Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-01 09:57:43

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22201) quailstorm válasza kopepe (#22156) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Root uninstallerrel mentsetek alkalmazás apk-kat. (igen nevével ellentétben csak ez tud root nélkül is menteni)
Tesztelve Ace2 2.3.6-on.

(#22202) EmberXY válasza LonGleY (#22193) üzenetére


EmberXY
addikt

Hoppá, ezt megettem... :B
Nem húzta alá a Zandroid, de már kértem az intézkedést... :P

Megoldódott már a Talk-os probléma?

Up the Irons!

(#22203) SamS20


SamS20
senior tag

köszönöm szépen a segítséget :)

(#22204) pepe091 válasza quailstorm (#22201) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

A fájlkezelők többsége is tud root nélkül menteni. Pl: ES File Explorer.

(#22205) xSide válasza quailstorm (#22201) üzenetére


xSide
őstag

Nem csak ez tud apk-t menteni, hanem minden erre alkalmas alkalmazás root nélkül!!!
Most már ideje lenne, mielőtt valaki leír egy ilyen visszatérő baromságot utánaolvasna és utánanézne!

ROOT csak az ezt igénylő fájlkezelővel való kimásoláshoz kell data mappából!!!

[ Szerkesztve ]

(#22206) tomy86 válasza quailstorm (#22201) üzenetére


tomy86
addikt

Ahogy előttem is írták, ez meg még száz másik app is képes erre :W Nem az apk fájl mentéséhez kell root, hanem az alkalmazás adatainak mentéséhez (beállítások, játékállások)

(#22207) petipetya válasza quailstorm (#22201) üzenetére


petipetya
nagyúr

Baromság.

"nincs rá lezsóidő"

(#22208) pepe091 válasza tomy86 (#22206) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Az appok adatait egyébként már lehet a Google acc.-hoz szinkronizálni gyárilag, amivel elvileg simán visszanyerhető. Bár élesben még nem próbáltam ki.

(#22209) quailstorm válasza tomy86 (#22206) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Ja vágom, ahhoz kell, csak ezek szerint nem olvastam végig a kérdést... Ott viszont nincs további vitának helye, vagy rootol vagy nem ment.
(#22207) petipetya: titanium backup rootot kért... pedig csak a samsungapps apk kellett...
tudom fájlkezelővel is lehet menteni, de egyszerű usernek az egygombos megoldás a legjobb...

[Helium]
Van ilyen izé, csak droid 4 kell neki.

[ Szerkesztve ]

(#22210) kopepe válasza fatal` (#22194) üzenetére


kopepe
aktív tag

"/data/app és az SD-re helyezett appoknál /mnt/asec/
ROOT ehhez nem kell (illetve az asechez talán)."

Csak a poén kedvéért elárulnád,hogy melyik android verziónál kotorászhatsz a system fájlok között ROOT jogosultság nélkül? Mondjad,mert érdekel ... :W

(#22211) tomy86 válasza pepe091 (#22208) üzenetére


tomy86
addikt

Tudom, de én sem próbáltam. Egyébként is rootolt a telefonom úgyhogy jelenleg nem érdekes számomra, de ha tényleg működik, akkor az egy jó húzás a googletól.

(#22212) Bozek válasza OgKush (#22143) üzenetére


Bozek
nagyúr

Én használom. A megfelelő beállítások után sokkal megbízhatóbb, mint a gyári kliens. Simán lehet benne minden állítgatni. Például a Vodánál 30 napos számlázási időszak van és 100 kb-ra kerekíti az adatforgalmat. Ezeket nem tudtam volna másik ilyen alkalmazásban megcsinálni, csak ebben.

(#22181) sdforlife: Az már biztos. Bár én már mindenhol elértem a 3 csillagot (kivéve az utolsó szintet, de ott egyelőre csak egy pálya van). Mondjuk az "endless" mód is jó és egész nehéz is. A Can Knockdown 2-vel már olyan 3000 pont fölött jártam, ebben meg a 400-at se érem el. :)

(#22196) LonGleY: Ez mondjuk egész jó: ABBY TextGrabber + Translator, csak éppen ára van.

(#22210) kopepe: Ott van például az ES is, ami be tud lépni a system-be, viszont root nélkül csak read-only módban. A Solid már kicsit problémásabb, ott root nélkül nem hajlandó belépni. Mondjuk az előbbi belép a .android mappába is az SD-n, az utóbbi meg ott is hibát ír ki.

(#22213) kopepe válasza Bozek (#22212) üzenetére


kopepe
aktív tag

Read only - az ha jól tudom csak olvasás :)
Mire megy az ember azzal,hogy ha tudja mi van ott,
de nem csinálhat vele semmit ???
Épp ezért kell a ROOT :D
Nem véletlenül :D

[ Szerkesztve ]

(#22214) fatal` válasza kopepe (#22210) üzenetére


fatal`
titán

Vegyél vissza az arcodból öreg. :)

A /data/app-hoz nem kell ROOT. A /mnt/asec is simán megy root nélkül, most próbáltam ki. Akár terminalból is másolhatod, a cp parancshoz nem kell root.

Máskülönben célprogram sem tudná kimenteni. A /data/data semmiképpen nem elérhető ROOT nélkül.

(#22213) kopepe: Appok kimentéséről volt szó, ahhoz elég az olvasási jog.

[ Szerkesztve ]

(#22215) kopepe válasza fatal` (#22214) üzenetére


kopepe
aktív tag

Amíg nem rootoltam a telefonom,addíg a data/app mappába belépvén az fogadott,hogy ehhez root jogosultság szükséges.Hát akkor?Nem igazán értem.... Valaki elmagyarázná?

(#22216) quailstorm válasza fatal` (#22214) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Jó jó, kimentés, de visszaírással mi a helyzet? Hisz a végcél az... Az is megy root nélkül?

(#22217) Bozek válasza kopepe (#22215) üzenetére


Bozek
nagyúr

Mivel próbáltad? Mert mint említettem, az ES-nek nem kell. És mivel a kimásolásról volt szó, ezért bőven elég a read-only mód.

(#22216) quailstorm: Ööö, talán telepíted az APK-t és vissza is másoltad. :) Az adatokról nem volt szó, csak és kizárólag az APK-ról.

[ Szerkesztve ]

(#22218) quailstorm válasza Bozek (#22217) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Akkor végképp nem értem min megy a vita, meg miért kaptam lebaszást...
Root uninstaller fel, katt-katt-katt, le van mentve minden :U

(#22219) EmberXY válasza pepe091 (#22204) üzenetére


EmberXY
addikt

Ehhez lenne egy észrevételem...
Szép kis vita megy a dologról, hogy kell vagy nem kell a root..
Kipróbáltam a linkelt progit, mert érdekel a dolog. Az mnt/asec-be simán belemegy, de a system/data esetében üres mappát jelez. A menüben van egy olyan opció, hogy root explorer, azt elindítva superuser jogokat kért az ES, megadtam neki, de nem az ott felajánlott opciók közül választottam, hanem visszaléptem, a root jog ugyebár élt, viszont onnan kezdve látszott a data tartalma.
Ahogy a jog megszűnt, ismét üres mappa lett...
Ez a saját tapasztalatom, akkor most hogy van ez? :F
2.3.6 gingerbread, gyári, az általad linkelt progival.
Én néztem be valamit, vagy mi lehet a magyarázat? Többször is kipróbáltam.
Komolyan érdekel a dolog. :R

[ Szerkesztve ]

Up the Irons!

(#22220) Bozek válasza quailstorm (#22218) üzenetére


Bozek
nagyúr

Ezért kaptad: "igen nevével ellentétben csak ez tud root nélkül is menteni". Szerintem az a "csak" szócska véletlenül maradhatott benn, de így már egész mást jelent.

(#22219) EmberXY: Az APK fájlok nem a system/data, hanem a system/app könyvtárban vannak. Nekem konkrétan nincs is system/data. Csak a főkönyvtárban egy data mappa, amit tényleg üresnek jelez.

[ Szerkesztve ]

(#22221) kopepe válasza Bozek (#22217) üzenetére


kopepe
aktív tag

Rég óta használom a root explorert,(megy root nélkül is természetesen).
Amellett totalcommandert.
Nem akartam senkit sem felbosszantani,ha ez mégis sikerült akkor elnézést kérek.
:R

[ Szerkesztve ]

(#22222) quailstorm válasza Bozek (#22220) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Látom azóta van még pár új app erre...
Érdekes hogy nem emlékeztem, mert az app backup & restore-t már használtam, igaz gyárilag rootolt tableten. Mindegy nem érdekes. Működik oszt cső...

(#22223) EmberXY válasza Bozek (#22220) üzenetére


EmberXY
addikt

Nálam a rendszer gyökerében van a data, és azon belül az app mappa.
Nem a szemem káprázik, tényleg így van. :K

Up the Irons!

(#22224) pepe091 válasza EmberXY (#22219) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Belépsz az ES-be, fent van egy kis telefon ikon, rányomsz, ott van, hogy Alkalmazáskezelő. Ott bármelyik appot kiválasztod, tudod backuppolni.

(#22225) Bozek válasza EmberXY (#22223) üzenetére


Bozek
nagyúr

Az még mindig nem a system/data. :) Mondjuk jogos, ahhoz tényleg root kell. A system/app mappa meg a rendszeralkalmazásokat tartalmazza, ahhoz viszont nem kell. Érdekes egy dolog.

(#22226) XP NINJA


XP NINJA
őstag

Tudtok mondani olyan szótárat ami magyarról németre fordit, és letölthető? az lenne a lényeg hogy offline módban működjön. az mindegy mennyi helyet foglal csak kéne egy sürgősen :O

(#22227) Bozek válasza XP NINJA (#22226) üzenetére


Bozek
nagyúr

Mondjuk nézz körül itt: [link]

(#22228) EmberXY válasza Bozek (#22225) üzenetére


EmberXY
addikt

Valóban nem a system, elnézést kérek.. :B
Szóval a /data/app-ról beszélek, oda kell a root, a /system/app-ban tényleg a rendszeralkalmazások vannak.
Lényegében akkor az egész root/backup mizéria amiatt van, hogy sokan az apk-k kimásolásával akarnak backupolni (én is...), amihez root kell, pedig van egyszerűbb módja is, amihez nem kell... :DDD
Majdcsak kialakul a dolog... :)

pepe091: Értem már... :R

[ Szerkesztve ]

Up the Irons!

(#22229) Fall-N


Fall-N
veterán

Na tisztázzuk:
Root nélkül működik például az Infolife féle App backup & restore. Az alkalmazás adatok (data/data) mentéséhez kell a root.
Mielőtt rootoltam volna én is az apk-kat ki tudtam menteni.

[ Szerkesztve ]

(#22230) EmberXY válasza fatal` (#22214) üzenetére


EmberXY
addikt

" A /data/app-hoz nem kell ROOT "
De root nélkül nem enged bele a /data-ba se, akkor most mégis hogy van ez? Ha terminalból akarnék onnan másolni, akkor lehetne, de egyébként még a tartalmát sem látom? :F :DDD

Up the Irons!

(#22231) hodostamas


hodostamas
addikt

Nem rossz cucc ez a Socialife: [link]

Sajnos minimum ICS kell hozzá.

Akinek nem kompatibilis: [link]

(#22232) Canonfan


Canonfan
senior tag

Sziasztok!

Azt szeretném megkérdezni, hogy Androidon a potenciálisan nemkívánatos programok (PUP) mennyire jelentenek veszélyt?

Én Avast Mobile-t használok vírusirtóként, (tudom hogy a szükségességéről megoszlanak a vélemények, de én úgy vagyok vele hogy ártani nem árt) és most sajnos PUP-nak minősítette a Touchpal Contacts-ot, amit már régóta használok (és szerintem nagyon jó) sok lehetőséget nem is hagyva, csak a téves riasztás és a törlés opciót, így most leszedtem és felraktam helyette a GO Contacts EX-et, amiért eddig nem jelzett.
A problémám ezzel csak annyi hogy a Touchpal-t jobban szeretem mert az ismeri az ékezetes betűket is a tárcsázóban való keresésnél.

Időközben az Avast beállításaiban megtaláltam hogy ki lehet kapcsolni azt hogy a PUP-pkra is riasszon, csak sajnos nem tudom hogy mennyire jelenthet ez valós veszélyt (mert pl egy tárcsázó app-ba logikusnak tűnik elhelyezni vírust, ki tudja) szóval ti mit gondoltok, nyugodtan kapcsoljam ki ezt a funkciót, és rakjam vissza a Touchpalt, vagy inkább nézzek más Contacts app után?

Bármilyen infót előre is nagyon szépen köszi! :R :R

(#22233) LonGleY válasza hodostamas (#22231) üzenetére


LonGleY
veterán

4,4 alatt nem merek programot felrakni, kevés az esély a pozitív csalódásra.
4,0 alatt már hunyorogva, tisztes távolból nézem a Play-en is...

:U

[ Szerkesztve ]

(#22234) hodostamas válasza LonGleY (#22233) üzenetére


hodostamas
addikt

Aha, biztos. Ezzel nagyon sok hasznos dolgot tettél hozzá a posztomhoz.

(#22236) LonGleY
Pedig vannak. GB alatt pl a telepítés se indul el. Nem hülyeségből írtam amit.

Na mind1, utoljára ajánlottam én itt bármit is.

[ Szerkesztve ]

(#22235) tybsen válasza LonGleY (#22196) üzenetére


tybsen
addikt

Nekem az mdscan nevu program jott be eddig a legjobban, múltkor megvettem egy akcióban. Viszont durva hogy milyen jó lett a google drive, mármint hogy most már ezzel is lehet szkennelni.

(#22236) LonGleY válasza hodostamas (#22234) üzenetére


LonGleY
veterán

De ilyen kivételek nem nagyon léteznek, hogy egy 3,3 pontos (legalább párszáz szavazattal rendelkező) app jó lenne. Erre próbáltam rávilágítani... Ennél még egy Friendcaster borzadály is többet virít.

És hiába a kompatibilitással kapcsolatosan érkezett a legtöbb negatív szavazat, ha egyszer az is egy fontos kérdés. Pl. mit érsz egy folyamatosan változó API-kkal operáló programmal, ha az nem kompatibilis a telefonoddal, tehát nem frissül automatikusan? Mindig letöltöd az újabbat? Nem ellenkezni akarok az új dolgok ellen, de azért annál jóval több indokra van szükség, hogy felkeltsd az érdeklődést, mint hogy "nem rossz".

[ Szerkesztve ]

(#22244) Bozek válasza LonGleY (#22233) üzenetére


Bozek
nagyúr

Ott van például a Vocre Translate. 3,1-es átlag, pedig nem rossz program. Csak hát egyesek nem tudják használni (vagy nem megfelelő telefonnal próbálkoznak).

Vagy Te nem mernéd felrakni a LightFlow-t se, aminél az ingyenes 3,6-os, a fizetős 4,1-es átlaggal rendelkezik. 3 csillagot adott például valaki azért, mert az SE telefonon 4.0.4 alatt nem villogott.
Na meg itt van ez is: "Ha ez fel van telepítve akkor a kisegítő lehetőségeknél a Talkback alatt megjelenik.Ennek következtében a touchwiz felületen bárhova kattintottam kimondta h mire, és sehogy sem lehetett kikapcsolni a hangot.Csak az uninstall segített.".
Hozzáteszem, hogy ismerősnél az SGS3 magától beszélt akkor is, ha nem volt fenn a LightFlow. Ja, és ki volt kapcsolva a Talkback. Szóval inkább a telefon a ludas, mint a program. De azért 2 csillagot adott...

Szóval no comment.

(#22245) LonGleY válasza Bozek (#22244) üzenetére


LonGleY
veterán

Nem azt mondtam, hogy nincsenek kivételek, csak ritkák. Ennyi. :]

(#22246) Eastwood


Eastwood
tag

Üdv
samsung galaxy mini gt-s5570 -es telefonnál van e hívás ill. sms tíltási funkció?.
Köszönöm előre is a segítséget :R

Eastwood

(#22247) pepe091 válasza Eastwood (#22246) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Ahogy a másik topikban is írtam, ezek között keresgélj.

(#22248) Deck


Deck
titán

Melyik a legjobb app ami támogatja a Skypot, Gtalkot, ICQ-t? Persze feltétel, hogy ne szívja az akksit, lehessen kilépni belőle, megbízható legyen. Előny ha PC-re is van.

[ Szerkesztve ]

PS5

(#22249) LonGleY válasza Deck (#22248) üzenetére


LonGleY
veterán

Az imo messenger lenne a válaszom, ha nem távolították volna el belőle - remélhetőleg ideiglenesen - a Skype támogatást. Kilépés sincs benne, de legalább van annyira jó fej, ha az alkalmazáskezelőből kilövöd, nem indul újra (és olyankor automatikusan a rendszerrel sem indul újra). Szóval nem tökéletes, viszont jól használható ezzel a kis megszokással - feltéve, ha a Skype nem nagyon fontos, avagy nem gond, ha mellette azt is futtatod (hívás ígyis-úgyis csak ilyen módon lenne).

A másik a Trillian, ami viszont reklámtámogatott, és elég borsos a lifetime licensz. Cserébe viszont mindent tud, mi szem-száj ingere. PC-re a Trillian a best, a mobilos klienssel együtt pedig istenkirályság. Egyéb normális IM-ről nem tudok.

Az IM+-al többünknek meggyűlt már a baja, azt csak nagyon zárójelesen írom. Az ingyenes emlékeim szerint szintén reklámtámogatott. Az IM+ Pro volt az első app, aminek az árát személy szerint visszatéríttettem, annyira nem jött be.

[ Szerkesztve ]

(#22250) pityaa23


pityaa23
senior tag

Sziasztok,

tudtok mondani valami jó kis arctorzítós appot? Iphonera van egy pár androidra nem találtam még, de kéne, mert a tegnapi szalonnasütés és fura fejek készítése óta hasizomlázam lett a nevetéstől. Rég nevettem ennyit az eltorzult fejű barátaimon :D

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.