Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-01 09:57:43

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#125901) #77646080 válasza psg5 (#125891) üzenetére


#77646080
törölt tag

Így van, az importálás történjen webes felületen, PC-n.

(#125902) vilmaboy


vilmaboy
őstag

Sziasztok!

Ha msn-en kapok egy linket, akkor azt szeretném, hogy a chrome nyissa azt meg. Hol lehet azt állítani?

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#125903) Viktor0610 válasza vilmaboy (#125902) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

MSN-en? :Y

A múltból jöttél? ;]

Egyébként valami olyat keress, hogy hivatkozások külső megnyitása vagy linkek megnyitása az alkalmazásban. Előbbi értelemszerűen legyen bekapcsolva, utóbbi kikapcsolva.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#125904) #77646080 válasza Viktor0610 (#125903) üzenetére


#77646080
törölt tag

Szerintem viszonylag sokan használják az - amúgy már valóban - idejétmúlt MSN kifejezést a mai Messenger appra is. Megszokás lehet. :)

(#125905) vampire17 válasza Anybody (#125899) üzenetére


vampire17
addikt

Irjak a fontebb linkelt oldalon, hogy van akinek megjavult, de nalam meg mindig nem jo... Merul (Meg melegszik durvan!), akad minden app, a googletol szarmazo appok egyaltalan meg sem nyilnak... Ezt most mar lassan ideje lenne javitaniuk, ezzel kb kinyirtak az 5.1 es Androidos telokat...

[ Szerkesztve ]

(#125906) baalco válasza vampire17 (#125905) üzenetére


baalco
tag

Nálam is megjavult még az éjjel. Én inkább vmi Google server belassulásra tippelek. Reggel óta semmi gond, az akksit se szívja semmi.

(#125907) vilmaboy válasza Viktor0610 (#125903) üzenetére


vilmaboy
őstag

Mi a bajod a Messengerrel? Mit használtok?

Köszi a tippet. Bejött 😀

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#125908) Viktor0610 válasza vilmaboy (#125907) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Azt hittem, jó, nem, csak az ugrott be, hogy esetleg a Microsoft féle MSN-re gondolsz. ;] :))

Samsung Galaxy A54

(#125909) psg5 válasza #77646080 (#125901) üzenetére


psg5
veterán

Koszi! Siker.

F.K.T.

(#125910) #77646080 válasza psg5 (#125909) üzenetére


#77646080
törölt tag

Szuper. :) Szívesen.

(#125911) Anybody válasza vampire17 (#125905) üzenetére


Anybody
csendes tag

Sajnos nálunk se javult meg :(
Merülés van, play áruház meghalva, csak telefonálni lehet velük.
Remélem megjavul holnap. Így butateló szint.

(#125912) Pista0001 válasza Viktor0610 (#125908) üzenetére


Pista0001
addikt

Bakker, az már majd 4 éve leállt Kínában is, a világ többi részén 5 éve :D

(#125913) csaba17


csaba17
senior tag

sziasztok!

a fb messengerből kivették a "hivatkozás létrehozása" lehetőséget?
hogyan tudok 1-1 chatfejet kirakni ikonként a kijelzőre?
v már sehogy sem?

[ Szerkesztve ]

(#125914) darvinya


darvinya
titán

AnySoftKeyboard legújabban rossz a fordítás, vagy bug-os a billentyűzet, mert automatikus szó tanulásnál Ne tanulja pont Auto tanulás, az Auto tanulás pedig Ne tanulja.

Nem lenne rossz, de túl sok minden van belegyömöszölve, emiatt lassú a kezelés felület váltások.
S amióta kikapcsoltam szavak tanulását, azóta néha villan a billentyűzet, és rettentően pontatlan szó javaslatok.
Maradok 2013.12-i kiadásnál, mert annál nincsenek ezek a bugok, legfőképpen epilepszia rohamot okozó villanások.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#125915) #61600768 válasza csaba17 (#125913) üzenetére


#61600768
törölt tag

Sehogy, kivették.

(#125916) csaba17 válasza #61600768 (#125915) üzenetére


csaba17
senior tag

köszi, akkor felrakok egy régebbit amiben még van, létrehozom majd lefrissítem, azt gondoltam van más megoldás is.

(#125917) pc360 válasza csaba17 (#125916) üzenetére


pc360
addikt

Attól még, mert visszaraksz egy régebbit, egyáltalán nem biztos, hogy a másik oldalon is megjelenik a smiley, hiszen másoknál is frissül a program, és maga a szolgáltatás is változik, amihez csatlakozik... Ha pedig idővel egyéb dolgokat is változtat a Facebook, úgy lesz viszonylag hamar használhatatlan a régi kliens. Szóval ezeknél nem igazán teheted meg, hogy régebbi verzióra ragasztod be magad. Ha nem tetszik, amit változtatnak rajta, akkor nem használod... Nincs más megoldás. Sokkal jobb chatprogik léteznek, pl.: Telegram, Discord stb. Családtagokkal, közeli barátokkal, barátnővel sokkal több értelme van ezeket használni, mint a nyomorék Messengert.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#125918) kidnou válasza vampire17 (#125892) üzenetére


kidnou
senior tag

Nekem is meizu m1 note van vésztartalék telefonnak. Most kipróbáltam, valóban használhatatlan lett

[ Szerkesztve ]

(#125919) csaba17 válasza pc360 (#125917) üzenetére


csaba17
senior tag

de eddig is megvolt a két db ikon, az egyiket töröltem, majd újra létrehozni már nem tudtam, kezeli az alkalmazás, hiába nincs már benne.
szerk: a 124-es verzióban még benne volt, de hiába tapicskolok, nem csinál semmit sem, nem hozzá létre a parancsikon. mindegy, azért köszönöm.

üdv: Csaba

(#125920) pc360 válasza csaba17 (#125919) üzenetére


pc360
addikt

Igen, mert ilyenkor nem csak az app változik, mint ahogy írtam, hanem maga a Facebook szolgáltatás is. Ezért nem megoldás a régi verzió.

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#125921) zeon.hu válasza vilmaboy (#125907) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Szerk.
Rossz címzett...

[ Szerkesztve ]

#?*@&!

(#125922) zeon.hu válasza vampire17 (#125905) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Gyári rom?
Ascend P7, 5.1 custom romon nem vettem észre ezt.
De rákérdezek, hogy aki gyárin van, nála milyen.

#?*@&!

(#125923) Nwis86 válasza vampire17 (#125892) üzenetére


Nwis86
aktív tag

Szintén, Lenovo Vibe Shot Z90 android 5.1 semmi se működik 1 app se kapcsol be...

(#125924) atillaahun


atillaahun
veterán

Oreo-ra létezik valami jól működő, Pocket Mode-ot helyettesítő app?
Elsősorban olyan kellene ami proxy letakarásra rezgőbe rakja a telefont.

(#125925) D1L1ZS válasza csaba17 (#125913) üzenetére


D1L1ZS
őstag

Szia!

Nálam sikerült kirakni.

Messenger > ráböksz a kívánt beszélgetésre > Felül ráböksz a kontakt képére > majd ekkor behoz egy új ablakot > jobb felül három pötty > hivatkozás létrehozása

Legfrissebb Messenger app Play Áruházból letöltve.

Üdv.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 11T 8/128 # Xbox Series X #

(#125926) csaba17 válasza D1L1ZS (#125925) üzenetére


csaba17
senior tag

a felül rábökök a kontakt képére azt nem értem, tekintve, hogy bal oldalon van kis körökben az akivel beszélek.
ha a jobb oldalon rámegyek az i betűre akkor a 3 pöttynél nálam csak chatfej megnyitása, beszélgetés törlése és probléma jelentése van és szintén legfrissebb messenger, mobil meg szintén xiaomi :)

(#125927) csaba17 válasza csaba17 (#125926) üzenetére


csaba17
senior tag

kipróbáltam egy másik mobilon, egy 2016os samsung A3on, felraktam megint mindkettőre a messengert, a samsungon ott a hivatkozás létrehozása, a xiaomi-n nincs.
xiaomi android 8, samsung 7.
lehetséges, hogy ez a probléma?...

(#125928) #61600768 válasza csaba17 (#125927) üzenetére


#61600768
törölt tag

Igy van droid 8 alatt nincs. Nekem sincs -.-

(#125929) csaba17 válasza #61600768 (#125928) üzenetére


csaba17
senior tag

nagyszerű, kár volt frissítenem, nem vettem észre semmit, hogy jobb lenne, attól hogy újabb került rá...
de azért köszi az infót.

(#125930) adrian94


adrian94
őstag

Melyik a legjobb nevnap elorejelzo app? :) olyan kene amelyik jelzi, az osszes nevnapot, kuld ertesitest legalabb egy nappal elobb vagy az nap :)

(#125931) Pista0001 válasza csaba17 (#125929) üzenetére


Pista0001
addikt

A legelső androidos telómmal 2× is ugrottam főverziót, mind a 2 alkalommal rosszabb lett, hasznos és értelmes funkciók, appok tűntek el. Azóta nem frissítettem egyiket sem, mindegyiken az a droid van, amivel vettem. Samsung Galaxy tab 7 lite 4.2.2-vel, Huawei Mate 7 4.4.2-vel, M3 tablet 6.0-val :) Az appokat is csak akkor frissítem, ha már nem működnek.

[ Szerkesztve ]

(#125932) pc360 válasza Pista0001 (#125931) üzenetére


pc360
addikt

Egy Android verzió-váltással milyen appok tűnnek el? A rendszerről beszélünk, nem az appokról. Egy rendszerfrissítés nem törli a Play-ből felpakolt programokat... A gyártói beépített szar appoktól pedig érdemes mielőbb megválni, és átszokni a Play-ben megtalálható alternatívákra, hogy ne egy adott telefonhoz legyél kötve, hanem mindegyiken és a jövőben is használni tudd őket.

Egy csomó (nem elavult, hanem továbbra is karbantartás alatt álló) programot ráadásul akkor tudsz felpakolni, vagy akkor működik a legjobban, ha relatíve friss rendszer van alatta. Ez alapján semmi értelme annak, amit írtál. Valamit nagyon benézhettél.

Az appokat is csak akkor frissítem, ha már nem működnek.

Ez egy igen hülye hozzáállás biztonsági szempontból, ha netes dolgokról van szó. A rendszernél meg örülj, ha egyáltalán érkezik hozzá update! Legalább az az 1-2 évnyi felfedezett biztonsági rés foltozásra kerül. Kétlem, hogy emiatt ne tudnál bármit futtatni, mint amit addig.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#125933) Fall-N válasza pc360 (#125932) üzenetére


Fall-N
veterán

+1

A legfrissebb Android 8.1 fut a telefonomon és semmi hátrány nem ér abból, hogy friss a rendszer. Amelyik fejlesztő meg nem halad a korral, annak az alkalmazása megy a levesbe. Ezért is érdemes általában azokat választani, amelyek színvonalasak nem házi barkács vackok.

(#125934) Pista0001 válasza pc360 (#125932) üzenetére


Pista0001
addikt

A gyártó által integrált appok, widgetek közül több is eltűnt mindkét alkalommal, az újabb romnak már nem volt része. Az általam telepítettek természetesen nem változtak.

Nem tapasztaltam problémát az időközben frissített appokkal (Fb, messenger, sygic, stb), mindegyik jól működik.

Amikor havonta 50-szer frissítenek valamit, és mindegyikkel sz@rabb lesz, az 50%-ával meg működésképtelen, azt nem viselem valami jól, akkor már inkább a biztonsági kockázat.

(#125935) pc360 válasza Pista0001 (#125934) üzenetére


pc360
addikt

A gyári programokat szard le! Ha bármelyiket is felhozod példaként, biztos, hogy tudunk mondani helyette jobb alternatívát a Play-ről, amiket onnantól fogva mindegyik telefonon, és rendszer-verzión be tudsz vetni. A legtöbbünknél eleve az az első lépés a telefon belakásánál, hogy ezeket letiltjuk a francba.... és ezért jó a stock rendszer (pl. Nexus vagy Nokia telefonokon), mert ilyenekkel eleve nincs terhelve a rendszer.

akkor már inkább a biztonsági kockázat

Ez továbbra is idiótaság. Androidon, és Windows-on egyaránt. Ráadásul ha normális launcher-t akarsz használni a gyártói helyett, akkor ezek a widget-ek javarészt pl. nem is használhatóak. Ezért érdemes mielőbb egy normális ökoszisztémát összerakni a Play-ről, amiben benne van egy jó launcher (pl. Nova vagy Apex), és azok a widgetek és további appok, amik fejlesztés alatt állnak, és megfelelnek neked.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#125936) Pista0001 válasza pc360 (#125935) üzenetére


Pista0001
addikt

Az igazat megvallva nem emlékszek már, mik voltak, a 6 éve vásárolt Motorola RazR első két évéről van szó, de olyan funkciók voltak, amiket használtam, és semmi kedvem nem volt másikat keresgélni helyette, mert a márka új tulajdonosa (a Google) elkezdett ritkítani. Elvagyok így működnek az eszközeim, és nem kell amiatt bosszankodnom, hogy az újabb sz@rabb ;)

Tökéletesen elégedett vagyok a gyári launcherekkel, nem is nagyon világos, hogy miért nem felel meg sokaknak. A Huawei rendszerét egyenesen imádom, a Motoroláé is jó. Az eredeti rommal nem hiányzott semmi, a frissítések után egy kicsit igen.

[ Szerkesztve ]

(#125937) pc360 válasza Pista0001 (#125936) üzenetére


pc360
addikt

Általában az újabb nem szarabb. Sokat fejlődött a rendszer, és szerencsére nagyon sok funkcióra elérhető jó, ingyenes applikáció is. Erről szól ez az egész topik, és az összefoglalóban, illetve a Logout-os bejegyzésemben is találsz pl. ajánlót, amiből össze tudnád mazsolázni a neked kellő cuccokat. Ezt nagyjából csak egyszer kell megtenni, és onnantól fogva teljesen mindegy, hogy milyen telót és rendszert használsz. Így nyugodtan frissíthetnél, ami nagyobb jelentőséggel bír, mint azzal sokan foglalkoznak.

A gyári launcherek nem túl beállíthatóak. Sokaknak megfelelnek, persze, de aki szeretné kicsit jobban személyreszabni, lecsupaszítani a dolgokat, annak jobb egy 3rd party megoldás. Ezek többnyire jobban is futnak, mint a gyári megoldások. Pl. a gyáriban sehol nincs mozdulat alapú irányítás, a Novában és Apex-ben igen. Erre példa:

• a képernyőt felfele húzod a főképernyő bármely pontján, akkor megnyitja az appokat, és nem kell külön gomb rá
• lefele húzás az értesítések megjelenítéséhez, tehát nem kell állandóan teljesen felnyúlni a felső sávig ahhoz, hogy azt lenyisd
• lefele húzás 2 ujjal a beállítások közvetlen megjelenítéséhez
• stb., ezerféleképp és szabadon bekonfigurálható a működésük

Tehát olyan kényelmi funkciókat tudnak, amiket ha egyszer megszoksz, a gyári utána nevetségesnek hat. És ez a legtöbb gyári app kapcsán igaz szokott lenni, hogy sokkal jobb alternatívájuk van a Play-en.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#125938) Poiro7


Poiro7
aktív tag

A wifi jelszavak csak root-olt készülékből nyerhető ki, vagy van esetleg olyan alkalmazás ami a Google mentésből is képes erre?

(#125939) pc360 válasza Poiro7 (#125938) üzenetére


pc360
addikt

Csak root.

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#125940) #77646080 válasza pc360 (#125937) üzenetére


#77646080
törölt tag

• a képernyőt felfele húzod a főképernyő bármely pontján, akkor megnyitja az appokat, és nem kell külön gomb rá
• lefele húzás az értesítések megjelenítéséhez, tehát nem kell állandóan teljesen felnyúlni a felső sávig ahhoz, hogy azt lenyisd

Ezek valóban hasznos funkciók. Olyannyira, hogy a Samsung reagált is rá és az Oreoval együtt érkezett Samsung Éxperience 9 felület (a TW utódja) tartalmazza is őket. Kedvelem ezeket az újításokat.

(#125941) Somatom válasza Fall-N (#125933) üzenetére


Somatom
veterán

Öööö... Nekem úgy rémlik, hogy egy másik topikban nemrég arról diskuráltunk, hogy verzióról verzióra miket tiltogat le a Google (és/vagy a gyártó). A bugokról nem is beszélve. Emiatt én sem frissítgetek alapos utánajárás nélkül. Ami jó, azt nem kell megjavítani, hanem békén kell hagyni, hogy tehesse a dolgát.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#125942) Drag77 válasza #77646080 (#125940) üzenetére


Drag77
senior tag

Sőt az MS féle launcherben is megtalálhatók.

http://draginet.hu , MCSA, MCSE, UEWA, Microsoft 365 Certified: Modern Desktop Administrator Associa Microsoft Certified: Windows Server Hybrid Administrator Associatete,

(#125943) HREH


HREH
senior tag

Sziasztok!
Letöröltem a YouTube-ot a telefonról, majd zipsigner segítségével aláírtam és felraktam a legfrissebb verziót apkmirror-ról. Ezután Magisk repo-ból felraktam a YouTube Vanced-et, de a Play még mindig feldobja, hogy frissítsem...
Valahogy megoldható lenne, hogy egyáltalán ne jelezzen?

"Fun isn't something one considers when balancing the universe. But this... does put a smile on my face."

(#125944) Viktor0610 válasza HREH (#125943) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A Youtube Vanced mellé minek az alap Youtube?

Nálam csak a Vanced van fenn.

Samsung Galaxy A54

(#125945) Karcub


Karcub
senior tag

Érdemes meg venni a poweramp full version-t? Ad valami pluszt az ingyenessel szemben? Azon kívül hogy nem jár le

(#125946) mobilizmo


mobilizmo
Topikgazda

Az ajánlottakban van olyan videó szerkesztő, amiben forgatni lehet. Ha azok között nincs akkor ajánljatok valami egyszerűt, ingyenest, most csak a forgatás funkció érdekel. Köszi.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#125947) Viktor0610 válasza Karcub (#125945) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Háttö, az nem elég? ;]

Samsung Galaxy A54

(#125948) Karcub válasza Viktor0610 (#125947) üzenetére


Karcub
senior tag

Talán😁 ha meg vettem, és úgy adódik hogy újra kell rakjam a telefont, akkor nem kell újra meg vennem ugye? (nem tudom hogy megy ez mert még nem vettem semmit sem)

(#125949) Viktor0610 válasza Karcub (#125948) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Mint minden megvásárolt app, ez is a Gmail címedhez kapcsolódik.

Másik készülékre is feltehető lesz vásárlás után. :)

Samsung Galaxy A54

(#125950) #77646080 válasza Drag77 (#125942) üzenetére


#77646080
törölt tag

Így van, a Microsoft launcher szépen, alaposan testre szabható. Nálam ő az alternatív megoldás, ha pl. ráunok a Samsungéra. Mindkettőről van belakott mentésem, így pikk-pakk lehet váltani köztük. Nekem így elég változatosságot ad a két felület.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.