Hirdetés

2024. május 15., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-06 13:22:11

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#107451) fery02


fery02
addikt

Csak megköszönni jövök, hogy itteni javaslatra én is kipróbáltam a My cookbook online receptkönyv progit, ugyanis nagyon kiválónak tartom.
Be lehet regisztrálni és úgy felhőbe is szinkronizálja a recepteket, van webes felülete is, elég részletes recept szerkesztési lehetőséget kínál, többek között előkészítési-, elkészítési-, totális időmennyiség megadás, hozzávalók, elkészítés, komment, kép, videó és link mellékelési lehetőség.
Recepteket lehet kategorizálni, meg lehet őket osztani, kész recepteket recept oldalakról be lehet importálni (ezt a funkciót nem próbáltam ki, vélhetőleg legtöbb magyar oldallal nem is működne), bevásárlási listát lehet készíteni, recepteket akár fel is lehet olvastatni (magyarul nem működik) és a képernyőt is ébrentartja egy recept megnyitásánál.

Ja és rendkívül igényes a felülete, csatolok is egy saját képet.

Eddig a Google Drive-ban gyűjtöttük dokumentumokba a recepteket párommal, amiket egymás közötti megosztásra beállítottunk, de ez a receptkönyv lesz az igazi. Tegnap este fel is vettem kézzel egyenként minden eddigi receptünket.
Szerencsére nem kellett olyan sok recepttel foglalkozni, nem olyan rég váltottunk étrendet mind a ketten, ide gluténmentes vegán recepteket gyűjtünk csak.

(#107452) Krill77 válasza Bozek (#107442) üzenetére


Krill77
őstag

Mert nem jon be a nagy tesó nézése. Nyilván nem véletlen nincs offline mentés.

(#107453) Bozek válasza GEPESZ66 (#107449) üzenetére


Bozek
nagyúr

Az AdGuard csak egy reklámblokkoló, a biztonsághoz nincs köze.

A VPN megint más, azonban az pont biztonsági kockázat is lehet. Ki tudja, hogy melyik alkalmazás milyen szerverhez csatlakozik. Én csak itthoni VPN-t használok, hogy hozzáférjek egyszerűen a saját hálózatomhoz. Egyébként a fent említett AdGuard nem veszélyes ebből a szempontból, mivel a telefonon van maga a VPN szerver is.

(#107452) Krill77: Éljen a para! :D Az persze nem gond, hogy más alkalmazások mit kémkednek utánad. Ilyen alapon kapcsold ki a netet és használd a telefont csak hívásra.

[ Szerkesztve ]

(#107454) zeon.hu válasza #79335424 (#107450) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

5.1-en nekem van ilyen menü az alkalmazásoknál, a menü mellett:
(telefon, nem mini pc)

[ Szerkesztve ]

#?*@&!

(#107455) Mr.C válasza GEPESZ66 (#107449) üzenetére


Mr.C
őstag

Ahogy Bozek is írja, az Adguard csak reklámokat blokkol és vannak nem igazán megbízható vpn szerverek. Itt egy excel amiben részletesen ki van fejtve, mi mit kínál. Meg kell jegyezni, hogy a kíváncsi szemek elől nem igazán van védelem, így max csak a feltöréshez szükséges időt tudod megnövelni. Kérdés, mi a cél?
1 Nem akarsz vírusokat? Akkor maradj a play-en belül
2 Nem akarod, hogy esetleges nyílt wifi hálózatokon bármilyen adatot kicsaljanak? Használj VPN-t (fizetőst)
3 Reklámok nem kellenek? Adguard, de legjobb, ha ROOT-olt telefonnal a host fálj-ban tiltod őket (MOAAB pl)

sudo rm -rf /*

(#107456) #79335424 válasza zeon.hu (#107454) üzenetére


#79335424
törölt tag

Köszi! Nálam nincs semmi ilyesmi. Mindegy, mert egyébként is ezer sebből vérzik ez a gyári ROM. Majd nézek rá valami használhatóbbat.

(#107457) zeon.hu válasza #79335424 (#107456) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Régen használtam Default app manager-t, hátha azóta fejlődtek.

#?*@&!

(#107458) sayCet


sayCet
aktív tag

Valaki linkelne egy JOL mukodo messenger verziot apkmirrorol? Nagyon unalmas ez a bevillanas, hogy valami hiba tortent probalja ujra. Kezd vicc lenni ennek a cegnek a fejlesztesi munkaja..A disat ismerem, az nem kell.

[ Szerkesztve ]

Tyger! Tyger! burning bright In the forests of the night, What immortal hand or eye Could frame thy fearful symmetry?

(#107459) siskad válasza sayCet (#107458) üzenetére


siskad
őstag

Én ezt a verziót használom, nálam tökéletes.

Xiaomi 13

(#107460) flash-


flash-
veterán

üdv az alábbi gondom lenne:

volt egy Samsung galaxy s advance telefonom, android 4.2.2-vel amin futott a Drogeria markt alkamazása.

Nemrég egy Sony Xperia E1(Android 4.4.2) telefonra szerettem volna letölteni a play-ről, de azt írja hogy nem támogatott készülék..
ezt ki érti?
A kijelző felbontása minkét telefonnak 480 x 800 pixel

nem értem mi lehet a gond..ötlet? megoltás-trükk-tipp??

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#107461) siskad válasza flash- (#107460) üzenetére


siskad
őstag

Itt le tudod tölteni az apk-t.

Xiaomi 13

(#107462) #79335424 válasza zeon.hu (#107457) üzenetére


#79335424
törölt tag

Régebben kérdeztem Tamástól, hogy nem-e lehetne-e :) beépíteni a Robotba egy default app váltó megoldást, de azt mondta, hogy az Android dokumentáció alapján nem lát rá lehetőséget. Sztem ez (is) egy hiányosság. Így marad a root joggal tiltogatás, hogy csak egy maradjon, amitől a rendszernek nem marad választási lehetősége. De, ezt a módszert nem szeretném alkalmazni, mert kockázatosnak tartom.

(#107463) zeon.hu válasza #79335424 (#107462) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Ha nem is minden, de Huawei-en beállítható pár alapértelmezés: launcher, galéria, zene, üzenetek, névjegyek, kamera.

#?*@&!

(#107464) sayCet válasza siskad (#107459) üzenetére


sayCet
aktív tag

Koszi!

Tyger! Tyger! burning bright In the forests of the night, What immortal hand or eye Could frame thy fearful symmetry?

(#107465) AXisBOLD válasza #61600768 (#100962) üzenetére


AXisBOLD
addikt

Hello,

Értelmes és használható japánul tanító appot tud valaki?

Aurea mediocritas

(#107466) Tibe


Tibe
aktív tag

Sziasztok, kérdésem az hogy a Messenger Lite-ben hogy lehet beállítani az üzenetjelző hangot? Nem találtam a beállításokban. Vagy nem lehet?

(#107467) beg válasza Tibe (#107466) üzenetére


beg
veterán

Külön nem lehet a lite-ban. Általános értesítő hangot használja.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#107468) Tibe válasza beg (#107467) üzenetére


Tibe
aktív tag

Kár, köszi!

(#107469) #79335424 válasza zeon.hu (#107463) üzenetére


#79335424
törölt tag

Az a szitu, hogy ez a box már külső megjelenítős eszköznek minősül, amire vonatkozik a YT 1080p tiltás. A Steam, és a Newpipe sem ad 1080p lehetőséget. A Tubemate -ben viszont ki tudom választani. Ha a külső lejátszót választom, akkor nem jelenik meg az Androidos választómenü, hanem megnyitja valamivel, amiről nem tudom, hogy micsoda, de biztos, hogy nem MX, VLC, vagy Kodi. Mást meg nem telepítettem. Van még vmi AM Player rendszeralkalmazás, de azt meg már letiltottam. Azt szeretném elérni, hogy a három közül az egyikben nyissa meg.

[ Szerkesztve ]

(#107470) Bozek válasza #79335424 (#107469) üzenetére


Bozek
nagyúr

Vedd ki a pipát a Használja a Media Converter-t résznél. Igaz, kisebb felbontásban így is azt a lejátszót használja, amiről fogalmam sincs, hogy micsoda, de 1080-nál enged másikat választani.

(#107471) Tyer válasza Melorin (#107448) üzenetére


Tyer
őstag

Csak tipp, de van telora outlook, esetleg, ha azt sync-eled a gmail-lel...
Hátha...

Nekem amúgy jelez...

[ Szerkesztve ]

Tyer - Honor 10 - @8.1.0.120

(#107472) Narxis válasza Mr.C (#107455) üzenetére


Narxis
nagyúr

Annyival kiegészíteném, hogy ma már a reklámok-vírusok között is van összefüggés. Ha nem akar vírusokat akkor a csak play-ből telepítés mellett nagyon is ajánlott a reklámblokkoló. A host fájlos megoldásnál pedig kifinomultabb az Adguard, nem csak mert root nélkül is működik hanem mert könnyen adhatók hozzá kivételek ha olyan oldalt blokkol amit nem kellene, plusz a hufilter miatt gyakorlatilag én egyetlen 1 darab reklámot se láttam amióta használom. Van spyware filterük is. Nem tudom mennyire hatékony. Jut eszembe a kivételek kezelése azért is jó mert így legalább a PH!-t is hozzáadhatjuk, hogy ne szomorkodjanak, hogy mi mindent blokkolunk. :)

Thanos was right.

(#107473) Bozek válasza Narxis (#107472) üzenetére


Bozek
nagyúr

Két kérdés:
1. Hol van az Adguard-ban Hufilter? Már megtaláltam. :)
2. Mi az összefüggés Android-on a reklámok és a vírusok között?

[ Szerkesztve ]

(#107474) #79335424 válasza Bozek (#107470) üzenetére


#79335424
törölt tag

Közben "visszamenekültem" a Vorke V1 -re, a Remixhez. Ez sokkal kezelhetőbb, mint a másik box. Az a ROM kuka.

(#107475) Narxis válasza Bozek (#107473) üzenetére


Narxis
nagyúr

Elég sok olyan reklám van ahol felugrik egy ablak, még meg is rezegteti a készüléket(nem tudom, hogy ez android verzió függő-e, hogy böngésző pl. chrome rezegtethet) ami arra figyelmeztet, hogy vírusos a rendszered, töltsed le ezt vagy azt. Aztán ha elég buta akkor letölti. Nekem ezeket a reklámokat az adaway által telepített host fájl megoldás nem szűrte, amióta viszont adguard-ot használok azóta egyet se láttam aztán persze az a Moab vagy mi lehet sokkal jobb listával van ellátva, lényeg, hogy hatékonyabbnak találom az Adguard-ot. Megeszik kb. 40MB-ot a RAM-ból, akkumulátor fogyasztási listán fel sincs tüntetve szóval szerintem jelenleg ez a reklámblokkolók királya.

Thanos was right.

(#107476) Bozek válasza Narxis (#107475) üzenetére


Bozek
nagyúr

A hülye userre nem megoldás a reklámblokkoló sem. :)

Egyébként Adguard-ot használok én is, tegnap rákerestem a Hufilter-re és azóta az is be van töltve. Mondjuk az érdekes, hogy közel 2 hónap alatt három olyan alkalmazás volt, amelyiknél sok adatot spórolt (legalábbis a saját statisztikái szerint): a Google Play-szolgáltatások (631 MB), a Fiókkezelő (533,4 MB) és a Google Backup Transport (492 MB). Ez azért elég érdekes.

(#107477) Mr.C válasza Narxis (#107472) üzenetére


Mr.C
őstag

Én akkor meg azt mondom, hogy host módosítás-hoz elég egy szövegszerkesző és egyből életbe lépnek a módosítások és nem kell app hozzá. Vaaaagy AdGuard mellet nem lehet VPN-t használni, ugyanis ő is VPN-t használ... Ilyenkor a legjobb megoldás olyan VPN előfizetés, ahol van reklámblokkolás.
És igen, a reklámokban is van vírus, aláírom, de ezt is a józan ész ki tudja szűrni (mert a legtöbb "polgári vírus" aa social engineering-gel éri el célját)

sudo rm -rf /*

(#107478) Pubszon


Pubszon
veterán

Üdv.
Van olyan app, ami tanítható IR távirányítóként használható? Kiprobáltam többet, egyik sem tanítható, amihez meg kellene az egy JTC TV.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#107479) beg válasza Pubszon (#107478) üzenetére


beg
veterán

SURE Universal Remote for TV

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#107480) Melack


Melack
veterán

Messenger Lite kapcsán 2 kérdés:
- elfogadásra váró üzeneteket hol látom?
- böngészőt rá lehet venni, hogy ne a Messenger alkalmazást, hanem a Messenger Lite-ot akarja megnyitni, ha böngészőben választom az Üzenet funkciót?

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#107481) Bozek válasza Mr.C (#107477) üzenetére


Bozek
nagyúr

Miért használsz másik VPN-t? Rejtőzködni akarsz? Mert ha nem, akkor meg simán kikapcsolhatod addig az Adguard-ot.

(#107482) RpPRO


RpPRO
őstag

Hali,

Tudtok olyan flash (vagy bármi más könnyen futtatható) progiról, amivel időseknek be lehetne mutatni, h egy okosteló hogyan működik? Ami szimulálja, hogy mi történik, ha pl a beállításokra kattintok.

Android / Win / IOS különbségeket szeretném bemutatni.

ollie: pc-ről mutatnám be projektoron

Lehet, nem itt a legjobb hely megkérdezni, ha van jobb hely, javasolnátok? :)

[ Szerkesztve ]

Helló biztos úr. Nem alkohol vagyok befolyásoltsága felett. Néha összeszavakat a keverem.

(#107483) ollie válasza RpPRO (#107482) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A flash pont, hogy nem könnyen futtatható mobilon. Rákerestél már youtube-on?

***

(#107484) Mr.C válasza Bozek (#107481) üzenetére


Mr.C
őstag

Nem kezdem el sorolni, miért jó a VPN.
Persze igazad van, neked jó, meg sok másnak, mert a ti igényeiteket kielégíti, az enyémet nem. Sokmindent máshogy használok, más dolgokat veszek figyelembe, ezért nem jön be nekem. Attól függetlenül a nem ROOT-olt telefonokon tényleg kvázi "piacvezető" az AdGuard, rendkívül hasznos cucc :))

sudo rm -rf /*

(#107485) Bozek válasza Mr.C (#107484) üzenetére


Bozek
nagyúr

Nem az a kérdés, hogy miért jó a VPN, hanem az, hogy miért kell VPN-en keresztül netezni. Ennek a rejtőzködésen és a régiózár megkerülésén kívül semmi más értelme nincs szerintem. Gyorsabb nem lesz, az adatkereted is ugyanúgy fogy.

(#107486) meko1


meko1
tag

...777 kérdésemre érkezett válasz.....,biztos nagyon fontos volt annak,aki A7et bír futtatni a telóján
(szerintem a jelentős többségünk nem,de ez csak ......)
szóval,elismétlem:olyan programot keresek,ami,amikor érzékeli egy másik wifiigényét,lám,bekapcsolja(és majd ki)
ha egy netfüggő program érzékeli,hogy nincs net,kiabál,vagy:a különböző irodai formátumok,lám,megtalálják
maguktól a megnyitó programjukat,ha nincs,kiabálnak....vagy rosszak a hasonlataim?vagy nincs ilyen,legyen
annyi eszem,h.előbb csatlakozom(wifi/net),aztán indítom a programomat?köszönöm,üdv

[ Szerkesztve ]

(#107487) beg válasza meko1 (#107486) üzenetére


beg
veterán

"HaszNÁLLAti UTmutat

A játék neve: ELEKTROMOS CSELLENTYÜCSKE. Biztos nágy az örom !
Hogy a gyermek eztet a játék neki, ünneplő alkalom kezébe venni,
által kissé tanulás célzatából kaptál. Tehátakorlá Suk !

1. A doboz tetővel bír. Ez leszedés után szabad
benyujtás a kézenk, négyszögalak ELEKTROMOS
CSELLENTYÜCSKE.

2. Alapos és kézbentartva alányulva óvatosan dobos
fenekéről első játék bekezdését.
FUGYULIM ! Felszólít !

3. Mindezután meg lehet kezdeni játszását a játéknak
vele.

4. Fogjátok a drót alfelét a kéz magsujja közzé, és
job kezetek föl-le mozgat, majd onnét villany be-
kapcsol, hirtelen smrigli erősen, különben nem jön
a villany se át, se hosszu, se tyü.

5. Egyfejü magánjáték. Ha vagytok egyed és nincs játszó,
önmagatokból is összerakni, és az nyer, aki előbb.

MINDENFEJÜ VÉTELEMBERNEK ÜZEN KEDVES JÁTSZÁS ?"

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#107488) MADcat válasza beg (#107487) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

kész, meghaltam... :DDD :DDD :DDD

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#107489) Phülöp válasza beg (#107487) üzenetére


Phülöp
addikt

Nagyon köszi, rég találkoztam vele utoljára. :R

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#107490) sharkybacsi válasza hroberto (#107443) üzenetére


sharkybacsi
tag

Én a Ski Tracks-t használom, nagyon megbízható, kicsi a fogyasztása, offline is működik, felhőbe is tud szinkronizálni.

Ski Tracks

[ Szerkesztve ]

(#107491) cs1rk3


cs1rk3
tag

Sziasztok tudtok olyan selfie alkalmazást ami iphoneon van hogy fehéren felvillan a kijelző mikor készül a kép?

(#107492) frankstork


frankstork
aktív tag

Sziasztok. Olyan, vagy hasonló billentyűzetet szeretnék, mint a sony-k xperia. Swipe-ot megvettem, sokan írták hogy jó, de nem sikerül megszoknom. Doogee y6-ra lenne.

(#107493) F.E.K.. válasza Bozek (#107485) üzenetére


F.E.K..
senior tag

A saját vpn kapcsolatomat vagy akkor szoktam használni amikor az otthoni rendszerben akarok valamit elérni ami amúgy nincs kiengedve (pl. haza akarok nyomtatni), vagy ha az éppen használt hálózaton valamiért nem tudok adatot forgalmazni (pl. tűzfal vagy port átirányítás van "útban").

(Vagy amikor lan-ban szeretnénk játszani, de 100 vagy még több km-re vagyunk egymástól ;))

Szóval azért van más felhasználási területe is a vpn-nek...

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#107494) oba


oba
addikt

Nálatok is csinál olyat a FB app, hogy pl egy adásvételi csoportban meg akarok nyitni egy hirdetést, ki akarom nagyítani a fotókat de nem történik semmi? Felül a statusbar kékről feketére vált de a kép nem nyílik meg nagy méretben... vissza gombbal újra kékre vált és újra lehet próbálkozni. Aztán vagy sikerül vagy nem. Oneplus 3, nugát droid, legfrisebb fb app... de korábbival is csinálja. Baromi idegesítő. Ötlet?

(#107495) darvinya válasza frankstork (#107492) üzenetére


darvinya
titán

GBoard?

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#107496) #79335424


#79335424
törölt tag

Ezt inkább off -ba teszem. Tud valaki használható megoldást a Gdrive, és egy FTP szerver közvetlen szinkronjára? Az Excell tábláimat szeretném úgy használni, hogy az Androidos klienseimen futó Office Suit pro -k a Gdrive -ból/ba dolgoznak, és egy bizt. másolat készülne a szerveremre. Esetleg a multcloud -dal van vkinek tapasztalata? Vagy, Gdrive helyett, jobb lenne a Dropbox? Nem szeretnék az összes droidomon külön Foldersynceket futtatni.

[ Szerkesztve ]

(#107497) Bozek válasza F.E.K.. (#107493) üzenetére


Bozek
nagyúr

Egyik leírt esetnek sincs köze a VPN-en keresztüli böngészéshez. Félreérthető, hogy azt írtam, hogy "netezni", de itt a böngészésre gondoltam, hiszen a reklámblokkolóról volt szó. A leírtakhoz erre nincs szükség, tehát kikapcsolható az Adguard VPN-je és mehet az otthoni.

Olyan eset nincs az általam felvázoltakon kívül, amikor egyszerre van szükség az Adguard-ra és egy másik VPN-re is.

[ Szerkesztve ]

(#107498) F.E.K.. válasza Bozek (#107497) üzenetére


F.E.K..
senior tag

Jogos, a kettő együtt szerintem is értelmetlen.

(Mobilon részemről az adaway-t preferálom egyébként)

[ Szerkesztve ]

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#107499) F.E.K.. válasza #79335424 (#107496) üzenetére


F.E.K..
senior tag

Az ms office androidos változata nem tud közvetlenül online tárhelyről dolgozni? A mobil változatot ugyan nem ismerem (wps office-t használok a telefonon, az mondjuk pont tudja), de a pc verziót külön győzködni kell hogy ne a felhőbe (onedrive az alap) akarjon mindenáron menteni.

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#107500) #79335424 válasza F.E.K.. (#107499) üzenetére


#79335424
törölt tag

Azzal még a mentésig sem jutottam el. Valami Office előfizetést, meg MS fiókot akar. De, én nem használok Windows -t. De, az Office Suit -tal nincs gond, tud Gdrive -ra menteni. A kérdés az, hogy onnan hogy kerül át egy másolat a saját szerveremre? Ahhoz helyi mentést kéne csinálni, azt meg a Foldersync -kel mindkét felhő helyre leszinkronizálni. Ráadásul, ezt az összes eszközömön be kéne állítani.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.