Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-01 09:57:43

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#64251) #79335424 válasza Orionhilles (#64250) üzenetére


#79335424
törölt tag

Az értesítési sávra nem tudsz widgetet tenni, mert, mint a nevében is benne van, az "csak" értesít. Az állapotsorra (amikor lehúzod a "rolót") tudsz widgetet tenni. Az értesítési sávra viszont bármit kiírathatsz. A Widgetet Elixír2 Widget -tel csinálom, az értesítő sávra kiíratást pedig E-Robottal. Hogy honnan szedné a Robot a névnapot, azt nem tudom. Talán Tamás (a fejlesztő) tudna rá válaszolni. Vagy, ha a Google naptárban van erre lehetőség, akkor azt tudja kezelni a Robot. Manuálisan is lehet, de gondolom, nem szeretnél 365 értesítést egyenként definiálni. Egyébként nem teljesen világos, hogy ezt hogyan gondoltad megjeleníteni. Pál esetén még csak-csak megoldható, de pl. Aladár, Eleonóra, vagy Genovéva napon oda lenne az értesítési sáv.

(#64252) 7Sony7 válasza catroot (#64236) üzenetére


7Sony7
addikt

Beragadt valami. Restart megoldja.

-

(#64253) catroot válasza 7Sony7 (#64252) üzenetére


catroot
veterán

De akkor annak a valaminek meg kellett volna jelennie ott, ahol mutatja, hogy mi mennyit fogyasztott.

Egyébként a tegnap este:

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#64254) Orionhilles válasza #79335424 (#64251) üzenetére


Orionhilles
senior tag

Igen az állapotsorra gondoltam, köszönöm, kipróbálom :K

– Yet, thou serves with thine eyes clouded in chaos. Thou, bound in the cage of madness. I am he who commands those chains – Fate/Zero Berserker Mad Enchantment

(#64255) canniball válasza Orionhilles (#64250) üzenetére


canniball
nagyúr

Ha megfelel egy widget az asztalon is akkor a GPlayen keress rá a beszédes nevű Névnap alkalmazásra.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#64256) Tav-Csoves válasza Daffchy (#64248) üzenetére


Tav-Csoves
őstag

Bootloader, root, és ha van custom rom, akkor feltenni rá.

(#64257) 7Sony7 válasza catroot (#64253) üzenetére


7Sony7
addikt

Az életbe nem találod meg. Se a wakelock detector, se a betterbatterystats nem jelez nekem semmit, mégis van néha ilyenem. Valami szenzorra gyanakszom, de én sem tudom. nálam restart megoldja.

-

(#64258) Edi77 válasza 7Sony7 (#64257) üzenetére


Edi77
őstag

Nekem is volt ilyen jelenség, rá is kérdeztem a telóm topicjában, ott az a válasz jött, hogy frissült a Google és a play és azért volt ez a jelenség. 2-3 napja rendes ciklusba állt vissza a teló merülése. Az andrid rendszer meríttte le a telómat, állandó pörgésben volt akkor is, ha repcsiben volt éjjel.

"Érdemes aszerint élni, amiben hiszel, mert különben előbb-utóbb abban fogsz hinni, ahogy élsz."

(#64259) 7Sony7 válasza Edi77 (#64258) üzenetére


7Sony7
addikt

Az is egy lehetőség, de akkor nem 98% lenne a deep sleep a telómon. Ez két különböző probléma szerintem. Neked mennyit merült mennyi idő alatt? Nálam ha beragad valami, 15-20% ot merül 5-7 óra alatt. (nem emlékszem pontosan). Ha valami pörgeti a procit, akkor szerintem gyorsabban merül.

-

(#64260) DeathAdder


DeathAdder
veterán

Létezik olyan alkalmazás, mint a Titanium backup, de ami nem igényel root hozzáférést?

Célom a jelenlegi telefonom alkalmazásainak mentése, és az új bloatware telefonom telehányt alkalmazásainak kipucolása. Rootolni nem szeretnék egyrészt mert még nem lehet, másrészt pedig nem akarom ezért elveszíteni a garanciát :)

(#64261) Edi77 válasza 7Sony7 (#64259) üzenetére


Edi77
őstag

Repcsiben éjjel lazán lement kb 30%ot, aztán napközben 2-3 ó alatt nyugalmi állapotban megint 20% körül. Voltrestart is, de nem sok eredménnyel. Aztán másnapra minden visszaállt a normális mederbe, android renszer visszacsökkent kb 30-35%-os használatra.

"Érdemes aszerint élni, amiben hiszel, mert különben előbb-utóbb abban fogsz hinni, ahogy élsz."

(#64262) LonGleY válasza DeathAdder (#64260) üzenetére


LonGleY
veterán

Az alkalmazások letiltásához nem kell root, menteni pedig elvileg talán a Helium backup tud PC segítségével. Vagy marad a manuális export és a screenshot készítés.

(#64263) Rodzser Mór


Rodzser Mór
senior tag

Helló.
Hol lehet beállítani 4.3-as droidnál, hogy beszélgetés közben a közelségérzékelő miatt ne kapcsoljon ki a képernyő?

(#64264) Daffchy válasza air (#64249) üzenetére


Daffchy
őstag

Nagy kár... :(

Köszönöm az infót! :R

(#64265) LonGleY válasza Rodzser Mór (#64263) üzenetére


LonGleY
veterán

Nem gondolom, hogy ez beállítható lenne.

(#64266) mttssz válasza Rodzser Mór (#64263) üzenetére


mttssz
senior tag

Xposed modul van rá, Disable Proximity néven.

(#64268) Pubszon válasza catroot (#64200) üzenetére


Pubszon
veterán

Play-en mikor lesznek fent?
Ha innen telepitem, fognak utána frissülni?

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#64269) #79335424 válasza #40993792 (#64267) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nem mertem leírni, de ez sztem is gyártófüggő. Az én Samumban is van ilyen opcijó.

(#64270) teo77 válasza air (#64216) üzenetére


teo77
őstag

Mikor VPN klienssel próbálok felcsatlakozni, bejon a MAV xy./blacklist weboldala. Akkor ez mi lenne?

Nexus 7-2013 - root, cwm, 4.4.4 /Honor 7, Marshmallow(Budapest)

(#64271) catroot válasza DeathAdder (#64260) üzenetére


catroot
veterán

Helium?

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#64273) air válasza teo77 (#64270) üzenetére


air
nagyúr

Semmi. Igazatok van. A MÁV képes ilyesmire, en bloc tiltja a VPN-t. :O

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#64274) DeathAdder válasza catroot (#64271) üzenetére


DeathAdder
veterán

Szuper :R

LonGleY - szuper.
Másik, hogy érted, hogy az alkalmazások letiltásához nem kell root? Akkor mivel tiltsam le?

(#64275) ollie válasza Rodzser Mór (#64263) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Azt tudod ugye, hogy akkor a füledet, arcodat úgy fogja érzékelni a telefon, mintha az ujjaddal nyomogatnád a kijelzőt?

(#64274) DeathAdder: az alkalmazáslistában elég sok mindent le lehet tiltani

[ Szerkesztve ]

***

(#64276) Tav-Csoves válasza air (#64273) üzenetére


Tav-Csoves
őstag

Én szoltam!

(#64277) vadászcsiga


vadászcsiga
félisten

Ezt a here bétát vajon meddig lehet ingyen használni?

(#64278) catroot


catroot
veterán

A Fotók alkalmazás már 2. alkalommal fagy le videó indításnál. Úgy, hogy a lenti kép fogad (áll is a töltés), viszont hang megy tovább. És mindezt úgy, hogy semmire nem reagál a kijelző, csak a bekapcs gombbal tudom kilőni a telefont.

Marha irritáló.

[ Szerkesztve ]

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#64279) freeknight


freeknight
őstag

Üdv!
Milyen böngészőt használtok? Eddig én a Next Browsert szerettem, de egyre lassabb, 4.4.4 alatt meg nem működik az éjszakai mód sem. Valami új kéne nekem, ezért kíváncsi vagyok mások véleményére :)

(#64280) kalapacsolok


kalapacsolok
senior tag

Sziasztok! A System panel liteon kívül tudtok olyan progit mondani, amivel monitorozni lehet a processzor használatto, akkumulátor-merülést és azokat a programokat, folyamatokat, amik ezerrel pörögnek megállás nélkül a háttérben?

(#64281) air válasza kalapacsolok (#64280) üzenetére


air
nagyúr

Wakelock detector.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#64282) LonGleY válasza freeknight (#64279) üzenetére


LonGleY
veterán

Régi (Classic) és az új Opera vegyesen. Ez utóbbi a klasszikus elrendezésre állítva egészen használható. Sync pedig nemsoká lesz az asztali verzióval. A Classic-kal fórumozok és nézelődök általában mindenfele, és az újjal megyek föl az összetettebb oldalakra. A Facebook is egészen normális az új Blink motoron, az értesítéseket leszámítva teljesen pótolja a klienst, a kinézete pedig ugyanaz. A Chrome kb. ugyanaz (a motor biztosan), de az nekem nagyon nem állt kézre.

[ Szerkesztve ]

(#64283) norbert1998 válasza catroot (#64278) üzenetére


norbert1998
veterán

adatok törlése volt? esetleg a telefon és a szoftver sem túl stabil?

(#64285) dokee78


dokee78
félisten

Az Opera böngészőt valahogy rá lehet venni,hogy a Chrome könyvjelzőket kezelje?

Az Operán kívűl más böngésző csinál sortördelést?
Csinál a Dolphin is,de az opera több lépcsőben is tudja,ahogy zoomolok úgy tördeli.

(#64286) DeathAdder válasza ollie (#64275) üzenetére


DeathAdder
veterán

Valóban :R

freeknight - nálam az AOSP Browser :)

(#64287) catroot válasza norbert1998 (#64283) üzenetére


catroot
veterán

Az adatok törlése még nem. Először a nagyobb uptime-ra gondoltam, hogy az okozhatta. Tegnap viszont kikapcsoltam a telefont és ez ma már jelentkezett.

Egyébként maga a rendszer teljesen stock 4.4.4. és stabil.

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#64288) dlaj


dlaj
őstag

Sziasztok!

Tud esetleg valaki olyan appot, amelyik a hangerő gomb megnyomására feléleszti a kijelzőt.
Lehetőleg root nélkül használható kellene! :R

(#64289) dlaj válasza dlaj (#64288) üzenetére


dlaj
őstag

Közben találtam is egyet, ami jól is működik!

(#64290) Troy.


Troy.
addikt

Sziasztok!
Milyen gyakori jelenség az, hogy az app-on belül le van értékelve (unlock), ellenben a google play-en nem látszik (nincs). Konkrétan a Sleep as Android-ról van szó. Programon belül meglehet venni fél áron de cserébe le kell mondani a elállás jogától (idézem: Elfogadod, hogy a vásárlás azonnal elérhető lesz, és lemondasz a törvényben előírt visszavonási jogodról. ...)

Ez mennyire bevett szokás? Mellesleg kinek mi a véleménye a programról?

[ Szerkesztve ]

.

(#64291) Quasi_modo válasza dlaj (#64289) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Nagy valószínűséggel ez is zabálja az akkumulátort. De azért majd kíváncsi leszek mit mondasz.

valami

(#64292) Flind válasza freeknight (#64279) üzenetére


Flind
senior tag

UC Browser vagy UC Browser HD, amelyik jobban tetszik.

(#64285) dokee78: Neked is, a sima (első).

(#64293) vadászcsiga válasza freeknight (#64279) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Nekem a Chrome a kedvencem de úgy szívja az akksit meg akasztja a billt hogy elkezdtem másikat keresni és végül a dolphinnál kötöttem ki, annál tudom a legjobban tolerálni a hiányosságokat. Az összes többi egy kalap kaki.

(#64294) Troy. válasza freeknight (#64279) üzenetére


Troy.
addikt

CM Browser. (WiFi-n!) Szerintem az egyik legjobb az én igényeimnek.

Előny: Kis méret, gyors, könyvjelzők importálása, könyvjelzők sorrendjének változtatása(!), kezdőképernyőre gyorsikonok.

Hátrány (lehet egyesek számára): Memória fogyasztás (nincs róla adatom, de nem különösebben érdekel), adatforgalom (Azért írtam, hogy WiFi-n, mert én gyakorlatilag csak azon használom.)

üdv.

[ Szerkesztve ]

.

(#64295) SG3rg0 válasza Flind (#64292) üzenetére


SG3rg0
őstag

Mi a különbség a sima és a hd között?

(#64296) petipetya


petipetya
nagyúr

Nektek működik a fórum? Az ebay-es topicban nem tudok hozzászólást írni, illetve a privi sem megy egy embernek. Folyton azt a hibaüzenetet kapom, hogy a kapott adatok érvénytelenek.

Ezzel szemben itt működik a hozzászólás.

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#64297) #79335424 válasza petipetya (#64296) üzenetére


#79335424
törölt tag

Töröld a cache -t és indítsd újra a böngészőt! Véletlenül nem Dolphin?

(#64298) petipetya válasza #79335424 (#64297) üzenetére


petipetya
nagyúr

Köszi, így már jó. :R Chrome és gépen is ugyanezt produkálta. Másik böngészőt nem néztem, csak görcsösen próbálgattam ugyanazt.

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#64299) dokee78 válasza dokee78 (#64285) üzenetére


dokee78
félisten

UP!

(#64300) vadorzó


vadorzó
aktív tag

Továbbra sem találtam megoldást arra, hogy milyen módon lehetne filmeket nézni a telefonomon (bdrip, avi, stb.).
Próbáltam vagy 3 konverter 20 féle konvertálását, de egyiket se tudta futtatni az MXplayer.
Ha valakinek van valamilyen ötlete, megoldása, szívesen fogadom a tippeket. :DD

You can't see California without Marlon Brando's eyes

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.