tudná. Mindíg a teljes log kell. Ha "Error" -ra szűrsz, abból nem derül ki semmi, mert a hibát kiváltó ok valószínűleg "Info", vagy "Warning" kategóriájú lesz, nem error. Továbbá, még az azonosító pid -érték is hiányzik. Ez, így zéró értékű információ.

(#92240) aprokaroka87 válasza #79335424 (#92239) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

na most pl én ebből a logcat üzenetből mit vegyek ki?
error szintű szűrésen vagyok

11:41:19.955 CellLocation( 3283)
create GsmCellLocation

nem tudja beazonositani a cella helyét?
vagy mi?

(#92241) #79335424 válasza aprokaroka87 (#92240) üzenetére


#79335424
törölt tag

De, ez milyen üzenet? Ehhez kéne tartozzon egy üzenettípus azonosító betü. Pl.:
I = Info
W = Warning
E = Error
D = Debug

Ebből annyi derült ki, hogy a 3283. pid (Process ID) készít egy cella alapú helyazonosítót. Meg kell nézni, hogy melyik alkalmazáshoz tartozik a 3283 -as processz, stb, stb.
De, ez már inkább a szakmai topikba tartozik.

[ Szerkesztve ]

(#92242) kaciokos válasza Fall-N (#92235) üzenetére


kaciokos
őstag

Nálam is még csak 4.0.1 van. Sony Xperia Z1 Compact, Android 5.1.1.

(#92243) Linh Cinder válasza #79335424 (#92234) üzenetére


Linh Cinder
csendes tag

A templomban nyugdíjba ment a kántor, és a karzaton elhelyezett linuxos PC-n én indítom a liturgia megfelelő helyein a zenét, pl. Introitus, Kyrie, Gloria, Offertorium, Sanctus, Agnus dei stb. De jobb lenne a telefonról távirányítani a PC-t, mert a karzatról nemigen látom a pap jelzését. A templomig nem ér el a plébánia Wi-Fi-je.

De közben eszembe jutott, hogy a Foobar2000 csak Windows alatt megy, a linuxos PC-n meg a Qmmp, amire nem találtam a Google Play Store-ban semmiféle appot.

De ha már itt tartunk és ráérsz, nagyon megköszönném, ha elmondanád, mire használható a Doogee X5 Pro aktiválható Wi-Fi hotspotja.

(#92244) dlaj válasza Linh Cinder (#92243) üzenetére


dlaj
őstag

mire használható a Doogee X5 Pro aktiválható Wi-Fi hotspotja.

A telefonod mobilnetjét tudod megosztani, és más wi-fis eszközzel használni, pl tablet, laptop. Ha aktiválod (bekapcsolod) a wi-fi hotspot-ot a telefonon, akkor a wi-fis eszközök ugyanúgy látják, mint otthon a wi-fis routeredet. A hotspot nevét és jelszavát a telefonodon tudod be/átállítani.

(#92245) #79335424 válasza Linh Cinder (#92243) üzenetére


#79335424
törölt tag

Linuxra felrakhatod a Kodit és ahhoz is van távirányító. Szerintem a VLC -hez is, ami szintén fut Linux alatt. A HotSpotot elsődlegesen arra találták ki, hogy a telód mobilnetét megoszthasd más, Wifis eszközök számára (pl. laptop). Ha a PC -be dugsz egy USB -s Wifi adaptert, akkor azzal is működik. Ezen kívül, alkalmas belső hálózat kiépítésére, amiben a hálózaton levő eszközök router nélkül is tudnak egymással kommunikálni.

(#92246) aprokaroka87 válasza dlaj (#92244) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

hát nem csak mobilnetet lehet vele megosztani,használható adatátvitelre is
mint ahogy a shareit app is teszi..és az még Android 2.2-ig kompatibilis is,nem úgy mint pl a superbeam ami wifi direct alapú,az meg Android 4.0-tól van

(#92247) Viktor0610 válasza aprokaroka87 (#92246) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Ne keverjük a dolgokat.
A wifi hotspot az az, amit dlaj írt.

Az más téma, hogy lehet wifi (direct?) segítségével adatot küldeni/fogadni is külső programmal. ;)

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#92248) karldergroße


karldergroße
senior tag

Kérdés: mivel tud többet a gsam battery monitor pro, mint az ingyenes verzió? Az alapverzió csodálatos statisztikákat mutat, de azt nem árulja el, melyik alkalmazás tartja ébren a készüléket. Vagy csak én nem látom? Vagy van-e jobb alkalmazás, amely elárulja, melyik alkalmazások tartják ébren a telefont?

(#92249) aprokaroka87 válasza Viktor0610 (#92247) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

na jó ha úgy veszük akkor a wifi vagy az internetnek vagy pl egy fájlnak a közvetitője.
de valóban sok esettben arra gondolunk hogy mobilnetet osztunk meg.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.