Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-01 09:57:43

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#86401) zeon.hu válasza ollie (#86400) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

új...
neked ez sem elég? :))

#?*@&!

(#86402) OccsE válasza ollie (#86400) üzenetére


OccsE
aktív tag

Umi hammer s

(#86403) Boxi88 válasza Kommandír (#86399) üzenetére


Boxi88
őstag

"nyilván ki kell próbálni" ezzel nem is lenne gondom, ha lenne ekkora vinyóm, de mivel most tervezem a vételét így próbálni nem tudom... Feleslegesen meg nem akarom megvenni ha úgyse tudom használni mind a 4TB-ot akkor inkább 2db 2TB-at vennék. Azért lenne fontos tudnom, hogy hogy viszonyul az (MXQ) android a 4TB-os vinyókhoz?

(#86404) Quasi_modo válasza zeon.hu (#86392) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Csak az ingyenes csatornák egy része.

valami

(#86405) zeon.hu válasza Quasi_modo (#86404) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

M4 sport kellene hollandiában egy ismerősnek.

#?*@&!

(#86406) kuksa90 válasza OccsE (#86402) üzenetére


kuksa90
őstag

Az miért nem jó, hogy felteszed pl a novát, leszeded a keresősávot, majd a novát is...?

»» Redmi Note 13 ProPlus5G 12/512««»» MI 8 PRO 8/128 EUdev 20.9.4««

(#86407) Kommandír válasza kuksa90 (#86406) üzenetére


Kommandír
csendes tag

A keresősáv a(z alap) UI része. Hogy tüntetné el arról a Nova vagy bármi más? Csak úgy tűnik el, ha egy launcher a saját felületét használja, amin nincs rajta (mert azokról ugyebár leszedhető).

[ Szerkesztve ]

(#86408) Viktor0610 válasza kuksa90 (#86406) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Mi? :F
Ha a Novaban eltávolítom a keresősávot, az hatással van a gyári launcherre is? :U

(Vagy én értek félre valamit. :D )

Samsung Galaxy A54

(#86409) OccsE válasza kuksa90 (#86406) üzenetére


OccsE
aktív tag

Az apex lett ajánlva... Azt próbáltam. Ott "csinált" egy teljesen új kezdő oldalt... És hiába távolítottam el vele a keresőt. Mikor töröltem az apex-et. Vissza állt minden...
Kipróbálom amit te ajánlasz...

(#86410) Kommandír válasza OccsE (#86409) üzenetére


Kommandír
csendes tag

Teljesen rosszul értelmezed a dolgot. Ha egy 3rd party launchert futtatsz, akkor azt nem úgy kell elképzelni, hogy az alapra ráhúzza magát pluszban, hanem kicserélődnek (az Apex pl, amint belépsz elsőre a beállításaiba, kéri is, hogy töröld az utolsó appok közül a gyári launchert - merthogy olyankor az meg fog jelenni a listában). Tehát nem foglalja pluszban a memóriát. Sokkal személyreszabhatóbbak és gyorsabbak is sok esetben, mint az alapok. Ez az egyetlen normális megoldás, ráadásul egy csomó más előnnyel is jár, ha rendes launchert használsz.

A lényeg: Használd nyugodtan az Apexet és felejtsd el az alap UI-t!

[ Szerkesztve ]

(#86411) kuksa90 válasza Kommandír (#86407) üzenetére


kuksa90
őstag

Úgy, ahogy az összes eddigi kínai telefonomról... (kb10- 12 db)

szerk: bocs, hogy mást említettem az apex helyett, de az említettet próbáltam, használom, apexet nem.

[ Szerkesztve ]

»» Redmi Note 13 ProPlus5G 12/512««»» MI 8 PRO 8/128 EUdev 20.9.4««

(#86412) OccsE válasza Kommandír (#86410) üzenetére


OccsE
aktív tag

Ha nincs más akkor lehet hogy ez lesz... Ebből a szempontból melyik a legjobb launcher?

Kuksa: sajnos ez sem tűntette el... Csak mikor a nova-t használom

[ Szerkesztve ]

(#86413) Kommandír válasza OccsE (#86412) üzenetére


Kommandír
csendes tag

A válasz továbbra is Apex vagy Nova. Én Apex pári vagyok, illetve ha nem tervezed egyiket sem megvenni, akkor az Apex ingyenese egyébként is többet tud. Jobban kezeli az átlátszóságokat, és a fölös feliratoktól is meg lehet szabadítani a felületet. A programlista is sokkal értelmesebben állítgatható benne.

kuksa90: Ezt akkor sem tudom értelmezni. Ha egy 3rd party launcheren megváltoztatod a felület elrendezését, az nincs hatással az alapra - és vice versa (kivéve, ha kifejezetten importálod a gyári elrendezést - már ha lehetséges).

[ Szerkesztve ]

(#86414) OccsE válasza Kommandír (#86413) üzenetére


OccsE
aktív tag

Köszi mindenkinek! Akkor megnezem ezt az Apex-et meg Nova-t miket tudnak...

(#86415) Quasi_modo válasza zeon.hu (#86405) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Emlékezetem szerint az pont nem megy.
.

valami

(#86416) kuksa90 válasza Kommandír (#86413) üzenetére


kuksa90
őstag

Hamu fejemre...
Ha leszedem a launchert, tényleg visszajön a keresősáv :(

»» Redmi Note 13 ProPlus5G 12/512««»» MI 8 PRO 8/128 EUdev 20.9.4««

(#86417) Kommandír válasza kuksa90 (#86416) üzenetére


Kommandír
csendes tag

Pontosítva: nem visszajön, hanem eleve a beállításaiban marad a programnak (mármint a gyári launchernek). És alapvetően a programok (legyenek azok akár launcherek) nincsenek egymás beállításaira hatással.

[ Szerkesztve ]

(#86418) nubiai


nubiai
tag

Adott egy Vodafone Smart First, ami soha életében nem látott internetet, nincs Google fiók hozzárendelve, nincs Play Áruház. Csak úgy lóg a nagy büdös semmiben. :) Szerintem gyárilag nincs rajta semmilyen fájlkezelő, legalábbis én nem találtam. Továbbra sincs igény a Nagytestvérhez való csatlakozásra. Ha kábellel felmásolok egy apk fájlt, tudom-e azt majd telepíteni fájlkezelő nélkül?

(#86419) ollie válasza nubiai (#86418) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Valahogy rá kell böknöd a telefonon arra az apk fájlra, hogy települjön.

***

(#86420) beg válasza nubiai (#86418) üzenetére


beg
veterán

Hátulról mellbe módszerrel bemásolod adb push-al a system-be és készen vagy. Ha ez kínai, akkor inkább ne állj neki :)

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#86421) punky10 válasza nubiai (#86418) üzenetére


punky10
addikt

Mindenekelőtt a beállítások-biztonság menüpontban pipáld be az ismeretlen forrásokat.
A kábelt nem ajánlom,hiába másolod fel,fájlkezelő hiányában mivel keresed meg az apk-t? :)
Inkább k.lx át BT-nem,majd a rolót lehúzva telepítheted az alkalmazást.

[ Szerkesztve ]

/Honor 20 Pro/Huawei Matepad 11,Samsung Xcover6 Pr0

(#86422) mgy


mgy
senior tag

Fall-N, Kommandír,
köszi a válaszokat, bár többüket ismertem, nem jutott eszembe újra rápróbálni, de így ment. :)

(#86423) Narxis válasza nubiai (#86418) üzenetére


Narxis
nagyúr

Megéri a paranoia ezt a rengeteg szenvedést? Még ha a fájlkezelőt adb-vel fel is tudod rakni utána mindig mindent neked kell frissíteni, letölteni apk-t stb.

Thanos was right.

(#86424) Kommandír válasza nubiai (#86418) üzenetére


Kommandír
csendes tag

1. ha nincs mivel elindítanod, akkor a csomagkezelő sem fogja telepíteni magától

2. kétlem, hogy ne lenne viszont valami alap rajta - legalábbis durva így a hiányosság

3. semmibe nem kerülne valami friss google-regisztrációval használni a telefont, azzal úgysem kötődne hozzád semmi... továbbra sem kell belépned a személyes accountjaidba, de legalább a telefont tudnád arra is használni, amire még való, és frissíthetnéd nyugodtan azt, amire szükséged van

[ Szerkesztve ]

(#86425) nubiai


nubiai
tag

Köszönöm a válaszokat. Nem az enyém a telefon, egy kollégámé, akinek ilyen céges telefont adtak internet nélkül és abszolút csak telefonálásra használja, valójában nem is vágyik másra. Szíve mélyén egy butatelefonra vágyna. Nem paranoia, csak gondoltam nem hajszolom semmi olyanba, amit eddig nem tett meg, csak most elirigyelt tőlem egy funkciót és azt szerettem volna neki átadni. Megpróbálkozom azzal, amit írtatok, aztán ha másképp nem megy, marad a normál ügymenet.

(#86426) atosan válasza OccsE (#86412) üzenetére


atosan
addikt

Beállítások/alkalmazások azon belül a Googla alkalmazást próbáltad letiltani? Eddig minden telómon az tüntette el a keresősávot.

Maine coon

(#86427) Kommandír válasza atosan (#86426) üzenetére


Kommandír
csendes tag

Pontosabban "Google keresés". És annak letiltása csak egyes gyári UI-kban tünteti el a keresősávot, a többinél megmarad a helye. A megoldás továbbra is egy normális launcher használata marad (ami eléggé basic az appok után érdeklődőknek).

[ Szerkesztve ]

(#86428) #79335424 válasza Kommandír (#86427) üzenetére


#79335424
törölt tag

+1
Nem értem, hogy miért nem jó ez a megoldás. Az Apex (vagy Nova) tud olyan lenni, mint a gyári launcher, de a gyári launcherek lehetőségei sehol sincsenek az Apexéhez képest (kivéve a Samu Note -ok egyes funkciói). Ezt egyébként nevetségesnek tartom. Kis kijelzőn (mármint egy monitorhoz képest) nagyon fontos a jó helykihasználás. Erre oda vannak betonozva az ikonok az alsó sávra. Miért nem scrollozhatók? Vicc. Veszek negyed milláért egy atomerőművet, de még az sem képes elég kraftot adni a TW -hez, ami az erőforrásigényéhez képest buta, mint a főd. Még a főképernyőt sem képes fekvőbe forgatni. Egy flagshipen! Nesze neked screen mirroring, egérrel! Vicc. Minden droid felületének kezelését külön tanuljam meg/emlékezzek rá? Lóf...t! Apex telepít, beállítások alkalmazáson belüli mentésből visszaállít és már "otthon is vagyok".
Sztem nem az a jó megoldás, hogy egy GUI probléma miatt, rendszeralkalmazások működését akadályozzuk. Pont azért cserélhető a főképernyő és az app drawer felületkezelője, hogy ezzel orvosoljuk a GUI -val kapcsolatos problémáinkat.

[ Szerkesztve ]

(#86429) air válasza #79335424 (#86428) üzenetére


air
nagyúr

"Még a főképernyőt sem képes fekvőbe forgatni. Egy flagshipen!"

Azért mert a Note telefon. Tableten van fekvő homescreen. Hülye logika, de a csamcsung ezt követi.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#86430) Kommandír válasza #79335424 (#86428) üzenetére


Kommandír
csendes tag

Csak annyi kiegészítés, hogy a Google kereső az csak ezt a sávot jelenti, nem nevezném rendszeralkalmazásnak. Miután rendes launcher kerül a gépre, semmi funkciója nincs.

(#86431) atosan válasza Kommandír (#86427) üzenetére


atosan
addikt

Mióta sokan nem találták lollinál úgy, hogy Google keresés, azóta írom, hogy Google alkalmazás, mert így van. Nem kötekedés akar lenni.

Maine coon

(#86433) OccsE válasza atosan (#86426) üzenetére


OccsE
aktív tag

"Google play áruház (32 MB) " és "Google play-szolgáltatások (147 MB)" van ott. Kilovom a szolgáltatások-at....
Azért nem semmi a 147 MB. Bár valszeg az csinálhat mást is ;)
... Nem nagyon tudom kiloni. Túl sok minden használja.

[ Szerkesztve ]

(#86434) kaciokos válasza nubiai (#86425) üzenetére


kaciokos
őstag

Van rá megoldás, egyszer már szívtam vele. Átküldöd az apk-t Bluetooth-on, amikor átment, ráböksz az értesítési sávban, és elindul. Ha túl nagy az apk, és túl lassan megy át BT-n, akkor küldj át egy file-kezelőt, és utána már minden rámásolt apk-t tudsz telepíteni.

(#86435) punky10 válasza kaciokos (#86434) üzenetére


punky10
addikt

Előtte nem ártt engedélyezni az ismeretlen forrásokat... :)

/Honor 20 Pro/Huawei Matepad 11,Samsung Xcover6 Pr0

(#86436) kaciokos válasza punky10 (#86435) üzenetére


kaciokos
őstag

Persze, de ezt már írtad, feltételeztem, hogy ő is olvassa, nem akartalak ismételni... :)

(#86437) sanszika1


sanszika1
csendes tag

Sziasztok!

Sikerült egy érdekes helyzetbe kerülnöm, amire egyenlőre még nem találtam megoldást, de remélem, hogy itt olvassa majd valaki, aki sokkal okosabb, mint én és lesz valami ötlete.

Egy Galaxy S5 tulaj vagyok, amit legelőször egy régebbi Google accounttal használtam, de egy pár hónapja új címről működik a telefon.

A problémám, illetve kérdés az, hogy a Szülinapp nevű iGo alkalmazást azóta nem tudom használni, hogy új Google fiókot használok, mert ugyebár korlátozott ideig lehetett csak letölteni.

Van valami mód arra, hogy használni tudjam az új címemről az alkalmazást?

Előre is köszönöm a segítséget!

(#86438) #79335424 válasza sanszika1 (#86437) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nincs. Az alkalmazások a fiókhoz kapcsolódnak. Vedd fel a régi fiókodat is, töltsd le, aztán törölheted a fiókot. Így lemaradsz a frissítésekről, de a Szülinapp esetében ez nem nagy veszteség.

(#86439) Indiant válasza sanszika1 (#86437) üzenetére


Indiant
addikt

Ha nem férsz hozzá a régi fiókodhoz, esélytelen.

[ Szerkesztve ]

(#86440) harcikoca


harcikoca
senior tag

Udv. Youtube backround lejatszashoz letezik app?

AMD+Ati powee'R

(#86441) air válasza harcikoca (#86440) üzenetére


air
nagyúr

Igen. Módosított yt app.
[link]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#86442) nubiai válasza kaciokos (#86434) üzenetére


nubiai
tag

Próbálom, de valamiért egyirányú a dolog. Az történik, hogy maga a céleszköz (ahova telepítenem kellene) látja az én könyvtáraimat (bluetooth kapcsolat, az alatt beépített FTP kliensen keresztül), elvileg le is tudtam kérni az apk fájlt. Sikeres másolást ír ki, de ugye nem tudom, hogy tényleg sikeres volt-e, mert nem tudom mivel megnézni, telepíteni meg pláne. Viszont az én Lenovo P70-emen az ES File Explorer csak homokórázik, mikor a céleszköz könyvtárát próbálom beolvasni. Másolás is sikertelen lesz odafele.
Elkértem a készüléket, hazaviszem, felrakom wifire, beregisztrálom a gugliba, oszt megoldódik minden. Remélem telefonkártya nélkül menni fog. Nagyon köszönöm a segítséget.

(#86443) StarKiller89


StarKiller89
senior tag

root nélküli telefonra létezik adblocker?

Samsung Galaxy S23

(#86444) zhata válasza StarKiller89 (#86443) üzenetére


zhata
senior tag

Természetesen. De nem blokkol rendesen, és / vagy mindent -, vagy semmit se.

(#86445) air válasza zhata (#86444) üzenetére


air
nagyúr

Mitől olyan természetes?
Melyik lenne az?

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#86446) dlaj válasza air (#86445) üzenetére


dlaj
őstag

Adguard. (van hozzá magyarítás is)
Nekem is volt fent, ment frankón root nélkül. Aztán egyszer csak gondolt egyet, és nem blokkolt. Úgyhogy inkább rootóltam, és újra a jól bevált AdAway-t használom.

(#86447) air válasza dlaj (#86446) üzenetére


air
nagyúr

local vpn és local http proxy?
Ajjaj.
Ha csak ideig-óráig működik, és addig is ilyen overheaddel, akkor ez nem igazán alternatíva.
Gondolom nem kicsit lassít mindenen.
De azért kíváncsi vagyok mit tud.
Lehet legközelebbi telepítésnél teszek egy próbát vele.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#86448) StarKiller89 válasza air (#86447) üzenetére


StarKiller89
senior tag

kipróbáltam elég durván belassítja a kommunikációt, ez így egy fos

Samsung Galaxy S23

(#86449) aprokaroka87 válasza StarKiller89 (#86448) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

rootolás nélkül sosem lesz normális reklámblokkolás.

ugyanis ahozz a system/etc/hosts fájlhoz kell hozzáférni

az tudom hogy a lucky patcher "reklámblokkolás az eszközön" opció iszonyat mennyiségű reklámoldalt tud blokkolni...a hosts fájlt modositsa

(#86450) kopi73 válasza sanszika1 (#86437) üzenetére


kopi73
tag

Szia.

Van lehetőség.Beírod a régi emailt,majd letöltöd a szülinapit majd törlöd az email címet és az app megmarad.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.