Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-01 09:57:43

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#64951) galaxys80 válasza air (#64950) üzenetére


galaxys80
veterán

Köszönöm. Akkor megveszem az asszony telójára, mert a Fb, Messenger, Whatsapp hármas azért már elég erőteljesen tudja zabálni a ramot és az aksit a háttérben.

(#64952) #79335424 válasza zeon.hu (#64948) üzenetére


#79335424
törölt tag

exFAT -ot vagy ismeri a kerneled, vagy nem. NTFS naplózó fájlrendszer, flash meghajtókra nem a legszerencsésebb választás. EXT2 lenne a legjobb, bár állítólag van vmi Win... "oprendszer", ami csak pluginnal kezeli. Telón is megoldható a partícionálás, de ez nem az alap felhasználói szint.

(#64953) norbert1998


norbert1998
veterán

van olyan emulátorprogram, amivel windows 2000-et vagy xp-t tudok futtatni az sp-men úgy, hogy egy nem túl új, körökre osztott izometrikus stratégiát (ufo extraterrestrials) is elvigyen?

[ Szerkesztve ]

(#64954) Bozek válasza norbert1998 (#64953) üzenetére


Bozek
nagyúr

Röviden? Nincs.
Esetleg megpróbálkozhatsz DosBox alá Windows XP-t telepíteni, de az szinte valószínű, hogy nem fog normális sebességgel futni. Vegyél egy laptop-ot vagy egy Win-es táblagépet, ha ilyenekkel akarsz játszani.

[ Szerkesztve ]

(#64955) rgeorge válasza zsof Nokia (#64917) üzenetére


rgeorge
addikt

Egyszerű a használata és átverés, mint minden ilyen program. A lottó szerencsejáték, amennyire emberileg lehetséges a matematikai valószínűségszámításra épít, másképp nem érné meg működtetni. Minden húzás független esemény, teljesen érdektelen a kimenetele szempontjából, mi történt korábban. Annak lenne értelme, hogy egy gyakorlati megvalósítást milliárdnyi kísérlettel megmérjünk, mennyire közelíti az elméletet, de gondolj bele: ha száz éve menne az ötös lottó, akkor is csak alig több, mint 5000 húzásról beszélnénk, ráadásul többször változik a sorsolás technikai megvalósítása is. Ebből semmilyen következtetést nem lehet levonni, még ha az egyik golyó mondjuk más lenne, mint a többi, akkor sem derülne ki ennyi esemény alapján, melyik az, de az sem, hogy ez mennyiben befolyásolja a sorsolásokat.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#64956) air válasza rgeorge (#64955) üzenetére


air
nagyúr

Tévedsz. Nagyot.
Nem szabad összekeverni a tisztán elméleti matematikát, a gyakorlati kísérletekkel.
Az elmélet szerint természetesen ugyanakkora esélye van az 1,2,3,4,5 számok kihúzásának, mint másik 5 számnak. Azonban ha valóban elkezded húzogat a számozott golyókat, látni fogod, hogy a gyakoriság, és a kihúzott számok eloszlása nem állandó.

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#64957) rgeorge válasza air (#64956) üzenetére


rgeorge
addikt

Szerintem nem tévedek, kicsit sem, nem hogy nagyot. A gyakorlat persze, hogy más, mint az elmélet, de mint írtam, a gyakorlati megvalósításban törekednek az elmélet megközelítésére. Persze meg lehet vizsgálni, mennyire közelíti az elméletet egy gyakorlati megvalósítás, de erre a lottóhúzás példájában nem ezres, de nem is milliós nagyságrendű kísérletre lenne szükség. Természetes, hogy az eddigi néhány ezer húzás eredményének eloszlása "nem egyezik az elmélettel", de ezzel mit is kezdjen, aki lottózik?
A lottóhúzás akkor is független esemény, a golyók "nem emlékeznek" a korábban történtekre, azokból nem lehet jósolni.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#64958) air válasza rgeorge (#64957) üzenetére


air
nagyúr

Hagyjuk! Vagy tényleg nem érted, vagy szándékosan magyarázod félre.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#64959) flash-


flash-
veterán

Eza viper4 android pontosabban mit csinál?
Javitja a zene minoseget?
Vagy csak a hangerőt?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#64960) ux1 válasza air (#64958) üzenetére


ux1
addikt

Hagyjuk... De sajnos te nem érted. :K

-=[ 乂丨卂ㄖ爪丨 ]=-= [ 卩ㄖ匚ㄖ 千1 ]=-

(#64961) rgeorge válasza air (#64958) üzenetére


rgeorge
addikt

Olvasgass.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#64962) arti1121


arti1121
senior tag

e három közül melyik lehet a legjobb??

bike computer
endomondo
runtastic

melyikkel érdemes foglalkozni? valakinek tapasztalata??

Sunwayman C20C, C22C, C23C, V60C, OLIGTH SR52UT, Nitecore HC65, MH20GT, HC65, TIP, TUP....TIP2

(#64963) Kakumix


Kakumix
senior tag

Mennyire szeretnének az emberek mintát látni a lottóhúzások eredményében, hogy hihessék, hogy vannak jobb számok, amiket érdemes megjátszani! :)

Pedig mint ahogy itt már többen is írták egy élet alatt nem tudna senki kitölteni annyi szelvényt - talán még csak nem is különböző kombinációkkal, hanem mindig az 1,2,3,4,5-öt bejeleölve - , mint amennyi lehetőség van húzásonként.

Legyen szép napod!

(#64964) norbert1998 válasza Bozek (#64954) üzenetére


norbert1998
veterán

igazából csak kíváncsiságból kérdeztem, de kipróbálom azért. köszi :R

(#64965) teo77


teo77
őstag

Indításkor fc-vel leáll a 2.5-ös Greenify. Más is tapasztal ilyet?

Nexus 7-2013 - root, cwm, 4.4.4 /Honor 7, Marshmallow(Budapest)

(#64966) beg válasza flash- (#64959) üzenetére


beg
veterán

Hosszú lenne leírni, sok összetevőből áll. Röviden: hangzásjavító. Részletesen Itt.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#64967) norbert1998 válasza norbert1998 (#64964) üzenetére


norbert1998
veterán

megnéztem yt-n mi a helyzet, egy snapi 800-on is játszhatatlan a diablo is. feltételezem, ha portolva lenne, lazán futna tökéletesen, de így sajnos értelme nincsen, mert gyengék az emu-k

(#64968) Bozek válasza norbert1998 (#64964) üzenetére


Bozek
nagyúr

Esetleg ezt megnézheted még: Windows XP on Android. Ez Qemu segítségével csinálja, a képek alapján működik is.

(#64969) Bozek válasza norbert1998 (#64964) üzenetére


Bozek
nagyúr

Vagy itt egy videó is: How to run Windows XP on Android 2014.

(#64970) bencus3


bencus3
tag

Sziasztok
Most frissült a telomon ( S4 mini) az oprendszer 4.2.2-ről 4.4.2-re és elveszett egy igen kedvelt widgetem!
ez egy 2*3 kockás táblázat volt amiben hálózati infok (wifi,mobilnet) aksiállapot és tároló helyi infok (sd, belső). Nem tudjátok hogy ez oprendszer függő volt e vagy alkalmazás? Vagy ha van valakinek valami jó hasonló alkalmazás ötlete ne tartsa magába! :R
Köszönöm

(#64971) norbert1998 válasza Bozek (#64969) üzenetére


norbert1998
veterán

láttam őket, de az a gamet nem fogja értelmesen vinni egy megfelezett snapi 600, ha még a sanpi 800 sem tudja

(#64972) Bozek válasza norbert1998 (#64971) üzenetére


Bozek
nagyúr

Írtam is az elején, hogy ne számíts sok jóra. Az a baj, hogy más platformra nem adták ki, pedig azokra vannak jó emulátorok. Én most a Sega CD emut nézem a ClassicBoy-ban, az se rossz, csak 4-500 mega egy játék. :D

(#64974) giorgioblues


giorgioblues
csendes tag

sziasztok, a telefon topikjában már kérdeztem, de ott egyelőre nem kaptam még választ, hátha van valami általános app, ami tud erre megoldást, szóval megkérdezlek titeket.
Coolpad F1-em van, és van neki külön hátsó miksije a videófelvételhez, amivel a videók alatt meglepően jó hangot vesz fel a telefon. A beépített hangrögzítő viszont ilyen tompa, ezerszer rosszabb hangot vesz fel, gyanakszom rá, hogy talán az nem is azt a hátsó mikrofont, hanem az alsót, a beszélőst használja talán. Van olyan hangfelvevő cucc, amivel csak hangot tudok olyan minőségben, arról a mikrfonról venni, mint a videókban, csak videó nélkül? :)

(#64975) S e t h


S e t h
nagyúr

Van aki megtudja erősíteni, hogy a Greenify donation package esetében nonrooted készüléknél is van lehetőség system appok hibernálására ha korlátozott mértékben is?
A kísérleti funkcióknál ezt olvastam, kérdés valóban így van e./Nem, nem próbáltam ki, akkor sem ha több idő áll már rendelkezésre./

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#64976) norbert1998 válasza Bozek (#64972) üzenetére


norbert1998
veterán

igen, igaz. de a sanpi az tényleg nem fog semmit sem vinni :DDD max a snapi

(#64977) air válasza S e t h (#64975) üzenetére


air
nagyúr

Úgy látszik túl régen volt. ;]
#64950

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#64978) aizen92


aizen92
addikt

Boat browseren mit lehetne azzal tenni, hogy az url sáv automatikusan eltűnjön, mint pl. chromeban.
4.7" a kijelzőm mérete, ugyanazon boat verzióval 4" készüléken eltűnik és ott van beállítási lehetőségként, nagyobb kijelzőn eltűnik.

[ Szerkesztve ]

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#64979) Ordowick


Ordowick
tag

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogyha én a playből vásárolok valamit, akkor azt a tabletemen/telefonomon is tudom használni, a fiókomhoz tartozk vagy esetleg mindig külön kell azt megvenni?
Más: van aki használja a photoshop alkalmazást/okat? Melyik a legjobb közülük, mert ahogy néztem van vagy 5 fajta.
Előre is köszönöma választ!

(#64980) Bozek válasza Ordowick (#64979) üzenetére


Bozek
nagyúr

1. Igen, fiókhoz van csatolva, tehát másik eszközön is tudod használni, ha ugyanaz a Google fiók van beállítva.
2. Photoshop nincs 5 féle, csak három. A Photoshop Express ingyenes, a másik kettő fizetős. Ez utóbbinál oda kell figyelni arra, hogy az egyik telefonra, a másik pedig táblagépre van optimalizálva.

(#64981) tonyrulez válasza aizen92 (#64978) üzenetére


tonyrulez
őstag

Settings→Labs→Titlebar settings→Always show titlebar OFF
5"-on nekem ott van a beállítási lehetőség. Egyébként neked működik a keresés funkció? Find on page-re beírok egy karaktert bármilyen weboldalon, és azonnal leáll a program.

4 8 15 16 23 42

(#64982) aizen92 válasza tonyrulez (#64981) üzenetére


aizen92
addikt

nekem ilyen nincs cska tab bar, semmi nincs a titlebarról....nincs ez a funkció.

amúgy működik a find on page nálam

[ Szerkesztve ]

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#64983) Jim74


Jim74
nagyúr

Sziasztok!

Tudnátok ajánlani zenelejátszó programot?

Elvárások:
- egyszerű legyen
- tudjon lejátszani mappából
- lehetőleg a lockscreen-re is kirakja a fő gombokat, ne csak az értesítési sávra
- be lehessen állítani, hogy a hangerő gombok hosszan nyomva tartásával a következő track-re lépjen (lehet, hogy ezt csak rom-olással lehet megoldani...)
- szépen szóljon
- ne zabáljon sok energiát :DDD

Music Folder Playert próbáltam. Nem rossz, de hátha van jobb is, ami minden elvárásomnak megfelel.

Előre is köszönöm a segítséget :R

(#64984) 7Sony7 válasza Criton (#64947) üzenetére


7Sony7
addikt

Ez az! Erre gondoltam, csak 4.1.2 höz. Biztos van, de egyenlőre nem találom. Tudsz valahol?

-

(#64985) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

Üdv!Olyan alkalmazás létezik-e amivel meglehetne azt oldani hogy ha egy szöveget vagy betűket...stb kimásolok,annak tartalmát a telefon újrainditása után is megörizze?
akár több szót is eltudjon tárolni.

(#64986) #79335424 válasza aprokaroka87 (#64985) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ha vágólap kezelő alkalmazást keresel, akkor a Clipper+ -t ajánlom. Az egyik leghasznosabb alkalmazásom. Bármit másolsz, egyből oda kerül. Továbbá ott van minden megosztás menüben is. A tartalom szerkeszthető, cimkézhető, exportálható, szinkronizálható. Sztem alapból ilyen kéne minden droidba.

[ Szerkesztve ]

(#64987) llaszlo


llaszlo
veterán

Ismer-e valaki ilyen cashflow (budget) appot.
Többen használnánk, viszont az adatokat össze kellene szinkronizálni a telefonokról.
A gond az, hogy amiket eddig próbáltam azoknál mindig felülírja a szerveren lévő fájlt és nem összeszinkronizálja.
Tehát ha beviszek egy új adatot, de épp nincs bekapcsolva a net, és közben a másik felek is felvisznek a saját készülékükön egy új adatot, akkor azokat külön-külön kellene rögzíteni úgy, hogy a másik adatai ne íródjonak felül.

A bankkártya, A készpénz
B bankkártya, B készpénz
C …

A vásárol kártyával ezt rögzíti a készüléken.
Közben B is vásárol kp-vel és ő is rögzíti. Viszont alapesetben A vásárlása nem jelenik meg B készülékén és fordítva sem.
Ha pedig egymás után feltöltik az adatokat, akkor vagy az A vagy a B vásárlása nem fog rögzülni, mivel a dropboxra csak egy xls vagy valami hasonló kerül fel és nem nézi azt, hogy közben valamilyen adat változott-e benne.

(#64988) llaszlo válasza llaszlo (#64987) üzenetére


llaszlo
veterán

Eddig csak cashflow appokat néztem. Viszont a budget appoknál több olyat is találtam amelyiknél rendesen működik a szinkronizálás. :)
Most tesztelés alatt vannak.

(#64989) gps76


gps76
őstag

Tudtok olyan szoftvert amivel egy 3G-s táblagépben levő sim kártyával szeretnék telefonálni pl.egy egyszerű androidos telefonnal bluetoothon keresztül,mintha a kis telefon mint egy bluetooth fülhallgató lenne. Azért akarnám,mert a tablettal is lehet beszélni,de mondjuk biciklizés közben a telefon a zsebemben lenne és ha kell csak kiveszem és beszélgetek a tábla meg lehet a táskában.

[ Szerkesztve ]

(#64990) kovacs65 válasza gps76 (#64989) üzenetére


kovacs65
senior tag

Erre a Sony sbh52 a legjobb.

Ryzen 9 3900-as noti, RTX-2070, 32 GB, 250 GB+ 1 TB SSD, Gyártó Schenker Technologies, Németo.-ból rendelt. Érdekel valakit?

(#64991) gps76 válasza kovacs65 (#64990) üzenetére


gps76
őstag

Pont nem fülest akarok,az van most is,hanem teló amin esetleg látom ki hív,meg én is tudok hívni pl.telefonkönyvből esetleg sms-t küldeni.

[ Szerkesztve ]

(#64992) air válasza gps76 (#64991) üzenetére


air
nagyúr

Felejtős. Ilyen teljes átirányítást nem lehet.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#64993) twine válasza gps76 (#64991) üzenetére


twine
addikt

[link] egy balga ötlet,,hátha :B :U
Szerk:
de off-ba is raktam,,,mert elég extrém ötlet, és nem is Android alkalmazás :)

[ Szerkesztve ]

(#64994) batai15 válasza Jim74 (#64983) üzenetére


batai15
félisten

Power amp.

(#64995) gps76 válasza air (#64992) üzenetére


gps76
őstag

Pedig elvileg megoldható lenne szerintem. Tudom,hogy van ilyen kártya klón,de felesleges

(#64996) kovacs65 válasza gps76 (#64991) üzenetére


kovacs65
senior tag

Ez nem (csak) füles, nézz jobban utána.

Head- és handset is egyben. Fülbedugás nélkül is lehet használni.

Ryzen 9 3900-as noti, RTX-2070, 32 GB, 250 GB+ 1 TB SSD, Gyártó Schenker Technologies, Németo.-ból rendelt. Érdekel valakit?

(#64997) Jim74 válasza batai15 (#64994) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszi, azt is próbáltam, de az meg már túl van bonyolítva szerintem :DDD

(#64998) Ordowick válasza Bozek (#64980) üzenetére


Ordowick
tag

Köszi a választ!

(#64999) gps76 válasza kovacs65 (#64996) üzenetére


gps76
őstag

Utánanéztem,csak elég húzós az ára.

(#65000) Sajtqukac


Sajtqukac
tag

Sziasztok!

Valaki tudna tanácsot adni olyan widgetre ami a gyors beállítások panelt helyettesítené egy külön home lapon? (Új Lollipop kicsit még testreszabhatatlan.) Találtam párat de mind az ocsmány gingerbread stílúst használja még mindig. :W

Előre is köszönöm!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.