Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-01 09:57:43

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#86301) Mr X válasza SharpSA (#86299) üzenetére


Mr X
veterán

5,5"-on böngészek, ott a nagyítás két kopp, annál jobban nekem nem kell. Az új hsz-ek jelzését sem szeretném nélkülözni. De mint írtam, ez az én preferenciám.

(#86302) siofok válasza air (#86300) üzenetére


siofok
őstag

szia!ezzel a minminguardal van valami extra teendő?vagy csak telepítem,ujraindítok,és kész?most feltettem.Allul van 1 auto-manual gomb,ott mi látszódjon?

OnePlus nord 2t

(#86303) aprokaroka87 válasza siofok (#86302) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

auto esetén az összes appot érzékeli,manual esetén meg te választod ki

viszont van olyan app ami érzékeli hogy reklámblokkolot használsz

(#86304) siofok válasza aprokaroka87 (#86303) üzenetére


siofok
őstag

ok.eddig az adaway-t használtam,csak gondoltam kipróbálom ezt is :D

OnePlus nord 2t

(#86305) aprokaroka87 válasza siofok (#86304) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

én még a luckypatcher reklámblokkoloját is használom
mondhatom hogy kb 95%-ban megszünnek a reklámok

(#86306) SharpSA válasza Mr X (#86301) üzenetére


SharpSA
veterán

Az új hozzászólások a mobilos felületen is látszanak. G4-en nekem is elég nagy a képernyő, de azért kényelmesebb a mobilos felület ráadásul gyorsabban töltődik be.
Egyébként meg így van: kinek a pap... :)

[ Szerkesztve ]

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#86307) #79335424 válasza SharpSA (#86299) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ezt nem értem. Nálam tökéletesen működik a Dolphin szinkron.

(#86308) SharpSA válasza #79335424 (#86307) üzenetére


SharpSA
veterán

Nem is azt írtam, hogy nem működik. Na majd ránézek ismét.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#86309) aizen92


aizen92
addikt

Elindult USA-ban a youtube music!

Verge quick review.

itt meg arról, hogy miért nem kötik be play musicba. (lsd. Facebook pl. ) Google’s product strategy: Make two of everything

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#86311) vicze válasza #20749568 (#86310) üzenetére


vicze
félisten

Tovább megyek van free trial Androidra is? :) Ha igen akkor töltöm is. :P
Mivel nem mutat a Play in-app paymentet, így kicsit furcsa a dolog.

Tabletre nem lehet telepíteni... :U

(#86313) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

az lollin (5.1.1) normális, ha kilövök valamit a alkalmazáslistából, csak azután indul újra, ha belépek a a programba?
ezt csinálja a gyári alkalmazásokkal is (ébresztő pl), védett és/vagy automatikusan indulókkal is.

#?*@&!

(#86314) ollie válasza zeon.hu (#86313) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Most konkrétan az a gond, hogy ha kilősz valamit a memóriából, nem indul újra magától az app?

***

(#86315) zeon.hu válasza ollie (#86314) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

végül is igen :)
véletlenül kilőttem az ébresztőt és az E-robotot, egyik sem indult újra magától.
ébresztő nincs beállítva felirat jelent meg a zooper widgeten és nem is változott.

#?*@&!

(#86316) ReSeTer


ReSeTer
senior tag

Helló!

Tudnátok ajánlani olyan applikációt, amivel meglehet oldani, hogy csak a listán lévő számok hívhassanak? Olyan whitelistes caller applikációra gondoltam, ha így érthetőbb.

Ja és sajnos kompatibilisnek kellene lennie az android 2.3.7-tel.

Egyébként aki nincs rajta a listán, az mit tapasztal? Foglaltat? Vagy hívott szám nem elérhető?

(#86317) aprokaroka87 válasza zeon.hu (#86315) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

szerintem itt az alkalmazások lesznek a ludasak

(#86318) gipsztigris válasza #79335424 (#86296) üzenetére


gipsztigris
addikt

A BDW oldalát neked rendesen tördeli? Mert mostanában van egy-két oldal amit az istennek sem akar tördelni, csak nem tudom, hogy a dolphin vagy az oldalak hibája.

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#86319) nyisziati


nyisziati
veterán

[link]Erre valaki?

(#86320) Melorin válasza #79335424 (#86290) üzenetére


Melorin
addikt

Számomra ezek fontosak egy androidos böngészőben:

-Sortörés ( az Opera tudja)

-Ne ugráljon fel állandóan valami gy orstipp, hogy ilyen-olyan hiperszuper addont csak 1 kattintással le tudok tölteni és beépíteni a böngészőbe...

-Ne legyenek bizonyos sorok másféle betümérettel, pl a PH fórumán is

-Ha ránagyítok az oldalra és betömbösíti a képernyő szélességébe a szöveget, akkor az ne izegjen-mozogjon jobbra-balra amikor az ujjammal felfelé húzva scrollozok ( az Opera elég jól középen tartja, csak a határozott, kb 1cm-es oldalirányú mozdításra ugrik ki középről)

-Gyorshívó, amikor megnyitom a böngészőt azonnal rátudjak bökni a kívánt oldalra

-a gyorshívó egyszerű előhívása böngészés közben is ( az Operában a logójára kattintva szinte az ujjbegyünk alatt van a gyorshívó gombja, nagyon pörgősen lehet így lépkedni az oldalak között)

-Az Operában a lapok közötti váltás/új lap hozzáadása gomb is közvetlenül ezen gomb mellett található, így nem kell az újjaimmal hol a képernyő tetejét nyomnom hol az alját, mint például a Dolphin browserben ahol 4 kattintással tudom ezt megtenni a képernyő 4 különböző részét megnyomva, mire ki tudnám választani a kívánt oldalt

-Ne foglaljon el sok helyet a képernyőn a navigálómenü vagy mi. Sajnos ebben az Opera sem a legjobb, mert bár kevés helyet foglal a képernyőn a menü, és csak a lap tetején van egy ami scrollozás közben el is tűnik, de nem lehet fullscreenbe tenni, így az android értesítési sáv nem tűnik el. Ezt tudja néhány másik böngésző.

-Böngészési adatforgalom csökkentése

-Oldalak mentése offline olvasáshoz

Ezeket kéne tudnia egy ÉRTELMES böngészőnek :)

[ Szerkesztve ]

(#86321) SharpSA válasza Melorin (#86320) üzenetére


SharpSA
veterán

Vajon ki lehet valahol kapcsolni az Operában az animációkat a lapok váltásánál?

[ Szerkesztve ]

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#86322) viktorhu válasza Foose (#86268) üzenetére


viktorhu
veterán

A Chrome-ban kapcsold be az adattömörítést, az sokat segít. Extra sok megtakarításhoz pedig Opera Mini - az nemcsak a képeket és a forgalmat tömöríti, hanem a szerveren rendereli az oldalt, és kliensoldalra már egy teljesen optimalizált struktúrában küldi el.

(#86323) aprokaroka87 válasza Melorin (#86320) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Az Opera mini frisebb kiadásai tudják az Immersive módot

Viszont amit hiányolok az pl az hogy a lap alján nincs oldal frissités swype

(#86324) Melorin válasza aprokaroka87 (#86323) üzenetére


Melorin
addikt

Az a gond, hogy az opera egy ideje lefagy bizonyos időközönként bizonyos ideig, tehát hiába tudja az általam felsorolt dolgokat, így kuka lesz :( De akkor mit használjak helyette? Nem igaz, hogy ennyi szar csicsás böngészőt készítenek de egyiket sem felhasználóbarátra...
Komolyan még fizetnék is egy tökéletesért.

(#86325) aprokaroka87 válasza Melorin (#86324) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

olyan nincs hogy tökéletes
az Opera Mini fagy ki?

(#86326) Foose


Foose
addikt

Na most nem értem. Opera max szerint a képen látható forgalom volt operán, az opera meg töredékét írja. Melyik a valós adat??

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#86327) vicze válasza Foose (#86326) üzenetére


vicze
félisten

Gondolom teljesen más időintervallumot néz egy egyik mint a másik, nem kell ezt túlbonyolítani. :)

(#86328) Foose válasza vicze (#86327) üzenetére


Foose
addikt

Nem, ugyanarról az időpontról készült a kép. Ennyire nem vagyok... :)

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#86329) Melorin válasza aprokaroka87 (#86325) üzenetére


Melorin
addikt

A Sima opera fagy ki. A minivel az a baj, hogy csak extrém adatcsökkentő módban van sortörés. Úgy meg nagyon megváltoztatja az oldalak elrendezését, megjelenését. Meg nem tartja középen a sorokat ha scrollozok, mint kifejtettem lejjebb.

(#86330) aprokaroka87 válasza Foose (#86328) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Pedig az opera max szerint mért adat 6:41-6:45 közt van

a böngészős képen meg az óra jelzi a dolgot a jobb felső sarokban

Szerintem a böngészőt vedd alapul amúgy is

(#86331) #79335424 válasza Melorin (#86320) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nincs tökéletes böngésző és mindegyik igényel némi megszokást, de sztem csak türelmetlen voltál a beállításoknál. Ezek majdnem mind megvannak Dolphin -ban is. Egyedül az offline mentésre nem találok opciót, de sztem arra is van megoldás (talán egy plugin).
Nekem most az a gondom, hogy a frissítés óta eltűnt a LastPass pluginom a Dolphin -ból. Még keresem a megoldást.

(#86332) ollie válasza Foose (#86326) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Miért kéne ugyanannyinak lennie? Az Opera Max rendszerszintes csökkenti az adatforgalmat, az Opera meg csak egy böngésző, vagyis utóbbi már eleve tömörített adattal dolgozik.

***

(#86333) Melorin válasza #79335424 (#86331) üzenetére


Melorin
addikt

-Gyorshívó, amikor megnyitom a böngészőt azonnal rátudjak bökni a kívánt oldalra
-a gyorshívó egyszerű előhívása böngészés közben is ( az Operában a logójára kattintva szinte az ujjbegyünk alatt van a gyorshívó gombja, nagyon pörgősen lehet így lépkedni az oldalak között)

Ezek nagyon nincsenek a dolphinban. A gyorshívóba nem tudok betenni semmi kedvenc könyvjelzőt csak a dolphin saját szarjait. Így mindenképp a könyvjelzőket kell megnyitnom. Amit próbáltál már megnyomni úgy, hogy csak az egyik kezeddel fogod a telefont? El sem ér odáig a hüvelykujjam, mert a bal felső sarokban van.

(#86334) Foose válasza aprokaroka87 (#86330) üzenetére


Foose
addikt

Na jah, az óra. De honnan tudod hogy én reggel óta használtam-e az operát? Dolgozok, akkor volt csak időm ezzel foglalkozni. Ugyanazon időszakról van szó. És érdekes módon az alkalmazáskezelőben, az opera adatot nézve is 9MB a gyorsítótár.

(#86332) ollie ha opera max rendszerszinten tömörít,és mégis 9MB a forgalom szerinte, akkor az opera pár százas adat nem mérvadó. Szóval nem vágom

[ Szerkesztve ]

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#86335) #79335424 válasza Melorin (#86333) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nem próbáltam, mert nálam a böngészéshez alapértelmezett a fekvő nézet. Ha egy oldalon vagy, akkor bökj a Dolphin ikonra, majd a legelső ikon az "add to"! Ekkor dob egy ablakot, amiben kiválaszthatod, hogy a linket a könyvjelzőkhöz adja, gyorsgombként a Dolphin kezdőoldalához (Speed dial), vagy a homescreeneden hozzon létre egy gyorsgombot. Ha elő akarod hívni, akkor jobb felül a plusz gombra böksz, amivel nyit egy új lapot a Dolphin főképernyőjével és ott lesznek a gyorsgombjaid. Egymásra húzással akár csoportokba is rendezheted őket.

[ Szerkesztve ]

(#86336) aprokaroka87 válasza Foose (#86334) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

a nyers adat volt 9mb

Az opera max ebből neked 40kb sporolt meg

Simán lehet hogy az Opera bekavarodik ha 2x kell tömöritenie

Sőt lehet hogy nem is fog tömöriteni

(#86337) Foose válasza aprokaroka87 (#86336) üzenetére


Foose
addikt

Na ez az! Ha a 9MB-ból 40kb-ot tömörít,az nekem kevés. Viszont az igaz lehet hogy opera alatt ne menjen opera max...

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#86338) aprokaroka87 válasza Foose (#86337) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Az Opera Max nem egy csodaszer,egy hasznos kezdeményezés,de itt a nagy cégeknek is láttni kellene benne a fantáziát

(#86339) Kommandír


Kommandír
csendes tag

Hi!

Tudtok alternatívát mondani a QuickPic-re? Ez a CM-féle cucc meglehetősen unszimpatikus (mint minden programjuk). Próbáltam azt, hogy felrakom a legutolsó alensw félét (jól tudom, hogy az a 4.5.2-es verzió?), de nem sikerült frissítetlenül hagyni. Majd megint próbálkozok vele, de ettől függetlenül is érdekel egyéb megoldás.

Újra lehet valahogy "szignózni", hogy fel se ajánlja a Play a frissítést? Nem szeretném, ha emiatt nem tudnék rábökni az összes frissítése gombra...

Az utolsó kérdésem pedig, hogy van, aki a Google Fotókat használja telefonon? Hogy működik a szinkronizáció, mik a tapasztalatok vele?

[ Szerkesztve ]

(#86340) Narxis válasza Kommandír (#86339) üzenetére


Narxis
nagyúr

Mi a baj a CM féle cuccokkal?

Thanos was right.

(#86341) tomy86 válasza Kommandír (#86339) üzenetére


tomy86
addikt

Az xda-n van olyan resigned Quicpic verzió, ami nem frissít.

(#86342) beg válasza Narxis (#86340) üzenetére


beg
veterán

Azt leszámítva, hogy mindent teleszemetel reklámmal? Ennyi bőven elég.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#86343) aprokaroka87 válasza beg (#86342) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

én nem frissitettem le amióta a cheta-hoz került
a reklámokat képnézegetése közben is feldobja?
vagy azért annyira nem...

(#86344) Kommandír válasza tomy86 (#86341) üzenetére


Kommandír
csendes tag

Király, köszi!

Narxis: Reklámok, fölös mappagyártás, szóval a szép lassan bloatwarreé válás.

(#86345) Deck válasza beg (#86342) üzenetére


Deck
titán

Reklámblokkoló és nincs gond.

PS5

(#86346) beg válasza Deck (#86345) üzenetére


beg
veterán

Azért ez nem így működik.
Sokat tett már le az asztalra a mindenféle optimizer, cleaner, booster és hasonló kamu és erőforrásgyilkos termékeivel, köszönöm nem kérem.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#86347) Deck válasza beg (#86346) üzenetére


Deck
titán

Ja de a Quickpic a legjobb. Sok appban van reklám ezért is jó a reklámblokkolás. Bár inkább fizetnék a reklámmentes verzióért de sok appnál nincs.

PS5

(#86348) Kommandír válasza beg (#86346) üzenetére


Kommandír
csendes tag

Nekem is ezért ilyen rohadt a szememben, mert ráteszik a tappancsukat egy jó programra, majd elkezdik a saját javukra fordítani a programba épített marketingjükkel, tönkretéve az addig jól kezelhető appot. Ezeket nem tiltja egyik reklámblokkoló sem. És minimum root kell hozzá, hogy firewallban blokkolni lehessen a kimenő adatokat, amiket rólad gyűjtögetnek.

A QuickPic is csak addig volt a legjobb, amíg meg nem vásárolta Cheetah Mobile. Egy ilyen programhoz (gyors, egyszerű képnézegető) mit lehet még hozzáadni? Szerintem semmi olyat, amitől nem válik bloatwarré.

Egyetlen aggodalmam csak, hogy a régebbi QuickPic-ek nem kezelik a Lollipop alatt az SD kártyát. Mindjárt kiderül, hogy a 4.x legalább tudja-e...

... És igen. :) A 3.4.9.1 már nem tudja, de a 4.5.2 rendben van.

[ Szerkesztve ]

(#86349) bostone


bostone
addikt

A swiftkey billentyűzetnél, el lehet érni valami módon, hogy írásjelek vagy megadott szó után ne tegyen automatikus szóközt?
Fektetett módban eltűnnek a nyilak, beállítás szerint nem kellene. Miért?

(#86350) #79335424 válasza gipsztigris (#86318) üzenetére


#79335424
törölt tag

A BDW -n egyáltalán nem tördel. Sztem az oldal ebből a szempontból úgy szar, ahogy van. Nem értek a weboldalakhoz, ezért csak tippelem, hogy flash alapú. A Zopo elbír vele, de az SGS 2 erősen nyögött tőle.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.