Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-02 09:11:11

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22051) Narxis


Narxis
nagyúr

Opera Mobile volt nálam is az első számú böngésző, Mini pedig mobilnetre de aztán megismertem a Maxthon-t és egy hajszállal jobban tetszett mint a Mobile. Most már nem csak egy hajszállal...

Thanos was right.

(#22052) zlatan77 válasza k850 (#22050) üzenetére


zlatan77
aktív tag

Köszi.Ezt elmentettem.
SGS3-on én Chrome-ot használok,de a tableten valamiért az Opera jön be leginkább.

(#22053) LonGleY válasza aizen92 (#22032) üzenetére


LonGleY
veterán

Ahány készülék, annyi "gyári" launcher és verziószám van.
Nem annyira meglepő, ha nem feltétlen ismeri mind.

---

Még hányan jöttök a Maxthon-nal? Hagyjuk már az ilyen kuladékokat!
Eleve úgy kezdte, hogy saját motorja se volt, egy IE-re épülő gányolás volt.

[ Szerkesztve ]

(#22054) fatal` válasza aizen92 (#22037) üzenetére


fatal`
titán

Pure Calendar widget (agenda)

(#22042) gatto_: Már van tördelés a WebKites verzióban is, legalábbis a bétaban, a fullt még nem néztem.

[ Szerkesztve ]

(#22055) LonGleY


LonGleY
veterán

Lenne arra mód, hogy az Opera Mobile-t és az új, végleges Operát párhuzmaosan tudjam használni, és az új ne akarja felülírni a Mobile-t?

Ha mégis lecserélés lenne a megoldás, szeretném lementeni a legutolsó Opera Mobile APK-t. Root nélkül ez lehetséges? Vagy elérhető valahol?

[ Szerkesztve ]

(#22056) kali8n válasza LonGleY (#22055) üzenetére


kali8n
tag

pár hsz-al ezelőtt pont linkelte az egyik kolléga az apk-t. itt a link

(#22057) tomy86 válasza LonGleY (#22053) üzenetére


tomy86
addikt

+1 akinek bejön a "kuladék" Maxthon és rohadtul nem érdekel, hogy volt-e saját motorja :DDD

(#22055) LonGleY: az apk-t root nélkül is el tudod menteni sok fájlkezelőben. Pl. az általad szintén nem kedvelt ES-ben (alkalmazáskezelő - a menteni kívánt appokat kijelölöd - mentés)

[ Szerkesztve ]

(#22058) quailstorm válasza LonGleY (#22055) üzenetére


quailstorm
nagyúr

(#22059) zebede válasza tomy86 (#22057) üzenetére


zebede
őstag

+1 a Maxthon-nak, de az igazilegnagyobbkirályböngésző mégis csak a NakedBrowser :DD

TotalCommander-ben a gyökér könyvtárban is megtalálható telepített alkalmazások mappa, benne az összes telepített app.

[ Szerkesztve ]

(#22060) LonGleY


LonGleY
veterán

Kösz mindenkinek! Szerencsére idejében olvastam, és
így kikapcsoltam az Opera Mobile-on az auto frissítést.

tomy86: Az ES nem nem kedvelt részemről, csak egyszerűen
van szebb és jobb. De ez a funkciója hasznos lehet még, tnx!

zebede: Már én is oltárt állítottam a Naked-nek...
(Így naponta meggyalázhatom.) :]

[ Szerkesztve ]

(#22061) Aethel


Aethel
aktív tag

Üdv!
Nem tudtok valami olyan megoldást egér+billentyű kombónál, hogy nem támogatott alkalmazásokon belül is működjenek? Nincs erre valami speciális program hogy teszem azt egy játékon belül felzónázza az egész képet és ha x;y helyre kattintok az egérrel azt leközli a rendszernek mintha az érintőkijelzőn böktem volna? Így az olyan játékokat-alkalmazásokat is lehetne használni egérrel amik alapból nem támogatják. (bár nem értem mi olyan nehéz ezt megoldani a kedves fejlesztőknek, gondolom kevesen használnák ki a funkciót és ezért nem éri meg nekik vele vesződni de azért idegesítő a hiánya)

(#22062) zebede válasza LonGleY (#22060) üzenetére


zebede
őstag

onGleY: tudjuk, tudjuk... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#22063) fatal`


fatal`
titán

Ez az új Opera ugyan tördelni tud, de amúgy egy rakás kaka. Igaz nem túl erős a telefonom, de 20 sec mire elindul, szaggat az egész. Megnéztem a Maxthont, úgy tűnik ez marad, egész jó.

(#22061) Aethel: Ez nem a fejlesztő hibája, hanem az eszközödé. Alapból támogatva van az egér és működik is. Persze, ha OTG-n dugsz rá egeret, akkor vagy működni fog, vagy nem.

Viszont semmi köze nincs a fejlesztőkhöz, nincs külön api egérre az sdkban.

[ Szerkesztve ]

(#22064) Aethel válasza fatal` (#22063) üzenetére


Aethel
aktív tag

Félreértettél.
Rádugom az egeret OTG-n, remekül felismeri (Nexus7) és működik. Viszont alkalmazásokon belül érzéketlen és kizárólag a 3 alap androidos ikonra reagál.
Vannak olyan játékok, mint pl. az AngryBirds is ami támogatja az egeret és ott jól működik. Viszont talán ez az egyetlen egy alkalmazás aminél használható. Minden más harmadik féltől származó app b*szik magasról tesz az egér kurzorra.
Erre nincs valami megoldás, mint például a kontrollereknél is van app ami képes konzolokhoz való joystick-okat működésre bírni Android alatt.

Vagy én értelek félre téged és egyszerűen lutri hogy melyik alkalmazáson megy az egér melyiken nem? Nehéz lenne beletörődni hogy ez így megy :D

[ Szerkesztve ]

(#22065) Dexter-2000


Dexter-2000
őstag

valahogy root nélkül megtudom nézni az eddig használt wifi jelszavaimat?

Szépnapot!

(#22066) fatal` válasza Aethel (#22064) üzenetére


fatal`
titán

Nem értettelek félre.

Akkor mégegyszer. NINCS külön API az egérhez, mennie kell alapból. Ha nem, akkor ott valami szar. Touch eventek vannak hozzárendelve az egér gombjaihoz. Pl. az ACTION_MOVE az a bal click + mozgatás, az ACTION_DOWN az bal click. Amihez nincs egér support az a menü gomb.

"és kizárólag a 3 alap androidos ikonra reagál."
Ezt mondjuk nem teljesen értem, hogy mit értesz a 3 alap androidos ikonon.

[ Szerkesztve ]

(#22067) Aethel válasza fatal` (#22066) üzenetére


Aethel
aktív tag

"alap ikonokon" a vissza, az "asztalra" és az alkalmazások közti váltó gombot értem de igaz ez android verzió függő.
Értem, tehát akkor elméletben működnie kéne az egérkurzornak játékokon belül is. 16 játékból egyedül az Angry Birds-nél tudtam használni az egeret, az összes többinél kizárólag az érintőképernyőn való tapicskolás volt eredményes. Ugyanez a helyzet a BT-s billentyűzettel. Arra sincs megoldás hogy a nyilakkal irányítsak teszem azt egy autós játékot?

(#22068) Narxis válasza LonGleY (#22053) üzenetére


Narxis
nagyúr

Kit érdekel, hogy milyen motorja van? Ez ugyanolyan baromság mint amikor egyesek azzal jönnek, hogy kínai és "szétkémkedi" a telefonod. Szakmai érvekkel vitázzunk ne ilyen gyerekes nerd baromságokkal.

Thanos was right.

(#22069) fatal` válasza Aethel (#22067) üzenetére


fatal`
titán

A billentyűzetet valóban a fejlesztőknek kéne támogatnia, de többnyire nem szokás. Az egérnek viszont működnie kellene.

(#22070) S e t h


S e t h
nagyúr

Behányt az opera? De jó, hogy váltottam korábban nakedre. :D

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#22071) zebede válasza S e t h (#22070) üzenetére


zebede
őstag

Én felraktam most az új Operat. Nincs vele gondom, legalábbis 2x1,6GHz-es, 1GB RAM-os tableten hasít rendesen.

(#22072) #40351744 válasza zebede (#22071) üzenetére


#40351744
törölt tag

Opera Mini is kaphatna efféle dizájnt, ez nagyon tetszik, de a minit azért sokkal gyakrabban használom... :))

(#22073) Yeeeti


Yeeeti
tag

Sziasztok
Létezik olyan biciklizős app ami ismeri Budapest biciklis útvonalait és netán tervezni is tud velük?

Nokia 5110 > Nokia 3310 > Nokia 3410 > Siemens S55 > Nokia 7650 > Motorola MPX 200 > Sony Ericsson 910i > Sony Ericsson W950 > Sony Ericsson P1 > Samsung Galaxy S > Samsung Galaxy Note 2 > Samsung Galaxy Note 4 > Huawei Nexus 6P > Oneplus 6 > Oneplus 6T > Oneplus 8 Pro

(#22074) MurdR válasza S e t h (#22070) üzenetére


MurdR
veterán

Jó az a Naked de idegesít hogy a felső sávot nem lehet testre szabni. U.úgy megy mint a dolphin, csak jóval kisebb :R

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#22075) LonGleY válasza MurdR (#22074) üzenetére


LonGleY
veterán

És jóval régebbi a motorja (2 éves?), ezért gyorsabb - mint ahogyan azt itt már említették. Ergo, az újabb szabványokkal nem sok mindent kezd. Az outdated-séget és a nulla design-t nem tudom az előnyökhöz írni.

WebKit-ből ami normális, az szerintem a Boat Browser (a Dolphin is az volt a legújabb verziókig), aztán majd egyszer talán az Opera, ha áttérnek a remélhetőleg jobban optimalizált Blink-re. Csak az átmeneti időszakot kell valahogy kihúzni...

[ Szerkesztve ]

(#22076) LonGleY válasza Yeeeti (#22073) üzenetére


LonGleY
veterán

Mint online kerékpáros térkép, a Geologikát szokták említeni. Bp-i biciklisként viszont kétségbe vonnám ezek értelmét, hisz A pontból B-be ígyis-úgyis különféle szakaszokat kell érintened. Nincs túl sok egybefüggő (használható) bicajút, ezeket pedig 2 perc alatt be lehet magolni az online térkép alapján, ha már tudod, hogy hova tartasz.

Az OsmAnd az, ami (az OpenStreetMap alapnak köszönhetően) tud bringás utakat és tervezést is, de hogy mennyire beállítható, hogy a bringás utakat vegye alapvetően figyelembe, nem tudom.

[ Szerkesztve ]

(#22077) Thusor


Thusor
őstag

Tegnap sikerült beüzemelnem egy kis varázslattal a google music play szolgáltatást. PC-ről jól működik. Sony xperia tipo (android 4.0.4)-re is feltettem a progit, de mind a rádiót, mind pedig az albumok hallgatását csakis wifiről tudom elérni, ha adatfolyamra váltok át csak gondolkodik, majd egy idő után pedig kiírja az alkalmazás, hogy a zeneszám sajnos átmenetileg nem elérhető. Mit szúrtam el? Valamit rosszul állítottam be?

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#22078) fattyu666 válasza MurdR (#22074) üzenetére


fattyu666
tag

Tényleg nagyon ott van ez a Naked browser, mit kellene állítani a felső sávon?

Az az igazán jó benne, hogy már 2-éves a motorja :Y ezért marha gyors.
Újabb szabványokkal sincs gondja, nem idejét múlt és nagyon letisztult a kinézete.

(#22079) LonGleY válasza fattyu666 (#22078) üzenetére


LonGleY
veterán

A letisztult szót egymástól igen távol álló fogalmakra alkalmazzuk. :]

(#22080) petipetya válasza S e t h (#22070) üzenetére


petipetya
nagyúr

Csak itt, csak most, csak naked!

"nincs rá lezsóidő"

(#22081) S e t h válasza petipetya (#22080) üzenetére


S e t h
nagyúr

Vót már.[link]

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#22082) |AP| válasza Yeeeti (#22073) üzenetére


|AP|
veterán

Egy próbát megér EZ. Ismeri a bicikliutakat, általában azt ajánlja amin én is mennék.

(#22083) basaja válasza S e t h (#22081) üzenetére


basaja
senior tag

Nem baj,mert jóó naked :DD

EDC: Xiaomi13,Leatherman Wave,T-rex,Giantmouse Ace Riv

(#22084) pepe091 válasza S e t h (#22081) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Akkor is naked mondta. ;]

Más:
Nálam is ment a levesbe az Opera. Maradt a Mini verziója, és jött a Maxthon, ami nagyon gyors. :K

[ Szerkesztve ]

(#22085) €uro


€uro
őstag

Sziasztok!

Biciklizéshez keresek olyan alkalmazást, ami a GPS segítségével mér olyan adatokat, mint hogy
- hány kilométert tekertem,
- mennyi ideje biciklizek,
- mennyi az átlagsebességem,
- mennyi volt a maximális sebességem
- és hasonló adatokkal szolgál.

Ha valaki használ(t) hasonlót és bizalommal tud ajánlani e célra programot, annak örülni fogok.

Előre is köszi.

(#22086) pikszel válasza €uro (#22085) üzenetére


pikszel
őstag

Endomondo Sports Tracker PRO

„Az egyedüli létező dolgok az atomok és az üres tér; minden egyéb puszta képzelet”

(#22087) pepe091 válasza €uro (#22085) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

A legeslegegyszerűbb ilyen program a google sajátja a My Tracks. Már ez is tudja mindazt amit szeretnél látni.
Aztán vannak ennél összetettebb programok is pl.: Endomodo, Sprots Tracker..stb. válaszd ki a neked legjobban megfelelőt. :)

(#22088) €uro válasza pikszel (#22086) üzenetére


€uro
őstag

Köszi!

Ránézésre jónak tűnik...

(#22087) pepe091: Rendben. Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#22089) kopepe válasza €uro (#22085) üzenetére


kopepe
aktív tag

Ne haragudjatok,de ezeket egy lidlis kilóméteróra mind tudja,és a teló akkuja mehet a zenelejátszó "alá" :D

(#22090) pepe091 válasza kopepe (#22089) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Nyilván rögzíti térképen is, igaz? :U

(#22091) kopepe válasza pepe091 (#22090) üzenetére


kopepe
aktív tag

Arról nem volt szó. :U

Biciklizéshez keresek olyan alkalmazást, ami a GPS segítségével mér olyan adatokat, mint hogy
- hány kilométert tekertem,
- mennyi ideje biciklizek,
- mennyi az átlagsebességem,
- mennyi volt a maximális sebességem
- és hasonló adatokkal szolgál.

Sőt tudja még az össz Km-t,össz időt,hőmérsékletet ....

[ Szerkesztve ]

(#22092) €uro válasza kopepe (#22089) üzenetére


€uro
őstag

Igazad van. Már keresem a Vaterán, hogy melyik egy-kétezer forintos sebességmérőt rendelem meg.

Ugyanakkor addig is keresek valamilyen Android programot a telefonra. Testvérem síeléshez nagyon jó kis alkalmazást használ. Gondoltam keresek valami hasonlót biciklizéshez - azzal együtt, hogy tartok tőle, a két sport e programok tekintetében ugyanazokat az elvárásokat követelik meg.

[ Szerkesztve ]

(#22093) pepe091 válasza kopepe (#22091) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

No igen. De ha már adott egy készülék, ami úgyis nálad van, minek vennél még egyet, mikor a telefon is alkalmas erre, sőt alkalmasabb. :)

(#22094) MartOOn


MartOOn
addikt

Frissult az opera... Hat vmi ritka fos lett... :(

HTC G1 > Spica > Milestone > SE X10 Mini > HTC Hero > ZTE Blade > DELL Streak 5 > SGS2 > HTC Desire > SGS3 > Nexus4 > SGS4 > Nexus5 > OnePlus One > SGS5 > OnePlus 2 > LG G4 > SGS7E

(#22095) kopepe válasza €uro (#22092) üzenetére


kopepe
aktív tag

A követelmények hardveresen is kemények :)
Legyen nagyon jó aksid,vagy dinamós első agy a bringádon.
Gondolom nem arra kell,h uborkáért ugorj le a sarki közértbe :U

:))

(#22096) Bozek válasza kopepe (#22095) üzenetére


Bozek
nagyúr

Vagy egy külső akksi kell és meg is van oldva. :)

(#22097) €uro válasza kopepe (#22095) üzenetére


€uro
őstag

Miért? Az ilyen programok és a GPS olyan sokat fogyaszt?

A telefonom jelenleg kb. 15 órát bír ki wifi-vel. Ha GPS-szel elmegy tíz órát, az nekem már elég.

(#22098) kopepe válasza pepe091 (#22093) üzenetére


kopepe
aktív tag

Nagyon jó dolgok ezek,valóban !
Használok navigációt a droidomon autóban,de autós töltő nélkül a város széléig jutnék el talán :)
Másfél éves a teló,de alapba azé kibír 2 napot.
1 gps progival talán egy órát. :D
Engem is érdekelnek ezek a dolgok,de azé próbálok a földön maradni. :)

(#22099) Drughi


Drughi
addikt

Melyik manapság a legjobb naptár program amibe van widget? Acalendar-nál van jobb? Nem baj ha ~500ft, annyit megér hosszú távon, de inkább free legyen.

(#22100) kopepe válasza kopepe (#22098) üzenetére


kopepe
aktív tag

Ne értsetek félre,senkit sem akarok lebeszélni !
A GPS sokat zabál,még ha nem is megy a kijelző folyamatosan :(((

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.