Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-01 09:57:43

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22251) LonGleY válasza pityaa23 (#22250) üzenetére


LonGleY
veterán

(#22252) pinnacle válasza pinnacle (#22188) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi pepe091, EmberXY, hunfatal!

(#22253) pityaa23 válasza LonGleY (#22251) üzenetére


pityaa23
senior tag

:DD program kell nem növény :)

(#22254) pepe091 válasza pityaa23 (#22250) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

(#22255) pvt.peter


pvt.peter
őstag

Sziasztok!

Ki milyen böngészőt ajánlana?
Érdekelne az is, hogy ki miért preferálja az adott böngészőt.

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#22256) pepe091 válasza pvt.peter (#22255) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Most, hogy elcseszték az Operát, itteni ajánlásra kipróbáltam a Maxthon böngészőt. Elég gyors, talán még gyorsabb is az Opera Mobile-nál. Ebben is vannak gesture-ök, mint a dolphinban, esztétikus felülete van és könnyen kezelhető. Nálam most ez a befutó. :)

(#22257) TomPack válasza pepe091 (#22256) üzenetére


TomPack
őstag

Tényleg jó a Maxthon, de nekem sokszor nem reagál a linkekre. :( Egyébként mi a baj az új Operával? Nekem nagyon tetszik.

(#22258) S e t h válasza pvt.peter (#22255) üzenetére


S e t h
nagyúr

Naked browser.
[link]

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#22259) basaja válasza S e t h (#22258) üzenetére


basaja
senior tag

+1a Nakedre... :))

EDC: Xiaomi13,Leatherman Wave,T-rex,Giantmouse Ace Riv

(#22260) fatal` válasza Bozek (#22225) üzenetére


fatal`
titán

És ki beszélt a system/dataról meg a system/appról? Szerintem senki.

(#22230) EmberXY: A /data/app tartalma látszik, ha közvetlenül bele tudsz lépni.

(#22249) LonGleY: Van benne kijelentkezés (legalábbis régen mikor használtam még volt) és avval együtt, ha jól emlékszem ki is lép.

(#22257) cukrosleves: Lassú és kivettek egy csomó funkciót.

[ Szerkesztve ]

(#22261) aizen92 válasza pvt.peter (#22255) üzenetére


aizen92
addikt

Boat browser. Gyors,( note1en) egyszerű, felhasználóbarát semmi extra hülyeség nincs benne. Próbáld ki őket csak te tudod majd eldönteni melyik passzol a te szokásaidhoz meg telefonodhoz. :)

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#22262) San398 válasza pvt.peter (#22255) üzenetére


San398
őstag

Boat Browser-t használom. Szerintem gyors, eddig nem volt problémám vele.

-----====A jóban az a rossz, a rosszban az a jó, hogy minden múlandó.====----- PÜ-re illik válaszolni!!

(#22263) pepe091


pepe091
MODERÁTOR

Elérhető itthon is az Amazon Appstore, minden nap egy fizetős alkalmazás ingyen van.

(#22264) Deck


Deck
titán

Kipróbáltam a Skypot ma mivel annyi negatív kritikát kap. Nekem semmi bajom vele, gyors, kristálytiszta hang, van kilépés is. Xperia P-n szuper.

PS5

(#22265) LonGleY válasza fatal` (#22260) üzenetére


LonGleY
veterán

Nem kijelentkezés nincs, hanem exit. A kijelentkezés hatása, hogy a program ugyanúgy fut, a legközelebbi indításkor pedig megint be kell kattintgatni a szükséges accountokat.

(#22266) LonGleY válasza pvt.peter (#22255) üzenetére


LonGleY
veterán

+1 a Boat Browserre, ha normális WebKit-es alapú böngészőt szeretnél.

Személy szerint még jóideig megmaradok az Opera Mobile-nál, ahhoz lehet találni APK-t, az utóbbi napokban sokszor linkelték. Kisebb gépeken erőteljes sebességbéli előnnyel bír, WebKit-es gyermekbetegségek nélkül (zoom-olás közben éles marad, nagyon jól görget). Az összetettebb oldalakhoz néhol viszont kevés lehet (pl. Facebook touch felület, erősen HTML5-ös vagy CSS3-as oldalak).

[ Szerkesztve ]

(#22267) fatal` válasza LonGleY (#22265) üzenetére


fatal`
titán

Az accountokat össze lehet vonni és akkor elég egyszer kattintani a loginra. Kilépsz a home gombbal és majd bezárja a rendszer. Nem értem miért nyíg mindenki mindig kilépésért :)

[ Szerkesztve ]

(#22268) LonGleY válasza fatal` (#22267) üzenetére


LonGleY
veterán

Azért, mert ez nem túl egyértelmű. Az asztali IM-ből sem úgy lépek ki, hogy előbb deaktiválom az accountokat - még ha kötegelve is teszem ezt meg. Azért nyígunk, mert egy egyszerű menüpontról van szó, amit érhetetlen módon kihagynak belőle. Az Endomondo-ban is van exit, a legtöbb böngészőben van exit stb.

De most már beszélek a developerekkel... :(( ;)

[ Szerkesztve ]

(#22269) pepe091 válasza LonGleY (#22268) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Kilépsz a home gombbal, és bezárod multitasking-ban, az nem jó?

Szerk.:
Értem, akkor ez sem játszik...

[ Szerkesztve ]

(#22270) fatal` válasza LonGleY (#22268) üzenetére


fatal`
titán

Az asztali OS memóriakezelésének köze nincs az androidhoz, sem a processekhez, így az összehasonlítás értelmetlen. Az Exitet azért hagyják ki, mert androidon nincs exit. Hiába zárod be a processt, akkor is egy része a memóriában marad és később takarít az OS. Persze az apphoz tartozó serviceket ilyenkor leállítja.

(#22269) pepe091: Az sem zárja be, csak jelzi a rendszernek, hogyha kell a RAM akkor az(oka)t a process(eke)t zárja elsőnek.

Persze többnyire ilyenkor nem látszik, hogy nem zárta be, amíg be nem mész az alkalmazásokhoz és nem nézed meg az adatlapját, mert, ha kiléptél (System.exit / android.os.killprocess) egy appból (vagy bezártad multitaskkal) akkor legközelebbi indításnál újraindítja a cuccot.

[ Szerkesztve ]

(#22271) LonGleY válasza pepe091 (#22269) üzenetére


LonGleY
veterán

Az imo messenger-nél ez nem működik, hisz a notif-ok között figyel továbbra is, ami a memóriában tartás alapja.

Amiben pedig van exit gomb, azt rendesen bezárja, task managerrel nem láthatók a futó processek közt. Ez lenne a cél, körülményeskedés nélkül. Szóval ez nem igazán indok egy gomb kifelejtésére.

[ Szerkesztve ]

(#22272) gyula16 válasza pepe091 (#22269) üzenetére


gyula16
csendes tag

igen az nemjo ha valaki kilep

huawei8500

(#22273) LonGleY válasza gyula16 (#22272) üzenetére


LonGleY
veterán

Kezdem azt hinni, hogy ezeknél a programoknál ez az igazság. Nesze neked, használd, nehogy kilépj belőle bármikor is, ha nem tudod kezelni a rendszer kilövés funkcióját. Pedig azzal a mai problémám is meg lenne oldva, nem kéne egyszerűbb klienst keresgélnem a felmenőknek.

hunfatal: A memóriakezeléssel én már nagyjából tisztában vagyok, de azt egy szóval sem említettem, hogy úgy jó, ahogy van. Erre létezik két workaround: a notification bar-on ikon, ami a memóriában tart (egy messenger-nél elég gáz lenne, ha csak néha indulna el a program), és az exit, ami kilövi a programot, amikor már nincs rá szükség. Egy IM-nél vagy egy sport trackernél én tudom, hogy mikor nem kellenek, nem a rendszer...

pepe091 A multitasking menüből kihúzott appok változóan reagálnak a cselekményre. Van, amelyik egyből leáll, még akkor is, ha notif ikonja is van (pl. Endomondo), de van, ami semmit nem reagál erre (imo).

[ Szerkesztve ]

(#22274) LonGleY


LonGleY
veterán

Miközben...

Varázsütésre króm 27 for android...
És végre eltűnik a toolbar scrollozáskor.
Még az is lehet, hogy ez veszi át a trónt.

Az Operáéknál a management nagyon
be lehetett sózva, hogy felülíratták a Mobile-t. :(

[ Szerkesztve ]

(#22275) fatal` válasza LonGleY (#22273) üzenetére


fatal`
titán

"Erre létezik két workaround: a notification bar-on ikon, ami a memóriában tart (egy messenger-nél elég gáz lenne, ha csak néha indulna el a program), és az exit, ami kilövi a programot, amikor már nincs rá szükség. Egy IM-nél vagy egy sport trackernél én tudom, hogy mikor nem kellenek, nem a rendszer..."

Ezért jelentkezel ki az IM-ből a kilépés helyett, amikor már nem kell. Egyébként egy service is a memóriában tartja, amit kell.

"A multitasking menüből kihúzott appok változóan reagálnak a cselekményre. Van, amelyik egyből leáll, még akkor is, ha notif ikonja is van (pl. Endomondo), de van, ami semmit nem reagál erre (imo)."
Imo is valószínűleg azért nem áll le, mert serviceben fut, amíg ki nem lépsz.

Én is jobban örülnék (hát még fejlesztőként), ha rendesen ki kéne lépkedni a programokból, de sajnos pont a gyökér userek miatt ilyen a rendszer, mert csak indítgatnák egymásra az appokat (és lépkednének ki a home gombbal) aztán nyavalyognának, hogy lassú az egész rendszer, amikor betellt a RAM, mert nem lépett ki semmiből.

[ Szerkesztve ]

(#22276) LonGleY válasza fatal` (#22275) üzenetére


LonGleY
veterán

De szerencsére lehet - és szvsz kell is - ötvözni a kettőt. A kilépés gomb senkinek se fáj. :] Akkor lesz igazi 5 star az imo is, ha tudja, és a Skype is visszakerül. :]

(#22277) becenevem


becenevem
aktív tag

Sziasztok!
Egy érdekes kérdés. Az angol prepaid számomon van 3000 SMS. Mivel megyek vissza Magyarországra, gondoltam meglepem valamelyik ismerősöm. Megszórnám rendesen. Van olyan progi, amivel ezt meg tudnám csinálni? Elküldenék háromezer SMS-t.

Köszi!

Ne gyere be meg ne gyere erre, he...

(#22278) dokee78 válasza hodostamas (#22231) üzenetére


dokee78
félisten

Használtam Custom ROM-on és tetszett,valahogy jobb,mint a Time Scape.

(#22279) DS39 válasza LonGleY (#22276) üzenetére


DS39
nagyúr

Mindenki PC-n szocializálódott, ezért van igény szerintem is a kilépés funkcióra. Az meg hogy a háttérben ezt hogy oldják meg, a felhasználót nem érdekli, ő a megszokás rabja.

[ Szerkesztve ]

(#22280) SziberTomi


SziberTomi
tag

Sziasztok.

Valaki tudna ajánlani olyan naptár alkalmazást, amelyiknek van olyan widgetje, hogy 1 hetet mutat vízszintesen a képernyőn és látható minden nap alatt az a 2-3 esemény, ami be van írva? És esetleg lehet scrollozni a főképernyőn is a heteket, hogy átlássam az egymás után következő hetek beosztását? Remélem értitek mire gondolok.

Köszönöm előre is a segítséget!

Üdv,
SziberTomi

iPhone 5S

(#22281) fatal` válasza LonGleY (#22276) üzenetére


fatal`
titán

De nem lehet, már leírtam miért. A kilépés gomb, ha berakják semmi mást nem fog csinálni neked csak egy logout + homeot, esetleg letárolja hol voltál bejelentkezve és következő indításnál ugyanoda beléptet.

(#22277) becenevem: SMS Blasthoz itt biztosan nem fogsz segítséget kapni.

(#22280) SziberTomi: Nézd meg a Pure Grid Calendar Widgetet.

[ Szerkesztve ]

(#22282) LonGleY válasza fatal` (#22281) üzenetére


LonGleY
veterán

Már hogyne lehetne! Szerinted az Opera Mobile-ban vagy az Endomondo-ban véletlenül van ilyen funkció? Ott pontosan azt csinálja, amit jelent: kigyakja az aktív processzek közül magát.

Ha kilövöm az imo messengert a rendszerből, az újbóli indításkor az is képes ugyanazokkal a beállításokkal belépni, ahogy hagytam, tehát nincs szükség semmiféle extra kijelentkezésre, és még csak online-nak sem ragadnak be az accountok (legalábbis ésszerű túllépési idővel variálnak). Ha bármit is ment, akkor azt on-the-fly teszi - ergo épp ugyanaz az exit funkció kéne ide is, mint bármely más progranál.

... Megpróbálom újraértelmezni amit írsz. Azt mondod, hogy a service-alapokon futó appokhoz nem lehet exit funkciót szúrni, csak a "normálokhoz"? Mert körülbelül a tények és az eddigi csevejünk erre mutat.

[ Szerkesztve ]

(#22283) fatal` válasza LonGleY (#22282) üzenetére


fatal`
titán

Kilövi, de egy részét a dalvik akkor is a memóriában tartja.

Kétféle (háromféle) módszer van egy app leállítására. Activity.finish() a fő activityn, ekkor a process (és a többi service) marad. System.exit() és android.os.Process.killProcess(android.os.Process.myPid()), ez a kettő ugyanazt csinálja, elvileg kigyakja a processzt a memóriából (a servicekkel együtt), gyakorlatilag ezt csinálják a task killerek is, ha service van vagy valami használja az appot, akkor újraindítja a rendszer. Ilyenkor is egy memóriában marad egy része, legalábbis erre utal az, hogy a Beállítások->Alkalmazásoknál, ha kikeresed az appot ugyanúgy aktív marad a leállítás gomb, mintha ki sem lőtted volna. Ilyenkor viszont a következő indításnál elölről indítja az activityt, nem folytatja, mintha home gombbal léptél volna ki. Ezt csinálja az Opera és az Endomondo kilépés gombja is (bár az Operából Home gombbal, ha kilépsz gyakorlatilag azonnal kigyakja a rendszer a processt is, nem tudom ez miért van, valószínűleg mert az fogyasztja a legtöbb RAMot). Ez a módszer az SDK szerint nem ajánlott, ennek ellenére én alkalmaztam, mert egy játéknak bármilyen részét minek tartsak a memóriában, ha a user kilépett.

[ Szerkesztve ]

(#22284) fatal` válasza fatal` (#22283) üzenetére


fatal`
titán

imora visszatérve, nem lehet beállítani, hogy a háttérbe téve jelentkezzen ki? Mintha lett volna ilyen opció.

Szerk.: Nem válasz akart lenni.

[ Szerkesztve ]

(#22285) LonGleY válasza fatal` (#22283) üzenetére


LonGleY
veterán

Az Opera a Home gombra nem lép ki! Legalábbis nincs ilyen jellegű funkciója / hibája a legutolsó Mobile verziónak ICS-n, 512 MB RAM mellett. Akkor kell csak újratöltenie a programot, ha közben nagyobb dolgokat is elindítottam, de egy jegyzetelőből általában egy pillanat visszatérni a nyitott lapokra.

Ennyire nem vágom a kilépés metodikáját, csak úgy tűnt, hogy általánosan megvalósítható, hogy magukat deaktiválják. Ennek majd még jobban utánaolvasok, aztán folytathatjuk. :] Egy kicsit task managerezek az imo-n, hátha kisül valami hasznos.

Játékokat amúgy rendszeresen lecsukok pár percekre, jó, ha nem loadol újra fölöslegesen, akár egy hívás vagy egy kis böngészés után. Ekkor valóban van értelme, amíg a RAM engedi.

#22284: Jelenleg nincs ilyen opció benne.

[ Szerkesztve ]

(#22286) gipsztigris


gipsztigris
addikt

Jó reggelt!

Ha volt már akkor bocs, de az Opera a frissítés után nem ajánlja fel a jelszavak mentését és....nem is menti el. A beállításokban sem találom a opciót. Valaki tudja, hogy hová dugták el?

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#22287) tybsen válasza SziberTomi (#22280) üzenetére


tybsen
addikt

En a Business Calendar-t hasznalom evek ota es nagyon szeretem, teljesen testre lehet szabni.

(#22288) petipetya válasza pvt.peter (#22255) üzenetére


petipetya
nagyúr

A gyári böngészőt használom ICS alatt. Emellett preferálom a Chrome-ot is, mert a minap az ebay-en való keresés közben tizenvalahány lap volt nyitva, de inkább váltottam a laptopra hogy jobban lássam a képeket, így ott az asztali Chrome-ban egy mozdulattal megnyitottam ezeket a lapokat.

Nekem az ilyenek számítanak, és nem a memória meg egyéb számok.

Most viszont tartok egy Chrome napot a telefonon, mert látom hogy frissült. Egyedül a paragrafusra való tördelés hiányzik belőle.

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#22289) Tyer válasza pepe091 (#22263) üzenetére


Tyer
őstag

És sok app van fenn? érdemes feltenni?

Tyer - Honor 10 - @8.1.0.120

(#22290) #68216320


#68216320
törölt tag

Help. Valaki tudna adni egy opera.apk- t, ami meg a mostani frissites elotti?

(#22291) Tyer válasza #68216320 (#22290) üzenetére


Tyer
őstag

mini, vagy mobile?

Tyer - Honor 10 - @8.1.0.120

(#22292) DS39 válasza #68216320 (#22290) üzenetére


DS39
nagyúr

Használd a keresőt, már linkelték páran.

[ Szerkesztve ]

(#22293) #68216320 válasza DS39 (#22292) üzenetére


#68216320
törölt tag

Megnyugtat, hogy nem csak nekem nyűgös az új verzió :) Amúgy kerestem volna, csak telefonról írtam és a mobil verzió nem topicra szűkítve keres, hanem az összes fórumhozzászólás között.

Tyer: Mobil. A mini komolyabb JS, HTML5 oldalaknál elvérzik, amúgy teljesen érthető okból.

[ Szerkesztve ]

(#22294) zlatan77


zlatan77
aktív tag

Egyébként tegnap megint frissült az opera.
Azóta próbáltátok már?
Lehet,hogy javították a hibákat.

(#22295) darvinya válasza fatal` (#22283) üzenetére


darvinya
titán

Opera egy rakás f…s, még memóriát sem tud rendesen kezelni.

Ellenben OperaMobil az nagyon durva.
Mert iCircuit app felzabáltattam 400MB-ot, de OperaMobil még mindig ment 5 lappal nyitva.
Ezt ICS és JB alatt is meg tettem, sőt iCircuit-tal 780MB volt a csúcs amit felzabáltattam.

Gtalk soha nem futott/ háttérben tároltként sem, mégis megkaptam az üzenetet.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#22296) gipsztigris válasza darvinya (#22295) üzenetére


gipsztigris
addikt

Opera mobilnál csak az a bajom, hogy ott sem ajánlja fel a jelszavak mentését, pedig be van kapcsolva az opció. Egyébként szívesebben használnám, mint a "nagy" Operát.

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#22297) Sofian


Sofian
őstag

Szervusztok,
Készítettem egy alkalmazást amivel a munkaügyi központok nyilvántartását lehet böngészni, mivel elég macerás az oldaluk használata mobiltelefonról.

Ingyenes, akinek aktuális a dolog próbálja ki. (remélem nem nagyon kell majd használni :) )

[Google Play link]

[ Szerkesztve ]

(#22298) k850 válasza #68216320 (#22293) üzenetére


k850
addikt

Opera Mobile_12.1.4.apk
Használd egészséggel! ;)

gipsztigris: valami nincs rendbe, akkor a készülékeddel, mert az Opera Mobile biztos tudja ezt a funkciót. Nézd át a készülék biztonsági beállításait, lehet, hogy ott van kilőve, vagy telepítsd újra az Opera Mobilet.

-Minden telefon annyit ér a gazdájának, amennyit ki tud hozni az ember belőle! Az IQ-val arányos a telefon tudása.

(#22299) darvinya válasza gipsztigris (#22296) üzenetére


darvinya
titán

hogy ott sem ajánlja fel a jelszavak mentését

:F Mi az, hogy nincs jelszó mentés.
Root joggal az eddigi jelszavakat szoktam fw cserénél átvinni a wan.dat file-al.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#22300) golyós válasza pityaa23 (#22253) üzenetére


golyós
őstag

[photo warp]

Ilyenre gondoltál?

(#22280) SziberTomi

Acalendar? [link]

[ Szerkesztve ]

Honor 20 Pro & Samsung GalaxyS23 Ultra & Note 10 lite & Iphone 13PM

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.