Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-01 09:57:43

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22151) retexis válasza kopepe (#22150) üzenetére


retexis
tag

Köszi.
Tehát rootolni kéne a telómat hogy hozzáférhessek?
Na mind1.

(#22152) retexis válasza darvinya (#22140) üzenetére


retexis
tag

Darvinya!
Nem tudnad fel tolni valahová a legutóbbi használható opera apk-ját?

(#22153) kopepe válasza retexis (#22151) üzenetére


kopepe
aktív tag

Ezek szerint a többit nem olvastad el :O
Appmonster

[ Szerkesztve ]

(#22154) EmberXY válasza retexis (#22152) üzenetére


EmberXY
addikt

Már felrakta.

[ Szerkesztve ]

Up the Irons!

(#22155) xSide válasza retexis (#22151) üzenetére


xSide
őstag

Abszolut nem root-on múlik, bármely arra alkalmas fájlkezelő / alkalmazáskezelőjével menthetők a telepített appok.
ES File Explorer vagy pl. az APPWERERABBIT kifejezetten app kezelésre való...

(#22156) kopepe válasza xSide (#22155) üzenetére


kopepe
aktív tag

Lehet,hogy szar a telefonom?Root nélkül nem mutat semmit a DATA könyvtárban. :(

(#22157) EmberXY válasza kopepe (#22156) üzenetére


EmberXY
addikt

Nem szar az... Root nélkül nem enged be oda. A TC is azonnal kéri a superuser jogokat, ahogy megkapja, úgy megy bele a system almappákba, anélkül ott nem matathatsz. :DDD

[ Szerkesztve ]

Up the Irons!

(#22158) xSide válasza kopepe (#22156) üzenetére


xSide
őstag

ES File Explorer Alkalmazáskezelő (menü/eszközök) része és nem pedig a Fájlkezelő része...

ui: feltoltam dropboxba az operákat és kérésre újraszignózhatom mindet, hogy még véletlen se frissülhessen a Play-ből.

(#22159) retexis válasza kopepe (#22153) üzenetére


retexis
tag

Csak át siklottam rajta. :DDD

(#22160) retexis válasza xSide (#22155) üzenetére


retexis
tag

Kösz, próbálkozom.

(#22161) kopepe válasza EmberXY (#22157) üzenetére


kopepe
aktív tag

Plátói kérdés volt :)

(#22162) dokee78 válasza retexis (#22160) üzenetére


dokee78
félisten

A szerkesztés gombot próbáld már meg használni légy szíves.

(#22163) EmberXY válasza kopepe (#22161) üzenetére


EmberXY
addikt

Az ember ahol tud, segít. :DDD

[ Szerkesztve ]

Up the Irons!

(#22164) xSide


xSide
őstag

Opera verziók

A Play frissíthetőség ellen az xxx-mod.apk fájlok újra lettek szignózva, semmilyen más változtatás nem lett eszközölve bennük.

(#22165) kopepe válasza xSide (#22164) üzenetére


kopepe
aktív tag

Én egyszerűen kikapcsolom a play-en az autómata frissítést.
De így se rossz :DD

(#22166) pinnacle


pinnacle
nagyúr

A Google Maps-et be lehet úgy állítani, hogy csak a GPS-t használja? Nem is értem, hogy miért kell neki a mobilinternet.

(#22167) kopepe válasza pinnacle (#22166) üzenetére


kopepe
aktív tag

Hát sajna azt nem :(((

(#22168) sharkybacsi válasza kopepe (#22161) üzenetére


sharkybacsi
tag

Nem plátói, hanem költői, hamár...

(#22169) xSide válasza kopepe (#22165) üzenetére


xSide
őstag

Előtte volt rá példa több app frissítésekor elfelejtettem valamit, amit nem akartam és rányomtam az összes frissítésre :)

(#22170) fpy_ válasza kopepe (#22146) üzenetére


fpy_
aktív tag

Igen felesleges lenne, csak mindig elfelejtettem a manuális mentést :) ...aztán jött vmi frissítés, xar lett a progi és nem volt backup a régiről....azóta csak aátfutom mi változott a frissítésben aztán megy fel, ha bugos, akkor megy vissza a régi...egyszerűbb így nekem...

(#22171) ncc1701 válasza kopepe (#22091) üzenetére


ncc1701
veterán

SportsTrackert használok, de csak akkor indítom el, mikor valami nagyobb túrára megyek. A lényeg, h 8-10 órát már maximum csak úgy bír ki vele a teló, ha közben repülőgép módban van, és minden felesleges appot kilövök. Külső akku erősen ajánlott ilyen célra. Egyébként meglehetősen pontatlan, ajánlott egy bicajos km óra beszerzése, drótosokat pár 1zresét kapni, vezeték nelküli normálist, ami nem zavarodik meg egy légkábeltől/másik órától mondjuk 10e körül. És az mindíg mér, nem kell hozzá a telón varázsolni, valamint mindíg látod az adatokat.

(#22172) pinnacle válasza kopepe (#22167) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Én úgy emlékszem, hogy olvastam valahol erről, csak nem találom. :(

(#22173) kopepe válasza pinnacle (#22172) üzenetére


kopepe
aktív tag

Ha találnál ilyent,és működik is,akkor értesíts minket is kérlek :D

(#22174) OgKush


OgKush
senior tag

Letolti wifin a terkepet,yes utana lehet hasznalni csak a gpst

(#22175) EmberXY válasza pinnacle (#22166) üzenetére


EmberXY
addikt

Itt egy cikk róla...
Offline navigáció elméletileg lehetséges, ha a térkép megfelelő része le van mentve.
Nem nagyon dicsérik a működését...

[ Szerkesztve ]

Up the Irons!

(#22176) kopepe válasza EmberXY (#22175) üzenetére


kopepe
aktív tag

Azt írja,hogy végül is egy kalap makkot sem ér. :U

(#22177) EmberXY válasza kopepe (#22176) üzenetére


EmberXY
addikt

Nem szabad letérni az útról... :DDD

Up the Irons!

(#22178) pepe091 válasza chungee (#22148) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Call meter 3G. De van valami csak SMS számláló is de azt hirtelen most nem találom.

(#22179) LonGleY válasza Edi77 (#22137) üzenetére


LonGleY
veterán

Be lehet állítani az átlátszóságát, úgy nem lesz fekete, ráadásul jó hatása van, hogy új rétegként mászik rá az alapképernyőre.

Ja, ezt már írták. :]

---

Erre tudtok megoldást?

[ Szerkesztve ]

(#22180) Edi77 válasza LonGleY (#22179) üzenetére


Edi77
őstag

Az átlátszóság beállítását megtaláltam, köszönöm Neked is! De ezt kifejtenéd, hogy érted azt, hogy: "új rétegként mászik rá az alapképernyőre" ? :)

"Érdemes aszerint élni, amiben hiszel, mert különben előbb-utóbb abban fogsz hinni, ahogy élsz."

(#22181) #51177472


#51177472
törölt tag

Ez a Can Knockdown 3 eleg korrektul lett megcsinalva.

(#22182) LonGleY válasza Edi77 (#22180) üzenetére


LonGleY
veterán

Feladtam magamnak a leckét. :] Annyi, hogy nekem az átlátszósággal kevésbé idegen, mert nem egy totál más menüt nézek, hanem a szokásos főképernyőt, rajta egy menüvel. Mindegy. Ha beállítottad, úgyis megérted, hogy ébredés után mit hordok itt össze.

Sokkal jobb lenne viszont, ha tudnátok válaszolni a linkelt kérdésemre.

(#22183) Edi77 válasza LonGleY (#22182) üzenetére


Edi77
őstag

Kapisgálom, köszi. Én sajnos nem tudok segíteni Neked a linkelt kérdésedben :(

"Érdemes aszerint élni, amiben hiszel, mert különben előbb-utóbb abban fogsz hinni, ahogy élsz."

(#22184) EmberXY válasza LonGleY (#22179) üzenetére


EmberXY
addikt

Nekem még az eredeti talk van fent, abban én "láthatatlan"- ként vagyok belépve, garantáltan sehol nem látszom online-nak. Látom viszont, hogy ki van fent.. Ha beszélgetni akarok, akkor átnyomom online-ra, és kész, aztán meg vissza...
A hangoutsban (már) nincs ilyen lehetőség? :F

Up the Irons!

(#22185) petipetya válasza EmberXY (#22184) üzenetére


petipetya
nagyúr

Abban már nincs.

"nincs rá lezsóidő"

(#22186) LonGleY válasza EmberXY (#22184) üzenetére


LonGleY
veterán

Nem figyeltem, nekem nem jött be, így eltávolítottam róla a frissítéseket és letiltottam. Pedig a felülete bejönne, csak a működési elve nem. Ennél intuitívabb megoldás kellene: belép, ha kell - ha már nem, akkor kioffolja. Minimál kliens kell, nem hivatalos (nem véletlen írtam ezt már eredetileg is).

[ Szerkesztve ]

(#22187) zebede


zebede
őstag

Nálunk is csak baj volt a google talkal, gyakran késtek vagy meg sem érkeztek üzenetek.
Legyalultam minden eszközömről és az egész családnak felraktam a WhatsApp Messengert. Szuper, mert van winmobilra is sőt symbianos nokia e72-őn is kitűnően teljesít.

(#22188) pinnacle válasza EmberXY (#22175) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Nem az offline. Azt írták, hogy valahogy fel lehet "okosítani" a Maps-et, de lehet, hogy én emlékszem rosszul, ha senki sem tud róla. Valahogy le kellene tiltani az internet használatát. Egyébként tudja valaki, hogy az minek kell a Google-nek, a GPS-en kívül?

(#22189) pepe091 válasza pinnacle (#22188) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Ha ennyire zavar, hogy használja a netet, (egyébként csak a gyorsabb térképbetöltéshez, és az útvonaltervezéshez használja) akkor telepíts egy teljesen offline térképet, pl Sygic.

(#22190) EmberXY válasza LonGleY (#22186) üzenetére


EmberXY
addikt

Kijelentkezés opció sincs vagy mi? Kijelentkezve elvileg nem push-ol, vagy igen? :F (Ez még a kiszerkesztett részhez.... :) )
Láthatatlan mód nekem azért jó, mert nem kell ki-be lépkednem, látom, hogy kik vannak fent. Nekem viszont feleslegesen nem ír senki mert offline-nak látnak.
A kliens amúgy elég minimál szerintem, csak felsorolja, hogy kik vannak fent, ha kell, akkor megnyit egy szövegmezőt, meg van pár beállítási lehetőség...
A "google szolgáltatások" 8 mega körül van a memóriában, szerintem ez még elmegy.

pinnacle: Szerintem a térkép frissítéséhez, letöltéséhez kell a net, a GPS csak a helyzetedet adja, a megjelenítésben a környezet változtatásához kell a kapcsolat szerintem... Ahogy haladsz, úgy van szükség más térkép részletekre, távolsági és egyéb adatokra. A nagyobb navigációs appok azért akkorák (több giga akár), mert már tartalmazzák előre a térképeket. Ezért kell a net a kisebbeknél szerintem.

Up the Irons!

(#22191) LonGleY válasza EmberXY (#22190) üzenetére


LonGleY
veterán

Teljesen mindegy, én magam azért nem szeretem, mert zabálja a memóriát fölöslegesen, amúgy meg imo messenger-ezek, az tud más csatornát is, és abból ha kilépek, valóban offline leszek - ahogy kell.

Ez a Talk-helyettesítő pedig egy 50+-os emberkének kéne, aki nem fog arra odafigyelni, hogy gondosan offline-ra állítgassa magát. Az imo azért nem jó neki, mert nincs egyszerű kilépés gomb, kifejezetten ki kell lőni az alkalmazást. De nem akarom magam ismételgetni.

Magyarán, nem tudtok egyszerű klienst és nem próbáltátok ki azt a kettőt, amit találtam. Akkor magam kell teszteljek, vagy írnom egyet... :]

[ Szerkesztve ]

(#22192) EmberXY válasza LonGleY (#22191) üzenetére


EmberXY
addikt

Amúgy teljesen jól lehet láthatatlan módban is csetelni, nem muszáj állítgatni, csak akkor a másik félnél folyton felsír, hogy az x személy így offline meg úgy offline, de az legyen az ő baja... :DDD

Eredeti problémára visszatérve, én speciel nem tudtam ebben segíteni.
:R

[ Módosította: mobal ]

Up the Irons!

(#22193) LonGleY válasza EmberXY (#22192) üzenetére


LonGleY
veterán

Dzsízösz.... muszáj!

(#22194) fatal` válasza Edi77 (#22137) üzenetére


fatal`
titán

Hátteret nem tudsz állítani külön, de átlátszóságot igen.

(#22149) retexis: /data/app és az SD-re helyezett appoknál /mnt/asec/

ROOT ehhez nem kell (illetve az asechez talán).

(#22166) pinnacle: Mert Internetről tölti a térképeket. Egy-egy darabot le lehet szedni offline használatra, de a navigációhoz akkor is kell net, mert azon keresztül tervez.

[ Szerkesztve ]

(#22195) SamS20


SamS20
senior tag

nem tud valaki olyan programról hogy egy adott könyvből a szöveget felismervén (kamera vagy fénykép álltal) elmentse azt txt-be vagy valamiféle dokumentumba ?

(#22196) LonGleY válasza SamS20 (#22195) üzenetére


LonGleY
veterán

A kamera általi felismerést hogy gondoltad? Az csak a képet csinálja. :]

ORC a kulcsszó (optical character recognition), de nem hiszem, hogy Androidon olyan nagyon jól működnének, főleg magyar karakterekkel.

Viszont a fenti linken felbukkan a CamScanner is, ami segít a kötegelt befényképezésben, az átalakításra pedig asztali gépen már biztosan jobb megoldásokat találni. A legismertebbek: ABBYY FineReader, OmniPage, de már a Google Drive-on is van efféle funkció.

Az asztali programokról itt láthatsz listát (ingyenesből állítólag nem nagyon van használható), a további kérdésekben pedig ez a topik segíthet.

[ Szerkesztve ]

(#22197) k850 válasza SamS20 (#22195) üzenetére


k850
addikt

Szintén a CamScanner ajánlom, de ha további szöveg feldolgozásra kellene, akkor a nagyon jó megoldás a Google Translate . Van egy olyan funkció is amikor a kamera által kijelölt szöveget automatikusan digitalizálja, amit vágólapra másolva txt fájlba tudsz majd menteni. Természetesen nem több oldalnyi szöveget.

-Minden telefon annyit ér a gazdájának, amennyit ki tud hozni az ember belőle! Az IQ-val arányos a telefon tudása.

(#22198) pepe091 válasza SamS20 (#22195) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

+1 a CamScannerre, nagyon hasznos!

(#22199) Edi77 válasza fatal` (#22194) üzenetére


Edi77
őstag

Köszönöm Neked is segítséget, megoldódott. :)

"Érdemes aszerint élni, amiben hiszel, mert különben előbb-utóbb abban fogsz hinni, ahogy élsz."

(#22200) LonGleY válasza LonGleY (#22196) üzenetére


LonGleY
veterán

Itt a piros, hol a piros?

Természetesen OCR-re gondoltam, mielőtt összekutyultam a betűket. :]

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.