Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-01 09:57:43

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#125051) zeon.hu válasza #81733120 (#125050) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

A Huawei-féle nem teljes értékű, talán diktálás nincs is benne.

#?*@&!

(#125052) air válasza #81733120 (#125050) üzenetére


air
nagyúr

Talán mert a Huawei-re gyárilag a Swype-ot telepítik. :D
Bár nem a teljes funkcionalitásút.

Zeon. :C

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#125053) #81733120 válasza zeon.hu (#125051) üzenetére


#81733120
törölt tag

+ air

Ja, most már világos :DDD

(#125054) sphe


sphe
senior tag

Na erre kíváncsi vagyok, mert a Gboard diktálása sem semmi (az írásjelektől eltekintve)

(#125055) pc360 válasza sphe (#125054) üzenetére


pc360
addikt

A Gboard netes alapú, folyamatosan fejlődő cucc. Nyilvánvalóan egyik program sem érhet a közelébe, főleg elavult, offline forrásból, már ha a diktálásról beszélünk.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#125056) zeon.hu válasza pc360 (#125055) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Ha diktálás közben nincs írásjel, akkor vagy anélkül írsz, ami igénytelen (jegyzetnek mindegy, de hsz-nek az), vagy utólag szerkeszted, ami hosszadalmas, vagy belátod, hogy az a régi még mindig jobb ezen a téren.

Ha a Gboard tudja majd minimum ezt, akkor váltani fogok rá, előbb biztosan nem.

Egyébként aki annak idején telepítette a Swype-t, annak a playen még mindig elérhető az utolsó verzió.

#?*@&!

(#125057) sphe válasza pc360 (#125055) üzenetére


sphe
senior tag

Kipróbáltam, és valóban nagyon jó a diktálás része, de annyira kicsik a billentyűk és más a kiosztás az ékezetek miatt, hogy állandóan mellé ütök vele.

Tényleg nagyon hiányzik a gboarból az írásjelek funkció, de nem mindig diktálok és elég logikátlan szavakat is javasol a swype.

Ha lehetne kiosztást változtatni, valtanék, de így marad a Gboard.

Egyébként ezt a hsz-t is Gboard diktálással (+szerk) írtam.

(#125058) zeon.hu válasza sphe (#125057) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Ez nem jó egyik sem?
(Billentyűzet magassága is állítható, külön álló és fekvő nézethez)

#?*@&!

(#125059) sphe


sphe
senior tag

Létezik olyan reklám blokkoló, ami a Magyar nyelvű adchoice hirdetéseket is blokkolja mas (nem netböngésző) alkalmazásokból? Nekem a Blokada erre nem vált be. Vagy használjak erre egy tűzfalat inkább?

(#125058) zeon.hu: Köszönöm a képernyőképet! Sajnos a jobb oldalon lévő ékezetes betűk miatt más a kiosztás, hiába próbálod másképp elrendezni (próbáltam). És ez nagyon zavar a megszokott billentyűzetekhez képest. Kisebbek is a billentyűk, úgyhogy ezen a billentyűzeten ez a második oka annak, hogy többet ütök mellé.

[ Szerkesztve ]

(#125060) sphe válasza sphe (#125059) üzenetére


sphe
senior tag

(lejárt a szerk idő) Tehát a magasságot tudom állítani, azonban az a plusz egy - két, ékezetes jobboldali billentyű oszlop örökre elvesz a többi billentyű szélességéből.

[ Szerkesztve ]

(#125061) Rimuru válasza sphe (#125059) üzenetére


Rimuru
veterán

Tudsz felvenni szűrőket a blokadaban is, vegyél fel olyat ami már bevált.

Vigyázat, csalok!

(#125062) polonic válasza polonic (#125032) üzenetére


polonic
félisten

Nincs ötlet, hogy miért csinálja ezt a google?
Meg híva írjak Ez ügyben?

(#125063) Pista0001


Pista0001
addikt

Sziasztok. Olyan egyszerű hangrögzítő appot keresek, ami a bt headset mikrofonját is tudja használni a célra. Elsősorban időlimit nélküli nem túl tolakodóan reklámozó ingyenes appok érdekelnek, de másra is nyitott vagyok. Hívásrögzítés nem feltétel, de előny. Keresgéltem már, rengeteg van, párat próbáltam, de eddig csak olyan jött szembe, ami a beépített mikrofont használja.

(#125064) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hello,

Van valami megoldás arra, hogy
- a lezárt (tehát teljesen elsötétített) képernyőn legyen óra (daydream-jellegű tök jó lenne)
- amint töltőre dugom a telefont, de töltés nélkül eltűnik

Daydream az megy most is, de megszokásból mindig lezárom, és akkor ugye elmegy feketébe. :)
Viszont munkahelyen sokszor jó lenne, hogy töltőn mutasson egy órát (ott általában töltőn van).
A "nem kapcsolódik ki" az nem sokat ér, nekem kikapcsol töltőn is :D
(Amúgy Lineage 14 / Android 7, ha valamit számít..)

Ha ad free a dolog, az külön jó...

Köszi minden tippet :R

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#125065) Fall-N válasza rasotamas (#125012) üzenetére


Fall-N
veterán

Nem teljesen emiatt van. A Google akarja IAP felé terelni a fejlesztőket. IAP-nál már nem egyértelmű a visszatérítés, mint ha veszel egy alapból fizetős dolgot. Ott két óráig vissza lehet vonni a vásárlást. IAP-nál a fejlesztőn múlik, hogy vissza téríti-e.

Egyébként nincs semmi trükk, hanem sajnos a Google Play féle liszensz csekkolás ami nem jól működik. Csak az elsődleges alap G account IAP vásárlasait ismeri fel/el. Ha utólag adod hozzá a belakott rendszerhez a G accountot, akkor az ahhoz társuló vásárlásokat, ami alkalmazáson belüli történt, azt nem ismeri fel.

Szívtam én is emiatt vele. Nekem is két G account van, és a másodlagos van direkt az alkalmazás vásárlásokhoz. De ha vele veszek valami IAP-ot azt nem ismeri fel, sőt nem is engedi a vásárlást vele alkalmazáson belül, csak a fő accountommal.

Seth: AccuWeather Pro-t megvettem régen. Egyszer atírányított egy kuponnal a Play Áruházhoz és meglett az IAP ingyen a sima AccuWeather programhoz. A fizetős Pro változat meg fog szűnni és így nem jár senki sem rosszul.

[ Szerkesztve ]

(#125066) pc360


pc360
addikt

Amúgy a Hi-Q MP3 Voice Recorder-nél is eljátszották egyszer, hogy törölték az addigi fizetős verziót, és újat hoztak létre. Aztán még emailben, meg tudjaég hogy kellett hozzá kódot kérvényezni a már meglévő vásárlóknak. Sok ilyen eset van...

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#125067) gti16v válasza zeon.hu (#125048) üzenetére


gti16v
őstag

Tudom, hogy "analfabėta" vagyok, hiába a látom a 2016 OS swype verziót, elveszek az erdőben, és nem sikerül letölteni (szerencsére,barátomnak sem, tehát 2 én vagyunk a hülyék.. . -) a segítesz?

[ Szerkesztve ]

http://www.kephost.com/view3.php?filename=a1_2014_2_20_al6xxx6fbd.jpg

(#125068) zeon.hu válasza gti16v (#125067) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Privát levél ment.

#?*@&!

(#125069) Goxi


Goxi
tag

Sziasztok!
Gyakran hallgatok oktatóanyagokat és podcastokat (offline) szokásos hang formátumokban M4A, MP3-ban.
Mivel ezek van hogy több órás anyagok nem mindig tudom egyben meghallgatni őket.
Egy olyan lejátszót keresek, ami megjegyzi, indexeli a hangfájlokat, hogy ahonnan abbahagytam, onnan tudjam folytatni köv alkalommal mikor elindítom a track-et.
Régen Ipodom gyári zenelejátszója ezt natívan tudta, az nagyon kedves volt.
Sok programot kiprobáltam androidon , de eddig nem találtam ilyent. Van ötletetek?

(#125070) Fall-N válasza Goxi (#125069) üzenetére


Fall-N
veterán

Bármelyik podcast app tudja. Az offline tartalmakat is lejátsza a legtöbb.

[ Szerkesztve ]

(#125071) Somatom válasza Goxi (#125069) üzenetére


Somatom
veterán

Az összefoglalóban levő Music Folder Player. Én is hangoskönyveket szoktam vele hallgatni vezetés közben.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#125072) Baku


Baku
aktív tag

Sziasztok!

Tudna valaki segíteni nekem? Xiaomi wifi repeater v2 beüzemelésével szenvedek napok óta ...
A YT - on lévő videók mind egy korábbi verziójú applikációt használnak. A jelenleg Playről elérhető app teljesen más, és nagyon az okosotthonos háztartási cuccok vezérléséhez van már kihegyezve ....
Én mindössze egy távoli gyenge wifi erősítésére szeretném használni, de nem megy.... :(

(#125073) air válasza Baku (#125072) üzenetére


air
nagyúr

Kínára kell állítani az országot, hogy megtalálja.
De lehet, hogy utána sem lesz teljesen jó. Az enyém lényegében használhatatlan.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#125074) Baku válasza air (#125073) üzenetére


Baku
aktív tag

A repeatert megtalálja a telefon, látja, és csatlakozik is hozzá. Ott akadok meg, hogy a repeater hogyan tudná megkeresni az érzékelhető wifi hotspotokat.
Ez a legújabb app a háztartási okos.eszközöket akarja mindenáron becserkészni, de sehol nem találok olyan funkciót, amivel wifi hálózatot keresne/találna és csatlakozna .....

(#125075) air válasza Baku (#125074) üzenetére


air
nagyúr

Bocs, de kicsit zagyva amit mondasz.

"A repeatert megtalálja a telefon, látja, és csatlakozik is hozzá."

Ha nem állítottad be az eszközt, hogy melyik wifi hálózatot "erősítse", akkor hogyan csatlakozol rá a telefonnal?
Előbb az Mi Home alkalmazásban meg kell keresni a repeatert, beállítani, és utána tudsz csatlakozni hozzá.
De ez itt eléggé off.

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#125076) Baku válasza air (#125075) üzenetére


Baku
aktív tag

Miért lenne zagyvaság?
A repeaterre csatlakozik a telefon, de a repeater nem csatlakozik hálózathoz.
Az applikációban nem találom hogyan lehet hálózatot keres(tet)ni a repeaterrel.
Tehát mivel az applikáció használatával akadt gondom, illetve ketesnék inkább egy használható, korábbi verziót, ezért nem értem miért is lenne a hsz.- om OFF ??

(#125077) beg válasza Baku (#125076) üzenetére


beg
veterán

apkmirror oldaláról kiválasztod, letöltöd, kipróbálod.

A gyenge wifiből még gyengébbet tud csinálni csak, de azt teljes térerőn :) Tapasztalat.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#125078) Somatom válasza beg (#125077) üzenetére


Somatom
veterán

Logikus. Azonos frekvenciatartományban párhuzamosan két irányban kommunikál. Ergo minimum feleződik az irányonkénti sávszélesség.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#125079) Baku válasza beg (#125077) üzenetére


Baku
aktív tag

Köszönöm!
(Egyelőre sajnos nem tudom megnyitni ["Az oldal nem elérhető "], de valószínű, hogy a munkahelyi hálózat tiltja valamiért.....)

(#125080) Baku válasza Somatom (#125078) üzenetére


Baku
aktív tag

Nem cél a hatalmas sávszélesség, inkább a stabil tartós kapcsolat a fontos, szerény adatforgalommal.

(#125081) Somatom válasza Baku (#125080) üzenetére


Somatom
veterán

Amit egy telóval szeretnél megteremteni. Értem.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#125082) beg válasza Somatom (#125081) üzenetére


beg
veterán

Nem. Xiaomi AP-t (wifi extender) akarja életre kelteni a mi home appon keresztül, ahhoz keresett korábbi verziót.

Harmadolt sebesség várható, de legalább stabilan. :) Sajnos az extender (repeater) nem a legjobban sikerült terméke a xiaominak, de ebbe a méretbe mint egy usb pendrive, ezt tudták belepaszírozni.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#125083) Baku válasza beg (#125082) üzenetére


Baku
aktív tag

Így van.
Sem tv-zni, sem torrentezni nem akarok vele, mindössze azt, hogy elérhető maradjak üzenetek, e-mailek erejéig, és időnként frissítse az időjárást. Valamit valamiért: 300m-es hatótáv, és akár egy powerbank is elég neki, de a munkahelyemen 5m-enként USB töltős dugaszoló aljzatok vannak a falban....

(#125084) Somatom válasza beg (#125082) üzenetére


Somatom
veterán

Ja, hogy ez vmi "céleszköz". Akkor tényleg nem sikerült jól, ha egy ilyen feladathoz nem sikerül konfigolni.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#125085) Baku válasza Somatom (#125084) üzenetére


Baku
aktív tag

Az a baj vele, hogy kb.2 év alatt legalább harmincszor frissítették az alkalmazásátt, és nagyon durván elkanyarodtak vele az okos otthonos háztartási eszközök irányába, a világítástól, a robotporszívón keresztül egészen az elektromos fogkeféig, és úgy tűnik, hogy a nagy igyekezetben a legújabb (2018.júni ) frissítésből már ki is felejtették a wifi hálózatok keresését, a csatlakozást, a kapcsolatok konfigurálását ....

(#125086) air válasza Baku (#125085) üzenetére


air
nagyúr

Nem felejtettek ki belőle semmit.
Be lehet állítani, hogy ugyanazt az SSID-t szórja, vagy az eredeti névhez hozzáillesszen egy "_plus" utótagot, így megkülönböztetve, hogy az eredeti AP-re, routerre vagy az amplifierre csatlakozol.

Privátban pedig ne köpködj!

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#125087) #61600768 válasza air (#125086) üzenetére


#61600768
törölt tag

Pedig PH-án csak ott lehet "köpködni". :D

(#125088) #61600768 válasza Baku (#125083) üzenetére


#61600768
törölt tag

Köss össze hídba két rouert ezt a ksziáomi valamit meg dobd ki.

(#125089) Viktor0610 válasza #61600768 (#125088) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Ne dobja ki! :))

Ingyen átveszem! ;]

Samsung Galaxy A54

(#125090) zeon.hu válasza Baku (#125085) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Valami rosszul csinálsz.
MI fiókot létrehoztad? Régió Mainland China-ra van állítva?
Eszközt hozzáadni jobbra fent a + jellel tudsz, majd kiválasztod a listából a Mi Wifi repeater 2-t.
Ezután Írja, mikor mit kell látnod (sárga villogás, stb.)
Azt nézd meg, hogy a routered nincs-e rejtetté téve, mert akkor nem fogja látni. Utána rejtheted azt is, meg a repeater-t is, ha akarod.

#?*@&!

(#125091) Baku válasza zeon.hu (#125090) üzenetére


Baku
aktív tag

Fiók létrehozva, igaz, hogy a régió europe - ra állítva, de simán csatlakozom a telefonnal a repeaterhez (erre irta air hogy zagyvaságot írok ), szóval csatlakozva vagyok a repeaterhez, de a repeater nincs semmilyen wifi hotspotra, tehát internet, és adatforgalom természetesen nincs. És az applikációban akármelyik + jelre nyomok, szobát, fürdőszobát, eloszobát, vagy porszívót, fogkefét, webkamerát, akciókamerát, meg bluetooth kapcsolatot kínál fel, wifit sehol. Az applikációban nyoma sincs wifi hálózat(ok)nak, de még választási lehetőségnek sem (pedig több elérhető is van) . Holnap megpróbálom valamelyik régebbi verziót feltenni ....

Köszönöm az eddigi segítséget!

(#125092) Baku válasza air (#125086) üzenetére


Baku
aktív tag

Nálam ilyen.screen nincs is, ha fejre állok sem....

(#125093) Fandango válasza Baku (#125091) üzenetére


Fandango
veterán

Nem tudom, ezt a videót nézted e, de így csináltad ahogy ebbe van?

(#125094) Krystal_s


Krystal_s
addikt

Sziasztok! Létezik olyan free program, amivel "virtuálisan" egy telefonszámot lehet létrehozni, ami rendes sms-eket tud fogadni?
(Pl olyan esetre, amikor egy weboldalon telefonszámot kell megadni regisztrációnál, vagy jelszó megerősítéshez sms-ben küldik a hitelesítő kódot stb.)

(#125095) Mcrazy válasza Krystal_s (#125094) üzenetére


Mcrazy
őstag

Szia! Nem létezik. Hívás és Sms fogadáshoz, küldéshez két fontos összetevőre van szükség. A szolgáltató rendszerében regisztrált telefonszámra és SIM kártya azonosítóra.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Mcrazy

(#125096) #61600768 válasza sphe (#125057) üzenetére


#61600768
törölt tag

(#125097) air válasza Baku (#125091) üzenetére


air
nagyúr

"igaz, hogy a régió europe - ra állítva, de simán csatlakozom a telefonnal a repeaterhez "

Ugye nem simán wifin keresed meg és kapcsolódsz hozzá?

Amíg a Mi Home-ban nem állítottad be, hogy melyik hálózatot "repeat"-elje addig, wifin hiába csatlakozol hozzá.

Illetve azzal kezdtem az elején, hogy Kínára kell állítani a régiót!

Te hagytad Európán, és csodálkozol, hogy nem működik. Erre mit lehet mondani?

És még engem oltasz le privátban, hogy én nem értek hozzá. Bravó.:C

Pedig te nem néztél utána, hogy hogyan kell használni.

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#125098) air válasza air (#125097) üzenetére


air
nagyúr

Nálam egyébként ennyit tud produkálni:

Az első 2 mérésnél (időben korábbi, a listában alsó kettő) a repeater a routertől kb. 10 méterre volt (3 beton fal köztük). A telefonom a repeatertől kb. 40 centire. Első mérésnél a telefon a routerre csatlakozik, a másodiknál a repeaterre. A különbség jól láthatóan 96%-os sebesség csökkenés.
A második 2 mérésnél a repeater a routerrel 1 helyiségben, tőle kb. 2m-re volt.
Itt 90% a veszteség.
50-60%-os veszteség még gyakorlatilag is elfogadható lenne, de ez az eszköz már 2 antennás, tehát 150Mbit-ig (elvileg) egyszerre tud 2 irányba adni és venni.
Lehet, hogy csak én fogtam ki hibás darabot - eddig több pozitív visszajelzést olvastam róla, mint negatívat - de más is írta, hogy nála is ilyen botrányos a működése.
Lehet, van egy "selejtes" széria.

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#125099) air válasza Baku (#125074) üzenetére


air
nagyúr

Most olvastam tovább:
"Ott akadok meg, hogy a repeater hogyan tudná megkeresni az érzékelhető wifi hotspotokat."

No, hát azt sehogy. Ilyet ugyanis nem csinál. Ha a Mi Home-ban beállítottad, akkor a telefonodon elmentett wifi hálózatok adatait tölti át.
Tehát csak olyat tud repeat-elni, amire a telefonoddal már csatlakoztál korábban.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#125100) woodworm válasza Somatom (#125084) üzenetére


woodworm
veterán

Annyira céleszköz, hogy bármelyik xiaomi router usb portjára csatlakoztatva automatikusan beállítódik. Ezután bármilyen usb portra áthelyezhető, csak a tápfeszültségre van szüksége. Az androidos app csak a családon kívüli routereknél szükséges, de nekem nem volt még vele problémám. Igaz, nem is nagyon használom.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.