Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-01 09:57:43

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#86501) Dolphine


Dolphine
addikt

Sziasztok!
Tudtok nekem ajánlani valamilyen jó bevásárlólista alkalmazást? A menyasszonyom nagyon örülne neki! :DDD

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#86502) Jazz válasza Bozek (#86497) üzenetére


Jazz
veterán

Most ez komoly? :))
Innen indultam. MTP alapból be van kapcsolva.
A gond az hogy nem látja mint meghajtó. Ami a vodafone oldalán van, az ilyen nagymamáknak való "hogyan csatlakoztassuk a telefont a PC-hez" guide....nekem nem ez a problémám.

Hiába rakom fel az általam linkelt Samsung drivert, semmit nem ér. (Valószínűleg rossz a driver, de mást nem találtam.) "Driver" feltelepítése után ugyan úgy a "digitális fényképezőgép" fogad, tehát frissített illesztőprogit nem rakott fel. A Driver mappa 28-féle Mobil OS-t tartalmaz, mint smybian stb. de nincs közötte az Android.

A Kies-t is feltelpítettem, de nem lehet csatlakoztatni az eszközt. Először nem is látja mint új eszköz, nem is frissít, csak ha ki-be kapcsolom az USB internetmegosztást. De hiába teker, mivel nincs driver valószínűleg a Kies sem fog működni.
Aztán a Kies meg állandóan leáll. De mindegy, mert nem talál semmit.

Próbálok a Samsung oldaláról hivatalos Driver-t leszedni, de nincs semmi értelmes. Csak manualok meg egyéb haszontalan dolgok. [link]

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#86503) Viktor0610 válasza Jazz (#86502) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nem tudom, volt- már, de próbáltad a másik fajta csatlakozási módot -talán PTP?

Samsung Galaxy A54

(#86504) SLYM


SLYM
veterán

Sziasztok, van olyan program ami magyar beszédet tud leírni szöveggel? Kéne írnom vagy 200 oldalt, de semmi kedvem wordbe bepötyögni. Köszönöm

(#86505) SharpSA válasza Dolphine (#86501) üzenetére


SharpSA
veterán

A wunderlist is jó erre, ráadául többen is tudjátok ugyanazt a listát szerkeszteni.
Egyébként sok ilyen van, elég beírni a bevásárló szót a playbe. Egyik jónak tűnő darab: Bevásárló lista

[ Szerkesztve ]

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#86506) Narxis válasza SLYM (#86504) üzenetére


Narxis
nagyúr

Swype? Annak van saját Dragon nevű beszédfelismerője vagy mi, elég jól működik. Mondjuk 200 oldal azért durva, biztos fog benne hibázni párszor.

Thanos was right.

(#86507) Jazz válasza Viktor0610 (#86503) üzenetére


Jazz
veterán

Igen, köszi. De ugyan az fogad. Digitális fényképező SM-A300FU. (érdekes módon legalább a teló típusát látja)

Ez van a Samsung driver feltelepítése után a mappában.

01_Simmental\
02_Siberian\
03_Swallowtail\
04_semseyite\
05_Sloan\
06_Spencer\
07_Schorl\
08_EMPChipset\
09_Hsp\
11_HSP_Plus_Default\
12_Symbian_USB_Download_Driver\
15_Symbian_Samsung_PC_DLC_Driver\
16_Shrewsbury\
17_EMP_Chipset2\
18_Zinia_Serial_Driver\
19_VIA_driver\
20_NXP_Driver\
21_Searsburg\
22_WiBro_WiMAX\

Illesztőprogram manuális telepítésével (samsung könyvtár, NXP\inf....stb.) sincs eredmény.

Aztán van még egy olyan opció illesztőprogin belül hogy MTP, ezt telepítve "hibás driver" az eredmény.

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#86508) bohoc71 válasza Jazz (#86507) üzenetére


bohoc71
aktív tag

Fejlesztő mód be van kapcsolva? Azon belül az usb hibakeresés?

Meghajlás...Puszi...Taps....

(#86509) Jazz válasza bohoc71 (#86508) üzenetére


Jazz
veterán

Ennél a f*s 5.+ androidnál nincs ilyen opció a beállításokban.
Az a korábbi 4+ verziónál van. (ott tökéletesen működik a usb mód.)

free your mind

(#86510) Viktor0610 válasza Jazz (#86509) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Olyan nincs, hogy nincs fejlesztői mód. :P
Max. nem hoztad még elő a Build számra való többszöri (hétszeri?) kattintással. :D

Samsung Galaxy A54

(#86511) S e t h


S e t h
nagyúr

Fekete nap ez a mai, Taskert eltávolítják, a Pushbullet meg beköszön egy Pro verzióval 40 dollár/év, persze az alap verzió szolgáltatásai meg is lettek csonkítva, van is háborgás a weben.
Ezzel is függene össze a kérdésem.
Létezik olyan alkalmazás, amivel számítógépen, webes felületen egy képre egér jobb klikkel választhatóvá válik a küldésben, hogy a telefonra küldjek azonnal képet?
A Pushbullet tudja ezt, de most váltanék vmi másra ami ehhez hasonló egyszerűséggel tudja ezt a funkciót.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#86512) Jazz válasza Viktor0610 (#86510) üzenetére


Jazz
veterán

Hogy mi van?:)

Utána kerestem hogy miről is beszélsz.:) Az Android verzió felirat 7x gyors kattintására előjött a fejlesztő mód. Pfff... csesszék meg.
Ez az első értelmes leghasznosabb opció amit látok az 5+ andoridban. Pont miért ezt kellett elrejteni?
(siralmas ez az ultra-felhasználó barát felület).
(saját 4.+ teló alapból rootolt, fejlesztő mód, minden elérhető, illetve a legjobb: engineer mód, amit egy tárcsázó kóddal lehet előhívni. Ott aztán mindent lehet állítani. Ilyenről itt nem is álmodok (lévén rootolni sem rootolhatom), csak az usb jöjjön össze.

(Az android verzió sokszori kattintására meg előjött egy flappy-lolliopop klón játék. (10-ből 0 pont :) ) Mit szívtak a fejlesztők? :) )

...
Aktiváltam az USB hibakereső módot.
Haladunk. Legalább már nem "digitális fényképező"-t akar telepíteni hanem valami driver-kezdeményt.
Viszont:
(ennyi. feladom.)

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#86513) pikszel válasza Vertigo18 (#86498) üzenetére


pikszel
őstag

Szerintem a Wi-Fi alvási irányelvek? lesz a probléma oka. Pontosabban azt kellene beállítanod, hogy soha ne tudjon "alukálni".

„Az egyedüli létező dolgok az atomok és az üres tér; minden egyéb puszta képzelet”

(#86514) Jazz válasza Jazz (#86512) üzenetére


Jazz
veterán

(A kies is csak teker-teker, nem talál semmit, aztán kilép.)

(ez van fent: Samsung-Usb-Driver-v1.5.55.0.exe)

free your mind

(#86515) Jazz válasza S e t h (#86511) üzenetére


Jazz
veterán

Pont ezért van két aranyszabály:
1.: kapcsolj ki mindennemű auto frissítést
2.: mentsd le az aktuális jól működő appodat pl. ES file explorerrel. (extract apk)
Alapfeltevés: minek frissíteni valamit ami jól működik?:)

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#86516) #79335424 válasza Jazz (#86512) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ez nem Lollival jött, régebben is így lehetett előcsalni a fejlesztői menüt, ha alapértelmezetten rejtve volt.

(#86517) air válasza Jazz (#86514) üzenetére


air
nagyúr

Alap kérdés.
Biztosan jó a kábeled?
Én elvesztettem az eredeti kábelt, és ebay-ről vettem újat.
Látszólag eredeti, a gép látja is a tabom rajta, Kies viszont hozzá se szagol.
Gyári kábellel minden rendben.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#86518) ctibor válasza S e t h (#86511) üzenetére


ctibor
senior tag

A ShareIt PC/notebook változata tudja. (Lenovo fejlesztés, de bármelyik Androidra telepíthető, ingyenes a Playben)

[ Szerkesztve ]

Galaxy Tab S6 LTE, Galaxy Z Flip3 5G, Galaxy Watch4 Classic e-SIM

(#86519) Vertigo18 válasza pikszel (#86513) üzenetére


Vertigo18
addikt

Köszönöm szépen a válaszod... Az a baj, hogy a Wi-fi úgy van beállítva, hogy a Speciális beállítások alatt az van írva, hogy "Tartsa bekapcsolva a Wi-fit alvó módban", ez "Mindig"-re van állítva, és ha jól értem, akkor pont ez szerepel a te megoldásodban is. Ez volt az első, amit leellenőriztem...

Ráadásul, mint mondtam, a PC sem találja meg a telót, amíg nem lépek be telóról az alkalmazásba. Akkor bezzeg 1 mp alatt.

[ Szerkesztve ]

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#86520) kaciokos válasza Vertigo18 (#86498) üzenetére


kaciokos
őstag

bocs, téves

[ Szerkesztve ]

(#86521) #79335424


#79335424
törölt tag

Úgy tűnik, hogy helyreállt a rend Tasker ügyben. Az előbb rákerestem és mutatja a Play.

(#86522) bigu35


bigu35
újonc

Sziasztok,hozzáértő emberek véleménye érdekelne!használt készülékről van szó!!

(#86523) #79335424 válasza bigu35 (#86522) üzenetére


#79335424
törölt tag

Szép kép!

(#86524) beg válasza bigu35 (#86522) üzenetére


beg
veterán

Van rá mód, de inkább maradj a hivatalos úton. Ne vedd meg.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#86525) bigu35 válasza beg (#86524) üzenetére


bigu35
újonc

Szia már megvettem és függetlenitve lett,a gari 0×1!az érdekelne hogy rootolt-e a készülék?

(#86526) beg válasza bigu35 (#86525) üzenetére


beg
veterán

Ha lefényképeznéd a szomszéd macskáját, abból előbb mondanám meg, mint ebből a képernyőképből. A sufnihuszár függetlenítésért meg még ki is vághatnak innen ha tovább reklámozod.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#86527) punky10 válasza bigu35 (#86525) üzenetére


punky10
addikt

Groteszked a Root checker-t, és az megmondja.

/Honor 20 Pro/Huawei Matepad 11,Samsung Xcover6 Pr0

(#86528) pikszel válasza punky10 (#86527) üzenetére


pikszel
őstag

Korrekt :C

„Az egyedüli létező dolgok az atomok és az üres tér; minden egyéb puszta képzelet”

(#86529) bigu35 válasza beg (#86526) üzenetére


bigu35
újonc

Köszi a segítséget!

(#86530) aprokaroka87 válasza bigu35 (#86529) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

nem ez a cicus volt az egyik,amelyik megzavarta a G20 csúcsot?:)

(#86531) Probert75 válasza Jazz (#86515) üzenetére


Probert75
addikt

Használsz Total Commandert? Mert azt be lehet úgy állítani, hogy lásd a telót rendesen.
"Mostanában a telefonok már MTP átvitelt használnak, ez egy kicsit máshogy működik, de ugyan úgy használható TC alatt is, egy kicsit más módon mint korábban:

Beállítások\általános beállítások\képernyő\szülő könyvtár megjelenítése a gyökér könyvtárban is -> pipa be
Ez után feljebb tudsz menni mint a gyökér könyvtár, és ott lesz elvileg legalul a telefonod, ahol be tudsz lépni a tárhelyre.
"

(#86532) beg válasza bigu35 (#86529) üzenetére


beg
veterán

Ez nem rootolt. Azt mondod neki hogy su, válaszként belerondít a homokozóba.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#86533) bigu35 válasza beg (#86532) üzenetére


bigu35
újonc

látod mégsem vagy annyira okos mint hitted!!!! :C

(#86534) beg válasza bigu35 (#86533) üzenetére


beg
veterán

Nem, de egy root checker-t ki tudok guglizni, majd letölteni a telefonomra.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#86535) #79335424 válasza beg (#86532) üzenetére


#79335424
törölt tag

Jó, de a telóba se csak úgy beleordítod, hogy SU. Segédeszközként kell hozzá a Terminal Emulator. A logCAT -tel :) is hasonló a szitu. Először látványosan vedd a kezedbe a kajástálját és utána mondjad, hogy SU! Meglátod, hogy teljesen úgy fog reagálni, mintha Te lennél a rendszergazda. :)

(#86536) Jakuu válasza Vertigo18 (#86498) üzenetére


Jakuu
őstag

Szerintem ott az engedelyekkel van a gond.A biztonsag menuben ered el az engedelykezelot. Ott probalj korbenezni.
Raadasul add hozza az Airdroidot az inditopultban az automatikusan indithato alkalmazasokhoz.
Ezt is a biztonsagmenuben ered el.
A xiaomi mar csak ilyen sokkal osszetettebb mint a sima androuidos kezelofelulet es mar alapbol a miuiban tobb minden van beleepitve, tiltolistatol kezdve, automatizaciokon at, engedelykezelokig etc.
Amugy meg ott van a sajat MI PC Suite alkalmazasa, ami tud tobbek kozott reverse tetheringet, tehat a PC netjet megosztani es tobb olyan dolgot, mint az Airdroid,pl adatmozgatas,adatmentes stb. Viszont csak gyari Xiaomi Rommal + kernellel, mukodik.

[ Szerkesztve ]

(#86537) beg válasza #79335424 (#86535) üzenetére


beg
veterán

Ja igen, whiskas 2.0-val valószínűleg működik :)

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#86538) Narxis válasza Mzombi (#86475) üzenetére


Narxis
nagyúr

Aqua Mail Pro

Thanos was right.

(#86539) disy68 válasza Jazz (#86512) üzenetére


disy68
aktív tag

Üdv, szerintem annyi csak a gond, hogy XP alatt nincs natív MTP támogatás. Feldobod ezt, utána fel fogja ismerni MTP módban is a telefont a rendszer.

“Yeah, well, you know, that’s just, like, your opinion, man.” — The Dude

(#86540) Syd69 válasza lacuska74 (#86494) üzenetére


Syd69
aktív tag

[link] Don't disturb

Én ezt használom

[ Szerkesztve ]

Alma

(#86541) Mzombi


Mzombi
aktív tag

Korábbi kérdésem kicsit pontosítva (tehát céges mailek olvasására):
Mailwise

Használja valaki? Ha igen tapasztalatokat kérek szépen. :R

(#86542) air válasza Mzombi (#86541) üzenetére


air
nagyúr

Igen. Szerintem az egyik legjobb, a Nine mellett.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#86543) Bobby G.


Bobby G.
senior tag

Sziasztok!

Tudtok olyan alkalmazást, ami a hívásnaplómat, esetleg az sms-eket szinkronizálja a Google naptárammal?

(#86544) air válasza Bobby G. (#86543) üzenetére


air
nagyúr

Nem a naptárral hanem a Gmail postafiókkal az SMS Backup +

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#86545) mgy válasza Bobby G. (#86543) üzenetére


mgy
senior tag

SMS Backup+
de már megelőztek úgyis... :D

[ Szerkesztve ]

(#86546) OccsE


OccsE
aktív tag

Vettem egy uj telefont es szerettem volna a TELJES viberemet (csoportok, uzenetek, kepek, stb) atmasolni az uj telefonra.
Mas programoknal a Titanium Backup tokeletesen mukodott. Elvileg ennel is de sajnos a Viber hasznalat alatt elkezdett ujra indulgatni es szepen lassan mindent kitorolt.... Majd ujra kelle reggelnem az uj telefonon, hogy hasznalni tudjam a Viber-t.

Milyen progival/modszerrel lehet a Viber dolgokat mozgatni?

(#86547) Oldman2 válasza mgy (#86545) üzenetére


Oldman2
veterán

Évekkel ezelőtt használtam ezt, sajnos nem tökéletes. Nem működött az oda-vissza szinkronizáció.

Szinkronizációra vagy backupra van szükséged?

Egy idő után úgy ítéltem meg, hogy számomra csak az utóbbi szükséges, azóta offline backupolok az Easy Backup & Restore alkalmazással.

(#86548) Bobby G. válasza mgy (#86545) üzenetére


Bobby G.
senior tag

Nem rossz, de még nagyon régen volt olyanom, hogy rendesen a naptárba rakta, hogy mikor ki hívtam, vagy ki hívott, illetve kitől kaptam, vagy kinek küldtem sms-t. Azért megnézem ezt is, köszi!

(#86549) Mzombi válasza air (#86542) üzenetére


Mzombi
aktív tag

köszönöm, egyelőre a Mailwise lesz, az IT-s gárda azt preferálja

(#86550) S e t h válasza ctibor (#86518) üzenetére


S e t h
nagyúr

Azt meg kell hagyni, hogy valóban gyorsan, viszont nem alternatíva a Pushbullet egyszerűségéhez képest.Pl egy híroldalon látok egy képet, jobb klikk a képre, másik katt a küldés és már a telefonomon is van, ehhez képest ez a Share It több lépcsős, ahogyan látom a számítógépre is le kell szednem a képet, hogy el tudjam küldeni a telóra, ezért nem alternatíva.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.